ده نمونه از زیباترین خودروهای زیر ۳۵ هزار دلار

فراری 250GT لوسو، جگوار سی-‌تایپ و دی-تایپ، بوگاتی تایپ 57SC آتلانتیک؛ این‌ها نمونه‌هایی هستند که زیبایی صنعت اتومبیل را تعریف می‌کنند. ولی درعین‌حال، داشتن آن‌ها مستلزم هزینه‌ای گزاف است؛ به‌ویژه اینکه آن‌ها خودروهایی کلاسیک نیز هستند. حتی امروز نیز بسیاری از مدل‌های جذاب بازار خودرو مانند مرسدس‌بنز کلاس S کوپه، پورشه کیمن، جگوار اف-‌تایپ دور از دسترس خیل عظیمی از مشتریان هستند.

The 10 Best-Looking Cars
The 10 Best-Looking Cars

در همین حال، خبر خوب این است که این روزها در بازار اتومبیل، بیشتر از هر زمان دیگری مدل‌های زیبا و جذاب پیدا می‌شود. لیست الفبایی که در ادامه می‌آید نیز مؤید همین موضوع است. داشتن یک خودروی مقرون‌به‌صرفه لزوماً به معنای یک خودروی بدون ظاهر مناسب نیست.

آئودی A3 | قیمت پایه ۳۱۸۲۵ دلار
آئودی تقریباً از زمان اولین TT در ۱۵ سال پیش، همیشه در طراحی‌های خود پیشگام بود و بنابراین تعجبی ندارد که مدل سطح نخست کمپانی، یعنی A3 در این لیست جای گرفته است.

Audi A3
Audi A3

طراحی A3 ترکیبی فوق‌العاده از خم‌های نرم و خطوط نوک‌تیز است که با مهارت مناسبی انجام شده و باعث می‌شود که از این خودروی کوچک از بسیاری جهات، گران‌قیمت‌تر از آنچه که هست، به‌نظر برسد. در همین سال، سرنشینان A3 نیز از زیبایی ساده و کاربردی مختص به برند آئودی لذت خواهند برد.


ب‌ام‌و سری 2 | قیمت پایه: ۳۳۰۵۰ دلار
سری 2 نسبت به مدل ب‌ام‌و که جایگزین آن شده، یعنی E82 سری 1، از تمامی جهات خودروی بهتری برای رانندگی است؛ ولی چیزی که بیشتر از همه در آن جلب‌توجه می‌کنند، جذابیت خارق‌العاده آن نسبت به مدل قبلی است. این در حالی است که اگر بخواهید یک ب‌ام‌و زیباتر از این داشته باشید، باید نزدیک به ۸۰ هزار دلار برای یک سری 6 گرن کوپه خرج کنید.

2015 BMW 228i xDrive
2015 BMW 228i xDrive

دینامیک رانندگی سری 2 فوق‌العاده است و یک شاسی بی‌نظیر در یک پوسته زیبا و ورزشکاری پیچیده شده است. دماغه بلند و نسبت‌های مناسب بدنه دیفرانسیل عقب، شرایطی زیبا‌شناسانه ایجاد کرده‌اند و جلوه ظاهری سری‌ 2 ناشی از توجه ب‌ام‌و به جزئیات طراحی است.


شورولت ایمپالا | قیمت پایه: ۲۷۸۸۵ دلار
شورولت ایمپالای امروزی می‌تواند در هر کدام از لیست‌های مربوط به زیباترین خودروها جای بگیرد؛ چیزی که واقعاً شایسته آن است. در یکی از قابل‌تأمل‌ترین بازنگری‌های در طراحی یک مدل از نسلی به نسل دیگر، این سدان زیبا و برازنده شکل گرفته که جایگزین که مدل غمگین و وارفته ۲۰۱۴ شده است. حتی تجربه رانندگی در پشت فرمان نیز بهبود یافته است.

2015 Chevrolet Impala
2015 Chevrolet Impala

این دهمین نسل ایمپالا محسوب می‌شود، ولی به‌جرئت می‌توان گفت که بعد از مدل ۱۹۶۰، جذاب‌ترین ایمپالای خروجی از خط تولید است. حتی مدل‌های پایه ایمپالا، زیبایی‌های خودشان را دارند؛ با این حال اگر به دنبال زرق و برق بیشتری هستید، می‌توانید تریم سطح بالای LTZ را با قیمت ۳۵۲۹۰ دلار تهیه کنید. همچنین رنگ‌های تیره بدنه می‌توانند طرح‌های کرومی را بهتر نشان دهند. شورولت اخیراً توجه زیادی به طراحی نشان داده و اگر مدل جدید مالیبو ۲۰۱۶ در بازار حضور داشت، شاید می‌توانست در این لیست حضور داشته باشد.


فورد فیوژن | قیمت پایه: ۲۲۰۳۵ دلار
این مدل محبوب در بین سدان‌های متوسط، در سال‌های گذشته صاحب یک طراحی زیبا شده است. البته فیوژن تنها خودرویی زیبا در کلاس خود نیست، بلکه پرفروش‌ترین مدل موجود در این لیست نیز محسوب می‌شود.

2015 Ford Fusion
2015 Ford Fusion

همان‌طور که در تصاویر دیده می‌شود، مسلماً فیوژن با یک آستون‌مارتین متمایز است، ولی تا زمانی که یک «آستون» نداشته باشید، این موضوع بدی نخواهد بود. یک نمای زیبا از کنار و طراحی هوشمندانه در داخل کابین باعث می‌شود تا مجموعه‌ای بی‌نظیر در قالب یک فیوژن در دسترس قرار گیرد.


فورد موستانگ | قیمت پایه: ۲۴۶۲۵ دلار
اگر سال‌های نسبتاً عجیب موستانگ II را کنار بگذاریم، این مدل همیشه در بین جذاب‌ترین‌های صنعت خودرو حاضر بوده و در همین حال، یک ظاهر خشونت‌آمیز داشته است.

2015-Ford Mustang 2.3l ecoboost
2015-Ford Mustang 2.3l ecoboost

آخرین نسل اسب سرکش‌ موستانگ، با قامت کوتاه و جمع‌شده، دم کشیده و خط سقف فست‌بک، واقعاً‌ استاندارد‌های زیبایی را جابجا کرده است. در همین حال، یک شاسی مدرن باعث می‌شود که فارغ از نوع موتور انتخابی، هر کدام مدل‌ها بتوانند به اندازه ظاهرشان، هیجان رانندگی داشته باشند.


فولکس‌واگن CC | قیمت پایه: ۳۳۸۶۰ دلار
در سال ۲۰۰۹، فولکس‌واگن CC تبدیل به اولین خودرویی شد که با قیمت مناسب‌ترش نسبت به مرسدس‌بنز CLS، فرم طراحی بدنه «چهار در کوپه» را در بین مشتریان محبوب کرد.

2015 Volkswagen CC sport
2015 Volkswagen CC sport

CC در سال‌های گذشته تغییر چندانی به خود ندیده و از خطوط ساده و خمیده آن، زمان زیادی گذشته است. بزرگ‌ترین مشکل CC این است که مدل‌های مغرور آلمانی مانند آئودی A3 و مرسدس‌بنز CLA، با این که ممکن است امکانات کمتری ارائه ‌دهند، ولی در بازه قیمتی آن قرار می‌گیرند. با این حال، چیزی که اهمیت دارد، زیبایی خارق‌العاده فولکس‌واگن CC است.


کرایسلر 200 | قیمت پایه: ۲۲۹۹۰ دلار
کرایسلر 200 در کلاس خود، رقابت چندانی با دیگران ندارد. این موضوع البته به دلیل ظاهر نامناسب این مدل نیست. برعکس، مدل ۲۰۱۵ از 200 هیچ نشانی از ظاهر شکست‌خورده مدل قبلی ندارد و پُر از المان‌های زیباشناسانه به‌هم‌پیوسته است.

2015 Chrysler 200S
2015 Chrysler 200S

در همین حال، کرایسلر برای مشتریان مدل 200 طراحی‌های مختلف ظاهری در قالب مدل‌هایی مانند 200S و 200C در دسترس قرار داده است.


مرسدس‌بنز کلاس CLA | قیمت پایه: ۳۲۴۲۵ دلار
ظاهر مرسدس‌بنز کلاس CLA بیشتر شبیه این است که یک کلاس CLS را فشرده باشید. ولی این را باید درنظر داشته باشید که مدل جذاب‌تر مرسدس‌بنز هم از نظر ابعاد و هم از نظر قیمتی در سطح بالایی قرار دارد. در مقابل، مرسدس‌بنز کلاس CLA که از یک ساختار دیفرانسیل جلو استفاده می‌کند، به عنوان یک «مینی‌بنز»، سطحی متوسط از رانندگی را در اختیار قرار می‌دهد و طراحی داخل کابین آن نیز مطابق با نشان ستاره بنز بر روی جلوپنجره است. در همین حال، می‌توانید با اندکی فاصله گرفتن، زیبایی‌های به کار رفته در خطوط طراحی بدنه را دریابید.

Mercedes-Benz CLA 2015
Mercedes-Benz CLA 2015

CLA کوچک با وجود فاصله محوری کم خود، از المان‌های طراحی برجسته چیزی کم ندارد. شاید تمام تلاش مرسدس‌بنز بر این بوده تا جذابیت ظاهری این مدل بتواند بر امکانات کاربردی رقبای حاضر در این سطح قیمتی مانند هوندا آکورد و تویوتا کمری فائق آید.


مزدا 3 | قیمت پایه: ۱۸۸۱۵ دلار
مزدا 3 با اینکه پایین‌ترین قیمت پایه‌ها در میان خودروهای حاضر در این لیست دارد، ولی این موضوع به این معنا نیست که از لحاظ زیبایی نیز در پایین‌ترین رتبه قرار می‌گیرد. بلکه برعکس، مزدا 3 با جزئیات زبان طراحی «کودو» که مدل‌هایی مانند CX-3 و CX-5 کراس‌اور و همین‌طور مزدا 6 و MX-5 میاتای جدید را به خود آراسته کرده، می‌تواند نگاه هر بیننده‌ای را جلب کند.

Mazda 3
Mazda 3

در همین حال، اضافه‌شدن قابلیت‌های کاربردی مزدا 3 هاچ‌بک قابل‌توجه است. تنها ایرادی که می‌توان به ظاهر این سدان گرفت این است که شبیه به یک نسخه کوچک‌شده از یک مزدا 6 است؛ مدلی که اتفاقاً باز هم در این لیست جای گرفته و زیبایی خود را دارد. همچنین خبر خوب برای علاقه‌مندان رانندگی این است که مزدا 3 به صورت استاندارد با یک تیونینگ قابل‌توجه شاسی، یک گیربکس دستی چابک ۶ دنده و طراحی ماهرانه داخل کابین همراه می‌شود.


مزدا 6 | قیمت پایه: ۲۳۸۱۵ دلار
برای توصیف مزدا 6، همه‌ی آنچه را که در مورد مزدا 3 گفته شده درنظر بگیرید و در این میان، برخی اشارات به فرم هاچ‌بک و ابعاد خودرو را حذف کنید. زبان طراحی خودروساز در مدل بزرگ‌تر مزدا 6، خود را بهتر نشان می‌دهد.

2016 mazda 6
2016 Mazda 6

مزدا برای مدل ۲۰۱۶ از مزدا 6 با بهبود طراحی داخل کابین، بالاخره آن را با طراحی ظاهری خودرو هماهنگ کرده است و خوشبختانه هندلینگ برجسته این سدان، دست‌نخورده باقی مانده است.

درباره نویسنده

مسعود انیس حسینی، مترجم اخبار و مطالب در سایت پدال

65 دیدگاه

 1. K.MAK.MISEL
  سوابق: (2703 دیدگاه) ,

  در کل ماشینای خوبین همشون
  مخصوصا موستانگ که دیگه منو کشته!

  پاسخ
 2. BMW7
  سوابق: (69 دیدگاه) ,

  این ماشین ها ارزوی هر خونواده ایرانی سطح متوسط و ضعیف هست و همه عالی و برای خود حرفی برا گفتن دارن ولی چه سود ک بعضیاشون ک نمیتونن پا تو ایران بزارن و بعضیاشونم با قیمتهایی میان ک سطح مرفح ایران هم بعضی مواقع تو قیمتشون میمونن

  پاسخ
 3. دوچرخه سوار
  سوابق: (120 دیدگاه) ,

  حاظرم پیکانم را با هرکدوم از اینا عوض کنم .تازه سر هم نمیگیرم.

  پاسخ
 4. بابک
  سوابق: (30 دیدگاه) ,

  آلمان آمریکا ژاپن
  با تمام تغییرات صنعتی,هنوز هم این سه کشور شاهکار تولید میکنن و یه سر و گردن بالاترند
  دمشون گرم.
  خوشا به حال مردمشون

  پاسخ
 5. Maxima
  سوابق: (5 دیدگاه) ,

  باید ماکسیمای جدید هم به اینا اضافه بشه
  شاید چون هنوز فروشش آغاز نشده نیست!!

  پاسخ
 6. Xman
  سوابق: (546 دیدگاه) ,

  مردانه موستانگ از همه خوشگل تره …… ناموسا بهترین ماشین لیست نیست؟؟؟؟؟؟؟

  پاسخ
 7. m.mehdi.z
  سوابق: (12 دیدگاه) ,

  شورولت کامارو چی
  یکم فکر کنین متوجه میشین جای کرایسلر و مزدا اگر کامارو مینشست بهتر بود
  just chevy

  پاسخ

دیدگاه شما چیست؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی پذیرفته نمی‌شوند. برای تغییر آواتار خود می‌توانید از سایت گراواتار استفاده نمایید.
x