تازه ترین رندرها و اطلاعات از فراری دینو 2019

آیا دینو پیام‌آور تغییر و سازش است؟
جزئیات تازه از نسل جدید فراری دینو به‌وضوح از یک تغییر گسترده در شیوه طراحی و مهندسی در فراری حکایت دارد. این اطلاعات که شامل یک رندر دیجیتال است نشان می‌دهد فراری مصمم است این خودروی اسپرت را تا پیش از پایان دهه حاضر به بازارهای جهانی معرفی کند. مدل جدید فراری شباهت آشکاری به مفهومی انتزاعی سرجیو دارد که در نمایشگاه فرانکفورت 2014 توسط فراری معرفی شد. این رندر که به تازه‌ی توسط نشریه معتبر خودرو انگلستان فاش و منتشر شده تغییر نگاه فراری به طراحی محصولاتش را اثبات می‌کند. طراحی جدید فراری که در دینو نمود یافته تهاجمی و نوین است و از مفاهیم آینده‌نگرانه‌ای برخوردار است. برطبق گزارش نشریه موتورترند، مهندسان فراری مدت‌های مدیدی است که کار خود را بر روی این مدل در پیست مارانللو پیش می‌برند. البته مجله خودروی بریتانیا در این باره اطلاعات دقیق تری ارائه نموده است.

2019 Ferrari Dino rendering
2019 Ferrari Dino rendering

برطبق این اطلاعات فراری در طراحی دینو آشکارا پوزه خودرو را پایین کشیده تا در عین تهاجمی‌تر نمودن وجهه دینو، بتواند ضریب پسار خودرو را کاهش داده و بدین‌وسیله هم مصرف سوخت را کاهش دهد و مقاومت بدنه در برابر باد را حداقل ممکن برساند. در بخش عقب نیز تا حد زیادی دینو نسبت به سایر محصولات فراری کوتاه‌تر شده و عرشه و درب عقب تقریباً به شیشه عقب چسبیده است. گفته می‌شود دینو حدود 120 میلی‌متر از 488 کوتاه‌تر است و با توجه به حجم گسترده‌تر موتور توربو شاید دینو نسبت به سایر فراری‌ها فضا و گنجایش کمتری داشته باشد.

ferrari dino mule
درباره نام دینو هم حرف و حدیث بسیار است. عنوان دینو که به‌طور آزمایشی بر روی پروژه جدید فراری گذاشته شده، کوپه‌ای اسپرت و جدید از فراری است. این کوپه که نامی مشهور و تاریخی دارد، حامل پیامی از دهه 60 و 70 میلادی است که فراری تحت لوای این نام خودروهای فوق‌العاده‌ای را روانه بازار نمود. از مشهورترین این مدل‌ها می‌توان به مدل دینو 206 GT اشاره کرد. برند دینو که در سال 1966 تا 1974 به‌عنوان یک زیرشاخه و برند نیمه‌مستقل در ذیل مجموعه فراری به کار ساخت کوپه‌های موتور وسط مشغول بود با ساخت دینو 206 GT دست به کار بزرگی زد. چیزی که در این بین در شیوه تولید مدل‌های دینو جالب بود شیوه نام‌گذاری محصولاتی بود که با کدهای مختلف شناخته می‌شدند و در منظر مردم عادی چندان تفاوت معنایی نداشتند. بااین‌حال فراری با تلفیق دو عنصر حجم موتور و تعداد سیلندرهای خودرو به گونه‌های مختلف دینو هویت‌هایی متفاوت می‌بخشید. 246 GT همان دینوی 206 بود که برخلاف موتور 2 لیتری و شش سیلندر 206 از یک موتور 2.4 لیتری سود می‌برد. دینو با اینکه طرفداران بسیاری داشت اما به‌واسطه استراتژی خاصی که داشت نسبت به فراری در سطح پایین‌تری به لحاظ قیمتی قرار می‌گرفت و به‌نوعی گونه دست‌یافتنی فراری بود. از جمله مدل‌هایی که در آن دوران توسط دینو تولید شد و اقبال بسیاری یافت می‌توان به 206 GT و 246 GT,GTS و 308 GT4 2+2 اشاره کرد. این اقبال تا جایی است که مجله معتبر موتور ترند مدل‌های 206 و 246 دینو را یکی از هفت خودروی برتر تمام ادوار فراری اعلام نموده است. خودروهایی که توسط لئوناردو فیوراوانتی طراح بزرگ و مشهور ایتالیایی طراحی شدند و با دارا بودن ترمزهای دیسکی و سیستم تعلیق مستقل پیام‌آور تکنولوژی و نوآوری بودند.

Ferrari Badge
حالا و اکنون فراری درحالی قرار است این کوپه موتور وسط را بر روی نسل جدید پلتفورم مدولار خود روانه بازار نماید که بر طبق اطلاعات درزیافته از ریاست کمپانی، قرار است از قلب شش سیلندر و دوتوربویی به حجم 2.9 لیتر برای در این خودرو استفاده نماید. موتوری که در عین حجم پایین قادر است تا بدون تیونینگ، 450 اسب بخار نیرو تولید نماید. به احتمال فراوان فراری در کنار این موتور کوچک از یک موتور بالای 3 لیتر استفاده خواهد نمود که چیزی بیش از 600 اسب بخار نیرو خواهد داشت و کمی پس از معرفی مدل اولیه در لیست فروش قرار خواهد گرفت. مدل‌های با موتور حجیم‌تر به احتمال فراوان با مالیات‌های سنگینی برای خریداران در چین همراه خواهند بود چراکه به‌واسطه قوانین حافظ محیط زیست، حجم بالاتر خودروها در این کشور مشمول قانون مالیات‌های بالاتر می‌گردد.

1971 Ferrari Dino 246 Gt Gt6
1971 Ferrari Dino 246 Gt Gt6

موتور شش سیلندر و 2.9 لیتری مذکور که پیش از این قلب تپنده مزراتی گیبلی بوده و به زودی در آلفا رومئو جولیا کوادرافولیو بکار می‌رود (برای رقابت با نسل نوین بی ام و M3) همان موتوری است که احتمالاً بر روی مدل 2017 فراری کالیفرنیا نیز قرار خواهد گرفت و برطبق اطلاعات واصله از مقامات فراری، ممکن است به مدل‌های بزرگ‌تر برند فراری از قبیل 488GTB نیز راه یابد.
البته ممکن است سرنوشت این پروژه به سرنوشت فراری و ماندن یا نماندش در زیر پرچم فیات کرایسلر بستگی دارد. فیات کرایسلر به شدت به این بخش از بازار علاقمند است و به احتمال فراوان حتی در صورت خارج شدن فراری از مجموعه FCA، مسئولیت رقابت در این بخش به مزراتی می‌رسد. مزراتی مدت‌هاست از ساخت کوپه اسپرتی و قدرتمند آلفیری صحبت می‌کند. کوپه ای که در صورت تولید و استفاده از تکنولوژی فراری توان بالایی برای رقابت با بزرگان بازار دارد. گفته می‌شود مازراتی در صورت تولید آلفیری، در این مدل از موتور 2.9 لیتری دوتوربویی استفاده خواهد کرد که قرار است بر روی مدل دینو سوار شود.

1967 Ferrari Dino 206 Competizione
1967 Ferrari Dino 206 Competizione

از آنجا که به‌تازگی سرجیو مارچیونه مدیرعامل فیات کرایسلر اعلام نموده شرکت متبوعش درصدد است تا به تقاضای بازار در خصوص خودروهای سبز پاسخ مثبتی دهد احتمالاً محصولات فراری نیز از این قاعده مستثنی نخواهند بود و ممکن است دینو به‌عنوان آینده محصولات فراری با این نگاه طراحی و ساخته شود. ازجمله رقبایی پیشرفته و سرسختی که دینو را برای رسیدن به اهدافش با چالش مواجه می‌کنند می‌توان به مک لارن 570S، پورشه 911 Turbo s و مرسدس بنز AMG GT اشاره کرد. مارچیونه در گفتگو با دیلی تلگراف به فعال بودن تیم پروژه دینو اعتراف کرده و گفته که پروژه دینو در حال پیشرفت است. این مدل در صورت تولید از 488 کوچک‌تر خواهد بود و قیمت کمتری خواهد داشت.

1973 Ferrari Dino 246Gts
1973 Ferrari Dino 246Gts

گفته می‌شود قیمت این مدل در صورت رسیدن به خط تولید حدود 180 هزار دلار چکش می‌خورد که در این صورت کار سختی برای مبارزه با رقیبانش خواهد داشت. فراری قصد دارد با دینو سهم بیشتری از بازار خودروهای لوکس زیر دویست هزار دلار به‌دست آورد و دینو می‌تواند در این راه به فراری کمک نماید. بااین‌حال هنوز تا زمان معرفی مدل‌های دینو در سال 2019 زمان زیادی باقی است. هر آنچه سخت و استوار است دود می‌شد و به هوا می‌رود.

1966 Ferrari 206 S Dino Spyder
1966 Ferrari 206 S Dino Spyder

به نظر می‌رسد دینو محصول تازه فراری پیام واضحی دارد. اینکه فراری قصد دارد تولید را افزایش دهد و اسب مارانللو از ماندن در عالی‌ترین سطوح و حضور در قله خسته شده است. گویا فراری می‌خواهد با تولید دینو به بخش‌های پایین‌تر بازار نقب بزند و ضمن فروش بیشتر سرمایه لازم برای پیشبرد برنامه‌هایش به‌دست آورد. البته مشخص نیست آیا فراری سازش خواهد کرد و یا همچنان به خاص بودنش ادامه خواهد داد.

منبع: autoblog leftlanenews

درباره نویسنده

دانش آموخته و خبرنگار حوزه اقتصاد و علاقه مند به صنعت خودرو

30 دیدگاه

  1. Xman
   سوابق: (546 دیدگاه) ,

   بر عکس من با مدلای جدیدش بیشتر حال میکنم!

   پاسخ
 1. lmbx
  سوابق: (218 دیدگاه) ,

  فراری به خاص بودن و تک بودن مشهوره فکر نکنم همچین اشتباهی بکنه.
  عکس اول منو یاد Acura NSX انداخت .به نظر من اگه میخواد این قیافه اینده فراری باشه خیلی زشته!اصلا حس خاص بودن و ابهت فراری رو نداره

  پاسخ
  1. Carbonado Aventador
   سوابق: (3778 دیدگاه) ,

   رندر هست…
   تا سال ۲۰۱۹ هم ۴ سال مونده!
   اصلا نمیشه گفت که این هست!!!
   چراغ جلوش هم منو یاد R8 انداخت!!!

   پاسخ
   1. Xman
    سوابق: (546 دیدگاه) ,

    ولی جلو پنجرش اصلا شبیه R8نیست!

    پاسخ
 2. وحید
  سوابق: (311 دیدگاه) ,

  طراحی جدیدش هم بی نقصه هرچند قبلی ها رو بیشتر می پسندم
  دوستان چراغای جلو و کمی حالت دماغه شبیه محصولات تسلا نشده

  پاسخ
  1. Xman
   سوابق: (546 دیدگاه) ,

   بیشتر شبیه R8هست تا شبیه تسلا.

   پاسخ
 3. ali
  سوابق: (126 دیدگاه) ,

  خخخ فراری هم یاد گرفته جلو کپی مکلارن
  چقدر هم زشت شده

  پاسخ
  1. Xman
   سوابق: (546 دیدگاه) ,

   بیشتر شبیه مک لارن شده تا تسلا!

   پاسخ
 4. سجاد
  سوابق: (199 دیدگاه) ,

  عکس اول که منو هیجان زده نکرد، ولی فراری کارش درسته هیچوقت قدم اشتباه برنمیداره

  پاسخ
 5. لانتا
  سوابق: (22 دیدگاه) ,

  شباهت زیادى به بى ام دبلىو اى 8 داره احتمالا تا سال 20١9 حتما از پىشرانه هىبریدى استفاده مىشه !البته این عکس معتبر نىست ! معلوم نىست فرارى این مدل اصلا معرفى کنه!

  پاسخ
 6. صادق
  سوابق: (2130 دیدگاه) ,

  درود

  این روزا خبرای خوشحال کننده ای از صنعت خودروی ایتالیا شنیده نمیشه…!!!

  پاسخ
  1. Carbonado Aventador
   سوابق: (3778 دیدگاه) ,

   درود بر صادق…
   البته بستگی داره کدومارو درنظر بگیریم!!!!
   یعنی پاگانی فراری و لامبو رو با فیات آلفا و مازراتی قاطی کنیم یا نه!!!!
   درمورد فراری هم تا ۲۰۱۹ خیلی مونده و دنیای خودرو غیر قابل پیشبینیه!!!!
   لامبو هم پارسال گفته بود ۲۰۲۲ ماشین تمام الکتریکی تلید خواهد کرد!!!!
   زیاد جدی نگیر

   پاسخ
   1. صادق
    سوابق: (2130 دیدگاه) ,

    به به به
    سلام و درود بر محمدحسین عزیز

    والا چی بگم، این مارکیونه، تا حالاش رو کار ندارم ولی از این به بعدش داره خطرناک میشه!!

    در مورد پاگانی باهات موافقم، اوضاش خراب نیست
    در مورد فیات هم که صحبت نکنیم بهتره
    فراری هم که آینده اش خیلی نامعلومه

    در مورد لامبو میتونم بگم که آینده ی مشخص تری نسبت فراری داره
    حداقل میدونیم میخواد چیکار کنه و به چه سمتی بره ولی فراری…

    در مورد ایتالیا هم باید بگم تا وقتی دولتش از صنعت پیشنیاز خودرو (فراهم کننده ها) حمایت نکنه، از صدتا کارخونه ی خودرو سازی هم که حمایت کنه فایده نداره!
    مثلا همین مگنتی، اگه نرسن به دادش میفروشنش
    مث اتفاقی که برای پیرلی افتاد
    مث پینین فارینا
    مث جیوجارو
    مث دوکاتی
    و…

    پاسخ
   2. Carbonado Aventador
    سوابق: (3778 دیدگاه) ,

    درست میگی صادق…
    ولی اگه یه نگاهی به اینایی که گفتی بندازی میبینی همشون توسط یه شرکت بزرگتر خریده شد!!!
    مثل همین دوکاتی که توسط لامبو خریده شد!!!
    در مورد دولت ایتالیا قبول دارم حرفتو!
    ولی خب به نظرت ایتالیا با فراری یا لامبو چه پروژه ای بزنه؟؟؟
    مثلا به فراری بگه از این به بعد برام رم اتوبوس تولید کن؟؟؟
    ارضم اینه
    شرکتی مثل لامبو یا فراری خاصن
    دولت هم باهاشون نمیتونه کاری کنه!
    فقط میتونه بودجه بهشون بده که وضع خود ایتالیا انقدر خراب هست که پولی واسه بخشیدن نداشته باشه!!!!
    درکل
    اگه خدایی نکرده زبون المانا لال فراری یا لامبو تعطیل شن ایتالیا از نظر اتقصادی نابود میشه چون این دو کلی ارز به ایتالیا میارن!!!

    پاسخ
   3. صادق
    سوابق: (2130 دیدگاه) ,

    آره دیگه ممد حسین
    همون حمایت مالی دیگه، که ب قول تو یکی باید بره به دولت ایتالیا پول بده تازه

    فقط امیدوارم صنعتش از این کشور خارج نشه

    ارادت

    پاسخ
  1. Archi KHAN
   سوابق: (1761 دیدگاه) ,

   دقیقا همین طوره امین جان ، فراری راهش را خوب بلده …
   همیشه عالی پیش میره.
   و
   دوست عزیز Mahdi Mercedes که در پایین کامنت گذاشته ایی :
   جمله آخرررر ، مگه حجت حقِ که فراری را کوبونده ؟!!!
   کی گذاشته زمین فراری را ؟ یه نویسنده ؟؟!!!! ( منظورم مترجم نیست ها)
   فراری داره خراب می کنه ؟!!
   طبق کدوم دلیل و سند و منطقی می فرمایین ؟؟؟؟؟

   پاسخ
 7. King of German
  سوابق: (33 دیدگاه) ,

  امین آقا انگار جمله ی آخرشو نخوندی ، فراری رو کوبونده و گذاشته زمین .
  حالا که داره فراری داره خراب می کنه بهونه میاری!

  پاسخ
 8. رضا
  سوابق: (1690 دیدگاه) ,

  فراری دینو می اید ..
  این خبر رو سالهاست دارم میشنوم ولی هنوز معلوم نیست
  شاید الان که از طرف رقبای ارزونتر احساس خطر کردن مجبور بشن بسازنش
  ولی یه فراری 6سیلندر توربو…….خاص نیست

  پاسخ
 9. ارمان
  سوابق: (1224 دیدگاه) ,

  اگه اون رندر 2019 مارک فراری نداشیت بین دو برند audi و mclaren شک میکردن

  پاسخ
 10. نیما
  سوابق: (3 دیدگاه) ,

  مدل های 458 و 488 یه شاهکار خیلی بزرگی تو طراحی پلتفرم و بدنه هست و نمیشه انکار کرد.
  هرکسی با دیدن طراحی مدل های 488 و 458 به وجد میاد ولی حیفففففففففف………که فراری با تولید همیچین مدل بسیار زشت و مسخره و دل زننده ای(دینو) بخواد جایگزین مدل های قبلی کنه.
  امیدوارم مسولین کمپانی اگه بحث مصرف بهینه و الایندگی مطرح هست رو حداقل رو پلترفرم 488 پیاده سازی کنه تا ظاهر بسیار زیبای اون حفظ شه

  پاسخ

دیدگاه شما چیست؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی پذیرفته نمی‌شوند. برای تغییر آواتار خود می‌توانید از سایت گراواتار استفاده نمایید.
x