بنتلی

مولسان‌های لیموزین پس از ۶ سال خاک خوردن در امارت، به فروش می‌رسند

در سال ۲۰۱۵، بنتلی پنج دستگاه مولسان گرند لیموزین فوق‌العاده خاص که توسط مولینر ساخته شده بود را برای فروش به امارات متحدهٔ عربی فرستاد اما به نظر می‌رسد هیچ خریداری برای این خودروها پیدا نشده است زیرا حالا بنتلی این پنج لیموزین دست‌ساز را دوباره برای فروش ارائه کرده است اما این بار لیموزین‌ها به خریدارانی در هر نقطهٔ جهان به فروش می‌رسند.

مولسان لیموزین در ابتدا به‌عنوان خودرویی تک ساخت و اختصاصی ساخته شد اما احتمالاً مدیران بازاریابی بنتلی تصور می‌کردند که برای این لیموزین خریداران دیگری هم وجود خواهد داشت. به همین دلیل، به مولینر اجازهٔ ساخت پنج نمونهٔ دیگر از این ماشین داده شد. سپس هر پنج دستگاه به امارات منتقل شدند زیرا احتمالاً بنتلی فکر می‌کرد در این کشور نفت‌خیز ثروتمند چنین خودروی خاص و گران‌قیمتی خواهان زیادی خواهد داشت اما به نظر می‌‎رسد این طرح نتیجهٔ معکوس داده و خودروها شش سال در امارات خاک خورده‌اند زیرا تاکنون هیچ‌کدام از این لیموزین‌ها هرگز مورداستفاده قرار نگرفته و بنام کسی ثبت نشده‌اند. حال اما بنتلی این لیموزین‌ها را به‌صورت جهانی برای فروش گذاشته تا شاید این بار بتواند نظر چند میلیاردر که خواهان یک مولسان دست‌ساز فوق خاص هستند را جلب کند.

اما مولسان گرند لیموزین چه تفاوت‌هایی با نسخهٔ معمولی دارد؟ مهم‌ترین تفاوت این نسخه برخورداری از ۱ متر طول بیشتر و همین‌طور ۷۹ میلی‌متر فضای سر بیشتر در عقب است. این خودرو همچنین به سیستم کنترل تهویهٔ اختصاصی هم مجهز شده که به هرکدام از چهار سرنشین عقب امکان تنظیم و کنترل تهویهٔ قسمت خود را می‌دهد. چیدمان صندلی‌های عقب هم به‌صورت رودررو است که این یکی از ویژگی‌های اصلی لیموزین‌های گران‌قیمت و لوکس به شمار می‌رود. ازجملهٔ دیگر ویژگی‌های داخلی مولسان گرند لیموزین هم می‌توان به خنک‌کنندهٔ بطری با جام‌های کریستالی، نفیس‌ترین میزهای تاشوی روکش‌دار و جایگاه‌های شارژ iPad به همراه بهترین چوب و چرم اشاره کرد.

بین صندلی‌های جلو و عقب خودرو یک شیشهٔ هوشمند تعبیه شده که با لمس یک دکمه از حالت شفاف به مات تبدیل می‌شود. به همین دلیل، یک سیستم اینترکام هم در داخل خودرو تعبیه شده که امکان برقراری ارتباط بین سرنشینان عقب با راننده را فراهم می‌کند. این لیموزین نمونه‌ای افتخارآمیز از مهارت استادانهٔ مولینر در اتاق‌سازی است و با خاتمهٔ تولید مولسان در سال گذشته، چنین شاهکارهایی دیگر هرگز تکرار نخواهد شد. این لیموزین ۶.۵ متری روی شاسی بازمهندسی شده با تعلیق اختصاصی برای حفظ پایداری ساخته شده است. زیر کاپوت خودرو هم همان نیروگاه آشنای ۶.۷۵ لیتری V8 توئین توربوی بنتلی قرار گرفته که ۵۰۵ اسب بخار قدرت و ۱۰۲۰ نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند.

هرکدام از پنج دستگاه گرند لیموزین با ترکیب رنگ‌ها و مشخصات خاص خود، از یکدیگر متمایز هستند. برای تکمیل این طراحی منحصربه‌فرد نیز هر خودرو روی رینگ‌های ۲۱ اینچی قرار گرفته که با رنگ بیرونی خودرو مطابقت دارد. حتی روی لوگوی نمادین B پرندهٔ بنتلی هم نوشتهٔ Coachbuilt by Mulliner حک شده است؛ اما علیرغم تغییرات زیادی که برای افزایش طول در مولسان انجام گرفته، گرند لیموزین هنوز طراحی و خطوط نسخهٔ معمولی را حفظ کرده است. به گفتهٔ بنتلی، این خودرو کشیده‌ترین لیموزین کارخانه‌ای جهان محسوب می‌شود؛ اما همهٔ این‌ها چقدر قیمت دارد؟ پاسخ این سؤال مشخص نیست زیرا بنتلی هنوز هیچ عددی در این رابطه اعلام نکرده است.

امیر دهقان

نویسنده و مترجم پدال، عاشق ماشین، عشقی که حد و حصر نداره

مطالب مشابه

‫۱۷ دیدگاه‌ها

 1. AMG GT R

  ۱۳ مرداد ۱۴۰۰
  سوابق: (530 ديدگاه)

  افسوس که این اسطوره داره به این وضع فلاکت بار به فروش می رسد
  (مولسان تنها رقیب فانتوم بود)

  موافقم ۱
  مخالفم ۰
  1. ممد ژانگولر

   ۱۴ مرداد ۱۴۰۰
   سوابق: (1841 ديدگاه)

   اشکم در امد . من شخصا اگه قیمت منصفانه حساب کنن حاضرم یک دستگاه ازشون بخرم و تو میامی بهم تحویل بدن . فقط به شرط اینکه باطری و لاستیکاش و چوبای داخلشو عوض کنن و دیاک بزنن به شرط سالم بودن بی حرف پیش تمومه.😎

   موافقم ۲
   مخالفم ۰
 2. Amin

  ۱۳ مرداد ۱۴۰۰
  سوابق: (1228 ديدگاه)

  مولسان نقطه ی عطفی در سگمنت خودرو های لوکس و تجملاتی بود ، و هیچ کم کاستی نداره و قطعا به قیمت خیلی گرونی فروش میره

  موافقم ۱
  مخالفم ۰
 3. مهردادکمال

  ۱۳ مرداد ۱۴۰۰
  سوابق: (685 ديدگاه)

  مطمئنین وی ۸هست؟؟؟

  موافقم ۰
  مخالفم ۰
 4. Kf

  ۱۳ مرداد ۱۴۰۰
  سوابق: (227 ديدگاه)

  بیچاره اماراتی هاا

  موافقم ۰
  مخالفم ۰
 5. 🇩🇪👑BENZ👑🇩🇪

  ۱۳ مرداد ۱۴۰۰
  سوابق: (1779 ديدگاه)

  چه الماسی !!!!

  موافقم ۰
  مخالفم ۰
 6. A..... I need laughter from the bottom of my heart .....A

  ۱۳ مرداد ۱۴۰۰
  سوابق: (1182 ديدگاه)

  دلم براشون سوخت بیارین اش ایران تا پول هر پنج تا رو از یکی شون با قیمت گمرکی در بیارن😂
  من برم به بنتلی ایمیل بزنم یکی شون بده من ،،، من اندازه قیمت هر پنج تا بهت بر می‌گردانم.
  گفت چه طوری میگم کارِت نباشه گمرک هست علی برکت آلله 😂
  دِلی از شوخی گذشته خیلی خاصه بهتر از اون رولزرویس ۲۸ میلیون دلاری بود انصافا چه قدر پول برند داشت اون رولزرویس خدا میداند .

  موافقم ۰
  مخالفم ۱
  1. $ᏗᏰᏖᎥᏁ$

   ۱۳ مرداد ۱۴۰۰
   سوابق: (200 ديدگاه)

   بیخیال،رامین بازی درنیار محمد پول برند میگیره چون شاهکار تحویلت میده! این بنتلیا که به قولش پول برند نمیگیرن چرا همینجوری خاک میخورن؟ معلومه یه جای کار بنتلی میلنگه که نهایت مجبور شد مولسان که پرچمدار بنتلی بود کنار گذاشته بشه…

   موافقم ۲
   مخالفم ۰
   1. A..... I need laughter from the bottom of my heart .....A

    ۱۳ مرداد ۱۴۰۰
    سوابق: (1182 ديدگاه)

    چی بگم!
    ولی انصافا قبول کن ۲۸ میلیون دلار نمی ارزید!
    نظرت چیه؟!

    موافقم ۱
    مخالفم ۱
    1. $ᏗᏰᏖᎥᏁ$

     ۱۳ مرداد ۱۴۰۰
     سوابق: (200 ديدگاه)

     اتفاقا می ارزید! درضمن شاید از نظر تو یا من ۲۸میلیون زیاد باشه اما برای کسی که یه جزیره اختصاصی داره به اضافه کلی چیز دیگه و با یه حرکت میلیون ها دلار سود می‌کنه اصلا عددی براش نیست!

     موافقم ۲
     مخالفم ۰
   2. A..... I need laughter from the bottom of my heart .....A

    ۱۳ مرداد ۱۴۰۰
    سوابق: (1182 ديدگاه)

    راستی! پیر مرد چه طوره؟

    موافقم ۰
    مخالفم ۱
    1. $ᏗᏰᏖᎥᏁ$

     ۱۳ مرداد ۱۴۰۰
     سوابق: (200 ديدگاه)

     بدک نیست اونم آروم توی یه گوشه از گاراژ خوابیده…

     موافقم ۲
     مخالفم ۰
   3. A..... I need laughter from the bottom of my heart .....A

    ۱۳ مرداد ۱۴۰۰
    سوابق: (1182 ديدگاه)

    رامین بازی که مخصوص خودشه جوری رولزرویس رو به چانگان چنگال 😂 مچِسبونه آدم هَنگ میکنه!😂

    موافقم ۰
    مخالفم ۱
 7. حسین دهمرد

  ۱۳ مرداد ۱۴۰۰
  سوابق: (1828 ديدگاه)

  واقعا غیر منتظره بود هرچی بیشتر میگذره بیشتر متوجه میشی بازار واقعی با توهمات متخصصین عکسهای اینترنتی خیلی جاها در تضاده.

  موافقم ۲
  مخالفم ۰
 8. بابای دالتونها

  ۱۴ مرداد ۱۴۰۰
  سوابق: (4 ديدگاه)

  احتمالا درباره پیشرانه اشتباه فرموده باشید.این مشخصات بیشتر متعلق به پیشرانه w12 بنتلی هست تا نسخه وی۸. ضمنآ این شاهکار تکرارنشدنی بنتلی یعنی مولشاین از هرنظر برتر و سرتر و باابهت تر از رولزرویس بوده و خواهد بود. بگذریم از اینکه میان یه نسخه از فانتوم را بزک میکنن بعد به اسم سوئیپ تیل و اسپیدتیل به یه مشت پولدار احمق میندازن و چند میلیون دلار ازشون می گیرن!

  موافقم ۰
  مخالفم ۰
 9. آریا ماشین

  ۱۴ مرداد ۱۴۰۰
  سوابق: (657 ديدگاه)

  نمیشه من بشم راننده لیموزین این فرد میلیاردر؟

  موافقم ۰
  مخالفم ۰
 10. Reza Waffen SS

  ۱۵ مرداد ۱۴۰۰
  سوابق: (2953 ديدگاه)

  این پیج اشک منو درآورد

  موافقم ۰
  مخالفم ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی پذیرفته نمی‌شوند. برای تغییر آواتار خود می‌توانید از سایت گراواتار استفاده نمایید.

دکمه بازگشت به بالا