بهترین سوپرکارها با قیمت کمتر از 50 هزار پوند

کاهش بها همیشه با خریداران ابرخودروهای کارکرده همراه بوده مخصوصاً وقتی که ارزش این خودروها درست همانند شتابشان با سرعت تنزل می‌یابد. هنوز هم در این بازار می‌توان برخی گزینه‌ها را پیدا کرد که ارزش خوبی دارند و معامله‌ی درستی به نظر می‌رسند.

skyline_gtr
در لیستی که تهیه شده 5 خودروی سوپر اسپورتی وجود دارند که به نسل آنالوگ تعلق داشته و به خاطر گیربکس‌های دستی و پیشرانه‌های پرقدرت خود شناخته شده‌اند. این 5 خودرو را می‌توان با بهایی 50 هزار پوندی و کمتر از آن خریداری کرد.

 • آئودی R8

این خودرو در ابتدا با پیشرانه‌ی 8 سیلندر 4.2 لیتری تنفس طبیعی و قدرت 414 اسب بخاری عرضه شد اما به زودی دو سیلندر دیگر به آن اضافه گردید و قدرت آن نیز 100 اسب بخار دیگر بیشتر شد.

_dsc6911
پسرعموی این خودرو یعنی لامبورگینی دارای پیشرانه‌ی 10 سیلندر 5.2 لیتری 518 اسب بخاری است.

_dsc7211
هر دو خودرو دارای قوای محرکه‌ی جذابی هستند که مناسب یک سوپرکار بوده و می‌توان گیربکس‌های 6 سرعته ی دستی یا اتوماتیک S ترونیک را سفارش داد.

_dsc7389
در ابتدا با خود فکر می‌کنید که پیشرانه‌ی 10 سیلندر را انتخاب کنید اما بدانید که نسخه‌ی 8 سیلندر نیز بسیار با شخصیت بوده و با آن می‌توانید چندین کیلومتر بیشتر را نیز حرکت کنید.


با پیدا کردن یک R8 مجهز به گیربکس دستی نه تنها صاحب خودروی هیجان‌انگیز خواهید شد بلکه به‌طور بالقوه سرمایه‌گذاری را برای آینده نیز انجام داده‌اید.

_dsc6340
گیربکس اتوماتیک این خودرو در سال 2013 به روز شد و نسخه ای S ترونیک و دوکلاچه روی خودرو نصب گردید. این بهبودی بزرگ نسبت به سیستم‌های قبلی بود اما احتمال اینکه نسخه‌ای با بهای زیر 50 هزار پوند را با این گیربکس بیابید کم است.

_dsc6133
برخی نسخه‌های 10 سیلندر با کارکرد بالا را می‌توان با این بها پیدا کرد اما توصیه‌ی ما انتخاب یک نمونه‌ی سالم با پیشرانه‌ی 8 سیلندر است.

 • لامبورگینی گایاردو

هم‌اکنون شما می‌توانید این سوپرکار ایتالیایی را با بهای زیر 50 هزار پوند پیدا کنید. مسلماً باید دنبال کم‌قیمت ترین گایاردوی بازار باشید اما نیازی نیست که زیاد خود را به زحمت بیندازید.

_dsc7347
به دلیل متعلق بودن به نسل آئودی این خودرو قابلیت اطمینان بیشتری نسبت به نمونه‌های قدیمی این شرکت داشته و قطعات مشترکی را با محصولات گروه فولکس به اشتراک می‌گذارد که بهای مناسبی دارند. اگرچه که پیشرانه‌ی 10 سیلندر بیش از 500 اسبی این خودرو بهای خاص خود را دارد.

_dsc7244
همانند R8، گایاردو هم می‌تواند دو نوع گیربکس دستی و اتوماتیک داشته باشد اما باز هم همانند R8، نسخه‌ی دستی تجربه‌ای واقعی از رانندگی هیجان‌انگیز را پیشنهاد می‌دهد.

235450
شاید انتظار داشته باشید که این دو خودرو نسبتاً مشابه هم باشند اما در واقعیت تجربه‌ی دو خودرو کاملاً متفاوت است. چیزهای ساده‌تر در گایاردو همانند میزان دید بیشتر شبیه یک خودروی قدرتمندتر هستند. همچنین پاسخ پدال گاز گیراتری در این خودرو وجود داشته و فرمان خودرو نیز تیزتر و سریع‌تر است.

_dsc7360
با نسبت قدرت به وزن فوق‌العاده، گایاردو به ازای هر تن وزن 374 اسب بخار قدرت تولید می‌کند و از نسبت 325 اسبی R8 جلو می‌افتد.


گایاردوهای ابتدایی از مشکلات ناهنجاری گیربکس اتوماتیک رنج می‌برند اما هنوز هم بازخورد جذابی وجود داشته و لامبورگینی هرگز شبیه چیز دیگری نیست.

2009 Lamborghini Gallardo LP560-4
با بهای 50 هزار پوندی می‌توانید صاحب یک گایاردوی 10 سیلندر 552 اسب بخاری شوید.

Last Gallardo and Assembly Line Lamborghini Team

 • پورشه 911 توربو

این خودرو همیشه به عنوان یک قاتل بالفطره شناخته می‌شود. نسل‌های جدیدتر این خودرو شتاب صفر تا 96 کیلومتر در ساعت وحشتناکی دارند و شما با بهای زیر 50 هزار پوندی می‌توانید صاحب برخی نسخه‌ها شوید.

car_photo_307315
911 توربوی تولید شده بین سال‌های 2001 تا 2005 یک قهرمان سنتی واقعی بوده و کارایی فوق‌العاده‌ای دارد. این یک سوپرکار چهارفصل و مناسب هر نوع جاده‌ای است که به‌صورت روزمره نیز می‌توانید سوارش شوید و البته برخی رقبای مدرن را نیز به خاک و خون بکشید.

car_photo_307322
این خودرو به‌صورت استاندارد توانایی تولید 414 اسب بخار قدرت دارد اما با پکیج سفارشی X50 قدرت تولیدی آن به 444 اسب بخار می‌رسد. تنها 4.1 ثانیه زمان لازم است تا خودرو به سرعت 96 کیلومتر در ساعت برسد. اگر سوپرکاری می‌خواهید که بتوانید به‌صورت همه‌روزه نیز سوارش شوید این یک انتخاب هوشمندانه محسوب می‌شود.

car_photo_307317
حتی ذره‌ای به هیجان‌انگیز بودن این خودرو شک نکنید. ما ترکیب طلایی سرعت و آسایش این خودرو را دوست داریم. امروزه نیز این خودرو چشمگیر و احساس‌برانگیز بوده و برخلاف توربوهای مدرن امروزی می‌توانید آن را با گیربکس دستی نیز بیابید.


خوشبختانه پیشرانه‌ی توربو سرسخت است اما برخی مشکلات الکتریکی درباره‌ی این خودرو گزارش شده است. آلترناتور خودرو می‌تواند از کار بیفتد و رادیاتورهای جلو نیز نشتی می‌توانند داشته باشند. البته این خودرو مشکلات زیادی ندارد و در این لیست آسان‌ترین سواری را دارد.

 • نوبل M12

خودرویی لذت‌بخش و متعلق به عصر آنالوگ که پرفورمنس بالایی دارد. M12 در تاریخ این شرکت جایگاه والایی دارد.

281956
نسخه‌های ابتدایی این خودرو با نام M12 GTO از پیشرانه‌ی 6 سیلندر 2.5 لیتری توئین توربوی 310 اسب بخاری استفاده می‌کردند اما بعداً نسخه‌ی M400 با پیشرانه‌ی 6 سیلندر 3 لیتری توئین توربو و قدرت 425 اسبی وارد میدان شد.

281944
کارایی این خودروها بالا بوده و حتی نسخه‌های ابتدایی‌تر نیز در مدت 3.9 ثانیه به سرعت 96 کیلومتر در ساعت می‌رسیدند. M400 هفت‌دهم ثانیه سریع‌تر از نسخه‌ی قبلی بوده و هنوز هم با استانداردهای امروزی خودروی سریعی محسوب می‌شود.

281949
این خودرو بیشتر روی پیست تمرکز دارد البته که در روی جاده نیز عملکرد خوبی از خود نشان می‌دهد. رول کیج در این خودرو به‌صورت استاندارد وجود دارد و شاسی فولادی و بدنه‌ی فایبرگلاس آن به منظور کم کردن وزن به کار گرفته شده‌اند. فکر نکنید که این خودرو یک لوتوس الیزه‌ی بزرگ‌تر است. نوبل هیجانی‌تر، سرسخت‌تر و سریع‌تر از لوتوس است.

281954
پیشرانه‌ی 6 سیلندر دوراتک خودرو هیجان‌انگیزتر از آن چیزی است که انتظار دارید و صدای اگزوز لذت بخشی دارد. خودرو به خوبی بالانس شده و از حالت‌های عصبی به دور است و در عوض همانند یک خودروی مسابقه‌ای GT عمل می‌کند.

281943
مسلماً این خودرو یک انتخاب غیرمرسوم است اما هنوز هم جایگزینی عالی برای سوپرکارهای عادی در بازی قیمتی زیر 50 هزار پوند محسوب می‌شود.

281950
در هنگام خرید این خودرو باید به برخی نکات با دقت توجه نمود. در ابتدا باید از مدل‌هایی که دارای سیستم مدیریت پیشرانه‌ی Magneti Marelli هستند دوری کرد.

281948
همچنین این خودرو خیلی طرفدار آب نیست. اتصالات پمپ سوخت می‌تواند با گذشت زمان پوسیده شود.

281947

 • نیسان GT-R

این خودرو تعریفی کامل از خودروی کارای مدرن است. حتی در مدل‌های ابتدایی نیز شاهد خودروی اسپورت بسیار سریعی هستیم. نسخه‌های واپسین این خودرو عملکرد خیره‌کننده‌ای دارند.

skyline_gtr-02
تیون کردن خودرو نیز بسیار طرفدار دارد و با برنامه‌ریزی دوباره می‌توان قدرت زیادی را از پیشرانه‌ی 6 سیلندر توئین توربو به دست آورد. بهتر از همه اینکه این خودرو قیمت مناسبی دارد.

skyline_gtr-05
در مقایسه با رقبای مدرن، GT-R درگیرکنندگی بیشتری را طلب می‌کند. با بهای زیر 50 هزار پوند می‌توانید نمونه‌ای سالم از این خودرو را بیابید.

skyline_gtr-01
در هنگام خرید این خودرو باید توجه ویژه‌ای به گیربکس آن داشت. تعویض دنده‌ها باید نرم و سریع بوده و درحالی‌که گیربکس استاندارد این خودرو بسیار قابل‌اعتماد است اما هزینه‌ی جایگزینی آن بسیار زیاد خواهد بود.

gtr
ترمزها و لاستیک‌های خودرو نیز باید بازرسی شود.

منبع: evo

درباره نویسنده

تصویر پروفایل شاهین احمدزاده

شاهین احمدزاده، نویسنده و مترجم مطالب مربوط به دنیای خودرو در سایت پدال

36 دیدگاه

  1. CORVETTE Z06
   سوابق: (220 دیدگاه) ,

   لامبو بیشتر از بقیه آدمو جذب میکنه مخصوصا زردش
   البته از اون زمونی عاشق رنگ زردش شدم که کلیپ شیلا رو دیدم…(با تو شبام پر ستارست فصل تولدی دوباره است…)

   پاسخ
  2. شاهین
   سوابق: (3361 دیدگاه) ,

   به زبون اسپانیولی گایاردو
   به زبون انگلیسی گالاردو
   تو اسپانیا دو تا L حرف “ی” تلفظ میشه.

   پاسخ
  3. تصویر پروفایل BMW E9
   BMW E9
   سوابق: (404 دیدگاه) ,

   به زبان انگلیسی و ایتالیایی و ایرانی و یه سری دیگه ( گالاردو ) تلفظ میشه ولی در زبان اسپانیایی و فرانسوی و یه سری دیگه ( گایاردو ) تلفظ میشه، حالا میگی چرا!؟ چون در زبان اسپانیایی و فرانسوی و یه سری دیگه دو تا ( L ) رو ( ی ) می خونن.

   پاسخ
  4. تصویر پروفایل AMIR SCHUMACHER
   AMIR SCHUMACHER
   سوابق: (9101 دیدگاه) ,

   چه اهمیتی داره؟
   گالاردو/گایاردو/
   مورسیه لاگو/ مورچیه لاگو/مورشیه لاگو
   اونتادور/آوانتادور/ابنتادور
   رونتون/ربنتون
   هوراکان/ اوراکان
   پورشه/پورش
   ای ام جی/ آ ام گ
   بی ام و / بی ام دبلیو
   در ویدئو ها و مقایسه های مختلف من همه ی این اسامی رو شنیدم. چون گویش ها و زبان ها متفاوته.هر کدوم رو به کار ببری هیچ آدم با سوادی بهت گیر نمیده. وگرنه از بی سوادی خودشه.حتی جرمی کلارکسون هم یکبار این گیر دادن های الکی رو مسخره کرد.

   پاسخ
 1. الف.ی
  سوابق: (526 دیدگاه) ,

  جی تی آر بهترینه.(توی این بازه قیمتی)

  پاسخ
  1. Pagerrari
   سوابق: (20 دیدگاه) ,

   کوروت
   وایپر
   شلبی 350r
   انتخاب های بهتری هستن
   صفرکیلومتر.
   بدون ریسک خرید دست دوم.
   چون معمولن صاحبان سوپرکارها تا حد امکان از ماشین کار میکشن

   پاسخ
    1. الف.ی
     سوابق: (526 دیدگاه) ,

     ببخشید دوست عزیز ولی کدوم اینایی که گفتی توان رقابت با شتاب ۲.۸ ثانیه ای و ششصد اسب قدرت جی تی آر رقابت کنه؟
     البته من به شخصه این ماشین هایی که گفتید رو خیلی دوست دارم و قصد توهین بهشون رو ندارم.

 2. تصویر پروفایل riofarina
  riofarina
  سوابق: (83 دیدگاه) ,

  همشون عالی هستن
  با سلیقه من R8 بیشتر سازگاره،کاش میشد خرید و روند…

  پاسخ
 3. تصویر پروفایل BMW E9
  BMW E9
  سوابق: (404 دیدگاه) ,

  همه اینا خوبن و ارزش خرید دارن به شرطی که حداقل در حسابت ( یک میلیون پوند ) داشته باشی در غیر این صورت هزینه های نگهداری این ماشین ها بیچاره ات می کنن ( با استناد به حرف مردم انگلیس در سایت های مختلف و… )

  پاسخ
 4. sina.d
  سوابق: (57 دیدگاه) ,

  GTRکه سوپر کار نیست،به ماشینای موتور وسط میگن سوپر کار
  ولی اینقدر خوبه که میشه بهش لقب سوپر کار رو داد

  پاسخ
  1. rrr
   سوابق: (80 دیدگاه) ,

   با کسب اجازه از یو اس اس جان حدودا 250ملیون

   پاسخ
 5. titan
  سوابق: (77 دیدگاه) ,

  به پول با ارزش ایران میشه دو میلیارد و پانصد میلیون ریال 50000پوند=2500000000 صفر رو نگا کن تو رو خدا ما چقدر …

  پاسخ
 6. Vahid porsche
  سوابق: (378 دیدگاه) ,

  فقط 911 تمام خودروهای این لیست رو به خاک و خون میکشه

  پاسخ
 7. حميد
  سوابق: (1096 دیدگاه) ,

  سلام خیلی عالی و کاربردی
  منتهی میشه بگی کجا ما اینها رو می توانیم بخریم

  پاسخ
 8. Amir amini
  سوابق: (154 دیدگاه) ,

  البته یه سری ماشینای دیگه ام هستن تو کلاس جی تی مثل ونتیج یا دی بی 9 مازراتی گرنتور

  پاسخ
 9. Radison
  سوابق: (60 دیدگاه) ,

  من جی تی آر و آئودی رو انتخاب میکنم…. سعی میکنم خواب ببینم سوار یکیشون شدم 😐😐😴

  پاسخ
 10. Archi KHAN
  سوابق: (1750 دیدگاه) ,

  عاغا همه گفتن فلان ماشین و دیگر هیچ !!!
  این قدر همه ” و دیگر هیچ ” را گفتن و پسندیدنش و انتخابش کردن
  که
  انتخاب اول من :
  ” و دیگر هیچ” هستش

  پاسخ
 11. مهمان
  سوابق: (8 دیدگاه) ,

  با قیمت روز 50000 پوند تقریبا میشه 210 میلیون تومان.(با پوند 4200)
  با این پول تو ایران به زور میشه سانتافه خرید.تویوتا راوفور و کیا سورنتو هم اصلا نمیشه خرید.میدونم اینا تویه کلاس نیستن ولی یبار اینارو با گالاردو و r8 و جی تی آر (هر چند دست دو) مقایسه کنید.اونا با این پول چی سوار میشن ما چی سوار میشیم . . .

  پاسخ

دیدگاه شما چیست؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی پذیرفته نمی‌شوند. برای تغییر آواتار خود می‌توانید از سایت گراواتار استفاده نمایید.
x