ایران خودروپژو

بررسی پژو ۲۰۷ جدید ایران‌خودرو

تقریباً در دورانی که تولید پژو ۲۰۶ در فرانسه رو به پایان بود، به دلیل محبوبیت این خودرو، پژو تصمیم گرفت آن‌را فیس‌لیفت کرده و چند سالی به تولید آن ادامه دهد. ۲۰۶ فیس‌لیفت شده، ۲۰۶+ نام گرفت و سعی شده بود ظاهر آن به مدل ۲۰۷ شبیه گردد. در ۲۰۶+ قسمت جلو به‌طور کامل مورد بازنگردی قرارگرفته و چراغ‌ها، جلوپنجره و سپر تغییر کردند؛ اما در قسمت عقب به جهت کاهش هزینه‌ها فقط گرافیک داخلی چراغ‌ها و سپر تغییر نمود. به همین دلیل ۲۰۶+ در جلو تقریباً ظاهر جدید و بروزی پیداکرده بود اما در قسمت عقب تفاوت چندانی با ۲۰۶ نداشت. در داخل هم تغییراتی ایجادشده و بازهم سعی شده بود تا داشبورد خودرو به ۲۰۷ شبیه گردد.

پژو 207 اصلی
پژو ۲۰۷ اصلی

در سال ۱۳۸۹ ایران‌خودرو تصمیم گرفت ۲۰۶+ را به‌عنوان نسل جدید ۲۰۶ یعنی ۲۰۷ در ایران عرضه کند؛ بنابراین نسخهٔ فیس‌لیفت شدهٔ ۲۰۶ با عنوان مدلی کاملاً جدید و بانام ۲۰۷i به بازار عرضه شد! آن‌هم درحالی‌که ازلحاظ آپشن، موتور و گیربکس تقریباً هیچ تفاوتی با ۲۰۶ تیپ ۵ نداشت. بااین‌حال در سال ۱۳۹۰ و وضع تحریم‌ها علیه صنعت خودروی ایران، تولید پژو ۲۰۶ و به‌تبع آن ۲۰۷ در ایران با مشکل مواجه شد. البته ایران‌خودرو توانست به هر نحوی که شده تولید ۲۰۶ را ادامه دهد اما امکان ادامهٔ تولید ۲۰۷ یا همان ۲۰۶+ وجود نداشت و تولید آن در سال ۱۳۹۱ متوقف شد.

نسخۀ قبلی پژو 206+ یا 207i
نسخۀ قبلی پژو ۲۰۶+ یا ۲۰۷i

پس از توافق هسته‌ای و لغو تحریم‌های ایران، بعد از مذاکرات فراوان سرانجام دوباره همکاری ایران‌خودرو و پژو آغاز گردید. بدین ترتیب زمزمه‌هایی مبنی بر تولید مجدد پژو ۲۰۷ مطرح شد و حتی ایران‌خودرو در دی‌ماه سال گذشته اقدام به‌ پیش‌فروش این خودرو با موعد تحویل مرداد، شهریور و مهر امسال کرد. سپس در نمایشگاه توانمندی‌های صنعت خودرو که در اسفند سال گذشته برگزار شد، ایران‌خودرو مدل جدید ۲۰۷ را رونمایی نمود که دستخوش فیس‌لیفت و تغییراتی جزئی در داخل و خارج‌شده بود.

xbpzn000vr

البته مدیرعامل ایران‌خودرو، هاشم یکه‌زارع در نشست مطبوعاتی سال گذشته اعلام نمود که تولید مجدد ۲۰۷ ربطی به قرارداد جدید ایران‌خودرو نداشته و مالکیت آن به‌طور کامل به ایران‌خودرو واگذارشده است. بااین‌حال معلوم نیست اگر تولید مجدد ۲۰۷ ارتباطی با قرارداد با پژو نداشته است پس چرا در دوران تحریم و قطع روابط پژو با ایران‌خودرو تولید آن متوقف شد؟

jl0uikmkya

علاوه بر این، گزارشاتی نشان می‌دهد که پژو خط تولید ۲۰۷ را بابت بخشی از غرامت خود به ایران‌خودرو، به‌صورت رایگان راه‌اندازی کرده و گفته می‌شود راه‌اندازی مجدد خط تولید این خودرو ۱۱ میلیون یورو هزینه داشته است. درهرحال چندی پیش ایران‌خودرو به‌صورت رسمی مشخصات و جزئیات نسخهٔ جدید پژو ۲۰۷ را اعلام نمود که در ادامه به بررسی تغییرات و بهسازی‌های آن می‌پردازیم.

mvhv2axjtp

تغییرات خارجی پژو ۲۰۷ جدید

در بخش خارجی صرفاً به تغییر گرافیک داخلی چراغ‌ها و تغییر آینه‌های جانبی بسنده شده است. در ۲۰۷ جدید یک ردیف لامپ LED ابرویی به بالای چراغ‌های جلو اضافه‌شده است که احتمالاً نقش چراغ‌های روشنایی در روز را دارند. در چراغ‌های عقب نیز از LED استفاده‌شده و گرافیک و طراحی داخلی آن‌ها بسیار زیباتر از چراغ‌های عقب قبلی ۲۰۷ شده است. آینه‌های جانبی جدید آن نیز از طراحی بهتری نسبت به قبل بهره می‌برند چراکه آینه‌های مدل قبلی ۲۰۷ متعلق به پژو ۲۰۶ بوده و تغییری نداشتند.

تغییرات داخلی

در داخل نیز کلیت داشبورد دست‌نخورده باقی‌مانده و از تغییرات مهم آن می‌توان به نصب یک نمایشگر ۷ اینچی لمسی مجهز به سیستم چندرسانه‌ای و GPS در بالای داشبورد و تغییر غربیلک فرمان اشاره کرد. غربیلک فرمان جدید ۲۰۷ ضمن برخورداری از طراحی بهتر، مجهز به دکمه‌های کنترل سیستم صوتی و قطع و وصل تماس تلفنی نیز شده است و تصویر عقب خودرو با استفاده از دوربین دید عقب بر روی نمایشگر داشبورد به نمایش درمی‌آید. در داخل ۲۰۷ جدید غیر از موارد مذکور تغییر عمدهٔ دیگری دیده نمی‌شود.

i7uz2invxj

تجهیزات و امکانات

پژو ۲۰۷ جدید با توجه به شرایط قیمتی بازار خودروی ایران، از تجهیزات و امکانات نسبتاً مناسبی سود می‌برد که مهم‌ترین آن‌ها عبارت‌اند از ترمز ABS، EBD و MBA، ایربگ راننده و سرنشین جلو، فرمان هیدرولیک، سیستم پخش DVD، پورت USB، کنترل سیستم صوتی از روی فرمان، بلوتوث، GPS، دوربین دید عقب، آینه‌های جانبی برقی، شیشه‌های برقی چهاردر، سنسور دنده‌عقب، رینگ اسپرت آلومینیومی و کروز کنترل.

موتور و گیربکس پژو ۲۰۷

۲۰۷ جدید همانند گذشته از پیشرانهٔ آشنای TU5 با ۱۶۰۰ سی‌سی حجم استفاده می‌کند که قدرت و گشتاور آن از سوی ایران‌خودرو ۱۰۵ اسب بخار و ۱۴۲ نیوتن متر اعلام‌شده است. البته علت اختلاف قدرت ۵ اسب بخاری میان ۲۰۷ و ۲۰۶ تیپ ۵ مشخص نیست. طبق اعلام سازنده، ۲۰۷ جدید فعلاً فقط با گیربکس دستی عرضه خواهد شد و بازهم مشخص نیست که گیربکس دستی آن از نوع ایرانی (متعلق به پژو ۴۰۵) است یا مانند نمونه‌های قبلی ۲۰۶ از نوع فرانسوی خواهد بود. شتاب صفرتا صد ۲۰۷ جدید ۱۱.۶ ثانیه، مصرف سوخت ترکیبی آن ۶.۶ لیتر در صد کیلومتر و حداکثر سرعتش ۱۹۰ کیلومتر در ساعت اعلام گردیده است.

قیمت و رقبا

هنوز قیمت رسمی و قطعی ۲۰۷ جدید از سوی ایران‌خودرو اعلام‌نشده اما شنیده‌ها حاکی از آن است که نسخهٔ دستی آن قیمتی در حدود ۴۰ میلیون تومان خواهد داشت که با توجه به اختلاف قیمت ۳ میلیون تومانی با پژو ۲۰۶ تیپ ۵ قیمت نسبتاً معقولی محسوب می‌شود. در این بازهٔ قیمتی، اصلی‌ترین رقیب ۲۰۷ جدید رنو ساندرو است که توسط پارس‌خودرو مونتاژ شده و نسخهٔ دستی آن ۴۳ میلیون تومان قیمت دارد. ام‌وی‌ام ۳۱۵ جدید با قیمت ۴۲,۳ میلیون تومان و برلیانس H320 دستی با ۴۶,۲ میلیون تومان قیمت نیز از دیگر رقبای پژو ۲۰۷ جدید بشمار می‌روند.

سخن پایانی

درحالی‌که دو نسل بعد از پژو ۲۰۶ یعنی پژو ۲۰۸ در بازارهای جهانی عرضه‌شده و حتی در شرف عرضه در ایران هم هست، همچنان شاهد هستیم که سازندهٔ وطنی با تغییراتی در چراغ‌ها و داشبوردِ نسخهٔ فیس‌لیفت شدهٔ پژو ۲۰۶، آن‌را بانام مدلی جدید در بازار محدود کشور عرضه کرده و خریدارانِ تشنهٔ خودروهای جدید و خسته از ماشین‌های قدیمی نیز برای خرید آن هجوم می‌آورند درحالی‌که هنوز نه کیفیت آن مشخص است و نه حتی قیمت دقیقش. از آن مهم‌تر باوجودی که چندهفته‌ای بیشتر به موعد تحویل نمونه‌های پیش‌فروش شدهٔ ۲۰۷ باقی نمانده است، ایران‌خودرو هنوز تولید آن‌را آغاز نکرده و یکه‌زارع تاریخ تولید آن‌را احتمالاً در تیر یا مرداد اعلام نموده است! از سوی دیگر هنوز کیفیت این خودرو نیز مشخص نبوده و معلوم نیست که آیا کیفیت فاجعه باری همانند ۲۰۶های جدید موسوم به ایرانیزه دارد یا از سطح کیفی بهتری برخوردار خواهد بود.

امیر دهقان

نویسنده و مترجم سایت پدال، دانشجوی کارشناسی ارشد رشته حقوق خصوصی

مطالب مشابه

‫۵۷۱ دیدگاه‌ها

 1. کوروش

  ۵ اردیبهشت ۱۳۹۶
  سوابق: (1 ديدگاه)

  سلام بر همه. اینجور که از کامنتا معلومه همه رفتن ماشینو گرفتن الان میان اینجا از ایراداتش میگن. بعدش همه میگن که چرا صنعت خودرو ایران اینطوریه. خدا شاهده من پولشو داشتم که این ماشینو بخرم ولی به خاطر احترام به خودم و مردم ایران رفتم یه خودرو دست دوم خریدم. واقعا ایرانخودرو هر ماشینی معرفی میکنه مردم عین….. صف میکشن واسش. از ماست که بر ماست

  موافقم ۰
  مخالفم ۰
  1. احمد

   ۱۶ مرداد ۱۳۹۶
   سوابق: (1 ديدگاه)

   شما که همیشه میگین صفر نخرین دست دوم بخرید ، مگه این خودرو دست دوم از اسمون اومده ؟ این ماشین یه روز صفر بوده تو همین کارخونه ها تولید شده !! چرا خودتونو گول می زنید ؟ ؟ به چی افتخار می کنی ؟
   تازه کیف صفر بودن صاحب قبلی برده ، و تازه شما باید خرج کنی تا بشه ماشین ، شایدم نشه !
   لطفا منطقی فکر کنید و مشکلات شخصی را تعمیم ندید .

   موافقم ۰
   مخالفم ۰
 2. احمد

  ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۶
  سوابق: (2 ديدگاه)

  سلام
  آیا کسی با اخطار ولتاژ باتری پایین است در موقع روشن بودن مولتی مدیا در هنگام خاموش بودن مواجه شده؟
  من حتی به نمایندگی هم چند بار به خاطر این مشکل مراجعه کردم ولی اونا گفتن که نمیتونیم کاری کنیم چون ماشین جدیده

  موافقم ۱
  مخالفم ۰
  1. محمد

   ۱۸ خرداد ۱۳۹۶
   سوابق: (3 ديدگاه)

   مورد خاصی نیست نیاز به مراجعه نمی باشد

   موافقم ۰
   مخالفم ۰
 3. حامد

  ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۶
  سوابق: (5 ديدگاه)

  سلام.منم مواجه شدم.اینکارو نکن .در کل اشتباست.باطری هاش ایرانی هستش.سعی کن ابتدا ماشین رو روشن کنی بعد۴۰ثانیه روشن کنش.وهمینطور موقع خاموش کردن ابتدا مانیتورو خاموش کن بعدش ماشین .حتی چراغهای ماشین هم همینطور

  موافقم ۰
  مخالفم ۰
 4. فراز

  ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۶
  سوابق: (8 ديدگاه)

  سرویس اولیه این خودرو چقدر هستش ۲۰۰۰۰ هزار تا شنیدم
  مال من ۴ستاره هم هستش و تقریبا ۶۵۰۰ تا کار کرده

  موافقم ۰
  مخالفم ۱
 5. حميد

  ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۶
  سوابق: (2 ديدگاه)

  اخر نفهمیدیم بخریم یا نخریم …
  همه نظرات رو هم خوندم
  منتهى نظرات متفاوته و البته بعضى ها از روى تعصب وتاکید بر بى کیفیت بودن نظر میدن در حالى که حتى یک ساعت هم تجربه رانندگى با این ماشین رو ندارن
  چیکار کنیم اینجا ایرانه
  بیشتر برامون انتخاب میکنن تا اینکه خودمون حق انتخاب داشته باشیم

  موافقم ۱
  مخالفم ۰
 6. Ali

  ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۶
  سوابق: (8 ديدگاه)

  سلام کسی با شکستگی رینگ هنگام تعویض لاستیک مواجه شده؟
  امروز یه مورد دیدم

  موافقم ۰
  مخالفم ۰
  1. سام

   ۳۱ خرداد ۱۳۹۶
   سوابق: (8 ديدگاه)

   سلام من دهم خردادازنمایندگی تحویل گرفتم لاستیکاروخواستم بالاستیک خارجی عوض کنم یکی ازرینگاهنگام تعویض شکست مجبورشدم رینگاروهم عوض کنم

   موافقم ۰
   مخالفم ۰
 7. منصور

  ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۶
  سوابق: (89 ديدگاه)

  دوستان عزیز میخوام بدونم آیا دیلایت این ماشین همیشه روشنه یا من نتونستم کلید خاموش کردن رو پیدا کنم؟! زنگ زدم ۰۹۶۴۴۰ گفتن شرمنده کلید آف نداره!

  موافقم ۵
  مخالفم ۰
  1. حامد

   ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۶
   سوابق: (1 ديدگاه)

   سلام من هم دیروز تحویل گرفتم ماشین خوبی به نظر میرسه . روش خاموش کردن دی لایت دقیقا سوالیه که من هم دارم.ممنون میشم اگه دوستانی که بلد هستند راهنمایی کنند

   موافقم ۰
   مخالفم ۰
  2. سام

   ۳۱ خرداد ۱۳۹۶
   سوابق: (8 ديدگاه)

   سلام دیلایت دائما روشنه وبابازکردن سویچ روشن میشه وفاقدکلیدروشن وخاموشه .این چراغ درآمریکااجباری است وتمام خودروسازان ملزم به نصب این چراغ برروی خوردرومی باشند.

   موافقم ۰
   مخالفم ۰
 8. محسن

  ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۶
  سوابق: (1 ديدگاه)

  دوستان گرامی دنده اتومات این ماشین تولید میشه ؟؟؟
  اگه میشه چطوری میشه سفارش داد؟؟؟

  موافقم ۰
  مخالفم ۰
 9. ایمان

  ۱ خرداد ۱۳۹۶
  سوابق: (1 ديدگاه)

  باسلام
  با توجه به اینکه قبل از خرید من این سایت و تجربیات سایر دوستان رو مطالعه کردم وظیفه خودم میدونم تا مزایا و معایب رو بنویسم و همچنین باتوجه به تجربه رانندگی با ساندرو مقایسه مختصری با هم انجام دادم که شاید برای دوستان جالب باشه
  – یک مقداری از ساندرو خشک تره ولی با توجه به ارتفاع پایینتر ۲۰۷ تو پیچها هندلیینگ بهتری از ساندرو داره مثل ال ۹۰ که تو پیچها یکم ضعف داره
  – به نظر میرسه ترمز های بهتری از ساندرو داره شاید بخواطر این باشه که ترمز های عقب دیسکی و مثل ساندرو کاسه ای نیست
  – گیربکس برای شرکت نیرو محرکه است ولی مشکلی خاصی نداره بجز لرزش مختصر لیور در دنده ۱ و ۲ ، روی دیچه گاز و ECU بوش المان حک شده
  – عملکرد کروز کنترلر بسیار خوب و بدون ایراده
  – سیستم مولتی مدیا برای من ایرادهای مختصری داره مثلا بعضی وقت ها بعد از دنده عقب روی اطلاعات سفر میره که با خاموش روشن شدن از بین میره ولی در کل صدا و تاچ اسکرین مورد قبولی داره
  -ارور میزان آمپر باطری بعد از تعویض باطری با یک باطری خشک با آمپر بالاتر برطرف نشد ممکنه یه هشدار کلی برای این باشه که با ماشین خاموش از سیستم مولتی مدیا استفاده نشه
  با توجه به قیمت به نظر من ماشین خوبیه

  موافقم ۰
  مخالفم ۰
  1. سجاد

   ۲ خرداد ۱۳۹۶
   سوابق: (10 ديدگاه)

   سلام
   مرسی از اطلاعات خوبتون
   لاستیکاش عوض کنیم فکر کنم نرم بشه
   فقط از موقع ای ک دعوت نامه میاد تا تحویلش چند روز طول میکشه

   موافقم ۰
   مخالفم ۰
  2. محمد

   ۱۸ خرداد ۱۳۹۶
   سوابق: (3 ديدگاه)

   ماشین خوبیه در کل نسبت به قیمتش بهر حال هر ماشینی نقاط ضعف و قوت مخصوص خودشو داره راستی چراغ مه شکن سمت شاگرد عقب شب رنگیه

   موافقم ۰
   مخالفم ۰
 10. Ali

  ۶ خرداد ۱۳۹۶
  سوابق: (8 ديدگاه)

  سلام من ١۵ روزه تحویل گرفتم
  کولرش بعضی اوقات کار نمیکرد
  باد داغ میزد
  رفتم نمایندگی اطلاعیه زده بودن که هر کس برای ایراد کولر ٢٠٧ مراجعه کرد fcm اپدیت شود
  یعنی ایران خودرو خودش متوجه سوتیش شده بود
  خلاصه دستگاه زد و کولر بکار افتاد
  ولی الان حس میکنم اون قدرت خنک کنندگی ایده الرو نداره

  موافقم ۰
  مخالفم ۰
  1. سجاد

   ۷ مرداد ۱۳۹۶
   سوابق: (1 ديدگاه)

   سلام اقا مشکل خنکی کولرت حل شد
   واسه منم آپدیت کردم و خنکی کولر کم شده انگار

   موافقم ۰
   مخالفم ۰
 11. مهدی

  ۱۲ خرداد ۱۳۹۶
  سوابق: (1 ديدگاه)

  بخرید دوستان طبق بررسی انجام داده بین دنا رانا پارس ال ایکس ساندرو ام وی ام ۳۱۵ برلیانس
  ازهمه بهتر شناخته شده
  نسبت ب مبلغی ک پرداخت میکنید عالیه

  موافقم ۰
  مخالفم ۰
 12. سجاد

  ۱۵ خرداد ۱۳۹۶
  سوابق: (10 ديدگاه)

  این بررسی ک میگید رو چ موسسه ای انجام دادن

  موافقم ۰
  مخالفم ۰
 13. حسن

  ۱۹ خرداد ۱۳۹۶
  سوابق: (2 ديدگاه)

  با سلام
  میخواستم از دوستانی که مطلع هستند بپرسم آیا تعویض ظبط ماشین امکان پذیر هست؟راستش قصد داشتم که سیستم نصب کنم.باین خاطر میپرسم چون شنیدم که اگر اینکارو انجام بدم کلا سیستم برق مثلا دکمه های روی فرمان مختل میشه.ممنون میشم از دوستانی که اطلاع دارن راهنماییم کنن.

  موافقم ۰
  مخالفم ۰
 14. حسن

  ۱۹ خرداد ۱۳۹۶
  سوابق: (2 ديدگاه)

  سلام
  از دوستان کسی اطلاع داره که آیا امکانش هست که ضبط ماشین رو با یه ضبط بهتر تعویض کرد؟آخه میگن سیستم برق ماشین از کار میافته …!

  موافقم ۰
  مخالفم ۰
 15. Hamidreza

  ۲۳ خرداد ۱۳۹۶
  سوابق: (1 ديدگاه)

  سلام دوستان
  من تحویل خرداد ام
  ٢۴ اردیبهشتم تکمیل وجه کردم اما هنوز فاکتور نشده. کسی خبر داره کی بالاخره تحویل میدن.
  بابا از وقتی تصویه کردم یه ماه گذشت هیچی به هیچی

  موافقم ۰
  مخالفم ۰
  1. جمال

   ۲۴ خرداد ۱۳۹۶
   سوابق: (1 ديدگاه)

   سلام منم ۲۰ اردیبهشت تکمیل وجه کردم برای من تحویل ۶۰ روزه زدن تو دعوتنامه در حالیکه باید تا اخر خرداد تحویل بدن کلا یک ماه پولم الکی دستشونه و هیچ سودی هم براش محاسبه نکردن.
   خدا ازشون نگذره

   موافقم ۰
   مخالفم ۰
   1. Hamidreza

    ۲۴ خرداد ۱۳۹۶
    سوابق: (1 ديدگاه)

    مال منم ٢ماهس
    فک کنم رفت آخرای تیر اوایل مرداد?
    سودم که تعطیله

    موافقم ۰
    مخالفم ۰
    1. Sobi

     ۱ تیر ۱۳۹۶
     سوابق: (2 ديدگاه)

     من ۱۲ اردیبهشت تکمیل وجه کردم دیروز تحویل گرفتم.
     چند تا مشکل کوچیک هم داشت به نظرم که بگم. سپر عقب کمی شله. به مسئول تحویل هم گفتم گفت که همینطورین کلا.یکی دیگه رو نگاه کردم اونم همین ایراد و داشت .درب سمت شاگرد ریگلاژ نیست و خوب بسته نمیشه.با یه سری مشکل کوچیک دیگه که ایران خودرو کلا همینه و نباید انتظار یه ماشین درست حسابی داشت ازشون.
     ولی سواری خوبی داره از حق نگزریم.برا تسویه حساب هم گفتن هفته دیگه بیا.برا خودم حساب کردم دیدم میشه ۴۲۵۰۰۰۰۰۰ ریال .که الان دارن در نمایشگاه ۴۲ میفروشن???

     موافقم ۰
     مخالفم ۰
 16. سامان

  ۲۴ خرداد ۱۳۹۶
  سوابق: (8 ديدگاه)

  سلام با توجه به اینکه میگن گیربکس ۴۰۵ روشه و ایرادای دیگه، ۲۰۶ تیپ ۵ منطقی تر نیس؟ یا اونم همین وضعیته؟ اگه میدونین راهنمایی کنید لطفا

  موافقم ۰
  مخالفم ۰
 17. محمد

  ۲۴ خرداد ۱۳۹۶
  سوابق: (1 ديدگاه)

  با سلام بنده بیش از یک ماهه دارم
  دوبار کرمانشاه -اصفهان
  یه بار تهران – کرمانشاه
  ۶۰۰۰ کیلومتر کار کرده
  یه خورده پلاستیک حلالی روی کیلومتر سر و صدا میکنه ولی خیلی کم، جنس بده ولی اگه یه خورده باهاش کار کنی بدی زیرش پلاستیک بزارن خوب میشه
  متاسفانه بعضی هاشون مشکل کولر دارن و اونم مال دستور خطای کامپیوترش هست مال منم اینطوره ک میبری نمایندگی درست میشه
  واقعا هندلینگش با ساندرو، و، ام وی ام خیلی بهتره ولی صندلی عقب راحت نیست
  ترمزش خیلی از ام وی ام و ساندرو بهتر و قوی تر و پایدار تره
  معمولا دنده یک اگر خیلی روش فشار بیاری یه خورده گیربکس لرزش داره
  ضعف دید عقب با نصب دوربین به طور کامل برطرف شده
  مانیتور و سیستم مسیر یابی بسیار عالی و قابل اعتماده ولی کار کردن باهاش یه خورده پیچیدس

  کروز کنترلش بسیار در بزرگراه مفید و خوبه ولی باید مراقب باشید خوابتون نبره
  نسبت به ۲۰۶ کیپ تره گویا نوار درهاشو قوی تر کردن
  موتور و گیربکسش ۲۰۶ه ، ولی نمیدانم چرا احساس میکنم پرشتاب تر و سرعتش بیشتره

  هر ماشین معایب و مزایای خودش رو داره ولی این ماشین، ماشین بی روحی( مثل ساندرو یا ال نود) نیست که ازش خسته شید

  در یک جمله بخواهیم جمع بندی کنیم
  فرق ۲۰۶ با ۲۰۷ نیو مثل پژو طرح قدیم با پژو پارس داشبورد جدیده

  موافقم ۰
  مخالفم ۰
 18. مهدی

  ۲۵ خرداد ۱۳۹۶
  سوابق: (1 ديدگاه)

  سلام من زوتی زد ۳۰۰ دارم ،به دلایلی می خواستم بفروشم ماشین پایین تر بخرم و بین پارس و ۲۰۷دو دل هستم و اگر ماشین بهتری میشناسید معرفی کنید.

  موافقم ۰
  مخالفم ۰
  1. سجاد

   ۱ تیر ۱۳۹۶
   سوابق: (10 ديدگاه)

   سلام
   مشکل زوتی چیه
   منم یکی از گزینه های خریدمه

   موافقم ۰
   مخالفم ۰
 19. حميد

  ۲۶ خرداد ۱۳۹۶
  سوابق: (2 ديدگاه)

  با عرض سلام خدمت دوستان
  در مورد ضبط خدمتتون بگم که اگر عوضش کنید مانیتور غیر فعال میشه مگر اینکه خود ضبط فابریک توى داشبور متصل باشه و یه ضبط دیگه نصب کنید
  ولى همین ضبط کارخونه قابلیت نصب سیستم هم داره یعنى باند آمپیلى وحتى ساب هم بهش وصل میشه .

  موافقم ۰
  مخالفم ۰
 20. علی

  ۲۸ خرداد ۱۳۹۶
  سوابق: (2 ديدگاه)

  سلام دوستان،
  اطلاعی از فروش فوری با مدت تحویل ۲ ماه ندارید(طرح اعیاد شعبانیه)؟؟؟

  موافقم ۰
  مخالفم ۰
 21. ارش

  ۳ تیر ۱۳۹۶
  سوابق: (1 ديدگاه)

  سلام لطفا. بخونید و کمک کنید. بنده ۲۰۷ مدل نور با کارکرد ۷۳۰۰۰ دارم خیلی تمیزه و همه چی براش خریدم میخواستم بفروشم نو بخرم که دوستان میگن کیفیت پایینه میخواستم ببینم ماشین رو برا خودم نگه دارم یا ردش کنم پولم رو یه جا دیگه صرف کنم البته ماشین ۵.۵ سال کار کرده و بالاخره در حد نو نیست

  موافقم ۰
  مخالفم ۰
 22. سجاد

  ۶ تیر ۱۳۹۶
  سوابق: (10 ديدگاه)

  من ک ثبت نام کردم اونموقه قیمت ماشین تو بازار۴٨تومن بود
  الان شده ۴٢۵٠٠
  منم از برج ٨سال ٩۵ثبت نام کردم هنوز هیییییچ خبری نشده از ماشین
  شانس رو میبینید

  موافقم ۰
  مخالفم ۰
 23. علی

  ۶ تیر ۱۳۹۶
  سوابق: (5 ديدگاه)

  سلام .دوستان بنده ۲۰۷ دارم
  الان که ماشینو روشن کردم از من کد امنیتی میخواد ((مانیتور))
  کسی می تونه راهنمایی کنه؟

  موافقم ۰
  مخالفم ۰
  1. ۰۹۱۳۶۱۳۸۲۸۱

   ۹ تیر ۱۳۹۶
   سوابق: (2 ديدگاه)

   یه کد رو کارتی که به سوئیچ یدک بود هستش اون رو وارد کن باز میشه

   موافقم ۰
   مخالفم ۰
  2. sam

   ۱۳ تیر ۱۳۹۶
   سوابق: (8 ديدگاه)

   سلام
   روی کلیدیدک کدمانیتورنوشته شده

   موافقم ۰
   مخالفم ۰
 24. پویا اردشیری

  ۶ تیر ۱۳۹۶
  سوابق: (1 ديدگاه)

  سلام دوستان. من این ماشین رو سه هفته پیش گرفتم . هفته ی اول خوب بود همه چیزش اما سر یه هفته دیگه روشن نشد . با هزار بدبختی و بکسل کردن بردمش نمایندگی . گفتن موتورش سوخته ! باید دوازده میلیون بدی تا برات عوضش کنیم !
  منم رفتم از ایران خودرو شکایت کردم یعنی چی ماشین درست میکنن سر یه هفته موتور میسوزونه بعد پاسخگو هم نیستن

  موافقم ۰
  مخالفم ۰
 25. pouya

  ۶ تیر ۱۳۹۶
  سوابق: (2 ديدگاه)

  سلام ۴ تا سوال داشتم از دارندگان ۲۰۷ خواهشا هر کی تونست جواب بده به درد همه میخوره:۱ صدای موتور داخل اتاق میاد؟۲ دوام و استحکام و عمر این ماشین خوبه؟۳ در کل ساندرو بهتره این ماشین؟۴ مصرف سوخت این ماشین کمه؟داخل سایت ایران خودرو زده ۶/۶ آیا واقع هم همینه؟

  موافقم ۰
  مخالفم ۰
  1. h.k

   ۱۵ تیر ۱۳۹۶
   سوابق: (5 ديدگاه)

   صدای موتور واقعا کمه حتی کمتر از ۲۰۶ فوق العاده ماشین بی صدا کار میکنه
   دوام و استحکام کمتر از ساندرو هستش
   اگر با قیافه و امکانات کم ساندرو مشکل ندارید ساندرو از لحاظ کیفی بهتره
   مصرف سوخت تا ۱۰۰۰۰ کیلومتر زیاده ولی بعد از ۱۰۰۰۰ تقریبا به اعدادی که ایرانخودرو اعلام کرده میرسه

   موافقم ۰
   مخالفم ۰
 26. ۰۹۱۳۶۱۳۸۲۸۱

  ۹ تیر ۱۳۹۶
  سوابق: (2 ديدگاه)

  سلام.موتور ماشین داغ میکنه.یعنی وقتی که خاموش میکنم تا نزدیک قرمزی امپر بالا میره.وقتی روشن میکنم فن روشن میشه امپر میاد پایین.ولی باز که خاموش میکنم امپر بالا میره.مشکلش چیه؟

  موافقم ۰
  مخالفم ۰
  1. h.k

   ۱۵ تیر ۱۳۹۶
   سوابق: (5 ديدگاه)

   مشکل خاصی نیست همه اینجورین دمای سنسور میره بالا چون داخل آبه بعد از این که فن میزنه میاد پاییین کلا موتور tu5 موتور کرم کاری هستش جای هیچ نگرانی نیست

   موافقم ۰
   مخالفم ۰
   1. سعيد

    ۱۶ تیر ۱۳۹۶
    سوابق: (1 ديدگاه)

    سلام از من هم گرماش زیاده یعنی طبیعی نبرم نمایندگی ؟؟

    موافقم ۰
    مخالفم ۰
  2. سام

   ۲۰ تیر ۱۳۹۶
   سوابق: (8 ديدگاه)

   سلام
   کلا محصولات ۲۰۷ اینطوریه وجای هیچگونه نگرانی نیست

   موافقم ۰
   مخالفم ۰
 27. بابک

  ۱۴ تیر ۱۳۹۶
  سوابق: (2 ديدگاه)

  سلام
  من ۲۴ خرداد تکمیل وجه کردم زده تحویل ۴۰ روزه الان ۲۱ روزه گزشته به گفته ۰۹۶۴۴۰ کارشناسان ۲۱ تیر فاکتور میشه کسی تاحالا همچین برنامه براش پیش اومده که تاخییر در فاکتور شدن باشه؟

  موافقم ۰
  مخالفم ۰
  1. h.k

   ۱۵ تیر ۱۳۹۶
   سوابق: (5 ديدگاه)

   تاخیر عادیه دوست عزیز ماشین من و ۱۶ روز بعد از فاکتور شدن تحویل دادن

   موافقم ۰
   مخالفم ۰
   1. بابک

    ۲۲ تیر ۱۳۹۶
    سوابق: (2 ديدگاه)

    سلام
    ماشین شما چند روز بعد از تکمیل وجه فاکتر شد

    موافقم ۰
    مخالفم ۰
 28. فرشید

  ۲۳ تیر ۱۳۹۶
  سوابق: (1 ديدگاه)

  دوستان این ماشین شتابش بیشتره یا ۲۰۶ معمولی؟؟

  موافقم ۰
  مخالفم ۰
 29. اميررضا

  ۲۳ تیر ۱۳۹۶
  سوابق: (1 ديدگاه)

  سلام من ماشین ٢٠٧ تحویل گرفتم واقعا ماشین بدردنخوریه لنتش صدای بدی میده موقع حرکت.
  تا کم گاز حرکت کنی خاموش میشه..حیف پول واقعا چه وضعشه مایه تاسف برای ایران خودرو ماشین میخری برای آسایس نه اعصاب خوردکنی

  موافقم ۰
  مخالفم ۰
 30. علی

  ۲۶ تیر ۱۳۹۶
  سوابق: (5 ديدگاه)

  با سلام
  دوستان من وقتی دکمه اتومات کولر رو میزنم و دما را مشخص می کنم
  کولر یه سره کار میکنه وبعد از رسیدن به دمای مشخص قطع و وصل نمیشه
  ممنون میشم دوستان راهنمایی کنند با تشکر

  موافقم ۰
  مخالفم ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی پذیرفته نمی‌شوند. برای تغییر آواتار خود می‌توانید از سایت گراواتار استفاده نمایید.

دکمه بازگشت به بالا