معادل‌های ستاره‌های اکشن سینما در دنیای خودروها

انفجار، درگیری‌های مسلحانه و تیراندازی، از جمله مشخصه‌های یک فیلم اکشن هستند. در همین حال، ستاره‌های فیلم‌های اکشن که باعث جذابیت این نوع فیلم‌ها می‌شوند، بیشتر از همه دوست‌داشتنی هستند. تاکنون به این منظور فکر کرده‌اید که هر یک از این ستاره‌های اکشن در دنیای اتومبیل‌ها چه مصداقی می‌توانند داشته باشند؟ یا به عبارت دیگر اگر این ستاره‌ها، یک تراک یا خودرو می‌بودند، در قالب کدامیک‌ از مدل‌های کنونی در صنعت خودرو ظاهر می‌شدند؟ در پاسخ به این سؤال، در ادامه برخی از شناخته‌شده‌ترین ستاره‌های اواخر قرن بیستم را بررسی کرده‌ایم.

arnold schwarzenegger movies
ال پاچینو: آلفا رومئو 155 تورینگ کار
ال پاچینو خودش را به عنوان یک بازیگر سریع و با سرعت بالا در حرف‌زدن ثابت کرده است. البته ممکن است که یک نقش آرام و سرد را در سه‌گانه «پدرخوانده» از او به یاد داشته باشیم، ولی این عملکرد در فیلم‌هایی مانند «صورت‌زخمی»، «بعدازظهر سگی»، «و عدالت برای همه …» و مخصوصاً در یک مونولوگ بی‌نظیر در پایان «گلن‌گری گلن‌ راس» همراه برای حرکت در اطراف اتاق و فریاد بر سر رئیسش جبران شده است.

Al Pacino
Al Pacino

155 یک خودروی اهل مبارزه و جنگجو است؛ خودروی‌ مسابقه‌ای بی‌رحم با یک موتور V-6 که در دوره خودش (۱۹۹۵) به اندازه یک V-12 قدرت تولید می‌کرد. این خودرو به راحتی به حرکت می‌افتاد و موتور با دور موتور بالایش شرایطی شبیه به یک «موشک» ایجاد می‌کرد. بنابراین 155، «ال‌ پاچینوی» دنیای اتومبیل‌هاست.

Alfa Romeo 155 Touring
Alfa Romeo 155 Touring

دنیل کریگ: آستون مارتین
احتمالاً این عنوان کاملاً بدیهی به نظر برسد؛ حتی اگر «جیمز باند» تنها نقطه شهرت دنیل کریگ در دنیای سینما باشد. چرا که با یک شخصیت کاریزماتیک و نزدیک به ۵۰ ساله، در عین حال با هزینه بالا برای استخدام و با عضلاتی قدرتمند روبرو هستیم. کریگ برای این کار ساخته شده است.

Aston Martin DB5 1964 and Daniel Craig
Aston Martin DB5 1964 and Daniel Craig

اگر به خاطر کریگ و شخصیت «جیمز باند» نبود، این کمپانی خودروسازی ممکن بود پس از اکران فیلم «روزی دیگر بمیر»، در بیش از یک دهه قبل، به کارش خاتمه دهد.

مت دیمون: تسلا مدل S P85D
دیمون بازیگری باهوش است که در پوشش نقش‌های اخیرش در سری فیلم‌های «بورن» پنهان شده است. در همین حال، وی با حضور در فیلم‌هایی مانند «مریخی» به کارگردانی ریدلی اسکات سعی کرده تا از گذشته خود در فیلم‌های حادثه‌ای فاصله بگیرد.

Matt Damon
Matt Damon

مت دیمون به خاطر رویکردهای زیست‌‌محیطی‌اش شناخته شده است و محصولات تسلا نیز خودروهایی هستند که از دریچه خروجی اگزوز خود، زمین را آلوده نمی‌کنند. بنابراین، دیمون، یک «تسلا» است؛ البته با کسب اجازه از هواداران «بورن».

آرنولد شوراتزنگر: هامر H1
با اینکه شایعات مربوطه هیچ‌وقت تأیید نشد، ولی باورها بر این است که «آرنولد» خودش به کمپانی AM جنرال، ساخت یک نسخه برای استفاده‌های شهری را از «هام‌وی» پیشنهاد کرده است. همچنین وی در این اخبار تأیید نشده گفته بود که خودش آنها را خواهد خرید. همچنین شوراتزنگر کامیون‌هایی داشت که آنها را از پیشرانه دیزل معمولی به «بیو دیزل» تبدیل کرده بود تا به این وسیله چهره خود را در میان دوست‌داران محیط زیست بهتر کند.

Arnold Schwarzenegger Hummer H1
Arnold Schwarzenegger Hummer H1

ولی در حال حاضر، به نظر می‌رسد که رابطه شوراتزنگر با خودروهایش به هم خورده است؛ چرا که مطابق گزارش‌ها وی چند سال قبل، تعداد زیادی از «هامر»هایش را به فروش رساند.

دولف لاندگرن: مرسدس کلاس G
دولف لاندگرن به خاطر صحنه‌های اکشن، استفاده از قدرت فیزیکی و معمولاً بازی در نقش شخصیت‌های خوب در فیلم‌هایش، البته منهای «راکی ۴» شناخته شده است. مرسدس کلاس G نیز یک خودروی سرسخت برای مشتریانی است که پول و البته میزان خوبی از آن را در اختیار دارند.

Dolph Lundgre
Dolph Lundgre

کلاس G می‌تواند به هر جایی برود و کارهای زیادی را انجام دهد؛ درست همانند لاندگرن.

Mercedes-Benz G Class
Mercedes-Benz G Class

سیلوستر استالونه: مرسدس یونیماگ
۴ دهه از حضور سیلوستر استالونه در فیلم‌های هالیوود می‌گذرد. ولی احتمالاً بیشتر شهرتش به خاطر سری فیلم‌های «راکی» و «رامبو» است. دوره بازیگری وی همانند یک قطار زغال‌سنگ با سر و صدای زیادی همراه بوده است.

Sylvester Stallone
Sylvester Stallone

یونیماگ نمادی کامل از شخصیتی است که وزن زیادی در سری «یک‌بار مصرف‌ها» دارد.

Mercedes-Benz Unimog
Mercedes-Benz Unimog

کریستین بِیل: شورولت کوروت استینگری ۲۰۱۴
کسی از شما از کنترل خارج شدن «کریستین بیل» و بد و بیراه گفتن به دیگر بازیگران و تولیدکنندگان فیلم را در هنگام ساخت «ترمیناتور: رستگاری» به خاطر دارد؟ احتمالاً پاسخ منفی است؛ چرا که این خبر تنها یک هفته بر سر زبان‌ها بود. ولی موفقیت سری «بتمن» چیزی است که همچنان به نام «بِیل» شناخته می‌‌شود.

Christian Bale
Christian Bale

همانند مدل برجسته و پر سر و صدای کوروت، بِیل نیز در جمع نماد‌های امریکا حاضر است.

2014 Chevy Corvette Stingray
2014 Chevy Corvette Stingray

مایکل کین: بنتلی لیموزین
وقتی صحبت از کریستین بیل و بتمن می‌شود، شاید بهتر باشد تا از «مایکل کِین» نیز یاد کنیم. کین حدود ۸۰ سال سنش است، بریتانیایی است و با توجه به لیست بلند نقش‌هایی که ایفا کرده، کاملاً شایسته مطابقت با یک خودروی وفادار انگلیسی است.

Michael Caine
Michael Caine

بیشتر چیزهایی که در مورد لیموزین‌های قدیمی‌تر بنتلی می‌دانیم، این است که آنها جثه‌ای بزرگ و سواری نرمی داشته‌اند. شاید هیچ خودروی دیگری مناسب شخصیت «کین» نباشد.

Bentley Arnage limousine
Bentley Arnage limousine

رابرت دووال: کادیلاک الدرادو ۱۹۷۲
دووال در اوایل دوره ۸۰ سالگی‌اش و یک امریکایی ثروتمند است. وی با وجود سن بالایش هنوز هم کارآیی خود را دارد و قابلیت‌های بازیگری‌اش با هیچکدام از بازیگران هم‌نسل‌اش قابل‌مقایسه نیست. نقش‌هایی که دووال در فیلم‌ها بازی کرده، گاه دوست‌داشتنی و گاه «عجیب» بوده‌اند. نقش «تام هاگن» در فیلم «پدر خوانده» یا نقش یک «واعظ ثروتمند و کادیلاک‌سوار» در فیلم «حواری» از جمله کارهای رابرت دووال هستند که در خاطرها مانده‌اند.

Robert Duvall
Robert Duvall

یکی از آخرین کارهای او، فیلم «قاضی» است که در آن در مقابل بازیگر نقش مقابلش، رابرت داونی جونیور، بحث و جدل‌های زیادی دارد. کادیلاک الدرادوی مورد اشاره، کاملاً بیانگر شخصیت وی در این فیلم است؛ انعکاسی از فلسفه اینکه «من در طول زندگی‌ام آن را ساخته‌ام و به آن افتخار می‌کنم».

1972 Cadillac Eldorado
1972 Cadillac Eldorado

جیمی فاکس: اسب!
جیمی فاکس، کسی است که نقش‌های خوانندگان غمگین بلوز، رئیس‌جمهور امریکا و یک تفنگدار دریایی را بازی کرده است، ولی یکی از نقش‌های اخیری که بیشتر در ذهن‌ها ماندگار بوده، مربوط به فیلم «جَنگوی رها شده» به کارگردانی تارانتینو بوده است.

Jamie Foxx
Jamie Foxx

تمام طول فیلم در مورد شخصیت «جنگو» است که خودش از بردگی آزاد می‌شود و برای آزاد کردن همسرش از یک مزرعه‌دار بی‌رحم تلاش می‌کند. شاید اسبی که جیمی فاکس در این فیلم با آن سواری می‌کند، یک نماد متمایز از دنیای وسترن باشد.

Django Unchained
Django Unchained

اسب چیزی است که «فاکس» به خوبی آن را هدایت کرده و تارنتینو نیز به‌ زیبایی از عهده کارگردانی فیلم برآمده است.

منبع: automoblog

درباره نویسنده

تصویر پروفایل مسعود انیس حسینی

مسعود انیس حسینی، مترجم اخبار و مطالب در سایت پدال

28 دیدگاه

   1. آرمااااان
    سوابق: (358 دیدگاه) ,

    اخ گفتی جیسون استتهام عشقه،آرنولد شوراتزنگر که آخرشه

    پاسخ
   2. هانیه
    سوابق: (8 دیدگاه) ,

    برادره من جیسون استاتهام تو ترنسپورتر آئودیه نه بی ام دبلیو

    پاسخ
   3. سبحان
    سوابق: (49 دیدگاه) ,

    جیسون استاتهام = آئودی A8
    :)))

    پاسخ
 1. تصویر پروفایل سعید
  سعید
  سوابق: (478 دیدگاه) ,

  جای پائول واکر و جیسون استاتهام و وین دیزل هم خالی بود البته اینها همه شخصیت ماشینای خودشون داشتن جی تی ار و ائودی و ماسل ها راستی بچها یه پک کامل یکی برام اورده تمام سری های جیمز باند از شون کانری تا دنیل گریک با اینکه بعضیاشون دیدم ولی هر شب یکی میبینم خیلییییییییییی میچسپه الانم دارم از توی لپتاپ سازمان جاسوسی انگلیس این کامنتو میزارم اوه اوه بچها یه نفر اومده من باید برم بکشمش فعلا بای (-:

  پاسخ
   1. تصویر پروفایل MjM
    MjM
    سوابق: (348 دیدگاه) ,

    این مقایسه با توجه به شخصیت و نقش های بازیگراست نه ماشینی که تو فیلم سوارش شدن!! 🙂

    پاسخ
  1. آرمااااان
   سوابق: (358 دیدگاه) ,

   اسم جیسون که میاد یاد ماشینای لوکس آئودی میوفتم

   پاسخ
 2. احسان(احسان)
  سوابق: (2467 دیدگاه) ,

  جایگزین رابرت دووال و مایکل کین بی نقص بود.مطلب جالبی بود.خوشمان امد

  پاسخ
 3. mohsen
  سوابق: (4 دیدگاه) ,

  پس عشق من جیسون استاتهام کجاست؟ عاشق بازیشم مخصوصا تو پارکر که بنتلی میروند

  پاسخ
 4. احمد باقری
  سوابق: (4715 دیدگاه) ,

  بالاخره یه جوری ماشینها رو به شخصیتها ربط داد.

  پاسخ
 5. edris
  سوابق: (42 دیدگاه) ,

  من از جیسون استاتهام.جانکلود وندام و دنیل گریگ خوشم میاد جانکلود بیشتر با موتور bmwهست تا ماشین

  پاسخ
 6. باربد.فقط شورولت.فقط کامارو
  سوابق: (811 دیدگاه) ,

  ممنون آقای انیس حسینی.مقاله ی جالبی بود.
  با اون آرنولد حال کردم واقعاً مرتبط با اون خودرو است.خیلی ها میتونستن تو این لیست باشن مثل مارک والبرگ و کامارو.
  ارون پائول و ماستنگ GT.

  پاسخ
 7. وینسنت پرایس
  سوابق: (584 دیدگاه) ,

  آقای مسعود انیس حسینی دست شما درد نکنه . خیلی خوب بود . من هم مثل آقا باربد با آرنولد خیلی حال کردم . هامر خیلی با شخضیت آرنولد جور هست . جای آقای ملقب به راک و آقای تام کروز هم خالیه . خیلی شول اس اس ۴۵۴ به این دو نفر میاد .

  پاسخ
  1. وینسنت پرایس
   سوابق: (584 دیدگاه) ,

   جای آقای کییچی سوچیا هم خیلی خالی بود . هاچی روکو با آقای سوچیا عجین شده . دریفتهای معرکش توی فیلم توکیو دریفت رو هیچوقت فراموش نمیکنم . من که همیشه به یادش هستم .

   پاسخ
 8. saeid
  سوابق: (180 دیدگاه) ,

  in the name of God

  cars’ world
  just meant by paul walker
  full stop !!!
  supra w-sport ….

  پاسخ
 9. رهگذر
  سوابق: (353 دیدگاه) ,

  به این یارو ارنولد بیشتر میاد اونیماگ باشه!

  پاسخ
 10. Just american car
  سوابق: (82 دیدگاه) ,

  جای پائول واکر و وین دیزل بسیار خالی بود

  پاسخ
 11. بنده خدا
  سوابق: (233 دیدگاه) ,

  سلام.جای وین دیزل و جکی چان با شورولت و میتسوبیشی خالیه.

  پاسخ
 12. تصویر پروفایل سروش
  سروش
  سوابق: (47 دیدگاه) ,

  قابل توجه بعضی از دوستان استاتهام تو یکی از انتقال دهنده ها bmw سوار میشد
  جای جمشید هاشم پور و پراید وانت خالی بود

  پاسخ

دیدگاه شما چیست؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی پذیرفته نمی‌شوند. برای تغییر آواتار خود می‌توانید از سایت گراواتار استفاده نمایید.
x