اولین رانندگی با مک‌لارن 675LT مدل ۲۰۱۶

اولین رانندگی با مک‌لارن 675LT مدل ۲۰۱۶

مک‌لارن 675LT که بر پایه مدل 650S ساخته شده، نسبت به این مدل ۲۵ اسب‌بخار قدرت و ۲۱/۷ نیوتن‌متر گشتاور بیشتر تولید می‌کند؛ چیزی که در نگاه اول، ارتقای چندان قابل‌توجهی به نظر نمی‌رسد. مک‌لارن 650S در حال حاضر نیز قدرتی برابر ۶۴۱ اسب‌بخار و ۶۷۸ نیوتن‌متر دارد. امّا موضوعی که کم‌کم توجهات را به 675LT جلب می‌کند، کاهش ۱۰۰ کیلوگرمی در وزن و افزایش ۴۰ درصدی در میزان نیروی رو به پایین است و همین‌طور بهترین نسبت وزن به قدرت در کلاس خود است؛ یعنی ۱/۸۱۴ کیلوگرم برای هر اسب‌بخار.

McLaren 675LT
McLaren 675LT

آمار عملکرد مک‌لارن در سرعت و شتاب بسیار خیره‌کننده هستند؛‌ این خودرو در ۲/۸ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت و در ۷/۹ ثانیه به سرعت ۲۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد، مسیر یک‌چهارم مایل را در ۱۰/۵ ثانیه طی می‌کند و حداکثر سرعتی برابر ۳۳۰ کیلومتر بر ساعت دارد. مطابق گفته مک‌لارن، برای رسیدن به سطح از عملکرد، ۳۳ درصد مدل 650S با قطعات جدید ارتقا پیدا کرده‌اند که این موضوع شامل مواردی چون سیستم اگزوز با استفاده گسترده از تیتانیوم، سبک‌ترین چرخ‌های تاریخ کمپانی و پنل‌های بدنه فیبرکربنی برای سپرها، گلگیرها و تمام قسمت‌های بدنه در پشت ستون دوم می‌شود.

McLaren 675LT
McLaren 675LT

همچنین در ۵۰ درصد پیشرانه تجدیدنظر صورت گرفته است. توربوشارژرهای دو پروانه‌ای با سرعت بالاتر، شاتون‌های سبک‌تر، تیونینگ تهاجمی‌تر ECU و سوپاپ‌ها و تغییرات جزئی در موقعیت‌های خنک‌کننده داخلی، از جمله تغییراتی هستند که در نهایت منجر به قدرت و گشتاور خروجی بیشتر از موتور شده‌اند.

McLaren 675LT
McLaren 675LT

پمپ‌های آب جدید که از برنامه GT3 مسابقه‌ای مک‌لارن گرفته شده و به صورت اختصاصی برای مدل جاده‌ای 675LT توسعه داده‌ شده‌اند، از جمله مواردی است که به اضافه‌شدن حالت «اسپورت» برای گیربکس اتوماتیک دوکلاچه ۷ سرعته کمک کرده‌اند. در همین حال، برنامه‌ریزی شیفت «نرمال» و «پیست» به همان وضعیت موجود در 650S باقی مانده‌اند. در حالت «پیست»، از یک استراتژی تهاجمی «فشار داخلی» استفاده می‌شود که در آن فلای‌ویل و صفحه‌کلاج زودتر از حدّ معمول درگیر می‌شوند تا شیفت دنده‌ها سریع‌تر و «شوک‌آور» انجام شود. تغییر دنده‌ها در حالت پیست (Track) تنها در ۵ هزار دور بر دقیقه و بالاتر و همین‌طور ۶۰ درصد پدال گاز انجام می‌شود. پایین‌تر از این‌ها، زمانی است که حالت پیشرانه 675LT به S به معنای «اسپورت» تغییر پیدا می‌کند. البته برخلاف تنظیم «اسپورت» در 650S که ورود سوخت به بنزین را برای کاستن از سرعت آن در هنگام تعویض دنده، قطع می‌کند، در 675LT جریان سوخت حفظ شده و جرقه‌ها قطع می‌شود. این اختلال در چرخه احتراق موجب می‌شود که کاهش سرعت موتور برای یک شیفت دنده فوق‌سریع به شکلی مناسب صورت گیرد؛ موضوعی که برای مک‌لارن تنها ۴۰ میلی‌ثانیه طول می‌کشد.

McLaren 675LT
McLaren 675LT

بخشی از این سرعت به حفظ جریان گردش سوخت برمی‌گردد؛ چرا که دیگر موتور منتظر پمپ‌های سوخت برای پُر کردن دوباره سیلندرها نمی‌ماند. بنابراین پس از تعویض دنده، به‌محض تولید جرقه، احتراق از سر گرفته می‌شود. یک مزیّت دیگر این است که سوخت باقی‌مانده در سیستم اگزوز آتش می‌گیرد و شعله‌های آن به‌خوبی در تاریکی شب قابل‌رؤیت خواهند بود؛ حداقل از نظر تئوری این امر امکان‌پذیر است. چیزی که در ادامه در پیستی برجسته مانند «سیلور استون» آزمایش شده است. البته در اینجا تست مک‌لارن 675LT در روشنایی روز و با کلاه ایمنی بر سر انجام شده که کاملاً صدای موتور ۳/۸ لیتری دو توربوشارژر V-8 را خفه کرده است. در خیابان نیز، کمتر خبری از صدا و هیجان خواهد بود.

McLaren 675LT
McLaren 675LT

675LT به شکلی قانع‌کننده صحبت‌های مک‌لارن را در مورد خود تصدیق می‌کند. شتاب خودرو بی‌رحمانه و در عین‌حال، پیوسته و یکپارچه است. در اینجا حداکثر سرعت مک‌لارن آزمایش نشده، ولی سرعتی بالای ۲۴۰ کیلومتر بر ساعت در فاصله مستقیم بین پیچ‌های بکتز (Becketts) و استو (Stowe) مشاهده شده است. ترمزگیری و سپس شتاب خروج از این پیچ‌ها واقعاً خیره‌کننده است؛ جایی که باله عقب بزرگ 675LT که ۵۰ درصد نسبت به مدل 650S رشد داشته، به حالتی نزدیک به قائم قرار می‌گیرد تا به عنوان «ترمز هوایی» عمل کند. همراه با تغییر عملکرد، هندلینگ و پیشرانه از طریق حالت‌های «نرمال»، «اسپورت» و «پیست»، قابلیت‌های این خودرو، به‌تدریج فراتر می‌رود.

McLaren 675LT
McLaren 675LT

در LT بدون اینکه مشکلی پیش‌بیاید، می‌توان سرعت را افزایش داد و مسیر حرکت در پیست مسابقه را تنگ‌تر کرد. حتی در حالتی که سیستم کنترل کشش خاموش است، تمام خروجی بی‌پایان ۶۶۶ اسب‌بخار و ۶۹۹/۶ نیوتن‌متر با کمک پدال گاز و پدل‌شیفترها در دسترس شما قرار می‌گیرد. سیستم فرمان در عین داشتن ثبات خاص مک‌لارن، بسیار سریع است؛ حتی سریع‌تر از مدل P1. ضمن اینکه مک‌لارن وضعیت فرمان را در حرکت بین حالت‌های «نرمال»، «اسپورت» و «پیست»، تغییر نداده است. این استراتژی با توجه به روند سریع‌تر شدن و پایداری کمتر خودرو، رویکرد بسیار خوبی است که توسط مک‌لارن انتخاب شده است. فارغ از هر سطح مهارت رانندگی، 675LT خودرویی است که باعث می‌شود با سرعت بیشتری در پیست رانندگی کنید و پیوسته بخواهید بر این سرعت اضافه کنید.

McLaren 675LT
McLaren 675LT

در همین حال، وقتی کلاه‌ ایمنی از سر برمی‌دارید و به جاده می‌زنید، مشکلی که در اثر وزن کم ایجاد می‌شود، کاملاً خود را نشان می‌دهد. شیشه پنجره‌ها تا یک میلی‌متر نازک‌تر شده و پوشش پلی‌کربنات موتور به معنای ورود سر و صدای بیشتر باد، جاده و نویز موتور به داخل کابین است. این صدا البته آنچنان شدید نیست، ولی همیشه در هنگام سرعت، همانند یک کابین جت، وجود خواهد داشت. تایرهای چسبان پیرلی تروفیو R عرضی برابر ۳۰۵ میلی‌متر در عقب دارند و حتی به کوچک‌ترین سنگریزه‌ها نیز ضربه می‌زنند؛ چیزی که سپس به گل‌گیرهای کربنی منتقل می‌شود.

McLaren 675LT
McLaren 675LT

با وجود اینکه 675LT سبک‌تر، چابک‌تر، پر سر و صداتر شده و قد آن ۲۰ میلی‌متر کوتاه‌تر است، ولی مک‌لارن هرگز از سواری فوق‌العاده این سری از محصولاتش کم نکرده است. اگر بخواهیم مقایسه‌ای با سیستم تعلیق «پرو اکتیو» در MP4-12C داشته باشیم، سیستم هیدرولیک هوشمند در 675LT نیز یک سواری نرم با شرایطی راحتی در ناهمواری‌های جاده ایجاد می‌کند. این ناهمواری‌ها کوچک‌ترین نگرانی برای 675LT ایجاد نمی‌کنند؛ حتی با وجود اینکه صلبیت فنربندی در جلو به اندازه ۲۷ درصد و در عقب به اندازه ۶۰ درصد افزایش یافته است. در این سیستم تعلیق، چرخ‌ها از طریق دامپرها به بالا و پایین انتقال داده می‌شوند و این در حالی است که کابین کاملاً در حالت تعلیق نگه داشته شده و راننده می‌تواند کاملاً خونسرد شرایط را در کنترل داشته باشد. در همین حال، تغییر وضعیت هندلینگ از «نرمال» به «اسپورت» و سپس به «پیست» با افزایش فشار هیدرولیک در سیستم، واکنش تندتری برای سیستم تعلیق ایجاد می‌کند و راننده در کابین پوشیده از آلکانترا، شرایط محیط بیرونی را بیشتر حس خواهد کرد.

McLaren 675LT
McLaren 675LT

امّا ارزیابی سرعت شیفت دنده‌ها در حالت «اسپورت» که در ابتدای این بررسی به آن اشاره شد؛ این موضوع در چند مرحله حالت تخت‌گاز اثبات شد. همچنین مارک وینلز (Mark Vinnels) مدیر اجرایی توسعه محصولات در مک‌لارن می‌گوید:

گاهی در حال رانندگی در ترافیک هستید و می‌بینید که به صورت ناخودآگاه برای ایجاد صدا و حسّ خاص، دنده تعویض می‌کنید.

این موضوع نیز تأیید می‌شود.

McLaren 675LT
McLaren 675LT

وقتی مدل MP4-12C برای اولین بار ارائه شد، مک‌لارن سر و صدای زیادی درباره نام این مدل ایجاد کرد؛ نامی که نتیجه فرمول عملکردی است که فقط خودِ مک‌لارن آن را می‌داند. سپس در مک‌لارن «پروجکت 4»، بخش MP4 حذف شد؛ چرا که در بسیاری از بررسی‌های اولیه 12C، عنوان طولانی آن بسیار ریاضیاتی و بی‌احساس تفسیر شده بود. در ادامه، مک‌لارن کار خود را به صورت بی‌رحمانه دنبال کرد و 12C جای خود را به 650S و حالا هم 675LT داد.

McLaren 675LT
McLaren 675LT

یکی از تأثیرگذارترین نکات در مورد این سوپرماشین با تولید محدود این است که نتیجه کار یک کمپانی با قابلیت‌های بالای مهندسی برای رسیدن به حداکثر عملکرد و حداکثر هیجان و احساسات در رانندگی بوده است. بنابراین، به جای آن که بخواهد جلوتر از همه در پیست حرکت کند، به فکر یک موفقیت همه‌جانبه بوده است. با این حال، 657LT دارای یک شانس واقعی در مقابل مدل‌هایی مانند فراری 458 اسپشیاله یا 488GTB، و یا لامبورگینی اوراکان است. البته انجام چنین مقایسه‌ای، حداقل در شرایط حاضر، بسیار بعید به‌نظر می‌رسد؛ چرا که ایتالیایی‌ها تمایل چندانی به این کار نشان نمی‌دهند و تولید 675LT نیز به پایان رسیده است. تولید این مدل مک‌لارن به ۵۰۰ دستگاه محدود بوده که تمام آن‌ها، قبل از اینکه نخستین خودرو به دست مشتری برسد، به فروش رسیده‌اند. امریکایی‌ها با خرید ۱۷۹ دستگاه از 675LT بیشترین سهم را در این فروش سریع داشته‌اند؛ آن هم هنگامی که هیچ نشست خبری یا بازاریابی در مورد این خودرو در آن کشور انجام نگرفته است.


مشخصات:

 • نوع خودرو: موتور وسط، دیفرانسیل عقب، ۲ سرنشین، ۲ در کوپه.
 • قیمت مدل تست: ۳۵۳۶۰۰ دلار.
 • وضعیت فروش: اتمام.
 • نوع موتور: DOHC با ۳۲ سوپاپ V-8، دو توربوشارژر.
 • گنجایش: ۳/۸ لیتر.
 • قدرت: ۶۶۶ اسب بخار.
 • گشتاور: ۶۹۹/۶ نیوتن‌متر.
 • گیربکس: ۷ سرعته اتوماتیک دوکلاچه.

ابعاد:

 • فاصله محوری: ۲/۶۷ متر.
 • طول ماشین: ۴/۵۴۷ متر.
 • عرض: ۱/۹۱ متر.
 • ارتفاع: ۱/۱۸۹ متر.
 • وزن کلی (تخمین): ۱۳۶۱ کیلوگرم.

آمار سرعت (تخمین خودروساز):

 • صفر تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت: ۲/۸ ثانیه.
 • صفر تا ۲۰۰ کیلومتر بر ساعت: ۷/۹ ثانیه.
 • عبور از یک‌چهارم مایل: ۱۰/۵ ثانیه.
 • سرعت نهایی: ۳۳۰ کیلومتر بر ساعت.

مصرف سوخت:

 • تخمین سازمان حفاظت محیط زیست امریکا: ۱۴/۷ لیتر در شهر، ۱۰/۷ لیتر در بزرگراه و ۱۳/۱ لیتر به صورت ترکیبی در هر ۱۰۰ کیلومتر.
 • تولید آلودگی: ۲۹۹ گرم در هر کیلومتر (1.06 lb/mile).

منبع: موتورترند

درباره نویسنده

تصویر پروفایل مسعود انیس حسینی

مسعود انیس حسینی، مترجم اخبار و مطالب در سایت پدال

39 دیدگاه

 1. تصویر پروفایل ALL CARS
  ALL CARS
  سوابق: (467 دیدگاه) ,

  بااااریک

  خیلی عالی مخصوصاصفر تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت: ۲/۸ ثانیه.
  صفر تا ۲۰۰ کیلومتر بر ساعت: ۷/۹ ثانیه.

  سپاس از مسعود انیس حسینی

  پاسخ
  1. سجاد
   سوابق: (72 دیدگاه) ,

   تسلا در شتاب و مصرف سوخت (0 لیتر در 100 کیلومتر) عملکرد بهتری داره . . .
   اما حس رانندگی با ماشین برقی کجا و لذت شنیدن صدای موتور این سوپر اسپرتها کجا؟

   پاسخ
   1. ارمان
    سوابق: (1204 دیدگاه) ,

    خدایی استون هم خیلی خوبه به شخصه واقعا تو اف روود لندروور رو هم بی رقیب میبینم

    پاسخ
  2. تصویر پروفایل Carbonado Aventador
   Carbonado Aventador
   سوابق: (3766 دیدگاه) ,

   0-200 دو خودروی بزرگ
   آونتادور sv برابر 8.4
   فراری اف 12 برابر 8.5

   بعد مکلارن 675 برابر 7.9 ؟؟؟؟؟
   مگه میشه؟مگه داریم؟

   پاسخ
   1. mclaren
    سوابق: (552 دیدگاه) ,

    مدل 650 اسپایدر هر جفت این خودروهای بزرگ رو شکست داده این که مدل 675 هستش. پس جای تعجب نداره مکلارن این رکورد رو ثبت کنه

    پاسخ
    1. تصویر پروفایل Carbonado Aventador
     Carbonado Aventador
     سوابق: (3766 دیدگاه) ,

     نه عزیز جان با یه کلیپ تصمیم گیری نکن!!!!
     احتمالا میدونم کدوم کیلیپ رو میگی که آونتادور باخت!!!!
     تو مسابقه درگ اگه نیم ثانیه دیر پدال گازو فشار بدی میبازی!!!
     یه کیلیپی دیگه هست بین 650 و آونتادور که 3 دور مسابقه میدن که 3 دورش رو هم آونتادور میبره!!!!!
     البته گفتم تو مهندسی مکلارن هیچ ایرادی وارد نیست!
     ماشین های مکلارنو دوست دارم ولی طراحیش برام خسته کننده هست!
     همش شبیه هم!!!

    2. mclaren
     سوابق: (552 دیدگاه) ,

     درست میگی رفیق اونتادور واقعا اسطوره
     ارادت

  3. Mostafa&S
   سوابق: (318 دیدگاه) ,

   پدال چرا اخبار فرمول 1 رو نمیزنی..

   پاسخ
 2. amin-dd
  سوابق: (306 دیدگاه) ,

  از همه نظر عالی هست ولی کاش یکم نمای عقب خودرو رو تغییر میدادن . خیلی ضایعس.

  پاسخ
  1. تصویر پروفایل Carbonado Aventador
   Carbonado Aventador
   سوابق: (3766 دیدگاه) ,

   تو مهندسی ماشین سازی مکلارن هیچ ایرادی وارد نیست!!!!
   ولی لامصب همه ی مدل هاش 80 درصد شبیه همن!!!!
   بعدش از رنج 666 اسب بخار تا 500 اسب بخار 4 تا ماشین داره که همه فوق العاده شبیه یک دیگه هستن!!!!!
   مکلارن جون جون هرکی دوست داری از این سبک طراحیت بکش بیرون یا حداقل یکم خلاقیت بیشتر به خرج بده!!!!!

   پاسخ
 3. Archi KHAN
  سوابق: (1751 دیدگاه) ,

  مدیر سایت / سر دبیر / مدیر فنی / مدیر داخلی
  نمیدونم هر آقایی که باید بررسی کنه !
  سایت همچنان برای ما فقط با فیلترشکن باز میشه
  لطفا بررسی کنید.

  با تشکر

  پاسخ
  1. تصویر پروفایل Carbonado Aventador
   Carbonado Aventador
   سوابق: (3766 دیدگاه) ,

   درود
   دوست عزیز میتونه مشکل از نت شما یا سرور منطقتون باشه!!!!
   درضمن در سطح شهر شاهد دکل هایی هستیم که کارشون انداختن پارازیته(همون پارازیت و فیلترینگ خودمون)
   و اون امواج نا خداگاه رو نت ورک شما تاثیر گزاشته!
   اگه سرعت دان یا آپ ات اومده پایین واقف بر همین موضوعه!
   منم پارسال حدود یکی دو هفته مجبور بودم سایتو با فیلترشکن باز کنم!!!!

   پاسخ
 4. تصویر پروفایل Jon Snow
  Jon Snow
  سوابق: (147 دیدگاه) ,

  ماشین فوق العاده ای هست
  ولی من تو سوپر اسپورت ها اول لامبو و بعد فراری رو بیشتر از بقیه دوست میدارم 🙂

  پاسخ
  1. تصویر پروفایل نوید جهرمی
   نوید جهرمی
   سوابق: (1855 دیدگاه) ,

   مهمندسی که همه صاحب نظرا میگن تخصص آلمانیاس.
   انگلیسیا تو کار لوکس و سوپر لوکس موفق هستن ک ب نظرم مقوله جدا از مهندسیه.
   این مک لارن هم اگه تو فرمول وان نبود عمراً میتونست ماشینی به این خفنی بسازه.

   پاسخ
 5. mahmood
  سوابق: (26 دیدگاه) ,

  واقعن جاش تو تهران خالییه
  بچه مایه های عزیز لدفن وارد کنین ما روش خط بندازیم
  ممنون

  پاسخ
 6. تصویر پروفایل RETOLEX
  RETOLEX
  سوابق: (1407 دیدگاه) ,

  اولین بار بود که تست یک سوپر اسپورت رو کامل و با دقت خوندم !( تا قبل از این علاقه چندانی به اینجور ماشینا نداشتم )
  ولی اینکه فوق العادس . اگه سوپر اسپورت ها اینجور باشن که ………
  اخر تکنولوژی و مهندسی هست .
  وای خداااااا این دیگه چیه
  محشره
  این سوپر اسپورت ها هم دنیایی دارن

  ممنون

  پاسخ
 7. فرهاد کرمستجی
  سوابق: (131 دیدگاه) ,

  مک لارن و آستون تو بریتانیایی دوست داشتنی.

  پاسخ
 8. رضا
  سوابق: (1690 دیدگاه) ,

  هرچقدم سریع باشه نسبت به لامبورگینی و فراری یه چیزی کم داره …..
  روح نداره

  پاسخ
  1. mclaren
   سوابق: (552 دیدگاه) ,

   مکلارن هیچوقت نسبت به دو رقیبش چیزی کم نداشته هیچ بلکه توی بازه های زمانی طولانی و کوتاه برتر هم بوده.

   پاسخ
 9. kasra fj cruiser
  سوابق: (48 دیدگاه) ,

  Only nissan gtr nismoودیگرهیچچچچچ…..

  پاسخ
 10. تصویر پروفایل نوید جهرمی
  نوید جهرمی
  سوابق: (1855 دیدگاه) ,

  ماشین خیلی عالی ایه و حرف نداره. قیافه مک لارن زیباس کاش داخلش هم مثل بیرونش بود.
  اما من پولش رو داشتم نمیخریدم. بدم میاد از این ماشینایی ک تولید محدود دارن و باید رقابت کنی برای بدست آوردنشون. به نظرم مک لارن اگه همین مدل رو اعلام نمیکرد که 500 تا تولید میشه و آزاد میزاشت هر میزان که ممکنه بفروشه شکست میخورد و رقمی بیشتر از همین 500 تا هم نمیتونست بفروشه و اونم باقیمت کمتر.
  اگه همین رو تولید محدود 999 تا هم میگفت همش پیشفروش میشد میرفت.
  فراری و لامبورگینی تو این کلاس باهم آزادانه رقابت میکنن و هرکس سرمایه کافی اون ماشین رو داشته باشه میتونه بخره. نه مثل مک لارن ک برای یه تعداد محدوده.
  البت هر کمپانی سیاستی داره ک مشتری خودش رو جذب کنه.

  پاسخ
 11. ارمان
  سوابق: (1204 دیدگاه) ,

  وضعیت فروش : اتمام – برین خونهاتون
  ماشینو زمانی که هنوز روق المینیومش داره بازیافت میشه که بره سمت کمپانی مکلارن میخرن؟ من به این میگم اعتبار یه ابر کمپانی

  پاسخ
  1. تصویر پروفایل نوید جهرمی
   نوید جهرمی
   سوابق: (1855 دیدگاه) ,

   اعتبار که هس.
   اما شما پول داشتی و نمیتونستی بخری مثل همین که تموم شده بهت برنمیخورد؟

   پاسخ
 12. حسن
  سوابق: (9 دیدگاه) ,

  عقبش اگه زشت نباشه قشنگ هم نیست. طراحی داشبوردش ساده است. نیم رخ وجلوش قشنگه. مشخصات فنیش هم که واقعا عالیه.

  پاسخ
 13. Mcl
  سوابق: (1 دیدگاه) ,

  سبک طراحی چراغ های جلو که در تمامی مدل های جدید مکلارن استفاده میشه فارغ از برند معتبرش واقعا زشته مکلارن تنها در مدل F1 تونست زیبایی بی همتایی اراِئه بده

  پاسخ
  1. mclaren
   سوابق: (552 دیدگاه) ,

   تا زیبایی رو توی چی بدونین… حتما چراغ های جلو پورشه قشنگه و خیلی طراحی نابی داره یا بوگاتی؟؟؟

   پاسخ
 14. wolf man
  سوابق: (64 دیدگاه) ,

  از بچگی عاشق مک لارن اونم F1 بودم .

  یادش بخیر توی قسمت های آخر تاپ گیر هموند به جرمی کلارکسون که همین ماشین رو داشت تست میکرد گفت : عقب ماشینت شبیه جارو برقی میمونه!!

  پاسخ
 15. mclaren
  سوابق: (552 دیدگاه) ,

  از همه نظر عالیه فقط کاش جای اگزوز ها رو تغییر میداد یه تنوعی میشد ولی در کل زیباست.از نظر مهندسی و قدرت هم که همیشه شماره 1

  پاسخ
 16. ارش
  سوابق: (122 دیدگاه) ,

  یه سوال از دوستان!چرا این سازندگان ماشین اروپایی هر سال تو مدل سال قبل کلی نو اوری ایجاد میکنن ولی خودرو سازان داخلی 10 سالی 9سالی یه بار چند تغییر کوجیک داخل کابین و چراخ ایجاد میکنن؟مشکلمون کجاست؟همت کافی نداریم؟استعدادمون کمه؟…؟

  پاسخ
 17. fara2001
  سوابق: (90 دیدگاه) ,

  زیبایی یه چیز سلیقه ایه سوپر اسپرتا رو فقط با آمارو ارقام باید سنجید یه دیقه چشامونو ببندیم به ارقامش فکر کنیم واووووو

  پاسخ
 18. حسین از انگلیس
  سوابق: (1 دیدگاه) ,

  اگر دنبال ماشینی خاص باشم صددرصد بعد از جگوار مک لارن رو انتخاب میکنم
  دلیل انتخاب جگوار اینه که جگوار رو میزارن تو شهر سوار بشین ولی مک لارن فقط مخصوص پیسته مخصوصا مدل ال تی و پی 1 .

  پاسخ
 19. اول انگلیس بعد المان
  سوابق: (632 دیدگاه) ,

  ماشین انگیسی خیلی بهتره

  پاسخ

دیدگاه شما چیست؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی پذیرفته نمی‌شوند. برای تغییر آواتار خود می‌توانید از سایت گراواتار استفاده نمایید.
x