بهترین و مقرون به صرفه‌ترین هیبریدی‌های سال 2014

تویوتا پریوس، تنها خودروی هیبریدی موجود در دنیا نیست. اگرچه آمار فروش آن نشان می‌دهد که بسیاری بر این باور هستند. این هاچ‌بک سبز، تمام دیگر خودروهای هیبرید را با اختلافی زیاد پشت سر گذاشته است.

البته نمی‌توان گفت که تویوتا پریوس خودروی هیبریدی خوبی نیست. پریوس یک گزینه سبز برای کسانی است که به دنبال یک خودروی به‌صرفه، قابل‌اعتماد و همچنین، با مصرف بهینه سوخت هستند. امروزه مصرف سوخت برای خریداران خودرو، تبدیل به مسئله‌ای با اهمیت شده است. بنابراین، خودروسازها در خط تولیدهای خود، مدل‌های هیبریدی را وارد کرده‌اند که شامل سدان‌ها و شاسی‌بلندهای بزرگ نیز می‌شود.

وب‌سایت Cars.com اخیراً لیستی از بهتر خودروهای هیبریدی از لحاظ قیمت را منتشر کرده که در هر کلاس خودرویی مشخص شده‌اند. در ادامه، این لیست را مرور می‌کنیم.

خودروهای ساب‌کامپکت: تویوتا پریوس C

 • بازه قیمتی: 19080 تا 23680 دلار
 • مصرف سوخت: ۴/۴۴ لیتر در شهر و ۵/۱۱ لیتر در جاده

تویوتا پریوس C کوچک‌ترین فرزند خانواده پریوس در تویوتاست. این خانواده شامل پریوس اصلی، پریوس بزرگ V و پریوسی که مصرف سوخت بهینه‌تری دارد، یعنی پریوس پلاگین است.


این هاچ‌بک کوچک، قابل‌اعتماد و اقتصادی، و بهینه در مصرف سوخت است و گزینه مناسبی برای بودجه‌های کم برای تهیه خودروهای سبز است. این خودرو برای زندگی شهری بسیار مناسب است؛ چون با داشتن آن کمتر به توقف در پمپ‌بنزین احتیاج پیدا می‌کنید و آن‌قدر کوچک است که پارک کردن آن به سادگی آب خوردن است.

خودروهای کامپکت: هوندا سیویک هیبرید

 • قیمت: ۲۴۶۳۵ دلار
 • مصرف سوخت: ۵/۳۵ لیتر در شهر و ۵ لیتر در جاده

هوندا سیویک هیبریدی، یک سدان سبز و قابل‌احترام که برای سال‌ها گزینه‌ای محبوب و به صرفه بوده و هست.


سیستم هیبریدی در این خودرو، متشکل از یک موتور ۱/۵ لیتری چهار سیلندر در کنار یک موتور الکتریکی است. این دو در کنار هم ۱۱۰ اسب‌بخار برای پیشرانه خودرو ایجاد می‌کنند که عدد نسبتاً کمی است؛ ولی در همین حال مصرف سوخت بسیار خوبی برای هوندا سیویک هیبرید ایجاد کرده‌اند. این خودرو، نمی‌خواهد با سواری‌اش شما را شگفت‌زده کند، امّا از لحاظ به‌صرفه و قابل‌اتکا بودن، گزینه‌ای مناسب و اقتصادی است.

خودروهای هاچ‌بک متوسط: تویوتا پریوس

 • بازه قیمتی: ۲۴۲۰۰ تا ۳۰۰۰۵ دلار
 • مصرف سوخت: ۴/۶۱ لیتر در شهر و ۴/۹ لیتر در جاده

عملاً واژه «هیبریدی» با تویوتا پریوس مترادف شده و این خودروی سبز، سال‌هاست که بازار خودروهای هیبریدی این کلاس را قبضه کرده است.


فضایی جادار در داخل کابین، قیمت کم برای مدل پایه و مصرف سوخت خارق‌العاده، تویوتا پریوس را تبدیل به هاچ‌بک سبز ایده‌آل برای همه کرده است. این خودرو گزینه‌ای مناسب برای طیف زیادی از مردم، از جوانان بیست و چند ساله گرفته تا خانواده‌های پرجمعیت و افراد سرشناس است. البته رانندگی با آن، چندان هیجان‌انگیز نیست؛ ولی در ترکیب کارآیی و مصرف بهینه سوخت، کسی حریفش نمی‌شود.

خودروهای سدان متوسط: فورد فیوژن هیبرید

 • بازه قیمتی: ۲۶۲۷۰ تا ۳۲۶۰۰ دلار
 • مصرف سوخت: ۵ لیتر در شهر و ۵ لیتر در جاده

فورد فیوژن هیبرید نسخه‌ای از فیوژن سدان معروف با مصرف سوخت بهینه است که هم به نیاز مصرف‌کننده و هم به انتقادات پاسخ داده است.


فیوژن هیبرید با موتور ۲ لیتری‌اش که همراه با موتور الکتریکی می‌تواند به در جاده و شهر مصرفی معادل ۵ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر داشته باشد و از این نظر، هزینه زیادی را برای صاحبش صرفه‌جویی کند. البته باید اشاره کرد که کابین مناسبی ندارد و سیستم اطلاعات و سرگرمی آن جالب نیست.

خودروهای هاچ‌بک بزرگ: فورد C-Max هیبرید

 • بازه قیمتی: ۲۵۱۷۰ تا ۲۸۴۵۵ دلار
 • مصرف سوخت: ۵/۲۳ لیتر در شهر و ۵/۸۸ لیتر در جاده

فورد C-Max هیبرید، به عنوان جوابی از فورد در پاسخ به تویوتا پریوس، یک هاچ‌بک بزرگ‌تر است که مصرف سوخت خوبی دارد و قیمتش نیز به‌صرفه است.


C-Max هیبرید فضای زیادی برای حمل وسایل دارد و فضای داخل کابین آن از حجم لازم برای پنج سرنشین بیشتر است. بنابراین، می‌تواند انتخاب مناسبی برای خانواده‌ها باشد. البته همانند دیگر خودروهای این لیست، شرایط رانندگی چندان راضی‌کننده نیست.

خودروهای سدان بزرگ: تویوتا آوالون هیبرید

 • بازه قیمتی: ۳۵۵۵۵ تا ۴۱۴۰۰ دلار
 • مصرف سوخت: ۵/۸۸ لیتر در شهر و ۶/۰۳ لیتر در جاده

خرید تویوتا آوالون هیبرید دلایل مختلفی می‌تواند داشته باشد؛ این که نمی‌خواهید به سختی وارد یک خودروی ساب‌کامپکت شوید یا یک شاسی‌بلند غول‌پیکر را برانید. در عوض می‌خواهید یک سدان فول‌سایز داشته باشید که مصرف سوخت بهینه‌ای داشته باشد.


تویوتا مشکلات مصرف‌کننده‌هایش را به خوبی می‌داند و برای همین مدل آوالونش را به تکنولوژی هیبریدی مجهز کرده است. به طور حتم، رانندگان در پشت فرمان یک هیبریدی بسیاری از ویژگی‌های رانندگی اسپورت را از دست می‌دهند؛ ولی از طرفی یک سدان بزرگ را می‌رانید که مصرف سوخت زیادی ندارد و همین موضوع می‌تواند اهمیت زیادی داشته باشد.

خودروهای شاسی‌بلند و کراس‌اور: نیسان پت‌فایندر هیبرید

 • بازه قیمتی: ۳۵۳۰۰ تا ۴۴۵۵۰ دلار
 • مصرف سوخت: ۹/۴۱ لیتر در شهر و ۸/۴ لیتر در جاده

اگر فکر می‌کنید که خودرویی به بزرگی یک شاسی‌بلند با تکنولوژی هیبرید حتماً یک خودروی کُند و خستگی‌آوری است، نیسان در این مدل هیبریدی‌اش ظنّ شما را کاملاً برطرف می‌کند.


البته کسی این مدل را با یک خودروی مسابقه اشتباه نمی‌گیرد؛ ولی پت‌فایندر هیبرید دارای یک موتور ۲/۵ لیتری توربو با چهار سیلندر است که توانایی ایجاد ۲۵۰ اسب‌بخار قدرت و ۳۳۰ نیوتن‌متر گشتاور را دارد که پیشرانه‌ای مناسب برای یک شاسی‌بلند متوسط است.

در ردیف سوم، تکنولوژی عجیب دید پیرامونی نیسان قرار گرفته که به راننده امکان می‌دهد تا تمام اطراف خودرو را ببیند. همچنین این خودرو، امکانات زیادی همچون صندلی‌ها چرمی، گرم‌کننده صندلی‌ها و خنک‌کننده دارد. بنابراین، افراد زیادی ممکن است به آن علاقه‌مند باشند.

خودروهای لوکس سدان کامپکت: آکورا ILX هیبرید

 • قیمت: ۲۸۹۰۰ دلار
 • مصرف سوخت: ۶/۰۳ لیتر در شهر و ۶/۱۹ لیتر در جاده

آکورا ILX هیبرید، مدل چندان محبوبی نیست؛ ولی در میان به‌صرفه‌ترین هیبریدی‌ها در کلاس خودش است. مصرف سوختش در پایین‌ترین حدی است که یک سدان می‌تواند داشته باشد.


البته در این کلاس، هیبریدی‌های زیادی یافت نمی‌شود.

خودروهای لوکس سدان متوسط: لینکلن MKZ هیبرید

 • قیمت: ۳۵۱۹۰ دلار
 • مصرف سوخت: ۵/۲۳ لیتر در شهر و ۵/۲۳ لیتر در جاده

تمرکز لینکلن MKZ بیشتر بر قیمت تمام شده بوده است؛ زیرا با اینکه اندکی از تویوتا آوالون هیبرید گران‌تر است ولی مصرف سوخت بهتری نسبت به آن دارد.


رانندگان از شرایط آرام و راحت رانندگی با این خودرو لذت خواهند برد؛ ولی در همین‌حال، برخی مصرف سوخت بیشتری را از این خودرو مشاهده کرده‌اند و همچنین، یکی از ایرادات دیگر خودرو این است که نسبت به رقبای لوکس دیگر در این کلاس، امکانات کمتری در کابین دارد.

خودروهای لوکس سدان فول‌سایز: ب ام و اکتیو هیبرید 740 Li

 • قیمت: 84300 دلار
 • مصرف سوخت: ۱۰/۷ لیتر در شهر و ۷/۸۴ لیتر در جاده

ب ام و برای معرفی این مدل خود می‌گوید:
رانندگی با نسخه هیبرید ۷۴۰ چندان تفاوتی با نسخه معمولی خودرو ندارد. باید گفت که رانندگی با آن هیجان‌انگیز هم خواهد بود!


پیشرانه این خودرو یک موتور ۳ لیتری و شش سیلندر است که با یک موتور الکتریکی ۵۵ اسب‌بخاری و پکیج باتری لیتیومی همراه شده است. مهم‌ترین سؤال برای ب ام و این است که اگر کسی بخواهد ۸۰ هزار دلار برای یک سدان هیبریدی صرف کند، چرا باید به سراغ 740 برود و تسلا مدل S تمام‌الکتریکی را فراموش کند؟

خودروهای شاسی‌بلند لوکس: لکسس RX 450h

 • بازه قیمتی: ۴۶۴۱۰ تا ۴۷۸۱۰ دلار
 • مصرف سوخت: ۷/۳۵ لیتر در شهر و ۸/۴ لیتر در جاده

دو ویژگی از RX 450h باعث می‌شوند تا مورد توجه خریداران هیبریدی‌های سطح بالا واقع شوند؛ تکنولوژی هیبریدی‌های تویوتا که بیش از یک دهه بر روی آن کار شده است و دیگری اینکه طبق مطالعات جی. دی. پاور، لکسس یکی از قابل‌اعتمادترین برندهای سال‌های گذشته بوده است.


این موارد در کنار مصرف سوختی که این خودروی بزرگ در شهر و جاده دارد، می‌توانند نظر هر کسی را به خود جلب کنند.

درباره نویسنده

مسعود انیس حسینی، مترجم اخبار و مطالب در سایت پدال

47 دیدگاه

 1. شاهین
  سوابق: (3374 دیدگاه) ,

  مطلب جالبی بود ولی شورلت ولت،اپل آمپرا و نیسان لیف هم خوبن.از بین اینها،طراحی فورد رو خیلی دوست دارم و همچنین BMW رو.

  پاسخ
  1. شاهین
   سوابق: (3374 دیدگاه) ,

   به نظر من توی کشورمون،خودروی هیبریدی طرفدار چندانی نخواهد داشت که این مساله برمیگرده به ذهنیت و انتظاری که مردم از یه خودرو دارن.یه مثال ساده،نیسان ابی دیزل هنوزم که هنوزه،خیلی جا نیفتاده چه برسه به خودروی هیبرید! جوون ما دوست داره صدای موتور 8 سیلندر رو بشنوه نه صدای خانومی رو که میگه: “خودروی شما شارژ شد،لطفا دو شاخه را از پریز دربیاورید!”
   ارادتمندم.

   پاسخ
   1. sadegh
    سوابق: (2130 دیدگاه) ,

    شاهین درسته که ایرانی ها، مخصوصا ماشینای بنزینی با حجم بالا را دوست دارن ولی از یه طف دیگه هم کشور داره به سمت گرونی میره و اون ماشینا هم هزینه برن (حداقل از لحاظ سوخت)

    بیا خودمون رو فرض کنیم که یه تویوتا هیبریدی و یه فورد یا دوج V10 داشته باشیم(کاشکی فرض نبود!!) وقتی توی تنگنای مالی باشی از کدوم استفاده میکنی؟!

    نمیدونم متاسفانه یا خوشبختانه، این قضیه داره به سمت اجبار میره نه علاقه. ارادت.

    پاسخ
    1. شاهین
     سوابق: (3374 دیدگاه) ,

     صادق جون درست میگی،من خودم طرفدار خودروی کم مصرف و هیبریدی هستم.امیدوارم که هیبریدی ها و کلا خودروهای کم مصرف در دسترس عموم قرار بگیره.

    2. چاپلو
     سوابق: (486 دیدگاه) ,

     شاهین انتهای حرفت میخواستی بگی ولی ماشینای بنزینی یه چیز دیگس
     خدایی درست نمیگم؟

    3. شاهین
     سوابق: (3374 دیدگاه) ,

     چاپلو جون راست میگی و خب همه یه تعلق خاطر خاصی به ماشین های V8 بنزینی دارن و من هم این موتورهارو دوست دارم ولی به هر حال،چه بخوایم و چه نخوایم باید موتورهای هیبریدی رو هم دوست داشته باشیم.

   2. Ehsan
    سوابق: (1252 دیدگاه) ,

    شاهین ، حرفت هم درسته هم نه ، شاید مردمی که دنبال اخبار خودرو ها و تولیدات کارخانجات بزرگ نیستند مورد استقبال قرار نگیره ولی در بین افرادی که این اخبار و تکنولوژی جدید رو دنبال میکنند طرفدار داره ، مثل همین دوستان خودمون در سایت پدال که فکر کنم اکثریت از این نوع ماشین ها استقبال کنند

    پاسخ
   3. مخ خودرو
    سوابق: (24 دیدگاه) ,

    آقای شاهین خان هیبرید رو که پریز وصل نمیکنند . من هم جوونم ولی همچین تشنه ی صدای موتور نیستم . هیجان هم حدی داره دیگه . همش صدای موتور تو مخ باشه که دیوانه میشی

    پاسخ
  2. Chevo
   سوابق: (27 دیدگاه) ,

   به نظر من زيباترين و پر امكانات ترين سدان هيبريد كاديلاك ELR هست كه جاش در اين ليست واقعا خالي هست

   پاسخ
 2. امید
  سوابق: (1324 دیدگاه) ,

  خوبه فقط قیمتش زیاده اگه اون خبر درست باشه حذف تعرفه هیبریدی ها بازم حول وحوش 70تا100 میشه قیمتا این نوع خودروها که نمیشه مگه شرایط اقساط با ماهی 200 هزار با سود2 درصد بشه خریدشون این کار از دولت بر میاد؟!

  پاسخ
 3. شلبى
  سوابق: (1 دیدگاه) ,

  از طراحى فورد فيوزن و تويوتا اوالون خيلى خوشم مياد، لينكلن هم يه ماشين خاص هر كسى دوستش نداره، خيلى بايد امريكايى بسند باشى تا لينكلن سوار شى من اين مدلشو با يه سرى از شاسى بلنداش دوست دارم،ولى تويوتا و فورد خيلى تو زمينه مصرف سوخت دارن جلو ميرن

  پاسخ
 4. داوود
  سوابق: (133 دیدگاه) ,

  به نظر اگه این خودروهای هیبریدی وارد کشور بشن، تقاضا واسشون زیاد میشه!

  دیروز یه کمری هیبرید پلاک ملی دیدم، چجوری پلاکش کرده، واسم سواله

  هوندا سیویکه، قیمتش خیلی مناسبه، همینطور تویوتا پریوس C
  تو ایالات متحده، این پریوس خیلی طرفدار داره

  پاسخ
 5. مصطفی فقط آگراR
  سوابق: (296 دیدگاه) ,

  طبق معمول ژاپنی ها بیشتر بودن وخواهند بود…

  پاسخ
 6. کافر مقدس
  سوابق: (505 دیدگاه) ,

  نمیدونم چرا این جنسیس 2015 شبیه فیوژن ــــــه اینقدر:D

  پاسخ
 7. Ehsan
  سوابق: (1252 دیدگاه) ,

  چیه پدال بعد از خبر حذف تعرفه هیبریدها ، داری بهترین ها رو معرفی میکنی یعنی الان باید از بین اینها انتخاب کنیم

  پاسخ
  1. شاهین
   سوابق: (3374 دیدگاه) ,

   احسان جان،موندم فیوژن رو نخرم یا BMW رو! 🙁 🙂

   پاسخ
   1. Ehsan
    سوابق: (1252 دیدگاه) ,

    خوب معلومه BMW ولی فیوژن هم خوبه ، چرا من رو توی این موقعیت قرار میدی ؟ چرا ؟ 😀

    پاسخ
    1. شاهین
     سوابق: (3374 دیدگاه) ,

     انتخاب بین اینکه کدوم ماشین رو نخری،واقعا موقعیت سختیه! 🙂

    2. Ehsan
     سوابق: (1252 دیدگاه) ,

     ببخشید فکر کردم نوشتی کدوم رو بخرم ، من هم بر اساس اینکه کدوم رو بخری نظر دادم نه نخریدن

 8. Metalhead
  سوابق: (6 دیدگاه) ,

  جونم ژاپن ، میلاد راستی مگه تو نمیگفتی فولوکس تو مصرف پرچمش بالاست ؟؟؟؟ چی شد؟؟؟؟؟؟ قبول کنید تو مصرف سوخت قدرت دست ژاپنیا بخصوص تویوتاست

  پاسخ
 9. Metalhead
  سوابق: (6 دیدگاه) ,

  تکنولوژی هیبریدی‌های تویوتا که بیش از یک دهه بر روی آن کار شده است و دیگری اینکه طبق مطالعات جی. دی. پاور، لکسس یکی از قابل‌اعتمادترین برندهای سال‌های گذشته بوده است.

  و زمانی که برند 25 ساله ، در کیفیت برند 120 ساله را به زانو در می آورد

  پاسخ
 10. hamid3x
  سوابق: (200 دیدگاه) ,

  اقا شاهین تکنولوژی موتورای دیزل پیچیده تر از بنزینی است و اینکه نیسان آبی دیزل خوب استقبال نشده به خاطر تولید مشکل دار زامیاد هستش که گند زده به هرچی موتور دیزل /صاحباشم همه ازش مینالند ولی این دلیل بر خوب نبودن دیزل نیست بلکه مشکل زامیاده/در مورد هیبریدی ها چون تولید شرکت های بزرگه حتما ازش استقبال میشه با تعرفه جدید صفر درصد

  پاسخ
  1. شاهین
   سوابق: (3374 دیدگاه) ,

   حمید جان امیدوارم همونطوری بشه که شما میگی.البته خودروهای دیزل توی اروپا خیلی پر طرفدارن و اکثر مشکلات اونا برطرف شده.امیدوارم که هممون از خودروهای کم مصرف بهرم مند بشیم.ارادتمندم.

   پاسخ
 11. « میلاد . فقط آلمان . فقط بنز »
  سوابق: (6542 دیدگاه) ,

  درود .

  در ماشینهای کوچک من فولکس جتا رو انتخاب میکنم .

  ولی همشون خوبن .

  خسته ام . خسته . ازین طرز رانندگیها . ازین فرهنگ الکی . ازین ….

  پاسخ
  1. Ehsan
   سوابق: (1252 دیدگاه) ,

   کاملا درسته میلاد ، جدا از نظر فرهنگ رانندگی خیلی عقبیم ، اینو قبلا هم گفتم من که در کرمان زندگی میکنم نزدیک به 85 درصد رانندگان از راهنما استفاده نمیکنند و ….
   و اینو دوست ندارم بگم درسته که در ایران از نظر خودرو ها و جاده مشکلات داریم ولی درصد بالایی از تصادفات و حوادث با تلفات جانی به علت نوع رانندگی بدون قانون رانندگانه

   پاسخ
 12. SAMANpes
  سوابق: (19 دیدگاه) ,

  یه سوال داشتم دوستان …. قیمت فورد فیوژن هیبرید بیاد ایران چند میل می شه؟

  با قیمت تویوتا آوالون هیبرید و هوندا سیویک هیبرید ؟؟؟؟؟ 🙂

  پاسخ
  1. شاهین
   سوابق: (3374 دیدگاه) ,

   مثال فیوژن:
   26270*3300=86691000 تومن بصورت خالص
   هزینه ی حمل و نقل،مالیات،سود و… رو بهش اضافه کن.(این قیمت مدل پایه اش بود)

   پاسخ
   1. مهدی
    سوابق: (10 دیدگاه) ,

    شاهین جان این قیمت با مالیات وعوارض تو امریکاست بهای خالص کارخونه کمتر از این حرفاست تو سایت گمرک قیمت لندکروزر وارداتی رو26800 دلار زده حتما قیمت خالص این ها 40 درصد کمتر از این قیمتاست ولی اگر وارد ایران بشه یه سری هزینه های خودرو فرسوده مالیات وعوارض بهش تعلق میگیره

    پاسخ
 13. mory
  سوابق: (418 دیدگاه) ,

  نمیدونستم که سری هفت هم هیبریدی داره
  به نظرم اونایی که باحالن وهیبریدی بهشون میاد
  آوالون و هوندا س

  پاسخ
 14. saied
  سوابق: (1142 دیدگاه) ,

  مرسی لکسوس ! مرسی تویوتا . مرسی بی ام دبلیو ! ولی فورد هم خیلی خوبه

  پاسخ
 15. رضا
  سوابق: (1690 دیدگاه) ,

  اگه اینا با تعرفه صفر وارد ایران بشن زلزله خودرویی با قدرت 12 ریشتر رخ میده×!!!!
  اتفاقی که هرگز رخ نمیده چون:

  پاسخ
 16. saied
  سوابق: (1142 دیدگاه) ,

  جای پورشه خالیه 🙁 ولی واسه سال ۲۰۱۵ قولشو دادن .

  پاسخ
 17. saied
  سوابق: (1142 دیدگاه) ,

  والا ولی ۷۴۰ بی ام دبلیو ابرو ریزی :)))))
  مرسدس s65 با اون موتور غول اساش تقریبا مصرف سوختش با این ۷۴۰ برابری میکنه !

  پاسخ
 18. چاپلو
  سوابق: (486 دیدگاه) ,

  سلام به همه.
  خدایی هیچ کدوم خیلی جالب نیستن.اما چاره چیست “وقتی بنزین گران شود جالب بودن یا نبودن مهم نی مهم مصرفه اره دادا مصرف”
  دیروز بود 10 تومن بنزین 700 ای زدم باک پراید تا نصفه پر شد
  قبلش میخواسم برم دور دور بعد این بیخیال شدم قضیه رو.

  پاسخ
  1. شاهین
   سوابق: (3374 دیدگاه) ,

   شاید بخندی ولی من الان با پای پیاده میرم دور دور!!! 🙂

   پاسخ
 19. Arash.M
  سوابق: (1 دیدگاه) ,

  خودروهای هیبریدی چه شکلی میشه استفاده کرد وقتی جایگاه مخصوصش نیست ؟اگه میشه یه توضیحی در مورد فرقشون با ماشین های عادی بدید؟ سپاس

  پاسخ
  1. حامد
   سوابق: (216 دیدگاه) ,

   سلام جناب آرش . بطور کلی دو نوع خودروی هیبریدی داریم دسته ی اول که به آنها پلاگ این هیبرید گفته میشه باطری هاش توسط برق شهری شارژ می شه و موازی با موتور بنزینی کار می کنه.اما دسته ی دوم نیازی به شارژ ندارند و باتری ها توسط خود موتور شارژ می شوند و انرژی تولیدی در کنار موتور بنزینی به افزایش قدرت و در عین حال بازدهی موتور کمک می کنه این یعنی که استفاده از آنها به هیچ زیر ساختی احتیاج نداره و براحتی در ایران قابل استفاده است. البته اگر بعضی افراد متعصب و ناآگاه اطلاعات غلط به مردم ندهند با جایگزینی خودروهای آلاینده ی ایران با خودرو های هیبریدی می توان به حل مشکل آلودگی هوا بسیار امیدوار بود. واقعا برایم جای سواله که چرا چند سال پیش یه عده بی سواد با کلی تبلیغات گفتند cng عالیه و سوخت پاکه؟؟؟؟؟ اگر به سمت تولید خودرو های هیبریدی می رفتیم خیلی خوب می شد و اینقدر هوا آلوده نبود. به امید داشتن هوای پاک و ماشین های خوب.

   پاسخ
 20. dr_majid
  سوابق: (1 دیدگاه) ,

  سلام من رشت زندگی میکنم که خب اکه در جریان باشین تردد خودروهای پلاک انزلی تو کل استان ازاد شده منم میخوام ماشین دومم هیبرید و کم مصرف باشه روزه صد کیلومتر استفاده دارم و بنزین ازاد بیپارم گرده الان اکسنت هیبرید نزدیک 50 تومن هست سوناتام هس ولی کره ای خوشم نمیاد اینچا بیشتر امریکایی و زاپنی میخرن حالا میشه راهنمایی کنید یه هیبرید پلاگین وردارم..اصلا این پلاگین به صرفست؟به پریز برق تو پارکینگ بزنم حله؟دیگه هیچی نمیخواد؟ممنون

  پاسخ
 21. محسن
  سوابق: (2 دیدگاه) ,

  چه فایده که ارزونترینشون حدود 20 هزار دلاره که با دلار 3000 تومن میشه 60 میلیون و حتی اگه تعرفه واردات و مالیات صفر بشه و سود وارد کننده را هم در نظر نگیریم بیشتر مردم ایران توانایی خرید اونها را ندارند،مگر با تسهیلات بالا از طرف دولت که اون هم بعیده چون دولت نمیخواد از سود هنگفت فروش پراید و بقیه به اصطلاح خودروهای ساخت داخل بگذره
  با سپاس

  پاسخ
 22. پوریا
  سوابق: (1 دیدگاه) ,

  سلام دوستان.
  اگر کسی بخواد ماشین هیبریدی خریداری کنه، چطور و از کجا باید اقدام کنه
  آیا سایتی ، شرکت کسی می شناسه ممنونش میشم که راهنماییم کنه.
  ممنون

  پاسخ

دیدگاه شما چیست؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی پذیرفته نمی‌شوند. برای تغییر آواتار خود می‌توانید از سایت گراواتار استفاده نمایید.
x