10 خودروی عضلانی که آمریکایی نیستند!

ارتباط بین مردم آمریکا و خودروها از نظر بسیاری از افراد به معنی خودروهای عضلانی است. سازنده‌های آمریکایی اکثراً به خاطر پیشرانه‌های 8 سیلندر غران و انتقال قدرت به چرخ‌های عقب شناخته شده‌اند. هرچند خودروهای عضلانی در سرتاسر جهان نیز وجود دارند. این 10 خودرو از نوع عضلانی هستند و البته به دنیایی خارج از آمریکا تعلق دارند.

 1. واکسهال VXR8

vauxhall-vxr8
جانشین مونارو VXR اولین خودرویی بوده که پیشرانه‌ی 8 سیلندر 6 لیتری داشته و قدرت آن بالای 400 اسب بخار است. کمی بعدتر قدرت خودرو با استفاده از همان پیشرانه‌ی شورلت کوروت C6 به 425 اسب بخار افزایش یافت. این پیشرانه همچنین در نسخه‌ی Bathurst S دارای سوپرشارژر است. در سال 2013 واکسهال VXR8 با استفاده از پیشرانه‌ی 8 سیلندر سوپرشارژردار کامارو ZL1 به قدرت 577 اسب بخاری رسید.

 1. اوپل دیپلمات V8

opel-diplomat-v8
در سال 1964 خودروی جانشین کاپیتان دارای طیف مختلفی از پیشرانه‌های 6 و 8 سیلندر شورلت بود. از سال 1966 اوپل دیپلمات تنها با پیشرانه‌ی 8 سیلندر در دسترس بود. در سال 1969 نسل دوم این خودرو با نام دیپلمات B عرضه شد و دارای پیشرانه‌های 6 و 8 سیلندر 5.4 لیتری بود. با اینکه اوپل در مالکیت جنرال موتورز قرار دارد اما مدل دیپلمات به عنوان یکی از نمادین‌ترین خودروهای عضلانی کلاسیک خارجی در نظر گرفته می‌شود.

 1. استون مارتین ویراژ

aston-martin-virage
این خودرو که بین سال‌های 1989 تا 2000 ساخته شد از پیشرانه‌ی 8 سیلندر 5.3 لیتری استفاده می‌کند. تنها با سقف تولید 1050 دستگاهی ویراژ نمونه‌ای کمیاب به شمار می‌رود. در سال 1992 استون مارتین همچنین مدل مسابقه‌ای AMR1 را با پیشرانه‌ی 8 سیلندر 6.3 لیتری عرضه کرد که توانست به سقف سرعت 282 کیلومتر در ساعت برسد. استون مارتین همچنین نسخه‌های ولانت ویراژ، دو نسخه‌ی شوتینگ بریک و سدان و کانورتیبل را عرضه کرد.

 1. ب ام و E90/92/93 M3

bmw-e90
اولین و تنها M3 که با پیشرانه‌ی 8 سیلندر عرضه شده است. تولید این خودرو در سال 2007 شروع و در 2013 پایان یافت. پیشرانه‌ی 8 سیلندر 4 لیتری این خودرو قدرت 414 اسب بخاری دارد. این خودرو در نسخه‌های چهار درب سدان، دو درب کوپه و دو درب کانورتیبل عرضه شده است. نسخه‌های کوپه در نهایت نام M4 را به خود گرفتند. در سال 2011 ب ام و نسخه‌ای پیکاپ از این خودرو را ساخت.

 1. جگوار XK8 و XK

jaguar-xk8
جگوار XK8 در سال 1996 به عنوان جایگزین مدل XJ-S به بازار عرضه شد. پیشرانه‌ی 8 سیلندر این خودرو به سیستم سوپرشارژر مجهز بود. سیستم جرقه‌زنی ساخت ژاپن، گیربکس ساخت مرسدس بنز و سیستم روشنایی متعلق به فرانسه از این خودرو مدلی جهانی ساخته است. نسل جدید این خودرو در سال 2006 با ساختار تمام آلومینیومی و سقف سرعت 300 کیلومتر در ساعت به بازار آمد. با این سقف سرعت این مدل سومین جگوار سریع در کل دوران بود. در سال 2014 تولید این مدل نیز متوقف شد و مدل اف تایپ به عنوان جایگزین آن با پیشرانه‌های 6 و 8 سیلندر معرفی گردید.

 1. نیسان اسکای لاین C110

nissan-skyline-c110
این خودرو که داتسون 160K/180K/240K نیز خوانده می‌شود به عنوان یکی از آمریکایی‌ترین خودروهای ژاپنی شناخته می‌شود. این خودرو بین سال‌های 1972 تا 1977 و در نسخه‌های چهار درب سدان، دو درب کوپه و پنج درب استیشن ساخته شد. هرچند باید گفت که اسکای لاین فاقد پیشرانه‌ی 8 سیلندر بوده است. به جای آن شاهد پیشرانه‌های 4 و 6 سیلندر با حجم‌های گوناگون بوده‌ایم.

 1. هولدن Maloo

holden-maloo
این خودرو همانی است که موقع ترکیب یک پیکاپ تراک و یک خودروی عضلانی مدرن به وجود می‌آید. هولدن Maloo که به عنوان یک خودروی همه‌کاره‌ی پرفورمنس طبقه‌بندی می‌شود تولید خود را از سال 1990 شروع کرد. Maloo کنونی دارای پیشرانه‌ی 8 سیلندر 6.2 لیتری متعلق به کامارو ZL1 است. سقف سرعت این خودرو 271 کیلومتر در ساعت بوده که آن را به سریع‌ترین پیکاپ تولیدی جهان بدل می‌کند. همچنین باید به هولدن کومودور نیز اشاره‌ای داشته باشیم که موارد مشترک زیادی با Maloo دارد اما توسط بخش ویژه‌ی هولدن HSV تولید می‌شود.

 1. جنسن اینترسپتور

jensen-interceptor
با اینکه این خودرو در کلاس جی تی های کلاسیک قرار می‌گیرد اما طیف پیشرانه‌های 8 سیلندر حجیم آن باعث می‌شوند تا اینترسپتور به‌طور غیررسمی در دسته‌ی عضلانی‌ها حضور داشته باشد. تنها 6408 دستگاه از این خودرو بین سال‌های 1966 تا 1976 ساخته شده است. این خودرو همچنین دارای دیفرانسیل لغزش محدود بوده و خود جنسن اولین خودروسازی است که سیستم چهار چرخ محرک را روی خودروی تولید انبوه نصب کرده است. نسخه‌ای مخصوص با نام جنسن FF ساخته شده که دارای ترمزهای ضد قفل و کنترل کشش بوده است. تنها 320 دستگاه از این خودرو ساخته شد.

 1. آلفارومئو مونترئال

alfa-romeo-montreal
این خودرو ابتدا به عنوان مدلی مفهومی در سال 1967 معرفی شد. مونترئال دارای پیشرانه‌ی کوچک اما پیشرفته‌ی 8 سیلندر 2.8 لیتری است که از نوع انژکتوری می‌باشد. قدرت پیشرانه 197 اسب بخار بوده و خودرو به دیفرانسیل لغزش محدود مجهز است. با شتاب صفر تا 100 کیلومتر در ساعت 7.4 ثانیه‌ای و سقف سرعت 220 کیلومتر در ساعتی، مونترئال جلوتر از زمان خود حرکت می‌کرده است. این خودرو ثابت کرد که شما نیازی به پیشرانه‌ی حجیم برای داشتن مشخصات یک سوپرکار ندارید. تولید خودرو در سال 1977 متوقف شد اما آلفارومئو برای فروختن مدل‌های باقی مانده تقلا می‌کرد. حدود 3900 دستگاه از مونترئال ساخته شد که امروزه مدل‌های بسیار کلاسیکی به حساب می‌آیند.

 1. مرسدس بنز C63 AMG W204

mercedes-w204-c63-amg
C کلاس سدان حیات خود را به عنوان سدانی عادی در سال 2007 شروع کرد؛ اما بعدتر AMG دستی بر سر و روی آن کشیده و مدل C63 AMG را روانه‌ی بازار کرد. پیشرانه‌ی 6.2 لیتری این خودرو توانایی تولید قدرت 451 اسب بخاری را دارد که باعث می‌شود تا ظرف مدت 3.9 ثانیه این خودرو به‌تندی 100 کیلومتر در ساعت برسد. این خودرو یکی از سریع‌ترین سدان های بازار است. بعدها پیشرانه‌ی خودرو با نمونه‌ی 8 سیلندر 5.5 لیتری توئین توربو تعویض شد.

جایزه! مرسدس بنز C63 AMG Black Series W204
mercedes-w204-c63-amg-black-series
اگر مدل‌های AMG عادی به حد کافی احساس‌برانگیز نیستند می‌توانید پکیجی جدید به همراه قدرت و گشتاور بیشتر و کیت آئرودینامیک بهتری را سفارش دهید. میل‌لنگ سبک‌تر به همراه پیستون‌های فورج کاری شده نیز در سری بلک اضافه شده‌اند. این خودرو با قدرت 510 اسب بخار به میزان 59 اسب قوی‌تر از مدل استاندارد است. این خودرو یکی از بهترین عضلانی‌های خارجی است.

منبع: carthrottle

درباره نویسنده

شاهین احمدزاده، نویسنده و مترجم مطالب مربوط به دنیای خودرو در سایت پدال

24 دیدگاه

  1. KING 918 ( سلطان اشتوتگارت)
   سوابق: (2038 دیدگاه) ,

   M3 خیلی دلبری میکنه
   بهترین طراحی بی ام و تا به امروز و البته خوش استایل ترین ……………….

   پاسخ
   1. فقط انگلستان
    سوابق: (638 دیدگاه) ,

    واکسهال یه شرکت انگلیسیه که خودروهای خیلی خوبی تولید می کنه قیمت خوبی هم داره
    انگلیس در خیلی از رنج های قیمتی خودرو داره و در همه زمینه ها خودروهای خوبی تولید می کنه
    ام جی
    واکسهال
    مینی
    لوتوس
    جگوار
    لندروور
    بنتلی
    آستون مارتین
    رولزرویس
    مکلارن
    مورگان
    و …

    پاسخ
    1. saeid
     سوابق: (162 دیدگاه) ,

     واکسهال که انگلیسی نیست ، واکسهال در واقع همون برند اوپل است که در انگلستان به اسم واکسهال فروش میره .
     اوپل هم یه برند آلمانی که زیر نظر جنرال موتوره . در واقع اوپل یه برند آلمانی آمریکایی حساب میشه

   2. Daniel
    سوابق: (660 دیدگاه) ,

    موافقتم کینگ 918
    اسمتو خیلی دوس دارم واقعا برازندس… .

    پاسخ
    1. KING 918 ( سلطان اشتوتگارت)
     سوابق: (2038 دیدگاه) ,

     فداتم
     خیلی عزیزی ییییییییییییییییی

 1. سامان اذری
  سوابق: (2247 دیدگاه) ,

  یه بار عکس نیسان اسکای لاین C110 رو گذاشتم پیج ارم gtr رو هم برداشتم
  نوشتم مدل؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  نزدیک 80 درصد گفتند چلنجر:)

  پاسخ
 2. ونوم
  سوابق: (543 دیدگاه) ,

  هولدن واکسهال و اپل رو میشه امریکایی گفت چون پیشرانه و اجازه تولید و … با جی ام هست

  پاسخ
 3. الف.ی
  سوابق: (722 دیدگاه) ,

  واقعا اون نسل سی 63 بنز از نظر طراحی و لذت رانندگی عالی بود فقط که حیف که مشخصات فنی اش یارای رقابت با رقیبان را نداشت.

  پاسخ
  1. بنزما
   سوابق: (404 دیدگاه) ,

   قسمت اولش موافقم که طراحی نسل قبلش یه ابهت دیگه ای داشت ولی قسمت دوم حرفت که گفنتی توان رقابت با حریفاش نداشت اصلا قبول ندارم
   خدا وکیلی امروز در نمایشگاه عباس اباد نسل جدید
   قدیمش کنار هم بودن قبلیه یه چیز دیگه بود نسل جدید از عقب نمیشه گفت بنز!!!
   چراق عقبش بد جوری سبک شده خدا وکیلی تا نبینین باورتو ن نمیشه

   پاسخ
 4. مجید
  سوابق: (637 دیدگاه) ,

  همشون عالی بودن ولی من تا به حال این مدل های آلفا و اوپل رو ندیده بودم.خیلی آموزنده بود ممنون

  پاسخ
 5. hamid_hk
  سوابق: (62 دیدگاه) ,

  تویوتا هم یه مدل مثل نیسان اسکای لاین C110 داره که تو ایران هم هست البته کوچیکتر ه. مدلشو کسی می دونه؟

  پاسخ
  1. parham
   سوابق: (111 دیدگاه) ,

   منظوره شما تویوتا celica دهه 70 هست فکر کنم.

   پاسخ
   1. hamid_hk
    سوابق: (62 دیدگاه) ,

    اره. اسمشو زدم تو اینترنت همون بود دمت گرم. چن سال پیش همسایمون یه پسر جوونی بود که یه زرد رنگ تمیزشو داشت رو کاپوتشم دوتا خط مشکی کلفت زده بود که ازکاپوت عقب شروع می شد تا به جلو پنجره برسه. خیلی تمیز بود من اسمشو نمی دونستم ولی آرم تویوتا رو دیده بودم روش. من عاشق محل درب باکش بودم. ستون C نزدیک سقف

    پاسخ
 6. Dice
  سوابق: (165 دیدگاه) ,

  مرسدسووووو…. از نظر من بهترین طراحی ممکن برای c کلاس تا به حال بوده…. دیگه تکرار نمی شه 🙂

  پاسخ
 7. جیانی آنیلی
  سوابق: (68 دیدگاه) ,

  اون آلفا مونترال اصلا اعصاب نداره ها 🙂

  پاسخ
 8. سوشا حمیدford
  سوابق: (42 دیدگاه) ,

  خجالت بکشید این ماشین اسباب بازیا کناره ماسل کار های امریکایی خیلی خنده دارن بهتره بهشون بگیم ماشین کوکی نه عضلانی

  پاسخ
 9. GOD BLESS AMERICA
  سوابق: (730 دیدگاه) ,

  تقریبا نیمی از لیست موتور قطعات و تکنولوژی مشترک با ماشین های آمریکایی دارند.

  پاسخ
 10. احمد باقری
  سوابق: (4715 دیدگاه) ,

  مرسدس، خیلی باحال بود، مطمئنید همه این ماشینها جزو ماشینهای ماسل کار دسته بندی می شوند؟

  پاسخ
 11. ALIREZA034
  سوابق: (71 دیدگاه) ,

  بعضیاشون اصلا لاغر بودن. دوستان اینا واقعا ماسل کار بودن ؟

  پاسخ

دیدگاه شما چیست؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی پذیرفته نمی‌شوند. برای تغییر آواتار خود می‌توانید از سایت گراواتار استفاده نمایید.
x