چشم انداز

اعلام نتایج مطالعهٔ قابلیت اطمینان جی‌دی پاور سال 2019

قابلیت اطمینان خودروها یکی از مهم‌ترین و کلیدی‌ترین فاکتورها برای خریداران محسوب می‌شود. خودروهایی با قابلیت اطمینان بالا علاوه بر اینکه در طول سال‌های استفاده، مالک خود را کمتر راهی تعمیرگاه‌ها و نمایندگی‌ها می‌کنند، معمولاً در هنگام فروش مجدد (نمونه‌های دست‌دوم) نیز بیشتر ارزش اولیهٔ خود را حفظ می‌کنند. در همین رابطه، موسسهٔ جی‌دی پاور هرساله اقدام به بررسی قابلیت اطمینان محصولات خودروسازان مختلف می‌کند که حالا نتایج این مطالعه برای سال 2019 اعلام شده است. این تحقیقات سالانه شامل بررسی خودروهایی با عمر سه سال در مدت دوازده ماه می‌شود. این یعنی در بررسی امسال، خودروهای مدل 2016 طی دوازده ماه گذشته مورد ارزیابی قرار گرفته‌اند. این نتایج بر اساس پاسخ‌های نزدیک به 33 هزار مالک اولیهٔ خودروهای مدل 2016 در ایالات‌متحده به دست آمده است.

این مطالعه تعداد مشکلات و ایرادات در هر صد خودرو را اندازه‌گیری کرده و از این طریق خودروسازان را رتبه‌بندی می‌کند. امسال میانگین ایرادات کل صنعت خودروسازی با 4 درصد بهبود نسبت به سال گذشته به 136 ایراد در هر صد خودرو رسیده که کمترین میزان در تاریخ این بررسی‌ها است؛ بنابراین قابلیت اطمینان خودروها به بهترین سطح در طول تاریخ بررسی‌های جی‌دی پاور رسیده است. در این رابطه، معاون ارشد بخش خودروسازی جهانی در جی‌دی پاور آقای «دیو سارگِنت» طی بیانیه‌ای گفته است:

«هنوز نمی‌توان گفت همه‌چیز در خودروها عالی و بی‌نقص است اما امروزه قطعاً ماشین‌ها قابل‌اطمینان‌تر از همیشه شده‌اند و خودروسازان همواره با ایراداتی مثل مشکلات تعویض دنده یا خرابی‌های باطری در حال نبرد هستند».

امسال در این بررسی معتبر، تویوتا بر دیگر خودروسازان غلبه کرده است اما جنرال موتورز نیز با فاصلهٔ نزدیکی در تعقیب آن است و خودروسازان آلمانی هم بهبود قابل‌توجهی را تجربه کرده‌اند. در تحقیقات امسال، برای هشتمین سال متوالی، برند لوکس تویوتا یعنی لکسس بالاترین میزان قابلیت اطمینان را در بین تمامی برندها کسب کرده است. در هر صد خودروی ساخت این شرکت تنها 106 ایراد دیده شده است. در جایگاه دوم اما پورشه از گروه فولکس‌واگن با 108 ایراد در هر صد خودرو قرار دارد درحالی‌که تویوتا هم با تنها دو رتبه اختلاف نسبت به برند لوکسش، جایگاه سوم را از آن خود کرده است. برندهای جنرال موتورز یعنی شورلت و بیوک نیز به ترتیب رتبه‌های چهارم و پنجم را به خود اختصاص داده‌اند.

امسال خودروسازان آلمانی شامل ب‌ام‌و، مرسدس بنز و فولکس‌واگن در بررسی جی‌دی پاور همگی پیشرفت داشته‌اند و برای اولین بار در تاریخ سی‌سالهٔ این مطالعه، تمامی برندهای آلمانی بالاتر از میانگین کل صنعت خودروسازی قرار گرفته‌اند. از سوی دیگر، هرچند کرایسلر در بررسی امسال همچنان پایین‌تر از میانگین قرار دارد اما ایرادات محصولات این برند آمریکایی با کاهش چشمگیر 65 ایراد در هر صد خودرو به 146 ایراد رسیده و عنوان بیشترین بهبود و ارتقاء را به خود اختصاص داده است. پس از کرایسلر نیز مینی با کاهش 34 ایراد و سوبارو با کاهش 31 ایراد بیشترین پیشرفت را داشته‌اند.

هرچند کرایسلر امسال بیشترین پیشرفت و کاهش ایرادات را داشته است اما شریک آن یعنی فیات همچنان در قعر جدول بوده و با 249 ایراد در هر صد خودرو در آخرین رتبه قرار گرفته است. این یعنی مالکین محصولات فیات بیشتر وقت خود را در تعمیرگاه‌ها سپری می‌کنند! همین داستان در رابطه با لندروور هم وجود دارد چراکه این شرکت با 221 ایراد در هر صد خودرو، پس از فیات غیرقابل‌اطمینان‌ترین خودروها را تولید می‌کند. در همین حال، هرچند شاید کمی تعجب‌برانگیز باشد اما ولوو نیز با 204 مشکل در هر صد خودرو، عملکرد بسیار بدی در بررسی‌های جی‌دی پاور داشته است. تنها شرکتی که در مطالعهٔ امسال موردبررسی قرار نگرفته، تسلا است که دلیل این موضوع، اندازهٔ ناکافی نمونه‌ها عنوان شده است. در جدول زیر می‌توانید لیست کامل و رتبه‌بندی تمامی خودروسازان در مطالعهٔ قابلیت اطمینان جی‌دی پاور را مشاهده کنید:

رتبه خودروساز ایرادات در هر صد خودرو
1 لکسس 106
2 پورشه 108
3 تویوتا 108
4 شورلت 115
5 بیوک 118
6 مینی 119
7 ب‌ام‌و 122
8 آئودی 124
9 هیوندای 124
10 کیا 126
11 اینفینیتی 128
12 فولکس‌واگن 131
13 مرسدس بنز 134
14 سوبارو 136
میانگین 136
15 نیسان 137
16 کرایسلر 146
17 فورد 146
18 هوندا 146
19 لینکلن 147
20 میتسوبیشی 158
21 مزدا 159
22 جی‌ام‌سی 161
23 کادیلاک 166
24 جیپ 167
25 جگوار 168
26 آکورا 171
27 رم 171
28 دوج 178
29 ولوو 204
30 لندروور 221
31 فیات 249

نکتهٔ جالب در رابطه با نتایج مطالعهٔ امسال این است که خودروهای غیر لوکس قابلیت اطمینان بالاتری نسبت به نمونه‌های لوکس داشته و خودروهای لوکس به‌طور متوسط با مشکلات بیشتری نسبت به ماشین‌های معمولی مواجه می‌شوند. در بررسی قابلیت اطمینان 2019 جی‌دی پاور، برای اولین بار برندهای غیر لوکس رتبه‌های به‌مراتب بهتری نسبت به برندهای لوکس کسب کرده‌اند. این مطالعه نشان می‌دهد که در هر صد خودروی لوکس موردبررسی به‌طور متوسط 141 ایراد وجود دارد درحالی‌که این عدد در خودروهای غیر لوکس 135 ایراد است. البته این بدان معنا نیست که همهٔ خودروهای لوکس ایرادات بیشتری دارند زیرا دو شرکت لکسس و پورشه به‌عنوان برندهای لوکس در رتبه‌های اول و دوم قرار گرفته‌اند.

در این مطالعه علاوه بر بررسی قابلیت اطمینان محصولات خودروسازان مختلف، بیست سگمنت بزرگ نیز توسط جی‌دی پاور مورد ارزیابی قرار گرفته و قابل‌اطمینان‌ترین خودروهای هر سگمنت معرفی می‌شوند. در این قسمت، امسال لکسس، تویوتا، ب‌ام‌و، شورلت و بیوک تنها برندهایی هستند که بیش از یک جایزهٔ بیشترین قابلیت اطمینان را کسب کرده‌اند درحالی‌که شورلت با سه جایزه، پرافتخارترین برند در این قسمت محسوب می‌شود. علاوه بر این، امسال برای اولین بار جایزهٔ قابل‌اطمینان‌ترین خودروی کل صنعت خودروسازی هم به این مطالعه اضافه شده که این جایزه امسال به پورشه 911 تعلق گرفته است. قابلیت اطمینان این خودرو نسبت به سال قبل به میزان چهار درصد بهبود پیدا کرده و ایرادات آن با شش عدد کاهش، به 136 ایراد در هر صد دستگاه رسیده است. جدول زیر قابل‌اطمینان‌ترین خودروها در سگمنت‌های مختلف را نشان می‌دهد:

سگمنت خودرو
خودروهای کوچک شورلت سونیک
خودروهای کامپکت بیوک ورانو
خودروهای کامپکت اسپرت مینی کوپر
خودروهای کامپکت چندمنظوره کیا سول
خودروهای کامپکت لوکس لکسس ES
خودروهای متوسط تویوتا کمری
خودروهای متوسط اسپرت دوج چلنجر
خودروهای متوسط لوکس ب‌ام‌و سری 5
خودروهای بزرگ بیوک لاکراس
شاسی‌بلندهای کوچک فولکس‌واگن تیگوآن
شاسی‌بلندهای کوچک لوکس آئودی Q3
شاسی‌بلندهای کامپکت شورلت اکوئناکس
شاسی‌بلندهای کامپکت لوکس ب‌ام‌و X3
شاسی‌بلندهای متوسط هیوندای سانتافه
شاسی‌بلندهای متوسط لوکس لکسس GX
شاسی‌بلندهای بزرگ فورد اکسپیدیشن
پیکاپ‌های متوسط نیسان فرونتیر
پیکاپ‌های بزرگ سبک تویوتا تاندرا
پیکاپ‌های بزرگ سنگین شورلت سیلورادو HD
مینی‌ون‌ها کرایسلر تاون‌اند کانتری
کل صنعت خودروسازی پورشه 911

 

 

برچسب ها

امیر دهقان

نویسنده و مترجم سایت پدال، دانشجوی کارشناسی ارشد رشته حقوق خصوصی

مطالب مشابه

‫۴۲ دیدگاه

 1. مهدی

  ۲۶ بهمن ۱۳۹۷
  سوابق: (712 ديدگاه)

  سانتافه عالی عمل کرده

  1. NAVID۰۰۹۸

   ۲۶ بهمن ۱۳۹۷
   سوابق: (2270 ديدگاه)

   سانتافه رو وِل کن ، پورشه ۹۱۱ رو بِچَسب که در این کلاس و حجم مهندسی پیچیده ، شاهکار کرده .

   معمولاً در چنین کلاسی ، بیشتر خودروها قابلیت اطمینان ضعیفی دارند ، اما پورشه تمام معادلات رو به هم ریخته .

   در مورد تویوتا و لکسوس هم حرفی واسه گفتن باقی نمیمونه ، فقط به دوستان پدالی پیشنهاد میکنم یکبار هم که شده داخل هر مدلی از لکسوس که دوست داشتین بشینید و حتی اگر توانستید رانندگی بکنید تا متوجه تفاوت فاحش کیفیت لکسوس با باقی برندها بشین .
   هنوز سوار لکسوس ES مدل ۲۰۰۸ با کارکرد بالا میشید ، دیگه دوست ندارین از خودرو دل بکنید .

   1. مهدی

    ۲۶ بهمن ۱۳۹۷
    سوابق: (712 ديدگاه)

    اتفاقا هیوندا در کلاسی رقابت میکنه که قابلیت اطمینان برای مشتری ازرش بسیار بالایی داره در کلاس پورشه مشتری ثروتمند پرفورمنس و صدای اگزوز براش مهمه چند هزار دلار خرج اضافه زیاد مهم نیست

    1. محمد

     ۲۷ بهمن ۱۳۹۷
     سوابق: (1437 ديدگاه)

     واسه من جالب اینه که فرنسویها حضور ندارن
     رنو – پژو – سیتروئن – حتی دی اس!!!
     که البته چون بازار آمریکاست، زیاد اعتنایی به فرانسویها نداره و حضور ندارن تو بازار آمریکا
     با وجودی که پیشرفت خوبی کردن
     اما هنوز هم درک نمیکنم عدم حضورشون رو تو بازار آمریکا

 2. Khosrow

  ۲۶ بهمن ۱۳۹۷
  سوابق: (1382 ديدگاه)

  موسسه امریکایی باشه اینم میشه نتیجه بررسی هاش ..

  1. Amir Machine

   ۲۶ بهمن ۱۳۹۷
   سوابق: (640 ديدگاه)

   باز خودروسازان و ماشین‌های آمریکایی به موفقیتی رسیدن و بهونه‌های مسخره و مضحک شروع شد!
   کانسومر ریپورتز هم آمریکاییه اما نتیجه بررسی‌هاش برای شماها معتبرترین نتایج دنیاس!
   اما وقتی نتایج باب میل نباشه، اون منبع میشه:
   جانب‌دار
   متعصب
   نامعتبر
   دروغگو
   رشوه‌بگیر
   و…

  2. Mآsكvيch

   ۲۶ بهمن ۱۳۹۷
   سوابق: (72 ديدگاه)

   نتیجش چی شد مگه؟ ٨ تا برندشون زیر میانگینه!!!!

  3. Mad.z.Max

   ۲۶ بهمن ۱۳۹۷
   سوابق: (446 ديدگاه)

   بخدا از خوندن اینجور کامنتای پر از غرض ورزی و کینه خسته شدم

   1. Amir Machine

    ۲۶ بهمن ۱۳۹۷
    سوابق: (640 ديدگاه)

    همه‌مون خسته شدیم ولی واقعیت با این چیزا تغییر نمیکنه
    رتبه‌های چهارم و پنجم، آمریکایی (شورلت و بیوک)
    از بیست سگمنت، قابل‌اطمینان‌ترین ماشین‌های هشت سگمنت، آمریکایی
    پرافتخارترین برند تو بخش سگمنت‌ها با سه جایزه، آمریکایی (شورلت)
    بیشترین بهبود، آمریکایی (کرایسلر)

    1. Elmiraj

     ۲۶ بهمن ۱۳۹۷
     سوابق: (1191 ديدگاه)

     Amir Machine@
     بهبود گروه کرایسلر واقعا چشمگیره … چون هدایت کامل گروه افتاده دست مایک مانلی ، کسی که داره همه برند ها رو احیا می کنه و همین دیروز بود که دستور وارد شدن کانسپت مازراتی آلفیری را به خط تولید داده ….))))))
     .
     .
     .
     هر چند جایگاه Jeep با چندین پله صعود به میانه جدول نزدیک شده ، اما جیپ باید در بین ۵ تای اول باشه…

  4. mehran911

   ۲۶ بهمن ۱۳۹۷
   سوابق: (1770 ديدگاه)

   همه چیز را زیر سوال نبریم
   .
   (( امسال خودروسازان آلمانی شامل ب‌ام‌و، مرسدس بنز و فولکس‌واگن در بررسی جی‌دی پاور همگی پیشرفت داشته‌اند و برای اولین بار در تاریخ سی‌سالهٔ این مطالعه، تمامی برندهای آلمانی بالاتر از میانگین کل صنعت خودروسازی قرار گرفته‌اند.))
   این بهترین چیزه
   خیلی فایده نداره پورشه همیشه اون بالا باشه اینکه همه صنعت خودروسازی آلمان خوب باشن ی چیز دیگه است
   .
   تو متن نوشته
   ((( امسال برای اولین بار جایزهٔ قابل‌اطمینان‌ترین خودروی کل صنعت خودروسازی هم به این مطالعه اضافه شده که این جایزه امسال به پورشه 911 تعلق گرفته است)))
   اما با این جمله که نوشته این جایزه امسال به پورشه ۹۱۱ تعلق گرفت خیلی موافق نیستم‌
   چون آمار کلی تاریخ این نظر سنجی میگه :
   (((( پورشه 911 نیز با 48 مشکل در هر 100 خودرو، کمترین تعداد مشکلات در بین تمام خودروها در سال جاری را داشته و رکورددار تاریخی این مطالعات نیز محسوب می‌شود))))
   پورشه ۹۱۱ با کیفیت ترین خودروی تاریخ خودروسازی بوده ، همیشه ، نه فقط امسال …
   .
   به این موضوع دقت کنید که مثلا خودروهای تولیدی لکسس بصورت میانگین ۱۰۶ مشکل دارن حالا ببینید ۹۱۱ چیه که با اون سطح از تکنولوژی فقط ۴۸ مشکل داره یعنی کمتر از نصف بهترین رکورد کسب شده
   .
   ۹۱۱ شاهکار صنعت خودروسازیست

   1. جی کلاس مرسدس

    ۲۶ بهمن ۱۳۹۷
    سوابق: (146 ديدگاه)

    اره شما درست میگی خیله همه برندها بالاتر از میانگین باشن این نشون میده قدرت خودروسازی المان رو واقعا بهترین هستن در کیفیت

   2. mehran911

    ۲۶ بهمن ۱۳۹۷
    سوابق: (1770 ديدگاه)

    دقیقا خودروسازی آلمان واقعا خوب عمل کرد بخصوص فولکس واگن که از سال ۲۰۱۶ برنامه خاصی برای بهبود کیفیت محصولاتش گرفت و تقریبا در همه این نظر سنجی ها پیشرفت داشته
    البته از بهبود عالی آمریکایی ها هم نباید غافل شد واقعا خوب کار کردن
    .
    ی نکته بگم آماری که من بالا از ۹۱۱ نوشتم مربوط به IQS بود اما آمار پست مربوط به VDS هستش
    .
    حالا شاید بد نباشه آمار سازمان بازرسی و استاندار آلمان TÜV رو هم که از سال ۱۸۰۰ تاسیس شده هم ببینید ( ۲۰۰ سال پیش فکر بازرسی و استاندارد بودن اونموقع ایرانی ها …)
    لینکش رو در کامنت پایین میزارم
    این موسسه در بازه های متعدد از ۲ تا ۱۲ سال قابلیت اطمینان خرابی خودروها رو در نظر میگیره
    پیشنهاد میکنم همه ی بازه های زمانی رو ببینید

    1. mehran911

     ۲۶ بهمن ۱۳۹۷
     سوابق: (1770 ديدگاه)

     میتونید
     tuv report رو در گوگل سرچ کنید همون اولین گزینه همه چیز مشخصه …
     یا برید لینک زیر
     http://www.anusedcar.com
     اینم
     ۱۰ تا ۱۱ سال
     http://www.anusedcar.com/index.php/tuv-report-year-age/2017-10-11/576

    2. Amir Machine

     ۲۶ بهمن ۱۳۹۷
     سوابق: (640 ديدگاه)

     mehran911
     شما به ماشین‌های آلمانی علاقه داری ولی حقایق رو میگی و قبول میکنی اما بعضی‌ها هستن که اگه همۀ جوایز دنیا رو بدن به آمریکایی‌ها و خدا هم آیه نازل کنه که ماشین‌های آمریکایی خوبن، اینا بازم یه بهونه‌ای برای مخالفت و کوبیدن آمریکایی‌ها پیدا میکنن، واقعاً واقعاً من دلیل این همه دشمنی و مخالفت مسخره و بچگونه رو نمیفهمم، مثلاً اگه ماشین‌های آمریکایی بدترین ماشین‌ها دنیا باشن، چی به اینا میرسه؟!
     دو نمونۀ بارز این افراد رو اون بالا مشاهده میکنین
     جواب اینا رو باید مثل خودشون داد، وگرنه در بهبود شرایط آلمانی‌ها شکی نیست، مخصوصاً فولکس‌واگن و آئودی که عاشقشونم

    3. mehran911

     ۲۶ بهمن ۱۳۹۷
     سوابق: (1770 ديدگاه)

     قبول دارم
     چه میشه کرد
     این کامنت ها جز با به وجود آوردن فضای خاکستری و برخورنده هیییچ فایده ای ندارن
     حقیقتا همه دوست دارن با توجه به وقتی برای خوندن کامنت ها صرف میکنن ، چیزی یاد بگیرن و یا از بحث های مفید لذت ببرن اما مدتهاست این فضا از بین رفته
     .
     خودم از بین خودروساز های غیرآلمانی علاقه ی زیادی به جیپ و رم و هوندا دارم
     ی مدت تقریبا تمام ویدیو هایی که از دوج رم منتشر میشد رو جمع آوری میکردم
     اما این فضای به وجود آمده اشتیاق این رو میگیره که آدم بخواهد در پست های آمریکایی یا ژاپنی نظر بده
     خیییییییییلی دوست دارم این جو حاکم برطرف بشه تا بیشتر چیز یاد بگیریم قدیم ها یاد میاد بحث های مفید خیلی بیشتر بود و مجبور می شدیم حسابی سرچ کنید و حتی کتاب و مقاله بخونیم
     یادمه چند سال پیش خیلی وقت گذاشتم تا بفهمم طرز کار گیربکس pdk یا سیستم pdcc دقیقا چیه اونموقع انقدر ویدیو خوب تو یوتوب در مورد این چیزها نبود …
     یادمه ی مدت زمان زیادی رو برای فهمیدن تفاوت بین سیستم های vtec و ivtec هوندا و vanos بی ام و و variocam پورشه صرف کردم تا بتونم برای یکی از دوستان توضیحش بدم
     اما دیگه خبری از اون فضا نیست …
     فقط میشه امیدوار بود تا دوستان کمتر به بحث ها دامن بزنن البته خودم رو از این قاعده مستثنا نمی دونم …

    4. emad1990

     ۲۷ بهمن ۱۳۹۷
     سوابق: (999 ديدگاه)

     مهران جان این سایته که دادی http://www.anusedcar.com/
     برای هر سال چنتا لینک داره.چجوریه؟؟مثلا یه لینک ۲الی ۳سال داره یه لینک۱۰الی ۱۱سال
     یه توضیحی میدی. ممنون

    5. mehran911

     ۲۷ بهمن ۱۳۹۷
     سوابق: (1770 ديدگاه)

     عماد جان
     در همون لینک هر سال رو بصورت افقی جدا کرده و در نظر گرفته فقط باید دقت کرد و افقی در نظر گرفت
     مثلا در سال ۲۰۱۷ خودرویی که ۲ سال پیش تولید شده وضعیتش چجوریه یا مثلا خودرویی که ۱۱ سال پیش تولید شده از سال ۱۱ ام تولید تا ۱۲ ام یعنی در اون یک سال چقدر خرابی داده

    6. emad1990

     ۲۷ بهمن ۱۳۹۷
     سوابق: (999 ديدگاه)

     مهران جان ممنون از اطلاعاتت

   3. emad1990

    ۲۷ بهمن ۱۳۹۷
    سوابق: (999 ديدگاه)

    مهران جان چرا یه سری شرکتا تو لیست نیستن؟؟
    مثل فراری _رولزرویس _رنو _داچیا و‌.‌‌…؟؟
    و یه سوال دیگه اینکه جی دی پاور معتبره ؟؟و یا سایت معتبر تر از اون هست؟

    1. mehran911

     ۲۷ بهمن ۱۳۹۷
     سوابق: (1770 ديدگاه)

     درود عماد جان
     دوتا دلیل عمده داره مهمترینشون اینکه تعداد افراد دارندگان این خودروها زیاد نیست و به حدنصاب لازم برای بررسی نرسیدن
     دوم اینکه باید در خاک امریکا بصورت عمده عرضه بشن

 3. #ali.m#

  ۲۶ بهمن ۱۳۹۷
  سوابق: (1850 ديدگاه)

  💙تویوتا💙

 4. Mآsكvيch

  ۲۶ بهمن ۱۳۹۷
  سوابق: (72 ديدگاه)

  نسل جدید سانتافه خیلی خوب کار کرده افرین
  این نسل سری ۵ هم ماشالله تو تمام زمینه های کلاس خودش رتبه اول رو کسب کرده!!
  ٩١١ هم که عالییی
  در کل خیلی گزارش عالی بود ✌🏻

  1. power active

   ۲۷ بهمن ۱۳۹۷
   سوابق: (168 ديدگاه)

   سانتافه جدید که موتور تنبل. گیربکسشم من چند تا رو دیدم صاحباشون ناراحتن میگن بعد چند مدت موقع تعویض ضربه میزنه. به نظرم لکسس nx یه چیز دیگست

   1. Mآsكvيch

    ۲۷ بهمن ۱۳۹۷
    سوابق: (72 ديدگاه)

    اخه nx چه ربطی به سانتافه داره؟ یکی لوکسه یکی برند اقتصادی!! قیمت ها هم فرق داره
    دارم راجع به سانتافه مدل جدید صحبت میکنم نه اونایی که تو ایرانه
    سانتافه موتور ٣/٣ بیا منطقه ازاد نشونت بدم داداش

 5. Mad.z.Max

  ۲۶ بهمن ۱۳۹۷
  سوابق: (446 ديدگاه)

  یه شورلت کامارو هارد تاپ (یا داج چلنجر) و سیلورادو رو واسه یه عمر زندگیه لذت بخش واقعا دوست دارم داشته باشم..

 6. ahmad m

  ۲۶ بهمن ۱۳۹۷
  سوابق: (58 ديدگاه)

  آفرین به پورشه 911

 7. امیر

  ۲۶ بهمن ۱۳۹۷
  سوابق: (1851 ديدگاه)

  ژاپن همیشه حرف اولو میزنه
  ایول به کرایسلر و شورولت
  پورشه هم ک دربین برندای اروپایی همیشه عالی عمل کرده

 8. Elmiraj

  ۲۶ بهمن ۱۳۹۷
  سوابق: (1191 ديدگاه)

  درود بر GM و دو فرزند سخت کوش اش
  Chevrolet و Buick
  .
  .
  ۵ نماینده از بین ۲۰ سگمنت …!!!!!
  شورولت ۳ نماینده
  بیوک ۲ نماینده

 9. حسین

  ۲۶ بهمن ۱۳۹۷
  سوابق: (73 ديدگاه)

  از بنز خبری نیست . دوستان سینه چاک بنز الان حمله میکنن بهمون

  1. علی رضا

   ۲۶ بهمن ۱۳۹۷
   سوابق: (223 ديدگاه)

   خوب معلومه تنت میخواره دیگه 😂😂 الان شما نبود مرسدس تو لیست سگمنت های مختلف رو کامنت نمی کردی،چیزی میشد کور که نبودیم دیدیم ، اصلا به درک که نیست

 10. بهنام

  ۲۶ بهمن ۱۳۹۷
  سوابق: (247 ديدگاه)

  یکی از دلایل قابلیت اطمینان پورشه 911 اینه که در همه ی نسل ها این خودرو به نوعی فقط بروزرسانی شده و هیچوقت کاملا زیر و رو نشد. در تمامی نسل های 911 نسل جدید در حالی معرفی شد که نسبت به نسل قبل دارای کمترین تغییر و به نوعی فقط بروزرسانی شد و این باعث شده که این خودروی بخصوص دارای کمترین نقص باشد. در کل لکسوس خودروسازی هست‌ که حتی در ایران هم با وجود کاستی های زیاد در زمینه ی خدمات فنی، سوخت با کیفیت، جاده های استاندارد، خدمات پس از فروش، و غیره خودش رو بعنوان یک خودروی با کیفیت و به اصطلاح نمیر ثابت کرده.

 11. F22RAPTOR

  ۲۶ بهمن ۱۳۹۷
  سوابق: (1864 ديدگاه)

  خیلی جالب بود قابلیت اطمینات شورولت و بیوک از باقی خودرو سازان غیر لوکس مثه مزدا نیسان میتسو هوندا سوبارو وولکس واگن
  نشون دهنده این هست که چقدر به مشتری احترام گذاشته میشه تو بازار رقابتی ایالات متحده،
  جالب سگمنت کوچک و کامپکت با اون همه رقیب
  کار کشته باز هم برند امریکایی هستن
  ودر بخش خودرو بزرگ بیوک لاکراس با پیشی گرفتن از آوالان ایمپالا آزرا و کدنزا ،بهترین ماشین شده اکو نایکس هم که طوفانی هست همه جا
  بالاتر از تمام ژاپنی ها
  کره ای ها😁😁😁

 12. Mohammadreza

  ۲۶ بهمن ۱۳۹۷
  سوابق: (676 ديدگاه)

  “در تحقیقات امسال، برای هشتمین سال متوالی، برند لوکس تویوتا یعنی لکسس بالاترین میزان قابلیت اطمینان را در بین تمامی برندها کسب کرده است.”
  برای اینکه بهتر بتونید قدرت و سلطه لکسس رو درک کنید دوس دارم مثال فوتبال سری آ ایتالیا رو بزنم که 8 ساله یوونتوس قهرمانشه
  لعلکم یعقلون!

  1. hosseinbimmer

   ۲۶ بهمن ۱۳۹۷
   سوابق: (105 ديدگاه)

   صیغه ها رو اشتبا زدی 🤔🤔

 13. مهدی

  ۲۶ بهمن ۱۳۹۷
  سوابق: (712 ديدگاه)

  اتفاقا هیوندا در کلاسی رقابت میکنه که قابلیت اطمینان برای مشتری ازرش بسیار بالایی داره در کلاس پورشه مشتری ثروتمند پرفورمنس و صدای اگزوز براش مهمه چند هزار دلار خرج اضافه زیاد مهم نیست

 14. H

  ۲۶ بهمن ۱۳۹۷
  سوابق: (228 ديدگاه)

  پورشه و تویوتا که ایراداتشون یکیه چرا اون دوم اون سوم؟

  1. Sina

   ۱ اسفند ۱۳۹۷
   سوابق: (229 ديدگاه)

   خواستن به پورشه حال بدن
   وگرنه تویوتا میتونست دوم باشه

 15. OMID

  ۲۶ بهمن ۱۳۹۷
  سوابق: (926 ديدگاه)

  چلنجر هم تو لیست هست جالبه
  911هم که شاهکار کرده

 16. بهاري

  ۲۷ بهمن ۱۳۹۷
  سوابق: (16 ديدگاه)

  جایگاه هیوندا و کیا برام خیلی جالبه بین این همه خودرو ساز قدیمی و معتبر باید به این شرکتهایه کره ای تبریک گفت برایه اینهمه پیشرفت
  واقعأ نمی دونم چرا برایه ما انقدر سخت تولید خودرو این کره ایها با ما شروع کردن ولی ما ارزو مونتاژ محصولاتشون وداریم

 17. Abbas.Lambo

  ۲۷ بهمن ۱۳۹۷
  سوابق: (574 ديدگاه)

  دم فیات گرم که همیشه از آخر اوله😐

 18. Archi KHAN

  ۲۷ بهمن ۱۳۹۷
  سوابق: (2030 ديدگاه)

  کل صنعت خودروسازی = پورشه 911
  واسه همینه که عاشقتیم …

  ” خودروسازی یعنی فراری و پورشه “

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی پذیرفته نمی‌شوند. برای تغییر آواتار خود می‌توانید از سایت گراواتار استفاده نمایید.

دکمه بازگشت به بالا
بستن