پیروزی آسان همیلتون در خانه

مرسدس یک روز خوب را در سیلورستون به پایان برد. هر دو سکوی نخست مسابقه در اختیار رانندگان این تیم قرار گرفت چیزی که لااقل تا چند دور پایانی قابل پیش‌بینی نبود.


استارت مسابقه با جهش ورشتاپن به رده سوم و عقب افتادن یک رده‌ای سباستین فتل همراه بود. از همین‌جا لوئیس همیلتون به خوبی توانست پیشتاز مسابقه شود و همان‌طور هم که همیشه در چنین زمان‌هایی از تیم مرسدس دیده‌ایم، پیشتازی آن‌ها غیر قابل رقابت خواهد بود. رقابت‌ها در میانه بین بوتاس، فتل و ورشتاپن جریان داشت. والتری بوتاس که مسابقه را به علت پنالتی از رده نهم شروع کرده بود به خوبی خود را به مدعیان رساند. بوتاس بعد از پیت استاپ و استفاده از تایرهای سوپرسافت توانست خود را به فتل نزدیک کند و بار دیگر از او سبقت بگیرد. مشکل تایرهای جلوی فتل اما برای او دردسرساز شد. کیمی رایکونن در رده دوم به خوبی فاصله قابل اطمینانی با بوتاس داشت و هرچند بوتاس خود را به او نزدیک می‌کرد اما انتظار نمی‌رفت در پیشی گرفت از او تا انتهای مسابقه موفق باشد.


اما شانس نیز همراه بوتاس بود تا کیمی رایکونن با مشکل پنچری تایر در دورهای باقی مانده ناچار شود که به پیت استاپ برود. این موضوع در ابتدا به نفع فتل و امتیازات او به نظر می‌رسید. اما خوش‌شانسی فتل در کسب سکو در دور پایانی به بدشانسی تبدیل شد و با ترکیدن لاستیک جلویی، تمامی آنچه اندوخته بود را بر باد داد. البته فتل با همان وضعیت مسابقه را ادامه داد تا در رده هفتم و با امتیاز از مسابقه خارج شود. کیمی رایکونن نیز توانست در رده سوم مسابقه را تمام کند.


لوئیس همیلتون با کسب این امتیاز، خود را در صدر جدول نیم‌فصل به یک امتیازی سباستین فتل رساند. مرسدس نیز با این امتیازات ارزشمند از دو راننده خود در صدر جدول سازندگان، فاصله بیشتر با فراری باز کرد. مسابقه بعدی دو هفته دیگر و در مجارستان برگزار خواهد شد.

مطالب مرتبط

22 دیدگاه

 1. sina.d
  سوابق: (63 دیدگاه) ,

  جدا از مسابقه
  من یه چیزیو فهمیدم که واقعا اون سانسورچیه صداوسیما یه ادم مریضه
  میگم نکنه ماشین ها تحریکشون میکنه که سانسور میکنن !!!!
  یا مثلا دقیقا موقع سبقت گرفت ادم به اوج هیجان میرسه که از نظر اینا حرامه و دقیقا همون لحظه یه صحنه تکراری مزخرف رو هزار بار پخش میکنن!!!
  واقعا متاسفم برا همه چیز…

  پاسخ
 2. رامکال
  سوابق: (595 دیدگاه) ,

  ججووووننننننننننننننن مرسدس گازشو گرفت.
  ای ول.
  اگر نگم 90 درصد به بالا ولی به احتمال 70 درصد امسال هم بنز بنز بودن خودشو به رخ بقیه میکشد.
  اگر 3 دور بعدی رو هم به شکل اول دومی مال خودش بکند شک ندارم که حکم قهرمانیشو امضا میکند.
  مگر اینکه اتفاقات عجیب و غریب مانند از کار افتادن ماشین و غیره رخ بدهد.
  و اگر امسال هم پرچمشو ببرد بالا برای 4مین سال پشت سر هم به این مهم دست پیدا میکند.
  اگر درست گفته باشم فقط فراری است که توانست برای 5 بار یکم بشود؟
  پس با قهرمانی فرضی مرسدس در پایان این فصل به یک قدمی رکوردی فوق مهم میرسد و در ضمن به یک رکورد مهم که قبلا فقط فراری(و شاید یک تیم دیگر) (منظورم 4بار پشت سرهم است) رسیده و ردش کرده میرسد.
  دمش گرم.
  این رو هم بگم که سال دیگر سال دیگر است و هیچ ربطی به امسال ندارد پس نگید سال دیگر فلان تیم قدر میشود چه میدونم مکلارن با هوندا به هم میزند ردبول اجی مجی میکند فراری از شرایط استفاده میکند…………من نمیگم نمیشود فقط میگم که سال دیگر و احتمالا قهرمان شدن تیمی به غیر از تیم مرسدس باعث نمیشود که این 4سال(90 درصد میگم که امسال دوباره قهرمان میشود) از یادها برود و این شاهکار انکار بشود.

  پاسخ
  1. ایلیا
   سوابق: (256 دیدگاه) ,

   دوستان شما چیزی از مسابقه فهمیدید؟

   من که دور پونزدهم تلوزیون رو خاموش کردم آخرای مسابقه رفتم فقط نتیجه رو ببینم. تنخا چیزی که من میدیدم فقط سانسور و تصاویر تکراری از چند صحنه ی خاص بود که تلوزیون ایران بجای روند اصلی مسابقه پخش میکرد، هربار که تمرکز میکردم و میخواستم تو روند مسابقه قرار بگیرم متوجه میشدم که ای بابا این تکرار صحنه های گذشتست. چرا باید کسی واسه ما تصمیم بگیره که چی ببینیم چی مبینیم؟

   واقعا باید واسه خودمون متاسف باشیم که اینقدر تحقیر میشیم اینقد به شعورمون توهین میشه و هیچ اتفاقی نمی افته…. کی میخوایم ما هم مثل کشورای دیگه بشیم؟ توی این سی چهل سال این رفتار چه تاثیری مثبتی روی جامعه ی ما داشته؟

   پاسخ
  2. Saleh
   سوابق: (1 دیدگاه) ,

   قابل توجه شما فراری تا الان 16بار،ویلیامز9بار،مک لارن 8بار، لوتوس 7بار قهرمان شدن و با فرض اینکه مرسدس این فصل قهرمان بشه به رد بول میرسه،در ضمن درباره رکورد 4تا قهرمانی پیاپی هم ردبول با فتل بین2010تا2013قهرمان شده

   پاسخ
 3. محمد
  سوابق: (61 دیدگاه) ,

  باسلام و ارادت
  واقعاً اوج بدشانسی برای آقای فتل بود.خیلی حیف شد خیلی
  اما ناراحتی من بیشتر برای سانسور های بی دلیل حین برگزاری مسابقه بود.حتی وقتی صدای موتور ماشین ها میومد دوربین داشت پارکینگ خودروهای تماشاگران رو نشون میداد.اصلاً نفهمیدم مسابقه چی شد .آقای بوتاس کی سبقت گرفت .چرا آقای فتل اون اتفاق براش افتاد.همش سانسور سانسور.
  خوب برادر من اگه نمیشه مسابقه رو نشون داد چرا از یک هفته قبل تو بوق و کرنا میکنید که آی پخش مستقیم مسابقه فرمول یک.از دماغمون اومد بیرون
  نمیدونم دیدن تیشرت آستین کوتاه یه تماشاچی خانوم انقدر میتونه تاثیر منفی و بد آموزی داشته باشه که حاضرن نیم ساعت از مسابقه رو سانسور کنن؟؟خب نشون ندین آقا.نخواستیم.
  یه نگاه به سریالای خارجی که از شبکه های سیما پخش میشه بکنین.خانومه با دامن یا لباس مجلسی رو خیلی راحت نشون میدن و لی اینجا بد آموزی داره.اااااااه.واقعاً خیلی عذاب کشیدم با این پخش مستقیمشون

  پاسخ
  1. بابک محبی
   سوابق: (174 دیدگاه) ,

   من که وسط مسابقه از پای تلویزیون پاشدم اینترنتی ادامه شو دیدم
   قابل تحمل نبود اصلا 🙂

   پاسخ
  2. رها
   سوابق: (9 دیدگاه) ,

   سلام میشه یک سایت خوب و بدون فیل تر واسه تماشای آنلاین مسابقات معرفی کنید

   پاسخ
 4. بهزاد
  سوابق: (1121 دیدگاه) ,

  فتل و رایکونن هر دو پنچر شدن.
  پیرلی الان 3 مسابقه ست که فکری به حال تایرها نمیکنه و یک تایر سوپر سافت نباید بیش از 16 دور دوام داشته باشه و تایر سافت نهایت 25 دور و در همچین پیست هایی حداقل 2 پیت استاپ لازمه تا تیم ها از استراتژی های مخصوص خودشان استفاده کنند.

  پاسخ
 5. Ferrari
  سوابق: (850 دیدگاه) ,

  بدشانسی به معنی واقعی کلمه
  هردوراننده ی فراری دورهای اخر پنچر کردن شگفت انگیزه فتل هم امروز افتضاح بود از مسابقه ی کانادا تا اینجا فتل خیلی اشتباه کرد استارتش امروز مزخرف ترین استارت تاریخ بود

  پاسخ
 6. الف.ی
  سوابق: (1313 دیدگاه) ,

  یه نظر سنجی فانتزی
  طرفدارن مرسدس که از فراری بدشون میاد لایک
  طرفدارن مرسدس که از فراری بدشون نمیاد دیسلایک
  البته فقط در دنیا ی فرمول یک

  پاسخ
  1. Ferrari
   سوابق: (850 دیدگاه) ,

   چی داری میگی اخه اینم کامنته ؟؟ برات متاسفم

   پاسخ
   1. الف.ی
    سوابق: (1313 دیدگاه) ,

    یعنی اگه بخوام بدونم چند نفر از طرفدارای مرسدس تو سایت از فراری بدشون میاد باید برام متاسفم باشی؟ برا خودت متاسف باش با این طرز فکرت
    خیلی جالبه الآن که این کامنتو می نویسم 14 نفر لایک و 12 نفر دیسلایک داریم ولی اکثر کامنت ها گفتن از فراری خوشمون میاد.
    البته این نکته رو در نظر بگیرید که فقط منظورم دنیای فرمول یکه نه صنعت خودروسازی.

    پاسخ
    1. سردبیر
     سوابق: (463 دیدگاه) ,

     درود. دوست گرامی، در همه جای دنیای متمدن، ترویج نفرت و خشونت کاری مذموم و ناپسند شناخته می شود که باید از آن به شدت پرهیز کرد. البته یقین دارم که شما و دوستان بزرگوار دیگر به دنبال چنین چیزی هم نیستید. به جای آن می توان به تشویش عشق، وفاداری و هواداری پرداخت. من به عنوان یک کوچکتر این سایت از دیدن دعوا و توهین بر سر برند و خودرو واقعا متاسف می شوم. در حالی که می توان فضای نقد سالم و همراه با اطلاعاتی مفید را فراهم آورد. این دیدگاهها تا سالها در معرض دید همگان باقی می مانند پس بهتر است زیبا، مسئولانه و ماندگارتر بنویسیم. ممنون از درک والای شما

    2. الف.ی
     سوابق: (1313 دیدگاه) ,

     از راهنمایی تون ممنون جناب سردبیر ( بدون قصد مسخره کردن)
     من معتقدم هر کسی تو صنعت خودروسازی از چیز هایی بدش میاد و چیزهایی رو هم دوست داره وما نمی تونیم کسی رو به دلیل این دوست داشتن ها یا دوست نداشتن ها بازخواست کنیم.مگر زمانی که به توهین به ارزش ها ختم بشه. منم قصد بدی نداشتم
     یه نظرسنجی ساده بود و به نظرم من اونقدر شخص مهمی نیستم که نظر سنجی که انجام میدم و نتایج اون که فقط بین 40 الی 50 نفر آدمه باعث ترویج نفرت بشه.

  2. ارش
   سوابق: (481 دیدگاه) ,

   چرا باید از فراری بدمون بیاد عشاق ماشین مگه باید از ماشینی و یا برندی بدشون بیاد من از هیوندای مدل هیوندای پونی رو در پاسورهای ماشین به یاد دارم یه چورایی ازش خوشم میومد عاشق چگواردهه های هفتاد بودم دتوماسو پانترا معرگه بود لامبو گانتاچ گه دیگه هیچی فراری ها خیلی خاص بودن استون مارتین لاگوندابا اون رنگ خاصش بی ام و m1 و مدل سری 6 گه مرتب تو سریالهایاونموقع هم میدیدمش ویا گادیلاگ دویل با اون شگل طویلش خیلی هیچان داشت شورلت گامارو وتویوتا گرسیدا و خیلی از ماااااششینای دیگه من با این مدلها عاشق ماشین شدم از همشونم خوشم میومد الان هم همینطوره بنز بی ام و تویوتا هوندا پورشه مگ لارن استون مارتین فورد پاگانی مگه میشه از اینا ادم بدش بیاد و خیلی مدلهای دیگه عاشق ماشین گه باشی از هیچ مدلی بدت نمیاد.

   پاسخ
   1. ارش
    سوابق: (481 دیدگاه) ,

    الفارو مئو الدزمبیل مزدا لانچیا و تالبوت و گالانت و همه اینا بودنا منتها تنوع زاده نمیشه همه رو نوشت همه عشق بودن.

    پاسخ
 7. Kamran
  سوابق: (431 دیدگاه) ,

  با ایـن که در فرمول 1 طرفـدار مرسـدس بـنز
  هستم ولی کیه که از فراری میتونه بدش میاد

  ♥️فراری♥️

  پاسخ
 8. mehran911
  سوابق: (1401 دیدگاه) ,

  اصلا روز خوبی برای فراری نبود
  .
  ما از برد مرسدس خوشحالیم نه از باختن فراری
  .
  میوتونم حال بد طرفداراشو درک کنم
  .
  امروز تقصیر هیچ کس نبود

  پاسخ
 9. ارمان
  سوابق: (1290 دیدگاه) ,

  خوب به نظرم فتل چوب خدا صدا نداره شد 😊
  و واقعا همیلتون روو موج شانس سوار بود البته استارته عالی و پوزیشن نابی رو گرفت نوش جونش

  پاسخ
 10. ارمان
  سوابق: (1290 دیدگاه) ,

  اقا فراریو مرسدس رو بی خیال ریکاردو بی نقص بود تیلی حال کردم باهاش

  پاسخ
 11. Car lover
  سوابق: (131 دیدگاه) ,

  تبریک به طرفداران مرسدس . و ارزوی موفقیت برای فراری

  پاسخ

دیدگاه شما چیست؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی پذیرفته نمی‌شوند. برای تغییر آواتار خود می‌توانید از سایت گراواتار استفاده نمایید.