استبان اُکون: در 2017 بسیار بهتر بودم

استبان اکون به اظهار خود در فصل 2017 بهبود قابل‌توجهی در رانندگی، و عملکردی بسیار نزدیک به هم‌تیمی باتجربه‌تر خود سرجیو پرز داشته است.

این راننده‌ی فرانسوی در 18 مسابقه از 20 مسابقه‌ی فصل 2017، امتیاز کسب کرد و 19 مسابقه را نیز به اتمام رساند. او درنهایت با 87 امتیاز و با اختلاف  تنها 13 امتیاز نسبت به هم‌تیمی مکزیکی خود سرجیو پرز، در رده‌ی هشتم جدول رانندگان ایستاد.

اکون در 10 مسابقه‌ی اول، 43 امتیاز به دست آورده و در 10 مسابقه‌ی بعد نیز 44 امتیاز کسب کرد. این نکته عملکرد پایدار او را نشان می‌دهد. او در حالی فصل 2017 فرمول یک را شروع کرد که تنها تجربه‌ی شرکت در 9 گرندپری را با تیم Manor در فصل 2016 داشت. اکون در این فصل عملکرد بسیار خوبی به‌عنوان یک راننده‌ی تازه کار از خود نشان داد.

انتقال بی‌دردسری به فورس ایندیا داشتم. اما همیشه تعویض تیم سختی‌های خود را دارد. باید همکاران جدید را بشناسید، باید با همکاری هم اتوموبیل را بشناسید و باید بازخوردهای خود از اتوموبیل را به‌درستی به آن‌ها بفهمانید.

من همچنین باید می‌دانستم که اتوموبیل چگونه می‌تواند بسته به سبک رانندگی من تغییر کند و بهترین عملکرد خود را ارائه دهد. و این بهبود بزرگی بود که ما با توجه به تمام جزئیات ایجاد کردیم. ما همان کار مرسوم را انجام دادیم، اما بهتر.

استبان اکون بهترین نتایج این فصل خود را بعد از استراحت تابستانی به دست آورد. او در ژاپن و امریکا ششم شد و در مکزیک به رده‌ی پنجم رسید. البته او در مورد این قضیه گفت:

این بهبود نتایج به این خاطر بود که من تجربه مسابقه در پیست‌های آخر فصل را داشتم. این‌که برای دومین بار به این پیست‌ها می‌رفتم کمک بزرگی به من کرد. تمام تجربه‌ای هم که در طول فصل جمع کرده بودم، به من کمک کرد که قدم بزرگی بردارم.

وقتی از او در مورد عملکردش نسبت به عملکرد سرجیو پرز پرسیده شد، گفت:

هدف من این بود که از او سریع‌تر باشم. می‌خواستم از او جلوتر باشم، اما او راننده‌ی بسیار سریعی است. در چند مسابقه‌ای هم که من جلوتر از او بودم، همیشه در تعقیب من بود و من همیشه در تکاپو بودم. نیاز داشتم که سریع‌تر باشم چون او در تعقیب من بود و من می‌خواستم که جایگاه خود را حفظ کنم.

اکون همچنین 27 مسابقه‌ی اول خود در فرمول یک را با موفقیت به پایان رساند و در این رکورد همپای مکس چیلتون در جایگاه نخست ایستاد. اما در گرندپری برزیل و در بیست‌وهشتمین مسابقه‌ی فرمول یک، به دلیل تصادف با کوین مگنوسن از مسابقه خارج شد.

درباره نویسنده

دانش‌آموخته‌ی مهندسی مکانیک، عاشق خودرو، نویسنده و مترجم پدال

مطالب مرتبط

دیدگاه شما چیست؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی پذیرفته نمی‌شوند. برای تغییر آواتار خود می‌توانید از سایت گراواتار استفاده نمایید.