بهترین خودروها برای راننده‌های حرفه‌ای و مشتاق (قسمت سوم)

در دو بخش قبلی با 8 شرکت‌کننده‌ی ابتدایی این مسابقه آشنا شدید. حال نیز قسمت پایانی معرفی شرکت کننده‌ها تقدیم شما می‌شود.

 • دوج وایپر ACR 2016

2016-dodge-viper-acr-front-three-quarter-in-motion-02
وایپر همیشه به عنوان خودرویی که رانندگی با آن سخت است شناخته می‌شود. بله پیشرانه‌ی 10 سیلندر 8.4 لیتری آن هم‌اکنون قدرت 645 اسب بخاری دارد که مثل همیشه باعث سریع بودن وایپر شده اما مدیریت کردن این سرعت هیچ‌گاه آسان نبوده است.

2016-dodge-viper-acr-rear-three-quarter-in-motion
دوج وایپر ACR مثل اینکه این موارد را تغییر داده است. با وجود اسپویلر عقبی بسیار بزرگ، اسپلیتر بزرگ جلو و تجهیزات آئرودینامیک دیگر این خودرو بیش از آنکه جاده‌ای باشد یک مدل مسابقه‌ای به نظر می‌رسد. این خودرو همچنین دارای ضربه‌گیرهای اختصاصی بیلشتین با تنظیمات مختلف است. همچنین دوج از ترمزهای سرامیک کربن برمبو و لاستیک‌های بسیار چسبنده‌ی کومهو سود برده است. برای تکمیل کار نیز شاهد گیربکس 6 سرعته دستی هستیم.

2016-dodge-viper-acr-interior

 • رندی می‌گوید:

ای مردم! بله این یک خودروی مسابقه‌ای است! بال‌های بزرگ، دیفیوزر و اسپویلر! آن‌ها کار می‌کنند! میزان چسبندگی خودرو در مقایسه با دیگر خودروهای خیابانی که همه‌روزه می‌رانیم بسیار زیاد است.


در پیست مسابقه این خودرو واقعاً کند احساس می‌شود زیرا مراحل تعویض دنده‌ی دستی آن در مقایسه با نمونه‌های دوکلاچه مدرن وقت زیادی را می‌گیرد. این مورد واقعاً آنتیک به نظر می‌رسد. من تقریباً در هر پیچی از دنده‌ی دو استفاده می‌کردم. پیشرانه‌ی 10 سیلندر 8.4 لیتری آن دوست دارد که دور بگیرد.


چیزی که من واقعاً درباره‌ی وایپر دوست دارم به ترمزهای آن مربوط می‌شود. پیست مزدا نقاط ترمز گیری زیادی دارد. با وایپر ما مستقیماً به ناحیه‌ی ترمز گیری وارد می‌شدیم و زمانی که ترمز می‌گرفتم نیروی جی ترمز کاملاً حس می‌شد. ترمزهای خودرو واقعاً قوی هستند.


من در حال رانندگی دائماً به نیروی رو به پایین فکر می‌کردم و با خودم می‌گفتم سرعت را کم نکن! این خودرو در هنگام ورود به پیچ بسیار پایدار بوده و با سرعت بالایی از آن خارج می‌شود. با دورهای زیادی که داشتم فکر می‌کنم که در هر دور بهتر و بهتر می‌شدم.

[دانلود ویدئو]

 • جگوار اف تایپ SVR 2017

2017-jaguar-f-type-svr-front-three-quarter-in-motion-02
وقتی که اف تایپ عصبانی با پیشرانه‌ی 8 سیلندر سوپرشارژردار در مسابقه‌ی سال 2014 خودی نشان داد ما کارایی خط مستقیم پیشرانه‌ی 550 اسب بخاری آن را دوست داشتیم. این خودرو بیش فرمانی جذابی در ورودی پیچ، میانه و خارج شدن از آن داشت.

2017-jaguar-f-type-svr-rear-three-quarter-in-motion
برای سال 2016 این خودرو به شکل SVR و با قدرت و گشتاور بیشتری درآمده و سیستم تعلیق آن بهبود یافته و لاستیک‌های فربه‌تری نیز دارد. سیستم گشتاور برداری آن نیز دوباره برنامه ریزی شده است. آیا این بهبودها می‌تواند باعث ارتقای رتبه‌ی نهمی جگوار سال 2014 شود؟

2017-jaguar-f-type-svr-interior

 • رندی می‌گوید:

من عاشق این خودرو هستم. با فاصله‌ی زیاد، این بهترین هندلینگ را در بین جگوارهایی دارد که من تاکنون رانده‌ام.توازن شاسی بسیار زیبا است. پس از رانندگی با چندین خودرو که دارای بیش فرمانی بودند این جگوار به زیبایی وارد پیچ می‌شود. شما تنها باید در فشار دادن پدال گاز صبور باشید و سپس پیچ را رد کنید. سیستم چهارچرخ محرک خودرو در هر سرعتی پیروز است. به نظر نمی‌رسد که قدرت پیشرانه توازن خودرو را در دنده‌ها و سرعت‌های مختلف تغییر دهد. تیم SVR واقعاً سنگ تمام گذاشته‌اند.


ترمز خودرو سفت و پایدار است. پدال گاز خیلی گیرا است و من برنامه‌ریزی تعویض دنده‌ی گیربکس را دوست ندارم. این گیربکس در پیست عجیب‌وغریب عمل می‌کند. در ناحیه‌ی ترمز گیری پیچ معکوس به موقع می‌دهد اما هنگام خروج از آن دنده‌ی سبک‌تر صحیح را انتخاب نمی‌کند؛ اما هنوز هم این خودرو قدمی بزرگ و روبه‌جلو محسوب می‌شود.

[دانلود ویدئو]

 • پورشه 911 کررا S 2017

2017-porsche-911-carrera-s-front-three-quarter-03
از زمان برنده شدن این خودرو در سال 2009، یک کیمن S و دو 911 نیز به چنین افتخاری دست یافته‌اند بنابراین مهندسان پورشه قویاً بر این باورند که می‌دانند چه کنند تا قهرمانی این بار به اشتوتگارت برود. پس از ناکامی کیمن GT4 در سال گذشته، جای تعجبی ندارد که پورشه جدیدترین نسخه از قهرمان اسبق را با پیشرانه‌ی توربوی جدید و با قدرت 420 اسب بخاری و با نام 911 کررا S به میدان فرستاده است.

2017-porsche-911-carrera-s-rear-three-quarter-in-motion
قیمت پایه‌ی این خودرو 104450 دلار است اما به خاطر برخی تجهیزات دیگر از جمله ترمزهای کامپوزیت سرامیکی، گیربکس 7 سرعته PDK، کنترل شاسی دینامیک پورشه و سیستم تعلیق اسپورت، صندلی‌های اسپورت قابل تنظیم در 4 جهت و فرمان پذیری چرخ‌های عقب به همراه اگزوز اسپورت بهای نهایی خودرو به 140465 دلار می‌رسد. بهای جداگانه‌ای را نیز باید برای چیزهایی مثل چرم، صندلی‌های گرم/سرد شونده و … پرداخت.

2017-porsche-911-carrera-s-driver-side

 • رندی می‌گوید:

عجب خودروی فوق‌العاده‌ای! در پیست من هیچ حسی درباره‌ی پیشرانه‌ی توربو نداشتم. این خودرو درست همانند یک 911 حس می‌شود و صدای اگزوز آن غرش‌هایی همانند یک پیشرانه‌ی شش سیلندر تخت دارد. این خودرو منحنی گشتاور وسیع‌تری دارد. این خودرو در محدوده‌ی میانی خود گشتاور بیشتری را نسبت به پیشرانه‌های نرمال تنفس طبیعی تولید می‌کند. این پیشرانه قوی بوده و به آسانی به دورهای بالا می‌رسد.

2017-porsche-911-carrera-s-front-three-quarter-drift
من گیربکس PDK را تنها در حالت اتوماتیک راندم و این نسخه همیشه می‌دانست که چه چیزی می‌خواهم. لاستیک‌های پیرلی P زیرو در واقع مرا تحت تأثیر قرار می‌داد.


911 مزیت‌های توزیع وزن در بخش عقب را نشان می‌دهد که از آن جمله می‌توان به پتانسیل عرضه‌ی قدرت اشاره کرد زیرا این امر کشش زیادی را به لاستیک‌های عقبی اعطا می‌کند. به خاطر اینکه وزن در عقب تمرکز کرده، وقتی ترمز می‌کنید خودرو بهتر بالانس شده است.


توقف خودرو باورنکردنی بوده و دوباره این لاستیک‌ها هستند که در کانون توجه قرار می‌گیرند. خودرو می‌چرخد اما این یک چیز قشنگ است. این مورد برای رانندگی در پیست بسیار لذت‌بخش نشان می‌دهد. این یک خودروی فوق‌العاده برای راننده است.

[دانلود ویدئو]

 • نیسان GT-R 2017

2017-nissan-gt-r-front-three-quarter-in-motion-02
یک کاندیدای سالانه برای بهترین خودروی راننده که عملکرد خوبی دارد اما هیچ‌گاه روی سکو نرفته است. آیا بالاخره امسال گودزیلا می‌تواند عنوان کسب کند؟ با انجام به‌روزرسانی‌های گسترده در خودروی امسال حرف‌های زیادی برای گفتن وجود دارد.

2017-nissan-gt-r-rear-three-quarters-in-motion
به‌روزرسانی‌های GT-R از هسته‌ی آن شروع می‌شود جایی که فریم آن تقویت‌شده تا خمش شاسی کم شود. در کابین شاهد راحتی بیشتری هستیم. پیشرانه نیز با دست‌کاری نیسمو 24 اسب بخار و 5 نیوتون متر گشتاور بیشتری تولید می‌کند و بنابراین شاهد قدرت 565 اسب بخاری و گشتاور 633 نیوتون متری هستیم. مهم‌تر اینکه پیک نهایی قدرت خودرو در محدوده‌ی وسیع‌تری به دست می‌آید تا پاسخ خطی‌تری ایجاد شود. گیربکس 7 سرعته دوکلاچه نیز تعویض‌های نرم با نرم‌افزار کنترل جدیدی دارد.

2017-nissan-gt-r-front-three-quarters-in-motion-02
دماغه‌ی جدید خودرو باعث بهبود خنک شوندگی خودرو شده و دیفیوزر عقب جدید به همراه هود مستحکم‌تر باعث شده‌اند که ضریب درگ تغییری نداشته باشد. در پیچ‌ها دامپرهای فعال به‌روز شده و لاستیک‌های دانلوپ با سیستم تعلیق قوی‌تر باعث بهبود هندلینگ می‌شوند. ترمزهای فولادی برمبو نیز وظیفه‌ی متوقف کردن خودرو را بر عهده دارند.

2017-nissan-gt-r-interior

 • رندی می‌گوید:

زمان وارد شدن به پیچ نیسان خواهد چرخید و من فهمیدم که مجبورم کمی مراقب باشم. اگر سرعت بالایی داشته باشید با منتقل شدن وزن به یک‌طرف خودرو در رأس پیچ شاهد کم فرمانی خواهد بود. من مجبور بودم که در ورودی پیچ کمی مراقب باشم و دقت بیشتری را به خرج دهم. گشتاور زیادی در دسترس است. محدوده دور پیشرانه‌ی 4 هزار تا 4500 محدوده‌ی میانی گشتاور است؛ اما در پیچ باید برای استفاده از پدال گاز صبور باشم. در دنده‌ی سوم و چهارم خودرو کم فرمانی خواهد داشت. این میزان کم فرمانی به خاطر وجود قدرت زیاد است. این خودرو بسیار سنگین شتاب می‌گیرد.


همچنین این خودرو نرم‌تر از چیزی است که به یاد می‌آورم. من به خاطر دارم که گودزیلاها برای سفتی خود مشهور بوده‌اند؛ و بالانس خودرو نیز بسیار خوب است. من این احساس را دارم که این خودرو مدل خیابانی بسیار بهتری است. نیسمو خودروی مسابقه‌ای بسیار بهتری خواهد بود.

[دانلود ویدئو]

بهترین خودروها برای راننده‌های حرفه‌ای و مشتاق (قسمت اول)
بهترین خودروها برای راننده‌های حرفه‌ای و مشتاق (قسمت دوم)

منبع: motortrend

درباره نویسنده

شاهین احمدزاده، نویسنده و مترجم مطالب مربوط به دنیای خودرو در سایت پدال

32 دیدگاه

 1. سیاوش
  سوابق: (175 دیدگاه) ,

  پس پورشه 918 لامبورگینی آوانتادور و فراری لافاری و … اینا کو …..؟؟؟؟؟؟؟؟

  پاسخ
  1. دومینو
   سوابق: (41 دیدگاه) ,

   ممکنه تو قسمت بعدی بزارن

   پاسخ
   1. (ali (CHEVY NOVA
    سوابق: (2787 دیدگاه) ,

    ماشالاه دوج وایپر هیولای قدرتمند من با بیش از 850 نیوتن گشتاور و اون موتور 8.4 لیتریش که نفس رفقای عشق امریکایی هست

    پاسخ
    1. (ali (CHEVY NOVA
     سوابق: (2787 دیدگاه) ,

     در مورد موتور وایپر مختصر مطلبی بگم
     موتور 8.4 لیتری وایپر از معدود موتورهای پر حجم هست که به صورت اتمسفریک یا همون تنفس طبیعی 640 اسب قدرت و بیش از 850 نیوتن گشتاور داره
     این موتور بزرگترین موتور استفاده شده بعد جنگ 2 جهانی هست که برا یه ماشین سواری استفاده شده و تولید انبوه
     این موتور به صورت سنتی بیش ترین قدرتش رو در دور پایین بدست میاره که یه مزیت هست براش
     همون طور که میدونید حجم بالای این موتور گشتاور ترسناکی رو بهش هدیه داده که بیش تر از اندازه ی اتوبوسهای b7 ولو هست گشتاورش
     من سال 92 یه موتور کامل وایپر همراه با گیربکس و متعلقاتش دیدم یکی از امریکا اورده بود برا استفاده در ماشینی که برا درگ داشت جم مشد
     البته بزرگترین موتور سفارشی رو شورولت تولید میکنه که استروکر موتور 572 خود شورولت هست و نزدیک به 11000 سی سی حجم هستش
     اگه درست یادم باشه 638 اینچ بود
     خود موتور 572 شوی حدود 91000 سی سی و 750 اسب قدرت هست بصورت پایه و خدای گشتاور اونم به میزان 1200 نیوتن

    2. ferrari
     سوابق: (612 دیدگاه) ,

     درمورد موتور وایپر باید بگم که دلیل گشتاور زیاد و تولید این نیرو در دور پایین بخاطر کورس پیستون بلند این موتوره که خوبی ها و بدی های خاص خودشو داره. خوبیش اینه که کورس پیستون بلند باعث تولید گشتاور زیاد در دور پایین میشه و مصرف سوخت پایین میاد چون نیازی نیست برای دستیابی به حداکثر گشتاور دور موتور رو بالا برد. درعوض کورس پیستون بلند باعث میشه دور موتور از یه حدی بالاتر نره . و اسب بخار کمتری تولید میکنه. و همونطور هم که میبینین این موتور با 8.4 لیتر حجم فقط 645 اسب نیرو تولید میکنه (حدودا 80اسب به ازای هر لیتر). این موتور تکنولوژی بالایی نداره ولی طوری ساخته شده که با کمترین هزینه بهترین عملکردو داشته باشه. البته دوستان امریکایی باز ناراحت نشن من فقط نظرم و چیزی که میدونستمو گفتم

    3. Hemichan
     سوابق: (220 دیدگاه) ,

     البته بزرگترین یه موتور 16.5 لیتری به اسم پدر خوانده است
     با 2150 اسب قدرت و 1500 پاوند فیت گشتاور که از سوخت اکتان 112به دست میاد
     به نظر میرسه اون ماشینی که قرار بوده با موتور وایپر ساخته بشه ماشین جالبی از اب درومده باشه راستی خبری ازش ندارین ؟

  2. king 918 [پادشاه اشتوتگارت ]
   سوابق: (2034 دیدگاه) ,

   سیاوش جان نشستن پشت فرمون 918 و لا فراری و…. دیگه برای مشتاقان حرفه ایی خیلیییییییی خر پوله
   برا راننده حرفه ایی نسبتا پول دار خرید یه 911 کررا با 100 هزار دلار یا جگوار اف تایپ یا نیسان جی تی ار یا فرای 458و 488 و…راضی کنندس /////

   پاسخ
   1. (ali (CHEVY NOVA
    سوابق: (2787 دیدگاه) ,

    دوستان یه صفر بیش تر گذاشتم 9100 سی سی درست هست

    پاسخ
    1. ونوم
     سوابق: (543 دیدگاه) ,

     علی اقا فکر کنم این پیشرانه ای که میگی تو ماشین امریکایی مخوفی هست به نام دگر جی تی که تقریبا با توربو 2700 اسب قدرتش هست و اگه لاستیک هاش اجازه بده 570 کیلوتر بر ساعت میتونه بره

 2. Bavaria
  سوابق: (556 دیدگاه) ,

  Bavaria میگوید:
  عجب پورشه ایی عجب رنگی

  پاسخ
  1. vahid porsche
   سوابق: (390 دیدگاه) ,

   رنگ miami blue عاشق این رنگم

   پاسخ
 3. king 918 [پادشاه اشتوتگارت ]
  سوابق: (2034 دیدگاه) ,

  پورشه و جگوار بهترین انتخاب ها هستن

  پاسخ
 4. حميد
  سوابق: (1100 دیدگاه) ,

  فعلا واقعیت اینه لاأقل خودم تو بازی های کامپوتری این ماشینها رو رانندگی میکنم

  پاسخ
 5. سوشارشیدی ford
  سوابق: (42 دیدگاه) ,

  وای وایپر خیلی خوبه دیوونشم فکرکن با اون موتور چه حالی میده با دنده دستی رانندگی کنی خیلی دوس دارم تجربه کنم لامصبو

  پاسخ
 6. carlove
  سوابق: (74 دیدگاه) ,

  بنظر شما بهترین برند خودرو سازی که خودرو های ارزان باکیفیت و مدرن و کم مصرف می سازد کدام است

  پاسخ
  1. Nima
   سوابق: (1009 دیدگاه) ,

   تویوتا و شورولت
   دلیل هم اینه هردو ماشیناشون مدرن که هست(البته شرولت مدرن تر) کم مصرف هم هستن و قیمت مناسبى هم دارن و از نظر کیفیت اختلاف تویوتا و شورولت ١ رتبه بود توى آمار یعنى تویوتا 4 و شورولت 5
   اگر بیوک هم در نظر بگیریم اون از همه بهتره.

   پاسخ
   1. (ali (CHEVY NOVA
    سوابق: (2787 دیدگاه) ,

    حرف داش نیما درسته مثل همیشه و با مدرک هم صحبت میکنه نه رو هوا
    مطلبی میخوندم در مورد شورولت که در هر 7 ثانیه 1 مدل ماشین در دنیا میفروشه
    در مورد بیوک هم بگم که هر ساله جزو کمپانی های تراز اول هست تو کیفیت و میتونید تو سایتهای معتبر هم ببینید جایگاه بیو رو

    پاسخ
 7. carlove
  سوابق: (74 دیدگاه) ,

  پورشه انتخاب خوبیه طراحیش هم خوبه اما ما فقط عکس هاش رو دیدیم سوار که نشدیم

  پاسخ
 8. X5
  سوابق: (122 دیدگاه) ,

  عشقس دوج وایپر واقعا عالیه شخصا عاشق bmw ولی اگه bmw مدلی هم سطح وایپر بسازه من در این مورد وایپرو انتخاب می کنم

  پاسخ
 9. صادق
  سوابق: (1 دیدگاه) ,

  سلام به همه ماشین باز ها .یا دوستانی که اطلاعات مفید و به روز رو در اختیار دیگران میگذارند .تشکر من واقعاً استفاده کردم دست مریزاد

  پاسخ
 10. Nissan...japan
  سوابق: (156 دیدگاه) ,

  انتخاب من اون گودزیلای نارنجیه!

  پاسخ
 11. Archi KHAN
  سوابق: (1757 دیدگاه) ,

  1 و 2 و 3 عالی هستن ، عالی …

  پاسخ
 12. GOD BLESS AMERICA
  سوابق: (730 دیدگاه) ,

  وایپر که با اجرای تمام مکانیکی پادشاه پیسته مخصوصا وقتی رندی پشت فرمان باشه.

  اما یه اعتراضی هم داشتم ، همه میدونن 911 کاررا اس همیشه تو پیست خوب عمل کرده اما محصولی که هنوز ازش کم اطلاع هستیم 911 آر با گیربکس دستیه که بنظرم واقعا ارزش تست رو داشت.

  پاسخ
 13. شاهینus cars
  سوابق: (116 دیدگاه) ,

  دوج وایپر با اون طراحی عالیش واقعا ادمو تحت تاثیر قرار میده با اون موتور و اون ابهت… واقعا دوج گل کاشتی.. فقط کافیه یه مقدار منصفانه تر به وایپر نگاه کنید به خطها و ورودی هوا های رو بدنه و کاپوت که چقدر دقیق کار شده… با شایستگی اول شد

  پاسخ
  1. (ali (CHEVY NOVA
   سوابق: (2787 دیدگاه) ,

   ای ولا داش شاهین
   واقعا اگه با دقت بدنه وایپر رو ببینید یه ترکیب فوق العاده از ایرودینامیک و خشونت پدید اومده
   اول شدن وایپر هم که مشخص بود

   پاسخ
 14. احمد باقری
  سوابق: (4715 دیدگاه) ,

  همه عالین، به جز پورشه.

  پاسخ
 15. mojtabaaston
  سوابق: (231 دیدگاه) ,

  مطمعنا اگه راننده حرفه ای باشه همون اول جی تی آر رو انتخاب میکنه
  دیگه سراغ بقیه نمیره

  پاسخ
 16. NiSMO
  سوابق: (41 دیدگاه) ,

  قابل ذکر هم باشه که ضریب آئرودینامیک GT-R بهبود یافته..

  پاسخ
 17. شاهینus cars
  سوابق: (116 دیدگاه) ,

  قربونت علی جون شوی نوا …ما امریکایی بازا دیوونه ایم… ماشین امریکایی حد وسط نداره.. یا نمیری سمتش یا وقتی رفتی دیگه هیچی به چشمت نمیاد

  پاسخ

دیدگاه شما چیست؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی پذیرفته نمی‌شوند. برای تغییر آواتار خود می‌توانید از سایت گراواتار استفاده نمایید.
x