رجزخوانی “پهلوان” ترکیه برای تسلا!

چرا ترکیه با ایلان ماسک روبرو شده است؟ زیرا آن‌ها یک خودروی الکتریکی در چنته دارند! حمل بر بی‌احترامی به این کشور نشود اما کسی نمی‌تواند با شنیدن این خبر که خودروی الکتریکی پهلوان بهتر از تسلا خواهد بود، آن را شبیه جوک نداند.
وزیر علوم، صنایع و تکنولوژی ترکیه آقای فیکری ایشیک واقعاً این سخن را طبق خبر روزنامه‌ی حریت به زبان آورده است.
وزیر علوم ترکیه می‌گوید:

خودروی ما بهتر و ایمن‌تر از خودروهای تسلا خواهد بود. درحالی‌که آن‌ها (تسلا) نیاز به ایجاد جایگاه‌های شارژ دارند اما ما جایگاه شارژ را به لطف پیشرانه‌ی توسعه‌یافته که محدوده‌ی حرکتی خودرو را گسترش می‌دهد، داخل خودرو ادغام خواهیم کرد.

پهلوان طراحی برتر رقابتی است که توسط دولت ترکیه حمایت‌شده و همراه با انجمن تحقیقات تکنیکی و علمی توسعه یافته است.

Pehlivan's team
Pehlivan’s team

این خودرو بخشی از پروژه‌ی توسعه‌ی خودروهای الکتریکی ساخت داخل است. اکتبر گذشته، قراردادی با ساب امضا گردید و حقوق معنوی خودروی ساب 3-9 الکتریکی را به دست آورد.
وزیر علوم ترکیه اضافه می‌کند:

یکی از بزرگ‌ترین سازنده‌های باتری در دنیا به ما پیشنهاد تولید مشترک را ارائه داد، ما قبلاً نیز با بوش در پروژه‌ی ساخت خودرویمان همکاری داشته‌ایم.

Pehlivan ev
ایشیک می‌افزاید:

ما می‌خواهیم پیشرانه‌ی مرسوم با محدوده‌ی حرکتی وسیع را تا پایان سال 2018 و در ترکیه بسازیم و این کار را با داشتن حقوق فکری تکنولوژی داشته باشیم. ما همچنین در حال صحبت با چندین کمپانی برای همکاری بیشتر هستیم. پیشرانه‌ی بنزینی دو سیلندری با 1 لیتر حجم که به‌عنوان یک ژنراتور نیز عمل خواهد کرد با بهره‌وری حدود 35 درصدی کار خواهد کرد.

بنابراین، این یک خودروی الکتریکی با محدوده‌ی حرکتی وسیع خواهد بود. ما قبل از این چنین چیزی را ندیده‌ایم، درست است؟ آقای ماسک، بهتر است روحیه‌ی خودتان را تجدید کنید یا که…

Pehlivan-Elektrak-salonica-1

منبع: carscoops

درباره نویسنده

تصویر پروفایل شاهین احمدزاده

شاهین احمدزاده، نویسنده و مترجم مطالب مربوط به دنیای خودرو در سایت پدال

51 دیدگاه

 1. masoud v12
  سوابق: (138 دیدگاه) ,

  ترکیه نمیتواند خودروساز شود چون خودرو سازی باید به اصطلاح در خون آدمی باشد مانند آلمانی ها ترکیه فقط مونتاژ کار خوبیست آن هم در سایه مهندسان اروپایی صنعت ترکیه دامپروری و صنایع غذاییست که خود صنعت مهمی به شمار میرود هر کسی را بهر کاری ساخته اند.

  پاسخ
  1. PAGANI
   سوابق: (455 دیدگاه) ,

   احتمالا ما هم چون تو خونمون نیست.باید تا آخر الزمان مونتاژ کنیم!!!!!
   خیر اینطور نیست…. کشورهایی مثل آلمان آمریکا ژاپن انگلیس ایتالیا فرانسه سوئد و روسیه با تکیه بر توان خودشون و آموزش دادن افراد متخصص و ایجاد فضای رقابتی و ایجاد فضا برای دیده شدن استعداد جوان هاشون به سرعت پیشرفت کردن و اصطلاحا خودشون رو از بقیه جدا کردن.
   اصولا هرجایی که اقتصاد رقابتی باشه به سرعت پیشرفت میکنه نه فقط در زمینه ساخت خودرو.

   به هر حال برای همسایگان آرزوی موفقیت روزافزون دارم. شاید کمال همنشین درما هم اثر کرد.

   پاسخ
    1. Pagani
     سوابق: (455 دیدگاه) ,

     فرستادن اولین انسان به فضا چیز کمی نیس??
     که باعث شد بعد از مدتی آمریکا سیستم آموزشیشون رو در حدود دهه 50 متحول کنند.

     و دقیقا سیستم آموزشی الآن ایران مال قبل از این تغییراته.
     یعنی 65سال عقبیم.???

    2. YaShar
     سوابق: (297 دیدگاه) ,

     روسها در سیستم های مخابراتی و ماهواره ای خیلی پیشرفته اند

  2. تصویر پروفایل Nima
   Nima
   سوابق: (1008 دیدگاه) ,

   این پهلوانه اتوپایلت و سیستم تهویه و سرعت و شتاب و لوکسى تسلا هم داره و قیافه که میخواد باش رقابت کنه!!!!!
   تازه موتور بنزینى هم داره!!!! یعنى خلاصه داستان حتى اگر دامته مسافتشم بیشتر از تسلا بشه باز خیلى عقبه از تسلا

   پاسخ
 2. PAGANI
  سوابق: (455 دیدگاه) ,

  چقد زشته!!!!!
  بهتر از تسلا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟خخخخخخخخخخخخخ
  به کجا میرود جهان؟؟؟؟؟؟؟
  کشوری که یه روز جزئی ازخاک ما بود
  الآن 10-15 سال از نظر تنکنولوژیکی از ما جلو تره
  (crazy),(cry),(surprized)

  پاسخ
  1. خسته شده
   سوابق: (623 دیدگاه) ,

   این حرفه که روزی جزئی از خاک ما بود اینجوری باشه چندین کشور میتونن ادعا کنن که ایران جز خاکشون بود که اگر اسم بیارم خدایش باعثه ننگه اونم نه دو هزار و اندی سال قبل خیلی جدید تر از اون ضمن اینکه ترکیه خیلی بیشتر از این زمانی که بردی جلوتر از ایرانه داره سرمایه گذاری میکنه الان فکر نکنین من ترکم با اینطور حرف زدم ولی این حرفا که یه روز جزئی از خاک ایران بود کلا دموده شده همه دارن پیشرفت میکنن و سرمایه گذاری میکنن دنیا عوض شده و تا سالهای آینده تغییرات زیادی میکنه این حرفا خیلی وقته تاریخ مصرفش گذشته

   پاسخ
   1. ali
    سوابق: (2623 دیدگاه) ,

    خسته جان تو مثل شخصیت گلام تو یه کارتون دهه ی60
    هستی و همیشه مخالف بقیه و داری خلاف جهت شنا میکنی
    خدایی خسته نمیشی البته کلی میگم ها فقط منظورم موضوع
    ترکیه نیست

    پاسخ
    1. خسته شده
     سوابق: (623 دیدگاه) ,

     آخی جنگ روانی هم آداب و رسومه خودشو داره لازم نیست به آب و آتیش بزنی همین که آتیش بقیه شعله وره و لذت میبری ازش کافیه بهتره برای شوخی های بی مزه خودت کسی دیگه ای رو روش سرمایه گذاری کنی

    1. خسته شده
     سوابق: (623 دیدگاه) ,

     خب تا اینجا وقتی از یازده نفر نه نفر بهم لایک دادن و دو نفر که شما و علی باشین منفی دادین کاملا مشخصه فاز من چیه و کی با بقیه مخالفه حرفم کاملا درسته کافیه یه نگاهی به تاریخ بکنی تا بفهمی چی میگم شک نکن فاز من با بقیه فرق نمیکنه تا وقتی منطق کور نشه اگر منطق کور بشه اگه تموم دنیا هم مخالفم باشن بازم حرفمو میزنم ضمن اینکه من کلا از کسانی که میخوان تاریخ و به رخ بکشن بدون در نظر داشتنه فرهنگ از هر لحاظ شاید درست نباشه اینطوری گفتن ولی نفرت دارم چون عامله تنبلی میشن بازم از هر لحاظ

    2. ali
     سوابق: (2623 دیدگاه) ,

     خسته جان از حرفات کلی خندم گرفت
     هر روز همینطور باش و جمعی رو خوشحال کن ثواب داره
     دمت گرم احسان ایودی ببخش شایان ا خ ببخش ..؟
     تو کدومی بالاخره

  2. Parvaz
   سوابق: (202 دیدگاه) ,

   پاگانی جان یه زمانی هم بیشتر از نصف ایران خاک ترکیه بود… کاش بجای تعصبات چشامونو بیشتر باز کنیم و به همه ملت ها احترام بزاریم… کاری با صنعت پوشاک صنایع غذایی گردشگری ترکیه ندارم اما کاش ماهم مثه اونا فقط مونتاژ کارای خوبی بودیم، ما چی مونتاژ میکنیم اونا چی؟؟؟ ۴۰۵؟؟؟

   پاسخ
   1. حمید
    سوابق: (5 دیدگاه) ,

    میشه لطفا سندی برای ادعاتون رو کنید. حرفتون واقعا جالب بود!

    پاسخ
    1. حمید
     سوابق: (5 دیدگاه) ,

     کاش به یه منبع موثق تری لینک می دادین. veryturkey خیلی جایگاه معتبری برای استناد نداره. این لینک ویکی به زبان انگلیسی، فارسی هم داره. البته من فکر می کنم ترکی شما هم خوب باشه که اتفاقا به اون زبان هم هست:

     https://en.wikipedia.org/wiki/Ottoman_Empire

     و اگر قرار به بازگشت به گذشته باشه که من قویا با این کار مشکل دارم این لینک هم دیدنش خوبه:

     https://en.wikipedia.org/wiki/Achaemenid_Empire

    2. خسته شده
     سوابق: (623 دیدگاه) ,

     آقا حمید خب که چی الان یه کودکه دبستانی هم اینارو میدونه ترکیه در دو هزار و اندی سال قبل جز امپراطوری پارس بوده خب الان یه بستی خرسیه تقلبی هم بهت میدن با این حرفا بهتره جای اینجوری حرف زدن نخست فرهنگ مردم بالا بره در تمامی مسائل تا صرفا اطلاعاته تاریخی که اونم بیشترش یا دروغه یا طوری جلوه داده میشه که خوب به نظر بیاد تا حالا به این جمله فکر کردی پندار نیک گفتار نیک کردار نیک من واقعا صحتشو و نمیتونم اثبات کنم چون اصولا آدم راحت پذیری نیستم ولی به فرض درست بودنش حالا گفته شده توسط یکی از همین پادشاهان مفهومش میدونی چیه یعنی اینکه ایرانی های گرامی که دارید در سال پانصد قبل از میلاد زندگی میکنید توروخدا پندار نیک کردار خوب رفتار درست داشته باشید ای مردم توروخدا دروغ نگید دزدی نکنید فکر بد نداشته باشید این یعنی اینکه داداشه من ایرانی جماعت نه الان بلکه حداقل از زمان اون پادشاه این شکلی زندگی میکردن پس بهتره به جای سیر در خیالات و تاریخ آینده و ساخت نه در گذشته اونم این همه سال چرخ زد یه نگاه به همین کشورهای تاریخی بکن عراق مصر یونان حتی ایران شاید شوخی باشه حتی مغولستان اینا الان کجای دنیا هستن اصلا چیزی از این کشورها مونده بقیه و نمیدونم ولی یونانی هم خیلی بدتر از ایرانی ها دنبال همین چیزا هستن وضعیتشون همینی میشه که دولتهاشون ورشکسته میشن و مردمشون بیکار وضعیت عراق و ببین مصر و ببین این حرفا بد نیست حتما هم باید دونسته بشه ولی اگر توش زیاده روی بشه میشه داستانه ساعتی که خوابیده هرچقدرم عتیقه باشه و قیمتی ولی کارایی نداره آخرم میفته دسته یه پولداره گردن کلفت!!!!!!!

 3. تصویر پروفایل پهلوان مک لارن(مک دانیال)
  پهلوان مک لارن(مک دانیال)
  سوابق: (1277 دیدگاه) ,

  اول پدال اگه میشه خواهشا این قاب عکس آواتار رو سایزشو بزرگتر کنید.بعضی از عکس ها با این سایزه شما خیلی کمه پیدا شدنش و سخت اگه میشه سایزشو بزرگتر کنید ممنون.
  دوم هم این ماشین یه جورایی یاده ماشین های ناسکار آمریکا منو انداخت از لحاظ ظاهری هرچند اونا خیلی بهترن ولی یه شباهت کوچک ظاهری داره.
  ولی انصافا چه اعتماد به نفسی دارن که خودشون رو با تسلا مقایسه میکنن.حالا مقایسه هیچ میگن ما بهتریم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  خدایا این بشر رو به راه راست هدایت کن.

  پاسخ
 4. تصویر پروفایل asa
  asa
  سوابق: (545 دیدگاه) ,

  مگه بچه بازی رقابت با تسلا . به من یکی که بر خورد .دو روز دیگه ایرانم میاد میگه در یکی از روستاهایمان کودکی دوساله موفق به ساخت ماشینی برتر از تسلا شده است . اابته منو هر ایرانی دیگه ای ارزومونه که کودک دوسالمون تسلا بسازه ولی این یکی فکر کنم صرفا جهت خنده بود . والا!!

  پاسخ
  1. شایان
   سوابق: (73 دیدگاه) ,

   بچه بازی اظهار فضل های شما آمریکایی پرست هاست کافیه به نظراتتون نگاه کنید کاملا مشخصه رده سنیتون اونقدر بغض کردید که نمیشه دیگه کامنت بی غلطی و ازتون دید وزیر یه کشور یه حرفی زد هزار کیلومتر این طرف تر در ایران اینجا کسانی هستن در موردش عصبانی میشن و رگ غیرت کلفت میکنن برای یه شرکت آمریکایی امثال شما دقیقا شماها باعث عقب افتادگی این مملکتید و مایه شرمساری خیلی ها

   پاسخ
    1. شایان
     سوابق: (73 دیدگاه) ,

     شما که طرفدار انگلستانی چرا بهت برخورد نکنه از حرفهای من نارحتی یا کامنت من آزارتون میده

   1. تصویر پروفایل asa
    asa
    سوابق: (545 دیدگاه) ,

    اگه قرار تو باعث پیشرفتو افتخار این مملکت باشی شایان جان ، نه من نه خیلی های دیگه نمیخوایم حتی یک رگمونم شبیه تو باشه .ببین عزیز من ما هممون ایرانی هستیم ، همه در یک مرز زندگی میکنیم ، این درست نیست که واسه این چیزا به جون هم بپریم ، من وقتی وارد پدال شدم از المان خوشم میامد ، ولی وقتی امثال تو (مخصوصا خودت) رو دیدم نه تنها از المان بدم امد بلکه به این نتیجه رسیدم که از علاقم با تمام وجود دفاع کنم .برای همینم الان خیلی از دوستان به من و امریکایی دوستان تعصبی لقب میدن ، ولی بی طرف میگم اتفاقا شما و باز خود تو ، المانی دوستا
    ته ته تعصبین .

    پاسخ
    1. شایان
     سوابق: (73 دیدگاه) ,

     چرا وقتی جوابی ندارید بدید شروع میکنی به بیراه گفتن ببین قرار نیست کسی مثل من باشه برای اینکه شما متعصبین اینجا هستین و با بی احترامی در مورد آلمانی ها و حتی سایر کشورها حرف میزنید که تعدادتون و همون خیلی های دیگه که به انگشت یه دست هم نمیرسید به هرچیزی توهین میکنید از آلمان بگیر تا ترکیه تا ژاپن فرانسه خصوصا هم شما چند تا آمریکایی پرست ها که واقعا شورشو درآوردین حتی در یکی از پست ها به فحاشی کشوندین چون طرف از آمریکایی ها بدش میمود این رسمه مسخره تعصب و اتفاقا شما آمریکایی دوست ها باب کردین والا من آلمانی دوستی ندیدم که اینقدر بی احترامی کنه به بقیه همه دنیا در دید شما بدن و فقط آمریکا خوبه این کاملا نشون میده در چه رده سنی قرا دارید اگر قرار به قلدری باشه مطمئنا کسانی هستن که در تعصب خیلی قلدرن ترن از شما

 5. امین
  سوابق: (132 دیدگاه) ,

  ما ایرانی ها عادتمونه که پیشرفت دیگران رو مسخره کنیم. آقا باز اونا ساختن! ما که همونم نساختیم! پیشرفت از همین جاها شروع میشه دیگه! انتظار دارید خیلی زود و درجا یه ماشین در حد موستانگ بسازن!؟

  پاسخ
  1. ali
   سوابق: (2623 دیدگاه) ,

   ترکیه بهتره بزنه گاراج و به فکر بی امنیتی مملکتش باشه این کارها
   پیش کش
   اونقدر از ترکیه بدم میاد که حد نداره و همه چیشون مثل فیلمهای 1000
   قسمتیه بی محتواشون هست ترکیه کی که بخواد با تسلا و بقیه مقایسه شه بهتره برن همون هریم سلطان بسازن

   پاسخ
   1. تصویر پروفایل پهلوان مک لارن(مک دانیال)
    پهلوان مک لارن(مک دانیال)
    سوابق: (1277 دیدگاه) ,

    آی گفتی ali …
    اصلا معلوم نیست کی هستن کجا هستن چی هستن.
    یه به قل خودشون امپراطوری عثمانی داشتن که اونم بریتانیا به کمک چندتا کشور دیگه درش رو تخته کردن.

    پاسخ
  2. Parvaz
   سوابق: (202 دیدگاه) ,

   نمیدونم پدال جان عزیز تایید میکنه مطلبی که میخوام بگم رو یا نه ولی دوستان فکر نمیکنید این حرفاتون مصداق بارز نژادپرستی هستش؟؟؟ در مورد حرف هایی که میزنید فکر میکنید؟؟ تو قرن ۲۱ داریم زندگی میکنیم !!!!

   پاسخ
   1. ali
    سوابق: (2623 دیدگاه) ,

    شما درست میگید ولی مثل همیشه المانی بازای دروغین مثل شایان
    شروع کردن و من هم با اقتدار می ایستم(جنگ جنگ تا پیروزی)

    پاسخ
 6. تصویر پروفایل پهلوان مک لارن(مک دانیال)
  پهلوان مک لارن(مک دانیال)
  سوابق: (1277 دیدگاه) ,

  من به شخصه به دولت پیشنهاد میکنم دو شرکت خودروسازی رو درش رو ببندن.
  اونوقت میشه گفت ماهم پیشرفت کردیم.
  یا تغییر کاربری بدن به جایه خودرو برن تو کاره تراکتور بلدزر یا از این قبیل دیگه با جون مردم حداقل بازی نمیشه.
  من نمیدونم یعنی جونه مردم کشور مهمتره یا صنعت خودرو داشتن؟؟؟؟؟

  پاسخ
 7. ali
  سوابق: (2623 دیدگاه) ,

  راستی اسمش پهلونه رسمش شیره ای هم نیست
  خدایییش زشته اینو یادم رفت بگم

  پاسخ
 8. بهنام طیبی
  سوابق: (4510 دیدگاه) ,

  این وزیر علوم ترکیه فازش چی بوده این حرفو زده.
  گفته محصول ما از تسلا بهتر خواهد بود کاملا کوکانه و خنده دار

  پاسخ
  1. ali
   سوابق: (2623 دیدگاه) ,

   والا فکر کنم وذیر علوم ترکیه با خسته شده عزیز 2 تایی به این نتیجه مهم رسیدن

   پاسخ
   1. بهنام طیبی
    سوابق: (4510 دیدگاه) ,

    ترکیه اصلا جز خودروسازها هست که این حرف زده؟؟؟؟؟

    پاسخ
 9. احمد باقری
  سوابق: (4715 دیدگاه) ,

  به هر حال این شهامت باعث پیشرفت خواهد شد البته اکه زیاده روی نشه.

  پاسخ
 10. شایان
  سوابق: (73 دیدگاه) ,

  بعضی ها چقدر دنیای جالب و کوچیکی دارن واقعا براشون متاسفم بیخود نیست ایران در تمامی شاخصه ها اینقدر عقب افتادست چون یک سری فکر میکنن جهان غرب یا شرق خداست پس ما هیچی نیستیم ای خدایگان همیشه پیشرفت کن تا ماهم پشت سرت با تاخیر چند قرنی بیام جلو نمیدونم چه واژه ای براشون مناسبه فقط تاسف

  پاسخ
  1. تصویر پروفایل پهلوان مک لارن(مک دانیال)
   پهلوان مک لارن(مک دانیال)
   سوابق: (1277 دیدگاه) ,

   شایان تو دیگه از غرب و شرق حرف نزن تو اگه همون شایان عاشقه آلمانی که من میشناسم.
   فقط کافیه یه نفر از آلمان بد بگه اونوقت تو یک صفحه کامنت میزاری تا از آلمان دفاع کنی.
   البته اگه همون شایان باشی.
   به مردمان بریتانیا میگی کفتار-تهوع آور-در مقایسه با آلمان روستایی بیش نیستن وخیلی موردهای دیگه که کامنت هات موجوده.
   فقط خواهشا یک نفر این حرف ها رو بزنه که کاملا بی طرف باشه.ممنون.

   پاسخ
   1. شایان
    سوابق: (73 دیدگاه) ,

    من اون شخص نیستم من به هیچ کشور توهین نمیکنم و نکردم همیشه با احترام برخورد میکنم تمام کامنتهام هم موجوده شما لطف کن برای این ادعای دروغین لینک کامنت هامو بذار اگرم که نمیتونی بذاری نمیخواد عذرخواهی کنی من از ماشین های آلمان خوشم میاد ولی هیچ وقت چنین چیزهای و نگفتم و نمیگم ولی شما فکر کنم با این اسم مصداق حرفایی که میزنید باشید

    پاسخ
    1. تصویر پروفایل پهلوان مک لارن(مک دانیال)
     پهلوان مک لارن(مک دانیال)
     سوابق: (1277 دیدگاه) ,

     خب ببخشید اشتباه گرفتم.
     قدیما یک نفر بود که اسمش شایان بود عینه شما طرفدار آلمان بود.
     منتها خیلی به بریتانیا توهین میکرد.
     بازم ببخشید.گفتم شاید خودش باشید.

  2. ali
   سوابق: (2623 دیدگاه) ,

   از من به شایان
   از خودت شروع کن اول بعد به دیگران بگو
   تو که اسمون و بهم بلد بدوزی بگی هممممممممممه چیز
   زیر سر امریکایی بازاس مثل دایی جان ناپائون نمیخواد
   جا نماز واسمون اب بکشی

   پاسخ
 11. sunmartin
  سوابق: (1756 دیدگاه) ,

  یه سفر بجای تفریح بر ید مراکز صنعتی و شرکت های ترکیه ببینید با چه کشوری روبرو هستیم کاملا صنعتی پیشرفته متحول با گرایش بیشتر به سمت اروپا بنظر من دست کمی از کشورهای پیشرفته نداره صنایع این کشور با اتکا با مشارکت غول های آلمان بقدری پیشرفته قدر هست که باور نمیکنید اکثر محصولات پوشاک پارچه اکسسوار مبل تزئینات قطعات خودروهای بنز بی ام دبلیو تویوتا و پژو و اللخصوص رنو ساخت این کشور هست البته در زمینه مونتاژ درجه یک هست ولی در زمینه ساخت خودرو مثل ایران عقب افتاده اما حرکت هایی هم روبه جلو داشته نمونه اش همکاری و خرید سهام ساب در سال 2015 بود که منجر به تولید خودروی تحت برند ساب شد (درسایت پدال موجوده)

  پاسخ
 12. حالا یکی
  سوابق: (73 دیدگاه) ,

  صنعت خودرو در ایران یک صنعت عقب افتاده دولتیه و
  پیشرفت نخواهد کرد مگه اینکه دولت دستشا از روش برداره اما این رویایی بیش نیست چون این محصولات فرمایشی سود سرشاری برای دولت و مافیا… داره
  حمایت از صنعت داخلی بهانه.ای بیش نیست برای تحمیل محصولات از رده خارج بی کیفیت مونتاژ داخل
  اگه صنعت خودرو کاملاً به بخش خصوصی واگذار بشه و به اونها ضرب الأجلی 5ساله برای برداشتن تعرفه واردات خودرو داده بشه میتونیم امیدوار باشیم به تولید خودرو در کشور
  فرمول فعلی بومی سازی و تولید ملی در ایران:
  دستگاه و تکنولوژی خارجی+مواد اولیه مبدل خارجی+مواد اولیه طبیعی داخلی+نیروی انسانی غیر متخصص داخلی=ساخت ایران

  پاسخ
 13. fcmz
  سوابق: (97 دیدگاه) ,

  تلاش ترکیه تو سالهای اخیر واقعا قابل تحسینه. تو خیلی از ضمینه ها پیشرفتهای چشمگیری داشتند.
  راجب این خودرو هم . با این همه اصلاحات ایرودینامیکی که انجام دادن اون اینه بغل گنده واقعا تو ذوق میزنه!!!

  پاسخ
 14. تصویر پروفایل Hamid.Hellcat
  Hamid.Hellcat
  سوابق: (322 دیدگاه) ,

  ترکیه اگه به همین روش ادامه بده و از داعش نفت ارزون بخره و از اروپا به بهانه بحران مهاجران کمک های میلیارد یورویی بگیره در جهت رسیدن به اهداف خودش و مخالفان خودش رو سرکوب کنه به هیچ جا نخواهد رسید.

  پاسخ
 15. REZA ///AMG
  سوابق: (2228 دیدگاه) ,

  خدا یه عقلی به اینا بده یه پولی به ما
  پیشرانه توسعههههههه یافتهههههه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :|
  اخه مهندس اگه قراره بنزینی تو ماشین بعد اون بنزین به دست پیشرانه های فوق توسعه یافته!!! بشه برق و بره تو موتور الکتریکی که دیگه ماشین الکتریکی نساختی همون سوختیه
  احیانا این سیستم فوق پیشرفته و نوین (که تا جایی که خبر دارم میگن پیشرانه هیبریدی) در زیر دریایی های جنگ جهانی دوم هم استفاده میشده (موتور دیزلی باتری هارو شارژ میکرده تا زیر آب با موتور الکتریکی زیر دریایی رو راه بندازن) تازه پیشرانه توسعه یافته ساخت کشور دوست و برادر ترکیه رو هم نداشتن خیلی هم عالی دشواری هم نداریم

  پاسخ

دیدگاه شما چیست؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی پذیرفته نمی‌شوند. برای تغییر آواتار خود می‌توانید از سایت گراواتار استفاده نمایید.
x