خودروهای ۲۰۰ مایل بر ساعت از متخصصان سرعت‌های دیوانه‌وار

در بخش سوم و انتهایی از مرور خودروهای با سرعت ۲۰۰ مایل (۳۲۱/۸ کیلومتر) بر ساعت، خودروهایی غیرعادی را مرور می‌کنیم که سال‌هاست به دنبال سرعت‌های دیوانه‌وار در دنیای خودرو هستند؛ خودروهای تیونینگی که هنگام سوار شدن در آنها، بیشتر حواسمان به عقربه سرعت است.

Venom-GT-270
9ff GT9
سرعت حداکثر: ۲۵۴ – ۲۷۱ مایل بر ساعت (408.7 تا 436.1 کیلومتر بر ساعت)

9ff GT9
9ff GT9

9ff در توصیف مدل GT9 می‌گوید:

تنظیمات گیربکس و عملکرد موتور به‌گونه‌ای است که می‌تواند شخصیت شما را در خود منعکس کند.

GT9 شاید بیشتر یک مونتاژ از 911 باشد که به شکلی ضعیف بر پایه آن ساخته شده است. ولی قدرتی برابر ۱۴۰۰ اسب‌بخار در اختیار شما قرار می‌گیرد. این کمپانی تیونینگ آلمانی، موتور دو توربوشارژر ۶ سیلندر پورشه را در وسط GT9 قرار داده است تا توزیع وزن بهتری را برای این کوپه اسپورت ۱۱۳۴ کیلوگرمی ایجاد کند.

آسکاری اکوس / KZ1 / A10
سرعت حداکثر: ۲۰۱ – ۲۲۰ مایل بر ساعت (323 تا 354 کیلومتر بر ساعت)

Ascari Ecosse A10
Ascari Ecosse A10

طراحی آسکاری توسط ایتالیایی‌ها، ساخت آن بر عهده بریتانیایی‌ها بوده و سرمایه آن از یک هلندی تأمین شده است و بنابراین، شاید یکی از عجیب‌ترین خودروسازان افترمارکت در این لیست باشد. اولین خودروی تولیدی این کمپانی، KZ1 بوده که در آن از یک موتور تنفس طبیعی V-8 از یک ب‌ام‌و M5 استفاده شده که در جهت طولی در وسط قرار گرفته است و قدرتی برابر ۵۰۰ اسب‌بخار برای آن به همراه داشته است. مدل جایگزین آن، یعنی A10، دارای همان موتور بوده، ولی قدرت آن ۱۲۵ اسب‌بخار بوده است. در هر حال، این مدل هیچ‌گاه از سطح «نمونه اولیه» فراتر نرفت.

بریستول فایتر T
سرعت حداکثر: ۲۲۵ مایل بر ساعت (362 کیلومتر بر ساعت)

Bristol Fighter T
Bristol Fighter T

فایتر یک ضریب دراگ بسیار پایین و یک موتور V10 از وایپر دارد. به نظر می‌رسد که این سوپر کوپه بریتانیایی، طراحی خود را از دانش هوانوردی الهام گرفته و نام «فایتر» نیز همین موضوع را می‌رساند. در مورد تعداد دقیق این خودرو، اطلاعات خاصی در دست نیست.

کاپارو T1
سرعت حداکثر: ۲۰۵ مایل بر ساعت (330 کیلومتر بر ساعت)

Caparo T1
Caparo T1

این خودروی بریتانیایی از فرمول یک الهام گرفته شده، ولی طراحی آن مانند یک نمونه مسابقات لمانز انجام شده است. مدل ۲ سرنشینه برای پیشرانه از یک موتور ۳/۵ لیتری V8 استفاده می‌کند که در دور موتور عجیب ۱۰۵۰۰ دور بر دقیقه به حداکثر قدرتی برابر با ۵۷۵ اسب‌بخار می‌رسد.

چیزتا-مورودر V16T
سرعت حداکثر: ۲۰۴ مایل بر ساعت (328 کیلومتر بر ساعت)

Cizeta-Moroder V16T
Cizeta-Moroder V16T

این خودرو نتیجه متقاعد شدن یک آهنگساز ایتالیایی توسط یک مهندس برای کار کردن بر روی یک سوپرماشین است. البته منظور از V16 در عنوان این مدل، داشتن یک موتور V16 معمولی نیست؛ بلکه دو موتور V-8 داخلی در خلاف جهت یکدیگر در یک بلوک که در وسط V16T قرار دارند.

گامپرت آپولو
سرعت حداکثر: ۲۲۴ مایل بر ساعت (360 کیلومتر بر ساعت)

Gumpert Apollo
Gumpert Apollo

«رونالد گامپرت» ممکن است یک نام عجیب‌وغریب باشد. ولی وقتی این نام را داشته باشید و در عین حال، یک خودروی اسپرت واقعی طراحی کنید، حتماً می‌خواهیم که نام خود را بر روی آن بگذارید. آپولو، رؤیای یک مهندس خودرو و کابوس یک طراح است. سرعت و چابکی آن هم‌اندازه با میزان زشتی ظاهری آن است. جالب است بدانید که در سرعت‌های بالای ۱۹۰ مایل بر ساعت، می‌توانید آپولو را در یک تونل به صورت برعکس (وارونه و روی سقف تونل) برانید.

هنسی ونوم GT
سرعت حداکثر: ۲۶۵ – ۲۷۰ مایل بر ساعت (426 تا 434.5 کیلومتر بر ساعت)

Hennessey Venom GT
Hennessey Venom GT

جان هنسی برای این خودرو، یک لوتوس اگزیج را کشیده و در آن، یک موتور دو توربوشارژر V8 با قدرت ۱۲۴۴ اسب‌بخار قرار داده است. سپس تیم هنسی، ونوم GT را در پیست ۳/۲ مایلی (۵/۱۵ کیلومتری) ناسا با عنوان «کیپ کاناورال» با سرعت دیوانه‌وار ۲۷۰ مایل (۴۳۴/۵ کیلومتر) بر ساعت آزمایش کرده‌اند.

کونیگ‌زگ آگرا / R / One:1، CCR / CCX / CCXR
سرعت حداکثر: ۲۴۰ – ۲۷۳ مایل بر ساعت (426 تا 434 کیلومتر بر ساعت)

Koenigsegg Agera One:1
Koenigsegg Agera One:1

کریستین فان کونیگ‌زگ، کسی که در ۲۲ سالگی تصمیم گرفت که شرکت ساخت سوپرماشین خود را داشته باشد، شایسته تحسین است. کونیگ‌زگ همیشه به عنوان نمادی از خودروهای هیجان‌انگیز که از کشور سوئد می‌آیند، باقی خواهد ماند؛ زمینه‌ای که در آن نمی‌توان چندان به «ولوو» اعتماد کرد!

نوبل M600
سرعت حداکثر: ۲۲۵ مایل بر ساعت (362 کیلومتر بر ساعت)

Noble M600
Noble M600

برخلاف نوبل‌های قبلی، M600 برای پیشرانه بر موتور ۶ سیلندر قرار گرفته در پشت راننده‌اش متکی نیست. البته M600 هنوز هم به صورت موتور وسط است، ولی این کوپه بریتانیایی از یک موتور دو توربوشارژر V8 از ولوو بهره می‌برد که برایش ۶۵۰ اسب‌بخار قدرت تولید می‌کند و با یک گیربکس دستی ۶ دنده همراه است.

پاگانی هوآیرا
سرعت حداکثر: ۲۳۰ مایل بر ساعت (370 کیلومتر بر ساعت)

Pagani Huayra
Pagani Huayra

هوآیرا مانند موجودی است که از عمق اقیانوس خود را به خشکی رسانده است. این خودرو که برای پیشرانه از یک موتور دو توربوشارژر V-12 با قدرت ۷۲۰ اسب‌بخار از AMG استفاده می‌کند، در جاده به صورتی خارق‌العاده سریع حرکت می‌کند و در همین حال، سیستم آئرودینامیک هوشمند آن، همه‌چیز را در حالت مناسب کنترل می‌کند. البته قیمتش را هم باید درنظر بگیرید؛ پاگانی هوآیرا بیشتر از ۱/۸ میلیون دلار است.

پاگانی زوندا
سرعت حداکثر: ۲۰۸ – ۲۱۷ مایل بر ساعت (334.7 تا 349 کیلومتر بر ساعت)

Pagani Zonda
Pagani Zonda

«زوندا» نام بادی است که در دامنه‌های شرقی کوه‌های آند در آرژانتین می‌وزد. اولین زوندا، مدل C12 بود که یک موتور V-12 مرسدس ۴۰۰ اسب‌بخاری داشت. سپس یک سری مدل‌ها و نسخه‌های خاص از آن بیرون آمد که با سر و صدا و قدرت بیشتری همراه بودند. چیزی که همه «زوندا» ها در آن مشترک بودند، سرعت دیوانه‌وار و قیمت سرسام‌آور بود.

راف CTR یلوبرد
سرعت حداکثر: ۲۱۱ مایل بر ساعت (339 کیلومتر بر ساعت)

Ruf CTR Yellowbird
Ruf CTR Yellowbird

راف هنوز هم به دنبال ارتقای سطح عملکرد پورشه‌هاست؛ ولی این مدل یلوبرد (Yellowbird)، خودرویی است که نظر هر علاقه‌مندی را در دنیا به خود جلب کرده است. یلوبرد که بر اساس پورشه 911 ساخته شده است، در سال ۱۹۸۷ معرفی شد و با کسب عنوان سریع‌ترین خودروی اسپرت دنیا در آن زمان، همه خودروسازان رقیب را به چالش کشید.

سالین S7 / TT
سرعت حداکثر: ۲۰۰ – ۲۴۸ مایل بر ساعت (321.8 تا 399 کیلومتر بر ساعت)

Saleen S7/TT
Saleen S7/TT

سالین S7 که به عنوان «اولین سوپرماشین تولیدی امریکا» مشهور است، از یک موتور 351 ویندسور V-8 استفاده می‌کرد که قطر سیلندر و میل‌لنگ آن تغییر داده شده بود. در حالی که مدل پایه S7 دارای قدرت قابل‌ملاحظه ۵۵۰ اسب‌بخار بود، نسخه دوتوربوشارژر TT که جایگزین ورژن تنفس طبیعی می‌شد، ۷۵۰ اسب‌بخار قدرت تولید می‌کرد؛ این در حالی است که توربوشارژر فشاری پایین، هر کدام به‌اندازه 6 psi داشتند.

وبر فستر وان
سرعت حداکثر: ۲۴۸ مایل بر ساعت (399 کیلومتر بر ساعت)

Weber Faster One
Weber Faster One

«فستر وان» دارای چهار مخزن سوخت است که در تمام قسمت‌های خودرو پخش شده‌اند تا مرکز گرانش آن را پایین بیاورند و توزیع وزن بهتری برای آن ایجاد گردد. بال عقب هوشمند آن هم به عنوان مقطع آیرودینامیکی (airfoil) و هم به عنوان یک ترمز بادی (air brake) کار می‌کند. این کوپه سوئیسی دو دیفرانسیل، از یک موتور ۵/۶ لیتر V-10 با قدرت ۱۲۰۰ اسب‌بخار استفاده می‌کند و برای قیمت آن گزینه «بنا بر تقاضا» درج شده است.

SSC آلتیمیت آئرو/ TT
سرعت حداکثر: ۲۵۶- ۲۵۷ مایل بر ساعت (412 تا 413.6 کیلومتر بر ساعت)

SSC Ultimate Aero/TT
SSC Ultimate Aero/TT

۰/۹۷۱ کیلوگرم برای هر اسب‌بخار؛ نسبت قدرت به وزنی دیوانه‌وار برای آلتیمیت آئرو TT. TT مخفف عنوان “twin-turbocharged” است که نوع موتور ۶/۳ لیتری V8 را مشخص می‌کند. این موتور، بیش از ۱۰۰۰ اسب‌بخار قدرت و بیش از ۱۳۰۰ نیوتن‌متر را می‌تواند تولید کند. این کمپانی واشنگتنی، قصد داشته که یک نسخه تمام‌الکتریکی آئرو با سرعت ۲۰۸ مایل بر ساعت تولید کند که البته این موضوع هنوز اتفاق نیفتاده است.

زنوو ST1
سرعت حداکثر: ۲۳۳ مایل بر ساعت (375 کیلومتر بر ساعت)

Zenvo ST1
Zenvo ST1

ST1 مدلی است که به‌خاطر نمایش نه‌چندان خوب و آتش گرفتنش در برنامه تلویزیونی «تخت‌گاز» شناخته شده است. تولید ST1 به ۱۵ دستگاه محدود شده است. این کوپه دانمارکی از دیفرانسیل عقب و ساختار یکپارچه آلومینیومی در کنار یک موتور ۷ لیتری V8 با توربوشارژر و سوپرشارژ استفاده می‌کند و قدرتی بیش از ۱۱۰۰ اسب‌بخار دارد.

درباره نویسنده

مسعود انیس حسینی، مترجم اخبار و مطالب در سایت پدال

27 دیدگاه

 1. AlirezaF12
  سوابق: (48 دیدگاه) ,

  وبر فستر وان
  اولین بار میشنوم ..! هوآیرا سلطانه……./

  پاسخ
  1. پژمان
   سوابق: (298 دیدگاه) ,

   اقای نویسنده شما در post های قبلی حداکثر سرعت لافراری رو اشتباه نوشتی چون شرکت فراری حداکثر سرعت لافراری رو بیشتر از 350 کیلومتر اعلام کرده سرعت دقیقی اعلام نکرده شما نوشته بودی 349 که اشتباه بود چون هنوز تست سرعت معتبری از لافراری بیرون نیومده خواهشا دقت کن

   پاسخ
   1. علی قربانی
    سوابق: (4 دیدگاه) ,

    این ماشین فوق العادست تو فیلم جنون سرعت بود

    پاسخ
 2. علي رضا
  سوابق: (231 دیدگاه) ,

  “جالب است بدانید که در سرعت‌های بالای ۱۹۰ مایل بر ساعت، می‌توانید آپولو را در یک تونل به صورت «برعکس» برانید.”
  یعنی چه؟

  پاسخ
  1. BMW E9
   سوابق: (404 دیدگاه) ,

   سلام.
   یعنی داخل یک تونل دایره ای با سرعت 190 مایل در ساعت بجای اینکه پایین تونل رانندگی کنی رو سقف تونل رانندگی کنی.

   پاسخ
  2. سامورایی
   سوابق: (182 دیدگاه) ,

   یعنی میتونی رو سقف تونل با اون سرعت رانندگی کنی

   پاسخ
  3. arman
   سوابق: (100 دیدگاه) ,

   یعنی نیروی دون فورس تو اون سرعت از وزن خود ماشین بیشتر میشه و میتونه ماشین رو وارونه بچسپونه ب سقف

   پاسخ
  4. SARD
   سوابق: (77 دیدگاه) ,

   یعنی تو این سرعت با سیستم تعلیق خفنش و کشش سطحی بالایی که داره ، اگه یه تونل خفن باشه میشه این ماشین رو سقفش برونی و نیفتی!

   پاسخ
 3. کافر مقدس
  سوابق: (505 دیدگاه) ,

  بالاخره هنسی 300کیلومتر در ساعت یا 434تا؟

  SSC Tuatara که تو لیست نی ولی منو یاد جوونی هام میندازه:P

  Rossion_Q1هم حف شد ! یادش بخیر اون موقع تو تاپ گیر میگفتن دنیارا تکان خواهد داد 🙁 اما Ford دیگه بهشون حال نداد:(

  پاسخ
 4. ralvlin
  سوابق: (4 دیدگاه) ,

  پس فراری، لامبورگینی ، مک لارن و بوگاتی چرا تو این لیست نیستند..!!؟
  مخصوصا فراری..!!! با مدل هایی مانند 599GTO، FXX، FXXK ،599XX و…
  یا لامبورگینی با مدل هایی مانند veneno، murcielago sv و…
  مک لارن P1 یا اسطوره ای مثل F1 …!!!

  پاسخ
 5. « میلاد . فقط آلمان . فقط بنز »
  سوابق: (6542 دیدگاه) ,

  درود .
  پس استاد معظم بوگاتی کجا هستن ؟؟؟

  پاسخ
  1. شاهین
   سوابق: (3374 دیدگاه) ,

   رفته یه چایی بخوره میاد! 🙂
   شیرون داداشش تو راهه 🙂

   پاسخ
 6. Erfan
  سوابق: (246 دیدگاه) ,

  درود
  اساتید من آخرش جریان ssc tuatara رو نفهمیدم. تو خیلی از جاها دیدم که ازش به عنوان سریع ترین خودرو یاد کردن در صورتی که هیچ ویدیو و یا چیز دیگه ای ازش نیست. اگر میشه ما را روشن بفرمایید.

  پاسخ
 7. فریا
  سوابق: (687 دیدگاه) ,

  اولا که هیچ جای دنیا 270 مایل نمیشه 300 کیلومتر بر ساعت !!

  ثانیا تو اون پیست ناسا که تست شد تونستن به سرعت 270.49 مایل معادل 435.3 برسن .
  نه 434.5 ! البته 447 تا رو براش حدس زدن که طول پیست یاری نکرده به اون سرعت برسن .

  ثالثا باید بگم عاشق این3 تفنگدار ام :

  Venom . Ultimate Aero . S7 TT ♥

  پاسخ
 8. اکبر
  سوابق: (1488 دیدگاه) ,

  هوآیرا عشق منه،البته رنگ قرمزش،طراحیش فوق العاده قشنگه
  بعدش هم کونیگزگ رو میپسندم 😀

  پاسخ
 9. عرفان
  سوابق: (53 دیدگاه) ,

  نویسنده ی گرامی علاوه بر اینکه نصف تاپ اسپید ها رو اشتباه نوشتید در تبدیل اونا از مایل بر ساعت به کیلومتر بر ساعت هم در بسیاری از موارد اشتباه کردید.نمونه ی خنده دارش هم برای هنسی ونوم کاملا مشهوده.
  یا مشکل از منبع بوده یا از نویسنده.همچین مقاله هایی به اعتبار سایتتون لطمه میزنه.از سردبیر محترم تقاضا دارم که مقالات رو با دقت بیشتری منتشر کنن.

  پاسخ
 10. BMW7
  سوابق: (69 دیدگاه) ,

  فقط پاگانی و کونیگ زگ،من این ماشین ها رو تو بازی (نیدفور اسپید هات پورسویت)روندم واقعا حس و حال خوبی بود حالا فکرشو کن تو واقعیت چی هستن،واقعا عالین

  پاسخ
 11. javad
  سوابق: (1 دیدگاه) ,

  چرا بوگاتی ویرون یا هیچ کدوم از لامبورگینی ها نیست تو لیست

  پاسخ
 12. sezar
  سوابق: (3 دیدگاه) ,

  با سلام یه ماشین که رکورد همه ش رو زده چندین و چندین بار و اینجا ازش اسم نبرده بودن nissan gtr alfa omega 12

  پاسخ

دیدگاه شما چیست؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی پذیرفته نمی‌شوند. برای تغییر آواتار خود می‌توانید از سایت گراواتار استفاده نمایید.
x