»» ام‌ وی‌ ام 530 (راهنمای خرید)

جی‌فاکتور: پس از معرفی و استقبال مناسب از کپی چینی دوو ماتیز یا همان ام وی ام110، در بازار داخلی؛ شرکت مدیران خودرو که از همکاری با کمپانی چری به عنوان بزرگترین و شناخته شده ترین خودروساز چین خرسند به نظر میرسد تصمیم به نفوذ به دیگر رده های بازار گرفته و دو محصول جدید یعنی چری A5 و چری تیگو X33 را معرفی کرده است.

(Chery A5 (MVM 530

سدان رده متوسط A5 که از سال 2006 میلادی تولید می گردد، یکی از محصولات مهم و استراتژیک چری شناخته می شود؛ چرا که علاوه بر چین در کشورهای ترکیه، مصر، روسیه و به تازگی ایران مونتاژ می شود؛ و مهم تر آنکه مدل ISG این خودرو عنوان اولین خودری هیبریدی چینی را در اختیار دارد.

(Chery A5 (MVM 530

***********  نمای ظاهری  ***********

چری A5 تلاش فراوانی دارد که یک چهره شیک اما ساده و عاری از هرگونه خطوط رادیکال و احجام اغراق شده را ارائه کند. درنمای جلو؛ چراغ ها و جلوپنجره بزرگ آن جلب توجه می کند اما فرم کلی مجموعه سپر و پنل جلو و حتی برجستگی طولی روی درب موتور کاملا محافظه کارانه طراحی شده و به همین دلیل است که جلوپنجره عریض و کروم آن به مرکز ثقل طراحی جلو تبدیل شده است.

(Chery A5 (MVM 530

در نمای جانبی نیز ترکیب خطوط منظم، ورم گلگیرها و قوس ملایم منحنی سقف، دنباله رو همان فلسفه چهره شیک اما ساده و هماهنگ است که بخش مدرن آن فرم خاص طراحی درهای عقب و ستون C آنست. البته سایز و قطر کوچک رینگ اسپرت در زیبایی جانبی آن تاثیر منفی گذاشته است.

(Chery A5 (MVM 530

اما در نمای عقب، به نظر میرسد طراحان با بی حوصلگی کامل خودرو را طراحی کرده اند چرا که در این بخش سادگی و محافظه کاری به اوج خود رسیده و شما با یک طرح فوق العاده ساده و البته قدیمی مواجه هستید.

ترکیب خطوط کاملا صاف و اتوکشیده با زوایای شارپ و احجام ساده؛ طراحی این بخش را فاقد هرگونه هیجان و نوآوری ساخته به گونه ای که یک خودروی ارزان قیمت و اقتصادی را تداعی میکند.

در این میان طرح فوق العاده ساده سپر و گرافیک ابتدایی چراغ های عقب این موضوع را تشدید کرده که مشخصا طراحی و فرم سپر عقب آن انتقاد آمیز است. البته همین طراحی مکعب گونه منجر به ایجاد صندوق عقب حجیمی شده که ارتفاع و لبه بارگیری آن نیز مناسب است.

(Chery A5 (MVM 530

***********  فضای داخلی  ***********

با باز کردن درب خودرو؛ تصویری که از یک خودروی سدان با طرح ساده ظاهری از آسیای شرقی در ذهن داشتید به چالش کشیده می شود. در ابتدا پارکابی های با نشان چری و سپس رنگ بندی روشن و گرم مجموعه تریم داخلی توجه شما را جلب میکند. ضمن آنکه رودری ها نیز با حفظ همین ترکیب رنگ بندی؛ از مواد با کیفیت مناسبی انتخاب شده اند.

(Chery A5 (MVM 530

داشبورد خودرو نسبت به نمای ظاهری آن تا حدودی مدرن تر بوده و چیدمان منظم اجزا به خصوص در بخش میانی و کنسول از جذابیت مناسب برخوردار است. از جمله موارد قابل توجه علاوه بر پارکابی و طرح رودری ها می توان به دسته دنده کروم و طرح فرمان با پوشش چرم و مجهز به کلیدهای کنترل سیستم صوتی اشاره کرد. البته برخلاف نمای بیرونی که دارای لوگو و نام مدیران خودرو بود؛ غربیلک خودرو به لوگوی چری آراسته است!

(Chery A5 (MVM 530

چینی ها در توجه به جزئیات طراحی نظیر رعایت اصول ارگونومی هرچند پیشرفت محسوسی کردند اما هنوز کاملا مسلط نشده اند و به عنوان نمونه؛ می توان به ارتفاع نامتناسب دسته دنده یا محل قرار گیری کلیدهای چراغ مه شکن اشاره کرد که در بالای بخش میانی داشبورد و در مکانی غیر متعارف قرار دارند در حالیکه قاعدتا مانند بسیاری از خودروها می بایست بر روی اهرم راهنما قرار می گرفت.

(Chery A5 (MVM 530

نکته عجیب دیگر؛ حجم کم و زاویه تند جعبه داشبورد است. جنس کلیدهای سیستم تهویه مطبوع نیز چندان جالب نیست اما بدون تردید عجیب ترین نکته منفی در خوانایی صفحه نمایشگر سیستم تهویه مطبوع آنست که در نور خورشید به هیچ وجه خوانا نبود و می‌بایست حتما در سایه یا تاریکی به مطالعه اطلاعات آن بپردازید!

جنس و کیفیت پوشش صندلی ها نیز نامطلوب بود و اقدام به پوشاندن آن با روکش صندلی کار معقولانه‌ای است! البته گفته می‌شود در سری جدید تولیدات، کیفیت پوشش صندلی ها بهبود یافته است. فضای کابین در هر دو ردیف جادار بوده و به همراهی صندوق عقب حجیم آن؛ برای یک مسافرت خانوادگی مناسب است.

(Chery A5 (MVM 530

***********  تجهیزات رفاهی و ایمنی  ***********

ام وی ام 530 نیز از نظر تجهیزات و امکانات رفاهی هیچ کمبودی نداشته و با ارائه شیشه ها و آیینه های برقی، فرمان هیدرولیک، پوشش چرم غربیلک فرمان، قفل مرکزی با ریموت کنترل، سیستم ضدسرقت (ایموبلایز)، تهویه مطبوع اتوماتیک، کامپیوتر سفری، سانروف دو حالته برقی، سیستم پخش صوت MP3 دارای پورت USB و کلیدهای کنترل روی فرمان، تنظیم شدت نور زمینه نشانگرهای جلو، سنسور فاصله سنج عقب و با تجهیز به دو ایربگ، دیسک ترمز برای هر چهار چرخ و سیستم ترمز EBD به همراه سامانه ضدقفل ABS ؛ نه تنها در مواجهه با رقبای هم قیمت (١٨ الی ٢۴ میلیون تومان) بلکه حتی در مقابل اکثر خودروهای یک رده بالاتر از خود (رده ٢۴ الی ٣٠ میلیون تومان) نیز کمبود خاصی احساس نمی کند که مشخصا سانروف برقی و تهویه مطبوع اتوماتیک برگ برنده این چینی مجهز در قیاس با رقبا محسوب می گردد.

(Chery A5 (MVM 530

***********  مشخصات فنی  ***********

چری A5 در بازارهای مختلف با موتورهای چهارسیلندر 1.6 ، 1.8 و 2 لیتری بنزینی و با گیربکس های 5 دنده دستی و 4 دنده اتوماتیک ارائه شده که نمونه وطنی آن از قویترین موتور بهره می برد. با باز کردن در موتور ام وی ام 530؛ مجموعه موتور و متعلقات فنی را به صورت منظم و بدون شلوغی مشاهده می کنید.

(Chery A5 (MVM 530

موتور 2 لیتری با آرایش خطی و 16 سوپاپ آن که طبق ادعای چری استاندارد یورو3 را پاس میکند به صورت عرضی نصب شده و توانایی تولید حداکثر 139 اسب بخار در 5750 rpm و حداکثر گشتاور 182 نیوتن متر در 4500 rpm دارد که از طریق گیربکس 5 دنده دستی به چرخ های جلو منتقل می گردد.

سیستم تعلیق در جلو مک فرسون مجهز به میله ضدلغزش بوده و جالب آنکه تعلیق محور عقب آن مولتی لینک می باشد. وزن این خودرو با توصیفات فوق 1290 کیلوگرم می باشد.

(Chery A5 (MVM 530

***********  آزمایش رانندگی  ***********

با استارت پیشرانه؛ صدای موتور کمی به کابین نفوذ پیدا میکند که در نمونه مورد آزمایش به دلیل کارکرد پایین و انجام نشدن سرویس اولیه، صدای پیشرانه کمی خشن به نظر میرسید که قاعدتا با تنظیم موتور و تعویض روغن؛ بهبود پیدا می کند.

اولین نکته مثبت؛ زمان جازدن و تعویض دنده ها رخ میدهد چرا که این خودرو از پدال کلاچ سبک و تعویض دنده های نرم برخوردار است و نیازی به کلنجار رفتن با دنده ها و پدال کلاچ نمی‌باشد.

نکته دوم در میزان تسلط راننده به ابعاد خودروست زیرا طرح ساده و زوایای شارپ آن باعث شده به سرعت ابعاد خودرو دستتان بیاید و نقطه کور برای راننده وجود ندارد ضمن آنکه آیینه های جانبی نیز میدان دید مناسبی را پوشش می دهند. نکته سوم، نفوذ کم صدا از محیط بیرون به داخل خودرو می باشد و حین حرکت کابین ساکت و ایزوله ای دارد.

(Chery A5 (MVM 530

پیشرانه 2 لیتری چری به خوبی دور می گیرد و با توجه به توان مطلوب موتور و وزن مناسب خودرو، کشش و شتاب قابل قبولی دارد ضمن آنکه به لطف گشتاور مناسب پیشرانه، شتاب ثانویه آن نیز راضی کننده است اما مشخص شد نباید از این خودرو انتظار هندلینگ هیجان انگیز و اسپرت داشته باشید چرا که اولا موقعیت و ارتفاع دسته دنده چندان مناسب و اصطلاحا خوش دست نیست، ثانیا منحنی شتاب گیری خودرو در زمان تعویض دنده ها افت می کند.

ضمنا واضح است که تیم طراحی چری در این خودرو بر راحتی و نرمی خودرو تمرکز داشته لذا رفتار سیستم تعلیق آن که با همکاری کمپانی لوتوس انگلستان طراحی شده کاملا نرم و روان بوده و توانایی جذب مطلوب ضربات حاصل از عبور از دست اندازها و ناهمواری های جاده را دارد اما در عوض همین نرمی بیش از حد در زمان مانورها یا حرکات مارپیچی به نقطه ضعف آن تبدیل میگردد.

(Chery A5 (MVM 530

البته سبکی بخش عقب خودرو و سایز نامطلوب رینگ و لاستیک نیز مزید بر علت است. نکته جالب دیگر در خصوص این خودرو افت آرام و با طمانینه دور موتور زمان برداشتن از پدال گاز است.

مجموعه این توصیفات نشانگر آنست که ام وی ام530 یک خودروی خانوادگی است که با قدرت مطلوب پیشرانه اش شما را در سبقت گیری ها یا عبور از مسیرهای کوهستانی راضی نگه میدارد اما نباید از آن انتظار یک رانندگی پرهیجان و اسپرت را داشته باشید.

(Chery A5 (MVM 530

*************  خدمات پس از فروش  ***********

مالک خودرو که جزء اولین خریداران ام وی ام 530 بوده در ابتدا با تعدادی ایرادات فنی مواجه شده که تمامی آنها در مراجعه به نمایندگی برطرف شده است. گستردگی شبکه خدمات پس از فروش مدیران خودرو اگرچه ایده آل نیست اما نسبت به دیگر خودروسازان و واردکنندگان؛ در رتبه متوسط قرار میگیرد. در خصوص قیمت لوازم یدکی نیز با توجه به چینی بودن خودرو؛ بعید به نظر میرسد تامین قطعات آن به نسبت دیگر رقبا هزینه زیادی به همراه داشته باشد.

(Chery A5 (MVM 530

***********  جمع بندی  ***********

ام وی ام 530 با حدود قیمت 20 میلیون تومان؛ در میانه رده سدان های متوسط 18 الی 24 میلیون تومانی قرار گرفته و در حال حاضر با دو رقیب مستقیم یعنی هیوندا ورنا و پژو پارسELX و دو رقیب گران تر و بزرگتر اما همکلاس یعنی هیوندا آوانته و رنو مگان 1600 مواجه است که غیر از قدمت و خوشنامی برند سازنده در دیگر زمینه ها کم و کاستی خاصی ندارد؛ ضمن آنکه از نظر تجهیزات رفاهی کاملا از آنها برتر است. ام وی ام 530 مجموعه ای است از طراحی ساده و تا حدودی شیک(غیر از نمای عقب)، کابین جادار و خوش ترکیب، تجهیزات و امکانات رفاهی کامل، پیشرانه قوی اما خونسرد، و سواری نرم و روان.

(Chery A5 (MVM 530

چری در این مدل تلاش فراوانی داشته تا خود را یک سدان نیمه لوکس جذاب و کارامد نشان دهد و بایستی پذیرفت تا حد زیادی نیز موفق عمل کرده و لذا با این توصیفات می تواند گزینه ای مطلوب برای خانواده ها و افرادی باشد که به دنبال یک خودروی جدید و مجهز بوده و به نام و قدمت سازنده نیز چندان حساسیت به خرج نمی دهند.

(Chery A5 (MVM 530

البته با توجه به سابقه نامطلوب خودروهای قدیمی تر چینی که به بازار ایران راه یافته اند؛ امید است کیفیت قطعات و دقت مونتاژ این خودرو قابل قبول بوده و در دراز مدت دچار مشکلاتی همچون سر و صدای کابین یا خرابی های متعدد فنی نشود.

میزان استهلاک خودروی جدید فاکتوری است که در بدو ورود خودرو نمیتوان آنرا ارزیابی کرد و تنها گذر زمان می تواند شدت آنرا نمایان سازد. البته استقبال نسبتا مناسب از این خودرو در بازارهایی که طی چهار سال اخیر در آنها حاضر بوده، ما را فعلا نسبت به کیفیت قابل قبول آن خوشبین نگه میدارد.

(Chery A5 (MVM 530

(Chery A5 (MVM 530

(Chery A5 (MVM 530

(Chery A5 (MVM 530

(Chery A5 (MVM 530

***********  مشخصات فنیMVM530  ***********

کلاس خودرو: سدان خانوادگی کوچک
گیربکس : 5 دنده دستی
محور محرک : دیفرانسیل جلو
تعداد و آرایش سیلند / سوپاپ: 4خطی / 16
حجم موتور (سی سی): 1971
قدرت ( اسب بخار / دور در دقیقه ): 139/5750
گشتاور ( نیوتن متر / دور در دقیقه ): 182/4500
توان وزنی مخصوص ( اسب بخار بر تن ): 108
توان خروجی مخصوص ( اسب بخار بر لیتر ): 71
حد اکثر سرعت ( کیلومتر بر ساعت ) : 185
شتاب صفر تا 100 کیلومتر بر ساعت ( ثانیه ) : 13
طول/عرض/ارتفاع ( میلیمتر ): 1483/1750/4552
فاصله دو چرخ جلو/دو محور ( میلیمتر ): 2600/1505
وزن خالص ( کیلو گرم ): 1290
مشخصات تایر: 195/55 – R15
مصرف ترکیبی ( لیتر در 100 کیلومتر ): 6.8
استاندارد آلایندگی: یورو 3
حجم مخزن سوخت ( لیتر ): 52

امکانات ایمنی و رفاهی :

کیسه هوا: راننده و سرنشین جلو مجموعا 2 عدد
سیستم های ترمز و پایداری: جلو دیسکی و عقب کاسه ای / ABS – EBD
سیستم های ایمنی: ایموبلایزر – قفل مرکزی با ریموت
سیستم های فرمان و هدایت: فرمان دارای قدرت کمکی هیدرولیکی – کنترل سیستم صوتی از روی فرمان
سیستم تهویه مطبوع: کنترل دستی
سیستم صوتی،تصویری و مولتی مدیا: سیستم پخش MP3 با پورت USB مجهز به 4 بلندگوی استریو
سیستم صندلی: تنظیم برقی – صندلی عقب تاشو
سیستم های آینه ها و شیشه ها: تنظیم برقی آیینه ها – شیشه بالابر جلو و عقب برقی – سانروف برقی
سیستم روشنایی: مه شکن جلو و عقب – تنظیم برقی چراغ های جلو
سایر امکانات: سنسور دنده عقب
گارانتی: 18 ماه یا 36000 کیلومتر

………………………………………………………………………………………….

# متن فوق چکیده‌ای است از مقاله «سدانی جدید از سرزمین چشم بادمی‌ها» ؛ به نویسندگی «مهندس البرزکرد» ؛ چاپ شده در سیصد و سی و ششمین شماره مجله ماشین. متن کامل این مقاله را می‌توانید از اینجا مشاهده نمایید.

# تصاویر فوق از وب‌سایت sgcarmart گرفته شده و صرفا جنبه تزیینی دارند؛ برای اطلاعات بیشتر در مورد ام وی‌ ام 530 به سایت رسمی مدیران خودرو مراجعه نمایید.

# این مقاله قطعا ایرادات و نقاط ضعف‌هایی نیز با خود دارد؛ لذا « گروه پدال » صمیمانه منتظر شنیدن نظرات خوانندگان محترم خواهد بود.

۰۴
خرداد
۱۳۹۱

chery-a5-hybrid-0
جی فاکتور

جی‌فاکتور از سال 1383 وارد حوزه صنعت خودرو شد و حدودا دو سال بعد نیز به یاری گروه تخصصی خود و استفاده از آخرین متدهای علمی در زمینه تست فنی خودروها، آزمایش فنی خودروهای داخلی، وارداتی و چندی از سرشناس‌ترین برندهای جهانی در سایر کشورها را آغاز نمود. این گروه علاوه بر همکاری با مجله ماشین، با برندهای خاص تیونینگی در جهان نیز روابط کاری نزدیکی دارد.

۴۰۸ دیدگاه

 1. متاسفم برا بعضی ها .اینقد به قول معروف عرق ملی نداشته باشید.بابا خوب خوبه حالا مال هرکجا که باشه.
  با 40 تومن تو این روزا چی میدن
  چون 3 4 سال پیش با این پول میتونستن ازرا بخرن فکر میکنن الانم میشه.
  من تقریبا 1ساله که530 دارم.خدایی خدایی خدایی راضی ام
  قبل ازین پارس داشتم بعد سمندlx خریدم بعدش 206 صندوقدار v1.
  قدرت موتور صدای کم مصرف قابل قبول اپشن های عالی.جاداری ظاهر زیبا داخلی زیباو…
  چند ایرادم داره
  اول کمک ضعیف که شنیدم میشه جلو کمک ماکسیماو عقب کمک تویوتایی انداخت.
  بعدشم قطعاتش گرونه چون فقط نمایندگی ها دارن و هرقیمتی بخوان میپرونن .
  در کل من شخصا راضی ام.احمد 24 ساله مشهد

  • سلام
   من مژده بدم به دوستان که نیازی نیست کمک هاتونو عوض کنید و ماکسیمایی بندازید برای جلو میتونید فنرهای سمند سورن بندازید وضربه گیر پلاستیکی ۴٠۵ برای روی کمک ها وبرای عقب فنرهای پراید میتواند تا ٩٠ درصد مشکل رو حل کنه میشه دمبه

 2. سلام
  من اینجاپست های آخرروخوندم وباهم خیلی تفاوت داشتن بعضیامیگن عالیه وبعضیااصلاقبولش ندارن
  میشه یکی منویه راهنمایی کلی بکنه
  چون 18سالمه وخودم پولش رونمیدم انتخابش برام خیلی سخته چون دردسرای خاص خودش روداره واسه خودآدم که باشه راحت تره
  افت قیمتش باپارس ال ایکس چقدرتفاوت داره وسواریش درحداون هست یانه
  موتورش درحدپارس ال ایکس جواب میده سروصداش بیشترازونه یاکمتره
  ممنون میشم کسی دقیق جواب بده

  • شتاب خوبی داره, فضای داخلی و صندوقش عالیه, افت قیمتش زیاده بخصوص مدلهای بالاش سریع افت قیمت پیدا میکنن, کمک فنراش خیلی بده. اگه چینی میخوای بخری پیشنهاد میکنم لیفان 1800 بخر نه ام وی ام 530 موتورش1971 سی سی هست ولی چون زنجیریه درحد 1600 کارمیکنه

 3. سلام من پدرم خریده بود واقعا این ماشین به نام گهواره مرگ مشهور شده به خاطر کمک فنر و سبکی پشت چپ میکنه خصوصا سرنشین تو ماشین نباشه استعداد چپ خیلی زیاد هست میتونید از مکانیک هاش یا شرکت های بیمه اسیا که مدیران همه رو اسیا بیمه میکنه سوال کنید -لوازم که اصلا نداره-بازار کسی خرید نمی کنه 530 رو -موتور به اندازه 1500 قدرت داره -به شدت به صدا میفته-با تشکر به امید روزی که خودرو های خوب و اصیل تو ایران وارد بشه

 4. با سلام خدمت همه عزیزان من تقریبا 12 سال کارمند ایرانخودرو هستم من نمیگم این خودرو خوب یا بد چون تجربه رانندگی رو باهاش نداشتم ولی از یه موضوع 100%مطمینم اونم اینه که به هیچ عنوان سراغ خودروهای داخلی نرید حداقل ایرانخودرو چون خودم بازرس کنترول کیفیت هستم پوسکنده بهتون بگم محصولات داخلی مثل تخم مرغ شانسی میمونه خدا میدونه که ما بازرسا…بگذریم به هر حال حق انتخاب دارید

  • شما اگر واقعا قصد دلسوزی دارین با نظارت و کنترل بیشتر روی محصولاتتون کاری کنید تا مردمی که حق انتخاب آنچنانی ندارن لااقل خودروی با کیفیت تری را تحویل بگیرن این صحبتها یه جور رفع تکلیف بیشتر نیست.

 5. سلام به همگی
  من نه قصد جسارت به کسی یا چیزیو دارم نه بازار یابی یا اینکه کارخونه ام وی ام مال پدر منه فقط ١چیز میگم یورو ٣ مال این ماشینه توجه یورو ٣ نه استاندارد ایران بقیه حرفارو هر کس میخواد بخره بی خیال بشه نرید ۴٠۵ یا پارس بخرید ٣٠یا۴٠ تومن بابا همون امکانات توی ماشین بسه بعد واسه چینی بودنش کسی هست که تو خونشون حد اقل ٨٠% وسایلش چینی نباشه و جنگ تبلیغاتی در هر زمینه ای هست

 6. اگه 206 با سمند یا پژو دارید قدر ماشینتونو بدونید و دور اموی ام رو خط بکشید

  • در مورد 206 ممکنه حق با شما باشه ولی خداییش سمندو 405 به لگن هر کدوم یک سور زدن

 7. سلام من امسال یه 206 تیب 5 خریدم اقا اگه 2 تا میله پشتش جوش بدی به جای فرقون می شه استفاده کرد الان هم با ضرر میخوام بفروشم ام وی ام هم خیلی ایراد داره یه قفل در ماشین خراب بشه 1 ماه بعد بهت میدن …قیافم نداره بین بد و بدتر حداقل ماشین ایران خودرو هر جا بمونی سریع ردیف میشه ولی اینا میشن سرطان ولی در کل مسعولین خیلی نامردین که مردمو مجبور به خرید این اشغالا می کنین

 8. سلام بر تمامی دوستان عزیز . بنده تجربه سواری تمام خودروهای ایرانی و چینی را دارم و برای رضای خدا و انتخاب بهتر دوستان اگه مایل باشند بنده میتونم کمکتان نمایم . موفق و سلامت باشید09145492729

 9. ضمنا هر کی در مورد خودرو اطلاعات غلط و الکی نظر دهد و حقیقت خودرو را نگوید به خدا به این مردم مدیون است پس خواهشا الکی نظر ندهید و دوستان را سر در گم نکنید. موفق باشید09145492729

  • خب شما چرا تجربیاتتونو بصورت کامنت یا مقاله توسایت نمیذاری تا عده بیشتری بتونن استفاده کنن؟

 10. سلام این خودروی 530 واقعا بدرد نمیخوره وسایل نداره کسی تو بازار نمیخره زود چپ میکنه کمک فنر نداره اصلا. خیلی بده کمک فنرش برای توضیح بیشتر به شماره 09145492729 تماس بگیرید با تشکر

  • شما لطف کن تجربیاتتو توسایت بذار تا عده بیشتری بتونن استفاده ببرن

 11. 530 من مدل 1390 تا حالا هم هیچ مشکلی غیر از کمک نداشته که اونم پارسال نمایندگی تعویض کرد خیلی بهتر شده البته نه 100% به هر حال من با هیچکدام از خودروهای توی این رنج قیمت عوضش نمی کنم.البته ممکنه سلیغهشما با من متفاوت باشه.

 12. با سلام… دوستان من تازه خریدم کمک فنر جلو حتما باید عوض بشه ولی من با تعویض لاستیک به 205 کمی وضعیتش بهتره شده.سرعت زیادسر پیچ تعادل ماشین بهم میخوره .سینی محافظ موتور زیر ماشین و زه کنار ماشین را شرکت برداشته باید چداگانه تهیه کرد صندلی جلو برقی نیست ردیاب ماهواره ای و کامپیوتر سفری هم نداره باید جدا تهیه بشه مصرف سوخت خیلی بیشتر از ان چیزی است که براش تبلیغ میشه.بخاری و کولرش عالیه.آینه بغل برقی سیستم گرمایش نداره.شتابگیری و سرعت اولیه اش از پژو 405کمتره.سیستم ترمز و هیدرولیک فرمانش عالیه .ضبطش دی وی دی ساپورت نمیکنه.افت قیمتش هم تو بازار زیاده ودر کل با توجه به شرایط فوق رانندگی نرم و راحتی داره…

 13. خدا حافظ 530 — این خودرو دیگه داره کم کم خارج میشه از تولید خبر تقربیا موثقی هست -خیلی کمک فنر بدی داره واقع دوستان راست میگن زود چپ میکنه وسایل که واقعا نداره-خودرو های که برند معروفی نیستن تولیدشون قطع بشه زود از قیمت میفتن -با تشکر از دوستان

 14. خداییش آبی نفتیش خیلی خوشگله. راستی اینکه میگن رنگش زود خش برمیداره و میریزه تا چه حد درسته؟

 15. سلام دوستان عزیز
  من ام وی ام 530 مدل 91 دارم خدایی رانندگی باهاش خیلی راحته
  ولی ایراداتی هم داره یکی از این ایرادها کمک فنر جلو ماشین هست من تا190کیلومتر هم باهاش رفتم سر پیچها اگر خالی باشه کنترلش سخته
  سر جلو ماشین خیلی پایین هست
  سوختش را من با100 کیلومتر در ساعت اندازه نگرفتم چون هیچوقت زیر 130 کیلومتر باهاش نمیرم با این سرعت 9لیتر در100کیلومتر مصرف داره
  الان شش ماه هست که ارم های عقبش را کنده اند ولی هرجا رفتم فقط همون مارک ام وی ام وسطی گیر میاد بقیه اش موجود نیست
  وزیاد خدمات پس از فروش خوبی ارایه نمیدهند
  ولی با این وجود با هیچ خودروی ایرانی تعویضش نمیکنم

 16. دوستان سلام من چند وقتیه خیلی طالب شدم یه 530 بخرم یعنی راستش بین رانا و ام وی ام 530 موندم ولی با این چیزایی که خوندم دودل شدم لطفا کممممممممممممممممممممممک!!!!!!!!

  • هیچپکدوم. ام وی ام که عیب و ایراداتش تو این کامنتا هست و رانا هم که فاجعه هست

 17. سلام این 530 نخر عزیزم در یک جمله گفتم خودم داشتم وسابل نداره فروش نداره و کمک فنر نداره نداره -کلا خوب نیست -مردم ما هر چی دارن تعریف میکنند

 18. در مقابل خودروهای بی کیفیت و بنجل وطنی آنهم با قیمتهای بسیار گزاف خدایی بهترین ماشینه و البته نباید از هیچ ماشینی انتظار پرواز داشته باشید دیگه چه میخواهید.خودرویی لوکس با تمام امکانات و ارزان ،یادتون رفته چند بنده خدا تو پژو405 ملی سوختن و پراید هرروز چند نفرو میفرسته اون دنیا؟ اول ببینید هدفتون از رانندگی چیه بعد نظر بدین.مطمئن برونید مثل بچه آدم 530 عالیه.

 19. با درود خدمت دوستان . من مدتیه که میخوام پژو پارسم رو بفروشم و ام وی ام بخرم .تقریبا همه نظرات رو خوندم. اول باید ببینی ماشین رو برا چی میخوای . من یه ماشین راحت و ایمن و خونوادگی میخوام . با چند تا از کسانی که این ماشین رو داشتن صحبت کردم . یکیشون یه آقایی بود حدود 45 ساله میگفت از سال 90 این ماشین رو سوارم و به جز بنزین و روغن هیچ هزینه ای برام نداشته و از سواری راحتش خیلی راضی بود و وقتی پرسیدم ماشین قبلیش چی بوده گفت من زانتیا داشتم و وقتی سوال کردم به من توصیه میکنی که پارسم رو بفروشم و این ماشین رو بگیرم گفت یه لحظه هم تو خریدت شک نکن . یه آقایی رو دیدم با خانم و بچه کوچولوش که یک سال بود ماشین رو خریده بود و حدود 40 سالش بود و اونم خیلی راضی بود و ماشین قبلیش ال 90 بود و این ماشین رو به ال 90 ترجیح میداد . به یکی از فروشنده های ماشین که تو سایت ماشینش رو فروخته بود هم زنگ زدم (چون مطمین بودم الان که ماشینش رو فروخته دیگه تعریف الکی ازش نمیکنه) از صداش معلوم بود میانساله . وقتی همون سوالا رو از این آقا پرسیدم خیلی اونم راضی بود و دلیل فروشش رو احتیاج به پول بیان کرد و گفت من همه ماشینای ایرانی رو سوار شدم ولی اگه راحتی و ایمنی رو میخوای شک نکن تو خریدش . و همه از کمک فنراش گله داشتن و همه شون کمک ها رو عوض کرده بودن و لاستیک پهن تر انداخته بودن و میگفتن خیلی بهتر شده . از خدمات نمایندگی هاش هم راضی بودن و حتی یکیشون میگفت کمک فنرش رو بردم نمایندگی برام عوض کرد . هر سه تای این آقایون میانسال بودن و معلوم بود رعایت ماشین شون رو میکردن .منم تو این دوسالی که پارس سوارم یک ریال خرج نیاورده برام چون خیلی مواظبش هستم و همه سرویساش رو به موقع انجام میدادم . یکی از دوستان نوشته بود این ماشین یه ماشین خونوادگیه و مثل ماشینای اسپورت نباید توقع لایی کشیدن ازش داشت که من این حرف رو قبول دارم . اینکه سرپیچ ممکنه چپ بکنه قبول دارم مشکلاتی تو طراحی داره ولی شما هم مجبور نیستی پیچ رو با سرعت 130 تا رد کنی . خب یه کم آرومتر برون برادر من تا چپ نکنی. من که میخوام بخرمش چون راحتی زن و بچه م و ایمنی شون برام مهمتر از حرف مردمه. با سپاس از همه دوستان که وقتشون رو میذارن و تو خرید ماشین به دوستاشون کمک میکنن . حالا خریدمش میام مفصل در موردش مینویسم .

   • با درود آقا یاسر . امروز دوشنبه است و نهایت تا پنج شنبه میخرم . چون یه مدل 91 و خیلی کم کار و تر و تمییز گیر آوردم بهم گفته پنج شنبه بیا قولنامه کنیم . پرشیام رو فروختم و خورد به تعطیلات نتونستم زودتر بخرم . پنج شنبه بگیرم تا برسم خونه حدود 300 کیلومتر تو راهم و راه هم تقریبا کوهستانیه . دعا کنید طرف نزنه زیر قولش تا به امید خدا شنبه بیام در موردش تا جایی که سوادم یاری میکنه بنویسم

    • با درود
     آقا ما بالاخره ماشین ام وی ام 530 رو خریدیم با اجازه تون . یه رنگ مشکی و مدل 91 با 15 هزارتا کارکرد و تر و تمییز . چون ماشین قبلیم پارس بوده ( پارس سال نود که 50 هزارتا کار کرده بود و حسابی بهش رسیده بودم و تو دو سال یک ریال هم خرج رو دستم نذاشته بود . تا 50 هزارتا سه دست شمع عوض کرده بودم و هر 5 هزارتا روغن و فیلتر روغن و بنزین رو تعویض میکردم و همش بنزین سوپر میزدم ) اینا رو گفتم تا دوستان متوجه بشن ماشین رو دارم با یه پارس سال خیلی تمییز و روپا مقایسه میکنم. دوستان من رشته م علوم پزشکیه و از مکانیک سر در نمیارم و بیشتر احساسم رو تو رانندگی با ماشین نوشتم .
     وقتی من رسیدم خونه ماشین رو برام خریده بودن و تو پارکینگ بود . با اینکه رنگ ماشین سلیقه ایه ولی فکر کنم همه هم با من موافق باشن که خوش رنگ ترین رنگ این مدل ماشینه و یه جورایی با ابهت تر به نظر میرسه . تو همون نگاه اول متوجه سایز لاستیکا شدم که اصلا با بدنه ماشین همخونی نداشت . سوییچ رو گرفتم و درب رو باز کردم و نشستم روی صندلی . به نظرم خیلی صندلیش سفت اومد و احساس کردم به نرمی و راحتیه صندلی پارس نباشه اما کاملا اشتباه میکردم و دلیلش رو در ادامه میگم خدمتتون .صندلی رو به صورت دستی تنظیم کردم . یه نگاه به دور و برم انداختم . یه داشبورد وسیع روبروم بود . دکمه بالای سرم توی سقف رو زدم و سانروفش باز شد و فضای ماشین روشنتر شد .در عین سادگی فضای شاد و بازی داشت طوری که من با 180 قد و 97 کیلو وزن تو ماشین احساس راحتی میکردم . یه فضای مدرن و مبله که با محیط مرده و تیره ماشینای ایرانی تفاوت داشت .. سمت چپ فرمون دو تا کلید بود مربوط به تنظیم کردن نور چراغ جلو و کلید باز کردن درب صندوق عقب و سمت راست فرمون و وسط داشبورد کلید های فلاشر در مرکز که به نظر من جای مناسبی بود و مثل پارس لازم نبود چند ثانیه ای رو صرف پیدا کردنش از میون کلید ها کنی . هم چنین دکمه روشن کردن مه شکن جلو و عقب که برام جالب بود رو داشبورد قرار داشت و به نظرم اونم جاش مناسب بود . سمت پایین هم کلیدهای مربوط به تهویه اتومات و وضعیت های موجودش بود . زیر سیستم تهویه هم زیر سیگاری و فندک بود که با یه فشار به آرومی از جاش بیرون میاومد و بازم مثل پارس مجبور نبودی با دست دیگه درب رو بگیری که با شدت باز نشه . سمت چپ پای سرنشین دوم هم یه جا برا شارژ کردن وسایل الکترونیکی بود( برخلاف ماشینای ایرانی که جای فندک زحمت این بار رو بر دوش میکشید) . در داشبورد رو که باز کردم ولی جا خوردم چون فضای خیلی کوچیکی داشت و شاید نصف فضای داشبورد پارس رو داشت . سوییچ رو انداختم رو ماشین و یه چیزی که توجهم رو جلب کرد نور اطراف سووچ بود که پیدا کردن جای سوییچ رو راحت میکرد و بازم مثل ماشینای ساخت داخل لازم نبود تو تاریکی شب چند ثانیه کلید رو به چندجا بمالید تا سوییچ تو جاش جا بگیره . دستم رو بردم تا شیشه رو پایین بکشم که دیدم دستگیره به نسبت شلوغتری نسبت به پارس داره . دکمه هایی مربوط به باز و بسته کردن درب ها . کلید غیرفعال کردن شیشه بالابر ها و شاسی تنظیم آینه ها بصورت برقی . شیشه رو پایین کشیدم . شیشه به سرعت پایین اومد . دوباره شیشه رو بالا دادم شیشه با قدرت وسرعت بالا اومد که تو پارس من از سرعت کم بالا اومدن شیشه ها شاکی بودم . درب ماشین رو باز کردم دستگیره و تودری ها کیفیت به مراتب بهتری از پارس داشتن و یه جورایی فیت بودن . پیاده شدم و رفتم صندلی عقب نشستم و یه کم جا خوردم چون برخلاف فضای باز و راحت جلو به خاطر شکل ستون عقب و انحنایی که داره سرم میگرفت به سقف ماشین اما فضای جلو پام شبیه و اندازه پارس بود . پیاده شدم و درب رو بستم . درب ها خیلی خوب رگلاژ بودن و با اشاره ای بسته میشدن و لازم به اعمال فشار برا باز و بسته کردنش نیستید . دکمه روی ریموت رو چند ثانیه نگه داشتم و درب صندوق عقب باز شد و از دیدن فضای بازش حیرت کردم . سوار شدم و ماشین رو روشن کردم . موتور خیلی کم صداتر از موتور پارس بود . پام رو گذاشتم رو کلاچ و رفتم دنده یک . دنده با یه اشاره تعویض میشد طوری که بعضی وقتا احساس میکنید دنده سر جای اولشه پدالها به معنی واقعی نرم بودن . فرمان رو به قول قدیمیا با یه انگشت میشه چرخوند و خیلی نرمتر از فرمون پارس بود . آروم ماشین رو حرکت دادم و خیلی راحت و با قدرت سربالایی پارکینگ رو رد کرد ولی زیر ماشین گرفت و این نشون میداد ارتفاع کمتری نسبت به پارس داره ( و توصیه میکنم سینی زیر موتور رو که شرکت مونتاژ کننده زحمت کشیده برداشته و داره بصورت آزاد میفروشه رو بخرن و نصب کنن). با سرعت جاده خاکی رو رد کردم کمکای ماشین شروع کردن به صدا دادن . وارد آسفالت شدم و پام رو گذاشتم رو پدال . ماشین انگار داشت رو هوا حرکت میکرد . نرم و روون و با قدرت . شتاب ماشین خیلی بهتر از پارس بود . واقعا با قدرت . با سرعت 120 پام رو رو پدال ترمز فشار دادم . عالی بود و اصلا قابل مقایسه با ترمز پارس نبود . اصلا پدال ترمز زیر پام نلرزید و احساس نکردم الانه که پدال از جاش کنده بشه بر خلاف ماشینای داخلی . وارد خیابونی شدم که اصلا کیفیت خوبی نداشت . سرعتم رو کم کردم و اینجا بود که صدای کمک ها بلند شد و واقعا صداش با اعصاب و روانم بازی میکرد ( که تواولین فرصت کمک هاش رو تعویض میکنم ). فردا نزدیکای ظهر وسایلمون رو تو صندوقش جا دادیم همه وسایلامون جا شد و حتی جای خالی هم کلی موند همین وسایلا رو اگه میخواستیم تو صندوق پارس جا بدیم باید با زور در صندوق رو میبستم . و حرکت کردیم . تصمیم گرفتم از مسیر پرپیچ و خم تر و کوهستانی تر برم خونه تا ببینم کشش توی کوهستان و تعادل سر پیچش چجوره . ماشین رو روشن کردم و اومدم موبایلم رو بذارم جلو کیلومتر ( مثل ماشین پارسم) اما دیدم اونجا جایی برا گذاشتن گوشی نیست و هلالی فرمون اجازه گذاشتن کیف پول و گوشیم رو نمیده . اما یه جای بهتر پیدا کردم . کنسول . در کنسول رو باز کردم و کیف و موبایلم رو گذاشتم اون تو و راه افتادیم . فرمون و دنده و پدال نرم و حرکت روون و با قدرت یه حس خوبی بهم میداد . وقتی آرنجت رو رو کنسول میذاری پنجه هات راحت رو سر دنده جا میگیره و راحت تری . پدال گاز رو فشار دادم و پرگاز دنده رو عوض کردم .تو دور موتور بالای 4000 صدای موتور زیاد میشه و به کابین نفوذ میکنه اما فقط تو دور موتور بالا که بازم باید بگم از صدای موتور پارسم کمتر بود . تو سرعت بالای 100 و جاده خوب آرامش و سکوت تو ماشین خیلی لذت بخشه . من اصلا صدای نفوذ باد به کابین رو (بر خلاف پارس) نداشتم . دست اندازهای کوچیک و شبرنگی رو خیلی نرمتر از پارس رد میکرد ولی تو دست اندازهای بزرگتر کمک ماشین می کوبید و کنترل ماشین هم به دلیل فرمون نرمش مشکلتر بود( من با ماشین همکارم که جیلی هست هم رانندگی کردم اونم فرمونش شبیه ام وی ام بود و تو سرعتای بالا همچنان نرم بود ) ساعت 11 قبل از ظهر بود و هوا داشت گرم میشد( حدود 40 درجه). کولر رو روشن کردم . ولی چون انعکاس نور خورشید توی صفحه مانیتور مربوط به کولر و تهویه ش بود هیچی نمیدیدم و مجبور بودم برا دیدن صفحه با دستم روش سایه بگیرم . بالاخره کولر روشن شد و در عرض چند دقیقه با دور 2 ( تا دور 8 فن کولر جا داره) . هوای کابین کاملا سرد شد . راستش رو بخواید چون دوستان خیلی از تعادلش سر پیچ ها شاکی بودن منم چون خانمم و دخترم باهام بودن پیچ ها رو خیلی با احتیاط رد میکردم و سرعتم رو خیلی کم میکردم ولی یواش یواش سر پیچ ها سرعتم رو بیشتر کردم چون احساس میکردم ماشین به آسفالت چسبیده و تعادل خوبی داره . در آخر کار به جایی رسید که پیچ هایی رو که با پارس هم جرات نمیکردم با سرعت 80 تا برم با این راحت با 110 رد میکردم ( البته صندوق عقبم پر بود و شاید توی تعادلش تاثیر مثبت داشت) . تو مسیر مرتب آمپرها رو چک میکردم و جالب اینکه آمپر آب تو کل مسیر 300 کیلومتری که بیشتر از یک سومش کوهستانیه و پر پیچ و خم و با کولر تکون نخورد از سر جاش تا جایی که من شک نکردم نکنه آمپر آب خراب شده باشه . و اینکه مطمین باشید این ماشین تو هیچ سربالایی و سبقتی شما رو نا امید نخواهد کرد . بعد از حدود 4ساعت رانندگی از ماشین پیاده شدم و نکته جالب اینجاست که اینقدر صندلی های راحتی داره که من اصلا احساس خستگی نمیکردم ( در صورتی که تو صندلی های پارس بعد از طی همین مسیر احساس میکردم کمرم داره از وسط نصف میشه) .
     این تجربه اولین بار رانندگی من با ام وی ام بود . عذر میخوام اگه طولانی شد و غاط املایی یا نگارشی داشتم و ممنونم از اینکه وقت گذاشتید و متن رو تا آخر خوندید و امیدوارم تونسته باشم کمکی هرچند کوچیک در جهت انتخاب بهتر دوستان تو خرید ماشین کرده باشم . من بازم میرسم خدمتتون و بازم در مورد ماشین مینویسم .

 20. با سلام خدمت دوستان هموطن
  من یک خودرو ام وی ام 530 دارم. مطمئن باشید به پای خودروهای المانی و ژاپنی نمیرسه. ولی در کل ماشین بدی نیست 3 تا ایراد داره اولین و بزرگترین ایرادش خدمات پس از فروش ضعیفه، دومین ایرادش کمک فنرهاش هستند که می کوبه و سومین ایرادش اینه که در دور موتور بالا صدای ریادی تو کابین میاد. ولی مزایایی داره مثلاً موتورش طراحی شرکت AVL اتریشه و قدرت خوبی داره. فرمون و کلاچ نرمی داری امکاناتشم در حد خودش خوبه. ولی تصمیم با شماست.

 21. و ایراد چهارم به علت سبکی پشت خصوصا سرنشین نباشه و کمک فنر و مشکلات دیگه چپ میکنه خیلی امار چپی داده زیاد و……….. فروش ضعیف که خریدار نداره

 22. سلام .من خودروی ام بی ام دارم.کیفیت خودرو بدک نیس.بجز چند عیب اون هم کمک هایش.ولی افتظاه ترین ایراد نمایندگیاشون است واقعانمایندگیاشون مزخرفند .وگارانتیش که فقط حرف است وهیچ گارانتیی ندارد حتی در سرویس اولیه.

 23. سلام دوستان …. ام وی ام 530 ماشین نرم با گشتاور خوب و شتاب ثانویه عالی میباشد …….. ولی معایبی نیز دارد که اولا کوبش کمک فنرهاش افتضاحه و درست شدنی نیست . دوما انتقال ضربات وارده داخل کابین بسیار شدید…. سوما فرمان بسیار نرم وسبک که تو سرعت های بالا بسیار خطرناک است…. فاصله ضریب دنده ها زیاد است که تاثیر منفی زیادی تو شتاب و سبقت دارد و کم بودن قطعات .و خرید و فروش بسیارکم….شرمنده بنده فقط حقیقت خودروها را میگم و خودم را مدیون نفرین مردم نمیکنم …. در پناه حق سلامت باشید09145492729

 24. نخرید به خدا پشیمون میشید .من خواستم بخرم ولی یک صحنه تو جاده دیدم پشیمون شدم و اگه بگن با مفتی سوار شو شوارش نمیشم.تو جاده یه ام وی ام 530 جلوم بود شانسی ازش فاصله گرفتم یک آن دیدم یک صدای انفجار از ماشینش اومد و بعد با سرعت 120 کیلومتر در ساعت ماشین 3 متر پرتاب شد به آسمون .چند تا ملق زد و با سقف اومد پایین رفتم روسرشون راننده و دخترش زنده موندن ولی یک پسر کوچولو و زن راننده همونجا تموم کردن.مثل اینکه گیربکس خرد کرده بود معلوم نبود چه مرگش بوده.بدبخت میگفت 10 روزه از شرکت ام وی ام گرفته ماشینو .به خدا صحنه ای که ما دیدیم آتیش میندازه به دل آدم تورو خدا اطلاع رسانی کنید از این شرکت پدرسوخته کسی ماشین نخره.

  • بیخیال !!!!! یه چیزی بگو بگنجه!! …… من نزدیک 2 سال دارم بهترین زیر 50 میلیونه…. شک نکنین

  • داداش چه جوری طرف با اینکه زن و بچش جلوی چشماش مردن و خودشم در بطن تصادف بوده به شما آمار داده که 10 روزه از نمایندگی ماشین رو تحویل گرفته ، اصلا شما از کجا فهمیدی که علت تصادف گیربکسش بوده ، نگو که از طرف بیمه علت تصادف رو برات ارسال کردن که اصلا باورم نمیشه، بابا اگه نمی خوای بخری چرا تو سر مال می زنی؟ فکر می کنی با این کار ملت میرن از ایران خودرو یا سایپا می خرن؟!؟ نه داداش یه عمر آشغالای ایرانی رو سوار شدیم، بسه دیگه ، این ماشین هم اگه بد باشه تازه میشه مثل ماشینهای ساخت داخل و اگه خوب باشه که ناز شستشون…

  • جالبه داستانت ولی یه خورده روش کار کن یارو تصادف شدید پرش سه متری ماشین!بعد تو هم اونجا تو صحنه ماشین آتیش گرفته فهمیدی از گیربکس!!!
   خیلی باحال بود البته برا خنده

 25. با سلام دوستان
  من امروز فنرهای کمک عقب رو پرایدی انداختم از نوع قویتر که مال دوگانه سوزهاست
  ماشین نرمتر شد لاستیکها هم پهن کردم 205/60/15
  عیب کوچیک بودن لاستیک ها کلا رفع شد و خیلی خوشکل تر شده است
  کلا نمایندگی هاش متاسفانه میشه گفت آشغالا در سرویس دهی
  یک کمک از من خرای شده عوض نمیکنند.
  راستی لاستیک بزرگتر بشود چون محیط لاستیک افزایش پیدا میکند نسبت به مسافتی که طی میکنید کیلومتر کمتری نشان میدهد که به اشتباه فکر میکنید سوخت افزایش نموده است
  اشتباه نکنید اتفاقا نسبت به مسافتی که طی میکنید سوختتان کاهش پیدا می کند
  اگر فاق لاستیک از 55 به 60 تغییر پیدا کند(با همان دور رینگ) مسافت واقعی شما برابر با مسافت طی شده ضبدر ضریب 1.13 کنید تا مسافت واقعی معلوم گردد

 26. دوستان گلم که دارید نظرها رو می خونید، یه آیدی هست که هر بار با یه اسم متفاوت میاد و نظر میذاره ، مشخصه اون هم اینه که کنار قسمت سوابقش نوشته ( 78 دیدگاه ) ، من که تا حالا بالای 20 تا اسم از ایشون دیدم که توی تمام نظرهاش از چپ کردن این ماشین حرف می زنه و اینکه بازار نداره و … گویا این شخص از خراب کردن شرکت مدیران خودرو و تعریف از ایران خودرو یه نفعی میبره ، یه جا خودش رو دکتر معرفی می کنه و یه جا حاجی ، یه جا نظر میذاره و جای دیگه و با یه اسم متفاوت نظر خودش رو تایید می کنه ، ظاهرا این دوست عزیز خیلی دوست داره که این ماشین رو بخره و پولش نرسیده و داره دق دلیش رو خالی می کنه ، به قول معروف ” گربه دستش به گوشت نمی رسه میگه بو میده ” شما لطفا به نظراتش اهمیت ندین ، بذارین بنده خدا خودش رو خالی کنه
  هرکی این ماشین رو داره مبارکش باشه و حالش رو ببره ، من ال 90 دارم و میخوام بعد 3 سال بفروشمش و یه ماشین خوب توی این رنج قیمت بگیرم ، خیلی تحقیق کردم و توی این رده تنها ماشینی که از هر لحاظ به نظرم خوبه همین ماشینه ، راننده تازه کار هم نیستم ، 18 سال دارم رانندگی می کنم و اونقدر تجربه دارم که بتونم یه ماشین بد رو از خوب تشخیص بدم
  موفق باشید …. یا علی

 27. سلام به دوستان
  من یک ال90 دارم و ام وی ام530 مدل1392 پارسال خریدم.مسئله کوبش کمکها به خاطر استفاده از کمکهای اصلاح شده در مدلهای جدید تقریبآ حل شده است.نسبت به ال90 بسیار نرمتر ورانندگی در مسافرت با ان راحتتر است.طی این مدت یکبار یکی از سنسورها خراب شد که با گارانتی به صورت مجانی تعمیر شد.ال 90 برای استفاده در مسیرهای داخل شهری ماشین خوبیه ولی در هنگام مسافرت ام وی ام یک سرو گردن بالاتره.ام وی ام آپشنهای خیلی بیشتری داره مثل تهویه اتوماتیک ترمز دیسکی چرخ عقب روکش چرمی صندلی عقب درکل نسبت به ماشین ایرانی هم قیمت خودش بهتره.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً از نوشتن بصورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیر اخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط و تبلیغاتی پذیرفته نمی شوند. برای تفییر آواتار خود می توانید از سایت گراواتار استفاده نمایید.


تورهای لحظه آخری