شاخ‌به‌شاخ قدبلندها! مصاف لکسوس RX با مرسدس بنز GLC و لینکلن MKX

مزه‌ی کراس اوورهای لوکس میان سایز چگونه است؟!
دوستانتان به شما زنگ می‌زنند و می‌گویند: “هفته‌ی آینده برنامه‌ی تفریح آخر هفته به راه است. آیا در شمال به ما ملحق می‌شوی؟” با چه می‌روید؟ همان سدان قدیمی خسته‌کننده؟ نه! شما چیزی می‌خواهید که هم خوش استایل باشد و هم فضای کافی برای حمل وسایل مناسب و مجاز تفریح آخر هفته را داشته باشد. این‌ها بخشی از دلایل انتخاب یک کراس اوور لوکس هستند؛ اما کدام‌یک را برمی‌گزینید؟

2016-Lexus-RX-350-F-Sport-Lincoln-MKX-AWD-EcoBoost-Mercedes-Benz-GLC300-rear-three-quarter-in-motion
ما 3 کاندیدای قدر را انتخاب کرده‌ایم: لکسوس RX 350 F Sport باز طراحی شده که از قدیمی‌های کلاس بوده و اولین برنده‌ی جایزه‌ی شاسی‌بلند موتورترند نام گرفته است. لینکلن MKX، فینالیست بخش شاسی‌بلند سال 2016 موتور ترند و درنهایت، مرسدس بنز GLC300 کاملاً جدید که جایگزین GLK جعبه‌ای شده و نمایی جذاب را با سخت‌افزارهای C کلاس و انبوهی از تکنولوژی‌ها ترکیب نموده است.

2016-Lexus-RX-350-F-Sport-Lincoln-MKX-AWD-EcoBoost-Mercedes-Benz-GLC300-front-three-quarters-04
هر 3 خودرو با سیستم چهارچرخ محرک، پکیج‌های اسپورت، سیستم‌های اطلاعات سرگرمی ممتاز و خیل عظیمی از تجهیزات ایمنی سفارش داده شده‌اند. اولین قدم این بود که خودروها برای به دست آوردن اعدادی سخت به پیست ببریم. پس‌ازآن مسافرتی طولانی از لس‌آنجلس تا کالیفرنیا را ترتیب دادیم. در آخر خودروها را در مسیرهای مختلفی از بزرگراه‌های 4 بانده گرفته تا راه‌های ناهموار تست کردیم.

2016-Lexus-RX-350-F-Sport-Lincoln-MKX-AWD-EcoBoost-Mercedes-Benz-GLC300-front-three-quarter

سواری و راحتی

اشرافیت بدون دربرداشتن بخش عظیمی از راحتی معنی ندارد. راحتی در راه‌ها شروع می‌شود و عیناً در صندلی راننده نمود می‌یابد. این سخن بدین معنی است که هر عنصری در این میان مهم است، از سایز لاستیک گرفته تا سیستم تعلیق و تنظیم سفتی بوش‌ها و کیفیت چرم‌های بکار رفته در صندلی‌ها. طراحان رینگ‌های 20 و 21 اینچی را به خاطر ظاهر جذابشان دوست دارند. مهندسان سیستم تعلیق هرچند می‌دانند که استفاده از لاستیک‌های دیواره کوتاه و سفت باعث کاهش نرمی سواری و هندلینگی مناسب می‌شود. هر دو خودروی لینکلن و مرسدس بنز از سیستم تعلیق قابل تنظیم خودکار و دستی سود می‌برند و در بین این سه خودرو همگان درباره‌ی یک نکته متفق‌القول بودند: لکسوس RX 350 F Sport راه را اشتباه رفته است. بدون آپشن سیستم تعلیق هوشمند و با داشتن فنرهای نرم و دامپرهای سنتی، سواری این خودرو در دست‌اندازها با نوسان همراه است. MKX و GLC300 تأثیر ناهمواری‌ها را به حداقل می‌رسانند و در این میان سواری نرمی را ارائه می‌کنند. لینکلن احساس ایزوله‌ی بیشتری را نسبت به مرسدس ایجاد می‌کند. به‌علاوه این دو خودرو می‌توانند با فشردن یک دکمه به حالت سخت فنربندی تغییر کنند، چیزی که لکسوس از انجام آن ناتوان است.

2016-Lincoln-MKX-AWD-27-EcoBoost-rear-three-quarter-in-motion
در مقابل، لکسوس RX 350 بهترین خودرو برای خوش‌گذرانی است. چرم نرم و صندلی‌های جلوی گرم و سرد شونده در سفرهای طولانی عملکرد خوبی دارند. صندلی‌های بنز سفت‌تر بوده و بالشتک‌های جانبی را برای حمایت از بدن سرنشینان بکار می‌گیرند و در جاده‌های پرپیچ‌وخم بسیار به درد می‌خورند. صندلی راننده‌ی آپشن لینکلن بصورت برقی و در 22 جهت تنظیم می‌شود و 1500 دلار قیمت دارد که به ماساژور نیز مجهز بوده و همانند تخت پادشاهی است. البته باید گفت که این صندلی وقتی در حالت ماساژ باشد راحت‌تر است. حتی فن‌های خنک‌کننده‌ی آن صداهای ریزی ایجاد می‌کنند. ایده‌ی درستی است اما کارایی کمی دارد.

2016-Lexus-RX-350-F-Sport-rear-three-quarter-in-motion
اوضاع درباره‌ی صندلی‌های عقب نیز همان‌گونه است. لکسوس بهترین و لینکلن بدترین! تقریباً به همان دلایل بالا. ارتفاع صندلی در MKX به‌طور غیرعادی بالا بوده که فضای سر را تحت تأثیر قرار می‌دهد بنابراین تنظیمات خم شدن بکار می‌آید. صندلی‌های عقب مرسدس خم نمی‌شوند اما فضای سر زیاد است. صندلی‌های عقب لکسوس همانند جلو راحت‌اند و در مواقع نیاز خم و تا می‌شوند.

2016-Mercedes-Benz-GLC300-4Matic-rear-three-quarters-uphill
اگر سکوت و آرامش اولویت اصلی باشد، در انتخاب بین GLC300 و MKX مردد خواهید بود. در رابطه با صدای کابین لکسوس یکی از همکاران می‌گوید: “حتی باد هم توسط سطوح بدنه‌ی لکسوس گیج می‌شود.” ما فهمیدیم که این خودرو بیشترین نویز لاستیک را ایجاد می‌کند، مخصوصاً در سطوح بتنی. ترکیب لاستیک‌های ساکت، پیشرانه‌ی آرام و نمای خارجی صیقلی در GLC300 نشان می‌دهد که این خودرو زمان زیادی را در تونل باد سپری کرده است.

کیفیت و جزئیات

گاهی اوقات توصیف سخت است اما تعریف کیفیت و لوکس بودن زمانی که دست و چشم‌هایتان را روی سطحی قرار دهید آسان‌تر می‌شود. مطمئناً با توجه به جزئیات و کشیدن دست بر روی سطوح داخلی خودرو، درک می‌کنید که کسی به کار روی خودرو اهمیت داده و آنچه را که انتظار دارید برآورده ساخته است.


لینکلن از متریال خوب و بد استفاده کرده است! چوب و چرم مناسب به همراه برخی پلاستیک‌های باکیفیت نمای خوبی دارند اما زمانی که داشبورد به شیشه‌ی جلو می‌رسد، مواد ارزان‌قیمت و خشن خودنمایی می‌کنند. دکمه‌ها عالی هستند و نمایی واضح دارند اما صدای بر خواسته از آن‌ها در زمان فشار دادن می‌توانست بهتر باشد. همکارمان می‌گوید: “کمی سروصدا و تق‌تق در کابین وجود دارد که البته اجتناب‌ناپذیرند.”


از سوی دیگر در لکسوس چرم روی درب را داریم که به‌صورت استثنایی نرم بوده و همواره لوکس بودن این خودرو را یادآور می‌شود. همه‌ی کنترلرهای ثانویه احساس نرمی و روانی دارند و مکان‌های در نظر گرفته شده برای اشیا هوشمندانه انتخاب شده‌اند. مشکل این است که در طراحی کلی همبستگی دیده نمی‌شود. این‌گونه به نظر می‌رسد که سیستم صوتی خودرو تیم طراح متفاوتی داشته و پس‌ازآن یک نفر وظیفه‌ی ایجاد پیوستگی بین عناصر را بر عهده گرفته است. ما انتظار طراحی بهتری را در این شاسی‌بلند لوکس داریم.


مقایسه‌ی کابین لکسوس با لینکلن و خصوصاً بنز، تفاوت‌های زیبایی‌شناسی را واضح‌تر می‌سازد. چوب ممتاز بکار رفته در کابین بنز اندکی بهتر بوده و طراحی کلی کابین و کاربردی بودن آن یک پله بالاتر از سایرین قرار دارد. عملکردهای مختلف نیز در صدر قرار دارند. هر متریال بکار رفته در GLC300 حس اعتماد و اشرافیت را ایجاد می‌کنند. چوب چوب است، فلز فلز است و حتی چرم مصنوعی آن احساس متقاعدکننده‌تری نسبت به چرم واقعی لینکلن دارد. هر دکمه و سوئیچی در استانداردی بالاتر از قیمت خودرو قرار دارند. مرسدس بنز با عرضه‌ی GLC300 سنگ محک جدید را در رابطه با طراحی داخلی رو کرده است.


تجهیزات و تکنولوژی

معرفی و نمایش یک چیز است و اجرا و عملکرد یک چیز دیگر. RX 350 هم‌اکنون صفحه‌نمایش جالب‌توجه 12.3 اینچی رنگی دارد اما گرافیک آن از مد افتاده است. لزوم دانلود اپلیکیشن مخصوص لکسوس برای اسمارت فونتان و به منظور دستیابی کامل به کاربردها باعث برهمکنشی جالب با سیستم اطلاعات سرگرمی می‌شود.


با صفحه‌نمایش MyLincolnTouch، گشت‌وگذار بین سیستم ناوبری، تلفن و تهویه مطبوع به‌صورت مدرن صورت می‌پذیرد اما به این فکر می‌کنیم که چرا لینکلن با عدم استفاده از جدیدترین سیستم Sync3 ما را گیج کرده است؟ ما پیش‌ازاین موستانگ جدید و F-150 را با سیستم جدید تجربه کرده‌ایم، بنابراین چرا برندی لوکس همچون لینکلن نباید نرم‌افزار جدید را دریافت کند؟ و چرا خروجی 12 ولت در مکانی مخفی و تقریباً غیرقابل‌دسترس قرار گرفته است؟ دوباره، ایده‌ای درست اما عملکردی ضعیف! شاید سیستم COMAND مرسدس بنز پیشرفته‌ترین سیستم در مباحث تکنولوژی و اندازه‌ی صفحه‌نمایش نباشد اما حداقل از رابط‌ها چندگانه استفاده می‌کند و استفاده از آن آسان است. نه‌تنها گرافیک سیستم مصنوعی نیست بلکه برای تنظیمات مستقیم بخش‌های مختلف سودمند نیز هست. حقه‌ای وجود ندارد، عدم سازگاری هم همین‌طور. باز هم این سیستم در سطحی بالاتر از دیگران عمل می‌کند.

پرفورمنس و دینامیک (قدرت و توازن)

مقایسه‌ی بین این سه خودرو اصول کلی این خودروسازان قابل‌احترام در زمینهٔ تکنولوژی قوای محرکه به تصویر می‌کشد. غیر از نسخه‌ی هیبرید، تنها پیشرانه‌ی در دسترس برای لکسوس یک پیشرانه‌ی تنفس طبیعی است. اصل و نسب پیشرانه‌ی 6 سیلندر آلومینیومی این خودرو به 14 سال پیش برمی‌گردد. پیشرانه‌ای بر پایه‌ی مدل GR که برنده‌ی جوایز مختلف شده و در پیکاپها، مینی ون ها، شاسی بلندها و سدان های زیادی بکار رفته است. در تست‌های ما، این پیشرانه‌ی 295 اسب بخاری قدرت را با نرمی منتقل می‌کند و به لطف استفاده از گیربکس 8 سرعته اتوماتیک، مصرف سوخت 13 لیتری را نشان می‌دهد.


لینکلن MKX از پیشرانه‌ی آپشنال 6 سیلندر 2.7 لیتری توئین توربو با 335 اسب بخار قدرت استفاده می‌کند که به گیربکس 6 سرعته اتوماتیک جفت شده است. این خودرو در خط درگ سریع‌ترین بود، البته بهای آن را با مصرف سوخت زیاد پرداخت. طبق آموخته‌هایمان، در پیشرانه‌های اکوبوست باید از بین “اکو” و “بوست” یکی را انتخاب کنید! لینکلن در تست‌های ما مصرف سوخت 14.7 لیتر در هر صد کیلومتر را نشان داد.


قلب آهنین مرسدس نسخه‌ای 4 سیلندر و 2 لیتری به همراه توربو است که 241 اسب بخار قدرت تولید می‌کند و از طریق گیربکسی 9 سرعته و اتوماتیک نیرو را به چرخ‌ها منتقل می‌نماید. مرسدس با این پیشرانه در بحث شتاب صفر تا 96 کیلومتر بر ساعت در رتبه‌ی دوم قرار می‌گیرد.GLC300 تنها 0.1 ثانیه کندتر از لینکلن و 0.5 ثانیه سریع‌تر از لکسوس می‌باشد. گیربکس بنز نه تنها تعویض‌های نرم و سریعی دارد بلکه در هنگام بالا رفتن از تپه‌ها و یا در ترافیک‌های شهری سردرگم نمی‌شود. جای تعجب نیست که مصرف سوخت بنز از همه بهتر بوده و عدد 11.7 لیتر در هر صد کیلومتر را ثبت می‌کند.


زمانی که با این سه خودرو وارد پیچ می‌شویم، لکسوس تنها اسم اسپورت را یدک می‌کشد و به‌طور کامل خونسردی خود را از دست می‌دهد. حرکات بدنه زیاد است و در داخل پیچ خط حرکت خود را گم می‌کند. هرچند فرمان خودرو به خوبی بالانس شده اما احساس عدم ارتباط با لاستیک‌های جلو را به راننده منتقل می‌کند. از سوی دیگر،MKX تقریباً خونسرد است و با چسبندگی شگفت‌انگیز و اعتمادبه‌نفس بالا موانع را پشت سر می‌گذارد. دشمن اصلی لینکلن وزن 2100 کیلویی آن است که نهایتاً باعث کندی آن می‌شود. سبک‌ترین، پرافتخارترین و تواناترین خودرو مرسدس بنز است. سیستم تعلیق چابک بنز از پس ناهمواری‌ها برمی‌آید و سرعت، دقت و توازن بنز در مرتبه‌ای بالاتر از سایرین قرار می‌گیرد.

نتایج

اکنون شاید بتوان راحت‌تر درباره‌ی رتبه‌های این سه خودرو تصمیم‌گیری نمود.
رتبه‌ی اول: مرسدس بنز GLC 4MATIC
رتبه‌ی دوم: لینکلن MKX AWD 2.7 اکوبوست رزرو
رتبه‌ی سوم: لکسوس RX 350 F SPORT
لینکلن فینالیست شاسی‌بلند سال بوده است. قیمت 63695 دلاری این خودرو کمکی به اصل موضوع نمی‌کند اما یکی از همکاران می‌گوید: “لینکلن به‌طور قابل‌توجهی فاصله را کم کرده است. این خودرو به دیگر رقبا بسیار نزدیک شده و دیگر حکم گلوله‌ی آخر را ندارد. این خودرو حالا یک مدعی تمام‌عیار است فقط اندکی ارتقای بیشتر را می‌طلبد.”


بازطراحی لکسوس راهی به داخل کابین نیافته است. به‌علاوه، طراحی خارجی جدید این خودرو باعث ایجاد دوقطبی شده و این‌گونه احساس می‌شود که خیلی زود از مد خواهد افتاد. این حقیقت که نسخه‌ی F SPORT دینامیک رانندگی RX را ارتقا نداده باعث آشکار شدن روش غلط این پکیج پرفورمنس شده است.


اما GLC در مقایسه با GLK از هر لحاظ بهتر شده و نمای خارجی شیک، کابین بی‌عیب و نقص و دینامیک رانندگی پیشرو و مصرف سوخت کم این خودرو نشان‌دهنده‌ی ارزش‌های آن است. چه کسی می‌توانست حدس بزند که مرسدس بنز ارزان‌ترین، کم قدرت‌ترین، سبک‌ترین، پیچیده‌ترین، کم‌مصرف‌ترین، جذاب‌ترین و ارزشمندترین خودرو را در این گروه عرضه کند؟ GLC300 مدال طلا را بر گردن می‌آویزد. این مورد را برای شاسی‌بلند برتر سال آینده در نظر داشته باشید.

مرسدس بنز GLC300 4Matic لینکلن MKX AWD اکوبوست 2.7 لکسوس RX 350 F Sport  
4 سیلندر توربو با بلوک آلومینیومی 6 سیلندر توئین توربو با بلوک آلومینیومی 6 سیلندر با بلوک آلومینیومی نوع پیشرانه
241 اسب بخار در دور موتور 5500 335 اسب بخار در دور موتور 5500 295 اسب بخار در دور موتور 6300 قدرت پیشرانه
370 نیوتون متر در دور موتور 1300 515 نیوتون متر در دور موتور 3000 362 نیوتون متر در دور موتور 4700 گشتاور پیشرانه
9 سرعته اتوماتیک 6 سرعته اتوماتیک 8 سرعته اتوماتیک گیربکس
4.65/1.90/1.63 4.82/1.93/1.68 4.88/1.89/1.71 طول/عرض/ارتفاع (متر)
1852 2104 2056 وزن خالص (کیلوگرم)
6.3 6.2 6.8 شتاب صفر تا 96 کیلومتر بر ساعت (ثانیه)
18.8 17.1 17.8 شتاب صفر تا 160 کیلومتر بر ساعت (ثانیه)
14.9 ثانیه با سرعت 145.9 کیلومتر در ساعت 14.7 ثانیه با سرعت 149.5 کیلومتر در ساعت 15.1 ثانیه با سرعت 149 کیلومتر در ساعت مسافت 400 متر
0.82 0.84 0.79 شتاب جانبی (جی – متوسط)
41875 47810 50075 قیمت پایه (دلار)
59980 63695 59985 قیمت مدل تست شده (دلار)
11.2/8.4/9.8 13.8/9.8/12.3 12.3/9/10.6 مصرف سوخت شهری/بزرگراهی/ترکیبی (لیتر در هر صد کیلومتر)

2016-Lexus-RX-350-F-Sport-Lincoln-MKX-AWD-EcoBoost-Mercedes-Benz-GLC300-front-end-in-motion


منبع: motortrend

درباره نویسنده

شاهین احمدزاده، نویسنده و مترجم مطالب مربوط به دنیای خودرو در سایت پدال

40 دیدگاه

 1. Ali.usa
  سوابق: (156 دیدگاه) ,

  عملکرد لینکلن در این مقایسه خیلی عالی تر رقباش لینکلن تو این مقایسه خیلی انتخاب بهتریه
  پرچم آمریکا بالان

  پاسخ
  1. الف.ی
   سوابق: (743 دیدگاه) ,

   سلام دوست عزیز.
   این رقابت رقابت خیلی نزدیکی بود اما این رو هم یادتون نره که لکسوس آر اکس از با کیفیت ترین و خوش چهره ترین ها در کلاس خودشه و همینطور بنز هم جزو با سابقه ترین و راحت ترین شاسی بلند هاست.خدمات پس از فروشش هم که اینقدر خوبه که جایی برای صحبت کردن نداره.

   پاسخ
   1. (ali (CHEVY NOVA
    سوابق: (2812 دیدگاه) ,

    جناب الف.ی
    دوستمون در پست اول مگه گفت بنز و لکسوس بده که شما جبهه میگیری
    همشون خوبن و سلیقه ماها متفاوت و هر کدوم هم با یکیشون عشق میکنیم
    منم میگم لینکلن بهترینه یکی دیگه میگه بنز بهترینه

    پاسخ
  2. (ali (CHEVY NOVA
   سوابق: (2812 دیدگاه) ,

   زنده باشی لینکلن عزیزم که طرفدارهای خودت رو که منم یکی از اونام رو شاد کردی
   لینکلن مدلهای جدیدش واقعا معرکس و نشون دهنده بازگشت لینکلن به گذشته درخشان اونه
   قدرت موتورشم خیلی مناسبه با یه موتور پیشرفته که گشتاور خوبی هم میده
   قیمتش هم که مناسبه
   ای جوووننم امریکن کارز

   پاسخ
   1. (ali (CHEVY NOVA
    سوابق: (2812 دیدگاه) ,

    بهuss zumwalt DDG-1000
    داداش خوشم میاد ازت که همیشه میونه داری میکنی و منطقی هستی دمت گرم
    اما من یه زمانهای اصلا منطقی نیستم و همیشه هم ماشین امریکایی رو بدون نقص میدونم و چه خوب چه بد برام فرقی ندارند و یه بیوک داغون رو هم رو سرم میزارمش و حلوا حلواش میکنم
    میخوام اینو بگم امریکن کارز چه اول شه چه اخر جایگاش ابدی تو قلب من و طرفداران امریکن کارز
    امریکن کارز همیشه تو قلبم جات عشقم

    پاسخ
    1. uss zumwalt DDG-1000
     سوابق: (4511 دیدگاه) ,

     قربانت.اخه ببین هرسه واقعا عملکردهای خوبی دارن

  3. SERIAL WINNER
   سوابق: (9790 دیدگاه) ,

   چانتخاب بین این 3 تا خیلی سخته. مثل اینه که بین بچه هات یکی رو انتخاب کنی !!
   هر 3 عالین. هیچ کدوم نقطه ضعف مهمی ندارن.
   وقتی رقابت اینقدر سطح بالاست رتبه ی سوم هم برنده حساب میشه.
   اینحا بیشتر بحث سلیقست.

   پاسخ
   1. محمد حسین
    سوابق: (192 دیدگاه) ,

    حضرت یعقوب که بین 10-12تا بچّه یوسف رو انتخاب کرد !!! خب شاید اینجا هم بشه! مخلص آقای احمد زاده هم هستیم …

    پاسخ
    1. شاهین
     سوابق: (3374 دیدگاه) ,

     ارادتمند همه ی دوستان هستم

 2. امير علي
  سوابق: (311 دیدگاه) ,

  لکسوس تو کلاس خودش از لحاظ فروش تو امریکا اول با اختلافی فاحش

  پاسخ
 3. مسعود
  سوابق: (111 دیدگاه) ,

  مرسدس همیشه باعث افتخار بوده و طرفداراشو شرمنده نکرده

  پاسخ
  1. (ali (CHEVY NOVA
   سوابق: (2812 دیدگاه) ,

   به مسعود
   داداش بنزم باعث افتخار طرفداراشه
   قبلا هم گفتم که هیچ بنزی مثل s280 با ابهت نیست البته این فقط نظر منه
   اما از این خوشحالم که لینکلن به عنوان یه کهنه کار که گذشتش خیلی درخشان بوده
   داره دوباره بر میگرده به اون جایگاه رفیعی که داشته

   پاسخ
 4. بهنام
  سوابق: (156 دیدگاه) ,

  GLC واقعا برازنده ی اول شدن بود
  هرچند لکسوس خیلی خوب ار ایکس رو به روز نگه داشته ا(از نظر ظاهری)ما از نظر فنی ضعیف تر از رقیب هاشه و نیاز به معروفی نسل جدید با پیشرانه های بروز تری داره (که با همکاری جدید تویوتا با بی ام و احتمالا پای توربو به محصولات تویوتا هم باز میشه)
  این شیش سیلندر 295 اسب بخاری دیگه قدیمی شده
  بنز با 241 اسب بخار از 295 اسب بخار لکسوس عملکرد خیلی بهتری داشته و چیزی از لینکلن 335 اسب بخاری نداشت از نظر فنی بنز خیلی جلو تره

  پاسخ
  1. کاوه آهنگر
   سوابق: (422 دیدگاه) ,

   پای توربو قبلا به محصولات تویوتا باز شده مثل لکسس nx

   پاسخ
   1. بهنام
    سوابق: (156 دیدگاه) ,

    حقیقتش ان ایکس رو یادم نبود ! ولی قطعا با همکاری بی ام و تویوتا تو بخش متوری پیشرف میکنه و از تکنولوژی بی ام و استفاده میکنه و برعکس بی ام و هم از تجربیات و تکنولوژی هیبریدی تویوتا
    هرچند که i8 بی ام و یه هیبریدی عالیه ولی تجربه تویوتا تو این بخش بالا تره

    پاسخ
  2. AMIN
   سوابق: (107 دیدگاه) ,

   البته تویوتا تونسته درک کنه که مشتری های ار ایکس بدنبال قدرت بالای موتور نیستن… بلکه دوام و راحتی و کیفیت و … مدنظرشونه که ار ایکس تونسته مقام اول فروش رو نسبت به رقبا در خود خاک آمریکن موتورز(به قول دوستان) داشته باشه و با اینکه برندهای ژاپنی رو خیلی میپسندم ولی طراحی ار ایکس واسم مبهمه و البته طراحی بنز و لینکلن هم زیاد تعریفی نیستن(ایده جدیدی توش نیست)…

   پاسخ
 5. رهگذر
  سوابق: (353 دیدگاه) ,

  وقتی از پریشونی لکسوس در سر پیچ یا ………. گفته میشه این جور مواقع مهندسی و تکنولوژی مرسدس برگ برندشو رو میکنه بیش از 125 سال مهندسی شوخی نیست

  پاسخ
 6. کاوه آهنگر
  سوابق: (422 دیدگاه) ,

  در مقایسه ای که حدودا 15 روز پیش منتشر شد لکسس rx از هر نظر نسبت به لینکلن mkx بهتر بود ، حالا چی شد که mkx دوم شد و rx سوم شد ؟!!

  پاسخ
  1. SERIAL WINNER
   سوابق: (9790 دیدگاه) ,

   به نظرم اول و دوم این رقابت ها زیاد فرقی ندارن دوست عزیزم.
   شما هر کدومو دوست داری انتخاب کن.
   انتخاب من مرسدسه.

   پاسخ
   1. کاوه آهنگر
    سوابق: (422 دیدگاه) ,

    حق با شماست ، این رده بندی ها بیشتر سلیقه ای هستند

    پاسخ
 7. احسان(احسان سابق)
  سوابق: (2470 دیدگاه) ,

  با توجه به اینکه کل عمرم سواررنو و پیکان و پراید و سمند شدم هر کدوم از سه ماشین بالا گیرم بیاد حکم ابر ماشین رو واسم داره

  پاسخ
 8. mehdi
  سوابق: (60 دیدگاه) ,

  لکسس از نظر طراحی و زیبایی و کیفیت از همه سرتره….گند بزنه تو سلیغه نویسنده….خدایش داخل بنز خیلی زشته و سادست…لینکن که بدتر…امار فروش rx تو امریکا به واضح وضعیت برتری لکسوس نشون میده…

  پاسخ
  1. SERIAL WINNER
   سوابق: (9790 دیدگاه) ,

   دوست عزیز یک کلاسی هست به اسم compact SUVs
   Mercedes GLC
   Porsche Macan
   Jaguar F pace
   Landrover Discovery
   Lexus RX
   Lincoln MKX
   همه عضو این کلاسن.
   Merecdes Benz GLE جزو کراس اوور های مید سایز طبقه بندی میشه.
   باز یک کلاسی هست به اسم small luxury SUV
   Lexus NX200 T
   Mercedes GLA
   Lincoln Mkc
   Bmw X1
   عضو این کلاسن.

   پاسخ
   1. SERIAL WINNER
    سوابق: (9790 دیدگاه) ,

    در ضمن لکسوس فعلا در سبد محصولاتش حریفی واسه GLE نداره. یعنی کراس اوور میدسایز تولید نمیکنه. ان شا الله به زودی یک کراس اوور mid size هم معرفی کنه.
    حریف GLE پورشه Cayenne مزراتی لوانته و BMW X5 و Infiniti Qx70 هستن.
    در SUV های لکسس570 Lx فول سایز طبقه بندی میشه. بقیه رو هم که بالا گفتم.
    در کراس اوور های فول سایز حریف lx 570 این ماشینا هستن
    Mercedes G class
    Lincoln Navigator
    Infiniti QX 80.

    ببخشید زیاد حرف زدم.
    هر چی مثال بلد بودم گفتم چونحس کردم دونستن این کلاس بندی ها واسه کاربرای عزیز پدال خوبه تا دیگه autoexpress رو به چالش نکشن.

    پاسخ
    1. SERIAL WINNER
     سوابق: (9790 دیدگاه) ,

     از اتاق فرمان میگن مثل اینکه مقایسه متعلق به motor trend هست. :-):-)

    2. کاوه آهنگر
     سوابق: (422 دیدگاه) ,

     اگه اشتباه نکنم nx کامپکته و rx مید سایزه ، در واقع بنز gle رقیب rx است

   2. حسین
    سوابق: (57 دیدگاه) ,

    لکسوس nx با بنز glc —>موتور 2 لیتری 4 سیلندر
    لکسوس RX با بنز gle —> موتور 3 لیتری 6 سیلندر
    لکسوس LX با بنز gls—->موتور 4 لیتری 8 سیلندر
    مقایسه میشن.یا حداقل به لحاظ ابعاد و پیشرانه (حدودی)

    پاسخ
    1. SERIAL WINNER
     سوابق: (9790 دیدگاه) ,

     کسی که از نزدیک مرسدس GLE دیده باشه میدونه از نظر اندازه در برابر RX مثل غوله.

     تو همه ی دنیا ملاک گروه بندی شاسی و بدنه هست.نه حجم موتور

 9. كوروش
  سوابق: (679 دیدگاه) ,

  بله دیگه بنز جایی برای حرفی جدا باقی نگذاشته

  من برای اولین بار از یک ماشین امریکایی اینقدر خوشم اومد جزئیاتش خیلی دقیق هستش فقط مشکلش نداشتن دسته دندس که بخاطر اصالت امریکایش مشکل خاصی محسوب نمی شه بلکه میشه گفت با هویت شده

  پاسخ
 10. ALIREZA034
  سوابق: (71 دیدگاه) ,

  واقعا بنز از همشون سره.فرق تکنولوژی اروپا با آسیا در این آزمایشات سخت معلوم میشه که تو شرایط بحرانی.سر پیچ های تند.نا همواری.سرعت.کیفیت اتاق و….ماشین تحت کنترول باشه نه ایکه در سرعت اتاق ناآروم بشه سر پیچم از خطش خارج شه.دوستان واقعا نظرم بدونه تعصب بود چون یه بنده خدایی rx 2010 داشت بعد x3 وx4 هم گرفت به مواردی شبیه چیزایی که تو مقاله بود اشاره میکرد مثلا همین که اتاق rx یکم نارومه البته در سرعت و…

  پاسخ
 11. حميد
  سوابق: (1103 دیدگاه) ,

  انتخاب من بنز هست
  تو ایران دیدم کسایکه لکسوس سوار میشند تازه به دوران رسیده ها هستند

  پاسخ
  1. SERIAL WINNER
   سوابق: (9790 دیدگاه) ,

   اتفاقا اتفاقا اکثر لکسوس سواران پزشک ها و مهدس های نخبه هستن.
   اکثر بنز سواران ایران جوونای تن پرور هستن.

   گفتم اکثرا.

   پاسخ
  2. محمدرضا
   سوابق: (53 دیدگاه) ,

   اخه چه ربطی به تازه به دوران رسیدن داشت باید یه چی میگفتی!!!!

   پاسخ
 12. هادی
  سوابق: (19 دیدگاه) ,

  من به دوستان توصیه میکنم این مقایسه ها رو فقط برای سرگرمی بخونن جون کاملا مغرضانه نوشته میشه. یه نقد بی سند و اعتبار شما رو میتونه کاملا از خرید یه خودرو منصرف کنه. اینها سختشونه ببینن تویوتا و یه سری شرکت ها دارن خودرو ساز های قدیمی آلمان و آمریکا رو از رده خارج میکنن. اگه ماشین های تویوتا بد هستن چرا پس مردم میخرن؟ این نقد های نخ نما نمیتونه خودرو ساز های پیر و از مد افتاده و ورشکستگه آمریکایی رو نجات بده. هر کسی طبق بازار فروشش خودرو رو میسازه. لکسوس این ماشین رو طبق نیاز مشتری هاش ساخته. نه واسه رقابت. و پرفروش ترین شاسی بلند آمریکا هم هست

  پاسخ
  1. (ali (CHEVY NOVA
   سوابق: (2812 دیدگاه) ,

   با شه جناب هادی شما با این حرفهات خوش باش

   پاسخ

دیدگاه شما چیست؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی پذیرفته نمی‌شوند. برای تغییر آواتار خود می‌توانید از سایت گراواتار استفاده نمایید.
x