جیپداج

درگ هیولاهای آفرود گروه کرایسلر، رانگلر ۳۹۲ در برابر رم TRX

آفرودرهای قدرتمند امروزه بازار خوبی دارند و به همین دلیل، گروه کرایسلر با جیپ رانگلر ۳۹۲ و رم TRX به‌طور پررنگی در این بخش حاضر شده است. حال کانال یوتیوب «فست لین تراک» این دو هیولای آفرود آمریکایی را گیر آورده و طبیعی است که بین آن‌ها مسابقهٔ درگ برگزار کند. TRX به پیشرانهٔ ۶.۲ لیتری V8 سوپرشارژ مجهز است که ۷۰۲ اسب بخار قدرت و ۸۸۰ نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند درحالی‌که در سینهٔ رانگلر ۳۹۲ پیشرانهٔ ۶.۴ لیتری V8 تنفس طبیعی با ۴۷۰ اسب بخار قدرت و ۶۳۷ نیوتن متر گشتاور قرار دارد. در هردو خودرو انتقال نیرو به چهارچرخ از طریق یک گیربکس هشت سرعتهٔ اتوماتیک صورت می‌گیرد.

در مسابقهٔ اول به نظر می‌رسد TRX کمی زودتر حرکت را آغاز می‌کند اما این خیلی مهم نیست زیرا پیکاپ رم به‌طور قابل‌توجهی از جیپ سریع‌تر است و رانگلر هیچ کاری نمی‌تواند انجام دهد. در درگ دوم، رانندهٔ TRX منتظر لانچ رانگلر می‌ماند و سپس حرکت را آغاز می‌کند. به همین دلیل، نتیجهٔ این درگ بسیار نزدیک‌تر از درگ قبلی است اما بااین‌حال بازهم برنده TRX است البته این بار با اختلافی بسیار کمتر.

هرچند رانگلر ۳۹۲ بازندهٔ این رقابت بود اما این ماشین هنوز هم بسیار سریع است زیرا بااینکه این ویدئو در ارتفاع زیادی از سطح دریا گرفته شده اما پیشرانهٔ تنفس طبیعی همی هنوز هم می‌تواند جیپ را ظرف ۵.۴ ثانیه از صفر به سرعت ۹۶ کیلومتر بر ساعت برساند. به گفتهٔ سازنده، این عدد در ارتفاع هم‌سطح دریا ۴.۵ ثانیه خواهد بود درحالی‌که پیمودن مسافت ۴۰۰ متر هم ۱۳ ثانیه طول می‌کشد. طبق مشخصات رسمی، شتاب صفر تا ۹۶ کیلومتر بر ساعت رم TRX هم ۴.۵ ثانیه و زمان ۴۰۰ متر آن ۱۲.۹ ثانیه است اما در این ویدئو خیلی سریع‌تر به نظر می‌رسید. البته ارتفاع زیاد ممکن است موجب برتری پیشرانهٔ سوپرشارژ رم شده باشد.

[دانلود ویدئو]

امیر دهقان

نویسنده و مترجم سایت پدال، دانشجوی کارشناسی ارشد رشته حقوق خصوصی

مطالب مشابه

‫۱۵ دیدگاه

 1. Benz SLR

  ۲۰ فروردین ۱۴۰۰
  سوابق: (813 ديدگاه)

  TRX:😈👑
  رانگلر:💪

  موافقم ۲۹
  مخالفم ۱
  1. NAVID۰۰۹۸

   ۲۰ فروردین ۱۴۰۰
   سوابق: (5463 ديدگاه)

   مطمئناً بدون شک ، TRX برنده‌ی تمام رقابت‌هاست و حقیقتاً ارزش بالایی داره این خودرو !

   دوستان ، دیشب لایو اینستاگرامی گذاشتند بین نوید ( سردبیر مجله‌ی ماشین۳ ) و علی بخردی ، با موضوع خودروهای هیبریدی و برقی !
   به شدت توصیه میکنم ببینید و بسیار جالبه و مطمئناً جهان در آینده‌ی نزدیک برقی یا هیدروژنی یا سولار میشود و چیزی که فهمیدم این بود که چین در آینده تمام بازار را به سبب ارزانی و کارایی برای خودش میکند و …. !

   اما یه موضوع که خیلی فکر من را مشغول کرده ، کم تقاضاء شدن نفت و فقیر شدن کشورهای نفت‌خیز است که دقیقاً ایرانی‌ها یا عرب‌ها از زمانی بهبود پیدا کرد زندگانی‌هایشان که نفت تو دُور افتاد و پس از نفت و از دُور افتادنش چه به سرش می‌آید که نه زیرساختی برای صنعت دارد و نه مدریتی برای پیشرفت سالم کشور و شاید بشه پیش‌بینی کرد که ایران در آینده‌ی نزدیک اصلاً دیگر جای زندگی نیست و احساس میکنم قبیله‌ای کنترل و به مانند قدیم با ریش‌سفیدی کنترل میشه و فقر از اینی هم که هست بیشتر و سواستفاده‌گری بیشتر و عملاً ضعیف میشه ، چون اصلاً سرمایه‌گذاری‌‌ای در جهان نداشته و چهره‌ی ایران در این چند سال بسیار بد جلوه داده شده در جهان !

   فقط باید ماند و دید در آینده چه بر سر کشور ما و درآمد دولت‌مردان می‌آید ، اما هر چه که هست ، مطمئناً دودش در چشم مردم میرود و بَس !

   موافقم ۳۵
   مخالفم ۹
   1. ۲۰ فروردین ۱۴۰۰
    سوابق: (79 ديدگاه)

    اقای نوید چندی پیش هم گفتم. اگر همینطوری پیش بریم چیزی جز تجزیه برای کشور عزیزمون ایران نخواهد بود !!

    در طی ۴۰۰۰ سال ایران به اون وسعت رسید به این ابعاد و به این مقام انسانیت !
    در طی ۵۰ سال بعد به وسعت های کمتری و مقام های انسانیت بیشتری دست
    خواهیم یافت !!!
    مشکل از ماست. اگر چیزی گران شد نخریم. اگر دزدی کردن اعتراض کنیم. حرف نا حق زدن اعتراض کنیم. افرادی را رگبار گرفت اعتراض کنیم
    ***
    هیچ وقت وضعمون این نمیبود.
    ***
    پدال خواهشا سانسور نکن. چیز بدی نگفتم. گفتم پنیر نخرید. 🙃🙃 سانسور نکن.

    موافقم ۱۸
    مخالفم ۹
    1. NAVID۰۰۹۸

     ۲۰ فروردین ۱۴۰۰
     سوابق: (5463 ديدگاه)

     کاربر ( )

     یه زمانی من هم به مانند شما فکر میکردم اما امروزه فکر میکنم چنین اتفاقی نمیوفته ، چون مردم ما ثابت کردن جان میدهیم ولی خاک نمیدهیم !

     اگر اطرافیان و نزدیکانتان در جنگ ۸ ساله بوده‌اند ، سوال کنید تا بفهمید مردم ایران چه جانفشانی‌ای کردن تا خرمشهر را پس بگیرند !

     درسته وضعیت وحشتناک خراب شده و امروز در نهایت تحریمی به سر میبریم ولی یه زمانی هم تحریم بودیم و هم جنگ به خاک ایران رسید اما خاک ندادیم و مطمئن باش که نمیدهیم !

     اما در حاکمیت قبل دیدیم که چطور بحرین را از دست دادیم !

     اصلاً به پروپاگاندای شبکه‌های مجازی و ماهواره‌ای توجه نکنید که با هدف فقط میخواهند مردم را افسرده و ایران‌ستبز کنند !
     مگه عاشق چشم و اَبروی ما هستند که نخود داغتر از آش شده‌اند و جالبتر از اینکه تمام سرمایه‌های کلان این‌ها از عربستان و اسرائیل و دولت انگلستان تامین میشه و این‌ها که دیگر ثابت شده و خودشان هم بارها اشاره کرده‌اند !

     این را میخواهم بگویم ، مطمئن باش ، مطمئن باش ، خاک نمیدهیم !!!

     موافقم ۱۷
     مخالفم ۲۰
   2. آرین

    ۲۰ فروردین ۱۴۰۰
    سوابق: (110 ديدگاه)

    کشورهای نفت خیز حالا حالاها فقیر نمیشن
    گزارش های bp و دیگران و میزان سرمایه ای که در ۵ سال آینده میخواد در حوزه نفت انجام بده همه گواه این هست که حداقل تا ۱۰ سال دیگه تقاضا برای نفت کاهش پیدا نمیکنه(شاید در حد کمتر از ۱٪)
    اما با این حال عربهای ابوظبی و ریاض بیکار ننشتند و به لطف مشاوران آمریکایی‌شون بهره برداری از اولین مجتمع بزرگ تولید هیدروژن سبز رو در برنامه دارن
    چیزی که ما با این وضعیت تا سالهای سال بهش نمی‌رسیم
    ولی این رو هم بدونید فراگیر شدن خودروهای برقی و افزایش شدید تقاضای برق رو تجدید پذیرها و هسته‌ای‌ها نمی‌تونند جوابگو باشن و گاز طبیعی که ایران یکی از بزرگترین صاحبان این منبع بعد از روسیه هست نقش استراتژیک در این زمینه خواهد داشت
    پس به این تحلیل‌های بازاری توجه نکنید

    موافقم ۸
    مخالفم ۳
 2. برقیه جارو برقی BG

  ۲۰ فروردین ۱۴۰۰
  سوابق: (108 ديدگاه)

  oh yea jeep

  موافقم ۶
  مخالفم ۸
  1. SRT

   ۲۰ فروردین ۱۴۰۰
   سوابق: (346 ديدگاه)

   رانگلر عالیه ولی انتخاب من تیرکس
   Ram TRX:👍
   Jeep Wrangler:👎

   موافقم ۲۱
   مخالفم ۵
 3. مهراد

  ۲۰ فروردین ۱۴۰۰
  سوابق: (502 ديدگاه)

  کسایی که از قدیم ( مثلا ۲۰ سال پیش ) اخبار خودرو رو دنبال میکنن ، حتی به خواب هم نمیدیدند که روزی برسه یه وانت ۷۰۰ اسب بخار قدرت داشته باشه اونم با گیربکس ۸ سرعته اتوماتیک 😐😐

  هنوز برام جا نیوفتاده و باورم نمیشه ، دنیا خیلی تغییر کرده ، هم تغییر مثبت هم منفی

  موافقم ۱۷
  مخالفم ۳
 4. زیزیگولو

  ۲۰ فروردین ۱۴۰۰
  سوابق: (1918 ديدگاه)

  ماشینای آفرودی دیگه یواش، یواش دارن تبدیل به هیولاهای آخر الزمانی میشن!!!

  موافقم ۱۴
  مخالفم ۱
 5. RezaRs

  ۲۰ فروردین ۱۴۰۰
  سوابق: (902 ديدگاه)

  شک ندارم این غول مرحله آخر اگه جاندیر سری ۸ ( شاخ تراکتورای جاندیر غولیه ) با گاوآهن ۵۰ سانت تو زمین گیر کرده رو هم میکشه بیرون

  موافقم ۹
  مخالفم ۳
 6. RezaRs

  ۲۰ فروردین ۱۴۰۰
  سوابق: (902 ديدگاه)

  من trx و حتی دلم نمیاد trx رو هم ببرم افرود تهش برا کارا کشاورزی ( اونم فقطططططط دست خودم هم نه خوودمم قبول ندارم دست بابام ) هر روزم میشورمش حیفه بخدا (تهش یه لاستیک تراکتور عقبش ) چطور دلشون میاد ماشینو ببرند افرود 😑 اصن حس اینکه ممکنه اسیب ببینه رو دلم خراش میندازه

  موافقم ۶
  مخالفم ۳
 7. $ᏗᏰᏖᎥᏁ$

  ۲۰ فروردین ۱۴۰۰
  سوابق: (769 ديدگاه)

  به به!دو آمریکایی اصیل! تابحال انتخابی بین رنگلر و رم نداشتم واقعاً این کار سخته! اگه به من باشه یا جفتشون یا هیچ کدوم! انتخاب بین دو اسطوره هیچ وقت راحت نیست…

  موافقم ۶
  مخالفم ۲
 8. mahan

  ۲۰ فروردین ۱۴۰۰
  سوابق: (1269 ديدگاه)

  انتخاب خیلی سخته و هر دو در نوع خودش بی نظیره.مثل انتخاب بین لاکشز و دون آرتورو انیور هستش.

  موافقم ۶
  مخالفم ۱
 9. شاهین

  ۲۰ فروردین ۱۴۰۰
  سوابق: (870 ديدگاه)

  اونجا که رانگلر موقع لانچ گاز میده و بدنه به سمت چپ کج میشه … یه دنیا عاشقش شدم
  این یعنی یه هیولای ۸ سیلندر مردونه تنفس طبیعی زیر کاپوتشه که میخواد شاسی و میلگاردان رو به هم بپیچونه. حلالش

  موافقم ۱
  مخالفم ۱
 10. Mohamad rahmati

  ۳۱ فروردین ۱۴۰۰
  سوابق: (33 ديدگاه)

  عربها اینقدر پول نفتشون رو تو بانکهای خارجی گذاشتن که از خوردن بهره پولشون عاجزن همین الان بگو ما باید چکار کنیم؟ گیرم که خاک ندادیم از کجا بیاریم بخوریم؟

  موافقم ۰
  مخالفم ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی پذیرفته نمی‌شوند. برای تغییر آواتار خود می‌توانید از سایت گراواتار استفاده نمایید.

دکمه بازگشت به بالا