ب ام وچشم اندازمرسدس بنز

انتخاب بین اسپرتهای بنز و بی ام و

پیتزا بیشتر دوست دارید یا چلو کباب کوبیده؟ مادرتونو بیشتر دوست دارید یا پدرتونو؟ از خطاهای داوری که باعث حذف علی مظاهری شد، بیشتر بدتون میاد یا خطا هایی که باعث باخت ناجوانمردانه سعید عبد ولی در کشتی شد؟ بنز بهتره یا بی ام و؟

mercedes-benz c63 amg and bmw m3
Mercedes-benz c63 amg and BMW m3

اینا سوالاتی هستند که هر دفعه می‌خواستیم بهش جواب بدیم، از سرمون دود بلند میشد. اگه به تیتر مقاله نگاه کنید می‌فهمید که ما قصد داریم به سوال آخر از سوالات بالا جواب بدیم و معلومه که من و شما نمی تونیم جوابی واسه این سوال پیدا کنیم واسه همین من رفتم از مجلات معتبر جهان که کارشون جواب دادن به این سوالات ( تو حوزه ماشین ) هستش اطلاعاتی پیدا کردم تا هم من هم شما یه چیزی از این خارجیا یاد بگیریم. ما تو این مقاله بهترین محصولات بنز با بی ام و رو باهم مقایسه می‌کنیم و در آخر با جمع بندی مطالب به سوال بالا جواب می دیم . اولین مقایسه بین benz C63 AMG و bmw M3 هستش.

2012-mercedes-benz-c63-amg-coupe-and-bmw-m3-coupe-rear
BMW m3 vs Benz c63
2012-mercedes-benz-c63-amg-coupe-vs-bmw-m3-coupe
BMW m3 vs Benz c63
BMW m3 vs Benz c63
BMW m3 vs Benz c63

تا دو هفته دیگه اگه شما دلتون نخواد 206 بخرید با همون پول می تونید یا m3 بخرید یا c63 ( بخاطر گرونیه روز افزون ماشین های داخلی ) پس خیلی مهمه که کدومشون بهترن. اول از اطلاعاتی که رو کاغذ داریم شروع میکنیم. موتوره بنز 6.2 لیتریه هشت سیلندر هستش که 481 اسب بخار قدرت داره و گشتاوری برابر 657 نیوتون بر متر تولید میکنه ولی m3 موتورش 4 لیتریه وی هشت هستش که 418 اسب بخار قدرت داره یعنی 63 تا از بنز کمتر! گشتاورش هم 437 نیوتون بر متر هست. پس یعنی رو کاغذ m3 کنار c63 مثل گاری پیش بوگاتی هستش، به عبارت دیگر m3 مزخرفه. اما اینها همه اطلاعات کاغذی هستش و اگه ماشین باز باشید میدونید که کاغذ حاوی اطلاعات ماشینو فقط باید داد به گوسفند تا بخوره!

bmw m3 engine
bmw m3 engine
bmw m3 coupe instrument cluster
bmw m3 cluster
2012 bmw m3 coupe interior
bmw m3 interior

اما در رانندگی اوضاع فرق داره. بنز یه مشکله بزرگ داره و اونم وزنه 1778 کیلویی شه که همین باعث شده تو پیچ ها چسبندگیه لازمو نداشته باشه همچنین فرمون ماشین کاملا در اختیار راننده نیست. جعبه دندش هم تمام اوتوماته که از لحاظ مصرف سوخت و اینا خیلی خوبه ولی زیاد تو پیست بلد نیست به موقع معکوس بده اما m3 دندش دستیه و کاملاً راحت و مسابقه ای هستش تازه وزنش هم 200 کیلو از بنز سبک تره که باعث شده هندلینگ بهتری داشته باشه. m3 یه ماشین دو شخصیته هستش وقتی که بهش فشار نیارید کاملا رامه و مثل یه شیر سیر میمونه ولی وقتی گشنهٔ سرعت بشه دیگه نمیشه رامش کرد و کاملاً هیولا میشه و در آخر به عنوان افطار c63 رو میخوره! در کل مجله car and driver با توجه به وضع m3 در پیست اونو برنده مسابقه اعلام کرده ولی نگفته که اگه تو ایران زندگی میکنید و چون تنها پیستی که میتونید برید، آزادیه که بیشتر به درد مسابقه اسب سواری میخوره تا مسابقه ماشین، بهتره همون بنز رو بخرید چون شهری تر – با امکانات تر – قشنگ تر – و خوش صدا تر هستش و بی ام و فقط تو پیست بهتره. خوب حالا من بخاطر اینکه مقاله از نظر علمی بالا باشه نتیجه این مبارزه رو بر اساس نتیجه مجله c&d اعلام میکنم پس تا اینجا یک هیچ به نفع بی ام و. ولی اگه به من پولشو بدن صددرصد c63 رو میخرم.

mercedes-benz c63 amg coupe 6.2 liter v8 engine
Mercedes-Benz c63 amg engine
mercedes-benz c63 amg interior
Mercedes-Benz c63 amg engine
mercedes-benz c63 amg steering wheel
mercedes-benz c63 amg steering

حالا میرسیم به کلاس بعدیه این رقابت یعنی رقابت بین سدان های نیمه لوکس. این مدل از ماشینا برای کسانی هستند که واقعا یه ماشین میخوان نه یه اسباب بازی دو در که فقط برای پز دادن ساخته شده. این آدما با ماشینشون میخوان برن مسافرت یا باهاش بچه هاشونو ببرن مدرسه و اونا میخوان ماشینشون امکانات فراوانیو براشون فراهم کنه در عین حال اگه خواستن با بچه سوسول هایی که با پول باباشون ماشین دو در خریدن کورس بذارن، یه وقت پیششون کم نیارن. من خودم عاشق این مدل از ماشینام.

bmw m5 vs mercedes e63 amg
bmw m5 vs mercedes e63 amg
2012 mercedes-benz e63 amg
bmw m5 vs mercedes e63 amg
bmw m5 vs mercedes e63 amg
bmw m5 vs mercedes e63 amg

بنز و بی ام و تو این سبک از ماشینا E63 و M5 را رو کردن که جفتشون از بهترین ماشینای این مدل از اتوموبیل های جهانن.
از M5 شروع میکنیم. اگه شما عاشق BMW هستید قطعا وقتی که سوار این ماشین بشید ده دفعه سکته میکنید چون BMW تو این ماشین هرچی میتونسته رو کرده مثل سیستم کنترل اتوماتیک دما – چراغ های قابل انطباق با فرمان – سیستم شناسایی عابران و کلی سیستم های پیچیدهٔ دیگر. تازه موتور این ماشین جزء قویترین موتور های BMW هستش که دارای 2 توربو هست و تعداد اسب بخارش به 560 تا میرسه که همین مقدار برای نابود کردن E63 بسه. رانندگی این ماشین به سه قسمت سدان ( برای جاده ) اسپرت ( برای جاده با یه لیوان ادرنالین ) و اسپرت پلاس ( برای جاده با یه تانکر ادرنالین ) تقسیم میشه همچنین روی فرمان این ماشین یه دکمه به نام mdrive گذاشته شده که کارش اینه که آنقدر بهتون هیجان میده تا بمرید در واقع باعث مرگ تراژدی شما در BMW میشه. من یکی که حاضرم تو BMW بمریم تا تو یه اتاق عمل در حالی که یه لولهٔ اکسیژن تو دماغم باشه. کاره این دکمه اینه که تنظیمات قبلیو غیر فعال میکنه و تنظیماتیو به شما میده که کارشناسان M قبولش دارن. اما بنز، موتور بنز 520 اسب بخاره یعنی از BMW ضعیف تره توی مجله c&d هم گفته شده پدال های سفت و اعصاب خورد کنی هم داره همچنین شتاب کمتری هم داره ولی بذارید راحتتون کنم برنده این دیدار همین E63 هستش!

bmw m5 vs mercedes e63 amg
bmw m5 vs mercedes e63 amg
bmw m5 vs mercedes e63 amg
bmw m5 vs mercedes e63 amg
bmw m5 vs benz E63
bmw m5 vs mercedes e63 amg

چون تنها عیبه این ماشین فقط پدال هاشه همین. من اگه گفتم شتابش نسبت به BMW کم تره منظورم این نیست که شتابش بده یا اگه گفتم ضعیف تره منظورم این نیست که یه پا پرایده. مثلا کشتی گیر آذربایجانی وقتی از حمید سوریان تو فینال میبازه معنی نمیده که کشتی گیره ضعیفیه. همانطور که گفتم، تنها ایراده بنز فقط پدال هاشه ولی اشکالات BMW عبارتند از:
1- خلاصه کاره M تقویته سیستمه فرمان، تعلیق و ترمزه ولی تو این ماشین بجای اینکه به اینا بچسبه رفته سراغ نوع چرم صندلیها یا جنس دکمه های داخل کابین یا تقویت سیستم صوتی که این سهلنگاری ها باعث شده سواریه ماشین کیفیت خوبی نداشته باشه
2- کمک فنرها در حالت سدان کاملا مزخرف هستند و از اول تا آخر رانندگی احساس میکنید که روی چهل تا موبایل در حال ویبره نشستید
3- در حالت اسپرت پلاس یکم احساس سنگینی میکنید
4- جلوش یکم زیادی گنده اس و …

2013 bmw m5 interior
bmw m5 interior
bmw m5 electronic shift lever
bmw m5 shifter
bmw m5 twin turbocharged 4.4 liter v8 engine
bmw m5 engine

پس ما هم مثل مجله c&d برنده را E63 انتخاب میکنیم پس نتیجه رقابت تا اینجا یک – یک مساوی میشه اما اگه فکر میکنید بهترین ماشین تو این سبک بنزه سخت در اشتباهید چون تا وقتی که مدل s6 ارباب حلقه ها ( Audi ) هستش دیگه بنز و بی ام و حق ندارند شاخ و شونه بکشن!

2012 mercedes-benz e63 amg interior
Benz e63 amg interior
mercedes-benz e63 amg center console
Benz e63 amg console
mercedes benz twin turbocharged 5.5 liter v8 engine
Benz e63 amg engine

رسیدیم به مهم ترین قسمت مقایسه که در واقع آبروی بنز و بی ام و به همین مقایسه بستگی داره. مقایسه بین سریع ترین ماشینای این مقاله که SL63 و M6 جدید هستند.

BMW M6 Cabrio and Mercedes SL 63 AMG
BMW M6 Cabrio and Mercedes SL 63 AMG
BMW M6 Cabrio and Mercedes SL 63 AMG interior
BMW M6 Cabrio and Mercedes SL 63 AMG
BMW M6 Cabrio and Mercedes SL 63 AMG
BMW M6 Cabrio and Mercedes SL 63 AMG

برخلاف ماشینای دیگهٔ این دو شرکت که فقط برای کم کردن روی هم ساخته شدند، این دو مدل اصلا برای رقابت با همدیگه ساخته نشدند مثلا حریفای اصلی sl 63 فراری 458 و آستون مارتین ونتیج 2012 و حریفای m6 جگوار xkr و مازراتی گرن توریسمو هستش. اما چون هر دو طرف یقین دارن که از همدیگه بهترند پس پای این دو ماشین به این مقاله باز میشه. تا اینجای کار الان همتون فکر میکنید که چون رقیب بنز فراریه و رقیب BMW جگواره، پس بنز بهتره ولی باید بهتون بگم هنوز برای قضاوت بین این دو تا زوده بهتره رقیبای اینارو بیخیال بشید و به بقیه مقاله دقت کنید. اینا جفتشون دارای یه موتور v8 که شامل دو تا توربوشارژره هستند اما ماله بی ام و 560 اسب بخاره و ماله بنز 530 اسب بخار. در عوض بنز گشتاور بیشتری داره ( 600 نیوتون بر متر در برابر 500 ). این جا کسایی که عشق قدرت هستند از کسایی که طرفدار گشتاورند جدا میشند. من که خودم گشتاورو ترجیح میدم. ولی باز نباید گفت که موتور بنز از بی ام و بهتره چون BMW هم 30 اسب بخار بیشتر داره که نسبتا خیلی زیاده، طوری هستش که بشه تفاوتشو در هنگام رانندگی احساس کرد. در مورد سیستم های این دو زیاد نباید حرف زد چون تقریبا چیزی کم ندارند. مثلا BMW سیستمی داره که میتونید بر اساس سلیقتون کمک فنرها و فرمان رو تنظیم کنید. همچنین بنز هم بیکار ننشسته و برای تمام چیز های کوچیک ماشین، سیستم پیشرفته ای قرار داده مثلا برف پاک کن ها! این وسیله های به ظاهر کم اهمیت که ممکنه روزی برسه که نسلشون در ماشینای داخلی منقرض بشه، در sl63 یه حسگری توشون گذاشتن که مقدار آب خروجی از اونا و دمای آب رو بر اساس شرایط محیط تنظیم میکنه و اگه مثلا یه چوب کوچیک موقع رانندگی به شیشه گیر کنه برف پاک کن ها مثل جاروبرقی چوبرو میکشن.

Mercedes-Benz SL63 AMG Console
Mercedes-Benz SL63 AMG Console
AMG SL63
Mercedes-Benz SL63 AMG Dashboard
Mercedes-Benz SL63 AMG Engine
Mercedes-Benz SL63 AMG Engine
Mercedes-Benz SL63 AMG
Mercedes-Benz SL63 AMG
Mercedes-Benz SL63 AMG
Mercedes-Benz SL63 AMG
Mercedes-Benz SL63 AMG
Mercedes-Benz SL63 AMG

پس هنوز این دو ماشین مساویند. sl63 و m6 مثل پراید نسیم و پراید صبا میمونند واقعا سخته که بشه بینشون یه فرق بزرگ پیدا کرد. ولی قیافشون. چیزی که نمیشه در مورد BMW منکرش شد زیبایی بیش از حد m6 هستش که نادر فقیه زاده طراحیش کرده و دوباره چیزی که نمیشه در مورد بنز منکرش شد تعداد فراوان کهیری هستش که بعد از دیدن sl63 روی صورت شما بوجود میاد که یه طراح غیر ایرانی طراحیش کرده. پس اینجاست که BMW جلو میفته اما نه بخاطر قیافش، به خاطر اینکه یه ایرانی طراحیش کرده. در مورد طراحی داخلی، بنز اومده تریپ لوکس بسته یعنی از چرم بیشتر و ساعت آنالوگ و فضای بیشتر استفاده کرده ولی BMW برخلاف بنز اومده اسپرت طراحیش کرده مثلا اومده از فیبر کربن بیشتر و رنگ های تیره تر استفاده کرده اما کدومش بهتره؟ با توجه به اینکه این ماشینا دو در و کوپه هستند پس قطعا یه آدم 40 ساله نمیاد بخردشون بلکه جوون ها میان. تا اونجا که من میدونم بیشتر جوونا طراحیه اسپرت رو ترجیح میدند مگر اینکه ایرانی باشند و طراحیه پلاستیک بازیافتیو ترجیح بدند ( عقیده مدیران اتومبیل سازی ایرانی )

BMW M6 2012 wheel
BMW M6 2012
BMW M6 2012
BMW M6 2012
BMW 2012 F12 M6 side
BMW M6 2012
BMW M6 2012 interior
BMW M6 2012
BMW M6 2012 rear
BMW M6 2012
BMW M6 2012
BMW M6 2012

پس کلن BMW از همه لحاظ تو طراحی سر تره. و اما قیمت. قیمت m6 صد و ده هزار دلار تعیین شده ولی بنز 145 هزار تاست. خوب پس ما m6 رو با توجه به قیمت کمترش و قیافه بهترش برنده اعلام میکنیم ( اما بهتون بگم که تا حالا در هیچ جا این دو تارو باهم تست نکردن و ممکنه همان جور که m3 بنزه c63 رو برد sl63 هم m6 رو ببره ) پس تا اینجا 2-1 به نفع BMW

رسیدیم به شاسی بلندها ( X6M vs ML63 ). با توجه به اینکه BMW دو و یک جلو هستش اگه x6 بتونه پیروز بشه دیگه این مقاله به پایان میرسه و BMW برنده میشه اما اگه ML63 ببره کار به یه مقایسهٔ دیگر پیش میکشه( دقیقا مثل امتیاز دهی تنیس میمونه )

Mercedes-Benz ML63 2012
Mercedes-Benz ML63
Mercedes-Benz ML63 2012
Mercedes-Benz ML63
Mercedes-Benz ML63 2012
Mercedes-Benz ML63

یکی از مهم ترین ایرادات ML 63 که از قیافش هم معلومه، وزن دو و نیم تنیشه که دقیقا اندازه وزن یه پرایده که پنج تا گاو توش نشستند! خوشبختانه بنز این موضوع رو فهمیده و برای رفع اون از موتور 5/5 لیتریه هشت سیلندر استفاده کرده که این موتور باعث شده 518 تا اسب بخار این پرایده حامل پنج تا گاو رو حرکت بدن که واقعا خوب وعالیه. علاوه بر این اگه یکی از گاوها حوس کنه که پاشو بذاره رو گاز بعد 4.8 ثانیه، پراید به سرعت 100 کیلومتر در ساعت میرسه و اگه همینجور ادامه بده سرعتش به 250 کیلومتر در ساعت میرسه که تو این سرعت با این شتاب تمام سرنشینان ماشین پوستشون از تنشون جدا میشه و میریزه رو صندلیشون. عاقبت پنج تا گاو ما هم همین شد و پوستشون به صورت چرم طبیعی در تمام کابین قرار داده شده و خیلی سخته که جایی رو از جنس غیر چرم در ml63 پیدا کنیم. همچنین ml 63 به لطف مهندسان AMG دارای 4 تا اگزوزه که باعث این شدند که ml 63 مدال طلا را در ماده صدا در بین شاسی بلندها کسب کنه.

Mercedes-Benz ML63 2012 dashboard
Mercedes-Benz ML63 2012 dashboard

اما x6. موتور تمام آلومینیومی x6 یک لیتر از موتور ml کوچیکتره ولی در عوض قدرتش 555 اسب بخاره. این ماشین فقط یک ثانیه زودتر از ml63 به صد کیلومتر در ساعت میرسه. در کل موتورش بهتر از موتور ml هست و در سال 2009 بهترین موتور سال شد. چیزی که x6 توش خیلی خوبه، هندلینگشه و تو این مورد هم از بنز خیلی بهتره. این دو ماشین تقریبا امکاناته یکسانی رو به صاحباشون میدن ولی از نظر سیستم کاملا باهم متفاوتند. مثلا سیستم های x6 خلاصه شدن به اینکه قدرتو و سرعته ماشینو افزایش بدن ولی سیستم های ml63 بیشتر چیز هایی رو فراهم میکنند که شما از یه suv میخواید مثل سیستم های پیچیدهٔ کمک فنر برای افرود مثلا اگه یه جای ناهموار برید، ماشین درعرض پنج صدم ثانیه تصمیم میگیره که کمک ها بر چه اساسی کار کنند یا سیستم هایی برای ایمنی زیاد. برای همینه که اگه تو ml63 بشینید احساس امنیت زیاد و راحتی میکنید، چیزی که واقعا از یه شاسی بلند میخواید ولی اگه تو x6 بشینید البته اگه توش جا بشید ( اشاره به فضای کم اطاق ) احساس میکنید تو یه کوپه دو در نشستید و اگه بخواید باهاش افرود کنید حداکثر شیبی که بخواید ازش برید بالا، شیبه دست انداز های تو خیابونه. فراموش نکنید x6 یه SUV هستش نه یه کوپه دو در که فقط موتورش قوی باشه و همانطور که میدونید یه SUV باید علاوه بر قدرت، امنیت، افرود، مصرف کم و سواری بسیار راحت داشته باشه چیز هایی که x6 ندارتشون. x6 مثل یه وزنه برداری هستش که بجای اینکه تمرین کنه که وزنه بلند کنه رفته تمرین بدنسازی کرده و الکی هیکل درست کرده. خوب اگه میخواست هیکل درست کنه بهتر بود میرفت بدنساز میشد نه وزنه بردار! مجله c&d هم همین عقیده رو داره و معتقده که رقبای ml63 مریخ نورد و پورشه کاین توربو هستند نه x6. پس رقابت دو دو مساوی میشه و باید یک مقایسهٔ دیگه رو تحمل کنید.

BMW X6M 2012
BMW X6M 2012
BMW X6M interior
BMW X6M
BMW X6M 2012
BMW X6M 2012

این آخرین مقایسهٔ این مقالست و سرنوشت مقاله هم به همین مقایسه ربط داره. من تصمیم گرفتم که آخرین مقایسه بین سلطان های بنز و بی ام و باشه یعنی بین s500 و 750i که اگه پولشونو داشته باشید به راحتی میتونید در ایران بخریدشون.

Mercedes-Benz S500 BlueEFFICIENCY
Mercedes-Benz S500
Mercedes-Benz S500 2012
Mercedes-Benz S500
2012 Mercedes-Benz S-Class
Mercedes-Benz S500
Mercedes-Benz S-Class Dashboard
2012 Mercedes-Benz S-Class
Mercedes-Benz S-Class Interior
2012 Mercedes-Benz S-Class
2012 Mercedes-Benz S-Class
2012 Mercedes-Benz S-Class

مدل s دارای قیافه لوکس تر و کلاسیک تر هستش ولی 750 دارای قیافه معمولی هستش ( اگه آدم بکشم عذاب وجدانه کمتری میگیرم تا اینکه بگم 750 از s قشنگ تره ) داخلش هم همینطور. ولی اصل کار موتوره نه قیافه ( نظر مشتریان معمولا سن بالای این ماشین ها ) که در این مورد 750 از بنز جلو میفته چون موتورش 20 اسب بخار از s قوی تره( 387 در برابر 407 اسب بخار ) و همچنین شتاب 750 از s بالاتره. همانطور که s500 از لحاظ قیافه آبروی 750 رو برد، 750 هم از لحاظ قدرت و موتور آبروی بنزو ریخت تو باکه بنزینش تا بسوزونتش. از لحاظ امکانات یکم بنز جلوتره البته خیلی کم. در حد اینکه رو صندوقش دو تا دوربین بیشتر داره. دیگه این دو ماشین تو همه چیز مثل همند.از قدیم همیشه تا کلمه ماشین لوکس گفته میشد ما یاده کلاس s میفتادیم و هنوز هم همینطوره و با توجه به همین ( اعتبار کلاس s ) ما برنده رو s اعلام میکنیم.

BMW 7-Series 750i
BMW 7-Series 750i
BMW 7-Series 750i
BMW 7-Series 750i
BMW 7-Series 750i
BMW 7-Series 750i

اوه اوه اوه. این سه واژه اولین کلماتی هستند که من بعد از دیدن اختلاف قیمت این دو ماشین به زبون اوردم. 750: چهارصد میلیون و s500 : پونصدو بیست میلیون! یعنی بنز فقط بخاطر اسم و رسمش 120 تومن گرون تره با اینکه ضعیف تره! نظرم در مورد برنده عوض شد، برنده بدون شک 750 هستش و بذارید این جوری بگم: اگه شما عاشق بی چون چرای بنز هستید و حاضرید 120 میلیون اضافه بدید فقط بخاطر مارک بنز، برید s500 بخرید.

BMW 7-Series 750i
BMW 7-Series 750i
BMW 7-Series 750i
BMW 7-Series 750i
BMW 7-Series 750i
BMW 7-Series 750i

و در اینجاست که مقاله به پایان میرسه و BMW با نتیجهٔ 3-2 مرسدس بنزو میبره پس اگه یه نفر ازتون پرسید بنز بهتره یا بی ام و بگید از نظر مقایسه محصولاته هم سبک، بی ام و بهتره ولی درکل این بنزه که بهتره چون محصولاتی مثل sls یا slr یا sl65 داره که اصلا BMW محصولی برای رقابت با اینا نداره. من خودم طرفدار Audi هستم و طرفداره این دو تا نیستم یعنی دلیلی ندارم که بیخودی از بنز تعریف کنم و هر چی تا حالا گفتم بر اساس دلیلو مدرکه.( اینو برای کسایی که میخوان ازم ایراد بگیرن گفتم )

mercedes-benz clk63 vs bmw m6
mercedes-benz clk63 vs bmw m6

نویسنده: امیر وزیری

برچسب ها

مطالب مشابه

‫۲۴۴ دیدگاه

 1. ابراهیم

  ۲۹ اسفند ۱۳۹۲
  سوابق: (1 ديدگاه)

  اصلا هرکسی این دو را با هم مقایسه کنه معلومه که هیچی از ماشین سرش نمیشه
  BMW و NISSAN بهترین ماشین های دنیا هستن
  اما BENZ فقط در حده ماشین های انگلیسی و آمریکایی هست

  1. رضا

   ۴ شهریور ۱۳۹۳
   سوابق: (5 ديدگاه)

   واقعا کجای bmw بهترینه؟
   طراحی همه ی ماشیناش عین همه…چه لوکس چه اسپرت و چه شاسی بلند…
   هم داخلشون و هم خارجشون

   1. امين

    ۱۷ دی ۱۳۹۳
    سوابق: (42 ديدگاه)

    عزیزم بنز در خلیل از خودرو هاش از پلتفرم محصولات BMW الهام گرفته
    در مدل SLK . GLA. CLA
    بنز برا پیر مردا خوبه اما BMW برا کسایی ک دنبال هیجانن بهترینه

    1. ace

     ۲۳ بهمن ۱۳۹۵
     سوابق: (11326 ديدگاه)

     اتفاقا سری AMG بنز خیلی هیجان و نشاط داره.

 2. فرشید

  ۵ فروردین ۱۳۹۳
  سوابق: (1 ديدگاه)

  ماشین فقط پورشه تموم شد و رفت
  هم طراحی داره
  هم قدرت داره
  هم امنیت داره
  هم کیفیت ساخت …
  تو شاسی بلندا پورشه کایین توربو اس
  تو سواری کوپه پورشه 911 کاریرا اس
  تو سواری اگه پورشه داخل کابینشو مثل کاین میکرد اول میشد ولی با این حال بازم اوله
  عشق است پورشه عشق است فریدنان پورشه

  1. حمیدرضا

   ۳۱ خرداد ۱۳۹۴
   سوابق: (1 ديدگاه)

   من از همه بیشتر عاشق پورشم
   اول پانامرا توربو بعد کاین توربو بعدش کیمن

  2. ace

   ۲۳ بهمن ۱۳۹۵
   سوابق: (11326 ديدگاه)

   بین اسپورت های آلمانی انتخاب سلیقه ای هست.

 3. rozbeh drakhshan

  ۱۵ فروردین ۱۳۹۳
  سوابق: (1 ديدگاه)

  مقایسه واقعاعالی بود ولی موردی که نمیشه منکرشددوام وکیفیت متفاوت قطعات بنزوعمرمفیدبیشتر نبست بهbmw

 4. PEUGEOT

  ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۳
  سوابق: (1000 ديدگاه)

  هردوشون عالین

 5. مسعود

  ۲ تیر ۱۳۹۳
  سوابق: (758 ديدگاه)

  برند BMW تو بازار ایران به ماشین همیشه مریض معروفه بخاطر استهلاک بالا
  و بلعکس بنز بخاطر کیفیت و دوام محبوب ترین برند اروپایی در ایرانه یعنی اگه مردم مجبور نبودن پژو وطنی بخرن و بازار آزاد بود بدون شک بنز بسیار پر طرفدار بود.

  حتی از قدیم الایام در ایران برای مثال زدن خودروی لوکس فقط نام بنز به زبون متبادر میشه.

  1. bmw

   ۲۰ مرداد ۱۳۹۳
   سوابق: (24 ديدگاه)

   فعلا که ب ام و بالاتره چون تو صد برند برتر ب ام و دومه بنز سوم.

 6. Behrooz

  ۱ مرداد ۱۳۹۳
  سوابق: (249 ديدگاه)

  فقط کسی میتونه بنزو به ب ام و ترجیح بده که یا تا حالا ب ام و ندیده باشه یا کلا از طراحی سر در نیاره اما کیفیت هنوز یادمان نرفته سالهایی رو که بنز در قعر جدول کیفیت قرار داشت (اگر احل تحقیق نیستید بشینید لااقل چند قسمت تاپ گیر ببینید تا دیگه این حرفا رو جایی نزنید .) در حال حاظرم که ازرش برند ب ام و از بنز بالا تره وسلام

 7. محمد

  ۱۷ آذر ۱۳۹۳
  سوابق: (4 ديدگاه)

  این اصلا انصاف نیست شما بایدآخرین مدل کلاس Sرو باسری7مقایسه کنید یعنی مدل2014 که اگه بخواین بدونید الانم تو ایران داریم نهs500 مدل 2012 رو اونوقت به وضوح معلومه کی برنده است.

 8. benz

  ۲۰ آذر ۱۳۹۳
  سوابق: (1 ديدگاه)

  اولا باید گفت که کسی که قرار باشه ی ماشین لوکس بخره یعنی به قدری پول داره که 120ملیون براش پولی نیست دوم اینکه امکانات رفاهی بنز بیشتر از بی ام و هستش و ارزشش بیشتره و به این هم باید اشاره کرد که همین یه مارک هاصل125سال تجربه و خدمات درجه یک هست

 9. امیر علی

  ۷ دی ۱۳۹۳
  سوابق: (2 ديدگاه)

  بی ام و ، بی ام و ، بی ام و فقط !! چرا از هر نظر بهتره اتفاقا کسایی که هی میگین بنز نرم تره شاید قدیما حرف شما ها راست بود اما الان خیلی فرق کرده و بی ام و در حد بنز حتا بیش تر هم نرم تر شده شتابشم که عالیه اخه مشل این میمونه که طلا رو ول کنی و بری اشغال برداری !!!!معلومه بی ام و همیشه بهتره و بهتر خواهد موند پس بنزیا زیاد خودتون رو اذیت نکنین نمیتونین به بی ام و برسین !!!!!

  1. امیر علی

   ۷ دی ۱۳۹۳
   سوابق: (2 ديدگاه)

   اینقد هم امکاناتو ماساژور اینتونو به رخ ما بی ام و هاییی ها نکشین بی ام و نیازی برای نشون دادن خودش نداره واسه همین ساده و شیک کار میکنه

 10. godfather

  ۲۵ دی ۱۳۹۳
  سوابق: (155 ديدگاه)

  من تجربه رانندگی با بنز cکلاس و bmw 335 و 630 رو داشتم حسی که تو c350 داشتم تو 630 نداشتم بنز عالیه ولی نمیشه منکر قابلیت های اسپرتر bmw شد

 11. محمد رضا

  ۴ بهمن ۱۳۹۳
  سوابق: (3 ديدگاه)

  مهم برند نیست مهم ادمه که برندو انتخاب میکنه همه این ماشینا در حد یه استاندارد خاص تولید میشن و از اون کمتر نیستن باید به شرایط اقتصادی و جغرافیایی توجه بشه مثلا بنز تو ایران با اب و هوا و جاده های ما سازگاریش بیشتره بی ام و اسپرت تره از نظر کلی هم بنز یه ماشین با موتور قوی و بی ام و خودرو با سیستم محرکه قوی که هر دو به نتیجه مطلوب رسیدن ممنون از دوستان سعی کنیم بسازیم نه از حسرتشان بسوزیم

 12. Erfan

  ۱۱ خرداد ۱۳۹۴
  سوابق: (77 ديدگاه)

  به نظرتون چرا bmw اصلا از داشبورد جدید استفاده نمیکنه؟
  واقعا دیگه داشبورد bmw خسته کننده شده….
  هیچ گونه جذابیتی نداره….

 13. مهران

  ۱ شهریور ۱۳۹۴
  سوابق: (8 ديدگاه)

  بی ام و وقتی داشت هواپیما میزد
  بنز داشت پفک نمکی با ماست میخورد

  همین استارت دکمه ای هم بی ام و طراحی کرد
  اونایی که بی ام و داشتن میدنن من چی میگم هداپ = head up یعنی نشان دادن اطلاعات روی شیشه جلو رو دو تا خودرو دارن یکی بی ام و و یکی مینی والسلام
  اگه کسی واسه دانشگاه دخترش ماشین میخواد میره سراغ بی ام و سری 1
  اگه واسه پسرش میخواد میره سراغ سری 2
  اگه واسه سرعت و حالگیری میخواد میره سراغ سری 3
  اگه واسه لوکس بودن با اسپرتی میخواد میره سراغ سری 4
  اگه لذت رانندگی رو بخواد میره سراغ سری 5
  اگه فقط اسپرتی میخواد میره سراغ سری 6
  اگه یه ماشین تشریفاتی خواست میره سراغ سری 7
  اگه یه suv خواست میره سراغ سری x
  اگه کسی خواست پولشو بریزه بیرون بره سراغ بنز
  only bmw

 14. رضا

  ۱۲ مهر ۱۳۹۴
  سوابق: (3 ديدگاه)

  اقا دمت گرم خیلی خوب بود تا حالا یه مقاله به این خوبی نخونده بودم ، هم طنز داشت هم دلیلای خوب ، راستشو بخوای بعد از پاراگراف اول باقی متن و با صدای مجری تاپ گیر خوندم ، خیلی حال و هوای اجرای اونا رو داشت .
  ایول

 15. ssc altimat asro

  ۱۱ آبان ۱۳۹۴
  سوابق: (1 ديدگاه)

  خودتون میدونید که بی ام و از بنز بالاتره شما مدل i8بی ام و توجه کردید اون بی ام و خیلی پرسرعت تر و زیبا تره

  1. ace

   ۲۳ بهمن ۱۳۹۵
   سوابق: (11326 ديدگاه)

   اتفاقا بنز مدل های زیباتر و جالب تری میسازه.

 16. عثمان

  ۴ آذر ۱۳۹۴
  سوابق: (1 ديدگاه)

  هیچ کدام . پورشه بهترینه

 17. احمد

  ۲۲ آذر ۱۳۹۴
  سوابق: (3 ديدگاه)

  سلام دوستان من بنز کلاس اسی وایی داشتم وبی ام وکلاس ٣و۵وایکس۶ ازروزیکه بی ام و سوار شدم عاشق بی ام و شدم بکبار ۵٣٠ سرگردنه توجاده بوشهرشیراز جونمونجات داد تحقیق کردم دیدم هندلینگ بی ام و خیلی بهتراز بنزع بنزه ٧٠سال پیش بی ام و موتور هواپیما تولید میکرد برأی اًولین بار بی ام و دنده خلبانی وبرقی وصندلی خلبانی وقدرت مانور سرپیچها رو بکار برد الانم که با ادامه طراحی اصیل توبازاربورس سهامش ۶٣ درصد از بنز جلوزده وهرکی تو شهر بنزداشته فروخته بی ام و خریده فعلا بنز فقط برأی پولدارهای نوکیسه که أز قدیم بنز مد بوده جذبه داره واپ دیت نیستن ،فقط همینو بگم که ایی ٢۵٠ تقلیدی از ۵٢٨ وبنزشاسی بلند …تقلیدی از ایکس۶ ساخته شد تا با بی ام رقابت کنن

  1. ace

   ۲۳ بهمن ۱۳۹۵
   سوابق: (11326 ديدگاه)

   پولدار نوکیسه !!!
   منم بوگاتی و لامبورگینی داشتم و بهت تضمین میدم پراید از همشون بهتره.

 18. farid

  ۲۴ آذر ۱۳۹۴
  سوابق: (1 ديدگاه)

  نمیشه گفت کدوم خوبه و کدوم بد!
  هر دو خوبن!
  ولی اگه از نظر خوشگلی بخوای نگاه کنی که بنز فعلا تا 4 سال دیگه به طراحی خیلی قشنگ مثل بی ام و فکر نکرده ولی تا 5 سال دیگه با ماشینتیی از بنز بر میخودیم که بی ام و پیشش هیچه!
  من خودم نمایشگاه دارم و ماشینا خودمم یکی s500 و یکی دیگه w8 یعنی هم طرفدار بنزم و هم بی ام و
  ولی از نظر امکانات نگاه کنی که در حال حاظر بنز اینقدر جلویه که بی ام و به پاش نمیرسه یعنی وقتیکمیری تو بی ام و فکر میکنی یه ماشین 100میلیونیه فقط صندلیاش نرمتر از ماشینن های دیگه ولی بنز که در صندلیشیم رقیب نداره
  نظر من بنزه چون من خودم نمایشگاه دارم و خرید بنز ازم بیشتره و من خودم به بیشتر کسایی که میان بنزو پیشنهاد میکنم با تشکر

 19. Xman

  ۱۶ شهریور ۱۳۹۵
  سوابق: (254 ديدگاه)

  چه انتخاب سختی!

 20. پدرام

  ۱۲ خرداد ۱۳۹۶
  سوابق: (3 ديدگاه)

  از تعداد لایک ها مشخصه که بنز دوست داشتنی و خواستنی تره.هیچ نقصی هم نداره و کاملا ایده آله

 21. علی

  ۲۴ آذر ۱۳۹۶
  سوابق: (1 ديدگاه)

  بعضی نظرات کاملا بچه گانه از روی تعصبه و به هیچ وجه کارشناسی نیست.
  من نظرخواصی زیاد نمیتونم داشته باشم ازلحاظ فنی
  ولی تنها چیزی که باعث شد من برم طرف بنز این بود که مخصوصا توایران خیلی بهتره دوام قطعات بالاتره و قیمت قطعات مناسبتره
  درواقع bmw خیلی سوسولتره مثلاحتما باید ازروغنهای گرونقیمت براش استفاده کنی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی پذیرفته نمی‌شوند. برای تغییر آواتار خود می‌توانید از سایت گراواتار استفاده نمایید.

دکمه بازگشت به بالا
بستن