مرسدس در صدر خودروهای گران‌قیمت وارداتی

گمرک ایران، گران‌قیمت‌ترین خودروهای وارداتی در فروردین ماه 93 را فاش کرد. این خودروها که عمدتا از امارات وارد کشور شده اند، مبدا آلمان و ایتالیا داشته اند. اگر سری به قیمت روز خودروها بزنید، دیدن مرسدس بنز کلاس اس جدید با قیمت 1.6 میلیاردی توجه شما را به خود جلب خواهد کرد. اما گران قیمت ترین خودروی فروردین ماه یک نمونه لانگ از این ماشین است. این مرسدس-بنز، مدل S500 L 2014 ساخت 2013 با ارزش 177 هزار دلار می باشد.

2014 mercedes-benz S-Class
2014 Mercedes-Benz S-Class

اما مکان دوم در اختیار مازراتی کواتروپورته مدل 2014 با ارزش 134 هزار و 880 دلار است که قیمت بازار آن 1.36 میلیارد تومان می باشد.

2014 Maserati Quattroporte GTS
2014 Maserati Quattroporte GTS

ب ام و X5 هم با قیمت 71 هزار و 556 دلار و قیمت بازار 800 میلیونی در رده سوم جای گرفته است.

2014 BMW X5
2014 BMW X5

این سه مدل خودرو از گمرک‌های شهید باهنر و بندر نوشهر وارد ایران شدند. رده‌های بعدی گران‌قیمت‌ترین خودروهای وارداتی ایران نیز به محصولاتی از قبیل بنز و تویوتا و ب‌ام‌و اختصاص یافت.
در میان خودروهای تازه وارد به بازار خودروی کشور نیز مازراتی گیبلی با قیمت 1.33 میلیاردی به چشم می خورد.

2014 Maserati Ghibli S
2014 Maserati Ghibli S

بر اساس تازه‌ترین آمار گمرک ایران در فروردین ماه سال‌جاری در مجموع 2 هزار و 309 دستگاه خودرو سواری به ارزش 52 میلیون دلار وارد کشور شد. این میزان واردات از نظر تعداد و ارزش به ترتیب 348 و 344 درصد نسبت به فروردین سال قبل افزایش یافته است. بعد از امارات، کویت و کره جنوبی در مکانهای دوم و سوم مبدا های صادرات خودرو به ایران قرار دارند.

88 دیدگاه

 1. شاهین
  سوابق: (3374 دیدگاه) ,

  این متن تقریبا مناسب این پست هستش! حتما بخونینش!

  فراری بهتر است یا پراید؟!!!
  نمیدانم که اگر قرار بود که مردم از رولزرویس و بنتلی و فراری و لامبورگینی به اندازه ی پراید و سمند کار میکشیدند ایا این ماشین ها کارشان به 100000 کیلومتر میکشید یا خیر؟ این ماشین های نازنازی گاه پنج دست میگردند ولی 5000 کیلومتر هم راه نمیروند چون همه ترجیح می دهند که انها را در گاراژ نگاه دارند و فقط روزهای اخر هفته ی افتابی با حرارت معتدل انها را بیرون ببرند.فراری M 456 15 ساله ی بنده که در ده سالی که مال من بوده فقط 10000 کیلومتر راه رفته بالاخره طاقت نیاورد و یکباره الترناتور،کمک های عقب،کامپیوتر صندلی،چرم های داشبورد و چرم های داخل سقف همه و همه به هم ریختند و به همراه سرویس در 43500 مایل،21000 دلار خرج روی دستم گذاشتند برای ماشینی که به زحمت 70000 کیلومتر راه رفته.
  یک مشکل جالب دیگر در مدل های فراری از 348 تا به حال از موادی برای پوشش کلیدها،دستگیره ها،کنسول و هواکش های استفاده شده که بعد از 5 سال تبدیل به مواد چسبنده شده که بسیار بی ریخت نیز میشود و با فشار انگشت بر روی انها اثر انگشتتان باقی می ماند.برای درست کردن این مشکل،یک نفر در نیویورک این قطعات را گرفته و این پوشش را برداشته و انها را درست میکند.دستمزد وی برای انجام کامل یک ماشین حدود 1500 دلار و دستمزد باز و بسته کردن این قطعات نیز 500 دلار میباشد.اگر کارخانه ی پیکان چنین مشکلی را پس از بیست سال حل نکرده بود می گفتیم پیکان است دیگر ولی از کارخانه ی فراری انتظار بیشتری میرود.با یک مکانیک با تجربه ی فراری صحبت میکردم میگفت که چون اکثر ماشین های قبلی فراری و فعلی لامبورگینی دست ساز می باشند بین دو ماشین یک مدل مال یک سال می تواند اختلاف زیادی بر اساس شانس وجود داشته باشد و می گفت یک مشتری اش که فراری 308 قدیمی دارد تا به حال 220000 کیلومتر راه رفته و هر روز سوارش می شود و هیچگاه خراب هم نمیشود و حتی کلاچش هم تا به حال عوض نشده و در مقابل یک فراری 550 که خیلی جدیدتر از 308 است مرتب خراب است.
  از شروع فراری 360 که کارخانه ی فراری هم مانند بسیاری از کارخانجات بزرگ به دستگاه و ماشین ها روی اورده و کمتر کار دستی میکند ماشین ها کمی قابل اطمینان تر شده اند.
  به هر حال اگر فراری پنجاه ساله بسیار سالمی رو میبینید یا رولزرویس 80 ساله سالم علت این است که اینها راه نرفته اند و بارکشی نکرده اند و اکثر این ماشین ها کیلومترشان پس از چندین دهه هنوز به 50000 کیلومتر هم نمیرسد و فراری 456 من با 70000 کیلومتر زیاد کارکرده محسوب میشود.باز هم به قول مکانیک مجرب فراری میگفت که سرویس های فراری هم زمان دارد و هم کیلومتر یعنی مثلا فلان قطعه باید هر 50000 کیلومتر یا 5 سال تعویض بشود و در مورد فراری همیشه زمان باعث تعویض قطعات میشود نه کیلومتر.
  وقتی حساب میکنم میبینم که بابت 10000 کیلومتری که سوار این ماشین نازنازی شده ام جمعا 25000 دلار بابت سرویس و تعمیرات داده ام،با مصرف صدی بیست لیتر 2000 دلار پول بنزین داده ام و بین قیمت خرید و قیمت فروش به قیمت امروز هم 40000 دلار دیگر ضرر کرده ام.یعنی سواری این ماشین کیلومتری 7/6 دلار یا به عبارتی 20000 تومان اب خورده.باز هم بگین فراری از پراید بهتره!!!
  حالا اگر قرار باسد که از تهران به بندرعباس بروید و مساله ی مرگ یا زندگی یکی از عزیزانتان با فراری پرادعا میروید یا با پراید بی ادعا؟! من که با پراید میروم و سر راه فراری سوارها را هم که کنار جاده مانده اند سوار میکنم و کیلومتری 20000 تومان سرشان منت میگذارم!!!

  پاسخ
  1. شاهین
   سوابق: (3374 دیدگاه) ,

   یادم رفت منبعشو بنویسم،این نوشته مال اقای مهندس فرهاد کاشانی هستش.ارادت.

   پاسخ
  2. xsajad
   سوابق: (100 دیدگاه) ,

   این متن رو کدوم ناشی ای نوشته کوچکترین اطلاعاتی از این صنعت نداره مگر تویوتا بیشترین فراخوان رو نداشت و خیلی مثال های دیگر اما مسئله اینجاست انها این شرکت ها اشتباهاتشون رو میپذیرند اما در ایران پراید که همه مدل هاش با تولید غلط وارد میشه و خیلی هم کشته داده برای این قضایا که حتی کسی رسانه ایش نمیکنه یا دیگر ماشین های داخلی بعد هم اخه نمیفهمه که در جاده به وسیله فراری خطر مرگش حداقل نسبت به پراید چندین برابر امکان زنده موندن بیشتر هست بعد هم کی در ایران با فراری میزنه به جاده در شهر هم که اصلا فراری امن هست اینم اضافه کنم خداییش کسی که فراری داره ایا خرج 20هزار دلار برای ماشینش زیاده یا اصلا عددی هستش خده پراید چند هزارتا بره باید صدها هزار خرجش کنی اگر نسبت عادلانه بگیریم میبینم هزینه های پراید بیشتر هم هست کلا تا حالا در یک متن این قدر چرت و پرت ندیدم که دیدم

   پاسخ
   1. xsajad
    سوابق: (100 دیدگاه) ,

    شرمنده دوستان یکم عصبانی شدم از دوستان هم عذر میخام ولی خونم رو در شیشه به خاطر این مطلب حبس کردم کلا مقایسه پراید با فراری مسخره و بی مفهوم هست

    پاسخ
    1. شاهین
     سوابق: (3374 دیدگاه) ,

     سجاد جان هممون میدونیم که این قیاس مع الفارغ هستش.در کل اگه باعث رنجش خاطرت شدم عذر میخوام.ارادتمندم.

  3. xsajad
   سوابق: (100 دیدگاه) ,

   یعنی در یک متن این قدر دروغ چر.ت ندیده بودم که دیدم اخه بیسوادی ادم ها تا کجا من موندم کدوم ادمی اح.. با فراری از بندر عباس به تهران میره فقط بگم تخیلات ادم هم حدی داره تازه نویسنده مطلب مهندس هست باشد که به خاطر نوشتن این متن اقای مهندس کاری خوب در شرکت های ادم کشی ایران خودرو یا سایپا استخدام بشه یا حداقل بهش لوح تقدیری برای این حرفها بدن این قدر از ادم های پاچه خوار بدم میاد ادم عزتش رو بفروشه برای این کار ها باعس تاسف هست
   ————————-
   یک متن دیگر هم نوشتم که متاسفانه پدال تا الان چاپ نکرده

   پاسخ
   1. شاهین
    سوابق: (3374 دیدگاه) ,

    سجاد جان،ایشون رو نه من از نزدیک دیدم و نه میشناسم.با توهین کردن به هیچ جا نمیرسیم.
    همیشه که نمیشه یه طرفه به قاضی رفت.
    فقط خواستم که این متنو بخونیم و از منظر دیگه ای به این مسائل نگاه کنیم.ارادتمندم.

    پاسخ
    1. xsajad
     سوابق: (100 دیدگاه) ,

     من توهین نکردم متن دروغ هست مدرک مهندسی میزان سواد ادم ها رو مشخص نمیکنه اگر به ایشون فحش دادم باشه قبول در حالی که نکردم این متن ایشون همه اش دروغ و تحریف و بدون استدلال منطقی هست که با دید مثبت نگاه کنم شرمنده این ادم ها پاچه خواری بیشتر نیست متاسفانه تعدادشون هم بیشتر میشه خداییش به نظرت این متن ایشون قابل قبول هست !!!!!!!

    2. شاهین
     سوابق: (3374 دیدگاه) ,

     سجاد عزیز،برادر من
     من اصلا نه یک کلمه به این متن اضافه کردم نه یک کلمه کم.
     من فقط کپی کردم تا دوستان بخونن و دیدشون باز بشه و از همه چیز اگاه بشن.من نه طرفدار پرایدم و نه طرفدار فراری.
     این متن تحریف شده نیست چون دقیقا نوشته ی خود ایشون هست(بازم میگم من اصلا ایشون رو ندیدم ولی مقاله هاشونو میخونم)
     من قبلا هم گفتم،در مورد خودروهای داخلی نظری ندارم.

    3. مارال
     سوابق: (278 دیدگاه) ,

     فرهاد کاشانی کسی است که همه گواهینامه ها را داره از پایه یک گرفته تا هلیکوپتر و هواپیما ، در حال حاضر آمریکا زندگی می کنه ، یه مرسدس گالوینگ 1955 را هم بازسازی کامل کرد.مطمئنا خیلی بیشتر از من و شما سرش تویه ماشینه، بی سوادم نیست بلکه از اون مهندسای قدیمی است ، اتفاقا شاهین جان یه حرفی هم در مورد فراری زده بود : فراری همیشه در یک مسابقه بازنده است، چون اگه ببازه که بازنده است و اگه برنده بشه که کار خاصی نکرده چون اون یه فراری است

   2. xsajad
    سوابق: (100 دیدگاه) ,

    باعس= باعث
    —————-
    نمیخاستم ویرایش کنم ولی خوب چه کارکنیم به بی سوادی متهم میشیم برای همین اصلاش میکنم متاسفانه این هم جز از فرهنگ ما هست که دید مثبتی به هیچی نداریم

    پاسخ
    1. شاهین
     سوابق: (3374 دیدگاه) ,

     سجاد جون حرف دل منو خودت زدی! با دید مثبت به این نوشته نگاه کن! ارادتمندم

    2. شاهین
     سوابق: (3374 دیدگاه) ,

     ﺁﺩﻣﻬﺎ ﺩﻭ ﺩﺳﺘﻪ ﺍﻧﺪ :
     ﯾﺎ ﺍﺯ ﻣﺎ ﭘﻮﻟﺪﺍﺭﺗﺮﻧﺪ ﮐﻪ ﺑﻬﺸﻮﻥ ﻣﯿﮕﯿﻢ : ﻣﺎﻝ ﻣﺮﺩﻡ ﺧﻮﺭ …. ﯾﺎ ﺑﯽ ﭘﻮﻝ ﺗﺮﻧﺪ ﮐﻪ ﺑﻬﺸﻮﻥ ﻣﯿﮕﯿﻢ : ﮔﺪﺍ ﮔﺸﻨﻪ
     ﯾﺎ ﺍﺯ ﻣﺎ ﺑﻬﺘﺮ ﮐﺎﺭ ﻣﯿﮑﻨﻨﺪ ﮐﻪ ﺑﻬﺸﻮﻥ ﻣﯿﮕﯿﻢ : ﺧﺮﺣﻤﺎﻝ …. ﯾﺎ ﮐﻤﺘﺮ ﮐﺎﺭ ﻣﯿﮑﻨﻨﺪ ﮐﻪ ﺑﻬﺸﻮﻥ ﻣﯿﮕﯿﻢ : … گشاد
     ﯾﺎ ﺍﺯ ﻣﺎ ﺳﺮﺳﺨﺖ ﺗﺮﻧﺪ ﮐﻪ ﺑﻬﺸﻮﻥ ﻣﯿﮕﯿﻢ : ﮐﻠﻪ ﺧﺮ …. ﯾﺎ ﺑﯿﺨﯿﺎﻝ ﺗﺮﻧﺪ ﮐﻪ ﺑﻬﺸﻮﻥ ﻣﯿﮕﯿﻢ : ﻣﺸﻨﮓ
     ﯾﺎ ﺍﺯ ﻣﺎ ﻫﻮﺷﯿﺎﺭﺗﺮﻧﺪ ﮐﻪ ﺑﻬﺸﻮﻥ ﻣﯿﮕﯿﻢ : ﭘﺮﺍﻓﺎﺩﻩ ….. ﯾﺎ ﺳﺎﺩﻩ ﺗﺮﻥ ﮐﻪ ﺑﻬﺸﻮﻥ ﻣﯿﮕﯿﻢ : ﻫﺎﻟﻮ
     ﯾﺎ ﺍﺯ ﻣﺎ ﺑﯿﺸﺘﺮ ﺧﺮﯾﺪ ﻣﯿﮑﻨﻨﺪ ﮐﻪ ﺑﻬﺸﻮﻥ ﻣﯿﮕﯿﻢ : ﻭﻟﺨﺮﺝ …. ﯾﺎ ﺍﻫﻞ ﺣﺴﺎﺏ ﻭ ﮐﺘﺎﺑﻦ ﮐﻪ ﺑﻬﺸﻮﻥ ﻣﯿﮕﯿﻢ : ﺧﺴﯿﺲ
     ﯾﺎ ﺍﺯ ﻣﺎ ﺑﺰﺭﮔﺘﺮﻥ ﮐﻪ ﺑﻬﺸﻮﻥ ﻣﯿﮕﯿﻢ : ﮔﻨﺪﻩ ﺑﮏ ….. ﯾﺎ ﮐﻮﭼﮑﺘﺮﻥ ﺑﻬﺸﻮﻥ ﻣﯿﮕﯿﻢ : ﻓﺴﻘﻠﯽ
     ﯾﺎ ﺍﺯ ﻣﺎ ﻣﺮﺩﻡ ﺩﺍﺭﺗﺮﻥ ﺑﻬﺸﻮﻥ ﻣﯿﮕﯿﻢ : ﺑﻮﻗﻠﻤﻮﻥ ﺻﻔﺖ …… ﯾﺎ ﺭﻭﺭﺍﺳﺖ ﺗﺮﻥ ﺑﻬﺸﻮﻥ ﻣﯿﮕﯿﻢ : ﺍﺣﻤﻖ
     ﮐﻼ ﻣﻌﯿﺎﺭ ﻫﻤﻪ ﭼﯿﺰ “ﻣﺎ” ﻫﺴﺘﻴﻢ ؛ ﻧﻪ “ﺣﻘﯿﻘﺖ” !!!!!

    3. xsajad
     سوابق: (100 دیدگاه) ,

     شاهین جان اصولا با تقسیم بندی ادم ها مخالفم من ادم منطقی هستم تا حدودی ولی خودت هم میدونی این چیز ها که نوشتی خلافشم زیاد هست این متنی که نوشتی نوعی استفاده از ادبیاتمون هست درسته این موارد هست ولی الان ما در دنیایی هستیم مطلق وجود نداره تمام مواردی هم ذکر کردی میشه نقضش کرد خساست هست ولخرجی هست اما ایا خسیس رو دیدی من کسی رو دیدم با داشتن درامدی میلیونی زن بچه اش محتاج گوشت و مرغ هستن یاکسی رو دیدم میلیون ها پول رو به هدر میده برای چیز های بیهوده خوب به این ها چی بگیم تحسینشون کنیم !!!! افراط و تفریط در هر چیزی مشکل ساز هست این هم بگم بیشتر ادم ها وقتی ضعفی دارند برای تسکین خودشون این چیز ها رو میگن ولی خوب همه این طور نیستند در ضمن یک نکته رو یادمون باشه بیشتر افرادی که پول های کلان دارند از راه های خلاف به این ها رسیدند مطمئن باش پول زیاد همیشه سالم نیست چون عدالت وجود نداره یک فوتبالیست برای چند گل چند میلیارد میگیره یکی هم بخاطر د0 دقیقه فیلم بازی کردن چند ده میلیون میگیره

    4. شاهین
     سوابق: (3374 دیدگاه) ,

     سجاد جان من اصلا در مورد دیگران قضاوت نمیکنم.
     در مورد ادم ها من به رفتار و کردارشون توجه میکنم.از باطن ادما هیشکی خبر نداره که.
     به من چه که فلانی از کجا پول دراورده،منو توی قبر خودم میذارن اونو توی قبر خودش.
     ارادتمندم.

    5. xsajad
     سوابق: (100 دیدگاه) ,

     به قول تو به من چه راست میگی حرف حق جواب نداره

    6. امیر
     سوابق: (95 دیدگاه) ,

     شاهین خان با این که این متن “ﺁﺩﻣﻬﺎ ﺩﻭ ﺩﺳﺘﻪ ﺍﻧﺪ” رو قبلا هم خونده بودم اما اگه میشد باز هم نه یکی بلکه 100 تا مثبت میدادم!
     واقعا که بیشتر ما همینطوریم و این اخلاق بد تو وجودمون نهادینه شده…
     ارادتمند

    7. شاهین
     سوابق: (3374 دیدگاه) ,

     مخلصم امیر جان.هممون باید از خودمون شروع کنیم.من هم از این قاعده مستثنی نیستم ولی تلاش میکنم که در مورد دیگران کمتر قضاوت کنم.

   3. « میلاد . فقط آلمان . فقط بنز »
    سوابق: (6542 دیدگاه) ,

    درود .

    اول از همه بذار بگم نوسنده ی این مطلب کیه .

    اقای مهندس فرهاد کاشانی در حال حاضر مدیرعامل و واردکننده ی

    کامیونهای رنو فرانسه و C&C از چین هستند .

    در سابقه ی ایشان موارد پستهای درخشانی هست .

    ازجمله یکی از مدیران یا بنیان گذاران شرکت ( مادیران ) و

    مدیریت یکی از مخابرات امریکا . لازم به ذکر است که ایشان و

    مهندس رضا انصاری فرد ارتباط نزدیکی با تمامیه خودروسازهای

    دنیا دارند . چندسال پیش از فراری خیلی تعریف کرد . زمانیکه

    ماشینش خراب شد و نمایندگی برد ، یک فراری همان مدل و دست دوم

    بهش دادن تا زمانیکه ماشین خودش سرویس بشه . من ایشان را خیلی

    قبول دارم . چون به دور از هرگونه تعصب و اغراق امیزی سخن

    میگوید . حتی اشکالاتی را هم از بنز . ب ام و . جنرال موتورز

    گرفته بود . همه هم با دلیل و مدرک . نه رو هوا . یذره خودت

    فکر کن. چه دلیلی داشته این مطلب رو نوشته ؟؟؟ ایا همه ی

    ایرانی ها فراری سوار میشوند ؟؟یا اصلا فراری در ایران

    نمایندگی داره ؟؟؟ حرف ایشون انتظاری است که از خودروسازهای

    خوب باید داشت . نه فراری بلکه بنز و تویوتا و لامبو و …

    فردا فراری فراخوان بده ، خودت ناراحت میشی . چون ازش توقع

    نداری . در ضمن یک نگاهی هم به پولی که برای یک فراری . یا یک

    لامبو میپردازید بینداز .

    کسی که فراری میخره فقط برای پارکینگ میخره ؟؟؟

    یا میخره که استفاده کنه ؟؟؟ شما بدترین ماشین را هم در

    پارکینگ نگه داری خراب نمیشه . اما سوار شدن فراری ان هم در

    مسیر تهران – بندر عباس چرا باید دور از ذهن باشه ؟؟؟

    ماشین خریدی که حالشو ببری . نه اینکه بری خونه و بعد باهاش

    بیایی سر کار . اون ماشین با اون موتور و قدرت باید گاز بخوره .

    باید غرش بکنه . اگرنه فایده نداره .

    این اشکالاتی هم که در فراری به وجو امده ، به نظر من عمومیت

    نداره . به نظر من باید یقه ی اون مونتاژ کارو گرفت .

    پاسخ
    1. شاهین
     سوابق: (3374 دیدگاه) ,

     میلاد جان حرف دل منو زدی.به هر حال هیچ خودروسازی خالی از اشکال نیست.
     بعضی دوستان از بعضی از برندها یه تابو میسازن که اگه شکسته بشه دیگه واویلا میشه.
     حرف من اینه که آقا چشم بسته از هیچ ماشینی حمایت یا انتقاد نکنیم.من الان نمیتونم در مورد فراری نظر کاربردی بدم،چرا؟! چون اصلا تا حالا بهش دستم نزدم چه برسه به اینکه برونمش.ولی میتونم در مورد پراید نظر بدم ولی نظر نمیدم چون در مورد خودروهای داخلی حرفی ندارم.
     اتفاقا اینجور نوشته ها خوبه چون بیشتر با تجربیات و نظرات نویسنده ها اشنا میشیم و بهتر میتونیم نقاط ضعف و قوت اونارو بشناسیم.

    2. xsajad
     سوابق: (100 دیدگاه) ,

     شاهین جان متن ایشون اهدافی داره کسی منکر مشکلات این ماشین ها نیست ولی خداییش کی میتونه از پراید 22 تومنی دفاع کنه تازه مشکلات ماشین ها همیشه محدود هست مخصوصا دست سازها تازه نمایندگی برای رسیدگی وجود نداره پس انتظار زیادی هم نداریم تویوتا هم فراخوان هاش زیاد هست ایا اصلا دیدی پرایدی فراخوان داشته باشه یا اصلا پرایدی که چند هزارتا کار کرده ایا به نسبت قیمتش هزینه زیادی برای مصرف کننده نداشته کلا میگم این متن با قصدی نوشته شده که واقعا باعث میشه تاسف بیشتری بخورم

    3. شاهین
     سوابق: (3374 دیدگاه) ,

     سجاد جان منم نگفتم که این نوشته رو قبول دارم.من فقط این مطلب رو انتقال دادم.والا من نمیدونم هدف ایشون از نوشتن این مطلب چی بوده ولی شاید یه کم باعث سوء تفاهم شده.
     ایشون دو تا مقاله ی بسیار جنجالی دیگری هم داشتن که اگه دوستان پیگیر مقاله های ایشون باشن میدونن چیه:

     1.مقاله ی بنز بهتر است یا لکسوس
     2.مقاله ی خودروهای امریکایی

    4. xsajad
     سوابق: (100 دیدگاه) ,

     میدونم نظر شما چیست من به صورت کلی گفتم والا این مطلبی که قراردادی باعث شد ناراحت بشم هر چند از اطلاع رسانی شما ممنونم باید با این مسائل سوخت و ساخت نمیشه از حقایق فرار کرد!!!

    5. « میلاد . فقط آلمان . فقط بنز »
     سوابق: (6542 دیدگاه) ,

     درود .

     مشکل ما میدونی چیه شاهین ؟؟؟

     اینه که ما مطالعه نداریم . فکر میکنیم که وقتی میاییم

     پدال ، فیلسوف شدیم . نه . ازین خبرها نیست .

     شما هرچقدرم مطالعه کنی کمه . در هر حوزه ای که بگی .

     پدال خیلی خوبه . من خیلی چیزها ازش یاد گرفتم . از

     خود پدال . از نویسنده هاش . از کاربراش . ولی بازهم

     کافی نیست . یک برند خوب ، نه با یک دیسلایک . نه با

     یک مطلب انتقادی و خیلی چیزهای دیگه ارزشش کم نمیشه .

     مشتری هاشم نمیپرن . ولی یکسری ایرادهاشون مشخص میشه .
     کم کاریهاشون مشخص میشه .

     اگر دوستمون اقا سجاد یک مطلب خونده و اتیشی شده ،

     من 20 تا مطلب خوندم و به تکنولوژی فراری پی بردم .

     اقای کاشانی یک فرد متعادله . هم محاسن رو مینویسه و

     هم معایب رو . شما با خواندن یک مطلب انتقادی ، کل

     شخصیت ایشان رو زیرورو کردی ، بی انکه دیگر مطالب

     ایشان را خوانده باشی . با خواندن یک مطلب انتقادی

     هم نمیشود پی شخصیت یک فرد برد و قضاوت درست کرد .

     چه بسا که اون مطلب بر خلاف میلمان باشد .

     چون نمیشه تمام نیات و هدف کلام و مطلب رو نوشت .

     یعنی هیچ مساله ایی به خوبیه گفتمان رو در رو تاثیر

     نداره و مخاطب از صحبت های شما 100درصد متوجه نمیشه .

     اما در گفتمان و بحث حضوری میشود .

     دقیقا همانطوری که من نتوانستم منظورمو در پست فراری

     بازگو کنم .

    6. xsajad
     سوابق: (100 دیدگاه) ,

     میلاد من در هیچ چیز ادعای برتری یا دانش نمیکنم حتی اگر تخصصم باشه اما این مطلب که خوندم قیاس مع الفارق کرده بود من دیگر مطالب ایشون رو نخوندم ولی این متنی که خوندم با توجه به منطق من بی ارزش هست حالا هر کس که نویسنده مطلب باشه مهم اصلش هست که من باهاش مخالفم اگر ایشون یکی از نزدیکانش رو با همین پراید از دست داده بود یا .. ایا دوباره این مطلب رو مینوشت به خدا هرگز این کار رو نمیکرد ایشون از روی راحتی این حرف رو میزنند یک مثال نمیتونه برتری یک چیز رو نشون بده

   4. sina
    سوابق: (1 دیدگاه) ,

    سجاد خان کسی که این مقاله رو نوشته خودش صاحب فراری تو کالیفرنیا

    پاسخ
  4. فواد
   سوابق: (279 دیدگاه) ,

   با اين حساب هواپيمايي كه ٥٠ ميليون دلار قيمتشه ارزش سوار شدن نداره شما با پرايد سفر كن چون خرج بنزين هواپيما و هزينه قطعاتش بالاست!!!!

   پاسخ
    1. فواد
     سوابق: (279 دیدگاه) ,

     نویسنده رو میگم داداش به خود نگیر!!

    2. شاهین
     سوابق: (3374 دیدگاه) ,

     نه بابا فواد جان خواهش میکنم،من از هواپیما میترسم! 🙂

   1. علی اقا
    سوابق: (82 دیدگاه) ,

    نوشته مهندس کاشانی منو به فکر فرو برد. شاید بهتر باشه یه ماشین داخلی نسبتا ایمن بخریم به جای به ماشین خارجی گرون چرا؟
    1. ماشین داخلی پیچیدگی ماشین خارجی رو نداره
    2. در صورت خراب شدن افراد و تعمیرگاه های. زیادی می تونن عیب.رو شناسایی کنن در هر نقطه از کشور. ولی ستاره ایران چند تا تعمیرگاه تو ایران داره؟ فرض کنیم شما به C200 خریدی حالا تو شیراز خراب شده لابد باید تا تهران با جرثقیل بیاریش.
    3. لوازم یدکی خودروی داخلی خیلی بیشتر و ارزون تره.
    بازم ميگم ماشین داخلی ایمن ( نه پراید) مثلا پرشیا یا 206.

    پاسخ
  5. sj
   سوابق: (190 دیدگاه) ,

   دوست من شاهین جان مطلبت جالب بود ولی یه چیزی بهت بگم تو این سایت اینقدر از ماشینهای داخل بدگویی شده هر دلیلی بیاری کسی گوشش بدهکار نیست درسته پراید تو ایران زیاده ولی فقط مگه پراید هست؟این همه ماشین وارداتی که تو خیابون خود به خود راه نمیرن تندر 90 مگه ماشین بدیه تصادفش از بغل با نیسان گاوی رو ندید هیچکدوم نمردن فقط زخمی شدن با اینکه شدید بود یا 206 مگه ماشین بدیه به قول حسن ریوندی تنها کشوری هستیم که تمام ماشینهای دنیا رو با پراید میسنجیم این رو باید دونست مرگ اگه بخواد بیاد از خونت پاتو بذاری بیرون هم میاد اونایی که میگن ماشینهای وارداتی امنیت داره برین تصادفشونو ببین چطور له شدن

   پاسخ
   1. شاهین
    سوابق: (3374 دیدگاه) ,

    اس جی جان دقیقا زدی وسط خال! اتفاقا همین اعتماد به نفس کاذب باعث میشه که ادم با ماشین مدل بالا هم تصادف کنه و متاسفانه جونشو از دست بده چرا؟! چون با خودش میگه ماشین من 10 تا ایربگ داره و… اگه تصادف هم کردم هیچیم نمیشه.

    “در تصادف شدید زنده مانده بود و زنده ماندن خود را از ماشین ایمن خود میدانست…
    و خدا از بالا لبخند میزد…”

    پاسخ
  6. hosein
   سوابق: (33 دیدگاه) ,

   آقا سجاد فرهاد کاشانی یکی از حرفه ای های این کاره و تقریبا بهترین ها
   از منو شما خیلی بیشتر میفهمه خیلییییی
   کافیه یه نگاه به شماره های مختلف مجله ماشین بندازی
   خود همین آدم یه متن داره تو مجله ماشین در مورد بازدید از کارخانه فراری و تقریبا تو همه نمایشگاه های مختلف حضور داره و همه ماشین هایی که ما داشتیم و در آینده خواهیم داشت و آرزوشونو داریم رو ایشون هزاران کیلومتر باهاش راه رفته ولی منظورشو از این مطلب نمیفهمم که چرا و برای چی نوشت ولی مطمعنا علت داشته

   پاسخ
  7. علي
   سوابق: (1 دیدگاه) ,

   اصولا همچين مقايسه اي غلطه انگار شما نگهداري يك سگ را با يك كبوتر مقايسه كنيد و بگين سگ هم خرجش زياده هم دردسرش بيشتره هم گرونتره پس كبوتر از همه لحاظ بهتره در حالي كه اصلا اينطور نيست. خودروي فراري هم يك خودروي لوكس و خاصه و مشتري هاي خاص داره ولي پرايد در كشور ما يك ماشين تيراژ بالا براي عموم مردمه. پس كاربري يك محصول موضوعيه كه اينجا اصلا لحاظ نشده. مطلب ديگر اينكه تجربه ي شخصي بنده بوده كه يك خودروي پرايد بعداز 6ماه خوابيدن وتقريبا 20 روزپس از تحويل از نمايندگي ديگر قابل سوار شدن نبود چون روكش صندلي ها كه كاملا خشك شده و ترك برداشته بود و به راحتي مي شكست باتري خودرو با اينكه باتري خشك بود ديگر قابل استفاده نبود شلنگ ها و واشر هاي موتور معيوب بودند و پس از طي كمتر از 1000 كيلومتر پس از تعمير اساسي تسمه تايم پاره شد و هنگام مراجعه فهميديم كه سيستم هيدروليك نيز دچار مشكل شده و اين در حاليست كه نمايندگي هيچ گونه مسئوليتي را قبول نمي كند. در ضمن لاستيك هاي خودرو نيز كاملا تعويض شده بود كه بعد از 6ماه انكار نا پذير است. و اما شركت فراري كه شما عرض كرديد : آيا مي دانيد اين شركت در صورت خراب شدن محصولات خود در اقصي نقاط ايالات متحده تا زمان تعمير خودرو كه مجانا انجام مي شود يك خودروي امانت در اختيار شما قرار مي دهد ( البته در صورت وجود گارانتي و شرايط آن). لازم به ذكر است كه هر قطعه اي در خودرو يك عمر مفيد دارد به عنوان مثال چرم طبيعي موجود در صندلي ها در بهترين شرايط بعد از 10 تا 15 سال (بسته به نوع چرم) پوسيده وديگر قابل استفاده نمي باشد. پس مسلما يك خودرو اگر راه هم نرود تضميني بر سالم ماندن آن نيست

   پاسخ
 2. « میلاد . فقط آلمان . فقط بنز »
  سوابق: (6542 دیدگاه) ,

  درود .

  مرسدس بنز در همه چیز در صدر جداول قرار میگیره .

  با این که اینهمه گرونه ، اما بازم میخرنش . این بنز ببین چقدر محموبه .

  هیچ چیز نمیتونه روی فروشش تأثیر بذاره . هرچند که در چندماهه ی اول

  سال 2014 ب ام و پرفروش ترین برند دنیا شناخته شد و بعضی به غلط

  لکسس را پرفروش ترین برند لوکس دنیا میدانند و اعلام میکنند .

  پاسخ
  1. رضا
   سوابق: (1 دیدگاه) ,

   ميلاد پياده شو با هم بريم حالا چي به تو ميرسه اينقدر سنگ بنزو به سينه ميزني. من پيشنهاد ميكنم سريع تو داخل كشور يا خارج كشور بري و تو يكي از نمايندگي هاي بنز مشغول به كار شي تا حداقل واسه اين همه علاقه و عشق يك پولي هم بگيري

   پاسخ
   1. « میلاد . فقط آلمان . فقط بنز »
    سوابق: (6542 دیدگاه) ,

    درود .

    من پیاده هستم .

    مملکت ما چه چیزیش روی قانونه ، که اینچیزش رو قانون باشه من

    بخوام به عشقم برسم . اگر بخواهی اینجوری به قضیه نگاه کنی ،

    باید بگم که عشق من اصلا وارد نمیشه . ( جی کلاس )

    بحث سنگ به سینه زدن نیست .

    بحث اطلاعات غلط دادن در پدال و کوبیدن یک برند دیگر است .

    اما هرچقدرم کوبیده بشه ، هنوز رکوردا خیلی از چیزهاست .

    کسی نمیتونه در تاریخ خودروسازی دست ببره .

    پاسخ
   2. Mr X
    سوابق: (8 دیدگاه) ,

    آقا رضا یه بنز وقتی توی خیابون را میره ابهت خودش رو داره
    میلاد هم بجا و هم درست داره از بنز حمایت میکنه
    وقتی میبینی که یه شرکت / کمپانی داره فوق العاده کار میکنه و از اول تاریخ تاسیسش داره بکوب کار میکنه و افت نداشته چرا ازش خوشمون نیاد و اخبارش رو دنبال نکنه
    یه مثال میزنم وقتی میرم روزنامه بخرم میبینم که بعضی مردم میان همچین روزنامه استقلال و پرسپولیس (که فاسد هستند و نه بازیکن خوبی دارند و نه مربی خوب و اصلا این مملکت هیچ افتخاری و نقطه مثبتی توی این زمینه نداره) نگاه میکنند و میخرند و راجب فلان بازیکن ساعتها مطالعه میکنند و بصورت تعصبی دربارش حرف میزنند کما اینکه اون بازیکن بدرد آشغال جمع کنی شهرداری هم نمیخوره (خدایا منو ببخش ، بخدا کارگران شهرداری یه تارموشون میارزه به هزارتای بزرگان فوتبال ایران) اونوقت چرا یه نفر که علاقه زیادی به صنعت خودرو داره و به یه برند محبوب عشق داره اینطور بهش ایراد میگیرید
    حداقل کارش (آق میلاد) یه کار ارزشی هست.
    البته تنها ای کار آقا میلاد تعمیم دادن جزئیات بنز به برخی خبرها که امیدوارم مدنظر قرار بده
    درکل آقا میلاد کارش درسته و بنز یکی از خودروسازها بزرگ در این صنعت هست که حرف اول و آخر رو داره میزنه

    پاسخ
  2. sorena
   سوابق: (694 دیدگاه) ,

   شاید عجیب باشه اما گرانترین خودروی وارداتی در سال گذشته یک سانتافه مدل 2014ساخت2013 وارداتی از امارات 200هزار دلار بوده و اس لانگ رتبه دوم رو داشته خبر هنوز رو سایت مجله ماشین هس برید چک کنید

   ولی یکی به من توضیح بده سانتافه 2000هزاردلاری یعنی چی؟!

   پاسخ
   1. شاهین
    سوابق: (3374 دیدگاه) ,

    سورنا جان اون امار اشتباه بوده،قیمت اصلی اون سانتافه 20 هزار دلار بوده.گمرگ اصلاحش کرده.

    پاسخ
    1. « میلاد . فقط آلمان . فقط بنز »
     سوابق: (6542 دیدگاه) ,

     درود .

     اقا سورنا الان اگه بری سایت مجله ماشین ، خودش نوشته

     گاف گمرک .

  3. « میلاد . فقط آلمان . فقط بنز »
   سوابق: (6542 دیدگاه) ,

   درود .

   دیسلایک ها هم تأثیری بر عشق و علاقه ی من به بنز و تأثیری بر فروش مرسدس

   بنز و محبوبیتش نداره نداره .

   پاسخ
   1. xsajad
    سوابق: (100 دیدگاه) ,

    میلاد جان قرار نیست تاثیر بگذاره اما خداییش تعصب در هیچ چیز خوب نیست یعنی باعث میشه چشم ادم بعضی چیز ها رو نبینه اصطلاحا کور میکنه هر چند میدونم این نظر من هم در علاقه ات به المان چیزی کم نمیکنه

    پاسخ
    1. « میلاد . فقط آلمان . فقط بنز »
     سوابق: (6542 دیدگاه) ,

     درود .

     سجاد حرف شما درسته . اتفاقا امروز داشتم با سردبیر

     پدال حرف میزدم . تقریبا درباره ی همین موضوع .

     من منکر این نیستم که بنز معایب داره . همینطور فولکس و

     باقی برندهای المانی . اما من پشت همه چیزشون هستم .

     اشکالاتشون . فراخواناشون . اشتباهاتشون . و ….

     به نوعی میتونم بگم که هم قبول ندارم که اشتباه

     میکنند و هم قبول دارم اشتباه میکنند .

     اما به نظر من تو هم همه جوره پشت فراری باش . اگر

     واقعی و قلبا دوستش داری . این باعث میشه که این

     مطالب برات بی اهمیت باشه . من تعصب ندارم . من

     معتقدم .

   2. sahand
    سوابق: (139 دیدگاه) ,

    میلاد جان فکر نمیکنم دیسلایکها واسه این بوده باشن که کسی فکر کنه مرسدس ماشینه بدیه!
    فکر میکنم واسه نظر نابجات راجع به این مطلب بود,مطلبی که میخواست بگه تو کشوری که خودش هنوز نمیتونه یه ماشین بسازه و بیشتر مردمش هر روز با توجه به تورم و … هر روز فقیر تر میشن,یه عده هر روز دارن پولدار تر میشن و ماشین یه میلیاردی سوار میشن
    وگر نه,ننه بزرگ منم میدونه بنز ماشن خوبیه!

    پاسخ
    1. « میلاد . فقط آلمان . فقط بنز »
     سوابق: (6542 دیدگاه) ,

     درود .

     چه عجب سهند جان .

     اینی که شما میگی یک طرف قظیه است .

     حالا اون طرف قظیه :

     گیریم که همه ی مردم ایران وضعشون توپ . هرکس هم

     هرماشینی دوست داره میخره .

     اما خریدن یک ماشین به قیمت غیر معقول حرف دیگریست .

     باید دنبال اون علت غیر معمول گشت .

     جوابش هم همینی است که گفتم . محبوبیت . عشق .

     خاص بودن .

     همه ی اینها به قیمت اینکه ماشین رو بیش از یک

     میلیارد تومان گرونتر بخره . .

   3. شایان
    سوابق: (1327 دیدگاه) ,

    میلاد جان ببخشید میخواستم لایک کنم دستم اشتباهی رفت یکی از دیس کم و یکی به لایکات اضافه کن اگه کل دنیا جمع بشن و بهت دیس بدن من به حرفات لایک میدم چون منم چیزیو فراتر از بنز نمیبینم و نخواهم دید

    پاسخ
    1. « میلاد . فقط آلمان . فقط بنز »
     سوابق: (6542 دیدگاه) ,

     درود . خواهش میکنم .

     البته دوباره میتوانی لایک کنی . از تعداد دیسلایک کم

     میشه .

     جالبیش اینه که خود مازراتی هم نمیگه ما برتر هستیم .

 3. sajjad
  سوابق: (88 دیدگاه) ,

  اگه کمرک کشورهای دیگه لیست گران ترین خودروهای وارداتیشونو اعلام کنن.پراید با اقتدار در صدر جدول خواهد بود

  پاسخ
 4. احمد
  سوابق: (382 دیدگاه) ,

  فكر كن بنز بهترين مدلش ١٧٧٠٠٠ دلاره ، با دلاره ٣٢٠٠ تومن هم حساب كنيد ميشه ٥٦٦،٤٠٠ هزار تومن اونوقت قيمت نهاييش شده يك ميليارد و ششصد مليون تومان اخه اين حركت يعني چي البته ناگفته نماند عزيزاني كه اين ها رو وارد ميكنند از نور چشمي ها هستند كه با دلار مبادله اي وارد ميكنند . اي خدا ………….

  پاسخ
 5. سینا . فقط ایتالیا . فقط فراری
  سوابق: (620 دیدگاه) ,

  بسمه تعالی

  این لامصب چی داره آخه اهه!

  من مزراتی رو به بنز ترجیح میدیم،خدایی از رو تعصب نیستا،باور کنین مزراتی از بنز شیک تره.

  پاسخ
  1. ali97
   سوابق: (101 دیدگاه) ,

   واقعا در راستای این نظرت سینا
   باید یه تشکر از دوستان پدال بکنم چون تعداد لایکات از دیسلایکات بیشتر بود
   و این یعنی تعداد افراد متعصب کمتره

   پاسخ
  2. ژیار
   سوابق: (59 دیدگاه) ,

   سینا جان درسته مزراتی خاصتره اما متاسفانه تو بیشتر بررسیها از کیفت مواد کابین مزراتی انتقاد کردن. اما در مورد بنز فقط یه نگاهی به ماشین روسای جمهور و ديپلماتها بنداز اکثریت قریب به اتفاق اس کلاس هستن این یعنی اعتماد و پرستیژ اس کلاس

   پاسخ
 6. xsajad
  سوابق: (100 دیدگاه) ,

  این لیست برام جالبه چون مثلا اس500 قیمت پایه 100 هزار دلار داره حالا این مدلش که 177هست اما همه میدونیم اس500 کمتر از 1میلیاردو200 پیدا نمیشه حتی اگر مدل پایه باشه یک سوال بزرگ که برام پیش اومده اینه که در ایران چه ارزشی داره یک ماشین رو با تمام اپشن هاش وارد کرد وقتی که استفاده ای نداره خوب مگر مدل پایه چه مشکلی داره!!!
  یک نکته دیگر در لیست این هست که قیمت ها معمولا بالا هست ولی همه شون به نسبت یکسان هست یعنی تمام دلال های عزیزمون هماهنگ هستند و قیمت هاشون رو با هم یکی میگذارند تا برای کمی هم شده بازار رقابتی نشه خداییش این ها که این ماشین ها رو وارد میکنند با چه رویی قیمت گذاری میکنند پس دولت چه غلطی میکنه که بر قیمت ها نظارت نداره فقط بگم این لیست مایه شرم ایرانی هست متاسفم
  ——————————-
  این هم باید بگم کسی نگه این اقا زاده ها دزدن مثلا فامیل مارفته رفسنجان مس بیاره به سختی بعد میگن جنس نداریم در حالی که همه جنس دارن منتظرن قیمت بیشتر بشه بعد بفروشن بله فرهنگ دزدی از پایینی ها به بالایی ها سرایت میکنه همه اش میگیم مسئولان در حالی که خودمون بدتریم شما الان یک مغازه دار با انصاف رو پیدا کن که جنس قدیم رو با قیمت قدیم بفروشه و …

  پاسخ
 7. Un4given
  سوابق: (236 دیدگاه) ,

  دوستان این فی که خورده با احتساب پلاک ایران بوده دیگه، درسته ؟

  پاسخ
 8. امید
  سوابق: (1324 دیدگاه) ,

  اگه گمرک نبود الان نصف خودروها بنز و پورشه ائودی اینا بود

  پاسخ
 9. AUDI R8
  سوابق: (42 دیدگاه) ,

  درود
  مازراتی ارزشش بیشتر از بنز
  البته یه نظر شخصی بود

  پاسخ
  1. « میلاد . فقط آلمان . فقط بنز »
   سوابق: (6542 دیدگاه) ,

   درود .

   فروش کم دلیل بر ارزش بیشتر نیست .

   مازراتی یک زیرمجموعه به حساب میاد که بنز ( دایملر ) یک شرکت مستقل به

   حساب میاد .

   در تاریخ صنعت خودروسازی هم هر وقت با ارزش ترین بندهای خودروسازی رو

   اعلام کردند ، مازراتی بعد از سه غول المانی قرار گرفته .

   متعصب ها و کسانی که دوست دارند واقعیت و حقیقت رو زیر پا له کنند ،

   دیسلایک کنند . انهایی که فقط با دیسلایک حرف میزنند و هیچ جواب قانع

   کننده ای نه در این پست و نه در پستهای دیگر نداشتند و ندارند .

   پاسخ
   1. AUDI R8
    سوابق: (42 دیدگاه) ,

    درود
    اقا میلاد شما درست میگید مازراتی یه زیر مجموعه هست ولی به نظر من خودروهایی که تولید میکنه شاید در حد بنز و بی ام دبلیو نباشه ولی حرف واسه گفتن زیاد داره

    پاسخ
  2. « میلاد . فقط آلمان . فقط بنز »
   سوابق: (6542 دیدگاه) ,

   درود .

   فروش کم دلیل بر ارزش بیشتر نیست .

   مازراتی یک زیرمجموعه به حساب میاد که بنز ( دایملر ) یک شرکت مستقل به

   حساب نمیاد .

   در تاریخ صنعت خودروسازی هم هر وقت با ارزش ترین بندهای خودروسازی رو

   اعلام کردند ، مازراتی بعد از سه غول المانی قرار گرفته .

   متعصب ها و کسانی که دوست دارند واقعیت و حقیقت رو زیر پا له کنند ،

   دیسلایک کنند . انهایی که فقط با دیسلایک حرف میزنند و هیچ جواب قانع

   کننده ای نه در این پست و نه در پستهای دیگر نداشتند و ندارند .

   پاسخ
   1. سینا . فقط ایتالیا . فقط فراری
    سوابق: (620 دیدگاه) ,

    بسمه تعالی

    آهااااای بی معرفت،من شوخی کردمااااا،میخواستم ببینم عکس العملت درمورد کامنتم چیه.

    اتفاقا بنز هم از نظر تکنولوژی،هم ازنظر طراحی بیرونی و داخلی ،هم از نظر فنی و هم از نظر آسودگی و راحتی پیشرو همه ی برند هاست.

    پاسخ
 10. رضا
  سوابق: (1690 دیدگاه) ,

  کاش درمورد ارزون ترین ها هم مینوشتی اونطوری بیشتر بدرد میخورد

  پاسخ
 11. PEUGEOT
  سوابق: (997 دیدگاه) ,

  اینا راهشو یاد گرفتن و اخلاق مردم دستشونه
  هرچقدر ماشینو گرون بدن مردم میگن عجب چیزیه بیشتر می خرن
  مردم نازنینمون فکر می کنن همه چیو گرون خریدن افتخاره
  تو این مملکت همه چی برعکسه

  پاسخ
 12. PEUGEOT
  سوابق: (997 دیدگاه) ,

  اینا راهشو یاد گرفتن هر چیزو گرون بدن مردم بیشتر می خرن
  واقعا نمی دونم چرا ما ایرانی های نازنین فکر می کنیم همه چیو گرون گرفتن افتخاره

  پاسخ
  1. sadegh
   سوابق: (2130 دیدگاه) ,

   پژو جان میدونی دلیلش چیه؟؟؟!

   جون ایرانی ها پُز دادن رو از نون شب واجب تر میدونن، باور کن اگه پراید بشه 100 میلیون باز هم میخرن، چون میخوان جلو بقیه کلاس بذان

   حاظرم باتون شرط ببندم خیلی از کسایی که میرن اون مازراتی یا اون بنز و… رو میخرن اصلا نمیدونن این ماشین چه امکاناتی داره، مزایا و معایبش چی هست، فقط چون گرونه میخرن!! که این دیگه آخرِ بی فکری و حماقته

   پاسخ
   1. « میلاد . فقط آلمان . فقط بنز »
    سوابق: (6542 دیدگاه) ,

    درود .

    با شما موافقم .

    پاسخ
 13. Metalhead
  سوابق: (1684 دیدگاه) ,

  پدال فکر کنم رتبه ی سوم lx 570 یا ls460 باشه ها ، تو نمایشگاه داییم یه LS460 فول 2013 صفر بود که قیمتش بالای 80000 دلاره و LX 570 هم قیمتش بالای 80000 دلاره ، فکر نکنم رتبه ی 3 برای ب ام و باشه

  پاسخ
 14. Ehsan
  سوابق: (1252 دیدگاه) ,

  ترکیه:
  صنعت خودروسازی ترکیه هم اکنون به جایی رسیده است که حتی به آمریکا نیز صادرات دارد. صنعت خودروسازی در این کشور به جایی رسیده است که بسیاری از شرکت های خارجی سهامدار خودروسازی این کشور هستند. شركت‌های فعال در صنعت خودرو در تركیه را نیز می‌توان به ۱۷ كارخانه اصلی تقسیم كرد كه برخی از آنها را شركت‌های ایسوزو اتومبیل، Askamkamynn، BMC، فورد، هوندا تركیه، هیوندایی آسان، كارسان اتومبیل، مان تركیه، مرسدس بنز تركیه، اتوكار، Otoyol، اویاك رنو، Temsa، توفاژ، تویوتا ترك، ترك تراكتور و یوزل در بر می‌گیرد. صنعت خودروسازی ترکیه این رقابت پذیری را بدون توسل به تعرفه های بالای طولانی مدت کسب کرده است!
  در حال حاضر تعرفه واردات خودرو در این کشور تنها، ۱۰درصد است و ۱۸درصد نیز باید بابت مالیات بر ارزش افزوده پرداخت شود. (در مالیات بر ارزش افزوده واردکننده مالیات دریافتی از خریدار را باید به دولت تحویل دهد)
  آذربایجان
  واردکنندگان خودروهای کمتر از ۲سال ساخت از پرداخت هرگونه تعرفه معاف هستند اما مبلغ بسیار کمی را باید به گمرک بپردازند ( ۰.۱۸ تا ۰.۳ درصد قیمت خودرو). البته ۱۸درصد مالیات بر ارزش افزوده برای مصرف کنندگان خودروهای وارداتی در آذربایجان تعیین شده است.
  عراق
  عراق جنگ زده نیز درحالی به بازار خودروهای صادراتی ایران تبدیل شده بود که اکنون خودروسازان ایرانی این بازار را از دست داده اند. تعرفه واردات خودرو به عراق ۵% ارزش افزوده خودرو محاسبه می شود. درکل واردات به عراق آزاد و بدون پیچیدگی های گمرکی است . تعرفه وارداتی اقلام ضروری( همچون دارو و مواد غذایی ) به عراق صفر درصد , ماشین آلات صنعتی و کالاهای واسطه ای یک درصد و ما بقی حداکثر پنج در صد است .
  ارمنستان
  در کشور ارمنستان هزینه تعرفه گمرک برای واردات کالا بین ۰ تا ۱۰درصد تعیین شده است. به این ترتیب که تعرفه کالاهای ساخته شده با مواد خام ۰درصد و کالاهای صنعتی و ماشینی حداکثر ۱۰درصد خواهد بود. اما طبق آمار سازمان تجارت جهانی واردات خودرو در ارمنستان تعرفه ای معادل ۵درصد دارد.
  افغانستان
  افغانستان نیز که کشوری جنگ زده است تعرفه واردات خودروی کمتری نسبت به ایران دارد. این کشور نیز تعرفه های خود را به صورت معقولانه تری تعیین کرده است. در حالی که در ایران خودروهای بالای ۲۵۰۰ سی سی کماکان تعرفه ۹۰درصدی دارند که در افغانستان بسته به کشور صادرکننده و قدمت خودرو تعرفه خودروهای کمتر از ۲۵۰۰سی سی حداکثر ۲۵ درصد و بالای ۲۵۰۰سی سی نیز حداکثر ۴۰درصد تعیین شده است.
  امارات
  بامارات گرچه خود حرف مهمی در صنایع خودروسازی برای گفتن ندارد اما عملکرد این کشور باعث شده است که ابوظبی و دوبی دو هاب مهم منطقه در صادرات خودروهای خارجی باشند. هم اکنون اکثر خودروهای لوکس ایران از امارات وارد می شوند. تعرفه واردات خودرو در امارات تنها ۵درصد است.
  پاکستان
  صنایع خودروسازی ایران دست کمی از پاکستان ندارد. چرا که پاکستان هم به رغم تعرفه بالا، تولیدات داخلی را به مصرف کننده تحمیل می کند. تعرفه واردات خودرو در این کشور نیز مانند ایران برای خودروهای بالای ۲۵۰۰ سی سی، ۱۰۰درصد است.
  به‌طوری‌که بر اساس آمار مذکور تعرفه واردات خودرو در کشور کره 10 درصد است و ژاپن دیگر تولیدکننده جهانی خودرو تعرفه‌ای برای واردات خودرو در نظر نگرفته و واردکنندگان تنها ملزم به پرداخت 8 درصدی مالیات بر ارزش افزوده هستند

  اما طی سال‌های گذشته و به منظور حمایت از خودروسازان داخلی تعرفه واردات خودرو در ایران چندین برابر کشورهای همسایه در نظر گرفته مي‌شود تا شاید با حمایت‌های همه جانبه صنعت خودروسازای داخلی رشد کند، به‌طوری‌که در ایران و در اولين سال آزادسازي واردات خودرو به كشور يعني سال 83، مسوولين تعرفه 120 درصدي را براي واردات خودرو در نظر گرفتند و مقرر شد كه سالانه تعرفه واردات خودرو 20 درصد كاهش يابد تا بازار داخلي براي ورود به سازمان تجارت جهاني آماده شود؛ اما كاهش 20 درصدي تعرفه تنها در سال 84 اعمال شد و پس از آن در فاصله سال‌هاي 84 تا 88 تعرفه واردات تنها 10 درصد كاهش يافت؛ چراكه به اعتقاد مسوولين كاهش تعرفه به زيان صنعت خودروسازي كشور است.

  پاسخ
 15. خاوری مزراتی
  سوابق: (1104 دیدگاه) ,

  تو جفای خود بکردی و نه من نمیتوانم

  که جفا کنم ولیکن

  نه تو لایق جفایی

  پاسخ
 16. محمد
  سوابق: (47 دیدگاه) ,

  مازراتی گیبلی 2014 رنگ آبی نفتی در کیش 400 میلیون تومان
  تنها لامبورگینی گالاردو مدل 2014 با پلاک کیش و قابل تردد در سطح جزیره 1 میلیارد و 400 میلیون تومان

  پاسخ
   1. محمد
    سوابق: (47 دیدگاه) ,

    بزرگوار من فقط خواستم قیمتی رو که اینجا رو این 2 تا ماشین گذاشتن اعلام کنم.ببخشید اگه گزافه گویی کردم.

    پاسخ
 17. Reza
  سوابق: (153 دیدگاه) ,

  البته یک بی ام وM6 گرن کوپه توی نمایندگی بی ام و مشهد هست با قیمت1.980.000.000
  ولی به نظرم بنز اس کلاس یه چیز دیگس.

  پاسخ
 18. Metalhead
  سوابق: (1684 دیدگاه) ,

  یعنی کاین GTS 2014 از X5 ارزون تره؟؟؟؟؟؟؟؟؟ آمار کذب است

  پاسخ
 19. enzo
  سوابق: (269 دیدگاه) ,

  یه ضعف تو مونتاژ یه فراری 456 مدل 20 سال پیش چه ربطی به وضعیت الان فراری داره این مشکلو حتی نمیشه به همه مدلهای همون سال هم بسطش داد چه برسه به الان
  اگه بخوای تعداد مونتاژای ضعیف بزرگترین خودورسازای دنیا رو تو همه این سالها لیست کنن تعدادش از کل محصولات فراری بیشتر میشه ولی این دلیل نمیشه که اون شرکت به کل کیفیتش بره زیر سوال .
  فراری اگر بخواد همیشه اینطوری باشه پس چرا معروفه به مشتری مداری و وفاداری عجیبی که مشتریاش نسبت به محصولاتش دارن
  من قبلاً مطالبی رو از آقای کاشانی تو مجله ماشین وجاهای دیگه خونده بودم ولی با این حرفش و این قیاس مسخره ارزش مطالبش دیگه برام مثل قبل نخواهد بود

  پاسخ
 20. داریوش
  سوابق: (93 دیدگاه) ,

  بینم یعنی مردم دنیا بی شعور تشریف دارن خوب چرا نمیان از ما پراید بخرن؟خخخخخخخخخخ
  اگه وضع مملکت ما اینه سر اینه که یه همچین کج فکرایی مهنص هستن.

  پاسخ
 21. reza
  سوابق: (157 دیدگاه) ,

  مرسدس 177 هزار دلار
  با دلار 3000 تومني هم ميشه 531ميليون
  اونوقت 1.6 ميليارد قيمت!!!!!!!!!!!!!

  كم بخوريد ديگه
  از قديم گفتن كم بخور هميشه بخور

  پاسخ
 22. ای
  سوابق: (233 دیدگاه) ,

  یه سوال؟چرا مازراتی وارد میشه ولی لامبو و فراری نه!!!

  پاسخ
 23. علیرضا
  سوابق: (32 دیدگاه) ,

  مرسدس بنز s کلاس شیک ترین ماشین دنیاست

  پاسخ

دیدگاه شما چیست؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی پذیرفته نمی‌شوند. برای تغییر آواتار خود می‌توانید از سایت گراواتار استفاده نمایید.
x