معرفی غیرقابل‌اعتمادترین شاسی‌بلندها و پیکاپ‌های بازار

همواره در مطالعات و نظرسنجی‌های انجام شده توسط جی دی پاور و کانسومر ریپورتز لیستی از مطمئن‌ترین و غیرقابل‌اعتمادترین خودروها منتشر می‌شود. جی دی پاور پس از نظرسنجی از حدود 35 هزار مالک اولیه خودروهای سه‌ساله لیست خود را منتشر کرده و البته نتایج به دست آمده توسط کانسومر ریپورتز نیز چنین نتایجی را تأیید می‌کنند.


تمرکز ما در این نوشتار روی تراک ها مخصوصاً شاسی بلندهای شکل گرفته بر پایه پیکاپ ها، کراس اوورهای شهری و پیکاپ ها می‌باشد؛ اما درباره دیگر کلاس‌ها، ما با شناسایی خودروهایی که پایین‌ترین نمره را در بخش دوام قوای محرکه مطالعه جی دی پاور به دست آورده‌اند تحقیق خود را آغاز کرده و سپس آن‌ها را از لیست تراک ها و شاسی بلندها فیلتر کرده‌ایم.

ذکر این نکته مهم است که ما از بین دو منبع موردمطالعه هیچ مینی‌ون غیرقابل‌اعتمادی پیدا نکرده‌ایم هرچند داج گرند کاروان که به زودی بازنشسته می‌شود نزدیک‌ترین خودرو به امتیاز قوای محرکه زیر متوسط جی دی پاور بوده اما از طرف دیگر در رتبه‌بندی کانسومر ریپورتز امتیاز کلی سه از پنج را کسب کرده است. ما به همین دلیل در لیست خود پیکاپ لایت دیوتی را نیز پیدا نکرده‌ایم. اگرچه شورولت سیلورادو امتیاز زیر متوسط از جی دی پاور را به خاطر دوام قوای محرکه خود کسب کرده اما در کانسومر ریپورتز امتیاز کلی دو از پنج را به دست آورده و از نظر فنی مهم امتیاز خوبی را نشان داده است.

 1. رم 2500/3500


پیکاپ های هِوی دیوتی رم 2500 و 3500 از نظر میزان دوام قوای محرکه پایین‌ترین امتیاز را از طرف جی دی پاور دریافت کرده‌اند و پایین‌تر از تمامی محصولات شورولت، جی ام سی و فورد قرار دارند. مدل سه و نیم تنی 2500 و یک تنی 3500 امتیازهای بسیار کمی را در مطالعه کانسومر ریپورتز به دست آورده‌اند. این مجله معتبر به مشکلات احتمالی سیستم تعلیق و سوخت پیکاپ های رم اشاره کرده است.

 1. لندروور رنجروور اسپورت


شاسی‌بلند لوکس و گران‌قیمت رنجروور اسپورت عملکرد خوبی داشته اما از نمره پایین جی دی پاور به قابلیت اطمینان قوای محرکه خود رنج می‌کشد. کانسومر ریپورتز نیز نظر مشابهی داشته و به این خودرو امتیاز یک از پنج را در بحث قابلیت اطمینان دیده شده و تخمینی داده است. این خودرو جزو 10 خودروی بد سال 2017 کانسومر ریپورتز نیز بوده است.

 1. اینفینیتی QX60


شاسی‌بلند لوکس و میدسایز اینفینیتی QX60 امتیاز مشابهی با خودروی رتبه بالاتر یعنی نیسان پث فایندر داشته و در قابلیت اطمینان قوای محرکه، بدنه و کابین امتیاز پایین‌تر از متوسط را کسب کرده است. در بحث تجهیزات نیز امتیاز متوسط به این خودرو تعلق گرفته است. کانسومر ریپورتز نیز کمترین امتیاز را برای قابلیت اطمینان مشاهده شده اعطا کرده و گیربکس و سیستم محرکه این خودرو مشکلاتی را داشته است. انتظار می‌رود مدل فعلی این خودرو کمی بهتر عمل کند.

 1. نیسان پث فایندر


کراس اوور میان‌سایز نیسان پث فایندر امتیاز پایین‌تر از متوسط جی دی پاور برای قابلیت اطمینان قوای محرکه، بدنه و کابین دریافت کرده اما در بخش تجهیزات جانبی عملکرد خوبی داشته است. کانسومر ریپورتز نیز در بحث قابلیت اطمینان مشاهده شده امتیاز یک از پنج را به پث فایندر داده و به مشکلات مهم در گیربکس و قوای محرکه اشاره داشته است.

 1. جیپ گرند چروکی


جی دی پاور در بخش‌های اطمینان قوای محرکه و همچنین دوام تجهیزات جانبی امتیاز پایینی را به جیپ گرند چروکی داده است اما دوام بدنه و کابین شاسی‌بلند نمادین جیپ خوب بوده است. کانسومر ریپورتز نیز پایین‌ترین امتیاز قابلیت اطمینان خود را به این شاسی‌بلند داده است.

 1. جیپ چروکی


کراس اوور جمع‌وجور و شیک جیپ یعنی چروکی امتیاز پایینی در بخش‌های قوای محرکه و تجهیزات جانبی دریافت کرده و البته نمره بدنه و کابین آن نیز متوسط بوده است. کانسومر ریپورتز مدل سال 2014 چروکی را دارای پایین‌ترین میزان اطمینان دانسته اما مدل سال 2017 توانسته دو امتیاز کسب کند. بزرگ‌ترین نگرانی‌های این خودرو به مشکلات گیربکس و قوای محرکه مربوط می‌شود.

 1. شورولت سابربن/جی ام سی یوکان XL


شاسی‌بلند بسیار بزرگ شورولت سابربن پایین‌ترین امتیازها را از جی دی پاور به دست آورده اما یوکان XL در این بخش رتبه‌بندی نشده است. کانسومر ریپورتز نیز می‌گوید هر دو خودرو تنها یک امتیاز از پنج امتیاز ممکن برای قابلیت اطمینان پیش‌بینی شده را به دست آورده‌اند.

منبع: motor1

درباره نویسنده

شاهین احمدزاده، نویسنده و مترجم مطالب مربوط به دنیای خودرو در سایت پدال

مطالب مرتبط

41 دیدگاه

 1. Alirezaasg5
  سوابق: (244 دیدگاه) ,

  نمیخوام بحث را بندازم ولی یادتونه تو پست کارکرد بالای سیصد تا هی میگفتین پس فولکس کو؟؟؟ داداش بیا الانم فولکس کو؟؟ اصن این چیزا برام مهم نیست ولی اول از همه یاد بگیریم از چیزی خوشمون نمیاد بلند بلند فکر نکنیم از چیزی خوشمون نمیاد ساده از کنارش بگذریم بلکه خیلیا خوششون میاد و باعث ناراحتی نشیم … امرییکایی بازو المانی بازو ژاپنی باز نداریم،عشق به ماشین مشترکه بعید میدونم کسی باشه از موستانگ خوشش نیاد و همچنین بعید میدونم کسی باشه مرسدس 300 sl رو ببینه وتودلش قربون صدقش نره…پس هر خودروسازی تو جایگاه خودش کلی خدمات به صنعت خودروسازی ارایه کرده و تو جای خودش محترمه

  پاسخ
  1. Maximus
   سوابق: (325 دیدگاه) ,

   در هر دو لیست ژاپنی ها و امریکایی ها سر دم دار بودن و اثری از ژرمن ها نبود !
   اونجا بادوام ترین بودن و اینجا غیر قابل اعتماد ترین هستند !
   حرفم اینه که این آمار ها ارزش ناراحت کردن بقیه رو ندارن .

   از این لیست هم رنج روور رو انتخاب میکنم ❤❤❤

   پاسخ
   1. علی آقا
    سوابق: (243 دیدگاه) ,

    البته تنها ژاپنی لیست نیسانه (اینفینیتی)

    پاسخ
  2. امیرمحمد
   سوابق: (230 دیدگاه) ,

   رفیق این پستا زیادن و به اعتبار هیچ کدومشونم اعتماد بالایی نمیشه داشت موضوع اینه که بعضی از دوستامون یاد بگیرن وقتی شرایط لیست به نفعشونه سعی در ناراحت کردن بقیه نکنند تا موقعی که همه چیز علیهشونه دقیقا مثل همین پست بقیه مثل خودشون باهاشون رفتار نکنن

   پاسخ
  3. Alirezaasg5
   سوابق: (244 دیدگاه) ,

   جالب برام اینه که یه سری از دوستان معمولا زیر اینجور پستا غیب میشن.مرد باش دو طرف داستانم ببین

   پاسخ
   1. علی
    سوابق: (218 دیدگاه) ,

    احتمالا بنده خدا به شدت مشغول دادن دیسلایک فیک به دشمنان فرضیه.

    پاسخ
   2. امیرمحمد
    سوابق: (230 دیدگاه) ,

    بله دقیقا بعضی از دوستامون که هممونم میشناسیمشون زیر اینجور پستا یجوری غیب میشن انگار نه انگار که یه زمانی با تمام توانشون درحال تخریب و بدگویی های توخالی و صدمن یه غاز بودن الانم یعنی تظاهر میکنن این پستو ندیدن😂😂😂

    پاسخ
  4. ADAK
   سوابق: (564 دیدگاه) ,

   پس “”””هر”””” خودروسازی تو جایگاه خودش کلی خدمات به صنعت خودروسازی ارایه کرده و تو جای خودش محترمه !!؟!!؟

   حتی ایراخرو ؟!!!؟!؟!

   پاسخ
 2. پیکان جوانان گوجه ای
  سوابق: (868 دیدگاه) ,

  الان خوبه به عنوان طرفدار بنز بیام ژاپن و امریکا مسخره کنم خوب معلوم نه ومثل دفعات قبل که گفتم و کلی منفی هم گرفتم بازم میکم این امارهمش مزخرف و چرت هستش و من اصلا این امار قبول ندارم چون مثل همیشه برندهای معروف و مدلهای پرفروش مورد نقد قرار گرفته در حالی که همه خودروهای بالا عالی هستن مخصوصا سالارشون جیپ گرند چروکی که دیگه سلطان هستش

  پاسخ
  1. Maximus
   سوابق: (325 دیدگاه) ,

   داداش اونا یه چیزی گفتن … بخشش از بزرگان است … شما بزرگی … شما گذشت کن

   پاسخ
 3. Pooriya:::BMW:::GERMANY
  سوابق: (410 دیدگاه) ,

  هر جا سخن از غیر قابل اطمینان هست نام آمریکایی می درخشد ?????

  پاسخ
  1. محمد
   سوابق: (934 دیدگاه) ,

   مطمئنی؟؟؟ مطمئن ماییم بقیه اداشو در میارن

   پاسخ
 4. الف.ی
  سوابق: (1463 دیدگاه) ,

  هیچ وقت به این لیست ها اهمیت بیش از اندازه ندادم
  از من میشنوید شما هم زیاد اهمیت ندید

  پاسخ
 5. امیر
  سوابق: (611 دیدگاه) ,

  حیف شد اینفینیتی در این لیست بود.در کل اینجا به قدرت خودروسازی ژرمن ها پی می بریم!

  پاسخ
  1. امیر
   سوابق: (611 دیدگاه) ,

   و البته شاسی بلندهای فوق العاده تویوتا و لکسوس و بقیه ژاپنی ها و همچنین پیکاپ تراک های بی نظیر آمریکایی مثل فورد f-150 و شورولت سیلورادو…

   پاسخ
 6. #ali.m#
  سوابق: (1840 دیدگاه) ,

  این دوتا ماشین نیسان(تنها ژاپنی لیست ) به تازگی به روز شدن .
  احتمال زیاد تو نسخه جدید وضعیتشون بهتر باشه .

  پاسخ
  1. امیرمحمد
   سوابق: (230 دیدگاه) ,

   رفیق تو پست قبلی که راجب خودروهایی با کارکرد بالای ۳۰۰ هزار بود با تمام توانت تازوندی الان چه حرفی برای گفتن داری؟؟!خیلی دلم میخواد بدونم امثال شماها که با یه لیست که به اعتبارش کوچیک ترین اعتمادی نیست سعی در ناراحت کردن بقیه میکنید تو این جور مواقع که همه چیز به ضررتونه چه عکس العملی نشون میدید؟?

   پاسخ
   1. #ali.m#
    سوابق: (1840 دیدگاه) ,

    اگر تو اون پست یک کامنت در جهت کوبیدن المانی ها از من پیدا کردی بگو من کلا از پدال میرم دیگه هم کامنت نمیذارم .
    مخلصم. ✋

    پاسخ
    1. امیرمحمد
     سوابق: (230 دیدگاه) ,

     #تلاش_محقرانه در جهت کوبیدن ایران خودرو و سایپا که نبوده احیانا؟؟!

    2. #ali.m#
     سوابق: (1840 دیدگاه) ,

     در جواب تلاش محقرانه یک نفر اینو نوشتم .نه تخریب ماشین خاصی .
     شما گفتی با تمام توانم تازوندم .?
     ولی من اصلا حرفی نزدم.?
     اصلا نه اون پست .تو هر پست دیگه ای هر توهینی از من دیدی بگو تا حرفی ک تو کامنت بالا گفتم عملی کنم.

     مخلصم✋

   2. datsun
    سوابق: (1346 دیدگاه) ,

    تو اون صفحه یکی از دوستان گفت برندهای آلمانی لوکس دارای تکنولوژی و پیچیدگی هستن به همین خاطر براشون مشکل پیش میاد که من بهش گفتم فولکس یه برند غیر لوکسه و با تویوتا رقابت میکنه چرا اون تو لیست نیست.
    حالا اگه حرف من باعث ناراحتی شما شد من معذرت میخوام.

    پاسخ
    1. امیرمحمد
     سوابق: (230 دیدگاه) ,

     datsun عزیز ناراحتی من و بقیه ی دوستای المانی باز از شما نیستش که شما بخوای عذر خواهی کنی از فضاییه که یه عده از کاربرا به وجود اوردن و با گزاشتن کامنت هایی که مثالشو در اون پستی که گفتم دیدیم باعث تحریک کردن طرفداران خودروهای مختلف و درنتیجه ایجاد تشنج در سایت میشن کسی که ماشین باز واقعی باشه به خودش اجازه نمیده به هیچ خودروساز معتبری توهین کنه ولی همونطور که قبلا گفتم جواب یه سری از دوستانو اگر ندی فکر میکنن کارشون درسته و باعث ادامه ی این بی احترامی ها میشن

 7. امیرمحمد
  سوابق: (230 دیدگاه) ,

  ماشالا امریکا و ژاپن که گل کاشتن رفقا بیاین بازم برامون از قابلیت اعتماد پایین المانیا بگید??

  پاسخ
  1. T.H.M
   سوابق: (571 دیدگاه) ,

   الان خودت که ضد کامنت بالات، کامنت گذاشتی. میگی لیستی که به اعتبارش کوچک ترین اعتمادی نیس، بعد میای اینجوری میگی. بعد میگی سعی در ناراحت کردن بقیه دارین، در حالیکه خودت با این کامنتت میخوای حرص بقیه رو دربیاری. برادر من این مطلب فقط مربوط به شاسی بلند ها و پیکاپ ها هستش. همین سایت motor1 چند روز قبل از این مطلب، مطلب مربوط به غیرقابل اطمینان ترین ماشین های سواری در جاده رو گذاشته بود که از ده تا یکیش مرسدس بود. درحالیکه یه ژاپنی هم توش نبود. پس آلمانی هم هست.زیاد نگران نباش! همونطور که اینجا ژاپنی بود ولی آلمانی نبود. اگه پدال خوشش میاد اون مطلب رو هم بذاره. هم چنین اگه پدال خوشش میاد و به ضررش نیس سه تا مطلب پایین رو هم بذاره که اتفاقا زودتر از این مطلب منتشر شده و باید زودتر میذاشت:
   1- قابل اطمینان ترین شاسی بلندها و کراس اوورها که دقیقا مقابل همین مطلب اینجا هستش (14تا) که 9 تا ژاپنی و 2تا آمریکایی و 2تا کره ای و یک آلمانی هستش.
   2- قابل اطمینان ترین ماشین های سواری (13 تا) که 9تا ژاپنی و 3 تا آمریکایی و یک آلمانی توش هست
   3- غیر قابل اطمینان ترین ماشین های سواری (10تا) که یکیش هم مرسدس هستش درحالیکه یه ژاپنی هم توش نیس.
   پدال این مطالب رو هم بذار لطفا. البته بگم من خودم هم خیلی این لیستا برام مهم نیس. بلکه حرف خود مردم مالک و تجربه ی اونا تو عمل برام مهم تره. ولی خوب چون اینجا به یکیش اشاره شده، لازمه بقیش هم گفته شه که یه عده توهم برشون نداره و مدام تیکه نندازن.
   اان باز یه عده میگن اومدی آلمانی ها رو تخریب کنی!!! اگه یکی اینو بگه کلمو میکوبونم تو دیوار 🙂 .من فقط گفتم همه ی مطالب مربوطه باید گفته شه. همین. یکبار دیگه هم میگم. من هم ژاپنی ها رو دوست دارم هم آلمانی ها و هم آمریکایی ها. ولی خوب عاشق ژاپنی ها هستم به دلایلی. مثل خود شما که ماشینای یه کشور رو بیشتر از بقیه دوست دارید. ولی این به معنای تنفر از بقیه نیس. متاسفانه یه عده اینو نمیفهمن و تهمت نابه جا به آدم میزنن. من هیچ وقت تخریب ماشینای آلمانی رو نکردم. یه گامنت از من پیدا کردید تو این حدود 500 تا کامنتم که تخریب کردم بگید تا دیگه کامنت نذارم. خدا شاهده ماشینای آلمانی رو خیلی دوست دارم. بارها هم ازشون تعریف کردم.
   ببخشید باز طولانی شد 🙂

   پاسخ
   1. امیرمحمد
    سوابق: (230 دیدگاه) ,

    رفیق شما خودت کامنتات در حد یه رمانه اون وقت معلومه حتی حال خوندن کامنت کامل منم نداشتی یا اگر کامل خوندیش متوجه نشدی که من چی گفتم من این کامنت رو گزاشتم تا شما و امثال شما متوجه بشین که وقتی به پشتوانه یه لیست که دقیقا به قول خودم کوچیکترین اعتباری بهش نیست شروع به کوبوندن علایق بقیه ی دوستان میکنید باعث ایجاد ناراحتی میشه و کامنت بالارو گزاشتم تا شما و امثال شما،مثل خودتون باهاتون برخورد بشه تا متوجه بشید که این طور رفتار ها چقدر باعث ناراحتی بقیه میشه حالا چه طرفداران خودرو های المانی چه امریکایی چه ژاپنی و حتی کره ای

    پاسخ
    1. T.H.M
     سوابق: (571 دیدگاه) ,

     همین الان یه کامنت از من رو ذکر کن که ماشینای آلمانی رو کوبوندم. دوستان فقط ببینند چند بار اینو گفتم و خواهش کردم ولی تا حالا حتی یه نفر هم از خود شما نتونستن پیدا کنن. اگرم چیزی بوده تخریب نبوده بلکه واقعیت بوده و اشتباهات و کثافت کاری هاشونو البته به جاش گفتم. جایی گفتم که امثال خود شما اومدن تخریب الکی کردن یا مطلب اشتباهی گفتن، بعد منم برای مقایسه یه چنین مطلبی مثل تقلب فولکس رو یاد آور شدم. تخریب الکی رو با واقعیت جواب دادم. هیچ وقتم شروع کننده نبودم که بدون دلیل بیام همچین چیزی رو بگم. در جواب یه کس دیگه ای که هدفش کوبوندن بوده گفتم. بازم میگم اگه کامنتی پیدا کردی بگو همین الان. این بار هزارمه دارم درخواست میکنم.

   2. امیرمحمد
    سوابق: (230 دیدگاه) ,

    T.H.M والا من ۲_۳ باری که کامنتات رو خوندم(شاید باورت نشه ولی به طور کامل?) هیچ چیزی جز بدگویی از المانی ها و تعریف و تمجید از ژاپنی ندیدم نمیدونم والا شاید من و بقیه دوستان منظورتو اشتباه فهمیدیم و شما داشتی تعریف میکردی?…اره مطمیینا همینه…

    پاسخ
    1. T.H.M
     سوابق: (571 دیدگاه) ,

     ای داد بیداد. هزار بار باید گفت. داداش گل من اگه چیزی در مورد آلمانی ها گفتم واقعیت بوده و به هیچ وجه تخریب و کوبوندن نبوده. از جمله تقلب فولکس. مگه تقلب فولکس واقعی نبوده؟ به این نمیگن تخریب. بازم میگم که تازه همینو یه دفعه و رو هوا و بدون دلیل نیومدم بگم. یا دوستان شما اومدن یه تیکه ای پروندن یا اشتباهی کردن، من اومدم این مثال رو زدم یا متناسب با موضوع مطلب اینو گفتم. هدفم نه بدگویی الکی بوده و نه اذیت کردن شما دوستان. اگه حرفای من بدگویی و تخریب بوده، پس داداش به آلمانی بازا هم نگاه کن. به اونا هم گیر بده که بارها واضح بوده هدفشون تمسخر و تخریب بوده اتفاقا. من نمیگم ژاپنی بازا یا آمریکایی بازا چیزی تا به حال نگفتن. به من ربطی نداره. ولی خودمو که میدونم هدفم چی بوده. شما میگی بد بوده هدفم من میگم نبوده. دیگه بحث فایده ای نداره. خدا جای حق نشسته و از درون همه ی ما خبر داره.

    2. Hamid...Audi
     سوابق: (586 دیدگاه) ,

     ترول ها از بین نمیروند بلکه از اکانتی به اکانت دیگر جابه جا میشوند!

 8. Hamid.Hellcat
  سوابق: (1143 دیدگاه) ,

  حالا این دی جی پاور یک شکری خورده دوستان خودتون و ناراحت نکنید

  پاسخ
 9. حسن
  سوابق: (225 دیدگاه) ,

  این یه امار از قابلیت اطمینان در مورد خودروها در هر برنده وگرنه رده بندیه قابلیت اطمینان برندها در 2018 توسط جی دی پاور به شرح زیره.
  1- لکسوس 2- پورشه 3-بیوک 4- اینفینیتی 5- کیا 6- شورولت 7- هیوندا 8-ب ام و 9- تویوتا 10- لینکلن 11- نیسان 12-هوندا 13-و غیره
  مساله ی بعد شما اول بذار یه ماشین مثه رم یا یه فول سایز اندازه ی یوکان بسازن بعد بیا بگو ما تونستیم شما نتونستی ما هم قبول میکنیم .
  اون سیصد هزارتا عملی بود این یه مقاله ی دست چین شده است زیاد جدی نگیریدش .
  هر چند همین را هم ما قبول میکنیم برا خوشحالی شما.

  پاسخ
 10. Fk
  سوابق: (209 دیدگاه) ,

  دوستان
  ما از معیارهای نظر سنجی اطلاعی نداریم
  زمانی میتونیم پذیرش یا رد کنیم که از معیارهاش اطلاع داشته باشیم
  مثال میزنم من خودم ب شخصه از المان ژاپن امریکا خودرو دیدم که نقص پیدا کرده بود
  نواقصی که شاید باور کردنی نبود ولی داشت
  هیچ ماشین بازی بر أساس نظر سنجی ماشین نمیخره
  این نظر سنجی واسه اونایی کاربرد داره که میخوان اولین خودرو خودشونو خریداری کنن
  اونم برای درصدی خیلی کم تا اونجا که من میدونم مبنای خرید خودرو هر کشوری با کشور دیگه متفاوته
  تو امریکا ایالت با ایالت فرق میکنه
  واسه خریدن خودرو حداقل تو المان و امریکا أولویت این نظر سنجی در پیت نیست

  پاسخ
 11. Saman
  سوابق: (177 دیدگاه) ,

  لطفن رنجروور و گراند چروکی را عفو کنید خیلی سالارن 😀

  پاسخ
 12. آرش آمریکایی
  سوابق: (564 دیدگاه) ,

  تنها کشورهایی که بیشترین و بهترین وانت و suv میسازن آمریکا و ژاپن هستن و البته کمپانی انگلیسی رنج روور
  شما انتظار داری کی تو این لیست باشه
  بهترینهای این لیست هم آمریکایی هستن

  پاسخ
 13. بهراد
  سوابق: (477 دیدگاه) ,

  همیشه وقتی حرفی از آ م ر ی ک ا ?? میومد وسط، سیل کامنت ها در جریان بود،بعید بنظر میرسه این مطلب رو ندیده باشن،

  اگر دقت کنید به حضورشون دوباره پی خواهید برد،خیلی مشکوک ??‍♀️و تابلو ⛔️هم هست.

  پاسخ
 14. Azad
  سوابق: (60 دیدگاه) ,

  کاش چند تا از این ((غیر قابل اعتماد))ها را میشد ما سوار بشیم!!یک عمر راحت بودیم.مخصوصا عاشق آمریکایی های این لیست هستم.رو چشم میذارمشون.

  پاسخ
 15. مهدی
  سوابق: (172 دیدگاه) ,

  چند وقت پیش من به (( لندروور رنجروور اسپورت )) گفتم قوطی منظورم شکلش بود همه منفی دادند ولی خیلی ناامیدکننده تر است ظاهرا
  70 درصد ارزش ماشین موتورش است

  پاسخ

دیدگاه شما چیست؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی پذیرفته نمی‌شوند. برای تغییر آواتار خود می‌توانید از سایت گراواتار استفاده نمایید.