باشگاه خودروهای قدیمی با سرعت ۲۰۰ مایل بر ساعت

در طول ۲۵ سال گذشته، رسیدن به سرعت ۲۰۰ مایل بر ساعت (321.868 کیلومتر بر ساعت) آسان‌تر و ارزان‌تر از قبل شده است. شکاف عملکردی بین خودروهای با عملکرد مناسب و خودروهای عجیب‌و‌غریب به سرعت با نمونه‌های با عملکرد بالا در خودروهای روزمره پُر شده است. مواد سبک‌تر، آئرودینامیک‌های هوشمند و قدرت نامتناهی موتور‌ها باعث شده تا مدل‌های خودرویی فوق‌العاده قدرتمند در گذشته، تبدیل به سدان‌های نه‌چندان خاص شوند و خودروهای معمولی بیشتری بتوانند سریع‌تر از سرعت ۲۰۰ مایل بر ساعت حرکت کنند.

در بخش دوم از مرور خودروهای با سرعت ۲۰۰ مایل بر ساعت، به مدل‌هایی در صنعت خودرو می‌پردازیم که در زمانی پیش از این به این سطح از سرعت دست‌ یافته‌اند.

آستون‌مارتین One-77 مدل‌های ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۲
سرعت حداکثر:‌۲۲۰ مایل بر ساعت (354 کیلومتر بر ساعت)

Aston Martin One-77
Aston Martin One-77

One-77 نمایش خیره‌کننده‌ای در مارس ۲۰۰۹ در ژنو داشت. با وجود استفاده از پنل‌های آلومینیومی طراحی‌شده با دست بر روی یک شاسی یکپارچه فیبرکربنی و همین‌طور یک موتور میانی ۷/۳ لیتری V12 با قدرت ۷۵۰ اسب‌بخار در کنار یک گیربکس ۶ سرعته AMT، تعجبی نداشت که One-77 در قیمت‌گذاری‌اش، رقمی برابر «یک میلیون پوند» داشته باشد. تولید ۷۷ نمونه از سریع‌ترین خودرویی که آستون‌مارتین تاکنون تولید کرده، در سال ۲۰۱۲ به اتمام رسیده است.

آستون‌مارتین ونتیج V8 V600 لمانز مدل‌های ۱۹۹۹ و ۲۰۰۰
سرعت حداکثر: ۲۰۰ مایل بر ساعت (321.8 کیلومتر بر ساعت)

Aston Martin vantage V8
Aston Martin vantage V8

شاید گاهی فراموش کنید که یک آستون‌مارتین می‌تواند ظاهری زشت داشته باشد؛ ولی درست در همین زمان است که به یاد مدل ونتیج V8 لمانز می‌افتید. پس از ارائه در سال ۱۹۹۹، تنها ۴۰ نمونه از این کوپه‌های دماغ‌خوکی ساخته‌ شده‌ است. موتور V-8 با دو توربوشارژر که در پکیج آپشن V600 به این خودرو اضافه می‌شد، به آن اجازه می‌داد که به سرعت حداکثری برابر ۲۰۰ مایل بر ساعت دست یابد. ونتیج V8 V600 لمانز تا زمانی که One-77 ارائه نشده بود، قدرتمندترین مدل استون‌مارتین محسوب می‌شد.

آستون‌مارتین ونکوئیش S مدل‌های ۲۰۰۴ تا ۲۰۰۷
سرعت حداکثر: ۲۰۰ مایل بر ساعت (321.8 کیلومتر بر ساعت)

Aston Martin vanquish S
Aston Martin vanquish S

انتخاب مدل S با اضافه شدن ۱۹ هزار دلار دیگر به ۲۳۶ هزار دلار مدل معمولی این مزیّت را داشت که قدرت را برای شما از ۴۶۰ اسب‌بخار به ۵۲۰ اسب‌‌بخار می‌رساند. انژکتور‌های بزرگ‌تر، میله‌های رابط بهتر و محفظه احتراق بهینه‌سازی شده و همین‌طور گیربکس متفاوت در این موضوع نقش داشته‌اند.

بنتلی کانتیننتال فلایینگ اسپور اسپید مدل‌های ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۳
سرعت حداکثر: ۲۰۰ مایل بر ساعت (321.8 کیلومتر بر ساعت)

2013 Bentley Flying Spur Speed
2013 Bentley Flying Spur Speed

بنتلی از بودن در زیر پرچم فولکس‌واگن نهایت استفاده را برده است. کانتیننتال فلایینگ اسپور اسپید شاید ظاهر نامتناسب فولکس‌واگن پائتون را نداشته باشد، ولی شرایط رانندگی مانند یک «لامبورگینی» دارد. این سدان ۶۰۰ اسب‌بخاری قدرتمندترین مدل چهار دری است که بنتلی ساخته است.

بنتلی کانتیننتال سوپراسپورتس مدل‌های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۳
سرعت حداکثر: ۲۰۲- ۲۰۵ مایل بر ساعت (325 تا 329.9 کیلومتر بر ساعت)

2011 Bentley continental supersports
2011 Bentley continental supersports

بنتلی کانتیننتال سوپراسپورتس سریع‌ترین و قدرتمندترین خودروی تولیدی بنتلی تاکنون است. با اینکه ظاهر آن چندان با مدل پایه کانتیننتال تفاوتی ندارد، ولی در زیر کاپوت، موتور دو توربوشارژر W-12 با قدرت ۶۲۱ اسب‌بخار آن را از سایر خودروهای بنتلی متمایز می‌کند.

بوگاتی EB110 مدل‌های ۱۹۹۱ تا ۱۹۹۵
سرعت حداکثر: ۲۱۳ مایل بر ساعت (342.8 کیلومتر بر ساعت)

Bugatti EB110
Bugatti EB110

وقتی به مشخصات این مدل نگاه می‌کنیم، باور کردن اینکه این خودرو از دوره‌ای می‌آید که هنوز مدل‌های آکورا جذابیت خود را داشتند و تراک‌های متوسط هنوز کوچک بودند، مشکل است. فقط کافی است که این موارد را مرور کنیم: ساختار یکپارچه فیبرکربنی، بدنه تمام‌آلومینیومی، سیستم تعلیق pushrod، دیفرانسیل تمام‌چرخ متحرک و یک موتور چهار توربوشارژر V-12 که می‌توانست قدرتی به اندازه ۵۶۱ اسب‌بخار تولید کند. تنها ۱۳۹ نمونه از این بوگاتی‌ها ساخته شده است.

بوگاتی ویرون (گرند اسپورت 16.4، گرند اسپورت ویتسه، سوپر اسپورت) مدل‌های ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۵
سرعت حداکثر: ۲۱۷- ۲۶۸ مایل بر ساعت (349.2 تا 431.3 کیلومتر بر ساعت)

2013 Bugatti Veyron grand sport
2013 Bugatti Veyron grand sport

یکی از جذاب‌ترین خودروها برای رسیدن به سرعت ۲۰۰ مایل بر ساعت. پس از فراری F40، هیچ سوپرماشین دیگری نمی‌توانست هم از لحاظ عملکرد و هم از لحاظ جذابیت نظر یک نسل از علاقه‌مندان خودرو را به خود جلب کند؛‌ تا اینکه «ویرون»، درست ۶ سال بعد از اینکه فولکس‌واگن امتیاز بوگاتی را خرید، به دنیای خودرو وارد شد. ضمن اینکه مدل جایگزین آن، یعنی «شیرون» در راه است.

شورولت کوروت ZR1 مدل‌های ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۳
سرعت حداکثر: ۲۰۵ مایل بر ساعت (329.9 کیلومتر بر ساعت)

2009 Chevrolet corvette ZR1
2009 Chevrolet corvette ZR1

«شیطان آبی»؛ این نامی است که نسل ششم کوروت پس از رفتن به زیر تیغ جراحی کارخانه شورولت در بولینگ گرین، کنتاکی و تبدیل شدن به یک ZR1، به آن مشهور شد. این خودرو با یک موتور ۶/۲ لیتری V-8 همراه بود که به لطف سوپرشارژر بالای آن، قدرتی به اندازه ۶۳۸ اسب‌بخار تولید می‌کرد.

دوج وایپر SRT10 کوپه مدل‌های ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۰
سرعت حداکثر: ۲۰۲ مایل بر ساعت (325 کیلومتر بر ساعت)

dodge viper SRT10
dodge viper SRT10

وایپر SRT10 در زیر دماغه بزرگ خود، یک موتور V-10 داشت. نسل چهارم وایپر برای ۲۰۰۸ معرفی شد و در حالی که گنجایش موتور آن افرایش اندکی داشته و از ۸/۳ به ۸/۴ لیتر تغییر یافته بود، در پیشرانه جهشی فوق‌العاده داشت و از ۵۱۰ اسب‌بخار و ۶۷۸ نیوتن‌متر به ۶۰۰ اسب‌بخار و ۷۵۹ نیوتن‌متر رسیده بود.

فراری 575M مارانلو مدل‌های ۲۰۰۲ تا ۲۰۰۶
سرعت حداکثر: ۲۰۲ مایل بر ساعت (325 کیلومتر بر ساعت)

Ferrari 575M
Ferrari 575M

فراری‌های موتور جلوی V-12 همیشه در صحنه حاضر بوده و هر کدام از آن‌ها در باشگاه ۲۰۰ مایل بر ساعتی‌ها قرار می‌گیرد. فراری 575M مارانلو رکورد ۲۰۰ مایل بر ساعت را رد کرد و از آن پس، فراری هیچ قدمی به عقب برنداشت. نسخه‌های مختلفی از 575M عرضه شد و به فروش رسید و مسیر را برای یک فراری موتور جلوی V12 دیگر باز کرد.

فراری 599 GTB/GTO مدل‌های ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۲
سرعت حداکثر: ۲۰۵- ۲۰۸ مایل بر ساعت (329.9 تا 334.7 کیلومتر بر ساعت)

Ferrari 599 GTO
Ferrari 599 GTO

منظور از فراری موتور جلوی V12 در توضیح قبلی، این مدل بود. 599 که ظرافت‌های بیشتری نسبت به مدل قبلی داشت، از یک موتور ۶ لیتری V12 بهره می‌برد که قدرتی به اندازه ۶۱۲ اسب‌بخار برای آن تولید می‌کرد. البته این قدرت برای موتور به اصطلاح «پایه» GTB بود. مدل GTO که یک نسخه جاده‌ای از خودروی مسابقه 599XX به شمار می‌رفت، قدرتی به اندازه ۶۶۱ اسب‌بخار داشت. این مدل در پیست «فیورانو» حتی از «انزو» نیز سریع‌تر بود.

فراری انزو مدل‌های ۲۰۰۲ و ۲۰۰۳
سرعت حداکثر: ۲۱۷ مایل بر ساعت (349.2 کیلومتر بر ساعت)

Ferrari Enzo
Ferrari Enzo

هیچ‌کس فراری انزو را با نام بدو تولدش یعنی «انزو فراری» خطاب نکرده است و ما هم قصد نداریم این کار را انجام دهیم. فراری انزو، چندان حالت یک خودروی مسابقه در لباس یک خودروی جاده‌ای را ندارد، ولی یک خودروی مسابقه‌ای است که اندکی در آن بهینه‌سازی به کار رفته است. البته لازم به ذکر است که همه این بهینه‌سازی‌ها کاربردی هستند. نیروی «رو به پایین» انزو در سرعت ۲۹۷/۷ کیلومتر بر ساعت برابر ۷۷۱ کیلوگرم است که در سرعت‌های بالاتر ۵۸۹/۷ کیلوگرم کاهش پیدا می‌کند تا خودرو بتواند به حداکثر سرعتش برسد.

فراری F40 مدل‌های ۱۹۸۷ تا ۱۹۹۲
سرعت حداکثر: ۲۰۱ مایل بر ساعت (323.5 کیلومتر بر ساعت)

Ferrari F40
Ferrari F40

فراری F40 اولین خودروی تولیدی با سرعت ۲۰۰ مایل بر ساعت که نظر تمام علاقه‌مندان خودروی زمان خودش را جلب کرد. شاید تنها دو یا سه خودروی دیگر از لحاظ جذابیت و هیجان‌انگیز بودن در سطح این فراری قرار داشته باشند.

فراری F50 مدل‌های ۱۹۹۵ تا ۱۹۹۷
سرعت حداکثر:‌۲۰۲ مایل بر ساعت (325 کیلومتر بر ساعت)

Ferrari F50
Ferrari F50

F50 نسبت به F40، دو توربوشارژر کمتر، چهار سیلندر بیشتر داشت و در همین حال، بسیار متین‌تر و استوارتر از آن بود. F50 اعتماد به نفس بیشتری برای رانندگانش به همراه داشت و با این حال، هنوز هم می‌توانست سطح حداکثر سرعت فراری را بالا ببرد. این خودرو، نسبت به مدل قبل از خودش، از ظاهری گرد‌گوشه‌تر برخوردار بود و موتور ۴/۷ لیتری V-12 با قدرت ۵۱۳ اسب‌بخار زندگی خود را از یک موتور ۳/۵ لیتری V-12 در فرمول یک آغاز کرده بود.

فورد GT مدل‌های ۲۰۰۵ و ۲۰۰۶
سرعت حداکثر: ۲۰۵ مایل بر ساعت (329.9 کیلومتر بر ساعت)

2005 Ford GT
2005 Ford GT

همزمان با احیای دوباره جنگ‌های دهه ۱۹۶۰ میلادی بین فورد و فراری، FoMoCo نتوانسته بود سوپرماشینی ارائه کند که بتواند مانند سال‌های گذشته، با مارانلو دست و پنجه نرم کند. تا این مدل جدید فورد GT با عملکرد بالای خود، توان ایستادگی‌ در مقابل ایتالیایی‌های زمان خود را پیدا کرد. یک موتور ۵/۴ لیتری V8 با قدرت ۵۵۰ اسب‌بخار که در وسط قرار گرفته بود، در این راه فورد GT را همراهی می‌کرد.

فورد شلبی GT500 مدل‌های ۲۰۱۳ و ۲۰۱۴
سرعت حداکثر: ۲۰۰ مایل بر ساعت (321.8 کیلومتر بر ساعت)

Ford Shelby GT500
Ford Shelby GT500

GT500 از نسبت دنده بالایی استفاده می‌کرد. فورد از نسبت 3.55:1 موستانگ به 3.31:1 در عقب GT500 حرکت کرده و پاهای دراز و باریکی برای شلبی ایجاد کرده بود. این خودرو به راحتی در دنده نخست به ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسید و بنابراین، گفته فورد را در ارائه سرعت حداکثر ۲۰۰ مایل بر ساعت تصدیق می‌کرد. هر چند GT500 در چند نمایشی که داشته، مشکلات زیادی برای رسیدن به این سرعت نشان داده است.

جگوار XJ220 مدل‌های ۱۹۹۲ تا ۱۹۹۴
سرعت حداکثر: ۲۱۳ مایل بر ساعت (342.8 کیلومتر بر ساعت)

1993 jaguar XJ220
1993 jaguar XJ220

یکی از کارهای که مهندسان در وقت اضافه‌شان انجام می‌دهند، ساختن چنین مدلی است. البته این مهندسان خودشان ترجیح می‌دادند که در XJ220 یک موتور V-12 به کار ببرند، ولی قوانین آلودگی دست و پای آن‌ها را بسته بود و باید از یک موتور توربوی V6 به جای آن استفاده می‌کردند. XJ220 تا یک سال در صدر سریع‌ترین خودروهای تولیدی دنیا تکیه زده بود، تا اینکه مدل جدید مک‌لارن F1 بیرون آمد. تنها ۲۷۵ نمونه از این جگوار شگفت‌انگیز ساخته شده است.

لامبورگینی دیابلو مدل‌های ۱۹۹۰ تا ۲۰۰۱
سرعت حداکثر: ۲۰۲ مایل بر ساعت (325 کیلومتر بر ساعت)

Lamborghini Diablo VT
Lamborghini Diablo VT

لامبورگینی در سال‌های دهه ۸۰ میلادی سر و صدای زیادی نداشت و در همین حال، خواهان مدلی بود که بتواند ۱۹۹ مایل بر ساعت را رد کند. خوشبختانه مهندسان لامبورگینی، ایده‌های بیشتری در ذهن داشتند. دیابلو بر روی یک شاسی «کانتچ» ارتقا یافته قرار گرفت و البته ظاهرش اصلاً شبیه به مدل‌های گذشته نبود. همچنین به لطف یک موتور ۵/۷ لیتری V-12 با قدرت ۴۸۵ اسب‌بخار، سرعت بسیار بیشتری نیز داشت.

لامبورگینی گایاردو (LP550-4 بایکلور/ اسپایدر، LP570-4 سوپرلگرا / اسپایدر پرفورمنته) مدل‌های ۲۰۰۳ تا ۲۰۱۳
سرعت حداکثر:‌ ۲۰۱ – ۲۰۳ مایل بر ساعت (323.5 تا 326.7 کیلومتر بر ساعت)

Lamborghini gallardo lp-570-4
Lamborghini gallardo lp 570-4

«گایاردو» با فاصله زیادی، پرفروش‌ترین «لامبورگینی» تاکنون بوده است. این خودروی زیبا با دو سیلندر کمتر می‌تواند دیابلو را پشت‌سر بگذارد و در دو ورژن دیفرانسیل عقب و دیفرانسیل تمام‌چرخ متحرک عرضه شده است. همچنین نسخه‌های هارد تاپ و کانورتیبل و همین‌طور نسخه‌های ویژه و متمرکز بر پیست از آن وجود دارند. برای پیشرانه تمام این مدل‌ها از یک موتور ۵/۲ لیتری V-10 استفاده شده که میزان قدرت آن‌ها حدود ۵۰۰ اسب‌بخار متغیر است.

لامبورگینی مورسیه‌لاگو (LP640، LP650-4، LP670-4 SV، رونتون) مدل‌های ۲۰۰۱ تا ۲۰۱۰
سرعت حداکثر: ۲۰۵ – ۲۱۲ مایل بر ساعت (329.9 تا 341.2 کیلومتر بر ساعت)

2010 Lamborghini murcielago lp 670-4
2010 Lamborghini murcielago lp 670-4

این خودروی تهاجمی، به دقت به ردپاهای اشتباه دیابلو نگاه کرده و از آن‌ها درس گرفته است. در نتیجه، به عنوان یک جانشین بهتر و یک سوپرماشین هیجان‌انگیزتر ظاهر شده است. تمام پنل‌های بدنه، به جز سقف و پوسته درها، از فیبر کربن ساخته شده‌اند و بهینه‌سازی‌های زیادی در شاسی انجام شده است. موتور ۶/۲ لیتری V-12 نیز به‌خوبی شرایط یک لامبورگینی را ایجاد کرده است.

لکسس LFA مدل‌های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۲
سرعت حداکثر: ۲۰۲ مایل بر ساعت (325 کیلومتر بر ساعت)

2012 Lexus LFA
2012 Lexus LFA

چه کسی از کارگاه بافندگی برای ساخت یک خودرو استفاده می‌کند؟ جواب، «لکسس» است. توسعه مدل LFA با استفاده گسترده از فیبر کربن از سال ۲۰۰۰ آغاز شد؛ یعنی ۱۰ سال قبل از زمانی که این سوپر کوپه، رنگ واقعیت به خود گرفت. در این خودرو، یک موتور V-10 با قدرت ۵۵۲ اسب‌بخار به کار رفته که می‌تواند به ۹ هزار دور بر دقیقه هم برسد. شاید متقاعد کردن کسی برای پرداخت ۳۸۰ هزار دلار برای این لکسس کار سختی باشد، ولی کسی که آن را خریده، نمی‌تواند چندان ناراضی باشد.

مازراتی MC12 مدل‌های ۲۰۰۴ و ۲۰۰۵
سرعت حداکثر: ۲۰۵ مایل بر ساعت (329.9 کیلومتر بر ساعت)

Maserati MC12
Maserati MC12

تنها ۵۰ نمونه از این فراری انزوهای پوسته جدید ساخته شده و همین مقدار شاید کافی باشد. یک بدنه بزرگ‌تر و بال بلندتر در عقب به معنای نیروی رو به پایین و دراگ آئرودینامیک بیشتر است؛ چیزی که باعث محدودیت در سرعت حداکثر خودرو می‌شود.

مک‌لارن F1 مدل‌های ۱۹۹۲ تا ۱۹۹۸
سرعت حداکثر: ۲۳۱ – ۲۴۸ مایل بر ساعت (371.7 تا 399 کیلومتر بر ساعت)

MC Laren F1
McLaren F1

مک‌لارن برای ساخت F1 از مواردی مانند فیبر کربن، منیزیم، تیتانیوم، کولار و طلا استفاده کرده است. این مدل از یک غربیلک فرمان در وسط با یک صندلی در جلو بهره می‌برد که دو صندلی دیگر در عقب آن قرار گرفته‌اند. برای پیشرانه نیز از یک موتور معمولی V-12 استفاده شده و با این حال، هنوز هم سریع‌ترین خودروی تنفس طبیعی است که تاکنون ساخته شده است. از مک‌لارن F1 تنها ۷ نمونه اولیه، ۷۲ خودروی جاده‌ای و ۲۸ نسخه ویژه پیست تولید شده است.

مک‌لارن MP4-12C مدل‌های ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۴
سرعت حداکثر: ۲۰۷ مایل بر ساعت (333.1 کیلومتر بر ساعت)

mclaren mp4-12c
mclaren mp4-12c

پس از فاصله زیادی که ایجاد شده بود، مک‌لارن با یک مدل جدید جاده‌ای همه را تحت‌تأثیر قرار داد. یک ساختار یکپارچه فیبرکربنی، وزن 12C را در مرز ۱۴۵۰ کیلوگرم نگه داشته بود. شاسی نیز از ویژگی‌های هیدرولیکی استفاده کرده و با چهار دامپر همراه بود. در نتیجه، 12C، یک خودروهای راحت و با قابلیت‌های بالا نشان داد. در همین حال رسیدن موتور V8 با قدرت ۵۹۲ اسب‌بخار به دور موتور ۸۵۰۰ دیوانه‌کننده بود.

مرسدس‌بنز SLR مک‌لارن مدل‌های ۲۰۰۳ تا ۲۰۱۰
سرعت حداکثر: ۲۰۹ – ۲۲۰ مایل بر ساعت (336.3 تا 354 کیلومتر بر ساعت)

Mercedes SLR
Mercedes SLR

همکاری مک‌لارن-مرسدس مدت زیادی ادامه داشت؛‌ شاید به این دلیل که مرسدس‌بنز قبل از پشتیبانی از AMG دچار بحران هویت شده بود یا شاید به این دلیل که SLR مک‌لارن برای ۷ سال عجیب‌ و غریب سر پا مانده بود؛ خودرویی که با دماغه دراز و تیز، درهای قیچی‌مانند، طراحی منحصر به فرد دریچه‌های هوا و اگزوز، واقعاً ظاهری تهاجمی داشت.

پورشه 911 GT2 / GT2 RS مدل‌های ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۱
سرعت حداکثر: ۲۰۴- ۲۰۵ مایل بر ساعت (329.9 کیلومتر بر ساعت)

Porsche GT2 RS
Porsche GT2 RS

مدلی که حیات خود را به عنوان یک نسخه ویژه شروع کرد، تبدیل به یکی از دوست‌داشتنی‌ترین پورشه‌های 911 در تمام زمان‌ها شد. GT2 به عنوان نسل 997 از این پورشه، از چند سال قبل رونمایی شده است. موتور دو توربوشارژ ۳/۶ لیتری با ۶ سیلندر در یک ردیف که در پشت GT2 قرار داده شده، قدرتی به اندازه ۵۳۰ اسب‌بخار برای‌ آن به همراه دارد. این در حالی است که در نسخه سبک‌تر GT2، این قدرت ۶۲۰ اسب‌بخار است.

پورشه کاررا GT مدل‌های ۲۰۰۴ تا ۲۰۰۷
سرعت حداکثر: ۲۰۵ مایل بر ساعت (329.9 کیلومتر بر ساعت)

Porsche carrera GT
Porsche carrera GT

یک یادآوری در مورد اینکه یک سوپر با داشتن سیستم‌های تعلیق تنظیم‌شونده، کنترل شروع حرکت و دیفرانسیل تمام‌چرخ متحرک چه شرایطی می‌تواند داشته باشد. این GT چندان با «عملکرد ملایم» رابطه‌ای ندارد و اگر مواظب آن نباشید، می‌تواند کاملاً غیرقابل‌پیش‌بینی عمل کند. ولی در همین حال، رانندگیِ هیجان‌انگیزی دارد؛ مخصوصاً اگر پنل‌های سقف تارگا را بردارید و از صدای کامل موتور ۶۵۰ اسب‌بخاری V6 لذت ببرید.

ادامه دارد…

درباره نویسنده

مسعود انیس حسینی، مترجم اخبار و مطالب در سایت پدال

26 دیدگاه

  1. محمدرضا
   سوابق: (20 دیدگاه) ,

   تا اونجا که من یادمه پورشه کاررا جی تی 10 سیلندر بود.
   چطوری تو این مقاله شد 6 سیلندر……..

   پاسخ
 1. aLi
  سوابق: (11 دیدگاه) ,

  تا حالا اسم این بوگاتی رو نشنیده بودم،واقعا قول جذابی بوده!

  پاسخ
 2. Lamborghini REVENTON
  سوابق: (47 دیدگاه) ,

  عشق است لامبورگینی مورسیه لگو ی اس وی رو.

  پاسخ
  1. Amir
   سوابق: (9790 دیدگاه) ,

   کاملا موافقم.
   لامبورگینی سلطانه.

   پاسخ
  1. ASTON MARTin
   سوابق: (1181 دیدگاه) ,

   فراری یه سلطنت طولانی داره به الانش نگا نکنین ک مریض شده .. یا بهتره بگم شده بود چون دوباره بوش میاد که میخواد اون تاجو تختو برگردونه
   درسه الان لامبو زده جلو ولی فراری دورانی داشت یه زمان
   اون موقع که لامبو هنو تولید انبوهم نمیشد فراری پدر هر ادمیو تو شهرو خیابونو بیابون در میاورد

   پاسخ
 3. Ghost
  سوابق: (151 دیدگاه) ,

  خیلی لذت بردم , مرسی پدال !!
  همشون عالین , ولی از همه یه کم SLR و مک لارن F1 رو بیشتر دوست دارم
  ^_^

  پاسخ
 4. BMW4ever
  سوابق: (152 دیدگاه) ,

  من SLR F1 LFA رو از همه بیشتر دوست دارم لامبورگینی هم همینطور . ولی ماشین های دیگه هم بودند که میتونستند 200 مایل رو برن

  پاسخ
 5. Lamborghini REVENTON
  سوابق: (47 دیدگاه) ,

  کسی اطلاعات فنی در مورد Shelby ultimate aero و Shelby tuatara داره ؟
  لطفاً جواب بدید.

  پاسخ
 6. Erfan
  سوابق: (246 دیدگاه) ,

  ای جونم مکلارن F1. ماشین شاخ دوران. اسطوره ای تکرار نشدنی با قلب تپنده BMW

  پاسخ
 7. حسين
  سوابق: (1 دیدگاه) ,

  لکسوس nx تو بازار ازاد تعدادی اومده هم قیمت x3 میفروشن درصورتیکه nx تو دبی 160 هزار درهمه وx3 قیمتش 250 هزار درهمه کسی میدونه علتش چیه؟ دلیل منطقی داره یا دلال های عزیز این هنر رو به خرج دادن؟؟

  پاسخ
  1. BMW4ever
   سوابق: (152 دیدگاه) ,

   هرچی تعداد کمتر وارد شده باشه و جدید تر باشه ماشین گرون تر در میاد

   پاسخ
 8. milad
  سوابق: (209 دیدگاه) ,

  یادش بخیر عکس بوگاتی EB110روی دیوار اتاقم چسبونده بودم..

  پاسخ
 9. احسان(احسان سابق)
  سوابق: (2469 دیدگاه) ,

  باز یه مطلب دیگه و یه عده که میان با لایک و دیسلایک نظرسنجی می کنن.من نمی فهمم منظور این جماعت از اینکارا چیه.بنز ++ و بی ام و –.لامبورگینی لایک و فراری دیسلایک.تویوتا ++ و ایران خودرو –. خب که چی؟فقط خوب میتونه جلب توجه کنه. بگذریم.
  از بین این همه ماشین پر زرق و برق شلبی GT500 نسبت به بقیه جلب توجه می کنه.با اینکه مشخصه ماشین شهری و خیابونی هست اما با این موتوری که روشه اژدهای خفته هستش

  پاسخ
 10. سجاد
  سوابق: (203 دیدگاه) ,

  بریتانیای کبیر و ایتالیا پرچم هاشون بالاست .. جونم لامبورگینی مورسیه لگو ، دیابلو //
  راستی اینا رو یادتون نره :
  Dauer 962 Le Mans Porsche البته این اصن شکل ماشین نیست ولی موتورش 3لیتره !! ( بیشتر شبیه ماشینای لمانزه )
  Lotec C1000 Mercedes-Benz
  Isdera Commendatore 112i
  این سه تا هم خیلی قدیمی نیستند ولی حیفم اومد نذارم واستون :
  2008 Saleen S5S Raptor
  2005 Saleen S7 Twin Turbo
  2008 HTT Locus Plethore LC-1300
  اینم منبع ـش ( خودتون بقیه ـش رو ببینید ) ::
  http://www.topcarrating.com

  راستی این جمله خیلی سنگین بود !! یه صلوات عنایت بفرمایید :
  “مواد سبک‌تر، آئرودینامیک‌های هوشمند و قدرت نامتناهی موتور‌ها باعث شده تا مدل‌های خودرویی فوق‌العاده قدرتمند در گذشته، ، ، ////تبدیل به سدان‌های نه‌چندان خاص شوند و خودروهای معمولی بیشتری بتوانند سریع‌تر از سرعت ۲۰۰ مایل بر ساعت حرکت کنند\\\\\ ..
  مرسی آقا مسعود

  پاسخ
 11. جواد
  سوابق: (26 دیدگاه) ,

  سلام خدمت دوستان عزیز
  اگه اشتباه نکنم، توی مجله ماشین حدود 10-12 سال پیش خونده بودم که رودولف کاراچیولا راننده فرمول یک تیم مرسدس، تو اون زمان به سرعت 520 کیلومتر بر ساعت رسیده!!! همیشه برام سوال بوده که چطوری تو اون دوره و با اون تکنولوژی به این سرعت رسیدن! و چرا الان بالاترین سرعت 430km هستش…. و بالاتر نیست!
  …. شایدم من اشتباه میکنم!؟

  پاسخ
 12. حسن پاشایی
  سوابق: (1 دیدگاه) ,

  سلامیه به نظر من جای پورشه 959 در این مقاله خالیه چون این مدل از پورشه دارای سرعت بیشتر 300 کیلومتر در ساعت هست

  پاسخ

دیدگاه شما چیست؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی پذیرفته نمی‌شوند. برای تغییر آواتار خود می‌توانید از سایت گراواتار استفاده نمایید.
x