پوزش فورد برای آگهی های غیراخلاقی

پس از انتشار تعدادی آگهی طنز گونه از فورد در هند، این شرکت مجبور به انتشار بیانیه و عذرخواهی برای این ماجرا شد. آنچه که در این آگهی ها دیده می شود، تاکید بر فضای بزرگ بار خودروی فورد فیگو با جمله تبلیغی «نگرانی های خود را پشت سر بگذارید» است. در عوض در کنار این شعار تصاویری بکار گرفته شده که به دور از حرفه ای گری به نظر می رسد.

آگهی چاپی فورد فیگو
آگهی چاپی فورد فیگو: نگرانی هایتان را پشت سر بگذارید

در یکی از این تبلیغ ها، مایکل شوماخر در پشت فرمان قرار گرفته و رقبای او یعنی سباستین فتل، فرناندو آلونسو و لوئیس همیلتون را با دهان و دست بسته در صندوق پشت جای داده است. بدین ترتیب مفهوم پشت سر گذاشتن نگرانی هم به نمایش گذاشته می شود.
آگهی دوم نشان دهنده سیلویو برلوسکونی است که تعدادی از زنان مانکن را در صندوق اسیر کرده و اشاره به رسوایی های اخلاقی این سیاستمدار پولدار ایتالیایی دارد. در آگهی سوم نیز پاریس هیلتون را در وضعیتی مشابه و با پوزخندی بر لب نشان می دهد که خواهران کارداشیان را با دست و دهان بسته پشت سر گذاشته و دیگر نگرانی ندارد!
فورد هند از این آگهی ها که توسط یک آژانس محلی طراحی و منتشر شده، عمیقاً ابراز تأسف کرده و آن را با استانداردهای حرفه ای و نجابت قابل انتظار از فورد در یک راستا نمی داند. گرچه این آگهی ها بسیار هوشمندانه و طنز به نظر می رسند اما مخصوصاً در هند که با مشکلات اخیر مربوط به جرم و جنایات جنسی درگیر است، نباید منتشر می شدند. ظاهراً فورد قول داده که بعد از این کنترل و نظارت بیشتری بروی فرآیندهای تبلیغی خود برای حصول اطمینان از عدم تکرار چنین مواردی به خرج دهد.

10 دیدگاه

 1. مسی
  سوابق: (268 دیدگاه) ,

  عذرخواهی از هندی ها یا از اون چند نفر ؟

  عکس اون چند نفر در اینجا zurl.ir/584794

  پاسخ
 2. بانک عکس خودرو (carimage.ir)
  سوابق: (98 دیدگاه) ,

  کجاش غِِِِِِِِِِِِیـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــر اخلاقیه؟
  واقعیته

  پاسخ
 3. یه پسل باهوش
  سوابق: (1138 دیدگاه) ,

  اگه اینا غیر اخلاقیه پس غیر اخلاقی چیه ؟؟؟

  اینا نهایت اخلاقه

  🙂

  پاسخ

دیدگاه شما چیست؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی پذیرفته نمی‌شوند. برای تغییر آواتار خود می‌توانید از سایت گراواتار استفاده نمایید.
x