مقایسه مزدا6 و سوبارو لگاسی

برای دهه‌های متوالی کمپانی سوبارو در حال تکامل بخشیدن به سیستم چهارچرخ محرک و استفاده از این روش انتقال قدرت در ساخته‌های مختلف خود بوده است. سوبارو اکنون با اتکا به تجربه و دانشی که در استفاده از این سیستم کسب کرده توانسته است که آن را جمع‌وجور تر و سبک‌وزن‌تر از همیشه بسازد. با توجه به اینکه خودروهای مجهز به سیستم چهارچرخ محرک غالباً از نظر مصرف سوخت در پس رقبای تک دیفرانسیل خود بوده‌اند سوبارو هدف جدیدی برای خود تعیین کرده است، ارائه محصولاتی با سیستم چهارچرخ محرک که از نظر اقتصادی با رقبای دیفرانسیل جلو برابری نماید. برای اینکه بدانیم سوبارو چقدر در تحقق این هدف موفق بوده یا نه، مدل لگاسی 2015 را در مقابل یکی از کارآمدترین رقبایش یعنی مزدا 6 مدل 2015 قرار داده‌ایم.

MAzda6 vs Subaru Legacy
MAzda6 vs Subaru Legacy

کمپانی مزدا چندین سال قبل فلسفه اسکای اکتیو را جایگزین شعار “Zoom Zoom” کرد. فلسفه اسکای اکتیو در محصولات مزدا به معنای استفاده از مواد سبک‌وزن، کاهش اصطکاک و استفاده از موتورهای با راندمان بالا می‌باشد و مزدا 6 مدل 2015 با پیروی از فلسفه فوق به مصرف سوخت 9.05 لیتر در شهر، 6.2 لیتر در بزرگراه رسیده است که در صورت بهره‌گیری از سامانه بازیابی انرژی اختصاصی مزدا موسوم به i-ELOOP بسیار بهتر می‌شود و مصرف سوخت شهری مزدا 6 گرند تورینگ مدل 2015 به 8.4 لیتر و مصرف سوخت بزرگراهی به 5.88 لیتر در صد کیلومتر می‌رسد.

2015 Mazda6
2015 Mazda6

2015 Subaru Legacy
2015 Subaru Legacy

میزان مصرف سوخت سوبارو لگاسی به‌اندازه مزدا 6 خوب نیست و برای شهر و جاده به ترتیب برابر با 9.05 و 6.53 لیتر می‌باشد البته این در حالی که سوبارو از سیستم تمام چرخ محرک دائمی بهره می‌برد و استفاده از این سیستم موجب افزایش وزن 100 کیلوگرمی سوبارو نسبت به مزدا می‌شود. سوبارو مورد تست از نوع 2.5i Premium می‌باشد و وزن خشک آن 1565 کیلوگرم بوده و با این شرایط مدل مورد تست سبک‌ترین لگاسی روی خط تولید سوبارو است

2015 Mazda6
2015 Mazda6

2015 Subaru Legacy
2015 Subaru Legacy

روی کاغذ سوبارو لگاسی و مزدا 6 از بسیاری جهات شبیه هم هستند. قیمت پایه هر دو خودرو از 22.000 دلار شروع می‌شود و هر دو اتومبیل ژاپنی به موتورهای چهار سیلندر 2.5 لیتری البته با آرایش سیلندرهای متفاوت مجهز هستند. قدرت و گشتاور موتور مزدا 6 به ترتیب 184 اسب بخار و 250 نیوتن متر بوده و از قدرت و گشتاور 174 اسب بخاری و 235 نیوتن متری سوبارو بالاتر است.

2015 Mazda6
2015 Mazda6

2015 Subaru Legacy
2015 Subaru Legacy

سوبارو لگاسی از جعبه‌دنده ضریب متغیر (CVT) بهره می‌جوید و واکنش دریچه گاز این خودرو کمی تهاجمی است که رسیدن به رانندگی اقتصادی را در ابتدا کمی دشوار می‌کند و خیلی زود دریافتیم که برای رانندگی مقرون‌به‌صرفه با سوبارو باید تناسبی مابین حرکت تهاجمی اولیه و رانندگی نسبتاً آرام بعد از آن برقرار کرد. گیربکس اتوماتیک 6 سرعته مزدا 6 تعویض‌های بسیار نرم و سریع و بدون تقه‌ای را انجام می‌دهد.

2015 Mazda6
2015 Mazda6

2015 Subaru Legacy
2015 Subaru Legacy

در حالت کلی برای تجربه رانندگی اقتصادی باید بیشتر به دورشمار موتور توجه کرد تا سرعت شمار و به همین منظور باید دور موتور را در محدوده ای با دامنه نوسان مطلوب نگه داشت.

2015 Mazda6
2015 Mazda6

2015 Subaru Legacy
2015 Subaru Legacy

هر دو خودرو میزان بالائی از گشتاور تولیدی خود را در دورهای پائین موتور ارائه می‌دهند که رانندگی نرم‌تر را در پی دارد. تعویض دنده‌های مزدا 6 در دور موتور 1.500 و بسیار سریع صورت می‌گیرد. دور موتور لگاسی را هم با فشار محتاطانه بر پدال گاز می‌توان در زیر 1.500 دور در دقیقه هم نگه داشت. در طول تست با دو اتومبیل، تنها هنگامی‌که به یک بزرگراه با شیب زیاد رسیدم نیاز به افزایش دور موتور از 2.000 دور در دقیقه احساس شد. در واقع با رانندگی محتاطانه و برنامه‌ریزی‌شده هیچ دلیلی برای افزایش دور موتور در مزدا 6 و سوبارو لگاسی وجود ندارد.

2015 Mazda6
2015 Mazda6

2015 Subaru Legacy
2015 Subaru Legacy

در هنگام رانندگی با مزدا، با استفاده از شیفترهای دنده پشت فرمان می‌توان به بهره‌وری بالاتری در مصرف سوخت رسید به‌خصوص در هنگام بالا رفتن از مسیرهای شیب‌دار می‌توان اتومبیل را مجبور کرد تا در پایین‌ترین دور ممکن کار کند. برای مثال شما می‌توانید در سرعت 80 کیلومتر از دنده 6 استفاده کنید و در این حالت دور موتور در کمترین میزان ممکن را خواهد داشت.


اما سوبارو لگاسی برای رسیدن به بیشترین میزان بهره‌وری از روش دیگری استفاده کرده است و در صورتی که جعبه‌دنده CVT سوبارو را در حالت درایو قرار دهیم و کمترین میزان فشار به پدال گاز را وارد کنیم موتور سوبارو در کمترین دور ممکن خواهد کرد. در طی مسافت‌های بزرگراهی موتور سوبارو در حالت استفاده از حالت D جعبه‌دنده، دور کمتری نسبت به زمان استفاده از شیفترهای پشت فرمان خواهد داشت.

2015 Subaru Legacy Interior
2015 Subaru Legacy Interior

بعد از سپری کردن ساعات و مسافت طولانی در بزرگراه به‌منظور آزمایش مصرف سوخت، سوبارو لگاسی توانست رکورد اعلام شده برای خودش را بشکند و برای طی صد کیلومتر تنها 6.39 لیتر سوخت مصرف کند. اما مزدا نتوانست رکورد رسمی 5.88 لیتری خود را بشکند اما هم چنان با مصرف 6.2 لیتری بهتر از سوبارو عمل کرد.


نتیجه‌گیری: اگر رقیبی مثل مزدا 6 را نادیده بگیریم، سوبارو به‌راحتی می‌تواند با دیگر رقبای دیفرانسیل جلو از نظر بهره‌وری و اقتصادی برابری نماید. البته پیروزی در این تست از آن مزدا 6 است چراکه رانندگی با آن مقرون‌به‌صرفه تر بوده و هم‌چنین طراحی داخلی با کیفیت بهتر و رانندگی جذاب‌تری را ارائه می‌دهد.

نام خودرو مزدا 6 مدل 2015 سوبارو لگاسی مدل 2015
موتور 2.4 لیتری چهار سیلندر 2.5 لیتری چهار سیلندر
قدرت موتور 184 اسب بخار 175 اسب بخار
گشتاور موتور 250 نیوتن متر 235 نیوتن متر
جعبه دنده 6 سرعته اتوماتیک CVT
وزن خشک 1464 کیلوگرم 1565 کیلوگرم
فضای پای صندلی عقب 98.2 سانتی‌متر 96.7 سانتی‌متر
فضای صندوق عقب 419 لیتر 424 لیتر
میزان مصرف سوخت رسمی

شهر*بزرگراه

8.4*5.88 لیتر 9.05*6.53 لیتر
قیمت پایه 22.010$ 22.490$
قیمت بالاترین تریم 33.095$ 33.380$

درباره نویسنده

تصویر پروفایل فرید حنیفه زاده

فرید حنیفه زاده، علاقه مند و نویسنده مطالب خودرو

45 دیدگاه

 1. nima naseri
  سوابق: (156 دیدگاه) ,

  چرا حجم صندوق عقباشون اینقدر پایینه؟
  مگان که 500 لیتر جاداره ما همش جا برای مسافرت کم میاریم چه برسه به اینا دیگه

  پاسخ
  1. مهدی
   سوابق: (150 دیدگاه) ,

   طراحی این سوبارو واقعا شبیه چینی ها مخصوصا چانگان شده

   پاسخ
   1. رضا
    سوابق: (52 دیدگاه) ,

    از اینکه یه ژاپنی با اصالت رو آوردی کنار یه چینی بی هویت تشکر میکنم!

    پاسخ
    1. عمار
     سوابق: (1 دیدگاه) ,

     الان کدومشون چینیه؟؟؟ تا جایی که ما میدونیم هر دو ژاپنی هستناااا

    2. alireza
     سوابق: (1 دیدگاه) ,

     برادر جفتشون ژاپنی هستن…حالا چون سوبارو یکم گمنام هستش دلیل نمیشه چینی باشه…اتفاقا یکی از کمپانی های موفق ژاپنه اما ب تازگی در ایران مطرح شده..

   2. محسن
    سوابق: (1 دیدگاه) ,

    چینی ها اگر طرح خودرو های با اعتبار را کپی می کنند خدشه ای به ماشین های اصلی نیست.

    پاسخ
   3. bt
    سوابق: (1 دیدگاه) ,

    دوس دارم مدلایه ۲۰۰۹ و ۲۰۰۸ لگاسی رو هم ب بینی
    مخصوصاً دراش موقع باز بودن

    پاسخ
  2. ASTON MARTin
   سوابق: (1180 دیدگاه) ,

   همین اولش میگفتین مقایسه صرفا سرمصرف سوخته که یه ساعت وقت الکی نذاریم بخونیم دیگه
   مزدا بهتر از سوباروعه آنچیز که عیان است چه حاجت به بیان است؟

   پاسخ
  3. آرماااان
   سوابق: (358 دیدگاه) ,

   با سرعت ۸۰کیلومتر اونم دنده ۶؟؟؟؟؟؟فکر کنم تو این شرایط دور موتور رو ۱/۵باشه نه???اونوقت به موتور فشار نمیاد که داغ کنه؟؟؟
   آخه تا جایی ک میدونم یه چیزی بین ۳تا۴/۵ دورموتور طبیعیه که فشاری به موتور نیاره.
   درسته دورموتور بالا یا از حد ردلاینش بره بالاتر خیلی فشار میاد به موتور ولی برعکسشم اگه دور پایین باشه بازم فشار میاد

   پاسخ
 2. احمد باقری
  سوابق: (4715 دیدگاه) ,

  هر دو در این رنج قیمت ماشینهای خوبی هستند.

  پاسخ
 3. ali
  سوابق: (67 دیدگاه) ,

  تو این تست به نظر من فقط فاکتور بهره وری مد نظر کارشناس ا بوده، تو خود گزارشم میشه فهمید تمایلی نداشتند که در دور موتور بالا و رانندگی تهاجمی ماشین ا تست بشند وگرنه با سیستم ۴چرخ متحرک لگاسی و گیربکس cvt بهینش ۱۰۰% اونا ۱ سرا گردن از مزدا ۶ پیش می انداخت یه چیز دیگم که من خودم تجربه داشتم اینه که مزدا ۶ ای خاورمیانه از سایت چین وارد میشند که کیفیت خیلی پایین تری نسبت به اروپایی ا دارند برای همین توی کیش خیلیا از افت کیفیت زود هنگامش شاکیند البته نسبت به فورد تاروس و کمری نه کره ای ها.

  پاسخ
  1. مسعود
   سوابق: (325 دیدگاه) ,

   هر وقت در مورد این تبعیض ها بین خاورمیانه با غرب میشنوم حس بدی بهم دست میده که میخوام دیگه زندگی نکنم کلن! : (

   پاسخ
  2. تصویر پروفایل RETOLEX
   RETOLEX
   سوابق: (1407 دیدگاه) ,

   لگاسی ماشین بهتری برای رانندگی هست (برای رانندگان حرفه ای گزینه بهتریه)
   لگاسی یه ماشین اسپورت تر هست و به همین دلیل انتظار میرفت قدرت و گشتاور بیشتری رو داشته باشه
   __________________________________________________________
   به هر حال هر دو اینا برا من رویا هستن……..

   پاسخ
   1. morteza
    سوابق: (29 دیدگاه) ,

    لگاسی های قدیمی تر جذاب تر و با ابهت تر بودند.متاسفانه نمای جلو و عقب انگار خود کادنزا است.انتظار بیشتری میرفت

    پاسخ
  3. ساسان.م
   سوابق: (6 دیدگاه) ,

   دوست عزیز ببخشیدا
   یعنی کمپانی مزدا انقدر احمقه که یک ماشین با یک تریم رو تو دو کیفیت خوب و بد تولید کنه؟ چه ربطی داره که تو چین تولید میشه کیفیتش پایینه
   مهم اینه بالاسرشون کمپانی مزدا وایساده
   مگه اپل هایی که تو چین ساخته میشن کیفیتشون با اپل آمریکا فرق داره؟ معلومه که نه
   خیلی از شرکت ها به دلیل اینکه تو چین هزینه تولید و دستمزد کارگر و مالیات ها بسیار کمتر از کشور شرکت مادر هست کارخونه تولید دارن

   پاسخ
   1. ali
    سوابق: (67 دیدگاه) ,

    بله فرق میکنه دوست من چون شاخص کیفیت بر اساس ناحیه ای که قرار هست ماشین به فروش بره برای سایت تولید کننده تعریف میشه این 1 اصل تعریف شده در مهندسی صنایع هستش. برای مثال مزدا 3 های ایران مدل 89 مشکل رنگ دارند چون لایه محافطتی رنگ ندارند و رنگ بعد 1 سال کدر میشه. اپل را مثال زدید که در جواب باید بگم اپل 3 تا سایت تولید داره اونم همشون تو چین نه مثل مزدا که فقط تو اروپا 4تا داره اسپانیاءایتالیا…ای کاش بر اساس اطلاعات محدود و عامی که داریم این قدر محکم چیزیا نفی نمیکردیم یا حتی نمی پذیرفتیم و اول تحقیق میکردیم

    پاسخ
   2. morteza
    سوابق: (29 دیدگاه) ,

    دقیقا اشتباه میکنی.حتی کیفیت ماشینهای کره برای بازار اروپا و آمریکا قابل قیاس با بازار شرق نیست.چون مردم امریکا و اروپا محال ممکن است پول بابت خودروی بی کیفیت بدهند.

    پاسخ
  4. تصویر پروفایل hamid reza
   hamid reza
   سوابق: (379 دیدگاه) ,

   من همچین چیزی رو که میگین ندیدم افت کیفیت زود هنگام. حتی مزدا 6 که واسه اجاره میدن (دیگه همه میدونن ماشینایی که واسه اجاره با چه وضعیت بدی نگهداری میشن) بعد از 50000 کیلومتر کاملا مثل روز اول بود

   پاسخ
   1. ali
    سوابق: (67 دیدگاه) ,

    من برای تحصیل مدتی کیش بودم اونجا برای خرید ماشین صفر تا 80٪ قیمت ماشین میشه وام 12٪ گرفت .برای همین صفر میخرندو ماشینشونا می ذارند برای اجاره چون اگه ۳ شبم اجارش کنند نصف قستش(حداقل بهره وام) در می آد.پس صرفا برای اجاره نیستند از طرفیم با قوانین محکم کیش کسی جرات بد رانندگی کردن نداره و در حد همون 0 تا 60 km/h طرف بیشتر گاز نمیده.

    پاسخ
 4. حمید رضا
  سوابق: (41 دیدگاه) ,

  لگاسی و سوناتا بسیار شبیه همند. ضمنن مزدا 6 تو این کلاس بهترین ماشینه. با اینکه پر فروش ترین نیست.

  پاسخ
 5. شاهین
  سوابق: (3374 دیدگاه) ,

  چقدر ماشینا شبیه هم شدن…
  لگاسی،بسترن F50،سوناتا…

  دور موتور 1500 دنده تعویض میکنن؟! راه هم میره؟! خب اینطوری معلومه به مصرف سوخت منفی یک لیتر تو صد کیلومتر هم میشه رسید! 😀
  دور موتور باید بین 5 هزار تا 6 هزار در نوسان باشه تا احساس کنی توی زندگیت آدم موفقی هستی! 😀

  پاسخ
 6. تصویر پروفایل سروش
  سروش
  سوابق: (66 دیدگاه) ,

  هردو عالین و به نظر من برای سلیقه های متفاوت ساخته شدن . مزدا 6 واقعا زیباست ولی نسل قبلی لگاسی بنظرم زیباتر از این نسل بود . سوبارو مرگ نداره خرابی نمیدونه چیه . پرفورمنس عالی ایمنی عالی . مزدا راحت و بی صدا و شیک . ولی من سرم مماس به سقفش بود وقتی صندلی عقب نشسته بودم .

  پاسخ
 7. تصویر پروفایل RETOLEX
  RETOLEX
  سوابق: (1407 دیدگاه) ,

  راستی ممنون از اقا علی رضا به خاطر اون شماره
  شیطونه میگه خودتو خالی هر چی میرسی بهش بگو ………..
  ولی چه فایده که خودمو کوچیک کنم اینا که عوض بشو نیستن

  پاسخ
 8. محمد
  سوابق: (40 دیدگاه) ,

  ای خدااا 22000 دلار یعنی زیر 70میلیون تومن
  اما اینجا چه ؟؟؟ 70م یه مگان 2000 مدل 90 یا آزرای 2006 …

  پاسخ
 9. شروین
  سوابق: (519 دیدگاه) ,

  من به مزدا رای دادم. ماشینای مزدا واقعاً عالیه. هم گیربکساشون خیلی هوشمنده، هم پشت فرمونش که میشینی و رانندگی میکنی واقعا حس خوبی داره و لذت بخشه. از نظر تکنولوژی هم که همیشه حرف برا گفتن داشته و داره..

  پاسخ
 10. احسان(احسان سابق)
  سوابق: (2469 دیدگاه) ,

  مزدا 6 رو بخاطر مهندسی عالی انتخاب می کنم

  پاسخ
 11. Kamran.qamgosar
  سوابق: (23 دیدگاه) ,

  با سلام.انتخاب بین این دو مدل مورد مقایسه باید با وسواس انجام بشه.دیگه نمیشه به راحتی سابق سوبارو رو در برابر مزدا باخته فرض کرد.هرچند من شخصا تا به این لحطه مزدا رو انتخاب و برنده میدونم.مخصوصا در طراحی داخل کابین.اما سوبارو زیر نظر تویوتا پیشرفت قابل انکاری رو داشته خصوصا دو دیفرانسیل بودنش مزیت قابل توجهی محسوب میشه در قیاس با رقبای تک دیفرانسیل.با تشکر

  پاسخ
 12. ashssss
  سوابق: (345 دیدگاه) ,

  واقعآ وقتی پشت فرمون مزدا میشنی دیگه نمیخوای پیاده شی
  این مشکل فقط فکر میکردم من دارم ولی خیلیای دیگه همینطورین

  پاسخ
 13. reza
  سوابق: (33 دیدگاه) ,

  موقع خوندن این مقاله ها وقتی به قیمت هاشون اشاره میشه آدم حالش گرفته میشه به خدا.22000 دلار .ازقیمت الان جیلی ارزونتر میشه اما این کجا و آن کجا

  پاسخ
 14. تصویر پروفایل american muscle
  american muscle
  سوابق: (98 دیدگاه) ,

  پسرخالم یه سوبارو داره گاز که میده زمینو میخواد بکنه.حالا دارم حسابشو میکنم یه ماسل آمریکایی مثه دوج هل کت با گشتاوری نزدیک 881 تو 4000 تا وای خیلی زیاده انصافا.
  ماشین آمریکایی یه حال دیگه داره.چیزایی که برا ماشیناش بکار میبره واسه یه پورشه باشه قیمتش دوبله میشه ماشین آمریکایی ارزونتره

  پاسخ
 15. تصویر پروفایل اکبر
  اکبر
  سوابق: (1488 دیدگاه) ,

  هر دو ماشین عالی،زیبا،با کیفیت
  با اینکه خیلی از لگاسی خوشم میاد ولی مزدا6 رو انتخاب میکنم

  پاسخ
 16. sunmartin
  سوابق: (1773 دیدگاه) ,

  از لحاظ قابلیت های حرکتی سیستم xdrivecبمانند بی ام دبلیو سری های x مشخصا سوبارو لگاسی بهتر عمل کرده مسخص است که سیستم اکتیو 4 رول بهتر از دیفرانسیل جلو هست اینو که دیگه همه مبدونن اما از لحاظ طراحی مشخصا مزدا بهتر عمل کرده

  پاسخ
 17. sunmartin
  سوابق: (1773 دیدگاه) ,

  با نظر علی هم موافقم خودرو بنا به منطقه ای که در انها مونتاژمیشن کیفیت براشون تعریف میشه مثلا برند اسوس در آمریکا یک کیفیت داره و وقتی در چین تولید میشه یک کیفیت پایینتر در مورد خودرو هم همینطور هست بخصوص مباحث رنگ کیفیت مواد تریم داخلی و ..

  پاسخ
 18. مبین
  سوابق: (1 دیدگاه) ,

  مزدا 6 یک ماشین بی نظیره که همونطور که همه میدونند حرفی توش نیست . از نظر کیفیت ماشین باید بگم که هیچ فرقی بین شمایی که در ایران مزدا 6 سوار میشید با اونی که مثلا تو ارورپاست نداره /
  من تو منطقه ازاد بندر انزلی کار میکنم و باید که ماشینای منطقه از نماییندگی های عمان و امارات وارد میشن و کیفیت هیچ ربطی به اسیا یا امریکا یا جاهای دیگه نداره فقط نوع سطح امکانات ماشینها باهم فرق داره که یه فاکتوره کلی هست و حتی باید بگم که اکثر ماشین های کمپانی عرب داراری بالاترین رنج سصح امکانات .
  در ضمن مزدا 6 مدرک 5 ستاره ی ایمنی ایالات متحده امریکارو تونست کسب کنه که این موضوع باعث افزایش 13 % اضافی در اسیا بخوصوص در کشور های عربی انجام گرفته . از نطر کیفیت و زیبایی و حتی قیمت واقعا جز تک های دنیاست مزدا .
  البته سلیقه افراد مختلفه و همه سلیقه ها محترم هستش.

  پاسخ
 19. MaZi Zo0M Z0oM
  سوابق: (49 دیدگاه) ,

  با سلام.
  اتفاقی داشتم مطالب و نظرات دوستان رو مطالعه میکردم،دیدم بحثی در مورد کشور سازنده مطرح شد که دوستی اعلام فرمودند مزدا6 های خاورمیانه مونتاژ چین هست و از درجه کیفیت پایینتری برخوردار هست نسبت به مزدا6 ژاپنی.خدمتتون عارضم که تمامی خودروهای مزدا که در مناطق و کشورهای مختلف جهان غرضه میشود،درصورتیکه مزدا در آن منطقه یا کشور،سایت مونتاژ نداشته باشد،همگی در سایت مزدا در ژاپن تولید و مونتاژ شده و به نقاط مختلف جهان بارگیری و ارسال میشود.اون کشورهایی هم که مزدا در آنها سایت مونتاژ احداث کرده،تمامی محصولات مونتاژ شده در کشور دوم،برای مصرف در بازار داخلی همان کشور میباشد و حق صادرات اون مدل رو به بازار کشورهای دیگر ندارند بجز سایت تازه تأسیس مکزیک که از ابتدا به منظور تأمین خودروهای مزدا در بازار های آمریکای شمالی و کانادا احداث شده.بعبارتی مزدا6 ای که در چین مونتاژ میشود،فقط برای مصرف داخلی خود بازار چین میباشد.تازه اینکه حتی مزدا6 مونتاژ چین هم،فقط مونتاژ چین بوده + مراحل رنگ کردن آن در چین انجام میشود و کلیه قطعات آن از کشور مبداء(ژاپن) به کشور چین ارسال میشوند تا فقط در کشور چین مونتاژ شوند.همونطور که برای مزدا3 های ایران کلیه قطعات از ژاپن ارسال میشد و فقط اینجا مونتاژ میشد + رنگ میشد وتنها برای بازار ایران هم عرضه میشد.و گروه بهمن نمیتوانست مدلهای مونتاژ شده خود را به بازار کشورهای عای حوزه خلیج فارس صادر کنه.چرا که اولا مدلهای موجود در کشورهای حاشیه حلیج فارس در مشخصات فنی از نمونه گروه بهمن ضغیف تر بودند.در ثانی در مجموع در بخش ایمنی و تجهیزات و امکانات هم نمونه مونتاژ ایران سطح امکانات بمراتب بالاتری هم داشت نسبت به مزدا3 های عرضه شده در کشورهای حاشیه خلیج فارس که همگی Made in Japan هم بودند.
  این جزو اهداف اصلی شرکت مزدا است که اتفاقا سابقه اون به چند دهه قبل بر میگرده.به همین خاطر هست که میگن میقیت اتفاقی نیست/چرا که اگر قرار بود قطعات به کشور دوم ارسال بشه،اونجا مونتاژ بشه و بعد به کشور سوم یا منطقه ثالث ارسال بشه جهت عرضه،در صورت بروز مشکل یا استفاده از خدمات گارانتی جهت تعمیر خودرو،نمیدونست علت مونتاژ کار خودرو در کشور دوم رو بعنوان عامل اصلی بپذیره یا واقعا قطعه ارسالی دچار عیوب تولید بوده.
  ضمن اینکه وقتی که میتونه مستقیم خودش ارسال کنه،چرا از طریق کشور دوم و واسطه گری اون،اقدام به فروش خودرو کنه که یا قیمتش بالاتر میره یا بدلیل فضای رقابتی در بازار جهانی(بجز بازار ایران که فضای رفاقتی در اون حاکم هست تا فضای رقابتی)الزاما باید سود دریافتی رو کاهش بده که دیگه اونوقت بدلیل سود کم حاصله،آمار فروش اون مدل هم کم شده و رفته رفته متقاضی اون نیز کمتر میشود.
  به همین منظور خودش تولید میکنه و بازرسی های لازم رو هم خودش انجام میده و بعد ارسال میکنه.اینطوری هم میزان صادرات دریایی خودش رو افزایش میده،در صورت افزایش تقاضا در بازار جهانی،با توسعه و افزایش تیراژ محصول،ضمن اشتغالزایی برای مردمان کشور خودش،گردش اقتصادی کشورش رو هم رونق میبخشه.نه مثل برخی کشورها که بدون توجیه اقتصادی بدو بدو رفتند تو کشورهای زیر پونز،سایت تولید خودرو زدند که برای اونها اشتغالزایی کنند،در حالیکه مردم خودمون با مشکل بیکاری و شرایط اقتصادی نامناسب خانوارها و غذم گردش مالی و در دسترس نبودن نقدینگی مواجه هستیم.
  مشاهده تصویر لینک زیر هم به پذیرش معنای اصلی بحث فوق،کمک شایانی خواهد نمود.

  http://ttupload.ir/uploads/7775Mazda-6-Infographic.jpg

  در پناه حضزت حق … !

  پاسخ
 20. علی
  سوابق: (2 دیدگاه) ,

  سوبارو ماشین جون پسندی اگه دنبال سرعت شتابی سوبارو اگه ماشین سنگین شکیل میخوای مزدا هردشون خوب هستند.

  پاسخ
 21. شهروز
  سوابق: (11 دیدگاه) ,

  من تست هردوتاشونو تو یک شبکه تلویزیونی خارجی دیدم سوبارو از لحاظ جاداری و وسعت دید وچهارچرخ متحرک انتخاب خوبیه.مزدا6 هم تو کیفیت سواری وهندلینگ وارگونومی داخلی ولذت رانندگی سرتره.درکل هر دو خوبن ولی مزدا با شخصیت تره البته به نظر من

  پاسخ
 22. علیرضاmazda 3
  سوابق: (2 دیدگاه) ,

  در کل هر دو ماشین تویه سبکند از نظر اندازه وپلت فرم ولی تو اتاق ۶این مزدا۶ هست که از نظر اصطحلاک و مصرف بنزین قدرت موتورو سادگی طراحی موتور وشکیل بودن بدنه مخصوصا او چهره خشن و عضلانیش حرف اول رو میزنه البته سوبارو تو برندهای دیگش مثه wxr و برندهای اتاق ۳ کم رقیبه وآمریکایی ها هنوز ول کنش نیستن

  پاسخ

دیدگاه شما چیست؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی پذیرفته نمی‌شوند. برای تغییر آواتار خود می‌توانید از سایت گراواتار استفاده نمایید.
x