سایپا

وانت کارا، فرزند تازه پراید

بلاخره بعد از مدتها، سایپا تصمیم گرفت یک وانت سبک را برای رقابت و شاید جانشینی وانت پیکان روانه بازار کند. آن هم از خاندان بزرگ پراید و البته نوع ارتقا یافته آن بنام X100. پیش از این سایپا در هنگام بازنشستگی پیکان، توانسته بود از خلا موجود استفاده کرده و پراید خود را جانشین آن کند و حالا در بازار وانت بارها نیز بدنبال شکست دادن دوباره حریف داخلی خود است.
وانت سایپا ۱۵۱ خودرویی با ظاهری شبیه به سایر پرایدهای سواری است که در خیابان تردد دارند و در نمای عقب نیز متفاوت از دیگر وانت‌های موجود در کشور است. فضایی که برای بار این خودرو در نظر گرفته شده، بیشتر برای سوپرمارکت‌ها مناسب است چرا که این فضا از حجمی اندک برخوردار است و نمی‌توان از آن انتظار حمل بارهای بسیار سنگین را داشت.

آگهی وانت کارا
آگهی وانت کارا-سایپا ۱۵۱
بنا به ادعای سایپا، موتور وانت سایپا ۱۵۱، موتور جدید با قابلیت یورو۴ است و توانی معادل ۶۸ اسب‌بخار را تولید می‌کند که حدود پنج اسب‌بخار از پراید سواری بیشتر است. لازم به یادآوری است قدرت پرایدهای سواری ۶۳ اسب بخار است.

سایپا 151 وانت
سایپا ۱۵۱ وانت
گیربکس و دیفرانسیل وانت سایپا ۱۵۱ نیز با تغییراتی مواجه شده تا در کاربری‌های باری موفق ظاهر شود. وانت سایپا ۱۵۱ در نمای جلو، دقیقاً همانند ۱۳۱های جدید است و هیچ تفاوتی با نمونه‌های سواری ندارد این در حالی است که در نمای عقب شاهد طراحی متفاوتی هستیم.

Saipa 151 Kara
Saipa 151 Kara
چراغ‌های این خودرو در عقب کاملا ساده است. بر روی درب عقب این وانت نیز دستگیره‌ای وجود دارد که برای باز کردن درب محفظه بار به کار می‌رود. سپر عقب وانت سایپا ۱۵۱ ترکیبی از پلاستیک و فلز است یعنی در قسمت میانی سپر، از فلز استفاده شده که خودرو را هنگام برخورد مقاوم‌تر می‌کند. باک خودرو کمی جلوتر و تا نزدیک درب راننده پیش آمده است که این مسأله می‌تواند موجب بهبود مرکز ثقل خودرو شود.

تغییرات ظاهری
سایپا ۱۵۱ در واقع نسخه وانت مدل ۱۳۱ این شرکت است که از ستون A این خودرو به عقب کاملا دستخوش تغییر شده است. زاپاس در پشت صندلی سرنشین جلو تعبیه شده و داشبورد و طراحی کلی اتاق همانند دیگر اعضای خانواده پلت‏فرم X100 و محصولات فعلی این شرکت با طرح جدید در نظر گرفته شده است‌. تنها تغییری که در اتاق نسبت به نسخه سدان می‏توان مشاهده کرد، تطبیق ابعاد و طراحی پوشش سقف است که تغییر یافته و دیگر نمی‏توان تفاوتی بین این مدل و مدل سدان را مشاهده کرد‌.

saipa 151 kara
saipa 151 kara
نیمی از تغییرات این خودرو در مقایسه با نسخه‏ های سدان به سیستم‏های فنی شامل ترمز‌، سیستم تعلیق و گیربکس مربوط می‏شود و نیمی دیگر به تغییرات عمده صورت گرفته برای نصب و طراحی محل بار‌. طراحی نمای عقب این وانت به هیچ وجه شما را یاد پراید یا دیگر محصولات سایپا نمی‏ اندازد‌؛ طرحی جدید با چراغ‏های عمودی و کشیده که پیش‏تر در وانت تندر‏۹۰ مشاهده شده بود‌. سپر عقب نسبتا کوتاه طراحی شده اما در کل طرحی ساده و در عین حال زیبا دارد و در نسخه پروتوتایپی که ما ملاقات کردیم، جنس پلاستیک آن کمی خشک و شکننده بود که مطمئنا در نسخه تولیدی اینگونه نخواهد بود و قرار است به صورت سه تکه و ترکیبی از پلیمر و فلز باشد‌. برای باز‌کردن در کوچک قسمت بار نیازی نیست مانند وانت‏های دیگر دو قفل مکانیکی را آزاد کنید بلکه دستگیره‏ای مانند دستگیره در برای آن تعبیه شده که با باز کردن آن‌، در محل بار به سادگی باز و بسته می‏شود‌. حجم باک همانند نسخه سدان ۳۷ لیتر است اما محل باک خودرو به کمی جلوتر از محل بار تغییر مکان داده و محل در باک نیز به نزدیک در راننده تغییر یافته است‌.

تجربه راندن
وانت ها یا چهارچرخ متحرک هستند و یا اینکه تک محور بوده و دیفرانسیل عقب می‌باشند اما وانت سایپا ۱۵۱ با توجه به اینکه قبلاً یک خودروی سواری بوده بنابراین فاقد نکات فنی موجود در پیکاپ‌ها است چرا که این وانت یک ماشین کوچک و دیفرانسیل جلو است.

سایپا 151 کارا
سایپا ۱۵۱ کارا
از آنجا که عقب خودروهای دیفرانسیل جلو هنگام خروج از پیچ تمایل به خارج شدن از آن را دارند، نباید از وانت سایپا ۱۵۱‌ نیز انتظار داشت که این ویژگی را نداشته باشد زیرا داشتن این انتظار از خودروهای دیفرانسیل عقب منطقی‌تر است.

سایپا 151 کارا
سایپا ۱۵۱ کارا
وارد شدن به کابین خودرو کمی سخت انجام می‌گیرد چرا که کابین از فضای کمی برخوردار است البته‌ این مشکل در اکثر پیکاپ‌های موجود در کشور به خصوص پیکاپ‌های تک‌کابین دیده می‌شود و تقریباً امری عادی است. این در حالی است که زاپاس خودرو نیز در پشت صندلی سرنشین کناری تعبیه شده است.

سایپا 151 کارا
سایپا ۱۵۱ کارا
با ورود به کابین با نمایی آشنا روبه‌رو می‌شویم. همه چیز همانند نمونه‌های جدید پراید است همان خودروهایی که بر روی پلت‌فرم X100 به صورت مقاوم‌تر ساخته شده‌اند. غربیلک فرمان با توجه به قابلیت طرح و وجود ایربگ برای راننده، مانند غربیلک فرمان پرایدهای ایربگ‌دار است اما تفاوت اصلی در راحتی راننده است چرا که به دلیل حذف فضای پشت صندلی‌ها، راننده چندان امکان تنظیم صندلی را مطابق جثه، قد و وزن خود ندارد. بنابراین می‌‌توان گفت وانت سایپا ۱۵۱ برای نشستن افراد بلند قد در کابین اندکی کار را سخت می‌کند.

البته ‌صندلی‌ها قابلیت جلو و عقب رفتن را دارند اما نه آنقدر که یک فرد قد بلند بتواند متناسب با وضعیت خود آن را تنظیم کند. این نکته را نیز نباید از یاد برد که صندلی‌ها نیز فعلاً همانند نمونه‌های قدیمی پراید بوده و راحتی صندلی‌ها X100 را ندارند.

کولر خودرو نیز برای خریداران این وانت کوچک قابل توجه خواهد بود چرا که وانت پیکان فاقد کولر است. با روشن کردن خودرو شروع به حرکت می‌کنیم. همه چیز همانند پراید سواری است وضعیت تعویض دنده، پیچش فرمان، شتاب و بسیاری از موارد دیگر همه و همه شما را به یاد سواری پراید می‌اندازد.

اگرچه توان وانت سایپا ۱۵۱ افزایش پیدا کرده اما با توجه به اینکه وزن آن نیز مقداری بیشتر شده، بنابراین شتاب آن با سواری پراید تفاوت چندانی ندارد که البته این شتاب برای یک وانت مناسب به نظر می‌رسد.

فرمان خودرو اندکی سفت است و با توجه به حجم کم کابین، گرداندن آن کار دشواری است. سیستم تعلیق عقب خودرو دچار تغییراتی شده و کمک فنر تلسکوپی و فنر تخت در آن به کار رفته است. چرا که خودروهای باری سیستم تعلیقی متفاوت از سواری‌ها دارند. در هنگام راندن با این خودرو و عبور از ناهمواری‌ها، شاهد تکان‌هایی در قسمت عقب هستیم. البته این نکته را نباید فراموش کرد که این تکان‌ها در همه وانت‌ها مشترک بوده و غیرطبیعی نیست. سر پیچ‌ها نیز تمایل قسمت عقب خودرو به بیرون پیچ است.

ظرفیت
به نظر شما وانتی با ظرفیت حمل بار ۴۶۰ کیلوگرم برای کدام صنف می‌تواند مناسب باشد؟سایپا ۱۵۱ قادر به حمل ۴۶۰ کیلوگرم بار است که البته در نمونه گازسوز این ظرفیت به ۳۸۰ کیلوگرم می‌رسد.

سایپا 151 کارا
سایپا ۱۵۱ کارا
وزن این خودرو در حالت بنزین‌سوز ۹۰۰ کیلوگرم بوده و در نمونه گازسوز ۹۸۵ کیلوگرم است. اگر بخواهیم مقایسه‌ای با پرایدهای سواری داشته باشیم باید بگویم که قدرت بیشتر موتور این خودرو صرف وزن بالاتر این خودرو نسبت به پرایدهای سواری می‌شود. البته موتورهای جدیدتری نیز برای این خودرو در نظر گرفته شده است که قوی‌تر از نمونه Hp+ هستند. به طور کلی موتور این خودرو قادر است ۱۵۱۰ کیلوگرم وزن را بکشد که این عدد شامل وزن خودرو نیز می‌شود. این خودرو شاید بیشتر از هر صنف دیگری برای سوپرمارکت‌‌ها مناسب باشد چرا که وزن کالاهای موردنظر آنها زیاد نبوده و وانت سایپا ۱۵۱ قادر به حمل آن خواهد بود.

قیمت
این خودرو در حالی راهی بازار می‌شود که تولید وانت پیکان با کاهش روبه‌رو شده و این وانت کوچک نیز می‌تواند پا جای پای وانت پیکان گذاشته و سهم بیشتری از بازار را به خود اختصاص دهد. سایپا ۱۵۱ تابستان سال ۱۳۹۲ راهی بازار ایران می‌شود تا شانس خود را امتحان کند. قیمت حدودی اعلام شده آن پایینتر از سایپا ۱۳۱ سواری است. پس باید دید که در آن زمان قیمت خانواده پراید به کجا می رسد!

منبع: دنیای خودرو

مطالب مشابه

‫۸۹۸ دیدگاه

 1. حسین

  ۱۷ اسفند ۱۳۹۱
  سوابق: (2307 ديدگاه)

  وانت پراید(ماشین پولدارها)برای حمل پسته ساخته شده بابا کجای کارید????

  موافقم ۰
  مخالفم ۰
 2. حسين

  ۱۷ اسفند ۱۳۹۱
  سوابق: (2307 ديدگاه)

  اقا چرا وقتی من می یام تو این صفحه یا صفحه های دیگه به صفحه های قبل به عنوان اخرین صفحه میره??

  موافقم ۰
  مخالفم ۰
 3. نوید

  ۱۷ اسفند ۱۳۹۱
  سوابق: (24 ديدگاه)

  معرفی میکنم تونل وحشت جدید سایپا وانت کارا!
  با موتور تقویت شده ۵ اسب بخار بیشتر!!!!!!!!!!!!!!!
  با این ۵ اسب بخار اضافی شما میتوانید دو بسته مای بی بی بیشتر حمل کنید!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  موافقم ۰
  مخالفم ۰
 4. عرفان

  ۱۸ اسفند ۱۳۹۱
  سوابق: (2 ديدگاه)

  باید اسمشو وانت بی کارا مزاشتن نه کارا

  موافقم ۰
  مخالفم ۰
 5. ابراهیم

  ۲۰ اسفند ۱۳۹۱
  سوابق: (1 ديدگاه)

  آفرین به این هوش و زکاوت . چند هزار نفر از اون بیکارای سایپا رو به کار گرفتید که تونستید نصف کابینشو با سنگ فرز ببرید. منم مثل شما بیکارم می خوام صندوقه پرایدمو ببرم هاچبکش کنم . شاید ۴ نفرم به من بخندن دلشون خوش بشه . خدایا این دلخوشیارو از ما نگیر

  موافقم ۰
  مخالفم ۰
 6. ميثم

  ۲۰ اسفند ۱۳۹۱
  سوابق: (1 ديدگاه)

  قبلا نرخ پراید ۷تومن بود همه میخریدن.حالا شده ۱۸تومن باز همه میخرن.منم جای سایپا باشم قیمتشو باز بالا میبرم.الکی انتقاد نکنید همه این وانت چرت رو هم میخرید.اگه واقعا راست میگید مثل پسته که کیلویی ۸۰ تومن کسی نخرید تا قیمتش نصف شد،ماشین نخرید تا قیمتش بیاد پایین.قیمت همه چیز رو رو خود مردم بالا میبرن.

  موافقم ۰
  مخالفم ۰
 7. قلیدون

  ۲۰ اسفند ۱۳۹۱
  سوابق: (1 ديدگاه)

  واقعا مناسبه واسه لبو فروشا

  موافقم ۰
  مخالفم ۰
 8. بهروز

  ۲۰ اسفند ۱۳۹۱
  سوابق: (1 ديدگاه)

  سلام
  ماشین خوبی باید باشه برا نردبون من فقط یه اتاق بار مانند استیشنها کم داره که اونم براش طراحی کنید در ضمن قسطی هم بدید تا بتونم بخرم

  موافقم ۰
  مخالفم ۰
 9. رضا تفرشی

  ۲۱ اسفند ۱۳۹۱
  سوابق: (2 ديدگاه)

  متاسفانه بعضی از ما عادت نکردیم قبل از بیان نظرمون بهش فکر کنیم. منظورم خطاب به دوستانیه که این مدل وانت رو به باد انتقاد گرفتن و فرمودن مثلا به درد لبو فروشا میخوره، اما من که هیچ تعصبی نصبت به تولیدات خودروهای داخلی ندارم و سالهاست بنز سوار میشم باید خدمت اون دوستان منتقد عرض کنم شاید لیاقت ایشان همان وانت پیکان باشد که اگه تا ۵۰ سال دیگه هم تولید بشه ظاهرا مشکلی ندارن اما با یک ایده جدید که خودرویی متفاوت، مصرف پایین تر سوخت، ظاهری نسبتا قابل قبول با کارآیی بیشتر نسبت به مدل های موجود در بازار ایران هست دیده میشه، مشکل دارن. به نظر من که یک مهندس معمار هستم و علاقمند در زمینه های طراحی خودرو نیز میباشم، این طرح رو بسیار مفید عرض یابی میکنم و فکر میکنم چنانچه عادت کنیم نیمه پر لیوان رو ببینیم قطعا میتونیم تو زندگیمون روبه پیشرفت باشیم یا اینکه نه تنها حرکت نکنیم بلکه در جا هم بزنیم. برای رشد و ارتقا، چه مادی و چه معنوی باید اول از خودمون شروع کنیم. چقدر راحته فقط فک مبارک رو باز کنیم و نسنجیده حرف بزنیم اما سخته که اول به خودمون زحمت بدیم، تلاش کنیم، کاری کنیم که برای خودمون، خانواده مون و جامعه مون مفید باشیم که متاسفانه بفضیا اینطورین. برای اینکه بدونید من بیخودی حرف نمیزنم و اول از خودم شروع کردم، خوبه بدونید سال ۸۱ حقیر اولین خودروی سه یا چهارچرخ دنیارو با قابلیت انعطاف پذیری به طرفین هنگام مانور رو طراحی و به ثبت رسوندم، اما با بی کفایتی مدیران وقت برای نمونه سازی مورد حمایت قرار نگرفتم و اکنون پس از گذشت سالها از آن دقیقا شرکت های بزرگ جهان همان طرحهای ثبت شده من رو ساختن که باعث تاسفه که چرا این ایده نباید از مملکت ما بیرون میرفت. مطمئن هستم اون آقایونی که اون روز حتی به خودشون زحمت ندادن طرح منو ورق بزنن افرادی بودن مثل این دوستان که عادت نداشتن نیمه پر لیوان رو ببینن.

  موافقم ۰
  مخالفم ۰
  1. ا

   ۳۰ اسفند ۱۳۹۱
   سوابق: (1 ديدگاه)

   واااای چقدر منفی!! حتما یه دلیلی داشته.

   موافقم ۰
   مخالفم ۰
  2. امیر

   ۲۶ مهر ۱۳۹۳
   سوابق: (4 ديدگاه)

   اقای تفرشی عزیز بله این حرفای شما مربوط به ۴۰ سال پیش زمان تاسیس سایپا نه الان اینها با این کاراشون توهین میکنند به مردم این چیه ساختن یعنی چون وانت پیکان بد ما یه ماشین مزخرف دیگه بسازیم حالا یه درصدم بهتر بسازیم.تا اونجایی که میشه باید انتقاد کرد و مسخره کرد.اینا فقط دنبال منافعشون و به فکر مردم نیستن

   موافقم ۰
   مخالفم ۰
  3. فواد

   ۱۵ بهمن ۱۳۹۳
   سوابق: (16 ديدگاه)

   شما پولدارا بنز و … سوار میشین نمیدونین ماها چی میگیم.
   پیکانی رو که شما مسخره میکنی واسه ۳۰-۴۰ سال پیشه و الان شما داری ماشینیو تعریف میکنی که تازه داره تولید میشه.پس مقایسه این دوتا از هیچ جهت درست نیست.شما بیا این پرایدو با ارزون ترین وانت شرکت تویوتا یا … که الان داره تولید میشه مقایسه کن.اون وقت تفاوت این هارو ببین.
   تازه کاش همین پیکان یا پرایدم تولید خودمون بود ولی متاسفانه اونا هم از کشورای دیگه اومدن.پیکان که از انگلستان وارد شده و پراید هم از کره.

   موافقم ۰
   مخالفم ۰
 10. امید

  ۲۱ اسفند ۱۳۹۱
  سوابق: (4 ديدگاه)

  دوستان به این قوطی کبریت توهین نکنید!!!!

  موافقم ۰
  مخالفم ۰
 11. امید

  ۲۱ اسفند ۱۳۹۱
  سوابق: (4 ديدگاه)

  دوستان این وانت به اندازه یه خر بار می بره!!!!!؟

  موافقم ۰
  مخالفم ۰
 12. بهرام

  ۲۲ اسفند ۱۳۹۱
  سوابق: (1 ديدگاه)

  با عرض سلام خدمت کلیه کسانی که در طراحی و تولید این خودرو واقعا زحمت زیادی کشیدند. فقط واسه من خیلی عجیبه که طراحان این خودرو آیا مهندس بودند یا مهندس افتخاری بودند؟؟؟؟ آخه مگه میشه که یک وانت فقط دیفرانسیل جلو باشد؟؟؟؟ مهندسین محترم وقتی عقب این وانت ۴۶۰ کیلو بار بزنید که دیفرانسیل جلو نمیتونه حرکت کنه و لیز میخوره. واقعا که…………..آیا این وانت میتونه با ۴۶۰ کیلو بار سربالایی را بره بالا؟؟؟؟؟؟؟؟ خنده داره……

  موافقم ۰
  مخالفم ۰
 13. امید

  ۲۲ اسفند ۱۳۹۱
  سوابق: (4 ديدگاه)

  چرا نظر منو نزاشتین

  موافقم ۰
  مخالفم ۰
 14. امید

  ۲۲ اسفند ۱۳۹۱
  سوابق: (4 ديدگاه)

  حیف ……….

  موافقم ۰
  مخالفم ۰
 15. سیروس

  ۲۳ اسفند ۱۳۹۱
  سوابق: (1 ديدگاه)

  یه سوال دارم از سازندهای این جوجه پراید؛اخه ماشینی که ظرفیتش ۳۸۰کیلو باشه میشه باهاش بار کشید

  موافقم ۰
  مخالفم ۰
 16. محمد

  ۲۵ اسفند ۱۳۹۱
  سوابق: (1 ديدگاه)

  به قول ما اصفانیا: وَنتی پرایتم ساختن…

  جلل الخالق. احتمالا طراح خوش ذوق این پدیده پای منقل نشسته بوده که ناگهان ایده ساخت این لگن به به پِهن توی سرش خطور میکنه…

  حالا صبر کنین موقع ثبت نامش چنان صفی میکشن ملت و تو سر کله هم میزنن که نگو و نپرس.

  موافقم ۰
  مخالفم ۰
 17. حسين

  ۲۵ اسفند ۱۳۹۱
  سوابق: (2307 ديدگاه)

  اقا مرتب خودرو یک وانت به اسم ky5 تولید میکنه یا قراره بکنه(دقیق نمیدونم)که با حجم موتور تقریبا مشابه میتونه ۹۸۰کیلوگرم بار جابجا کنه!حالا شما کدوم رو میخرید? از سایت pedal هم خواهش میکنم وانت های کارا و روا و ky5 روباهم مقایسه کنه!

  موافقم ۰
  مخالفم ۰
 18. صادق

  ۲۶ اسفند ۱۳۹۱
  سوابق: (1 ديدگاه)

  به عابرین پیاده توصیه میکنم که وقتی این پراید دو گرمی رو از دویست متری دیدن حواسشون باشه پاشون بهش نخوره آخه ممکنه چپ بشه بیست بیست میلون بیوفته گردنشون

  موافقم ۰
  مخالفم ۰
 19. اب

  ۳۰ اسفند ۱۳۹۱
  سوابق: (2 ديدگاه)

  یکی اینو کامنت داده بود جاتون خالی کلی خنده ی تلخ کردیم.شما هم بخندید
  مشخصات فنی این غول:
  قدرت:۶۳+۵=۶۸=بولدوزر
  سرعت=۱۷۰۰۰۰ m/h=آونتادور سرعت نوری
  استحکام=ضد ضربه=فیبر مقوای تقویت شده
  طراحی=مفهومی=لامبو پردیگون
  ظرفیت= بستگی به تعداد افراد دارد(نامحدود)
  گیربکس:دوکلاچه تعویض در ۰۰۰۰۰۴. ثانیه
  دیفرانسیل:به شما چه؟ دلمون میخواد دیفرانسیل جلو بزنیم مشکلیه؟؟؟؟
  قیمت:تا این ثانیه ۲۰۰۰۰۰۰۰
  بازم بگم؟

  آیا باز هم در خرید تعلل میکنید!!!

  موافقم ۰
  مخالفم ۰
 20. مکانیک

  ۳۰ اسفند ۱۳۹۱
  سوابق: (6 ديدگاه)

  مثل اینکه طراح قبل از طراحی این ماشین دستشویی نرفته.

  موافقم ۰
  مخالفم ۰
  1. امیر

   ۶ فروردین ۱۳۹۲
   سوابق: (6 ديدگاه)

   رفته عزیز جان ولی شرایط برای بهتر فکر کردن احتمالا محیا نبوده

   موافقم ۰
   مخالفم ۰
 21. کلنگ

  ۴ فروردین ۱۳۹۲
  سوابق: (8 ديدگاه)

  راستی این چندتا سیلندر و دیفرانسیل داره !
  کارت سوخت بهش میدن یا نه ؟
  اصلا پلاکش می کنن ؟
  یا که تحویل مشتری میدن یا نه ، تحویل فوری شش ماهه هست؟
  من از همین حالا تعداد کشته شدگان با این ماشین رو حساب می کنم ببینم بیشتر از پراید عادی کشته میده؟

  موافقم ۰
  مخالفم ۰
 22. امیر

  ۶ فروردین ۱۳۹۲
  سوابق: (6 ديدگاه)

  فقط مهندسان سایپا وایران خودرو هستند که از یک مدل ماشین که بیست سال پیش به مملکت اومده میتونند بیست مدل خودرو طراحی کنند .در ضمن منتظر پراید کوپه،رودستر،سه چرخ،شاسی بلند ودیگر مدل های متنوع باشید.

  موافقم ۰
  مخالفم ۰
 23. alireza

  ۷ فروردین ۱۳۹۲
  سوابق: (9 ديدگاه)

  واقعا وانت مزخرفیه -صد رحمت به وانت پیکان

  موافقم ۰
  مخالفم ۰
 24. alireza

  ۸ فروردین ۱۳۹۲
  سوابق: (9 ديدگاه)

  نمیدونم باید اسم اینارو گذاشت مهندس طراح یا …ابروی هرچی مهندس طراح بردن-من نمیدونم هدف اینا از طراحی این گاری چی بوده-به درد هیچ کاری نمیاد-واقعا براشون متاسفم

  موافقم ۰
  مخالفم ۰
 25. مسعود هدایت

  ۱۱ فروردین ۱۳۹۲
  سوابق: (1 ديدگاه)

  دیشب پدربزرگم اومد به خوابم گفت:پسرم پراید هنوز تولید میشه.گفتم آره پدر بزرگ.وانتش هم داره میاد.بعد یک سری تکون داد و رفت.
  آخه یکی نیست بگه بابا دست از سر این پراید بردارید.یکم از کارخانجات هیوندا و تویوتا یاد بگیریم.
  ما میتوانیم

  موافقم ۰
  مخالفم ۰
 26. فردین

  ۱۴ فروردین ۱۳۹۲
  سوابق: (1 ديدگاه)

  حیف اینقدر آهن قراضه:که باهاش این وانت لبو فروش رو درست کردن. حیف………………….!

  موافقم ۰
  مخالفم ۰
 27. محمد حسین(خبره و طراح معروف خودرو)

  ۱۶ فروردین ۱۳۹۲
  سوابق: (5 ديدگاه)

  چرا آخه مگه ما فقیریم که هنوز پراید تولید کنیم چرا نباید بااین پولهای کلان یه کم به وضع خودرو برسیم!
  بخدا من میدونم که چقدر ایرانخودرو فرصت پیشرفت داره!!چقدر بودجه داره!!!
  میتونیم ماشینهایی بسازیم که آمریکا و آلمان خرد کنیم!!این همه استعداد و پول حیف نیست که ماشینی بگیریم که داره رکورد کشتار ((جنگ جهانی)) رو میگیره!! بهتر نیست حالاکه تولید خوب نمیکنید بجای وسایل بدرد نخور چینی ماشین خوب وارد کنید!!بخاطر جون هم پیکرامون لایک کنید که شاید جواب بگیریم!!!

  موافقم ۰
  مخالفم ۰
 28. نیما

  ۲۰ فروردین ۱۳۹۲
  سوابق: (1 ديدگاه)

  خیلی خوبه

  موافقم ۰
  مخالفم ۰
 29. ایران

  ۲۲ فروردین ۱۳۹۲
  سوابق: (9 ديدگاه)

  فقط میگم هیچ کس به فکر جون مردم نیست همه به فکر پول درآوردن هستن کشوری مثل آمریکا که ما ها همه ادعا می کنیم آدم کش و غارتگر هستن ماشین های میسازن که امنیت بالای داره ما هم مسلمانیم.بیخیال بابا

  موافقم ۰
  مخالفم ۰
 30. محمد

  ۲۹ فروردین ۱۳۹۲
  سوابق: (3 ديدگاه)

  واقعا تاسف باره ….
  صنعت خودرو سازی ایران نه تنها خودش دو ریالم نمی ارزه و هیچ کاری بلد نیست انجام بده !!!
  بلکه خودرو های مملکتای دیگه رو هم به گند میکشه …
  هزاران هزار تاسف … اه

  موافقم ۰
  مخالفم ۰
  1. من

   ۲۸ خرداد ۱۳۹۲
   سوابق: (1 ديدگاه)

   فقط بلدین غر بزنین.. خودتون یه سه چرخه بچه هم بلد نیستین طراحی کنین .. ادعا میکنین کارشناسین ! !!

   موافقم ۰
   مخالفم ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی پذیرفته نمی‌شوند. برای تغییر آواتار خود می‌توانید از سایت گراواتار استفاده نمایید.

دکمه بازگشت به بالا