بررسی فورد فیوژن 2017: چیزی بیش از یک صورت زیبا؟!

علیرغم 6 گزینه‌ی انتخابی برای پیشرانه، دو نوع گیربکس و قیمت نزدیک 40 هزار دلاری (با همه‌ی امکانات)، فورد فیوژن 2017 خودروی اعداد نیست. نقطه‌ی قوت این سدان میدسایز طراحی آن است. این خودرو یکی از جذاب‌ترین سدان های 4 درب زیر 50 هزار دلار است. با فیوژن به روز شده، فورد برنامه‌ای را برای خبرنگاران ترتیب داد تا این خودروی ارتقا یافته را تجربه کنند.

2017-Ford-Fusion-lineup
شگفت‌آور است که پیشرانه‌ی تنفس طبیعی 4 سیلندر 2.5 لیتری این خودرو پرفروش‌ترین است، البته انتظار می‌رود که نسخه‌ی 4 سیلندر 1.5 لیتری توربوشارژردار نیز سهم 25 تا 30 درصدی از فروش را به خود اختصاص دهد. پیشرانه‌ی 2.5 لیتری توانایی تولید 175 اسب بخار قدرت و 238 نیوتون متر گشتاور را دارد درحالی‌که این اعداد برای نسخه‌ی 1.5 لیتری به ترتیب عبارت‌اند از 181 اسب بخار و 251 نیوتون متر گشتاور. نمونه‌ی 2.5 لیتری در مراسم ترتیب یافته توسط فورد حاضر نبود اما نسخه‌ی 1.5 لیتری در شهر چالاک و سریع نشان می‌داد. بااین‌حال، در هنگام عبور از یک کامیون یا ورود به بزرگراه باید کمی صبور بود. فیوژن سنگین‌تر از تویوتا کمری و هوندا آکورد است و ما حدس می‌زنیم که رکورد شتاب صفر تا 96 کیلومتر در ساعت این خودرو کمتر از دو رقیب یاد شده باشد.

2017-Ford-Fusion-front-three-quarter-in-motion-e1463673813398
خریداران فیوژن ارتباط بهتری با مدل اسپورت جدید برقرار خواهند کرد، مدلی که با پیشرانه‌ی 325 اسب بخاری و گشتاور 515 نیوتون متری ارائه می‌شود. این قدرت از دل پیشرانه‌ی 6 سیلندر 2.7 لیتری توربو بیرون خواهد آمد و چند هفته پس از سایر مدل‌ها عرضه خواهد شد. متأسفانه، فیوژن های غیرهیبریدی مصرف سوخت بالایی دارند و تقریباً در ته جدول کلاس قرار می‌گیرند. مصرف سوخت شهری/بزرگراهی پیشرانه‌ی 2.5 لیتری برابر است با 11.2/7.3 لیتر در هر صد کیلومتر. پیشرانه‌ی 1.5 لیتری عملکرد بهتری داشته و 10.2/6.9 لیتر سوخت در هر صد کیلومتر می‌سوزاند. آکورد با پیشرانه‌ی 4 سیلندر و گیربکس اتوماتیک مصرف 8.7/6.3 لیتری و کمری هم با پیشرانه‌ی 4 سیلندر 2.5 لیتری مصرف 9.4/6.7 لیتری دارد که بهتر از فیوژن است. حتی شورلت مالیبوی جدید هم که از پیشرانه‌ی 4 سیلندر 1.5 لیتری توربو استفاده می‌کند رکورد بهتری را در مصرف سوخت بر جای می‌گذارد.

2017-Ford-Fusion-Energi-rear-three-quarter
فیوژن 2017 از دسته‌دنده‌ی جدید چرخشی استفاده می‌کند که در هر دو دسته‌ی عملکردی و “اوه اونو ببین” قافیه را می‌بازد. در زمان تست ما مشکلی را در عملکرد آن مشاهده نکردیم. در مدل‌های غیرهیبریدی حالت اسپورت با انتخاب آسان وجود دارد که پدال شیفترهای استاندارد را در مدل‌های اکوبوست ارائه می‌دهد. ترمز پارک الکتریکی نیز یک به‌روزرسانی مفید است اما آرزو داشتیم تا دکمه‌ی ترمز اتوماتیک در کنسول مرکزی قرار می‌گرفت. گیربکس 6 سرعته ی اتوماتیک فیوژن تعویض‌های نرمی را در مدل‌های 1.5 لیتری و 2 لیتری اکوبوست ارائه می‌دهد. از طرف دیگر سیستم استارت/استاپ پیشرانه‌ی 1.5 لیتری یکی از بهترین‌هایی است که تجربه کرده‌ایم.

2017-Ford-Fusion-side-profile-02
آرامش فیوژن 2017 بسیار احساس‌برانگیز است. ما از سکوت کابین و فضای بار زیاد مدل قبل از فیس لیفت لذت برده‌ایم، در مدل جدید نیز از صفحه‌ی کیلومتر شمار زیبا با دو صفحه‌ی رنگی تقدیر می‌کنیم. فورد با معرفی سیستم اطلاعات سرگرمی Sync 3 امیدوار است تا مسائل و مشکلات گذشته را از یادها ببرد. گرافیک سیستم خوب است اما برای کسانی که از اپل کارپلی و اندروید اتو استفاده می‌کنند، این سیستم نامربوط به نظر می‌رسد.

2017-Ford-Fusion-interior-front-illuminating-light-1
سیستم تعلیق فیوژن هایی که راندیم اکثر دست اندازهای جاده را جذب می‌کردند. خودرو روی جاده سخت و محکم احساس می‌شود اما به اندازه‌ی مزدا 6 اسپورت نیست. پشت فرمان نسخه‌ی پلاتینیوم فیوژن 2017، دید کافی وجود دارد (قیمت این نسخه 37495 دلار و بیشتر است، بسته به نوع پیشرانه). داشبورد دو رنگ و چرم موجود لذت‌بخش هستند. صندلی‌های حمایت‌کننده و پانل درها شسته‌ورفته هستند و LED های روز روشن ظاهر جذاب فیوژن را تکمیل می‌کنند. ستون فرمان برقی خودرو نیز مفید است و از سوی دیگر کروز کنترل تطبیق شونده‌ی فیوژن هم در بزرگراه‌ها به خوبی کار می‌کند و می‌تواند حتی خودرو را متوقف کند. ما تلاش کردیم تا سیستم کمک پارک فعال فورد را بکار بگیریم اما متوجه شدیم که به اندازه‌ی کافی سریع نیست و نسبت به مالیبو و آکورد در مرتبه‌ی پایین‌تری قرار می‌گیرد.

2017-Ford-Fusion-Sport-interior-passenger-side
فیوژن پلاتینیوم به‌صورت استاندارد از پیشرانه‌ی 4 سیلندر 2 لیتری توربو استفاده می‌کند که توان 245 اسب بخاری و گشتاور 372 نیوتون متری دارد. شاید وزن اضافی تجهیزات این مدل فول آپشن باعث شده که انتظار ما از این پیشرانه برآورده نشود. در تریم های پایین‌تر، شاید پیشرانه‌ی 2 لیتری حس بیشتری ایجاد کند. می‌توان درک کرد که این نسخه برای خریدارانی است که چیزی بیش از مدل 1.5 لیتری می‌خواهند اما توان دستیابی به نسخه‌ی 325 اسب بخاری فیوژن اسپورت با قیمت 34350 دلاری را ندارند. تریم اسپورت به‌صورت استاندارد با سیستم چهارچرخ محرک عرضه می‌شود.

2017-Ford-Fusion-Platinum-passenger-side-1

2017-Ford-Fusion-interior-1

سرنشینان صندلی عقب شکایت زیادی درباره‌ی فیوژن 2017 نخواهند داشت. هرچند که سرنشینان عقب احساس جاداری زیادی نخواهند داشت اما هنوز هم برای دو سرنشین جادار است.


در بخش ایمنی، فیوژن 2016 کار خود را خوب انجام داده اما به پای آکورد و کمری نمی‌رسید. مدل 2017 هنوز تست‌های تصادفات خود را انجام نداده است. مدل 2016 در تست‌های NHTSA همانند آکورد، کمری و مالیبو 5 ستاره‌ی کلی را به دست آورده است. این خودرو در 4 بخش امتیاز خوب و در تست تصادف همپوشانی جلو امتیاز قابل‌قبول را به دست آورده است؛ اما کمری و آکورد 2016 در هر 5 بخش امتیاز خوب را کسب کرده‌اند.


فیوژن 2017 شیک و آرام است و می‌تواند در لیست خرید خریداران سدان های میدسایز قرار بگیرد. تا زمانی که انتظار سرعت و مصرف سوخت کم در حد و اندازه‌های پیشروهای کلاس را نداشته باشید، فیوژن 2017 تازه شده می‌تواند زینت‌بخش پارکینگ خانه‌تان باشد.

2017-Ford-Fusion-LED-headlamp
منبع: motortrend

درباره نویسنده

شاهین احمدزاده، نویسنده و مترجم مطالب مربوط به دنیای خودرو در سایت پدال

20 دیدگاه

 1. احسان
  سوابق: (112 دیدگاه) ,

  از طراحی ساده داخلش واقعا خوشم اومد خودروی با لیاقتی هست

  پاسخ
 2. احمد باقری
  سوابق: (4715 دیدگاه) ,

  طراحی خوبی داره، ولی مصرف سوختش در مقایسه با رقبا خوب نیست.

  پاسخ
 3. افشین
  سوابق: (4 دیدگاه) ,

  معنای عبارت falls in…categories قافیه را باختن نیست. بلکه برعکس منظور نویسنده آن است که دسته دنده عملکرد خوبی دارد و راننده را ذوق زده میکند٬!!

  پاسخ
 4. GT_R
  سوابق: (60 دیدگاه) ,

  عقبش اصلا شبیه تسلا نیس.
  اگه پمپ بنزین برید باعث تعجب خیلیا میشید.

  پاسخ
 5. ASTON
  سوابق: (181 دیدگاه) ,

  آقا این چرا از جلو شبیه الانترا 2017 هست البته جلو پنجره الانترا رو انگار بر عکس گذاشتن

  پاسخ
  1. hrezzati
   سوابق: (41 دیدگاه) ,

   فورد گندشو در آورده از بس از آستون مارتین کپی کرده جلوی ماشینای جدیدشو.

   پاسخ
  2. Armin
   سوابق: (379 دیدگاه) ,

   به همون دلیل که سانتافه شبیه فورد ادجه،،،

   پاسخ
   1. TSHDN
    سوابق: (55 دیدگاه) ,

    بر عکس گفتی فورد ادج شبیه سانتافس…

    پاسخ
 6. yashar
  سوابق: (6 دیدگاه) ,

  سلام دوستان من از هر کی میپرسم جواب نمیده ایا E کلاس جدید بنز توی بازار امریکا هست؟ و اینکه تو ایران وارد شده یا نه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟جواب بدید ممنون میشم

  پاسخ
 7. ارمان
  سوابق: (1222 دیدگاه) ,

  عالیه حرف نداره اما نمیدونم چرا اکورد تو این کلاس ملکه ذهنم شده

  پاسخ
 8. سروش شیرازی
  سوابق: (62 دیدگاه) ,

  چراغ عقبش منو یاده یه ماشینی انداخت (جک جی 5) البته چراغ جلوشم یه جورایی شبیهه 820 نیست،من به شخصه اگر بخوام امریکایی بخرم مالیبو رو به این ترجیه میدم

  پاسخ
 9. محمد
  سوابق: (6 دیدگاه) ,

  عقبشو میبینم یاده جک j5 می افتم :-\
  جلو خیلی خوشگله.
  رخ باحالی داره
  ولی پشت رو به نظر من جالب کار نکردن

  پاسخ
 10. احسان
  سوابق: (2 دیدگاه) ,

  قععا و بی شک ماشین خیلی خوبیه و از اون جایی که فورد هستشو امریکایی، بادوام و بی سروصدا نیز هست و یقینا از ماشین های کره ایی و نسبتا از ماشین های ژاپنی هم بهتره. ولیییی.. قضیه واسه ما ایرانیا به کل با همه ی دنیا فرق میکنه، ماشینی خوبه که خدمات و قطعاتش هم باشه و برای سرویس و تعمیر دردسرساز نشه، چون بهرحال ماشینه و امکان تصادف هستش و یا ممکنه از لحاظ فنی مشکلی واسش پیش بیاد. مثلا من خودم ساکن اهواز هستم و از اونجایی که خوزستان منطقه آزاد هستش ماشین خارجی فراوانه در شهرمون و نمایندگی های ماشین های ژاپنی و کره ایی زیاد هست و خدمات و قطعاتشون به ماننده پژو و پراید راحت گیر میاد، ولی ماشین های آمریکایی و یا بسیاری از اروپایی ها نمایندگی ندارن و خدمات و قطعاتشون نیست و خدایی نکرده اگر واسه ماشین مشکلی پیش بیلد یا تصادف کنی واقعاااا به دردسر افتادی و ماشینت میخوابه مدتی. پس برای ما ایرانی ها و مخصوصا خوزستانی ها در این کلاس تویوتا کمری خیلی ماشین بهتریه، چون از لحاظ یه ماشین خوب بودن زیاد از فورد چیزی کم نداره و خدماتو قطعاتش هم مثل ماشین ایرانی ها گیر میادش.

  پاسخ
  1. rashed
   سوابق: (1 دیدگاه) ,

   از ماشین کره ای اره بهتره ولی قابل مقایسه با ژاپنی نیست

   پاسخ
 11. محمد
  سوابق: (1 دیدگاه) ,

  دنده این ماشین ها چطور کار می کنه

  پاسخ

دیدگاه شما چیست؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی پذیرفته نمی‌شوند. برای تغییر آواتار خود می‌توانید از سایت گراواتار استفاده نمایید.
x