ایران خودرورنو

مقایسه تندر ۹۰ و سمند LX

مجله خودرویاب در شماره ۱۰ خود مقایسه کاملی بین دو خودرو داخلی محبوب یعنی سمند ال ایکس و تندر L90 انجام داده است که در ادامه بصورت خلاصه و گزیده تقدیم می گردد. این مقایسه با نام ” آیا اسب غیر اصیل ایرانی بر تندر غربی ها می تازد ” منتشر گردیده است.

فاکتورهای انتخاب این خودروها برای خریدار ایرانی تقریباً مشابه می باشد که عبارتند از یک خودرو خانوادگی، جادار و صندوقدار، با هزینه های معقول نگهداری و امکانات قابل قبول.

سمند بهتر است یا تندر؟

نمای ظاهری:

ظاهر سمند LX قدیمی تر و کلاسیک تر می باشد و در طول دوره تولید به پختگی مناسبی رسیده است و اینک سمند LX سال بعنوان میوه نهایی این طرح می باشد که ترکیبی از طرحهای آئودی و بی ام و می باشد. در سوی دیگر رقابت تندر L90 بواسطه طراحی جدیدتر خود نامانوس و نا آشنا بنظر می رسد. طراحی حجمهای خودرو تندر با یکدیگر هماهنگ نبوده  و نافرم می نماید.

در قسمت داخل اطاق فضای رنو لوگان بدور از هرگونه هیجان و کاملاً ساده می باشد. در حالیکه سمند از طراحی به مراتب بهتری سود می جوید. یکی از مشکلات سمند اندازه بزرگ داشبورد آن و همچنین ستون های A خودرو می باشد که بعلت پهن بودن دید راننده را محدود می نماید. در مورد تندر نیز سبک قرارگیری راننده پشت فرمان آن هنوز جا نیافتاده است. و دید عقب نیز محدود می باشد.

مقایسه قوای محرکه و دینامیک خودروها:

موتور ۱۶ سوپاپ خودرو تندر ۹۰ با داشتن ۱۰۵ اسب بخار قدرت و گیربکس ۵ سرعته نرم و دقیق ظرف ۱۰.۲ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر می رسد و نهایت سرعت آن نیز ۲۰۸ کیلومتر می باشد در حالیکه موتور سمند سال قدیمی تر بوده و تنها ۸ سوپاپ داشته و ۱۰۰ اسب بخار نیرو تولید می نماید. شتاب آن ۱۱.۹ ثانیه و حداکثر سرعت آن نیز ۲۱۱ کیلومتر بر ساعت می باشد. وزن تندر ۹۰ حدود ۱۰۵ کیلوگرم سبکتر بوده و به این دلیل پر شتابتر نیز می باشد.

logan

در مورد ترمز، هر دوی این خودروها مجهز به ترمزهای ضد قفل ABS هستند که در سمند عملکرد آن با تاخیر اندکی همراه بود و این بدلیل قدیمی تر بودن تکنولوژی آن می باشد.

در مورد دینامیک خودروها در حرکتهای مارپیچ، سمند بدلیل وزن بیشتر و آیرودینامیک بهتر، عملکرد بهتری داشت و پایداری آن در مقایسه با تندر بالاتر بود.

tondar L90 logan

هدایت خودرو تندر بواسطه کلاچ و گیربکس نرم، راحتتر از سمند می باشد. در مسیر های ناهموار نیز تحت رانندگی پرفشار و سخت، تندر ۹۰ از سمند پیشی می گیرد و عملکرد بهتری ارائه می کند. در قسمت تعلیق و فنربندی هر دو خودرو مشابه بوده و تنها در قسمت عقب برتری با تندر است.

ایمنی:

ایمنی خودرو یکی از پارامترهای مهم در انتخاب خودرو می باشد. در خودرو تندر۹۰ از دو کیسه هوا برای راننده و سرنشین استفاده شده است که این همان نقطه ضعف سمند می باشد که البته بیشتر بواسطه نوع طراحی داشبورد آن می باشد و قرار است در مدلهای جدید سورن این نقیصه برطرف گردد.

samand lx

اما از سوی دیگر بدنه سمند از ورقهای قطورتری استفاده می کند که استحکام کلی بدنه را افزایش می دهد.

سایر نکات:

سمند از یک شبکه بزرگ خدمات پس از فروش بهره می گیرد و قطعات آن نیز به وفور در هر نقطه از کشور یافت می شوند. البته استاندارهای جهانی خدمات پس از فروش بسیار با آنچه ایران خودرو ارائه می کند فاصله دارند. در مقابل تندر ۹۰ با مشکلات عدیده ای روبروست. مشکلاتی نظیر تحریم سازندگان و کمبود و گرانی قطعات.

نتیجه نهایی برعهده خوانندگان می باشد. سمند برای رقابت احتیاج به خون تازه ای دارد. در مورد تندر هم اگر طراحی آن مشکلات فعلی را نمی داشت، شاید فاتح بازارهای ایران می شد!

توجه: این مقاله برداشتی آزاد از مقاله مجله خودرویاب بود و اطلاعات و برداشتهای نگارنده نیز به آن افزوده شده بود. برای مطالعه اصل مقاله لطفاً به مجله خودرویاب شماره ۱۰ مراجعه فرمایید. این مقاله به صورت اختصاصی برای ‏سایت “پدال“‏ نوشته شده درج تمام یا قسمتی از ‏این ‏مطلب، ‏تنها با ذکر نام سایت و آدرس دقیق این صفحه مجاز است

مطالب مشابه

‫۵,۸۸۶ دیدگاه

 1. قيمت احتمالي خودروهاي ارزبر

  ۱ خرداد ۱۳۹۲
  سوابق: (99 ديدگاه)

  گروه خودرو- در شرایطی که شورای رقابت هنوز قیمت نهایی شش خودرو مونتاژی و ارزبر را اعلام نکرده، منابع آگاه خبر می‌دهند بانک مرکزی نرخ تورم بخشی آنها را محاسبه و در اختیار شورا قرار داده است.
  مگان، تندر-۹۰، پژو۲۰۶، تیانا، گرندویتارا و رانا شش خودرویی هستند که بیشتر قطعات آنها وارداتی به حساب می‌آید و طبعا ارزبری بالایی دارند و خودروسازان به همین دلیل معتقدند شورای رقابت باید قیمت این شش محصول را با نرخ تورمی جداگانه حساب کند.
  حالا نیز آن طور که خبر می‌رسد، بانک مرکزی نرخ تورم بخشی شش خودرو موردنظر را بین ۵۲ تا ۶۰ درصد اعلام کرده است. این در حالی است که خودروسازان منتظر بودند بانک مرکزی با لحاظ کردن تورم حاصل از رشد نرخ ارز، تورم بخشی شش خودرو ارزبر را بیش از اینها در نظر بگیرد. بانک مرکزی پیش تر نرخ تورم بخشی خودروهای داخلی را ۵۲ درصد اعلام کرده بود که این موضوع واکنش منفی خودروسازان را به دنبال داشت و آنها از شورای رقابت خواستند تورم بخشی خودروهای ارزبر را بیش از ۵۲ درصد لحاظ کند. شورای رقابت نیز از بانک مرکزی خواست که نرخ تورم شش خودرو ارزبر را محاسبه و در اختیار این شورا قرار بدهد تا قیمت آنها جداگانه حساب شود. حال با توجه به نرخ اعلامی بانک مرکزی، تورم بخشی شش خودرو موردنظر در بهترین حالت تنها هشت درصد با نرخ تورم قبلی (۵۲ درصد) تفاوت خواهد داشت و از همین رو خودروسازان معتقدند با این وضع درد قیمت «ارزبرها» دوا نخواهد شد.
  در این مورد، مشاور انجمن خودروسازان تاکید کرده که با توجه به نرخ تورم اعلامی از سوی بانک مرکزی، قیمت جدید خودروها حتی از نرخ فعلی آنها نیز کمتر خواهد شد. داود میرخانی رشتی با بیان اینکه که حتی به نرخ ارز مبادله‌ای نیز میزان نرخ تورم این خودروها بیشتر از این مقدار خواهد بود، گفته که نمی‌دانیم بانک مرکزی چگونه نسبت به این محاسبات اقدام کرده است زیرا به هیچ وجه با واقعیت‌های اقتصادی ایران همخوانی ندارد.به گفته او، در این شرایط اگر خودروسازان بخواهند عقلانی و براساس صرفه و صلاح اقتصادی عمل کنند تولید هیچ کدام از این خودروها با نرخ تورم اعلامی منطقی نخواهد بود.میرخانی این را هم گفته که اگر بنا باشد خودروسازان براساس مصالح عمومی و دستورات دولتی به تولید این خودروها ادامه دهند، باید طبق قانون برنامه پنجم توسعه مابه‌التفاوت قیمت تمام شده با قیمت‌های تعیین شده از سوی دولت به آنها بازگردانده شود.مشاور انجمن خودروسازان تاکید کرده مشخص نیست وقتی نرخ تورم خودروهای داخلی که ارزبری پایینی نیز دارند حدود ۵۰ درصد اعلام شده چگونه نرخ تورم خودروهای دارای ارزبری بالا بین ۵۲ تا ۶۰ درصد تعیین شده است.
  همچنین دبیر انجمن خودروسازان نیز با انتقاد از تورم اعلامی از سوی بانک مرکزی، به خبرنگار ما می‌گوید:با این نرخ تورم (۵۲ تا ۶۰ درصد)، خودروسازان باز هم ضرر خواهند کرد و شاید فروش را متوقف کنند.
  احمد نعمت بخش تاکید می‌کند: ما نامه رسمی خودروسازان را مبنی بر اینکه قیمت مگان حدود ۸۵ میلیون تومان از آب در می‌آید و تندر هزینه تولیدی معادل ۳۹ میلیون تومان دارد، به شورای رقابت داده‌ایم، پس آنها چطور می‌خواهند با نرخ تورم ۶۰ درصد، قیمت مگان و تندر و امثال اینها را تعیین کنند.
  به گفته او، با این شرایط خودروسازان باز هم ضرر خواهند کرد و قیمت‌گذاری با نرخ تورم ۵۲ تا ۶۰ درصد، قابلیت اجرایی ندارد. او به وضع نامناسب تولید و کاهش حدودا ۷۰ درصدی تیراژ خودروها در فروردین ماه امسال نیز اشاره کرده و می‌گوید: ظاهرا هیچ کس نمی‌خواهد شرایط بحرانی صنعت خودرو را بپذیرد، گویا همه فکر می‌کنند ما شلوغ کاری می‌کنیم و اوضاع بحرانی نیست.
  اما ببینیم با توجه به نرخ تورم اعلامی از سوی بانک مرکزی، قیمت جدید شش خودرو ارزبر مونتاژ داخل چقدر می‌شود و تا چه اندازه با قیمت فعلی آنها متفاوت خواهد بود.
  اگر مبنا را آخرین فرمول اعلامی از سوی شورای رقابت قرار بدهیم و نرخ تورم بخشی را برای هر شش خودرو حداکثر (۶۰ درصد) لحاظ کنیم، قیمت‌های جدید کمتر از نرخ فعلی آنها از آب درخواهد آمد.
  طبق فرمول شورای رقابت، قیمت خودرو از ضرب قیمت آن در فروردین ماه ۹۰، به علاوه قیمت آن ضرب در نرخ تورم منهای دو درصد، محاسبه می‌شود. بر این اساس، قیمت جدید «مگان» از ۷۵ میلیون تومان فعلی به ۵۸ میلیون تومان نزول خواهد کرد که بدون تردید پارس خودرو زیر بار چنین قیمتی نخواهد رفت. نیسان تیانا نیز قیمتی معادل ۱۲۵ میلیون و ۴۲۰ هزار تومان را تجربه خواهد کرد. در مورد سوزوکی گرندویتارا نیز داستان به همین شکل است، به نحوی که قیمت جدید این خودرو به ۹۱ میلیون تومان می‌رسد که از نرخ کارخانه‌ای و بازار آن بسیار کمتر است. با این حساب ایران خودرو نیز بعید است چنین قیمتی را برای ویتارا از شورای رقابت بپذیرد. اما ایران خودرویی‌ها با این وضع احتمالا قیمت جدید پژو ۲۰۶ را نیز نخواهند پذیرفت. با توجه به فرمول شورای رقابت و نرخ تورم اعلامی، قیمت جدید پژو ۲۰۶ در تیپ ۲ آن رقمی برابر با ۲۵ میلیون و ۱۲۲ هزار تومان از آب درمی‌آید. این در حالی است که ایران خودرویی‌ها پیشنهاد ۳۱ میلیون تومان را برای ۲۰۶ ارائه کرده‌اند. همچنین قیمت جدید ۲۰۶ مدل V8 نیز رقمی برابر با ۲۹ میلیون و ۳۸۰ هزار تومان خواهد بود که بسیار کمتر از نرخ فعلی آن است. رانا نیز در نهایت قیمتی برابر با ۳۳ میلیون و ۶۵۴ هزار تومان خواهد داشت که به نظر برای ایران خودرو راضی‌کننده خواهد بود. اما بشنویم از قیمت تندر-۹۰؛ این محصول نیز که گفته می‌شود ۳۹ میلیون تومان هزینه تمام شده آن است، با توجه به نرخ تورم اعلامی، ۲۶ میلیون و ۵۴۴ هزار تومان قیمت خواهد داشت. با این حساب ایران خودرو و پارس خودرو زیر بار چنین قیمتی نخواهند رفت، مخصوصا اینکه پیش تر نیز عنوان کرده‌اند در صورتی که تولید تندر-۹۰ با زیان زیادی همراه باشد، تولید آن را متوقف خواهند کرد.
  هرچند با توجه به نرخ تورم اعلامی، قیمت خودروهای ارزبر پایین‌تر از نرخ‌های فعلی خواهد بود، اما به احتمال زیاد قیمت‌های نهایی باز هم با توافق خودروسازان و شورای رقابت تعیین و اعلام خواهند شد.
  http://www.donya-e-eqtesad.com/Default_view.asp?@=365235

  موافقم ۰
  مخالفم ۰
 2. ارژنگ

  ۱ خرداد ۱۳۹۲
  سوابق: (4 ديدگاه)

  بابا بی خیال ال نود ۲۱۰ تا!!!!!!!!!!!!! این ماشین که شتر گاو پلنگه !! از جو زمین پرتابش کنند بیشتر از این ها می ره !!! ههههههه .

  موافقم ۰
  مخالفم ۰
  1. داريوش

   ۱ خرداد ۱۳۹۲
   سوابق: (10 ديدگاه)

   دوست عزیز چرا وقتی منطقی نمیتونی بحث کنی مثل بچه ها میزنی جاده خاکی
   اصلاً میدونی شتر گاو پلنگ رو چه موقع به کار می برند ؟
   چرا همه میگن سمند شتر گاو پلنگه ؟

   و اما
   دوباره مجبورم کردی توضیح بدم :

   مزایای رنو لوگان یا به قول معروف ال۹۰ نسبت به سمند( البته از نوع EF7 )– نوع معمولی سمند به درد گاری هم نمیخوره
   گیربکس و دنده فوق العاده نرم
   همخونی فوق العاده گیربکس و موتور در تندر
   نظارت سفت و سخت رنو در مراحل تولید در ایران برعکس سمند
   ترمز تندر فوق العاده است اما به ترمز سمند نمی شه همیشه اطمینان کرد، ترمز سمند بگیر و نگیر داره.
   یکی از مهمترین ضعف های سمند جلوبندی اونه که باید هر از چند گاهی یه تعمیر اساسی بشه،
   وجود تیریپ کامپیوتر (کامپیوتر سفری) در L90 از نظر امکانات کنترلی ماشینی به مراتب به روزتری رو نسبت به سمند در اختیار شما قرار میده.
   شتاب و کشش بسیار خوب تندر در سربالائیها و جاده های پر پیچ و خم فکر کنم EF7 هم تو این زمینه بدک نباشه
   سمند بعلت وزن سنگین و اتاق ضعیف قطعا پس از ۶ ماه تا یکسال به صدا میافتد اما این مسئله در تندر من بعد از ۴ هنوز اتفاق نیافتاده.
   کیفیت مونتاژ و کیفیت قطعات که دیگه من چیزی نمیگم.
   اطاق کم صدا تر
   فضای زیاد هر دو خودرو البته تندر در صندلی عقب و صندوق عقب کمی بیشتر فضا داره
   فنر بندی بهتر
   فرمان نرم تر
   در کل ال۹۰ از نظر ستاره های ایمنی هم بهتره و ترمز بهتری ام داره
   مصرف سوخت کمتر تندر البتهEF7 هم خوبه و راضی کنندست
   استهلاک کمتر
   سرو صدا اتاق کمتر
   میدان دید و تسلط بیشتر
   لش شدن بدنه و اینجور چیزا در تندر نیست
   موتور ال۹۰ خیلی بی دردسره و من تاحالا ندیدم اذیت خاصی کنه ولی تا دلت بخواد ای اف۷ اذیت کرده و میکنه
   .دریچه گازش…عدم هماهنگی قطعات و طراحیش …کیفیت پایین قطعات داخلی و سر و صدا و …در مورد کیفیت موتورش هم فقط استناد حرف های ایران ۲ چرخه و هیچ رفرنسی نداره که تایید شده و بین المللی باشه .طبیعی سمند اذیت کنه … وقتی طراحی و موتور و پلتفرم و ..هرکدوم مال ۱ کارخونه و ۱ کشور باشه همین میشه دیگه …اشپز که ۲ تا بشه …اسب ملی دردسرهای زیادی داره …
   به نظر من سمند یه نوع دست گرمی برای ایران خودرو هست که هرسال نقاط ضعف اون رو برطرف میکنند وهرسال داره بهتر میشه اما کیفیت اون پیشرفتی نمیکنه همون طور که یکی از مسئولان ایران خودرو پژو آردی وپیکان پژو را اولین دست گرمی برای ایران خودرو دانست .
   .

   موافقم ۰
   مخالفم ۰
   1. حسین

    ۱ خرداد ۱۳۹۲
    سوابق: (21 ديدگاه)

    آره سمند یه دست گرمیه که دارن ضعفاشو بر طرف میکنن.
    ولی ال ۹۰ یه دست گرمی بود که انقدر ضایع بود دیگه نمیتونن نقاط ضعفشو درست کنن.

    شما که سمند سوار نشدی چرا بیخود نظر میدی؟؟؟

    فرمون ال ۹۰ نرمتره یا سمند؟؟؟
    موتور سمند نرمتر و بی سر و صداتره یا سمند؟
    شتاب سمند نسبت به بدنه قویتری که داره کجاش کمه؟؟؟
    ۲۰۰ کیلو سنگینتر بودن سمند (البته تو نوع بنزینی . گاز سوز که میشه ۲۵۰ کیلو) و ۲ ثانیه شتاب کمتر رو چجوری واسه خودت تحلیل میکنی؟؟؟
    اون تیریپ کامپیوتر ال ۹۰ (کامپیوتر سفری) به درد کجاش میخوره وقتی که ماشین رو میبری دیاگ میزنی اطلاعاتش زمین تا آسمون با واقعیت فرق داره؟
    دید عقب ال ۹۰ رو از کسانی که ۷۰ بار باهاش واسه پارک دوبل سپر به سپر شدن با ماشینای دیگه میتونی ببینی!
    لا اقل سمند رو میتونی رو سنسوراش حساب باز کنی(البته کارایی سنسور دنده عقب واسه سرعت ۵ کیلومتره و فاصله کوتاه چند متر)
    در کل دید پشتش نسبت به قوطی کبریت (ال ۹۰) خیلی بیشتره.
    دید جلوشم بخاطر زاویه بیشتری که ستوناش داره و البته ستونهای محکمتری داره هست که البته باعث شده آیرو دینامیک ماشین بهتر بشه از قوطی کبریت.
    بلحاظ آلایندگی هم که نوع EF7 پایه گاز سوز میتونه نمرات بهتری نسبت به همنوع ال ۹۰ خودش داشته باشه.چون موتور پایه گاز سوز طراحی شده.

    میشه بدونم چرا تو مایه های این تانک اسباب بازی دیگه شرکت لوگان طراحی انجام نداده؟؟؟
    شما هر کمپانی رو نگاه کنی واسه خودش یه پلت فرمی داره.
    چرا این طراحی به این فضاحت رو دوباره نمیاد ارتقا بده؟؟؟

    در آخر هم بگم روزی که قیمت این ماشین رو (همونجوری که زدن تو سر قیمت واقعی خودروهای داخلی با نرخ ارز فعلی) آوردن پایین شما دیگه به چیزیش نمیتونی افتخار کنی.
    ما ایرانیا لیاقتمون همینه.
    وقتی یه بسته پفک قیمتش ۴ برابر شده یه ماشین داخلی خودمون از پفک که کمتر نیست.
    هزار و یک جور قطعه و لوازم توش بکار رفته.بعد به زور میزنن تو سر قیمتش.خب تولید کننده هم میاد بعضی جاها (گفتم بعضی جاها) برای بصرفه بودن یسری کم کاری میکنه.
    البته من اصلا موافق این قیمتا نیستما.چه ال ۹۰ چه سمند.
    ایرانی حقش این نیست که این قیمتا رو واسه این نوع ماشینا هزینه کنه.
    در خاتمه هم بگم یادمه چند سال پیش که ال ۹۰ تازه اومده بود تو خیابونا هیچکی بهش نگاه نمیکرد.همه یجورایی از طاحی و قیافه خشکش بدشون میومد و البته هنوزم میاد.
    این خود ما بودیم که با ضعف های خودمون باعث شدیم قیمت این خودروهای ….. الکی سر به فلک بزنه (مسایل و واقعیاتی که اگر بگم احتمالا کامنتم حذف بشه!!!)

    نظریات بی غرض بدید خواهشا

    موافقم ۰
    مخالفم ۰
   2. داريوش

    ۲ خرداد ۱۳۹۲
    سوابق: (1 ديدگاه)

    دوست عزیز حسین جان عصبانی نشو و منطقی باش
    اولاً من هزار بار سوار سمند شدم و بارها اونو روندم و میدونم چه طورماشینیه پس میتونم در این زمینه نظر بدم
    وقتی بعد از ال۹۰ پشت فرمون سمند میشینم(ماشین پدر..و…) انگاری تو قبر رفتم . صندلی پایین ، ترمز افتضاح، کلاچ مسخره ، شتاب پایین ، دنده پر سر و صدا و سفت ، .
    فرمون ال۹۰ به گواه خودم و همه افراد بی تعصب بسیار نرم تر از سمنده من نمیدونم شما چرا بیخود سفسطه میکنی
    تو نرمی و بی صدا بودن موتور ال۹۰ اصلاً شک نکن وقتی ماشین روشنه و بدون حرکته، هیچ صدایی از موتور درنمیاد و این مسئله باعث شده بعضی وقتها حتی خودم اشتباه کنم و دوباره استارت ماشین رو بزنم و تا ۱۲۰ تا صدای موتور ماشین بسیار کمه
    یکی از بارزترین خصوصیات ال۹۰ شتاب خوبشه من کاری به شتاب سمند ندارم، فقط میتونم بگم تو سربالایی مایه افتضاحه و کششش با پراید برابری میکنه . حالا تا سرازیری به سرعت ماکس میرسه که هنر نیست اتوبوس هم تو سرازیری خوب میره
    کامپیوتر سفری ال۹۰ بسیار دقیق و کامل هستش(بارها تستش کردم) و من بعد از ۱۲۰ هزار کیلومتر رانندگی کاملاً بهش اطمینان دارم و مقدار لیتر مصرفی ، متوسط سرعت، میزان بنزین باقیمانده در باک ،میزان کیلومتری که با بنزین باقیمانده میشه رانندگی کرد و … همگی اطلاعات خوبی هست که تو جاده به درد آدم میخوره شاید سخنگو بودن سمند(خیلی خزه) بیشتر به کار شما بیاد!
    دید عقب ال۹۰ زیاد جالب نیست قبول دارم ولی با سنسور مشکلش به راحتی حل میشه هر چند مال سمند هم زیاد خوب نیست البته این مسئله تو خیلی از ماشینای گرون قیمت و شاسی بلند هم وجود داره تازه دید پراید و پیکان از همه اونها بهتره
    در حالت بنزین آلایندگی ال۹۰ (استاندارد یورو ۴) به مراتب از سمند بنزینی بهتره، میتونی از معاینه کنندگان فنی خودروها بپرسی
    چرا شما اینقدر اطلاعاتتون کمه و توهین میکنید
    بر اساس این پلت فرم(X90) چنیدن خودرو تو اروپا تولید شده و همچنین ۸ تا از اونها هم قراره تو ایران تولید بشه :
    http://www.magiran.com/npview.asp?ID=2514815
    می‌توان گفت که لوگان دارای مجموعه مزیت هایی است که برخورداری از آنها در آغاز پروژه ناممکن به نظر می‌رسید : نسبت نرخ به فضای داخل کابین این خودرو در بازار بی همتای و تجهیزات نصب شده از نظر استحکام و دوام کاملا با خصوصیات استفاده از آنها در بازارهای فروش سازگار است. طراحی خودرو از مدرن‌ترین شیوه‌های روز سود جسته لوگان یک خودروی چند منظوره است: با گنجایش ۵ سرنشین و یک صندوق بزرگ و جادار قابل تردد در شهر یا بیابان برای استفاده شخصی و یا حرفه‌ای در متنوع‌ترین شبکه های جاده‌ای می‌باشد
    یکی از کارسازترین مزیت‌ها برای توسعه لوگان، برخورداری از تمامی امکانات رنو و دانش فنی مهندسان آن بوده است . تنها یک تیم مجرب و با انگیزه بسیار بالا، قادر بود با سربلندی از چنین آزمون بی سابقه‌ای، موفق بیرون آید . خانم ادیل پانچیاتیچی ، مدیر مهندسی پروژه یادآور می‌شود : « من هیچ‌گاه به صلاحیت این تیم جهت موفقیت در این آزمون تردید نداشته‌ام.همه ما از عزمی راسخ برای دستیابی به اهداف پروژه برخوردار بودیم.» در شرح وظایف اولیه طرح، به روز بودن خودرو به عنوان یکی از مهمترین اهداف آن پیش بینی شده بود. این مهم، که توسعه لوگان بر مبنای پلتفرم B رنو- نیسان که در نیسان میکرا ( Micra ) و رنو مدوس ( Modus ) نیز استفاده می‌گردد، نشانگر تحقق این هدف می‌باشد.
    کاملترش رو تو لینک زیر بخون

    تازه به دلیل موفقیت این پلت فرم و استقبال خوب جهانی از این خودرو، برای ال۹۰ از سال ۲۰۰۴ تا به حال دو تا فیس لیفت ارائه شده یکی مربوط به ۲۰۰۹ و یکی ۲۰۱۳
    http://www.pedal.ir/%D8%B1%D9%86%D9%88/%D8%AF%D8%A7%DA%86%DB%8C%D8%A7-%D9%84%D9%88%DA%AF%D8%A7%D9%86-2013/
    در ضمن خودرو سازها به دلیل اینکه نمی توند قطعات آشغالی و بی کیفیت روی ال۹۰ ببنددند و باتوجه به ارزبری بالای این ماشین حاضر نشدند با قیمت پیشنهادی شورای رقابت کنار بیان
    در خاتمه هم بگم یادمه چند سال پیش که ال ۹۰ تازه اومده بود خیلی ها (عوام) به دلیل کم اطلاع بودن و عدم آگاهی کامل نسبت به خصوصیات فنی و کیفی این ماشین، ازش استقبال نمی کردند و هنوز دنبال محصولات قدیمی مثل ۴۰۵ و سمند بودند و قیافه ال۹۰ براش عجیب و غیر منتظره بود ولی الان بعد از گذشت حدود ۵ سال با قیافه این خودرو کنار اومدند و کارایی و کیفیتش باعث شده در این رنج قیمتی بهترین انتخاب باشه و الان دیگه عامه مردم به موضوع اعتقاد دارند الا متعصبین
    مشک آنست که ببوید نه آنکه عطر بگوید

    موافقم ۰
    مخالفم ۰
   3. alireza

    ۳ خرداد ۱۳۹۲
    سوابق: (1 ديدگاه)

    آقا تندر شما، بنز بیخیال…….تا وقتی به این چیزا قانعی همین میشه……..

    موافقم ۰
    مخالفم ۰
 3. عباس حقیقی

  ۲ خرداد ۱۳۹۲
  سوابق: (3 ديدگاه)

  به هر حال L90 به روز هستش و از نظر فنی از سمند سره ولی از نظر آپشن و سواری سمند بهتره

  موافقم ۰
  مخالفم ۰
  1. aria

   ۴ خرداد ۱۳۹۲
   سوابق: (164 ديدگاه)

   ال۹۰ کجاش از سمند ef7به روزتره. آقا تموم شد زمانیکه موتور ۱۶ سوپاپ نبود و ال۹۰ به همین خاطر ارزشی داشت. الان موتور km4پدر بزرگ موتور های ۱۶ سوپاپ محسوب میشه. یعنی صفره در برابر نازنین موتور آلمانی پرقدرت و پرشتاب و کم مصرف و مدرن ef7777777777777777777777777777777777777777777

   موافقم ۰
   مخالفم ۰
   1. اشكان

    ۴ خرداد ۱۳۹۲
    سوابق: (1 ديدگاه)

    شما چقدر ساده ای که فکر میکنی بنجلی که آلمانها برای ایران ساختند و ۱۶ سوپاپه کیفیتش رو با محصولات خود آلمان برابر میدونی
    آخه این موتور نازنین آلمانی که شما میگین چرا اسمش موتور ملیه !!!!! و هر روز دارای اشکاله

    موافقم ۰
    مخالفم ۰
 4. علی

  ۳ خرداد ۱۳۹۲
  سوابق: (1 ديدگاه)

  ال ۹۰
  مدرن مستحکم و با کیفیت

  موافقم ۰
  مخالفم ۰
 5. حسین

  ۳ خرداد ۱۳۹۲
  سوابق: (4 ديدگاه)

  حیف یسری آدم بی منطق که آدم وقتشو بزاره و براشون استدلال بیاره.

  من عصبانی نیستم.ولی حیرون از این همه بی منطق بودن شما هستم.

  ماشین پدر شما احتمالا اولین سمندی بوده که بدستور ناصر الدین شاه وارد ایران شده!!!(مزاح بود برنخوره بهت)

  من فکر کنم داخل ال ۹۰ شبیه به گورستان باشه ها با اون صندلی های ناراحتش.
  صندلی های پیکان وجدانا از اون بهتر و راحت تره.چون اصلا حالت نگهدارنده بدن آدم رو نمیتونه داشته باشه.
  باید مواظب باشی سر پیچها سرعتت که بالا میره یهو پرت نشی بیرون از ماشین.

  موضوع اساسی:
  من نمیدونم فرمون ال ۹۰ شما چجوریه خداییش؟؟
  دستکاری کردی یا نه!!!
  ولی من ماشین شوهر خالم که فول بودش و ال ۹۰ دوستم رو با سمند خودم مقایسه کردم به جرات و بدون بزرگنمایی میگم که دو برابر از ال ۹۰ نرمتره.

  این دوره زمونه بحث آیرودینامیک ماشین رو با چی میخوای توجیه کنی؟؟؟
  بابا ال ۹۰ طراحیش ضایعه.
  نمیدونم تحصیلاتتون در چه حده ولی در حد درک شما من دارم واضح و شفاف و ساده مسائل رو تحلیل میکنم.
  من یبار مساله شتاب رو با فرمول F=ma برای دوستان توضیح دادم.
  هر عقل سلیم باید بفهمه که معیار شتاب ماشین به پارامتر های زیادی وابسته است.
  برو یه مطالعا بفرما.

  بعد خدمت دوست خوبم بگم که شما داری صحبت از اطلاعات میکنی؟؟؟

  خب کاری نداره هر آدمی توی سایتای دیگه بره و فقط نوشته ها رو Copy__Paste کنه.آره عزیز.
  برو اطلاعات واقعی رو که داری میبینی بازتاب کن.

  من ماشینم مدل ۹۱ (تیر ماه) هست و قبلا پراید مدل ۸۳ داشتم و خودم میدونم که مثلا بعضی سمند های مدل های سال ۹۰ یه ایراداتی داشتن.
  ماشین پدر بنده هم پرشیا LX هست.
  ولی برای من که خدا رو شکر تا حالا ۳۲۰۰۰ تا باهاش رفتم اونم اکثرا تو جاده کندوان خیلی سر تر از ال ۹۰ میبینم.
  عزیزم به شتابش مینازی؟؟؟
  شما مثلا ۲ ثانیه تو مسافت ۱۰۰ متر از سمند جلو بیفت.خب مبارکت باشه.
  ولی تو عمل که کسی ماشین رو بخاطر ۱۰۰ متر از خونه بیرون نمیبره.
  بیا مثلا با هم از اول اتوبان تهران کرج شروع کنیم تا آخرش.
  شما تو ۱۰۰ متر اول ۲ ثانیه جلو بیفت.بعد من تو سرعت ۱۲۰ به بالا مثل هلو میام میگیرمت.
  نکنه شک داری تو این موضوع؟؟؟
  بعد آخر جاده میبینی من رسیدم کرج شما داری تازه از بقل چیتگر رد میشی!!!
  حالا استدلال شتاب برای ما بیار!!!

  در آخرم بگم من زیاد اهل کل کل و تخت گاز نیستم جدا.
  ولی برای اینکه برام همیشه سوال بود یبار که از سمت رشت بسمت تهران میومدیم بعد از رد کردن منجیل بسمت تهران (که فکر کنم بیشترین سر بالایی رو اونجا داشته باشه) با یه ال ۹۰ و یه پرشیا هم مسیر شدیم.
  خدا شاهده تو تمام سر بالایی ها ال ۹۰ کم میوورد و البته پرشیا که فکر کنم ELX بود جفتمونو میگرفت(واقعیت رو باید گفت دیگه)
  تازه ماشین من هم که گاز سوز بود و صندوق عقب هم کلا ازجعبه پرتغال پر بود.
  همه اینو میدونن که سمند وقتی رو دور بیفته دیگه ………
  داری با پراید مقایسه میکنیش؟؟؟DDD

  شما هم از این به بعد اطلاعات واقعی و بی غرض به مردم بده.
  نه اینکه از سایت بری کپی برداری کنی.

  موافقم ۰
  مخالفم ۰
  1. داريوش

   ۴ خرداد ۱۳۹۲
   سوابق: (10 ديدگاه)

   دوست عزیزم معلومه سنت خیلی کمه و تازه فرمول F=ma را یاد گرفتی
   فکر کنم نیاز نباشه چند بار نظرات قبلی رو تکرار کنم چون اصلاً فایده ای نداره
   و شما احساساتی میشی و از روی … نظر میدی
   احتمالاً میخای بگی وجداناً شتاب پیکان از لوگان بهتره
   وجداناً ایمنی پیکان از لوگان بهتره
   بله با این استدلالهای کاملاً منطقی و به دور از عصبانیت شما سمند از مگان، آزرا و مزدا ۳ بهتره

   کم منطقی باش شما گفته بودی لوگان پلت فرمی نداره و ارتقاء داده نشده و ماشینی تو این مایه ها دیگه ساخته نشده و…
   منم جهت اطلاع شما منابعی رو با ذکر لینک مربوطه قرار دادم نه اینکه نظر شخصی کسی رو کپی پیست کرده باشم و به نام خودم گفته باشم و این اطلاعات هم کاملاً واقعی و بی غرضه و کاشکی شما هم با استدلال و ذکر منبع درخصوص برتری های مثلاً کیفی ، ایمنی و … ماشینت نظر میدادی لطفاً فرافکنی نفرمائید

   موافقم ۰
   مخالفم ۰
  2. داريوش

   ۵ خرداد ۱۳۹۲
   سوابق: (10 ديدگاه)

   دوست عزیز حسین جان برای شما که تحصیل کرده ای جای تعجب داره که فکر میکنی برتری شتاب مثلاً ۲ ثانیه لوگان نسبت به سمند فقط در شروع حرکت کاربرد داره شما مثال اتوبان کرج زدی عزیزم من بارها و بارها اونجا تردد داشتم، میانگین سرعت شما تو این اتوبان چنده ؟ با این همه ترافیک و شلوغی، بالای ۱۴۰ تا ؟ تازه اون برای شما که به قول خودتون اهل تخت گاز نیستید
   مطمئن باش میانگین سرعت شما تو این اتوبان در بهترین حالت ترافیک از ۱۱۰ تا تجاوز نمیکنه(باز تاکید میکنم میانگین سرعت) و تو این بازه سرعتی لوگان همیشه برندس و رقباش همه رنج قیمتیشون بالای ۶۰ میلیون تومنه
   و تو کل مسیر لوگان با شتاب عالیش و چالاکی بیشترش بهتر میتونه لایی بکشه و ماشینها رو دونه به دونه جا بزاره تا سمند کم نفس شما بخاد دور بگیره ما از قزوین هم رد شدیم
   مثالی که شما میزنین برای یک جاده سرازیر یا کفی و بدون وجود خودروی مزاحم دیگه و کنترلهای پلیس صادقه که سمند بتونه راحتر به سرعت ماکسش برسه (به خاطر آئرو دینامیک بهترکه اونم از سرعت بالای ۱۴۰ تا خودش رو نشون میده و عملاً همچنین شرایطی برای ما که تو ایران زندگی میکنم خیلی کم پیش میاد و تا زمانی شما تصمیم بگیرید بالای ۱۴۰ تا با ال۹۰ کورس بزارید ال۹۰ی ها رسیدند خونشون)
   پس شتاب گیری حتی ۱ ثانیه بالاتر تو مانور دادن بهتر و جا گذاشتن یا سبقتهای متوالی تو ترافیک بسیار پر کاربرده
   برای باقی مسائل که مطرح کرده بودی هم نظرم را قبلاً داده بودم و حوصله تکرار بدیهیات رو ندارم

   موافقم ۰
   مخالفم ۰
   1. سمند

    ۵ خرداد ۱۳۹۲
    سوابق: (4 ديدگاه)

    برای باقی مسایل حوصله نداری یا جوابی برای گفتم پیدا نمیکنید؟
    حرف منطقی جوابی نداره.
    بابا ال ۹۰ ها چون طراحی زشت و ضایع ماشین رو هر روز دارن میبینن کفری و بی منطق میشن.
    خب آدم عصبانی هم حرف غیر منطقی میزنه.

    سمند ضعفش تو دنده یک هست دوسته عصبانی.
    دنده ۲ فوق العاده اس
    دنده ۳ قابل قبوله
    دنده ۴ و ۵ دیگه محشره
    شما چجوری تو اتوبان میخوای سمند رو بگیری؟

    برو قیافه ماشینت رو درست کن آقا

    موافقم ۰
    مخالفم ۰
 6. اشکان

  ۳ خرداد ۱۳۹۲
  سوابق: (467 ديدگاه)

  فقط ال ۹۰:نرم و راحت جادار محکم و قدرتمند مصرف پایین سوخت.
  با سرعت ۸۰ تا باهاش تصادف کردم هیچیش نشد به مولا.کف کرده بودن مردمی که شاهد صحنه تصادف بودن

  موافقم ۰
  مخالفم ۰
 7. سالار

  ۴ خرداد ۱۳۹۲
  سوابق: (23 ديدگاه)

  صحبت حسین کاملا درسته صندلی های ال نود سر پیچ ها مثل سرسره می مونه و سرنشین رو به چپ و راست پرت می کنه!!. و سرعت ۱۲۰ به بالا عقب ماشین رو هواست !!. از نظر رخ که دیگه افتضاحه! چه طراحی داخلش (داشبورد و بلندگوها و …) و چه طراحی خارجیش مخصوصا عقبش انگار محکم کوبیدن به … ! دید عقب خیلی کم و وقتی رانندگی می کنی چون جلوش پایینتره حس پراید و ترس تصادف به راننده دست می ده!. این ماشین مناسب کشور عقب افتاده و روستایی آلبانی طراحی شده که زیبایی فرم اصلا مهم نبوده برای طراح ! و فقط صندوق با او ارتفاع به درد یه روستایی که کلی علف و … داره بتونه حمل کنه مناسبه!.

  موافقم ۰
  مخالفم ۰
  1. سعيد

   ۴ خرداد ۱۳۹۲
   سوابق: (1 ديدگاه)

   دوست عزیز بنده به عنوان یک ال۹۰ سوار که حدود سه ساله تجربه رانندگی ال۹۰ دارم ، کاملاً نظرات حسین رو رد میکنم . من هیچ مشکلی به صندلی های ال۹۰ ندارم و مسافرتهای طولانی در حد مشهد و شمال و تبریز و.. با این ماشین داشتم بالاخره از شما که این ماشین رو ندارید و البته کمی هم خصومت بهش دارین طبیعتاً صاحبنظرترم
   من تا سرعت ۱۸۰ تا هم با این ماشین روندم ولی همچنان قرص و محکم بوده در ضمن هیچ آدم عاقلی تو پیچ با این سرعت نمی تونه برونه . تو پیچهای جاده چالوس هم با آخرین شتاب ممکن هر چی سمند و پژو هست را به راحتی جا میزارم و تا حالا حتی برای یک بار نبوده که من اراده کل کل کنم و اونا بتونن ال۹۰ منو بگیرن
   این مسئله مشکل تعادل در سر پیچها شاید در شرایط خیلی ویژه باشه که من با این همه رانندگی هیجانی تا به حال خوشبختانه برام اتفاق نیفتاده. نمیدونم شما سمند سوارها چطوری به جای ما تجربه کردین !!! مگر اینکه شما راننده نباشین وندونین ماشین رو چگونه باید روند و چه جاهایی نباید ترمز وحشتناک گرفت !!. اون موقع هست که زانتیا و ژیان هم واژگون میشن. از نظر رخ هم به نظر من سلیقه ای که من رخ ال۹۰ ام را از سمند بسیار بیشتر می پسندم. سمند تو شهرستانها و روستاها مقبولویت بیشتری داره قبول دارم شاید چند وقت دیگه اونها هم متوجه بشن که ماشین خوب چه ویژگیهایی باید داشته باشه
   این نظرات بچه گانه و سخیف همراه توهین هم دردی از شما دوا نمیکنه چون واقعیت اینه که ال۹۰ واقعاً ماشین خوبیه و گزینه مناسبتری از سمنده
   موفق باشید

   موافقم ۰
   مخالفم ۰
 8. aria

  ۴ خرداد ۱۳۹۲
  سوابق: (164 ديدگاه)

  ال۹۰ خودرویی که در سرعت بالا در سر پیچها عقبش خودمختار میشه و از جلو طبعییت نمیکنه. بقول ما مشدیاہ( کونش وردش نمییه). خارج از شوخی ظاهرش بیشتر به دکه روزنامه و داشبوردش به نفربرهای نظامی دهه ۴۰ میلادی شبیهه. دلشون به یه موتور فکستنی km4خوشه که موتور ef7به اون موتور شله نمی خوره . یعنی در برابر ef7صفره

  موافقم ۰
  مخالفم ۰
 9. حامد

  ۴ خرداد ۱۳۹۲
  سوابق: (3 ديدگاه)

  دوستان سمندی چرا از اینکه سمندتون در مقابل ال۹۰ کم میاره عصبانی شدید و نظرات … میدید

  کسی که سمند و پارس رو از ال۹۰ بهتر بدونه معلومه که نمیدونه ماشین خوب باید چه خصوصیاتی داشته باشه

  موافقم ۰
  مخالفم ۰
  1. حسین

   ۴ خرداد ۱۳۹۲
   سوابق: (21 ديدگاه)

   منظور مقایسه پارس ELX با موتور XU7 هست آقای بیخودی متعصب!!! نه حتی پارس LX
   وگرنه ال ۹۰ معمولی رو هم میشه با ریو حتی پایین تر از اون مقایسه کرد
   حالا ما خیلی تحویلش گرفتیم که داریم تندر فول رو داریم با پرشیا ELX مقایسه میکنیم.
   همه هم میدونن که شتاب و هندلینگ ELX ازش خیلی سرتره.
   شما یه نگاه به قیمتش بندازی میفهمی که از اون پیت حلبی بالاتره.
   اونم به لطف اینکه قیمت ال ۹۰ قیمت واقعی نیست که تو ایران دارهخ بفروش میره.
   وگرنه همونطور که گفتم باید با خیلی پایین تر از اینا مقایسه اش کنی اون قوطی کبریت رو.

   موافقم ۰
   مخالفم ۰
 10. حميد

  ۴ خرداد ۱۳۹۲
  سوابق: (1 ديدگاه)

  سیستم گیربکس ال۹۰ به تمام هیکل هر چی سمنده می ارزه
  جک روز : فرمون سمند از ال۹۰ نرمتره

  موافقم ۰
  مخالفم ۰
  1. aria

   ۴ خرداد ۱۳۹۲
   سوابق: (164 ديدگاه)

   پسر جون. اینکه فرمون سمند از ال۹۰ نرمتره یک جوک نیست بلکه یک واقعییت است که حتی رقبای سمند قبول دارند. مهم نیست تو قبول نکنی مهم اینه که هست. زت زیاد

   موافقم ۰
   مخالفم ۰
 11. x-master

  ۴ خرداد ۱۳۹۲
  سوابق: (97 ديدگاه)

  من هر دوتا رو سوار شدم.

  لگن(لوگان) تنها خوبیش اینه که بدیش خیلی زیاد نیست.

  رخش(سمند)هم تنها بدیش اینه که یکم مصرفش بالاس ولی هر چی باشه موتورش بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ سی سی از لگن قویتره .

  داخل لگن کاملا بی کیفیته و جنس مواد به کار رفته در اون با حداکثر پراید رقابت میکنه.

  موافقم ۰
  مخالفم ۰
  1. عرفان

   ۵ خرداد ۱۳۹۲
   سوابق: (26 ديدگاه)

   دوست عزیز درسته حجم موتور سمند بیشتره ولی قدیمی و ۸ سوپاپه.موتور ال نود با وجود حجم کمتر موتور به دلیل ۱۶ سوپاپ بودن و تکنولوژی بالاتر قدرتش با سمند برابری میکنه و حتی ازش قویتره.ملاک قدرت یک موتور فقط حجمش نیست.

   موافقم ۰
   مخالفم ۰
 12. اميد

  ۴ خرداد ۱۳۹۲
  سوابق: (1 ديدگاه)

  فکر کنم دوران سمند و ۴۰۵ تمام شده چون واقعاً حرفی برای گفتن تو این دوره ندارند
  از نظر تکنولوژی ایمنی آلایندگی و سایر موارد
  هر چند خودروهای تولیدی فعلی ایران چنگی به دل نمیزند ولی به نظر میرسه انتخاب لوگان و ۲۰۶ خیلی منطقی تر از انواع سمند باشه

  موافقم ۰
  مخالفم ۰
 13. aria

  ۴ خرداد ۱۳۹۲
  سوابق: (543 ديدگاه)

  مردم خیلی زود این لگن اروپای شرقی رو زود شناختند و از حمایتش دست برداشتند. اگه یادتون باشه چند مدت قبل ال۹۰ ای ۱ مبلغ ۳۲تومن بود و سمند ۲۵ تمن یعنی ۷ تمن از سمند گرونتر . ولی الان سمند مورد استقبال قرار گرفته و قیمتش ۲۷.۵ شده و ال لگن ۲۷ تومن. این افت شدید قیمت بهترین دلیل برای شناسایی ال۹۰ توسط مردم هست. زت زیاد

  موافقم ۰
  مخالفم ۰
 14. علی

  ۴ خرداد ۱۳۹۲
  سوابق: (12 ديدگاه)

  سلام
  کاش ال نودی ها به اندازه سرسوزن گوش شنواداشتن
  بابا ال نودواسه سیب زمینی کارای آلبانی ساختن
  بیش ازاین دوستان وقتشون صرف نکنن

  موافقم ۰
  مخالفم ۰
 15. حسین

  ۴ خرداد ۱۳۹۲
  سوابق: (21 ديدگاه)

  با سلام به دوستان
  من واقعا از همه دوستان عذر میخوام که مجبورم بحث رو یکم عوض کنم.

  میگن (کافر همه را به کیش خویش پندارد) اینجاست.

  بنده کاردانی برق گرایش قدرت
  کارشناسی برق گرایش کنترل
  و دانشجوی ترم ۳ ارشد گرایش سیستم های قدرت و فشار قوی هستم.

  خدمت سربازی هم بین کاردانی و کارشناسی رفتم.
  با یه حساب سر انگشتی میتونی حدود سن و میزان اطلاعاتم رو در بیاری.

  من تمام بحث شتاب و پایداری ماشین رو میتونم بصورت علمی و فرمول پیچیده بیان کنم.
  ولی آیا شما میتونی درکش کنی؟؟؟

  خب بحث پایداری و ناپایداری ساده ترین مباحث تو دروسی مثل سیستمهای کنترل خطی و کنترل در ابزار دقیق هست.

  بعد میای میگی شتاب عالی ال ۹۰ و هندلینگ بالا.خب تعصب بیجا به این میگن دیگه.

  چرا تصادف های شدید بیشتر با سمند رخ میده؟؟؟(که برمیگرده به فرهنگ بد ما تو رانندگی)

  چون بنده خدا راننده ال ۹۰ از ترس جونش و کنترل پذیری ضعیف ماشین جرات نداره تو جاده های غیر استاندارد ما با سرعت بالای ۱۲۰ حرکت کنه.

  ولی سمند شتاب نهایی بیشتری داره متاسفانه راننده جو گیر میشه و سرعت میره رو ۱۸۰ بعد ۲۰۰ و بعد اون اتفاقات میفته.
  خدا شاهده خود دوستان بنده چند بار گفتن:حسین سرعتو رو ۲۰۰ بردی تا حالا؟نبردی؟
  به نصف عمرت بر فناست.
  خب چی بگم بهشون آخه؟

  پس این به فرهنگ ما بر میگرده که باید درست از امکانات استفاده کنیم.

  وگرنه بر همگان ثابت شده که سمند تعادل و هندلینگ بسیار بالاتری از ال ۹۰ داره.

  عزیزم ال ۹۰ یه ماشین سطح پایین اروپایی هست که تو اروپا جایی نداره و دارن تو ایران روش مانور میدن.
  نه قیافه نه آپشن.
  خب چرا بیخود چهره شهرمون رو بیاد خیابون لاله زار قدیم و گراند هتل و … بندازیم؟؟؟

  مایل بودین میل رو بزارم خصوصی در این رابطه بحث کنیم.

  دوستان منم با نظر دوست دیگه مون موافقم.آرا رو بسادگی جابجا میکنن.

  بهر حال ما هممون ایرانی هستیم و لیاقت بیشتر از اینا رو داریم.

  ما داریم بحث واقعیت رو که داریم میبینیم رو منعکس میکنیم.

  تنها مساله ای که اینجا مطرحه اینه که شما با قیمت ۲۶ میلیون میری یه سمند EF7 میخری و با حساب پایه گاز سوز بودن ماشین هم بلحاظ هزینه داری نسبت که ال۹۰ اقتصادی عمل میکنی و هم بلحاظ شبکه گسترده خدمات.
  کافیه فقط یبار با ماشینی که بدلیل تحریمات و … روانه تعمیرگاه بشی تا بفهمی تعصب بیخود میشه چی؟
  برای ال ۹۰ شما میری ۱۰ میلیون بیشتر هزینه میکنی.
  اولا که قیمت این ماشین همونطور که همه میدونن غیر واقعی هست.
  شما با پولی که برای این ماشینه ((((مثلا خارجی)))) میدی میتونی بهترین ماشین اروپایی رو با قیمت واقعی در خارج ایران خریداری کنی.

  خب شما برو سمند مولتی پلکس بنزینی بخر بعد اون ۱۰ میلیون هزینه اضافی رو برو هر کاری که دلت میخواد (از سیستم و اسپرت کردن و ….. بگیر تا جون آدمیزاد) رو ماشین انجام بده.
  تازه ته جیبت باز چیزی برات میمونه.

  با توچه به شرایط به این میگن منطق آقای به ظاهر منطقی.

  بار دیگه هم میگم که شدیدا خواستارم بصورت خصوصی در رابطه با مسایل فنی (البته در حد سواد شما) باهاتون بحث کنم.

  فقط باید تاسف خورد بحال بعضی افراد که برای اینکه چیزی رو خراب کنن به هر کاری که ممکن باشه دست میزنن.

  شما تو بحث موضوعات قسمت (((تجربه مسافرت با سمند EF7))) رو برید مطالعه کنید
  آدم خنده اش میگیره وجدانا
  انگار داری مجله گل آقا رو میخونی.
  آخه دروغ تا چه حد؟؟؟

  خب این یعنی چی؟

  با کمی تامل:

  بغیر از اینه که موضع و دید کسانی که آراء این سایت رو در دست دارند رو منعکس کرده؟

  بعد شما توقع دارید که حرف منطق و علمی لایک بخوره.
  عاقلان دانند.

  به دوستان دیگه هم که دارن تجربیات واقعی رو منعکس میکنن بگم زیادی وقتتون رو برای آدمهای بیخودی متعصب صرف نکنید.

  همگی موفق باشید.
  ایران و ایرانی پاینده.

  موافقم ۰
  مخالفم ۰
 16. نادر

  ۴ خرداد ۱۳۹۲
  سوابق: (2 ديدگاه)

  با درود
  من یه مدت سمند ای اف ۷ داشتم۲ هفته نشد فروختم . … و به جرات می تونم بگم فرغون شرف داره نسبت به محصولات سمند

  موافقم ۰
  مخالفم ۰
  1. علی2

   ۵ خرداد ۱۳۹۲
   سوابق: (4 ديدگاه)

   آقا ماشین رو دو هفته ای فروخته!!!
   بعد ماشین رو از نمایندگی گرفتی چکار کردی باهاش.
   رالی پاریس داکار که نرفتی احتمالا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
   هر ماشین دو سه هفته وقت میخواد تا آب بندی شه.

   بر و بچز ال ۹۰ انگار شخصیت پینوکیو رو خیلی دوست دارن!!!
   کم خالی ببند زرنگ

   موافقم ۰
   مخالفم ۰
   1. نادر

    ۵ خرداد ۱۳۹۲
    سوابق: (2 ديدگاه)

    دوست عزیز. من منظورم راحتی و هندلینگ بود نه رالی. ۲ هفته ماشین رو به زور نگه داشتم گفتم شاید بهش عادت کردم وگرنه روز دوم میفروختمش (شاید اونایی که از ژیان به سمند رسیدن فک کنن که سمند ماشین خوبیه) … من برای ۷ سال ۲۰۶ داشتم و به دلایلی مجبور شدم بفروشمش
    بعد از اون رفتم سراغ سمند که به شدت پشیمان شدم از خریدنش.
    ولی ال ۹۰ … همون لحظه که سوارش شدم ازش خوشم اومد(درسته ۲-۳ تا ایراد بد داره ولی باز هم با سمند قابل مقایسه نیست .)
    محصولات سمند مثل تخم مرغ شانسی میمونه از هر ۱۰ تا شاید یه دونه خوب از توشون در میاد

    موافقم ۰
    مخالفم ۰
 17. رضا

  ۵ خرداد ۱۳۹۲
  سوابق: (1 ديدگاه)

  فکر کنم چند نفر از ایران خودرو اینجا در تلاش هستند که برای محصول به اصطلاح ملی خودشون EF7 که از افتضاحات چند سال اخیر خودروسازی ایرانه آبرو بخرند ولی فایده ای نداره این گاری از اعتبار افتاده

  موافقم ۰
  مخالفم ۰
 18. داريوش

  ۵ خرداد ۱۳۹۲
  سوابق: (7 ديدگاه)

  لوگان خودرویی مطمئن و با استحکامی فوق العاده :

  در کشورهای بازار فروش لوگان ، مشتریان به طور میانگین سالانه ۰۰۰‚۲۰ کیلومتر می‌پیمایند. اولین دارنده خودرو به طور میانگین ۵ الی ۶ سال خودرو خود را نگه می‌دارد. در بعضی کشورها این رقم تا ۸ سال افزایش می‌یابد؛ بنابراین استحکام ، مصرف کم و هزینه‌های نگهداری پایین در اولویت خصوصیات این خودرو قرار گرفته‌اند.

  دست اندرکاران این پروژه از هیچ تلاشی جهت دستیابی به بالاترین درجه استحکام و دوام دریغ نکرده و تمامی تصمیمات فنی ، معیارهای استحکام و دوام ، همزمان با طراحی آسان را در صدر اولویت‌های خود قرار داده‌اند .

  موتورهای بکار رفته در لوگان از نوع ۴/۱ لیتری و ۶/۱ لیتری ۸ سوپاپ و ۶/۱ لیتر ۱۶ سوپاپ ( خانواده K ) می‌باشند و گیربکس آن از نوع JH است. این موتورها و گیربکس تا کنون به نحو احسنت قابلیت‌ها و توانمندی‌های خود را در بازارهای بزرگ صادراتی به اثبات رسانده‌اند. مهندسان رنو همکاری تنگاتنگی را با سازندگان خود به تا فرآیندی روزانه برای کسب تأییدیه قطعات تحویلی خودروی لوگان، تنظیم گردد .

  لوگان سخت‌ترین تست ها را برای متنوع ترین شرایط استفاده سپری کرده است . مهندسان رنو مسافت ۴۷۰ هزار کیلومتر را در مسیر « صادرات بزرگ » در مرکز فنی رنو در ابووا ( AUBEVOYE) در منطقه نورماندی پیموده اند، این مسیر که ویژگی آن فرسوده کردن خودرو، سه برابر سریع‌تر از شرایط تردد در جاده‌های استاندارد اروپایی است، علاوه بر آن لوگان را در سخت‌ترین شرایط گرد و خاک ، سنگلاخ، آب و گل و دست انداز آزمایش کرده‌اند .

  لوگان دارای ضمانت شش ساله ، در قبال پوسیدگی بدنه می باشد. سطح کلیه قطعات فلزی بیرونی خودرو از رنگ پوششی ویژه‌ای برخوردار و کلیه اتصالات به‌طور سیستماتیک آب بندی شده‌ و زیر خودرو در مقابل اصابت اشیاء در هنگام تردد محافظت شده است .

  این خودرو نه تنها از نرخ خرید بسیار رقابتی برخوردار است، بلکه هزینه نگهداری پایینی نیز دارد. هزینه‌های نگهداری با دقت زیادی مطالعه شده‌ و با بهره‌گیری از فنا‌وری رنو‌، فاصله زمانی لازم جهت انجام عملیات نگهداری طولانی تر شده است. به طور مثال در برخی بازارها امکان تعویض شمع‌ها و فیلتر هوا هر ۳۰ هزار کیلومتر مهیا شده و جهت سهولت عملیات نگهداری همواره راه حل‌های ساده و عملی پیش بینی شده است. به طور مثال، لامپ‌های چراغ جلو از زیر درب موتور به راحتی قابل دسترسی هستند تا مشتری خود قادر به تعویض آنها باشد.

  موافقم ۰
  مخالفم ۰
 19. داريوش

  ۵ خرداد ۱۳۹۲
  سوابق: (7 ديدگاه)

  لوگان برخوردار از کلیه مبانی یک خودرو مدرن

  تجهیزات ایمنی مطابق با استانداردهای اروپایی :

  قابلیت‌های خودروی لوگان در قبال رعایت استانداردهای ایمنی با جدیت و حساسیت فوق العاده‌ای به دست آمده‌اند. قابلیت‌‌های لوگان در این زمینه در حد ایمنی، آخرین نسل خودروهای رنو هستند. مهندسان ایمنی رنو با استفاده از آخرین دستاوردهای فنا‌وری در زمینه طراحی و توسعه خودرو به این مهم دست یافته‌اند. توسعه خودرو با استفاده از ابزارهای دیجیتالی و مجازی موجب صرفه‌جویی‌های از بسیاری در زمینه تست‌های ایمنی در مراحل فیزیکی شد. مارک دوبوا، مسئول ایمنی منفعل پروژه لوگان یادآور می‌شود: « مقاومت خودرو در قبال انواع ضربات از طریق شبیه سازی مورد ارزیابی قرار گرفت و کلیه خصوصیات لازمه از بدو طراحی و توسعه خودرو به طور مجازی محاسبه شد و نتیجه تست‌هایی که در مراحل نهایی بر روی خودرو انجام گرفت به طور شگفت آوری مهر صحه بر کلیه محاسبات اولیه گذاشت.»

  مهندسی رنو از لحاظ مقاومت، نام به شوک آور است و لوگان از این توانمندی بهره خاصی برده و هنگام وقوع ضربه، ساختار خودرو به نحوی تغییر شکل می‌دهد که انرژی سینتیک می‌تواند ضربه را از خود دفع نماید. در صورت ضربه رو در رو، طراحی جایگاه موتور لوگان به شکلی انجام پذیرفته که مجموعه‌های مکانیک در یکدیگر جمع می‌گردند. در بخش فوقانی، موج شوک از طریق ستون‌های جلو به عقب منتقل می‌شود. در صورت ضربات جانبی موج شوک از یک سو از طریق تراورس جلو به طرف بالا منتقل شده و از سوی دیگر جریان شوک از طریق کف خودرو با گذر از رام زیر موتور به طرف پایین هدایت ‌می‌شود .

  داشبورد خودرو نیز در صورت ضربه از روبرو نقش مهمی را برای محافظت سرنشینان ایفا می‌کند. ساختار این داشبورد به صورت لانه زنبوری از پلی پرپیلن طراحی شده است. این ماده بسیار ضربه پذیر بوده و اثرات برخورد با زانوها را کاهش می‌دهد. نمای محدب و جعبه داشبورد به شکلی طراحی شده که کمترین آسیب به ساق و مچ پا وارد شود. صندلی‌ها، محافظت از لگن سرنشینان و سینی‌های زیرپایی راننده و کمک راننده، محافظت از پاها را بر عهده دارند.

  در صورت وقوع ضربات جانبی، انتقال شوک بر روی ساختار خودرو به طوری طراحی شده تا لگن سرنشینان در معرض آن قرار نگرفته یا کمترین آسیب را بپذیرد. در کنار آن ضربه‌هایی عقب نیز مورد توجه خاص بوده‌ است. مخزن سوخت، زیر کفی بدنه و به دور از اکسل عقب نصب شده تا مورد اصابت هیچ‌یک از اجزا دورانی یا اکسل ها قرار نگیرد. یک تراورس تقویتی در پشت صندلی‌های عقب نصب شده تا در صورت اصابت، مانع ورود اشیاء صندوق عقب به درون اتاق شود.

  کمربند ایمنی یکی از مهمترین دستگاه‌های سیستم ایمنی منفعل هر خودرو می‌باشد. مطالعات نشان می‌دهند که در صورت استفاده عمومی از کمربند ایمنی، میزان کشته‌های تصادفات جاده‌ای در اروپا به میزان ۸ الی ۱۰ هزار نفر کاهش می یابد. در خودروی لوگان، سیستم نگهدارنده سرنشین، متشکل از کمربندهای سه نقطه‌ای و پشت‌سری‌ها می‌باشد که در کلیه صندلی‌ها پیش بینی شده و ارتفاع کمربندهای صندلی جلو مطابق با قد سرنشین قابل تنظیم است. این خودرو قابلیت تجهیز به دو کیسه هوای ایمنی برای راننده و شاگرد را دارد. این دو کیسه هوا مخصوص لوگان طراحی شده‌ و مجهز به یک دستگاه تنظیم کننده هوا می‌باشند که به تناسب ضربه وارد آمده، باد کیسه‌ها را کم و بیش اضافه کرده‌تا کمترین فشار به سرنشین وارد شود.

  لوگان، ایمنی سرنشینان خود را در قد و هر سنی تأمین می‌کند. صندلی‌های مخصوص حمل کودکان در همه شرایط در لوگان قابل نصب می‌باشند؛ بر روی صندلی جلو رو به پشت و در هر سه جایگاه صندلی عقب. داشبورد لوگان مجهز به کلیدی جهت فعال و یا غیرفعال نمودن کیسه هوا است تا در حالت غیرفعال بودن کیسه هوا، صندلی کودک در جایگاه شاگرد نصب شود. غیرفعال بودن کیسه هوا توسط یک نشانگر به راننده یادآوری می‌گردد.

  لوگان مجهز به جلوبندی از نوع مک فرسون با بازوهای مثلثی است که از نسل دوم کلیو (Clio) نشأت گرفته و سیستم تعلیق عقب متشکل از یک اکسل به شکل H همراه با فنرهای پیچشی و کمک فنرهای عمودی است.

  کورس تعلیق لوگان نسبت به خودروهایی که در اروپای غربی تردد می‌کنند، بیشتر می‌باشد. قابلیت فشردگی فنرهای جلو و عقب به دقت مطالعه شده تا اینرسی حرکتی در سطح قابلیت‌های خودروکلیو (Clio ) باشد. در مدل‌های بالای لوگان رفاه مضاعفی از طریق نصب میل ضد غلتش به دست آمده است. در این مدل‌ها خودرو مجهز به فرمان هیدرولیک با سیستم ترمز ABS و رینگ‌های ۱۵ اینچ می‌باشد.

  لوگان مجهز به ترمز دیسکی در جلو و کاسه‌ای در عقب است. سیستم ضد قفل چرخ‌ها ABS همانند نسل دوم خودرو مگان از نوع Bocsh 8.0 و مجهز به سیستم پایداری الکترونیکی EBV می‌باشد. این سیستم موجب استفاده از تمام توان ترمزی محور عقب می‌شود.

  موافقم ۰
  مخالفم ۰
 20. داريوش

  ۵ خرداد ۱۳۹۲
  سوابق: (7 ديدگاه)

  لذت رانندگی :

  سیستم فرمان هیدرولیکی که همراه با میل ضد غلتش ویژه‌ای نصب شده، رفاه مضاعفی را تأمین ‌می‌کند. قطر دور برگردان فرمان لوگان معادل ۵‚۱۰ متر می‌باشد. این رقم معادل دور برگردان فرمان نسل دوم مگان است.

  لذت رانندگی یک خودرو توسط رفتارهای حرکتی و نیز دقت فرمان بری آن تأمین می‌شود. همان طور که اشاره شد، تلاش زیادی برای تأمین این دو شاخص در لوگان بکار گرفته شده اما لذت رانندگی یک خودرو متأثر از ارگونومی جایگاه راننده نیز می‌باشد. کلیه اطلاعات لازمه جهت یک رانندگی لذت بخش و مطمئن در یک نگاه در لوگان قابل مشاهده است. کنسول میانی لوگان دارای یک نشانگر دیجیتالی است که کلیه پیام‌های هشدار دهنده کامپیوتر مرکزی خودرو را به اطلاع راننده می‌رساند.

  ارگونومی جایگاه راننده از آرشیتکتور پلتفرم B رنو – نیسان بهره می‌گیرد. راننده کاملا در محور غربیلک و پدال‌ها قرار گرفته و از رفاه رانندگی بسیار بالایی برخوردار می‌باشد.

  طراحی دیجیتالی بدنه دقت بسیار بالایی در شناسایی نقاط لرزش و اکوستیک خودرو ایجاد کرده است. از این طریق، صداهای داخل اتاق بسیار محدود شده و صداهای مکانیکی خودرو در سراسر مراحل توسعه، مورد ارزیابی قرار گرفته‌اند تا صوت‌های با فرکانس بالا یکپارچه شنیده شوند. البته در به حداقل رساندن صدای فن و تهویه مطبوع توجه خاصی داده شده تا را به حداقل برساند. شاخص صدای فن لوگان ۵۱ دسی‌بل و صدای تهویه مطبوع ۴۹ دسی‌بل می‌باشد که جزو کمترین صوت‌های تولید شده در خودروهای هم کلاس خود هستند.

  موافقم ۰
  مخالفم ۰
  1. مهمان

   ۶ خرداد ۱۳۹۲
   سوابق: (14 ديدگاه)

   آقای داریوش لطفا اطلاعات واقعی رو تو پست هاتون قید کنید
   هر خریداری میتونه تو سایت مزتبط به ماشین دلخاه خودش بره و الکی تمجید و تعریف هایی که از خودروی کمپانی شون شده رو بیاد بنویسه.

   من خودم برای کسب تجربه و چون قصد خرید ماشین دارم دارم از مصالب این سایت استفاده میکنم.
   میبینم گهگاهی بعضی از طرفداران سینه چاک ال ۹۰ بیخودی تملق میکنند.
   بنظرم تجربیات سمند سوار ها واقعیت بیشتری تو زندگی روزمره داره

   ولی من جفت این ماشینا رو خوشم نمیاد شخصا.

   ولی خب سمند یه مزایایی داره و ال ۹۰ یه مزایای دیگه اگه بشه با ظاهر ناجورش کتار بیای البته

   موافقم ۰
   مخالفم ۰
   1. داريوش

    ۷ خرداد ۱۳۹۲
    سوابق: (4 ديدگاه)

    با سلام
    اولاً این مطالب تعریف و تمجید های الکی نیست واقعیتهای مربوط به خودروی ال ۹۰ میشه بگبد کدوم قسمت مطالب غیر واقعیه ؟
    تعریف و تمجید الکی یعنی اینکه بگی لوگان بهترین ماشینه
    لذت سواری لوگان در حد سوناتاس شاید هم بهتر
    که البته برخی دوستان سمند سوار اینطوری گفته بودند
    و مطالب سخیف و بچه گانه که ناشی از عدم توانایی پاسخ گویی برخی دوستان سمند سواره : مثل لوگان برای کشاورزان آلبانی ساخته شده
    لوگان تو پیچها تعادل نداره و …
    نشاندهنده چیه ؟
    البته اگه شما برخی تعریف و تمجیدهایی هم که دوستان تندر سوار کردندبا آمار ها و بررسی های کیفی خودروها ی داخلی ، ارزیابی کنی میبینی تناقضی وجود نداره
    دوماً شما مطمئنی سمند نداری!!!!!

    موافقم ۰
    مخالفم ۰
 21. ارژنگ

  ۵ خرداد ۱۳۹۲
  سوابق: (4 ديدگاه)

  نقطه ضعف ال نودی ها گفتن زشتی طراحی این ماشینه. که این یکی بد جوری خرابشون می کنه. واقعا بهشون حق باید داد این یک مورد حسابی مگسی شون می کنه!. بعد هرچی ال نود می بینی ارتفاع زده که ارتفاع شتری ماشین رو کم کنه و بعد هم چراغ عقب (طرح خرگوشی بزرگ) رو با یک قاب نصفشو قایم می کنند!!. اولین فکر یک خریدار ال نود رسیدن به ظاهر ناجورشه!.

  موافقم ۰
  مخالفم ۰
 22. جمال

  ۵ خرداد ۱۳۹۲
  سوابق: (2 ديدگاه)

  ماشین روستایی رومانی و آلبانی چه قیمتی تو اینجا پیدا کرد!. یادم جایی خوندم که شرکت رنو ماشین رنو ۵ رو توی دهه ۷۰ م با شتر برده بود تو قبیله ای آفریقایی به رئیس قبیله هدیه داده بود. جایی که نه جاده داشت و نه راننده! . خوب روانشناسی جهان سوم رو بلدند.!

  موافقم ۰
  مخالفم ۰
  1. كمال

   ۵ خرداد ۱۳۹۲
   سوابق: (1 ديدگاه)

   این حسادت به ال۹۰ چقدر زیاد شده و بعضیها رو چزونده و مجبوراً اراجیف بنویسند

   الان تندر دست دوم مدل ۸۹ هم قیمت سمند صفر کیلوتر ef7 با کارت طلایی و کلی امتیازات اضافیه
   این نشوندهنده اختلاف این دو خودروست

   مطمئن باش بعد از ۵ سال حضور تندر تو ایران ، بازار خودش قیمت و اختلاف واقعی بعضی از خودروها رو پیدا کرده

   موافقم ۰
   مخالفم ۰
  2. نیما

   ۵ خرداد ۱۳۹۲
   سوابق: (793 ديدگاه)

   من هر دوتا ماشینو سوار بودم
   تجربیاتمو میگم
   اول که هر دوتا ماشین ماشین زنونه ای نست یعنی خانومها برای رانندگی باهاش نسبتا مشکل دارن
   به نظر من در یک سطح هستن
   اولیت تو خرید این ۲تا ماشین انتخابی هستش
   ۲تاشون یک سری معایب و مزای دارن که باهام برابرشون میکنه
   سمند ef7 سال با امکانات خوبی داده میشه بیرون و نسبتا قابل قبول هستش واسه یک ماشین ایرانی
   ال ۹۰ موتورشه که از نظر مردم ایران جذابه چون جز اولین سری ماشینهای ۱۶ سوپاپ قیمت پایین بود که جونش تو شتاب اولیه با زانتیا برابری میکرد
   موتور کم خرج ال نود مزای و طراحی نسبتا نا مناسب داخل و یرون ماشین معایب ماشینه
   در عوض طراحی بهتر داخل و بیرون سمند تونسته موتور خوب ولی مشکل دارشو بپوشونه
   من اینو به جرات میگم ماشنهای ایران خودرو بگیر نگیر داره
   یکسریاش خوب میشه یک سریاش بد از لحاظ موتری
   هزینه نگهداری ال ۹۰ بیشتر از سمنده
   اما خوب به نسبت گرونتری قطعات موتور و سیستم تعلیقبهتری نست به سمند داره
   اما خوب سمند اگه خراب شه قطعاتش راحت تر و ارزونتر پیدا میشه
   یک از ضعفهای سمند جلوبندیشه که زود میرزه بهم
   به علت سنگین بودن البته همین جالیه حسنشه که تو جاده راحت تر میشنه و خطر بلند شدنش کمتره
   موتور پایه گاز سوز سمند قدرت و جون خوبی داره که میشه گفت تو همردهای خودش بهترینه
   مصرفش بالاتر از ال ۹۰ ولی گاز سوز بودنش عیبشو میگیره
   ال ۹۰ ماشین خوبیه واسه بیشتر تو شهر و بیرون شهر البته نه به صورت مداوم
   سمند بیشتر بدرد بیرون شهر و تازوندن میخوره
   تو شهرش خدایی خوبه
   اما واسه بیرون شهر به نظر من بهتره
   در هر صورت معیار تو انتخاب این ۲تا ماشین بستگی به خود ادم داره

   موافقم ۰
   مخالفم ۰
 23. رامين

  ۵ خرداد ۱۳۹۲
  سوابق: (1 ديدگاه)

  دوستان بنده تاپ اسپید هر دو ماشین رو امتحان کردم تازه سمند مدل۸۸بود وتازه ۲ماه تحویل گرفته شده بود اما تندرمدل۸۷بود اما با تندر در عرض ۹۰ثانیه سرعت را به ۲۱۰رساندم اما سمند این کار را در عرض ۱۱۰ثانیه انجام میداد که همه شما میدونید برای اینکه سمند از تندر سبقت بگیره باید سرعتی معادل ۲۲۰کیلومتر داشته باشه
  البته اگه تندر قدرت موتورش را بالا تر ببری گیربکسش خیلی عالی جواب میده وتا ۲۴۰کیلومتر را هم ساپرت میکنه

  موافقم ۰
  مخالفم ۰
 24. امير

  ۵ خرداد ۱۳۹۲
  سوابق: (2 ديدگاه)

  من همیشه در انتخاب lاشین اول تکنولوژی ساختش و به روز بودنش برام مهمه بعد قدرت موتور و بعد تجهیزات جانبی.
  چون به نظر من تجهیزات جاتبی قابل نصبه
  پس ال۹۰ گزینه بهتریه

  موافقم ۰
  مخالفم ۰
 25. red-line

  ۵ خرداد ۱۳۹۲
  سوابق: (2 ديدگاه)

  سمند سنسور دنده عقبش که یک نواخت داره بوق میزنه و اصلا نمیفهمی کی خوردی به مانع!
  صندلی برقیش که آدم خوابش میگیره تا بخواد عقب و جلو بشه.تازه تنظیم های دیگشم که دستیه.
  صندوق پرونش از هر۲۰دفعه یکبارش عمل میکنه!
  کامپیوترشم که فیوزشو برداری تمومه…
  لذت رانندگیشم اندازه تندر نیست.یجور حس سنگینی داری توش.
  فقط هندلینگش از تندر بهتره وگرنه تو شتاب و غیره حرفی برای گفتن نداره.

  موافقم ۰
  مخالفم ۰
 26. محمدحسین

  ۵ خرداد ۱۳۹۲
  سوابق: (1 ديدگاه)

  فقط یه سوال دارم.چرا سمند استیشن نمیسازن؟خوشکل میشه ها.

  موافقم ۰
  مخالفم ۰
  1. محمد

   ۵ خرداد ۱۳۹۲
   سوابق: (1 ديدگاه)

   سمند چه ساده چه lx قیافه معمولی داره و الان دیگه خیلی قیافش خز شده وبه درد پیرمرد ها و افراد بالای ۵۰ سال میخوره برعکس اوایل که دیدمش حدود ۱۰ سال پیش نظرم بهش مثبت تر بود

   و تندر اگه سفید یا مشکی باشه و کمی هم تیون شده باشه و رینگ و لاستیک مناسب داشته باشه معرکس ولی اوایل نظری خوبی بهش نداشتم .

   موافقم ۰
   مخالفم ۰
 27. هشدار به خانواده ها و خریداران

  ۶ خرداد ۱۳۹۲
  سوابق: (1 ديدگاه)

  -سمند،خر زرد ویران خودرو ارابه مرگ ویران خودرو، سلطان تعمیرگاه و سرو صدا
  ببنید بیخود اسم پراید بد دررفته، سمند بهترین جایگزین نا امنی پراید هست ببنید تصاویر رو.

  http://www.vase2.com/accident/accident-ilam/it_87-01-17.htm
  این ۴۰۵ تغییر شکل یافته (خراب شده) توسط ویران خودرو رو تو افغانستان و عراق فرستادن چند میلیون، کسی حاضر به خرید این به اصطلاح خودرو نشد جز یکسری افراد که برای گمراه کردن مردم بدون در نظر امنیت خانواده هاو آزار مردم از تبعات خرید این آهن پاره هرچی از هر جایی حاضرن هر کاری بکنن.

  برای حفظ مال و ارزش ایرانی و جلوگیری از ظلم دیکتاتوران خودرو و از همه مهمتر حفظ جان و امنیت خود به این نوشته توجه کنید

  موافقم ۰
  مخالفم ۰
  1. مهمان

   ۶ خرداد ۱۳۹۲
   سوابق: (14 ديدگاه)

   چه ربطی داشت خب؟؟؟ این بچه بازی ها چه معنی داره؟

   دوستان برید نگاه کنید:

   اینا ال ۹۰ هایی که تازه کیفیتشون خیلی از ال ۹۰ های مونتاژ شده ایرانی بهتره

   http://acoforum.org/showthread.php?p=55822

   اینم کار دوستان داخل وطن هست که احتمالا بدلیل همون هندلینگ بالا اینجوری شد

   http://acoforum.org/showthread.php?p=57464

   این یکی هم نشون میده که تو رو خدا با ال ۹۰ فقط با سواری تصادف کنید.
   چون ماشین یکم شاسی بلند باشه مثله غلطک آسفالت میکنه ال ۹۰ رو.
   تازه میان میگن به ما حس شاسی بلند سوار شدن میده!!!!!!!!!!!!

   http://www.mashinhosein.blogfa.com/post-42.aspx

   موافقم ۰
   مخالفم ۰
   1. حمید

    ۶ خرداد ۱۳۹۲
    سوابق: (1 ديدگاه)

    مهمان جان چه ربطی داشت
    یعنی میخای بگی ما میگیم ال۹۰ تا به حال تصادف نکرده و آسیب ندیده !
    تازه این عکسایی که گذاشتی هیچ کدوم با پراید تصادف نکرده بودند و ربطی نداشت
    و از شکل بیشترشون میشه نتیجه گرفت با توجه به شدت تصادف کمترین آسیب به سرنشیان رسیده(تصادف هامر با ال۹۰ رو ببین) لذا نمیشه نتیجه گیری خاصی از این عکسها گرفت چون همه ماشینهای بالای ۱۰۰ میلیون تومان ایران هم تصادف میکنن و آسیب میبینن ولی مهم اینه که کمترین آسیب به سرنشینان وارد بشه
    رنو لوگان تو تستهای معتبرترین موسسه تست ایمنی خودروهای اروپا موفق به کسب ۳ ستاره ایمنی شده
    ولی سمند توسط این موسسه معتبرتست نشده خودتون هم میدونین چرا تست نشده!!!

    موافقم ۰
    مخالفم ۰
 28. علی 2

  ۶ خرداد ۱۳۹۲
  سوابق: (14 ديدگاه)

  من از دوستان عزیز بخاطر لحن ناشایست این … عدر خواهی میکنم.
  اگه نظری میخوای بدی با لحن ملایم و درست حسابی بگو

  دکتر خودت یه نگاه به تاریخ عکس بنداز
  واسه سال ۱۳۸۷ هست
  الان ۶ سال گذشته از اون موقع
  بحث مقایشه هم سمند EF7 یا سورن XU7 هست.
  نه سمند SE واسه ۱۰ سال پیش.

  خسته نباشی واقعا!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  موافقم ۰
  مخالفم ۰
 29. علی

  ۶ خرداد ۱۳۹۲
  سوابق: (12 ديدگاه)

  داریوش جان سلام
  خیلی انشات خوبه
  ایناروازکجاآوردی؟ اگرسیستم تعلیق ال نودبهتره.پس چرااینقدرچپی داریم؟همه ازهمراه نبودن قسمت عقب ماشین درسرپیچ هاگلمندن.
  واقعیت بگویید.سیستم تعلیق سمند بهتره یا ال نود.من کاربه بقیه چیزها ندارم.اگرکیفیفت قطعات ال نود بهتر.درمقابل باید پول بیشتری بدهی

  موافقم ۰
  مخالفم ۰
  1. داريوش

   ۷ خرداد ۱۳۹۲
   سوابق: (4 ديدگاه)

   علی آقا چرا ما و دوستانمون تا حالا چپ نکردیم ؟
   میشه بگی منظور شما از همه کیه
   البته همه دوستان سمند سوار این مورد رو مطرح کردند
   شما برو از نمایندگیها ، صافکاریها و نمایشگاه دارها در مورد این موضوع تحقیق کن مطمئناً به نتیجه خوبی میرسی
   زانتیا هم با اون سیستم تعلیق و تعادل خوبش چپ میکنه دلیل نمیشه که

   موافقم ۰
   مخالفم ۰
  2. اميد

   ۷ خرداد ۱۳۹۲
   سوابق: (2 ديدگاه)

   واقعا مردم ما چقدر ظاهر بین هستن فکر میکنن هر چی بلند باشه پایداریش بده یا فرمول ریاضی رو میارن میگن هر چی ارتفاع جسم بیشتر باشه پایداریش کمتره این ماشین به گفته خود کمپانی پایداری مناسبی رو داره
   مطالبی در باره سیستم تعلیق ال۹۰: در ال۹۰ ژامبون حالت بازویی داره وبا چندتا بلبرینگ به اکسل وصل شده و وظیفش حفظ تعادل ماشین هست.امروزه دیگه از این سیستم استفاده نمیشه و بجاش از میله پیچشی که قطرش هم به اندازه انگشت شصت هست استفاده میکنن که در ال ۹۰ هم از این سیستم استفاده شده.که خیلی بیشتر از ژامبون تعادل ماشینو حفظ میکنه وخیلی هم خوب عمل میکنه.کارش اینه که وقتی ماشین میخواد یه وری شه و چپ کنه(مثلا سر پیچ که نیروی گریز از مرکز سعی داره ماشین رو به بیرون پیچ پرت کنه که بهش غلت زدن میگن) نیرویی که تمایل داره فنر سمت خارج پیچ رو فشرده کنه و سمت دیگر رو بلند کنه( هر یک رو) از طریق پیچش به سمت دیگه منتقل کنه و جلوی غلت زدن رو بگیره .

   موافقم ۰
   مخالفم ۰
 30. ali

  ۷ خرداد ۱۳۹۲
  سوابق: (5 ديدگاه)

  خودروهای ایرانی در حسرت یورو۴
  ۱۳۹۱/۱۱/۱۱
  …..
  در میان خودرو های سواری پرتیراژ داخلی تنها تندر۹۰ است که بدون مشکل توانسته خود را برای یورو۴ آماده کند تا جایی که اکنون و در شرایطی که هنوز استاندارد یورو۴ در ایران اجباری نشده، این خودرو با استاندارد یورو۴ به بازار عرضه می شود که علت اصلی آن را باید در موتور مدرن تر آن نسبت به سایر محصولات و البته تعهدات زیست محیطی رنوپارس دید….
  منبع:
  http://www.persiankhodro.com/show_news/19422/خودروهای-ایرانی-در-حسرت-یورو۴

  موافقم ۰
  مخالفم ۰
  1. ali

   ۸ خرداد ۱۳۹۲
   سوابق: (99 ديدگاه)

   آقای راد =aria=علی۲=سالار
   شما مطمئنی مشکلی نداری !!
   آخه حیف وقتت نیست که با این نظرات بچه گانه و صحبتهای عامیانه سعی در خراب جلوه دادن تندر میکنی که همه مردم ازش راضی هستن (حداقل در قیاس با هم رده های تولید داخل خودش)
   اصلاً تندر تراکتور و قیافش هم گودزیلا و سمند هم مرسدس بنز ساخته مشکل شمل حل میشه
   مگه با توهین و بی ادبی مشکل شما حل میشه و سمند ماشین میشه

   موافقم ۰
   مخالفم ۰
   1. راد

    ۸ خرداد ۱۳۹۲
    سوابق: (88 ديدگاه)

    من نه توهین کردم نه بی ادبی .واقعیتها را گفتم.مردم تو کوچه وخیابان همه انها را میدانند .شما نمی خواهی قبول کنی یک بحث دیگه هستش.من مشکل ندارم مثل اینکه شما مشکل داری برای چی وبا چی وچرا نمیدانم.من تجربیاتم را گفتم.تجربیاتی که با عوض بدل کردن این همه خودرو داخلی بدست اوردم وحدود۱۵میلیون خدا شاهد یا خرج ماشینها کردم تو این چند ساله یا موقع فروش ضرر دادم.صحبتهای من عامیانه قبول.همین عامیانه ها هستند که دارن ماشین میخرند از فضا که کسی نمیاد.قرار نبوده یک مقاله بنویسم نظر عامیانه وتجربه ام را گفته ام.ولی شما که ادعایت میشه کدام نظر کارشناسانه را داده ای؟نظر من بچه گانه قبول میکنم شما چه حرفی برای گفتن در برابر نظر من داری؟من درمورد طراحی.موتور(قدیمی وجدید سمند).ایمنی.خدمات پس از فروش.قیمت قطعات.راحتی در سفر.سرعت خودرو و… نظر دادم اونم نظری که همه عام مردم تایید میکنند وتجربه کرده اند.حالا شما تو این مواردی که گفتم مقایسه کن اونم نه عامیانه کارشناسانه.در ضمن سمند ماشین هستش وطلبه خودشو داره ولی اون ماشینی که شما ازش دم میزنید را اکثر مردم قبول ندارند وازش خندشون میگیره

    موافقم ۰
    مخالفم ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی پذیرفته نمی‌شوند. برای تغییر آواتار خود می‌توانید از سایت گراواتار استفاده نمایید.

دکمه بازگشت به بالا