مقایسه کامل سانگ یانگ رکستون، رنو کولئوس و میتسوبیشی اوتلندر
مقایسه کامل سانگ یانگ رکستون، رنو کولئوس و میتسوبیشی اوتلندر

مقایسه کامل سانگ یانگ رکستون، رنو کولئوس و میتسوبیشی اوتلندر

سانگ یانگ هم‌اکنون مصداق بارز مرده‌ای است که از قبر برخاسته و حیاتی نو را شروع کرده است. این نام شاید به گوش افراد زیادی نخورده باشد اما به زمانی بیندیشید که هیوندای و کیا مشغول ساخت هاچبک های ارزان‌قیمت بودند ولی حالا ببینید که کجا هستند.

سانگ یانگ رکستون
شهرت این برند کره‌ای به خاطر خودروها و شاسی بلندهای خشن و قلدری بوده که چندین نسل پشت سر رقبا بوده اما این امر در حال تغییر است و اولین نشانه آن نیز تولید خودروی تیوولی بود که به کشور ما نیز راه یافته است. هم‌اکنون هم نوبت شاسی‌بلند بزرگ و جدید رکستون رسیده که لوکس‌تر از قبل شده و کابینی باکیفیت و تکنولوژی‌های مدرن‌تری دارد.

سانگ یانگ رکستون
آیا این خودرو می‌تواند با رقبای مدرن خود سرشاخ شود؟ در مقایسه‌ای مفصل ما رکستون جدید را برابر دو حریف خوش‌نام و قوی با نام‌های میتسوبیشی اوت لندر و رنو کولئوس قرار داده‌ایم.

میتسوبیشی اوتلندر

رنو کولئوس
اوت لندر خودرویی جادار و خشن بوده اما کولئوس سواری خوبی داشته و نسبت به بهای خود احساس لوکس‌تری را ایجاد می‌کند. رکستون جدید برای رقابتی جدی در این کلاس به فاکتورهای یاد شده نیاز مبرم دارد.

 • سانگ یانگ رکستون

مدل

سانگ یانگ رکستون  2.2 180 ELX Auto 7 seat

قیمت (پوند)

34495
پیشرانه

4 سیلندر 2.2 لیتری توربو دیزل 179 اسب بخاری

شتاب صفر تا 96 کیلومتر در ساعت (ثانیه)

10.9
مصرف سوخت (لیتر در هر صد کیلومتر)

8.6

مالیات جاده‌ای سالانه (پوند)

140

 

رکستون شاسی‌بلندی بزرگ بوده که به‌صورت 5 یا 7 نفره عرضه می‌شود. نسخه حاضر در تست از نوع 7 نفره اتوماتیک ELX بوده که بهای آغازین 34495 پوندی دارد.

سانگ یانگ رکستون
درحالی‌که رکستون برای رقابت با رقبای اروپایی طراحی شده اما وجود یک شاسی با تنظیمات سنتی و قدیمی به این معنی است که سواری آن بیش از آنکه شبیه یک شاسی‌بلند مدرن باشد شبیه پیکاپ است. اگرچه که سیستم تعلیق آن در مقایسه با میتسوبیشی توانایی‌های بهتری در عبور از دست‌اندازها و چاله‌های بزرگ دارد اما هرگز راحتی سواری آن چه در شهر و چه در بزرگراه را نمی‌توان با رنو کولئوس مقایسه کرد.

سانگ یانگ رکستون
سواری این خودرو در سرعت‌های پایین ناامید کننده بوده و مخصوصاً در خیابان‌های ناهموار شهری این موضوع دوچندان احساس می‌شود. یکی از دلایل این امر وزن بالاست که در شتاب خودرو نیز تأثیر گذاشته است. شتاب صفر تا 96 کیلومتر در ساعت دو رقیب دیگر 9.5 ثانیه بوده درحالی‌که رکستون در 10.9 ثانیه از سکون به سرعت 96 کیلومتر در ساعت می‌رسد. همچنین شتاب گیری این خودرو در سرعت‌های گوناگون نیز تعریفی نداشته و در پس رقبا قرار می‌گیرد.

سانگ یانگ رکستون
اگرچه که کیفیت سواری و سرعت رکستون به پای رقبا نمی‌رسد اما موقعیت رانندگی راحت و قدرت کافی پیشرانه 2.2 لیتری در جاده از نکات مثبت آن به شمار می‌روند. گشتاور 420 نیوتون متری این پیشرانه از دور 1600 در دسترس بوده و بنابراین قدرت کافی در دسترس راننده قرار خواهد گرفت.


گیربکس رکستون در شرایط نرمال نیز عملکرد نرمی داشته اما اگر آن را تحت‌فشار قرار دهید کمی ناهنجار خواهد بود. واضح است که سانگ یانگ در کلاس خود دینامیک‌ترین گیربکس را نساخته است. زمانی که در حال حرکت در بزرگراه باشید رکستون به‌طور شگفت‌انگیزی ساکت و صدای باد و جاده در کابین کمتر از حد انتظارتان خواهد بود. در سرعت حدود 110 کیلومتر در ساعت صدای کابین رکستون 66 دسی‌بل بود که کمتر از صدای 70 دسی بلی رنو کولئوس و 71 دسی بلی میتسوبیشی اوت لندر می‌باشد.

سانگ یانگ رکستون


نظرات آزمایش‌کنندگان: رکستون دارای دنده‌سنگین برای سیستم چهار چرخ محرک خود بوده و این ویژگی در آفرود کمک حال رانندگان خواهد بود. اگر در زمین‌های سخت تردد می‌کنید از این نظر رکستون بهترین انتخاب خواهد بود.

 • رنو کولئوس

مدل

رنو کولئوس dCi 175 4×4 Signature Nav Auto
قیمت (پوند)

34700

پیشرانه

4 سیلندر 2 لیتری توربو دیزل 175 اسب بخاری
شتاب صفر تا 96 کیلومتر در ساعت (ثانیه)

9.5

مصرف سوخت (لیتر در هر صد کیلومتر)

8.8
مالیات جاده‌ای سالانه (پوند)

140

 
رنو کولئوس
دومین نسل رنو کولئوس دوباره نام این خودروساز را بر سر زبان‌ها انداخته است. مدلی که برای رقابت منصفانه با رکستون انتخاب شده دارای پیشرانه 2 لیتری دیزلی 175 اسب بخاری بوده که از گیربکس اتوماتیک و سیستم چهار چرخ محرک بهره‌مند بوده و بهای آن از 34700 پوند آغاز می‌شود.

رنو کولئوس
گیربکس CVT کولئوس در سرعت‌های پایین احساسی همانند تمامی نسخه‌های دیگر داشته و تنها زمانی که پدال گاز را فشار دهید دور پیشرانه بالا خواهد رفت و همین‌جا صدای نه‌چندان جالب از پیشرانه به گوشتان خواهد رسید.

رنو کولئوس
گیربکس رنو یکی از بهترین نمونه‌های CVT بوده و به خاطر بالا و پایین رفتن دور پیشرانه سعی شده احساسی همانند گیربکس‌های عادی داشته باشد. البته این موضوع در حالت دستی چندان حس نمی‌شود زیرا گیربکس همیشه دور پیشرانه را مواقع شتاب گیری بالا نگه خواهد داشت. موضوع غیرعادی اینکه گیربکس سنتی رکستون نیز همین کار را انجام می‌دهد. این گیربکس حالت دستی دارد اما زمانی که پای راست را تا ته فشار دهید معکوسی ناخواسته را شاهد خواهید بود. بهترین حالت هر دو گیربکس انتخاب گزینه اتوماتیک است.

رنو کولئوس


به خاطر دور پیشرانه‌ای که ایجاد می‌کند، گیربکس CVT رنو هنوز هم به آرامش کابین لطمه می‌زند. همچنین پیشرانه دیزلی کولئوس پر سر و صداترین بوده و رینگ‌های 19 اینچی نیز کمکی به بهبود کیفیت سواری نمی‌کنند؛ اما رنو دست اندازهای بزرگ را به‌طور معقول و خوبی جذب کرده و راحت‌ترین خودروی این مقایسه است. کولئوس همچنین هیجان‌انگیزترین سواری را داشته و اگرچه توزیع وزن فرمان در حد عالی نبوده اما در پیچ‌ها سنگین بوده و چسبنده‌تر می‌شود. البته همه این‌ها نسبی است زیرا کولئوس هنوز هم خودرویی بزرگ است که بهترین عملکرد خود را در بزرگراه و جاده‌های آزاد نشان می‌دهد.

رنو کولئوس

نظرات آزمایش‌کنندگان: حتی مدل پایه دینامیک S NAV نیز دارای دوربین دنده‌عقب، رینگ‌های 18 اینچی و سیستم ناوبری ماهواره‌ای می‌باشد. مدل حاضر در تست همچنین از صفحه‌نمایش بزرگ‌تر، چراغ‌های LED و درب پشتی برقی سود می‌برد.

 • میتسوبیشی اوت لندر

مدل

میتسوبیشی اوت لندر 2.2 DI-D 4 Auto
قیمت (پوند)

34055

پیشرانه

4 سیلندر 2.2 لیتری توربودیزل 148 اسب بخاری
شتاب صفر تا 96 کیلومتر در ساعت (ثانیه)

9.5

مصرف سوخت (لیتر در هر صد کیلومتر)

6.9
مالیات جاده‌ای سالانه (پوند)

140

میتسوبیشی اوتلندر

در بهار سال 2017 طیف مدل‌های دیزلی اوت لندر با ارائه تجهیزات بیشتر و همخوانی با مدل محبوب پلاگین هیبریدی به‌روز شد. نسخه حاضر در تست از پیشرانه 2.2 لیتری توربودیزل بهره برده و بهای پایه آن برابر با 34055 پوند می‌باشد.

میتسوبیشی اوتلندر
اوت لندر سبک‌وزن‌ترین خودروی تست بوده و این امر خود را تست‌های پرفورمنس ما نشان می‌دهد. این خودرو در خط مستقیم هر دو رقیب را شکست داده و در شتاب گیری بین دنده‌ای نیز سریع‌ترین خودرو بوده است.

میتسوبیشی اوتلندر
اینکه اوت لندر از نظر سرعت و شتاب دو رقیب را شکست می‌دهد به قیمت سر و صدای بالای پیشرانه تمام شده و در دورهای بالاتر پیشرانه رکستون نرم‌تر نشان می‌دهد. پیشرانه 2.2 لیتری اوت لندر قدرت 148 اسب بخاری داشته و گشتاور 360 نیوتون متری آن تنها از دور 1500 آغاز می‌شود که در بین هر سه خودرو کم‌توان‌ترین بوده و به همین دلیل است که پرفورمنس آن کاملاً قابل‌توجه نشان می‌دهد.

میتسوبیشی اوتلندر
ظرفیت یدک کشی اوت لندر نیز با توجه به قدرت پیشرانه پذیرفتنی است. این خودرو ظرفیت یدک کشی 2 تنی داشته درحالی‌که ظرفیت یدک کشی رکستون به 3500 کیلوگرم و کولئوس به 1650 کیلوگرم می‌رسد.


فرمان کند همچنین در زمان یدک کشی و آفرود مفید بوده اما اوت لندر از این نظر به اندازه کولئوس دقیق نبوده و درحالی‌که تکان‌های بدنه آن نسبت به رکستون کم بوده اما از نظر هندلینگ فاصله قابل‌توجهی با تازه‌وارد کره‌ای ندارد.

میتسوبیشی اوتلندر
این مواجه‌شدن با دست‌اندازها است که باعث می‌شود اوت لندر در پس هر دو رقیب قرار گیرد زیرا لرزش‌های سیستم تعلیق کاملاً به کابین منتقل شده و آرامش سرنشینان را مختل می‌کند.


در بحث کروز کردن در بزرگراه این رنو است که برنده میدان بوده و از نظر سواری و هندلینگ بهترین عملکرد را داشته و البته راحتی آن حرف اول را می‌زند.

نظرات آزمایش‌کنندگان: اوت لندر خودروی مجهزی بوده اما طراحی کابین بد آن به این معنی است که شاسی‌بلند میتسوبیشی مخصوصاً در مقایسه با کولئوس خودروی به‌روزی نباشد.

 • قضاوت نهایی

رتبه اول: رنو کولئوس

کولئوس سواری بهتری نسبت به هر دو رقیب داشته و البته راحت‌ترین خودروی این مقایسه لقب می‌گیرد. تجهیزات زیاد با بهای معقولی عرضه شده و فضای زیادی هم در کابین وجود دارد. این خودرو در مقایسه با رقبای 7 نفره تطبیق‌پذیری کمتری دارد اما احساس مدرن‌تر و باکیفیت‌تر بودن آن به حریفان می‌چربد. پیشرانه رنو نیز عملکرد خوبی دارد. ارزش باقی مانده بهتر به همراه سرویس‌ها و بیمه ارزان‌تر نیز باعث می‌شود کولئوس هزینه‌های مالکیت کمتری داشته باشد.

رتبه دوم: سانگ یانگ رکستون

نسل جدید رکستون به گونه‌ای تغییر کرده که تقریباً نمی‌توان آن را با نسل قبلی مقایسه کرد. قطعاً رکستون جدید ارزش نگاه دوباره را دارد. سیستم اطلاعات سرگرمی این خودرو خوب بوده و تجهیزات استاندارد زیادی نیز وجود دارد و البته رکستون جادارترین خودروی این مقایسه محسوب می‌شود. البته سواری ضعیف به همراه پرفورمنس نه چندان جالب باعث می‌شود رکستون عقب باشد. همچنین هزینه‌های مالکیت بالاتر از دیگر دلایل قرارگیری این خودرو در رتبه دوم بوده است.

رتبه سوم: میتسوبیشی اوت لندر

با تجهیزات استاندارد زیاد و پیشرانه دیزلی اقتصادی، اوت لندر خودروی شاخصی محسوب می‌شود اما نقاط ضعف بیشتری وجود دارند. سواری ناهنجار و سیستم اطلاعات سرگرمی قدیمی این خودرو ناامید کننده بوده و فقدان کیفیت لازم در این بازه قیمتی از سایر نقطه‌ضعف‌های این شاسی‌بلند ژاپنی محسوب می‌شود. اوت لندر همچنین به اندازه رقبا جادار نبوده بنابراین در رتبه سوم قرار می‌گیرد.

 • خودرویی که ارزش منتظر ماندن دارد

کیا سورنتو 2.2 KX-2 auto

موعد عرضه: ژانویه 2018

قیمت: 34695 پوند

پیشرانه: 4 سیلندر 2.2 لیتری 197 اسب بخاری

کیا سورنتو فیس لیفت این ماه وارد بازار بریتانیا می‌شود و در آن شاهد گیربکس اتوماتیک جدیدی خواهیم بود. گیربکس 8 سرعته جدید جایگزین نسخه 6 سرعته قدیمی شده و این امر به بهبود راندمان آن نسبت به مدل قبل از فیس لیفت کمک خواهد کرد.

منبع: autoexpress

درباره نویسنده

شاهین احمدزاده، نویسنده و مترجم مطالب مربوط به دنیای خودرو در سایت پدال

مطالب مرتبط

23 دیدگاه

  1. Amir
   سوابق: (148 دیدگاه) ,

   و سواری بهتری از اوتلندر و سورنتو رو داره تا اونجا که من تجربش رو دارم

   پاسخ
  2. شندی
   سوابق: (58 دیدگاه) ,

   اصولا این مقایسه صحیح نیست و فقط بخاطر قیمت پایه یکسان انجام شده. من از طرف دارهای سانگ یانگ نیستم و هیچ وقت هم این همه پول بابتش نمیدم ولی بهتر بود سایز و کلاس خودرویی در این مقایسه رعایت میشد.

   پاسخ
 1. Mohsen
  سوابق: (69 دیدگاه) ,

  یکی از ضعیف ترین مطالب پدال خودرو های بررسی شده هیچ شباهتی بهم ندارن سانگ یانگ باید با پرادو و یا خودرو های اتاق روی شاسی و شاسی بلند های افرودر و قوی و تقریبا بزرگ مقایسه بشه نه کولعوس و اوتلندر فک می کنم از نظر اندازه هم تفاوت خیلی زیادی داشته باشن

  پاسخ
 2. Amir
  سوابق: (148 دیدگاه) ,

  کولیوس سواری بهتری از اوتلندر و سورنتو داره تا اونجا که من تجربه دارم
  از لحاظ نمای داخلی و خارجی هم که یه سر و گردن کولیوس بهتره..

  پاسخ
  1. Rezanst
   سوابق: (22 دیدگاه) ,

   داداش من اون کولوئس ک شما سوارش شدی موتور نیسان ایکس تریل روشه ٢.۵لیتری هستش اینجا توربو دیزله قاعدتا فرق میکنن با هم بحث ما این نیس سانگ یانگ خوبه بحث اینه این ماشین رده بالاس سانگ یانگ ماشین افرودر کره ایه نه یه اس یو وی شهری

   پاسخ
 3. NAVID۰۰۹۸
  سوابق: (830 دیدگاه) ,

  مسخرس
  آخه کلاس رکستون میره یه لِوِل تقریبا بالاتر از این دوتا
  تومایه های ۴رانر تویوتا میشه
  این مقایسه از نظر من اشتباهه
  حتی از نظر موتوری هم بهم شبه نیستن
  حالا یا رکستون میخواد خودشو به اینا ثابت کنه یا اینا خودشونو به رکستون.

  پاسخ
 4. حسین
  سوابق: (1766 دیدگاه) ,

  از اولش احساس کردم قصد تخریب سانگ یانگ رو داره ، فقط توضیح اونوخوندم

  پاسخ
 5. amin
  سوابق: (860 دیدگاه) ,

  قطعا کیفیت بالاتر ساخت میتسوبیشی در این مقایسه از قلم افتاده مخصوصا نسبت یه سانگ یانگ
  نکته دوم هم اینکه در مورد صدای پیشرانه،کلا محصولات میتسوبیشی یه صدای اسپرت خاص دارند که البته در لنسر کاملا مشهوده

  پاسخ
 6. تورج
  سوابق: (33 دیدگاه) ,

  به شخصه با رنو مشکل دارم. هنوز مدل های رنو ۱۹٬ و ۲۱ یادم نرفته. برای همین وقتی صحبت رنوی لوکس میشه یه علامت سوال برام ایجاد میشه. کلا فرانسه و ماشین لوکس به نظرم بی معنیه البته به دوستان فرانسوی باز برنخوره.
  به قول یکی از دوستان٬ ما آمریکایی بازا بعد ماشین های آمریکایی٬ ژاپنیها هستند که احساسات ما رو برانگیخته می کنند.

  پاسخ
  1. Rezanst
   سوابق: (22 دیدگاه) ,

   شما که خبر نداری در مورد این ماشین داداش واس چی تخریبش میکنی؟این ماشین فوق العادس طراحی نیسان روشه حتی موتور نیسان روشه و ساخت مشترک نیسان و رنو هستش این ماشین تقریبا تو ایران یه ژاپنی با کت شلوار فرانسویه ماشین خوبیه رنو قبلا ماشیناش مزخرف بود ولی الان ک مشارکتی ماشین میزنه سنگ تموم گذاشته تالیسمان و کولئوس نو اوری مشارکت با نیسانه ک عالین جفتشون

   پاسخ
 7. ali a
  سوابق: (454 دیدگاه) ,

  کیا سورنتو از همشون انتخاب بهتریه بدون شک…

  پاسخ
 8. AK_007
  سوابق: (534 دیدگاه) ,

  من یه رکستون ۶ سیلندرو ترجیح میدم!
  چون SUV واقعیه!

  پاسخ
 9. hadi
  سوابق: (17 دیدگاه) ,

  اخه رکستون چه سنخیتی با اوتندر و کولئوس داره؟!!!
  اگه رکستون مرده با پاجرو اسپورت مقایسه بشه بخصوص تو آفرود اون وقت معلوم میشه چند مرده حلاجه!!!

  پاسخ
 10. امیر عباس شادمانی علیشاه
  سوابق: (8 دیدگاه) ,

  رنو کولیوس رو نباید با رکستون و اوتلندر مقایسه کرد.چون رکستون و اوتلندر 7 نفره هستش ولی کولیوس 5 نفره

  پاسخ
 11. Sevlan
  سوابق: (18 دیدگاه) ,

  برادر من اینجور نگو ،من تجربه ی سواری نسل قبل رکستون ،همونی که چراغ جلوی نیم بیضی داشت!!! سواری معمولی و سنگینی تو شهر داره ،ولی وقتی صحبت خارج جاده میشه ، مرد عمله ، کاری میکنه کارستان ،شاسی سنگین و نردبانی این خودرو اونجاس که خودشو نشون میده ، باور کنید من تو مسیرهای کوهستانی خارج از جاده در آزربایجان ،هیچگونه درماندگی از این suv ندیدم ، بنظر من که شاسی بلند استخونداری اومد ،قصدم حمایت و طرفداری از رکستون نیست ،ولی در آفرود شاید چند اپسیلون با بزرگان این رده فاصله داره !!!

  پاسخ
 12. sami
  سوابق: (40 دیدگاه) ,

  سانگ یانگ نباید توی این مقایسه باشه .یه شاسی بلند با دوتا کراس اوور.اینم شد مقایسه.حداقل یه سری هم به مسیرهای آفرود میزدن بعد در مورد سیستم تعلیق و راحتی نظر میدادن.رنو از روی شاسی ناوارا یه اس یو وی بسازه بعد بیاد با کراس اوور ها مقایسه بشه صد در صد مثل مقایسه بالا تمام میشه.آخر سر باید بگم چه میتسوبیشی خوشگلی❤?

  پاسخ
 13. محمد
  سوابق: (63 دیدگاه) ,

  من یه حس خاصی به آرم میتسوبیشی دارم، هیچ‌گرونی بی علت نیست. اگه رنو اپشن و امکانات بیشتری داره و قیمت پایین، قطعا کیفیت پایینه، منو یاد چینیا انداخت

  پاسخ
  1. Rezanst
   سوابق: (22 دیدگاه) ,

   تا وقتی سوارش نشدی نظر نده داداش یه ماشین هوسگل و انتیکه ژاپنی به حساب میاد واس من و منم روی ماشین ژاپنی تعصب دارم لر ضمن به تازگی نیسان۵١درصد از سهام میتسیوبیشی رو هم خریده بخاطر همینه ک نیسان فوق العادس

   پاسخ
 14. ایرج
  سوابق: (2 دیدگاه) ,

  رنو کولئوس در حقیقت نیسان ایکس تریله با ظاهری متفاوت
  همه چیزش ژاپنیه

  پاسخ
  1. Rezanst
   سوابق: (22 دیدگاه) ,

   دقیقا همینطوره طراحی و ساخت ژاپنی رنگ و. لعاب خاصی بهش داده

   پاسخ
 15. کیوان
  سوابق: (137 دیدگاه) ,

  رکستون غولی هست با لند کروز و پرادو باید مقایسه بشه رنو سیاست کامل داره با نیسان شریک شده خیلی چیزا میگیره اما چی میده!؟

  پاسخ
 16. reza
  سوابق: (1 دیدگاه) ,

  البته تمام رنوهای بازار ایران تولید سامسونگ کره می باشد.

  پاسخ

دیدگاه شما چیست؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی پذیرفته نمی‌شوند. برای تغییر آواتار خود می‌توانید از سایت گراواتار استفاده نمایید.