به‌روزرسانی شورولت کوروت

بعد از دو سال حضور در بازار و دست‌یابی به عناوین مختلف، اکنون کمپانی شورولت دستی بر سر روی نسل هفتم کوروت استینگری کشیده و بروز رسانی‌های تکنولوژیکی و قابلیت‌های جدید به کوروت C7 افزوده است.

2016 Chevrolet Corvette Z06 coupe
2016 Chevrolet Corvette Z06 coupe

از مهم‌ترین بروز رسانی‌هایی که در شورولت کوروت C7 مدل 2016 انجام پذیرفته می‌توان به امکان سفارش سه نوع تریم و رنگ‌بندی مختلف جدید برای اتومبیل اشاره کرد. اما بی‌شک مهم‌ترین تغییر در کوروت مدل 2016 سیستم Magnetic Ride Control است که بر روی این اتومبیل به صورت استاندارد عرضه می‌شود و در سال‌های گذشته این سیستم به همراه پکیج Z51 و به صورت سفارشی عرضه می‌شد.

2016 Chevrolet Corvette Z06 coupe
2016 Chevrolet Corvette Z06 coupe

برای شورولت کوروت 2016 می‌توان دو رنگ بدنه جدید زرد مسابقه‌ای و قرمز متالیک Long Beach را سفارش داد هم‌چنین رینگ چرخ‌های کوروت 2016 را می‌توان در رنگ‌های نقره‌ای و مشکی و یا از جنس کروم سفارش داد هم‌چنین در کوروت 2016 روکش فیبر کربنی جای میله کرومی را در جلوپنجره گرفته است.

2016 Chevrolet Corvette Z06 coupe
2016 Chevrolet Corvette Z06 coupe

در داخل کابین کوروت 2016 هم به‌مانند مدل اسپرت Z06 از فرمانی با قسمت تحتانی تخت استفاده شده و صندلی‌ها هم با نمونه سفارشی GT با روکشی از جنس چرم یا میکروفیبر جایگزین شده‌اند.

2016 Chevrolet Corvette Z06 convertible
2016 Chevrolet Corvette Z06 convertible

برای مدل‌های کوپه و کانورتیبل تریم 3LT کوروت 2016 می‌توان سه نوع پکیج طراحی مختلف سفارش داد که به مشخصات هرکدام اشاره می‌شود.

Twilight Blue Design Package
این پکیج طراحی ترکیبی کلاسیک از سفید/خاکستری با آبی را فراهم می‌آورد. در صورت سفارش این پکیج رنگ بدنه اتومبیل به خاکستری کوسه، نقره‌ای، سفید قطبی و آبی جدال شبانه محدود می‌شود. در صورت سفارش این پکیج برای مدل‌های کانورتیبل، سقف اتومبیل به رنگ آبی درآمده و از رنگ خاکستری برای داخل اتومبیل استفاده می‌شود. در این پکیج طراحی، رنگ کالیپر های ترمز مشکی یا خاکستری خواهد بود.

2016 Chevrolet Corvette Z06 convertible
2016 Chevrolet Corvette Z06 convertible

Spice Red Design Package

رنگ بدنه اتومبیل در صورت سفارش این پکیج طراحی به چهار رنگ قرمز متالیک، خاکستری کوسه وار، سفید قطبی و نقره‌ای محدود می‌شود. در صورت سفارش این پکیج برای مدل کانورتیبل، سقف اتومبیل به رنگ قرمز ادویه‌ای درمی‌آید و رنگ کابین خودرو هم مشابه رنگ سقف اتومبیل یعنی قرمز ادویه‌ای خواهد بود.

2016 Chevrolet Corvette Z06 convertible
2016 Chevrolet Corvette Z06 convertible

Jet Black Suede Design Package

رنگ بدنه اتومبیل در صورت سفارش این پکیج بنا به درخواست خریدار، قرمز مشعلی، مشکی، سفید قطبی یا نقره‌ای خواهد بود و رنگ سقف مدل‌های کانورتیبل مجهز به این پکیج طراحی، مشکی می‌باشد. در کابین کوروت مجهز به این پکیج طراحی روکش صندلی‌ها، فرمان و شیفتر دنده از جنس میکروفیبر خواهد بود.

2016 Corvette Stingray and Z06 Jet Black Suede Design Package
2016 Corvette Stingray and Z06 Jet Black Suede Design Package

هم‌چنین کمپانی شورولت با ارائه یک مدل ویژه و تولید محدود به درخواست مشتریانی که می‌خواستند کوروت Z06 آن‌ها چهره‌ای مشابه اتومبیل‌های مسابقه‌ای داشته باشد، پاسخ داد.

2016 Corvette Stingray and Z06 Jet Black Suede Design Package
2016 Corvette Stingray and Z06 Jet Black Suede Design Package

این اتومبیل ویژه با نام کوروت Z06 C7.R Edition شناخته می‌شود و تنها در تعداد 500 دستگاه تولید خواهد شد. دلیل انتخاب چنین نامی برای این خودرو تولید محدود در واقع پاسداشت موفقیت‌های مدل مسابقه‌ای C7.R در مسابقات مختلف بوده است.

2016 Chevrolet Corvette Z06 convertible
2016 Chevrolet Corvette Z06 convertible

این نسخه ویژه بر اساس کوروت Z06 مدل 2016 ساخته شده و به پکیج پرفورمنس Z07 هم مجهز می‌باشد. از جمله تغییرات انجام شده بر روی اتومبیل به منظور دسته یابی به چهره‌ای تهاجمی‌تر می‌توان به موارد زیر اشاره کرد. افزودن برچسب‌ها و گرافیک‌های مختلف به اتومبیل، رینگ چرخ‌های ویژه مشکی با قسمت دوار زرد رنگ، اضافه کردن فیبرکربن به قسمت مرکزی کاپوت جلو، پوشش چرم برای لوازم داخلی اتومبیل با دوخت زرد رنگ و هم‌چنین به کار بردن میکروفیبر در صندلی‌ها و فرمان اشاره کرد. این نسخه ویژه از شورولت کوروت Z06 را می‌توان در رنگ بدنه‌های زرد و مشکی سفارش داد و به منظور حفظ و نگه‌داری این اتومبیل تولید محدود از گزند نور آفتاب و کدر شدن رنگ به همراه آن یک کاور به رنگ بدنه به خریدار تحویل داده می‌شود. هیچ تغییر فنی در شورولت کوروت Z06 C7.R Edition رخ نداده و اتومبیل هم چنان از انجین LT4 جنرال موتورز با مشخصات فنی مشابه Z06 استاندارد استفاده می‌کند، البته لازم به ذکر است که این نسخه تولید محدود به صورت استاندارد به پکیج Z07 مجهز گشته که امکانات اضافه‌تری شامل ترمزهای کربن سرامیکی برمبو و تایرهای میشلن PS Cup 2 را در اختیار اتومبیل می‌گذارد.

2016 Chevrolet Corvette Z06 convertible
2016 Chevrolet Corvette Z06 convertible

شورولت کوروت Z06 مدل 2016 نسبت به مدل سال قبل از لحاظ فنی تغییری نداشته و هم چنان از موتور 6.2 لیتری V8 جنرال موتورز بهره می‌گیرد. قدرت و گشتاور موتور فوق 650 اسب بخار و 650 پوند فوت بوده و قدرت خود را به واسطه یک جعبه‌دنده 7 سرعته دستی به چرخ‌ها منتقل می‌کند. شتاب صفر تا 60 مایل شورولت کوروت Z06، 3.2 می‌باشد البته در صورت سفارش جعبه‌دنده 8 سرعته اتوماتیک اتومبیل شتاب صفر تا 60 مایل را در تنها 2.95 ثانیه عملی می‌کند.

2016 Chevrolet Corvette Z06 coupe
2016 Chevrolet Corvette Z06 coupe

هنوز قیمت رسمی مدل Z06 C7.R Edition اعلام نشده اما با توجه به تولید محدود بودن اتومبیل و مدنظر قرار دادن قیمت شورولت کوروت 3LZ Z06 مدل 2015 می‌توان گفت که قیمت این نسخه تولید محدود بالاتر از 105,630 دلار خواهد بود.

درباره نویسنده

فرید حنیفه زاده، علاقه مند و نویسنده مطالب خودرو

32 دیدگاه

 1. ELDORADO
  سوابق: (42 دیدگاه) ,

  یک دقیقه نیست تولید شده میان بروز رسانیش میکنن.دو نکته اینجا اهمیت داره یکی اینکه چقد سرعت پیشرفتشون زیاده یکیم ماییم که 405وپرایدو نیسان جونیورو هنوز تولید میکنیم بعد سر داشتن با نداشتن ایربگش دعوا داریم.چچجوری ما با اینا میخوایم رقابت کنیم

  پاسخ
 2. شایان
  سوابق: (1327 دیدگاه) ,

  اونوقت بازیکنان یه تیمه انگلیسی که اسپانسرشون همین شرکته این ماشینو نخواستن هیچ ایرادی نداره شیک و تمیز شتاب عالی طرح داخلی و خارجی عالی

  پاسخ
 3. شلبى
  سوابق: (567 دیدگاه) ,

  چقدر اون رنگ سفیدش با اون خطاى سه رنگى که از سرتاسر ماشین عبور میکنه و به لوگوى کوروت ختم میشه زیباست…..

  پاسخ
 4. ali2240
  سوابق: (509 دیدگاه) ,

  بهترین سوپر اسپرت آمریکا و یکی از بهترین سوپرکارهای دنیااااس
  عاشق طراحی مدل کروکیشم،طراحی داخلیشم بی نظیره
  یه ماشین همه چی تموممم

  پاسخ
 5. امیر
  سوابق: (56 دیدگاه) ,

  آمریکا پرچم بالاست.
  یک آمریکایی اصیل و واقعی.
  بهترین سوپر اسپرت دنیا…

  پاسخ
 6. احمد باقری
  سوابق: (4715 دیدگاه) ,

  واقعا هم از نظر طراحی و هم از نظر فنی برای خودش شاهکاری است.

  پاسخ
 7. کافر مقدس
  سوابق: (505 دیدگاه) ,

  ملت کی گغته کوروت سوپر اسپرته که هی تکرار میکنید!! درسته با یک سوم قیمت سوپر اسپرت ها قدرت سوپر اسپرت هارو میده ولی کوروت اسپرت است .

  http://en.wikipedia.org/wiki/Chevrolet_Corvette

  خداکنه نسل بعدش بر اساس اینی باشه که بیش از 4تا تولید نشد:(

  http://en.wikipedia.org/wiki/File:1977_Aero-Vette.jpg

  پاسخ
 8. سارا
  سوابق: (23 دیدگاه) ,

  چقدر قشنگه این ماشین مخصوصآ رنگ قرمزش … طراحیش حرف نداره

  پاسخ
 9. lmbx
  سوابق: (218 دیدگاه) ,

  چه قدر شبیه z06 شده. ولی ایکاش موتورشو هم تقویت کوچکی میکردن.
  ولی در کل عالی شده.به نظرم با توجه به قیمت بهترین سوپر کار جهان هستش

  پاسخ
  1. فریا
   سوابق: (687 دیدگاه) ,

   اولی که خودش Z06 ـه 😀
   این طوسی آخریه Stingray ساده ست . تغییر ظاهری نداشتن .

   پاسخ
 10. american muscle
  سوابق: (98 دیدگاه) ,

  خیلی شبیه z6 هس ولی بازم چلنجر هلکت سره ازش.ت. طراحی شورولت بهتره نمیدونم چرا دوج دس از این طرحش بر نمیداره به شارژرا یه تنوع داده ولی به چلنجرا کاری نداشته .ولی در کل یکم رو قدرتش بیشتر کار کنه میتونه دوجو بذاره تو جیبش

  پاسخ
  1. شروین
   سوابق: (519 دیدگاه) ,

   سلام داداش خوبی؟ اولاً که عشق است اسمت و عکس آواتارت و هرچی امریکایی بازه. اما نمیشه گفت چلنجر ازین بهتره. هرچند تو پست مربوط به انتخاب کوروت و چلنجر من چلنجر رو انتخاب کردم اما هیچکدوم از اون یکی بهتر نیست. هرکدوم یه جور خوبن. بعدم چلنجر اصلا اون طراحیش هیچوقت قدیمی نمیشه که بخواهد عوضش کنه. دلیلی نداره عوض کنه. خیلی هم طراحیش عالیه. آخرت ماسله!!!

   پاسخ
 11. american muscle
  سوابق: (98 دیدگاه) ,

  lmbx چقد نظرامون شبیه خخخخخ من نظر دادم دیدم دوتا اضافه شده برگشتم دیدم تو نظر دادی خیلی شبیه بود خخ

  پاسخ
 12. amir
  سوابق: (14 دیدگاه) ,

  دوستان ببخشید من یه سوال داشتم می خواستم اگه زحمتی نیست جواب بدید
  اگه خدا بخواد من حدود 150 تومن میخوام برای ماشین خرج کنم و دنبال یه ماشین خانوادگی ام
  به نظرتون مورانو 2009 با 100000 کارکرد قیمت 130 ملیون می ارزه یا تینا 91 یا کرولا gli صفر
  اگه دوستان گزینه دیگه ای مد نظر دارید هم خوشحال میشم بفرمایید
  با تشکر

  پاسخ
  1. شروین
   سوابق: (519 دیدگاه) ,

   سلام امیر جان. خوبی؟ هر 3 تا عالیه اما مورانو و تیانا به خاطر اینکه دیگه تولید نمیشن بعدا فروشش برات سخت تر خواهد بود و میتونه حتی با ضرر مالی بیشتر همراه باشه یا قطعاتش سخت پیدا شه. البته شاید هم اینطور نشه چون تو ایران میدونی که همه چیز بی حساب و کتابه. در ضمن اگه فکر میکنی ممکنه از انتخابت برای کرولا صفر پشیمون شی یا دست دو تمیز بخر، یا حتما قبلش اگه کسی داره باهاش یه کم رانندگی کن که اینجور نشه که صفر بخری و ارگونومیش رو نپسندی و بخواهی بفروشی و ضرر کنی.
   من نظرم رو بین این 3 تا گفتم. اگه نه من خودم مزدا 3 رو بیشتر می پسندم هرچند نرمی کرولا رو هیچوقت نداره. اما بهر حال اونم مشکل عدم تولید رو داره…
   اگر هم شاسی بلند دوست داری میتونی رو هیوندایی ix35 یا کیا اسپورتیج فکر کنی چون بهر حال رند بازارن…

   پاسخ
   1. amir
    سوابق: (14 دیدگاه) ,

    دوست من با کمال احترام
    من هیچوقت 150 تومن بابت ماشین کره ای نمیدم چون سگجون بودن ژاپنی بهم اثبات شده حالا به نظر شما خرید یه خودروی 100000 کارکرد ولو بیرنگ عقلانی هست یا خیر؟

    پاسخ
    1. شروین
     سوابق: (519 دیدگاه) ,

     امیر جان من خودم هم زیائ موافق 150 واسه کره ایی نیستم. اما اگه کسی بخواهد بعد از 2 یا 3 سال ماشینش رو عوض کنه توجیه داره اونم چون بازار خرید و فروشش خوبه. اگه نه اگه میخوای مدت زیادی نگه داری نه. در مورد کارکرد خودرو هم نظر شخصی من اینه که ترجیح میدم ماشین رنگ خوردگی جزیی داشته باشه اما کیلومترش کمتر باشه. و البته اون کیلومتر رو چه جور رفته باشه. یکی هست هر 20000 تا روغن عوض کرده یکی هر 7000 تا. خب خیلی تاثیر داره. و شما با اون مقدار پول گزینه های زیادی داری که کیلومترشون کم باشه دوستان به خیلی هاش اشاره کردن.

   2. P.G
    سوابق: (488 دیدگاه) ,

    امیر جان من مورانو رو بهت توصیه نمیکنم چون زیاد ماشین جالبى از آب درنیومد و همچنین ظاهر جالبى هم نداره،از طرفى ١٠٠،٠٠٠ کارکرد براى مدل ٢٠٠٩ خیلى زیاده،حالت خوب براى کارکرد ماشین سالى ده دوازده هزارتا کارکرده و هفده هزارتا زیاده
    البته تیانا تمیز هم گزینه ى بسیار خوبیه و اگه از نظر کیفیت سوارى صحبت کنیم قطعاً از کرولا بهتر خواهد بود و همچنین بر خلاف کرولاى صفر افت قیمت خودش رو هم کرده که هیچ،تازه قیمتش از این به بعد افزایش هم پیدا خواهد کرد،چون دیگه تولید نمیشه!
    علاوه بر اینایى که گفتى من سه چهارتا گزینه ى دیگه اى رو هم که از نظرم ماشیناى فوق العاده اى هستن بهتون میگم،هرچند معیارم براى این گزینه ها فقط کیفیت خودروى مورد بحث و در واقع ماشین بودنشه،نه بازار و این حرف ها،مگرنه اگر بخوایم بازار رو هم در نظر داشته باشیم شاید به قول بعضى از دوستان هیچى ماشین کره اى نشه ولى………!
    به هر حال اینا پیشنهاد هاى منه:
    شما میتونى یه هوندا آکورد مشابه صفر و بسیار کم کارکرد مدل ٢٠١۴ با همون حدود١۵٠ تومان بگیرى،اگه بیاى رو مدل ٢٠١٣ که قیمت بیشتر هم افت میکنه و میاد دور و بر ١٣٠ تا ١۴٠،همونطور که احتمالاً خودت میدونى آکورد یکى از ده سدان برتر دنیا انتخاب شد و کیفیتش ثابت شده است
    گزینه ى خیلى خوب دیگه به نظر من یه اوپل آسترا صفر کیلومتر مدل ٢٠١۴ میتونه باشه که هم صفره و هم دیگه کیفیت سوارى و نام اوپل مساوى جنرال موتورز،تضمین شده است!
    اگر هم دنبال شاسى بلندى به نظر من اگر توانایى این رو دارى که حدود بیست تومن رو بودجه ات بذارى با حدود ١٧٠ تومن میتونى یه لندکروزر GX-R تمیز کم کار مدل٢٠٠۵ تا ٢٠٠٧ بگیرى که دیگه کیفیتش ثابت شده و بى حرف و حدیثه و به معناى واقعى سوار شاسى بلند واقعى میشى!
    البته میتونى با بودجه ى خودت یه پرادو VX مدل ٢٠٠۶-٢٠٠٧ هم بگیرى که نسبت به لندکروزر جمع و جورتر و شهرى تره و چون شش سیلندره موتور قوى و پر جونى هم داره!
    سراغ کره و چین هم نرو…!
    اینا چیزاییه که من به ذهنم میرسه،ارادت

    پاسخ
  2. باربد.فقط شورولت.فقط کامارو
   سوابق: (811 دیدگاه) ,

   سلام عرض شد خدمت امیر جان و شروین عزیز
   امیر آقا دو تا مورد رو پیشنهاد میکنم که صفر کیلومترش هم گیر میاد تو این رنج مد نظر جنابعالی.
   یکیش رنو سفران هست 2.0 لیتری فکر کنم سفران SE بود تو این رنج و سوناتای 2015 هم مدل YF هست.خصوصا سوناتا امسال و پارسال به خوبی از پس درخواست مشتری ها بر اومد.
   خب این خودرو ها هم خدمات خوبی دارن همون طور که میدونید.
   امیدوارم کمکی کرده باشم.
   ارادتمندم

   پاسخ
  3. javid
   سوابق: (92 دیدگاه) ,

   با سلام
   امیر اگر میخواهی 150 حالا یکم بیشتر بابت ماشین بدی، اگر سرعت و شتاب برات مهم نیست من پیشنهاد میکنم پرادو چهار سیلندر مدل 2007 و یا 2008 بخری پدرم سال 2007 خرید عین ساعت کار میکرد و هنوز هم کوچک ترین صدایی با توجه ب این که تو بدترین شرایط ممکن بوده نداشته
   امییدوارم کمکی کرده باشم با تشکر

   پاسخ
  4. فریا
   سوابق: (687 دیدگاه) ,

   سلام
   یه نیم نگاهی هم به مرسدس E280 های مونتاژ و آکورد داشته باش داداشی .

   پاسخ
  5. محمدرضا
   سوابق: (202 دیدگاه) ,

   سلام دوست عزیز
   بین اینا من تیه نا رو ترجیح میدم
   ولی میتونی با این پول یه آریون هم بگیری که یه 20تا کار کدشو دیدم 140 مدل 2011 با موتور 3500 عالیه
   ولی اگر ماشین صفر بخوای بگیری انواع هیوندا وکیا هست که به نظر من منطقی تره

   پاسخ
 13. Archi Khan
  سوابق: (1761 دیدگاه) ,

  امریکایی ، suv های فول سایز یه چیزه دیگه اسسسس …

  پاسخ
 14. P.G
  سوابق: (488 دیدگاه) ,

  کوروت یه اسطوره است،جزئى درخشان از تاریخ خودرو!
  کوروت همیشه زیباست و جلب توجه میکنه،حالا فرقى نداره صفر باشه یا کلاسیک
  تو محل ما صاحب یه گاراژ هست که دو سه تا کوروت C2 مدل دهه ى ١٩٧٠ رو تا حالا گرفته و بعد از بازسازى فروخته،در حال حاضر هم کار بازسازى یه کوروت قرمز رنگ مدل ١٩٧۵ با سقف T-top رو تازگیا تموم کرده و جلوى در گاراژ پارک میکنه،خیلى جالبه،وقتى اون ماشین رو وسط کلى پراید و پژو که جلو عقبش پارک شدن میبینى دقیقاً عین این میمونه که یک جواهر رو اشتباهى انداخته باشن تو سطل آشغال!روحت به پرواز درمیاد،میرى تو حال و هواى دهه ى هفتاد و این همون قدرتیه که بعضى ماشین هاى کلاسیک مثل کوروت دارن!

  پاسخ

دیدگاه شما چیست؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی پذیرفته نمی‌شوند. برای تغییر آواتار خود می‌توانید از سایت گراواتار استفاده نمایید.
x