لبخند ماشین خودران به عابران!

کمپانی تکنولوژی سوئدی Semcon خودرویی خودران را توسعه داده که این توانایی را دارد تا به عابران پیاده لبخند بزند و بدین ترتیب به حل یکی از کلیدی‌ترین مسائل خودروهای خودران کمکی کرده باشد!

The-Smiling-Car-interacts-by-smiling-ÔÇô-a-message-that-is-readily-understood-by-everyone-1
رابطه‌ی بین خودروهای خودران و عابران پیاده علیرغم اهمیت بالا از مواردی است که کمپانی‌های معدودی به آن نگاهی عمیق داشته‌اند.

The-Smiling-Car-allows-people-to-communicate-in-the-way-they-are-used-to-instead-of-taking-an-unnecessary-detour-via-technology-1
تحقیق صورت گرفته از سوی Semcon نشان می‌دهد که 80 درصد عابران پیاده در هنگام عبور از خیابان تماسی چشمی با راننده‌ی خودرو و تائید عبور دارند اما اگر خودرو راننده‌ای نداشته باشد نیاز است که ارتباطی بصری بین خودرو و عابر پیاده برقرار شود. با صورتی خندان،Semcon باور دارد که این عمل راهی برای حل این مسئله است.

When-the-self-driving-carÔÇÖs-sensors-detect-a-pedestrian-a-smile-lights-up-at-the-front-of-the-car-and-the-car-stops
سیستم اختراعی این کمپانی قادر است تا از دوربین‌ها و تکنولوژی لیزر به منظور درک حرکات سر فرد استفاده کند و زمانی که فردی خیره به خودرو نگاه می‌کند آن را بفهمد. این سیستم سپس می‌تواند با روشنایی موجود در جلوپنجره و به شکل یک خنده به فرد پاسخ دهد و عابر نیز با مشاهده‌ی این علامت از خیابان عبور کند.


راه‌حلی مشابه توسط کمپانی‌ای آمریکایی نیز توسعه داده شده منتها راه ارتباطی آن با افراد پیاده از طریق اموجی emojis است.

[دانلود ویدئو]

درباره نویسنده

شاهین احمدزاده، نویسنده و مترجم مطالب مربوط به دنیای خودرو در سایت پدال

3 دیدگاه

  1. کامیاب
    سوابق: (478 دیدگاه) ,

    بعد فردا طرف به ماشین نگا میکنه ماشین بهش لبخند میزنه و زیرش میگیره

    پاسخ

دیدگاه شما چیست؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی پذیرفته نمی‌شوند. برای تغییر آواتار خود می‌توانید از سایت گراواتار استفاده نمایید.
x