همکاری مشترک فولکس و تاتا موتورز شکل نگرفت!

چندی پیش گفت‌وگوهایی بین گروه فولکس‌واگن و تاتا موتورز به منظور توسعه خودروهای خاص بازارهای نوظهور صورت گرفته بود اما امروز خبر رسید که این گفت‌وگوها به بن‌بست رسیده است.


گروه فولکس‌واگن برند اشکودا را مأمور این گفت‌وگوها با تاتا کرده بود. در ماه مارس گذشته هر دو کمپانی از امضای یک یادداشت تفاهم غیررسمی به منظور همکاری بلندمدت خبر داده بودند.

اشکودا با صدور بیانیه‌ای گفته است:

هر دو کمپانی در زمان حاضر به این نتیجه رسیدند که هیچ همکاری مشترک فنی یا اقتصادی برایشان متصور نیست. به عنوان نتیجه، اتحاد استراتژیک برنامه ریزی شده دیگر وجود ندارد.

مدیرعامل تاتا موتورز نیز گفت:

ما امکان همکاری فنی با کمپانی فولکس‌واگن را بررسی کردیم. به این نتیجه رسیدیم که مزیت‌های استراتژیک این همکاری برای هر دو کمپانی پایین‌تر از میزانی است که باید باشد.

برنامه ابتدایی دو کمپانی توسعه بیشتر پلتفرم AMP تاتا موتورز بود اما ظاهراً اشکودا این ایده را رد کرده زیرا ترسیده که این کار نیازمند سرمایه‌گذاری بیشتر در آینده به منظور پاس کردن استانداردهای تصادف و آلایندگی باشد. اشکودا بجای این همکاری به دنبال صرفه‌جویی بیشتر با پلتفرم MQB گروه فولکس‌واگن خواهد بود.

این دومین باری است که تلاش‌های فولکس‌واگن برای تولید مدلی ارزان با در بسته مواجه می‌شود. اولین تلاش ناموفق فولکس‌واگن در سال 2011 و شکست گفت‌وگوها با سوزوکی رقم خورد.

درباره نویسنده

شاهین احمدزاده، نویسنده و مترجم مطالب مربوط به دنیای خودرو در سایت پدال

مطالب مرتبط

دیدگاه شما چیست؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی پذیرفته نمی‌شوند. برای تغییر آواتار خود می‌توانید از سایت گراواتار استفاده نمایید.