بررسی نسخه 4 سیلندر ماستانگ 2015

«ماستانگ» کوپه معروف فورد که در بین خودروهای به‌اصطلاح “پونی” قرار می‌گیرد سالیان درازی است که دل جوانان و علاقه‌مندان به رانندگی عضلانی را به سمت خود می‌کشد و در این مسیر فراز و نشیب‌های فراوانی از اولین روز عرضه تا همین امروز پشت سر گذاشته؛ حالا نسل آخر آن با ظاهری که شبیه اجداد خود است و همان حس و حال قلدرمآبانه و خشن بار سنگین ادامه دادن این راه را بر دوش دارد.

2015-Ford Mustang 2.3l ecoboost
2015 Ford Mustang 2.3l ecoboost

تصور کنید یک نسخه پایه از ماستانگ در اختیار دارید و گاهی رهگذران با تمسخر به شما میگویند این فقط یک ماشین 4 سیلندر است! آن‌هم خطاب به خودرویی که نقطه عطفی در سبد فروش فورد بوده و از آوریل 1964 تاکنون از مقرون‌به‌صرفه ترین محصولات نیز به شمار می‌رود! حتی بعد از ایجاد تغییراتی در سال 2011 ازجمله جایگزینی خروجی‌های اگزوز دوبل بجای مدل تکی گذشته بازهم انتقادات زیادی به آن وارد بود؛ البته این‌که چقدر ایرادات واردشده به‌حق بوده بحث دیگری است اما باید دانست که این بازخوردهای تند مثبت و منفی نسبت به مدل پایه همواره وجود داشته است.

2015-Ford Mustang 2.3l ecoboost
2015 Ford Mustang 2.3l ecoboost

نسل جدید که سال پیش به‌عنوان مدل 2015 معرفی شد پیشکشی تازه دارد و آن نسخه اِکوبوست است! نسخه‌ای که زیر کاپوت بلند آن هیچ‌یک از پیشرانه‌های 6 یا 8 سیلندر را نخواهید یافت، بلکه با نگاهی به مشخصات فنی آن یک پیشرانه 4 سیلندر اِکوبوست مجهز به توربوشارژر احتمالاً شمارا متعجب یا شگفت‌زده خواهد کرد. البته نمونه 6 سیلندر نیز هنوز روی خط تولید است اما به نظر می‌رسد نمونه به‌اصطلاح entry-level جدید برای بسته نگه‌داشتن دهان حداقل عده‌ای از منتقدین کافی باشد!

2015-Ford Mustang 2.3l ecoboost
2015 Ford Mustang 2.3l ecoboost

نمای بیرونی این نسل با نسل پیش متفاوت بوده و نگاهی هم به گذشته انداخته است. در سپر جلو یک ورودی هوای بزرگ و در دو طرف آن دو چراغ جای گرفته‌اند، یک اسپویلر ظریف هم در زیر سپر جا خوش کرده که رنگ آن با بدنه متفاوت است. خطوط عضلانی دماغه و جلوی خودرو با گذر از قوس زیبای سقف به‌خوبی با استایل فَست بَک انتهای بدنه گره می‌خورند. شیب ستون C و شیشه عقب در آخر به برآمدگی روی چراغ‌های سه خط عقب ختم می‌شود. سپر عقب نیز یک دیفیوزر هم‌رنگ بده را در خود جای‌داده که خروجی‌های اگزوز از دو طرف آن بیرون زده‌اند. در نمای جانبی نیز دو خط عمیق بین گلگیرهای جلو و عقب دیده می‌شود که با برآمدگی گلگیرها مخصوصاً گلگیر عقب تضاد زیبایی پدید آورده و نمایی غضبناک و خشن به ماستانگ داده‌اند.

2015-Ford Mustang 2.3l ecoboost
2015 Ford Mustang 2.3l ecoboost

اگر از طرفداران و دنبال کنندگان سرسخت ماستانگ نباشید به‌سختی می‌توانید تفاوت بین نمونه توربو شارژر و برادر 435 اسب بخاری‌اش را تشخیص دهید.
اگر بخواهیم از کابین هدایت آن بگوییم اولین نکته راحتی در سوار و پیاده شدن است. صندلی‌های چرمی (که در صورت سفارش تریم پریمیوم استاندارد هستند) بسیار راحت و دربرگیرنده بوده و با بالش‌هایی که در نقاط مختلف تعبیه‌شده‌اند برای مواقعی که ماستانگ در حال نمایش توانایی‌هایش است بسیار کارآمد به نظر می‌رسند؛ البته می‌توانید با پرداخت 1595 دلار صندلی‌های اسپرت مسابقه‌ای ساخت ” ریکارو” را سفارش دهید تا دیگر حرفی برای گفتن باقی نماند. در کل کابین راحت بوده و حس قرار گرفتن در یک خودروی کوپه قلدر عضلانی را القا می‌کند و با فرمان چرمی خوش‌دست آن همه‌چیز تکمیل می‌شود.

2015 Ford Mustang ecoboost Interior
2015 Ford Mustang ecoboost Interior

پیشرانه آن یک بلوک آلومینیومی 4 سیلندر به حجم 2.3 لیتر است که به سامانه توربوشارژ مجهز بوده و بازدهی آن 310 اسب بخار قدرت در 5500 دور در دقیقه و 433 نیوتون متر گشتاور در 3000 دور در دقیقه است. با نگاهی به اعداد و ارقام آن می‌بینیم که از نمونه 4.6 لیتری V8 سال 2005 قوی‌تر است؛ همچنین برای مثال از ب ام و 435i 6 سیلندر سبک‌تر و قدرتمندتر است. این نسخه با جعبه‌دنده 6 سرعته اتوماتیک با فوت‌وفن‌هایی که در زیر کاپوت آن بکار رفته از نمونه 5 لیتری با همین جعبه‌دنده 90 کیلوگرم سبک‌تر شده است.

2015 Ford Mustang ecoboost Engine
2015 Ford Mustang ecoboost Engine

اگر تجربه رانندگی با مدل‌های پیشین را دارید آماده باشید تا نسخه اِکوبوست غافلگیرتان کند. تحویل قدرت خطی ماستانگ با کمی لَگ توربو در دورهای پایین مواجه بوده و بوست توربو نیز با نزدیک شدن به محدوده قرمز موتور کمی افت می‌کند؛ باوجوداین پیشرانه قوی بوده و هرچقدر توقف و شتابگیری ناگهانی انجام دهید کم نخواهد آورد.

2015 Ford Mustang ecoboost
2015 Ford Mustang ecoboost

در حالت نرمال ماستانگ آرام بوده و جعبه‌دنده 6 سرعته روان آن تعویض‌های دل‌چسبی انجام می‌دهد و حالت نمایشی خاصی ندارد و کمی صدای زوزه مانند به گوش می‌رسد. با انتخاب حالت اسپرت ماستانگ دیگر بویی از آرامش ندارد، پدال گاز بسیار تیزتر شده و به دنبال آن عملکرد جعبه‌دنده بسیار چشمگیرتر می‌شود. تعویض‌های اتوماتیک خوب و قابل ستایش‌اند و حس خوبی منتقل می‌کنند؛ دسته‌دنده خوش‌دست بوده و اعمال خود را به‌درستی انجام می‌دهد البته حواستان باشد که نمی‌توانید با آن حالت دستی را انتخاب کنید! (شیفترها روی فرمان قرار دارند). یکی از کارشناسان وب‌سایت “اتوبلاگ” در اظهارنظر خود می‌گوید “ماستانگ اِکوبوست بااینکه مجهز به سامانه کنترل فعال نویز است اما علی‌رغم غرش‌هایی که دارد صدایش تا حدودی مصنوعی و توخالی به نظر می‌رسد و در سرعت‌های بالا هم نوای آن به سمت یکنواختی می‌گراید؛ امیدواریم که فورد تنظیمات اختصاصی برای ANC و اگزوزها را به حالت‌های مختلف رانندگی اضافه کند”. البته انتقادی که ایشان وارد کرده چیزی نیست که تنها مربوط به ماستانگ باشد و یک موضوع کلی‌تر است.

2015 Ford Mustang ecoboost
2015 Ford Mustang ecoboost

از مواردی که در مورد نسخه 4 سیلندر نمی‌توان نادیده گرفت وقار، ثبات و هندلینگ آن است که به‌جرئت می‌توان گفت انحصاراً در این نسخه دیده می‌شود. وزن کمتر قسمت جلو باعث تیزتر و سریع‌تر شدن ماستانگ در پیچ‌ها شده که این مورد هنگام عبور از داخل پیچ بیشتر به چشم می‌آید. اگرچه نوع حرکات بدنه کمی حس خودروهای اروپایی را القا می‌کند اما بازهم می‌توانید پیچ‌های جاده با سرعت پشت سر بگذارید و دلربایی‌اش را مشاهده کنید. صندلی‌ها و فرمان کمی سروصدا دارد که شمارا به یاد نسخه Boss 302 با گلگیرهای نه‌چندان بی‌صدایش می‌اندازد.

2015 Ford Mustang ecoboost
2015 Ford Mustang ecoboost

بهبود قابلیت‌های فرمان از مزایای بزرگ وزن کم قسمت جلوی خودرو می‌باشد، همچنین مجهز به نمونه بروز شده سامانه الکتریکی فرمان پذیری بوده که در مقایسه با نسل پیشین بسیار متفاوت است. آن‌هایی که تجربه رانندگی با مدل‌های قبلی را دارند بیشتر متوجه خواهند شد که سبک و سیاق فرمان همانند گذشته بوده اما بروزرسانی‌هایی نیز در آن اعمال‌شده.

2015 Ford Mustang ecoboost
2015 Ford Mustang ecoboost

ترمزها عملکرد خوبی دارند، پدال‌های ترمز کمی سفت هستند اما در کل حس خاصی منتقل نمی‌کنند، البته می‌توان به‌صورت سفارشی نمونه ساخت “برمبو” را هم انتخاب کرد.


با سفارش پکیج پریمیوم می‌توانید مواردی نظیر همگام شوندگی با سامانه my Ford، حالت‌های رانندگی قابل انتخاب، صندلی‌های منفذ دار چرمی، کنترل تهویه دو منطقه‌ای، نورپردازی مخفی، سیستم صوتی استریو با 9 بلندگو، رادیو HD و Sirius XM، آینه‌های جانبی گرم شونده، نمایش نقاط کور در صفحه‌نمایش و تغییرات ظاهری به مناسبت 50 سالگی ماستانگ را به خودروی خود بیفزایید. لازم به ذکر است می‌توانید موارد زیر را نیز در نظر داشته باشید: کروز کنترل انطباقی (1195 دلار)، پکیج افزایشی امنیتی شامل قفل چرخ‌ها و سامانه ضد سرقت (395 دلار)، حس‌گر پارک عقب (295 دلار)، مجموعه‌ای شامل رینگ‌های 19 اینچی، سامانه ارتقای خنک کاری، تنظیمات اختصاصی برای پایداری و فرمان پذیری و کنترل کشش، فنربندی‌های مستحکم جلو (درمجموع 1995 دلار).


در پایان می‌توانید با سفارش نسخه GT، اِکوبوست را فراموش کنید؛ اما باید بگوییم این اولین بار است که به‌راحتی می‌توانید به کسی توصیه کنید که یک ماستانگ غیر 8 سیلندر بخرد چون خیلی خوب است! حسی که به راننده می‌دهد خاص و هیجان‌انگیز است. شاید هنوز هم عده‌ای شما را از خریدن آن منع کنند اما توجه نکنید چون چیزی که به دست می‌آورید یک کوپه عضلانی دیفرانسیل عقب 310 اسب بخاری توربو است که نشان بزرگ فورد در مرکز جلوپنجره آن تنها نخستین جایزه شماست.

مشخصات فنی فورد ماستانگ اِکوبوست

پیشرانه: 2.3 لیتری 4 سیلندر GTDI
نوع سوخت: اکتان 93
حداکثر قدرت: 310 اسب بخار در 5500 دور در دقیقه
حداکثر گشتاور: 320 نیوتون متر در 3000 دور در دقیقه
جعبه‌دنده: 6 سرعته دستی (6 سرعته اتوماتیک select-shift مجهز به پدال‌های پشت فرمان به‌صورت سفارشی)
حالت‌های مختلف رانندگی: نرمال، برف/wet، اسپرت، پیست (Track)
نسبت تراکم: 9.5 به 1
مصرف سوخت (لیتر در یک‌صد کیلومتر): فست بک با جعبه‌دنده دستی (شهر 10.6، جاده 7.5) – فست بک با جعبه‌دنده اتوماتیک (شهر 11.2، جاده 7.3) – روباز با جعبه‌دنده اتوماتیک (شهر 11.76، جاده 7.8)

2015 Ford Mustang ecoboost
2015 Ford Mustang ecoboost

درباره نویسنده

گزارشگر و راننده آزمایش وبسایت پدال

42 دیدگاه

 1. شاهین
  سوابق: (3374 دیدگاه) ,

  موستانگ و کامارو و چلنجر یه جوری هستن که اگه کلا موتور هم نداشته باشن بازم ادرنالین خون رو بالا میبرن! 😀
  من که خیلی دوست دارم این نسل از موستانگ رو.

  پاسخ
  1. NA-NikandreosApotheon-NA
   سوابق: (126 دیدگاه) ,

   به درد نمیخوره.
   ماسل کار 4 سیلندر نشنیده بودیم که شنیدیم.
   من با 6 سیلندرشم مخالفم چه برسه به 4
   آمریکایی جماعت کمتر از 8 تا سیلندر داشته باشن افت داره براشون.
   آسیایی که نیستن.
   ماستانگ فقط 8 سیلندر + 2 عدد سوپر شارژر که میشه شلبی
   بنزینم نوش جونش

   پاسخ
   1. شلبى
    سوابق: (567 دیدگاه) ,

    این موتور رو فورد براى بازار اروپا روى موستانگ گذاشته چون هزینه هاى سوخت در اروپا خیلى بیشتر از امریکاست و میشه گفت که این مدل موستانگ نسخه اروپاییه موستانگه

    پاسخ
   2. فرشاد خان
    سوابق: (9 دیدگاه) ,

    عزیز از موتور 4 سیلندر 310 اسب داره میگیره اونم با 7.5 لیتر مصرف سوخت!! ماستنگه هااا
    😀

    پاسخ
  2. مصطفی
   سوابق: (219 دیدگاه) ,

   اگه یه طرفدار واقعی ماشین آمریکایی مخصوصا مدل های پونی هاش باشی و برات اصالت مهم باشه و صد البته یه صدای واقعی از یه موتور خالص 8 سیلندر خورجینی باید مدل GT شو انتخاب کنی که یه حال اساسی از به کار افتادن یه موتور 8 سیلندر خورجینی وقتی پاتو رو پدال می ذاری بلافاصله بکنی و منتظر وارد مدار شدن توربو و اون مکانیزم مسخره صدای مصنوعی اگزوز نباشی

   پاسخ
 2. محمد
  سوابق: (126 دیدگاه) ,

  مشخصات موتورش از موتور6 سیلندر3 لیتری بی ام و بهتره

  پاسخ
 3. سجاد013
  سوابق: (33 دیدگاه) ,

  ایولاااا اگه گفتین چرا!؟ بخاطر اینکه اینجوری میتونه وارد کشور بشه. حجم موتور زیر 2.5 سال دیگه شاید منطقه انزلیشو گرفتیم اگه اجازه دادن

  پاسخ
  1. مهران1
   سوابق: (64 دیدگاه) ,

   داداش سجاد انزلی اومد یه ندا به ما بده من بچه لاهیجانم.

   پاسخ
 4. حسين
  سوابق: (1400 دیدگاه) ,

  اگه از توربو دوقلو استفاده میکردند بهتر بود!!

  پاسخ
 5. احسان(احسان سابق)
  سوابق: (2469 دیدگاه) ,

  موستانگ خیلی جوون پسنده.تو دزفول چنتای هست که بچه ها باهاش میان دانشگاه که خیلی تو دیده و با موتور پر سروصدایی که داره دل هر کسی رو میبره.هفته پیش با سمند بودم و با یدونه چارجر کورس انداختم…خواهشا هیچوقت به ذهنتون خطور نکنه همچین کاری انجام بدید!

  پاسخ
 6. سامان اذری
  سوابق: (2246 دیدگاه) ,

  خیلی عالی هست
  تازگی ها تو مناطق ازاد یه قانونی گذاشتن که وارد کردن خودرو با حجم موتور بیش از 2.5 لیتر ممنوع هست
  ولی این مدل رو میشه راحت اورد

  پاسخ
 7. Behnam
  سوابق: (133 دیدگاه) ,

  واقعا این نسخه ماستنگ از هر لحاظ قابل قبوله .
  کلا ماستنگ رو بیشتر از رقیباش میپسندیدم ، حالا با این فیس لیفت و بروزرسانی ها که دیگه ما رو بیشتر درگیر خودش کرد 🙂

  پاسخ
 8. شلبى
  سوابق: (567 دیدگاه) ,

  خیلى عالیه،نسبت به نسل قبلش خیلى بهتر شده،شاید بیشترین تغییر رو در طراحى داخلى داشته،داخلش بسیار زیباست و از نسل قبل خیلى بهتره.و نکته دیگه استفاده از این موتور جدید در موستانگه که ازش زیاد تعریف میکنن

  پاسخ
 9. رضا
  سوابق: (38 دیدگاه) ,

  مصرفش از سمند و پژو هم کمتره ، کیفیت و عملکرد ده برابری رو با قیمتی مناسب ارائه داده . اقا ما تا کی باید از صنایع ملی حمایت کنیم ؟ حداقل بگید بدونیم که تموم میشه بالاخره

  پاسخ
 10. Zora
  سوابق: (370 دیدگاه) ,

  سال 2016 رقیبش یعنی کامارو 4 سیلندر میاد به میدون عجب رقابتی میشه .
  حتما یه حال اساسی ازش میگیره……
  Chevy Runs Deep
  🙂
  🙂
  🙂

  پاسخ
  1. باربد★فقط GM★فقط کامارو
   سوابق: (811 دیدگاه) ,

   حق با شماست Zora جان.در رابطه با موستانگ باید بگم بینظیره علیرغم این که هیچ چیزو با کامارو عوض نمیکنم.
   به قول شما کاماروی 2016 با موتور 4 سیلندر میاد 2.0 لیتریه و 272 اسب بخار قدرت داره موتور کادیلاک CTS و ATS هست و توربوشارژر در بهترین حالت گشتاورش به 400 نیوتون متر رسیده و محشره.
   راستی فریا جان شما هم اگر کامنت من رو خوندی هرچند ممکنه در جریان باشی بنابر اخبار رونمایی مالیبو ی جدید و CT6 قطعی شده تو NY Auto Show اینم آخرین تصویری است که جنرال موتورز به صورت رسمی از کاماروی 2016 منتشر کرده.
   http://www.camaro6.com/forums/attachment.php?attachmentid=698459&stc=1&d=1425478859

   پاسخ
 11. اکبر
  سوابق: (1488 دیدگاه) ,

  یه اسب آرم و لوگوی ماستانگه و یه اسب دیگه هم آرم ایران خودرو !!! شباهت از یک جهت و تفاوت از هزاران جهت دیگه!!!

  پاسخ
  1. هادی
   سوابق: (176 دیدگاه) ,

   اون اسب که رو اونه دره میدوه و بیتیکو بیتیکو میکنه ولی اونی که برا ماست سرش رو داعش بریده چسبونه به جولو ماشین تا درس عبرتی شه برا دیگران که بیتیکو بیتیکو نکنن

   پاسخ
  2. P.G
   سوابق: (488 دیدگاه) ,

   نه دیگه آقا سعید،خیلى با دقت به موضوع نگاه نکردى!
   اگه خاطرات باشه اسب فرارى و ماستنگ اسب هاى وحشى آزاد هستن که یکیشون در حال دویدنه(ماستنگ) و دیگرى روى دو پاش بلند شده که نشانه ى سرکشیشه(فرارى)،اما اسب بدبخت ایرانخودرو یه اسب(شاید هم بشه گفت یابوئه) پیر نهیف خسته است که اگه خاطرت باشه سرشو انداخته بود پایین و یه گارى خیلى بزرگ هم پشتش بسته بودن(اگر هم خاطرت نیست یه نگاه به پشت پیکان بنداز)!خب با این شرایط انتظار دارى اون حیوون زبون بسته چطورى با فرارى و ماستنگ رقابت کنه؟!
   باور کن ایرانخودرو فقط به دلیل همین بى عدالتى که در لوگوها به وجود اومد از فورد و فرارى عقب موند،مگرنه شما اون گارى رو از پشت حیوون باز کن،اون موقع بهت قول میدم همشونو میگیره،باور کن!:)

   پاسخ
 12. ahmad
  سوابق: (14 دیدگاه) ,

  وارد کردن ماشین آمریکایی ممنوع یعنی ماهم بلدیم تحریم کنیم خنده داره بخدا

  پاسخ
 13. حامد
  سوابق: (72 دیدگاه) ,

  دوستانی که اطلاع دارن بگن تو مناطق آزاد قیمتش چند در میاد؟

  پاسخ
 14. farhad
  سوابق: (9 دیدگاه) ,

  پریروز نمره موقتش رو در مدرس دیدم صدای موتورش منو کشت حیف که ما به دلایلی که هیچکی نمیدونه چیه از ساده ترین و سالم ترین لذت ها محروم هستیم !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  پاسخ
 15. اریک
  سوابق: (103 دیدگاه) ,

  صداش که قشنگه، قدرتش هم که زیاده، موستانگ هم که هست خوب 4 سیلندر باشه مهم تکنولوژی هست که داره.

  پاسخ
 16. باربد★فقط GM★فقط کامارو
  سوابق: (811 دیدگاه) ,

  پدال جان فقط درستش ماستنگ هست نه ماستانگ هرچند اونم در لهجه ی انگلیسی زبان ها نه در زبان فارسی.درسته از یه زمانی بالاخره باید تلفظ صحیح این کلمات تو کشوری مثل ایران جا بیفته اما در حال حاضر نوشتن موستانگ بهتره تا ماستنگ.

  پاسخ
  1. امین قوام‌
   سوابق: (212 دیدگاه) ,

   من با این که جوری تلفض کنیم که مردم ایرای بپسندن و راحت تر باشن به شدت مخالفم و خیلیم رو تلفظ کاملاً صحیح حسّاسم.
   اینکه که شما میگی درسته باربد جان تلفظ صحیحش یچیزی بین “آ” و “اَ” هستش، اما من چون جاهایی که شنیدم احساس کردم به “آ” یعنی “ماستانگ” نزدیکتره خودمم همینطوری تلفظ میکنم.
   ارادت.

   پاسخ
 17. ali
  سوابق: (2 دیدگاه) ,

  عشقش طوری کرده منو که وسایلو جمع کنم کلا برم کیش زندگی کنم …..اب و هوای نسبتا خوب و موستانگ جونم …وایییییییی

  پاسخ
 18. ایوب
  سوابق: (3 دیدگاه) ,

  شما میگید مردم باتمسخر میگن این فقط یه ماشین 4 سیلندره به قرآن اگه مردم ایران اسم این ماشین رو هم بدونن بعدشم قیافه ماشین به کسی این اجازه رو نمیده که همچین حرفی بزنه

  پاسخ
 19. داودی
  سوابق: (3 دیدگاه) ,

  رو فراری موتور سمند گذاشتن فقط واسه بازارi اروپا
  بنظرمن که جالب نیست.

  پاسخ
  1. امین قوام‌
   سوابق: (212 دیدگاه) ,

   این سیاست بیشتر بخاطر اینه که کسایی که پول کمتری دارن بتونن یه ماستانگ ارزون تر و کم مصرف تر بخرن و در نتیجه فروش کمپانی بیشتر بشه.
   به نظر من که کار خوبی کردن.

   پاسخ
 20. داودی
  سوابق: (3 دیدگاه) ,

  فقط یه خوبی داره اونم چون زیر 2.5 لیتریه میشه مرخصی گرفت از خوزستان زد بیرون
  وگرنه میشه شناسنامت

  پاسخ
 21. داودی
  سوابق: (3 دیدگاه) ,

  اروندیش از 70 به بالاست.مشکلشون اینه که عربا حالشو بردن میندازن به ایرانیهای از همه جا بیخبر.خشکش خیلی کم گیر میاد.آدم خودش بره شارجه بیاره بهتر ومطمئنتره

  پاسخ
 22. sobhan
  سوابق: (14 دیدگاه) ,

  موستانگ به موتور قویش معروف بود اما الان موتور4سیلندر نسبتا ضعیفی داره

  پاسخ
 23. ALiHidden
  سوابق: (333 دیدگاه) ,

  نمیدونم چرا اصلا نمیتونم با پشتش کنار بیام!

  ی جوریه ب نظرم!

  البته توهین ب طرفداران فورد نباشه!

  اما با اینکه طرفدار ماشینای آلمانی ام و اصن کلا از ماشینای آمریکایی خوشم نمیاد ولی جلوش فوق العاده است!

  پاسخ
 24. s.class
  سوابق: (99 دیدگاه) ,

  عاشق کاپوت و جلو پنجرشم با چراغای جلوش.خیلی طراحی خفنی داره

  پاسخ
 25. عليرضا
  سوابق: (1 دیدگاه) ,

  سلام – دوستان خواستم بپرسم این مدل چهار سیلندر موستانگ صداش مثل نسخه های شیش سیلندر غرش میکنه یا موقع رانندگی تو ذوق آدم میزاره؟

  پاسخ

دیدگاه شما چیست؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی پذیرفته نمی‌شوند. برای تغییر آواتار خود می‌توانید از سایت گراواتار استفاده نمایید.
x