معرفی خودروهای صفرکیلومتر با کمترین افت قیمت

همه‌ی ما خودروی صفرکیلومتر را دوست داریم اما از نظر مالی خیلی‌ها توانایی خرید مدل‌های خشک و صفر را ندارند. اکثر خودروهای صفرکیلومتر تنها چند ماه پس از استفاده با افت قیمت شدیدی مواجه می‌شوند چراکه دیگر صفرکیلومتر نیستند! بررسی‌ها نشان می‌دهد متوسط قیمت خودرویی با یک سال کارکرد بیش از 30 درصد کمتر از قیمت همان خودروی صفرکیلومتر است.

اما با بررسی‌های بیشتر به 10 خودرویی رسیده‌ایم که داستان متفاوتی دارند. تفاوت قیمتی بین این خودروهای جدید و کارکرده خیلی کمتر بوده و کمترین تفاوت قیمتی بین مدل صفر و کارکرده‌ی یکی از خودروها تنها 2300 دلار بوده است. در ادامه شما را با این خودروها آشنا خواهیم کرد اما شاید با دیدن لیست به این نکته پی ببرید که یکی از خودروسازان تقریباً نیمی از لیست را به خود اختصاص داده است.

این لیست از بدترین به بدترین مرتب شده است. ما همچنین تفاوت قیمت متوسط را درج کرده‌ایم تا بتوان دیدگاه بهتری نسبت به افت قیمت خودروهای کارکرده پیدا کرد. خلاصه بگوییم خرید این 10 خودروی جدید بهتر از صبر کردن برای خرید نمونه‌های کارکرده‌ی آن‌ها با افت قیمت است.

 1. سوبارو ایمپرزا

میزان افت: 14.7 درصد

محصولات سوبارو همیشه به خاطر اینکه افت قیمت کمی دارند شناخته می‌شوند و خب این لیست هم با خودروی دوست‌داشتنی ایمپرزا آغاز می‌شود. حتی با اینکه ایمپرزا در کف این لیست قرار گرفته اما فاصله قیمتی مدل صفر و کارکرده‌ی آن تنها 14.7 درصد است؛ یعنی تفاوت قیمتی مدل‌های صفر و کارکرده‌ی آن به‌طور متوسط 3035 دلار است.

 1. پورشه ماکان

میزان افت: 14.5 درصد

قیمت ماکان به‌طور قابل‌توجهی بیشتر از قیمت سایر خودروهای این لیست است و به همین خاطر تفاوت قیمت مدل‌های صفر و کارکرده‌ی آن به‌صورت متوسط برابر با 8302 دلار می‌باشد. خب این تفاوت برابر با 14.5 درصد است که باعث اطمینان خاطر خریدار از افت قیمت کم خودروی کارکرده‌ی خود می‌شود.

 1. مزدا CX-5

میزان افت: 13.4 درصد

از سه خودرویی که تاکنون بررسی کردیم دو نمونه شاسی‌بلند بوده‌اند. CX-5 شیک و جذاب در زمانی که صفرکیلومتر باشد تنها 13.4 درصد گران‌تر از نسخه‌ی یک سال کارکرده بوده که معنی آن تفاوت قیمتی 3457 دلاری بین دو نسخه یاد شده می‌باشد.

 1. هوندا پایلوت

میزان افت: 12.8 درصد

پایلوت شاسی‌بلند محبوب آمریکایی‌ها بوده و 16 سال است که شهرت خوبی به دست آورده است؛ بنابراین حضور آن در لیست ما جای تعجبی ندارد. فاصله‌ی قیمتی بین نسخه‌ی صفرکیلومتر و کارکرده‌ی پایلوت برابر با 12.8 درصد یا 4518 دلار است.

 1. هوندا سیویک

میزان افت: 12.3 درصد

دومین محصول هوندا در این لیست سیویک معروف است که تنها 12.3 درصد از ارزش خود را پس از یک سال استفاده از دست می‌دهد. مدل صفرکیلومتر این خودرو تنها 2505 دلار گران‌تر از نسخه‌ی کارکرده بوده و این تفاوت گاهی اوقات با ارائه‌ی مشوق‌ها کمتر هم می‌شود.

 1. تویوتا تاکوما

میزان افت: 12.3 درصد

تنها پیکاپ این لیست نه از فورد و شورولت است و نه از رم بلکه خودرویی ژاپنی با نام تویوتا تاکوما است که فوق‌العاده محبوب بوده و درصد افت نسخه صفرکیلومتر آن با هوندا سیویک برابر است. فاصله قیمتی مدل صفر و کارکرده تاکوما تنها 3891 دلار تخمین زده شده است که خیلی کمتر از افت قیمت پیکاپ های آمریکایی می‌باشد.

 1. هوندا CR-V

میزان افت: 12.2 درصد

دیگر شاسی‌بلند هوندا که به لیست راه یافته CR-V جدید است که در زمان صفرکیلومتر بودن تنها 3230 دلار گران‌تر از مدل یک سال کارکرده می‌باشد. این خودرو در بحث تنزل قیمت بهتر از سیویک عمل کرده و رتبه‌ای مشترک با یک شاسی‌بلند ژاپنی دیگر دارد.

 1. سوبارو کراس ترک

میزان افت: 12.2 درصد

از نظر فنی کراس ترک بیشتر کراس اوور است تا شاسی‌بلند اما خب سیستم چهار چرخ محرک آن توانایی آفرود قابل‌توجهی ایجاد کرده است. این خودرو در زمان صفر بودن تنها 2978 دلار یا 12.2 درصد گران‌تر از مدل کارکرده می‌باشد.

 1. ب ام و X1

میزان افت: 11.7 درصد

بنا به دلایلی که فعلاً کشف نشده‌اند شاسی بلندها حضور بسیار پررنگی در این لیست دارند. ب ام و X1 با حضور در رتبه دوم شگفتی‌ساز شده اما خب خودرویی محبوب است که تفاوت بین نسخه صفر و کارکرده آن تنها 11.7 درصد است. پس بهتر است نسخه‌ی صفرکیلومتر این شاسی‌بلند لوکس را با پرداخت 4194 دلار بیشتر بخرید.

 1. هوندا HR-V

میزان افت: 10.5 درصد

HR-V نه تنها چهارمین خودروی هوندا در این لیست است بلکه عنوان کمترین افت قیمت خودروی صفرکیلومتر در برابر مدلی با یک سال کارکرد را به خود اختصاص می‌دهد. تنها 10.5 درصد تفاوت قیمت بین مدل صفر و کارکرده این خودرو وجود دارد که برابر با 2260 دلار می‌باشد.

درباره نویسنده

شاهین احمدزاده، نویسنده و مترجم مطالب مربوط به دنیای خودرو در سایت پدال

مطالب مرتبط

19 دیدگاه

 1. کوروش
  سوابق: (1074 دیدگاه) ,

  در حفظ قیمت ژاپنی ها که شکی نیست وجود بیمر هم جالب بود
  ولی جالبه ، خبری از وانت سازها نیست !

  پاسخ
  1. علی
   سوابق: (226 دیدگاه) ,

   اینا از ایران خبر ندارن
   عموم پرشیا صفر خرید هفته بعدش با کلی منفعت فروخت
   کلا هیچی اینجا سر جاش نیست

   پاسخ
  2. NAVID۰۰۹۸
   سوابق: (2005 دیدگاه) ,

   باریکلا به آلمانیها ، واقعاً دارند خوب پیش میرن ، روز به روز دارند به جمع کم استهلاکها و حساسیت کمتر موتور به سرویسهای دوره ای نزدیکتر میشن .

   بخصوص bmw و پورشه که معروف بودند به خرج زیاد ، اما داریم میبینیم که با چه قدرتی دارند مثل همیشه رو به جلو حرکت میکنند .

   پَهنای لاستیکهای پورشه ماکان نسبت به اُتاق خودرو بینظیره .

   پاسخ
  3. محمد
   سوابق: (1427 دیدگاه) ,

   منبع خبر مشخص نیست تو مقاله
   ولی احتمال میدم بررسی بازارهای اروپایی باشه که توش پیکاپها خصوصا آمریکاییشون حضور ندارن
   چون توی آمریکا پیکاپهاشون بشدت محبوبن و با افت کم

   پاسخ
   1. شاهین
    سوابق: (3701 دیدگاه) ,

    سلام وقت بخیر
    منبع خبر موتور 1 آمریکا هستش.
    ارادت

    پاسخ
  4. M
   سوابق: (2204 دیدگاه) ,

   آره واقعا حضور بیمر و پورشه به عنوان لوکس ساز فوق العاده بوده

   پاسخ
 2. سام
  سوابق: (706 دیدگاه) ,

  حضور ب ام و X1 و پورشه ماکان در این لیست جای شگفتی دارد و این نشان دهنده این است که خودروهای لوکس ژرمنی کم کم دارند از نظر هزینه های جاری و استهلاک و دوام به اسطوره های ارزان قیمت تر ژاپنی نزدیک می شوند و حتی شاید در آینده ای نه چندان دور کم کم جای آنها را نیز از این حیث بگیرند.نکته مهم دیگر حضور پر رنگ محصولات هوندا و سوبارو در این لیست است.

  پاسخ
 3. MAHDI
  سوابق: (3328 دیدگاه) ,

  احسنت به هوندا که واقعا ماشین هاش مهندسی خیلی بالایی دارن خودروهاش جزو بهترین هاهستن. تویوتا تاکوما هم خیلی تنومنده ظاهرش.واماX1هم چه درعملکرد وچه دراکثررقابت ها عالی بوده وجایگاه اول روداشته معمولا. چندوقت پیش هم بهترین درکلاس خودش انتخاب شد

  پاسخ
 4. MAHDI
  سوابق: (3328 دیدگاه) ,

  پورشه ماکان هم فوق العاده است.وهوندا سویک نسل جدید تبدیل به افسانه میشه درتاریخش اونقدرشگفتی داشته.این ماشین سواری خیلی خیلی راحتی هم داره باکابین خیلی باکیفیت طبق بررسی های خارجی وداخلی

  پاسخ
 5. شاهين
  سوابق: (856 دیدگاه) ,

  این مدل مزدا بیاد تو ایران به معنی واقعی کلمه کلاس شاسی بلندا رو ازاول تا آخر مورد عنایت قرار میده

  پاسخ
 6. VIPER
  سوابق: (1861 دیدگاه) ,

  وجود ایکس ۱ تو این لیست نشون دهنده
  محبوب بودنش نسبت به Audi q2وg3
  Glaهم که بیشتر یه هاچ بک قد بلنده در کل
  تو این سگمنت همینطور که مشخصه ایکس۱ بهترین انتخابه

  پاسخ
 7. سیدمهران میرابوالقاسمی
  سوابق: (253 دیدگاه) ,

  مزدارا عشقه.

  پاسخ
 8. مانی
  سوابق: (1407 دیدگاه) ,

  نکته جالب حضور پورشه و بی‌‌ام و تو این لیسته
  ژپنیها هم تابلو بود که زیادن
  اما نبود فولکس جالب نبود با اینکه خیلی‌ پر فروشه
  اما تو این زمینه‌ها باید خودش رو به ژاپنیها نزدیکتر کنه

  پاسخ
 9. emad1990
  سوابق: (999 دیدگاه) ,

  پدال یه مقاله جالبی سایتای رقیبتون کار کرده بودن راجع به این موضوع که با حداقل درامد تو کشورهای خارجی چه ماشینهایی رو در عرض چند ماه میتونی تهیه کنی
  رو این موضوعات هم اگه کار کنید ایده خوبیه

  پاسخ
 10. روح اله
  سوابق: (116 دیدگاه) ,

  توایران افت قیمت معنی نداره.ماشین میخری 10سال سوار میشی بعد10سال چندبرابرقیمت میفروشی

  پاسخ
 11. حمیدرضا
  سوابق: (2357 دیدگاه) ,

  تاکوما چقدر افت قیمتش کمه

  پاسخ

دیدگاه شما چیست؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی پذیرفته نمی‌شوند. برای تغییر آواتار خود می‌توانید از سایت گراواتار استفاده نمایید.