نامزدهای بزرگ‌ترین درگ سال از دید Motor1

هرساله موتورترند رقابت بزرگی تحت عنوان «بزرگ‌ترین مسابقهٔ درگ سال» را برگزار می‌کند که تقریباً همیشه در یک باند فرودگاه قدرتمندترین خودروهای دنیا را در مسافت یک‌چهارم مایل یا 400 متر در برابر هم قرار می‌دهد. امسال نیز دقیقاً مثل سال‌های گذشته هفتمین دور این رقابت بزرگ بدون هیچ تفاوتی با قبل برگزار شد و در آن خودروهایی قدرتمندی از تسلا مدل S P100D گرفته تا فراری 488 GTB حضور داشتند؛ اما آیا انتخاب شرکت‌کنندگان رقابت امسال بدون نقص صورت گرفته بود؟ به نظر ما امسال جای خالی تعدادی از خودروها در بزرگ‌ترین مسابقهٔ درگ سال شدیداً احساس می‌شد؛ بنابراین تصمیم گرفتیم دوازده نمونه از سریع‌ترین وسایل نقلیهٔ موجود در ایالات‌متحده را برای رقابت بزرگ‌ترین مسابقهٔ درگ سال فرضی خود انتخاب کنیم. این لیست شامل وسایل نقلیهٔ منحصربه‌فردی از یک موتورسیکلت قدرتمند تا بوگاتی شیرون 1500 اسب بخاری می‌شود که هیچ‌کدام در درگ موتورترند حضور نداشتند.

دوج چلنجر دیمن

دوج چلنجر دیمن یک ماسل کار فوق‌العاده سریع است که می‌تواند سریع‌تر از هر خودروی تولیدی دیگری مسافت 400 متر را طی کند. اصلاً دیمن به‌طور خاص برای مسابقهٔ درگ طراحی شده و توانایی خود را روی مسیر 400 متر نشان می‌دهد. این هیولای آمریکایی از همان پیشرانهٔ 6.2 لیتری V8 سوپرشارژ هلکت استفاده می‌کند که با ایجاد تغییراتی قدرت آن به 840 اسب بخار رسیده است؛ بنابراین حضور چلنجر دیمن در یک باند فرودگاه در کنار خودروهای فوق‌العاده قدرتمند و دیدن عملکرد آن در چنین رقابتی بسیار جذاب خواهد بود.

مک‌لارن 720S

هرچند ممکن است مک‌لارن 720S بر روی کاغذ سریع‌ترین و قوی‌ترین خودرو نباشد اما این خودرو از لحاظ عملکرد کلی یکی از برترین سوپراسپرت‌های حال حاضر بازار است. این سوپراسپرت بریتانیایی مجهز به یک پیشرانهٔ 4 لیتری V8 بای‌توربو با 720 اسب بخار قدرت و 770 نیوتن متر گشتاور است. این‌ها اعداد اعلامی مک‌لارن هستند درحالی‌که آزمایش 720S با دستگاه داینو قدرتی نزدیک به 800 اسب بخار را نشان داده است. همچنین اخیراً ویدئویی منتشر شده که نشان می‌دهد فرزند جدید مک‌لارن حتی توانایی غلبه بر پورشه 918 را هم دارد.

بوگاتی شیرون

نمی‌توان رقابتی را به‌عنوان بزرگ‌ترین مسابقهٔ درگ سال نامید اگر سریع‌ترین هایپرکار دنیا در آن حضور نداشته باشد. شیرون در بین تمامی سوپراسپرت‌ها و هایپراسپرت‌های حال حاضر دنیا پادشاه پادشاهان است. شیرون نیز مانند سلف خود یعنی ویرون برای شکستن رکوردها و تعریف دوبارهٔ یک هایپراسپرت عالی طراحی شده است. حضور شیرون در مسابقهٔ درگ بزرگ با نیروگاه عظیم شانزده سیلندر چهار توربوی خود با 1500 اسب بخار قدرت در کنار سامانهٔ چهارچرخ محرک می‌تواند بسیار جذاب باشد. علاوه بر این، رقابت شانه‌به‌شانهٔ این هایپرکار خارق‌العاده با چلنجر دیمن در مسافت 400 متر بسیار هیجان‌انگیز خواهد بود.

دوکاتی 1299 سوپرلگرا

دوکاتی 1299 سوپرلگرا را یک لامبورگینی دوچرخ می‌دانند. این یک سوپربایک فوق‌العاده است که در سینهٔ خود یک پیشرانهٔ 1.3 لیتری دو سیلندر را پنهان کرده است. این پیشرانه 215 اسب بخار قدرت و 147 نیوتن متر گشتاور دارد که 1299 سوپرلگرا را به قوی‌ترین موتورسیکلت دو سیلندر دنیا تبدیل کرده است. البته با وجود هیولاهایی قدرتمند در این لیست، ممکن است 215 اسب بخار قدرت چندان به چشم نیاید اما نباید فراموش کرد که این سوپراسپرت دوچرخ تنها 167 کیلوگرم وزن دارد که این یعنی ارائهٔ نسبت وزن به قدرت خارق‌العادهٔ 776 گرم به اسب بخار! بنابراین دوکاتی 1299 سوپرلگرا می‌تواند در مسافت 400 متر رقیب بسیار خطرناکی برای رقبای چهارچرخ باشد.

جیپ گرند چروکی ترک‌هاوک

زمانی که یک جیپ چهارچرخ محرک پنج‌نفرهٔ قدرتمند با پیشرانهٔ سوپرشارژ هلکت وجود داشته باشد، می‌توان تمام سوپراسپرت‌ها و سدان‌های اسپرت را فراموش کرد. این خرس آتشین آمریکایی با 707 اسب بخار قدرت و 875 نیوتن متر گشتاور، در زمان خیره‌کنندهٔ 3.5 ثانیه از صفر به سرعت 96 کیلومتر در ساعت می‌رسد. این رقم نه‌تنها موجب شرمساری پورشه کاین توربو S یا ب‌ام‌و X5 M می‌شود که حتی دوج چلنجر هلکت و آلفارومئو استلویو کوادروفولیو را هم مغلوب می‌کند. البته ممکن است گرند چروکی ترک‌هاوک پیروز درگ ما نشود اما مطمئناً بر جذابیت این رقابت خواهد افزود.

فورد GT

فورد GT به همان اندازه‌ای که سریع است، زیبا هم هست. این سوپراسپرت آمریکایی مجهز به یک پیشرانهٔ V6 اکوبوست با 650 اسب بخار قدرت است و سالانه تنها 250 دستگاه از آن تولید می‌شود. GT می‌تواند ظرف تنها 2.9 ثانیه از حالت سکون به سرعت 96 کیلومتر در ساعت برسد درحالی‌که در ادامه توانایی دستیابی به حداکثر سرعت 350 کیلومتر در ساعت را دارد. هرچند فورد GT قوی‌ترین خودروی این لیست نیست اما این یکی از خودروهایی است که رویارویی آن با بوگاتی شیرون بسیار جذاب خواهد بود.

ریماک کانسپت وان

ریماک کانسپت وان یکی از بهترین گزینه‌ها برای شرکت در بزرگ‌ترین درگ سال است. این یک سوپراسپرت تمام الکتریکی است که در هریک از چرخ‌های خود یک موتور الکتریکی دارد. مجموع خروجی این موتورها 1225 اسب بخار قدرت و 1600 نیوتن متر گشتاور است که کل آن به‌محض لمس پدال گاز در اختیار راننده قرار می‌گیرد. این هیولای برقی می‌تواند ظرف تنها 2.5 ثانیه از صفر به سرعت 96 کیلومتر در ساعت دست پیدا کند درحالی‌که پیش‌ازاین در مسافت 400 متر پورشه 918 و بوگاتی ویرون را شکست داده است.

فراری 812 سوپرفست

فرازی 812 سوپرفست به‌تازگی به‌عنوان جانشین مدل F12 برلینتا معرفی شده است. این سوپراسپرت ایتالیایی به پیشرانهٔ V12 تنفس طبیعی سنتی فراری مجهز است که 800 اسب بخار قدرت و 718 نیوتن متر گشتاور دارد. این نیرو به‌اندازه‌ای است که می‌تواند 812 سوپرفست را ظرف تنها 2.9 ثانیه از صفر به سرعت صد کیلومتر در ساعت برساند. البته در مسابقهٔ درگ واقعی موتورترند مدل 488 GTB به‌عنوان نمایندهٔ فراری حضور داشت و توانست تنها با 0.1 ثانیه اختلاف در جایگاه دوم قرار گیرد؛ بنابراین با توجه به اینکه 812 سوپرفست 130 اسب بخار قدرت بیشتری از 488 GTB دارد، می‌توان تصور کرد که عملکرد قابل‌توجهی در مسابقهٔ درگ از خود نشان دهد.

آئودی RS7 پرفورمنس

آئودی RS7 ممکن است یکی از قدیمی‌ترین شرکت‌کنندگان درگ ما باشد اما این ماشین حتی پس از تمام سال‌هایی که از عمرش می‌گذرد، هنوز یک موشک کامل است. نسخهٔ پرفورمنس RS7 با 605 اسب بخار قدرت ظرف تنها 3.6 ثانیه از صفر به سرعت 96 کیلومتر در ساعت می‌رسد درحالی‌که نهایتاً توانایی دستیابی به حداکثر سرعت 305 کیلومتر در ساعت را هم دارد. این اعداد با وجود وزن 2040 کیلوگرمی و برخورداری از کابینی لوکس با فضای کافی برای حمل چهار نفر به همراه چمدان‌هایشان، شگفت‌انگیز است. البته می‌دانیم با وجود سوپراسپرت‌های فوق قدرتمندی در این لیست وجود دارند، مطمئناً RS7 پرفورمنس اولین خودرویی نیست که از خط پایان مسابقه عبور خواهد کرد اما این ماشین مانند یک دایناسور ویرانگر است که می‌تواند نگاه‌ها را به خود خیره کند.

شورلت کوروت Z06

شورلت ادعا کرده است که کوروت Z06 با 650 اسب بخار قدرت می‌تواند در کمتر از سه ثانیه از صفر به سرعت 96 کیلومتر در ساعت برسد و حداقل تا پیش از معرفی ZR1 جدید، سریع‌ترین کوروت تاریخ محسوب می‌شود؛ بنابراین کاملاً مشتاق دیدن عملکرد این سوپراسپرت نیرومند آمریکایی در مسافت 400 متر هستیم. البته ممکن است کوروت Z06 نتواند پیروز درگ ما شود اما به‌احتمال‌زیاد زودتر از بسیاری از خودروهای قوی‌تر از خود از خط پایان عبور خواهد کرد.

لامبورگینی اوراکان پرفورمانته

لامبورگینی اوراکان پرفورمانته با ثبت زمانی زیر هفت دقیقه در پیست نوربرگ‌رینگ، عملکرد فوق‌العاده‌ای از خود نشان داد اما این بدان معنا نیست که پرفورمانته در مسیر مستقیم خودروی دست‌وپابسته‌ای است. پیشرانهٔ 5.2 لیتری V10 این سوپراسپرت ایتالیایی آن‌را ظرف فقط 2.9 ثانیه از صفر به سرعت صد کیلومتر در ساعت می‌رساند درحالی‌که با 640 اسب بخار قدرت و اعمال یک رژیم غذایی که کاهش وزن 40 کیلوگرمی را برای آن به همراه داشته است، پرفورمانته بالاترین عملکرد را به‌عنوان یک اوراکان جاده‌ای دارد؛ بنابراین بسیار علاقه داریم ببینیم که این خودرو در طول مسافت 400 متر در برابر دیگر هیولاها چگونه عمل می‌کند.

جگوار XE SV Project 8

XE SV Project 8 قوی‌ترین سدان تاریخ جگوار است. این سوپرسدان بریتانیایی در سینهٔ خود یک نیروگاه 5 لیتری V8 سوپرشارژ دارد که 600 اسب بخار قدرت تولید می‌کند. این نیروی عظیم موجب می‌شود که Project 8 در تنها 3.3 ثانیه از صفر به سرعت 96 کیلومتر در ساعت برسد درحالی‌که امکان رسیدن به حداکثر سرعت 320 کیلومتر در ساعت را هم برای آن فراهم می‌کند. چنین اعدادی بیشتر در سوپراسپرت‌ها دیده می‌شوند و به همین دلیل جگوار این سدان اسپرت و توانمند را نقطهٔ اوج سدان‌های عملکردی دنیا می‌داند؛ بنابراین تقابل XE SV Project 8 با سوپراسپرت‌های قدرتمند در مسافت 400 متر می‌تواند بسیار هیجان‌انگیز و دیدنی باشد.

 

منبع: Motor1

درباره نویسنده

نویسنده و مترجم سایت پدال، دانشجوی کارشناسی ارشد رشته حقوق خصوصی

مطالب مرتبط

34 دیدگاه

 1. Aminspoort
  سوابق: (71 دیدگاه) ,

  فقط شیرون و ۸۱۲،خداروشکر محصولات کونیگ زگ با شتاب صفر تا صد ۶ ثانیه ای تو این درگ جایی ندارن???

  پاسخ
  1. الف.ی
   سوابق: (1353 دیدگاه) ,

   نظرات مریخی
   تعصب
   تنفر
   چی اسمش رو بذارم آخه؟
   از کونیگزگ بدت میاد چرا اطلاعات غلط میدی؟ نمیگی یه نفر که نمیدونه کونیگزگ چه ابر ماشینیه اینو میخونه یه جا دیگه میگه بعد همه می خندن بهش؟
   آگرا آر اس 0 تا 400 رو در 36.44 ثانیه میره که رکورد به نامشه
   https://www.topspeed.com/cars/koenigsegg/2015-koenigsegg-one-1-ar138734.html
   https://www.t3.com/features/0-60-mph-which-cars-can-do-it-the-fastest
   https://www.zeroto60times.com/video/koenigsegg-agera-r-0-200-0-mph/
   https://www.zeroto60times.com/vehicle-make/koenigsegg-0-60-mph-times/

   پاسخ
   1. parsa
    سوابق: (152 دیدگاه) ,

    بی ثباتی شخصیتی یا کم ظرفیتی میتونه صفت خوبی باشه، شما اهمیت نده، اینا با این کامنت ها خودشونو مسخره میکنن. تا وقتی توهینی نکردن جواب نده و خودتو اذیت نکن

    پاسخ
  2. KÖNIGSTIGER
   سوابق: (10698 دیدگاه) ,

   .
   شتاب0 تا 60 محصولات Konigsegg همه زیر 3 ثانیست.

   پاسخ
  3. HORSE
   سوابق: (217 دیدگاه) ,

   اقای aminspoort با اینکه ترفدار فراری ام و شمام از فراری تعریف کردی ولی صدمین دیسلایک رو خودم بهتون دادم چون حرفتون درمورد کونگ زگ کاملا بی پایه و اساس بود!

   پاسخ
 2. الف.ی
  سوابق: (1353 دیدگاه) ,

  اینا چرا اینجوری انتخاب کردن؟؟؟؟؟!!!!!!
  بهترین درگ هایی دیدم از موتور ترند بوده و بس
  به هرحال امیدوارم درگ قشنگی از آب در بیاد
  با توجه به برقی بودن ریماک به نظرم ریماک برنده است
  خوشحال میشم نظرتون رو پایین بنویسید

  پاسخ
  1. Amir.z
   سوابق: (118 دیدگاه) ,

   با اطمینان خاطر بالایی میگم که دیمن رو هم در نظر داشته باشید چون یه حریف بسیار قدر با 400 متر تک رقمی هست
   دیمن به طرز وحشتناکی سریع خیلی وحشتناک
   منم فکر نمیکردم خیلی سریع باشه تا اینکه فیلماشو دیدم

   پاسخ
 3. Archi KHAN
  سوابق: (1848 دیدگاه) ,

  ” بزرگ‌ترین مسابقه درگ سال ” باشه و پورشه نباشه ؟!!!

  پاسخ
  1. SERIAL WINNER
   سوابق: (10698 دیدگاه) ,

   .
   در درگ موتورترند پورشه 2 تا نماینده داشت که اتفاقا هر 2 گل کاشتن و مثل همیشه در دنیای واقعی خیلی بهتر از روی کاغذ بودن. هر چند روی کاغذ هم بهترینن.

   پاسخ
 4. محمد
  سوابق: (122 دیدگاه) ,

  گمونم با توجه به قیمت و عملکرد مک لارن 720 برنده باشه

  پاسخ
 5. ونوم اف ۵
  سوابق: (1276 دیدگاه) ,

  جدای از تعصبی که به امریکایی ها دارم ولی دوج چلنجر دیمن قطعا اول میشه چون تخصص اصلیش درگه

  پاسخ
 6. پهلوان مک لارن(دانیال)Surrey-England
  سوابق: (1973 دیدگاه) ,

  درگ فرضی سال؟؟؟!!!!
  منو بگو چقدر خوشحال شده بودم،فکر میکردم الان نامزدها رو اعلام کردن چند روز دیگه برگزار میکنن.???????????????????
  پیش بینی من اینه که ،دیمن-720s-ریماک و هوراکان پرفورمانته بیشتر از همه شانس دارن به عنوان نفر اول از خط پایان رد بشن.((اگه شیرون و دوکاتی رو خدا بخواد نیارن))
  اگه 1/4 مایل باشه که دیمن 99 درصد شانس اولی رو داره.
  اگه بیشتر از 400 متر باشه،حقیقتش اینه که نمیدونم.
  این شیرون و از اون بدتر دوکاتی چیه اووردن؟؟!!?
  اینقدر بدم میاد بر میدارن موتور سیکلت رو میارن قاطی ماشینا میکنن.??
  شیرون هم که کلاسش به اینا نمیخوره.

  پاسخ
  1. Amir.z
   سوابق: (118 دیدگاه) ,

   توی چهارصد متر به نظر من مدعی ها دیمن و دوکاتی و ریماک هستند
   دیمن به خاطر شتاب فوق العادش و دوکاتی به خاطر نسبت وزن به اسب بخار شگفت انگیزش و ریماک به خاطر برقی بودنش که در یک لحظه تمام قدرتو در اختیار راننده میزاره
   ولی در مسافت یک مایل شیرون به خاطر سنگین بودن و موتور قدرتمندش یکی از اصلی ترین مدعی هاست در مورد مدعی دوم نظری ندارم

   پاسخ
 7. حسین
  سوابق: (310 دیدگاه) ,

  دیگه وقتشه گودزیلا جدید بیاد رو کار و با طراحی و موتور ۸ سیلندر.
  وقتی تو درگ ها نمیبینمش غمم میگیره

  پاسخ
  1. Infinite
   سوابق: (294 دیدگاه) ,

   این لیست فرضی موتور وان هست. درگ‌های موتورترند یک پای ثابت دارند و اون هم جی‌تی‌آر هست… فکر کنم اونقدر که مورتورترند جی‌تی‌آر رو دوست داره خود نیسان دوستش نداره 😐

   پاسخ
 8. کارل شلبی
  سوابق: (299 دیدگاه) ,

  ۴آمریکایی خارق العاده میبینم که آمریکایی های جذابی هستند فورد gt:زیباوباشکوه?دوج دیمن:متخصص درگ?شورولت کوروت:بیش ترین ارزش در برابر کمترین قیمت?جیپ:خرس گریزلی? هلاکتم فورد gt

  پاسخ
 9. parsa
  سوابق: (152 دیدگاه) ,

  بنظر هیجان انگیز میاد، دوست دارم رقابت چلنجر دیمن رو با یه تمام برقی ببینم، اونم با کلی اسب بخار و گشتاور بیشتر

  پاسخ
 10. ایمان
  سوابق: (165 دیدگاه) ,

  منتظرم عملکرد فراری رو اینجا ببینم.هر چند سوپر فست یک خودروی جی تی که بر روی عملکرد بالا تکیه داره ولی با این قدرت میتونه حرفای زیادی داشته باشه.ولی احتمالا ریماک اول باشه

  پاسخ
 11. SERIAL WINNER
  سوابق: (10698 دیدگاه) ,

  .
  CHIRON
  HURACAN PERFORMANTE
  AUDI RS7 PERFORMANCE
  MCLAREN 720S
  DODGE CHALLENGER DEMON
  .
  جای این 5 تا به شدت خالی بود.

  پاسخ
 12. SAEED
  سوابق: (278 دیدگاه) ,

  انتخاب من دیمن،ریماک ،720،گرند چروکی
  ولی بقیه رو هم واقعا نمیشه دوست نداشت همشون عاااالین

  پاسخ
 13. شاهین
  سوابق: (431 دیدگاه) ,

  اینجا دیمن و دوکاتی زودتر شتاب میگیرن
  مخصوصا دوکاتی که ی موتوره و میدونیم موتوری توی شتاب خیلی حرفا داره
  بقیشون هم خوبن اما تا بیان دور بگیرن این دوتا رفتن

  پاسخ
 14. ساسان
  سوابق: (499 دیدگاه) ,

  اگر درگ بشه با این لیست انجام بشه به احتمال زیاد….شیرون پیروزه بعد ریماک ودیمن…..ایکاش این لیست درکنار درگ هرسال تو یه پیست تایمم میزدن تا ماشینهای پرفورمنس قابلیتهاشونو نشون بدن

  پاسخ
 15. مهدی
  سوابق: (473 دیدگاه) ,

  به ترتیب دیمون و ریماک و شیرون و مکلارن. البته دیمون به شرطی که خوب ستاپ بشه چون دیده شده که شتابش از شتاب اعلامی خیلی کمتر هم باشه

  پاسخ
 16. ایمان
  سوابق: (165 دیدگاه) ,

  اخیرا یه کلیپ تو یوتیوب دیدم فراری سوپر فست تو مسافت یک مایل مکلارن 720 رو شکست داد

  پاسخ
  1. پهلوان مک لارن(دانیال)Surrey-England
   سوابق: (1973 دیدگاه) ,

   اینقدر دروغ گفتن خوب نیست حاجی?
   به محضی که گفتی رفتم دیدم،اصلا همچین درگی وجود نداره،مگر در ویدئوهای پرشمار بازی های کامپیوتری!!!!!
   812 به هیچ وجه توانایی شکست 720s رو نداره و واقعا ماشین کُندیه.
   اتفاقا من یک کلیپ واقعی دیدم((نه مثل شما تخیلی)) از درگ اونتادور s با همین 812 ((به قل خودشون سوپر فست!!!)) لامبو به طور کامل نقتش کرد،اینطوری بهتون بگم که اصلا این ماشین برای درگ مناسب نیست.
   خواستید کلیپشو براتون میزارم.

   پاسخ
  2. Godfather
   سوابق: (606 دیدگاه) ,

   پس چرا ما ندیدیم؟
   احتمالا مدل 570 اس مکلارن رو با 720 اس اشتباه گرفتی دوست عزیز….720 اس اگر توی یوتیوب سرچ کنین
   فورد جی تی تیون شده
   لامبورگینی هوراکان
   پورشه 918
   تسلا
   مکلارن 650 اس تیون شده

   رو شکست میده

   پاسخ
 17. مهدی
  سوابق: (473 دیدگاه) ,

  جسارتا شما سطح فکری و اطلاعاتیتون در حد همون کلیپهای شخصی تو یوتوب هست

  پاسخ
  1. ایمان
   سوابق: (165 دیدگاه) ,

   لابد شما تو شرکت مکلارن مهندس ارشد بودی یا مثلا قائم مقام ران دنیس بودی ما خبر نداریم

   پاسخ
 18. ایمان
  سوابق: (165 دیدگاه) ,

  آقای پهلوان عزیز یه سر به یوتیوب بزن حتما اون درگ نه تو عالم توهمات خودت بلکه در واقعیت میبینی.اون درگ با آونتادور هم با اینکه لانچ راننده فراری افتضاحه و ابتدا عقب میفته ولی در ادامه اگر چشماتو باز کنی فراری راحت میگیردش.آونتادور جلوی برلینتا هم حرفی نداشت چه برسه به سوپر فست.واقعا چه اصراری داری شما که لامبویی رو که از پلتفرمهای فولکس واگن و آئودی و موتور آئودی البته برای هوراکان استفاده میکنه با فراری با اون پیشینه و غظمت که تمام اهالی خودرو در دنیا بهش اذعان دارن مقایسه کنی

  پاسخ
 19. ایمان
  سوابق: (165 دیدگاه) ,

  در ضمن واژه های مودبانه تری به جز دروغ تو فرهنگ ما وجود داره که میشه ازش استفاده کرد.دلیلی نداره اگر شما چیزی رو ندیدی یا کتمان میکنی واقعیت رو دیگران رو دروغگو خطاب کنی.اخلاقم خوب چیزیه

  پاسخ
 20. Maku free zone
  سوابق: (201 دیدگاه) ,

  به نظرم شانس اول مال دیمن هستش
  400 متر زیر 10 ثانیه .
  اگه این واقعی باشه و البته اجازه مسابقه بهش بدن اول میشه
  چون یه جایی خوندم که قرار نزارن شرکت کنه تا مسابقه واسه بقیه جذاب بشه
  ماشین های برقی هم با اینکه تمام قدرت رو همون اول ب راننده تسلیم میکنه شانس بعدی حساب میشه

  پاسخ

دیدگاه شما چیست؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی پذیرفته نمی‌شوند. برای تغییر آواتار خود می‌توانید از سایت گراواتار استفاده نمایید.