چشم اندازهفته نامه

معرفی گران‌قیمت‌ترین خودروهای جدید دنیا

بوگاتی در نمایشگاه ژنو امسال خودروی ویژه‌ای بنام La Voiture Noire را رونمایی کرد. هرچند قیمت پایهٔ این خودرو 12.5 میلیون دلار اعلام شده اما با قیمت 18.7 میلیون دلار به فروش رسیده است و بدین ترتیب گران‌ترین خودروی جدید دنیا لقب گرفت. حال اما قصد داریم در این مطلب به بهانهٔ معرفی این بوگاتی خاص که عنوان گران‌ترین خودروی دنیا را از آن خود کرده است، 10 خودروی گران‌قیمت دنیا را معرفی کنیم تا ببینیم بعد از La Voiture Noire چه خودروهایی بیشترین قیمت را دارند.

10- فراری سرجیو پینین‌فارینا

قیمت: 3 میلیون دلار

فراری سرجیو پینین‌فارینا که احتمالاً یکی از زیباترین خودروهای این لیست محسوب می‌شود، 3 میلیون دلار قیمت دارد. فراری تنها شش دستگاه از این خودرو را در سال 2015 تولید کرد. سرجیو پینین‌فارینا که بر اساس فراری 458 ساخته شده، از همان پیشرانهٔ 4.5 لیتری V8 تنفس طبیعی با 562 اسب بخار قدرت استفاده می‌کند.

9- آستون‌مارتین والکری

قیمت: 3.2 میلیون دلار

هایپرکار هیبریدی جدید آستون‌مارتین حتی هنوز به بازار عرضه نشده است اما تمامی نمونه‌های آن هرکدام با قیمت 3.2 میلیون دلار فروخته شده‌اند. قوای محرکهٔ هیبریدی این ماشین از یک پیشرانهٔ 6.5 لیتری V12 تنفس طبیعی ساخت کاسورث تشکیل شده است. مجموع خروجی این سیستم 1160 اسب بخار قدرت و 900 نیوتن متر گشتاور است. آستون‌مارتین تنها 150 دستگاه از نسخهٔ استاندارد والکری را تولید خواهد کرد درحالی‌که بعداً از نسخهٔ AMR نیز 25 دستگاه ساخته خواهد شد.

8- بوگاتی شیرون اسپرت

قیمت: 3.3 میلیون دلار

بوگاتی شیرون اسپرت با قیمت 3.3 میلیون دلار، حدود 300 هزار دلار از شیرون معمولی گران‌تر است. این مدل که در نمایشگاه ژنو سال گذشته معرفی شد، از لحاظ فنی به‌طور کامل با نسخهٔ استاندارد یکسان است و از همان نیروگاه W16 با 1500 اسب بخار قدرت استفاده می‌کند. شیرون اسپرت اما به لطف استفاده از قطعات فیبر کربنی بیشتر، 18 کیلوگرم از شیرون استاندارد سبک‌تر است. درحالی‌که شیرون معمولی بیشتر در خط مستقیم برتری دارد، شیرون اسپرت به لطف کاهش وزن و افزایش پویایی، به یک بوگاتی مناسب پیست تبدیل شده است.

7- W موتور لایکان هایپراسپرت

قیمت: 3.4 میلیون دلار

شرکت W موتور که در دبی واقع است، با معرفی مدل چشمگیر لایکان هایپراسپرت در سال 2013 دنیا رو شوکه کرد. با وجود ویژگی‌هایی مثل چراغ‌های LED تیتانیومی که 420 الماس 15 قیراطی در آن‌ها بکار رفته و همین‌طور یک صفحه‌نمایش سه‌بعدی در کنسول مرکزی، جای تعجب نبود که لایکان هایپراسپرت در زمان معرفی سومین خودروی گران‌قیمت دنیا محسوب می‌شد اما حالا در لیست ما در رتبهٔ هفتم قرار گرفته است. این هایپرکار اماراتی اما هنوز هم خودرویی بسیار وحشی با قلبی قدرتمند است زیرا در سینهٔ آن یک نیروگاه 3.7 لیتری شش سیلندر توئین توربو با 780 اسب بخار قدرت و 960 نیوتن متر گشتاور قرار دارد.

6- لامبورگینی وننو

قیمت: 4.5 میلیون دلار

وننو سوپراسپرت تولید محدودی است که بر اساس اونتادور ساخته شده و در سال‌های 2014 و 2015 لامبورگینی تنها 14 دستگاه از آن‌را تولید کرده است. از این تعداد 5 دستگاه کوپه و 9 دستگاه رودستر هستند که در زمان معرفی هرکدام 4.5 میلیون دلار قیمت داشتند؛ بنابراین وننو گران‌ترین لامبورگینی تاریخ تا به امروز محسوب می‌شود. این ماشین از نسخهٔ قوی‌تری از پیشرانهٔ 6.5 لیتری V12 اونتادور استفاده می‌کند که خروجی آن به 740 اسب بخار قدرت و 610 نیوتن متر گشتاور افزایش یافته است و به لطف این نیروی بیشتر می‌تواند ظرف 2.9 ثانیه از صفر به سرعت 96 کیلومتر بر ساعت دست پیدا کند.

5- کوئنیگ‌زگ CCXR Trevita

قیمت: 4.8 میلیون دلار

CCXR Trevita گران‌ترین ساختهٔ کوئنیگ‌زگ تا به امروز محسوب می‌شود. این خودرو نسخهٔ تولید محدودی از مدل CCXR محسوب می‌شود که در بدنهٔ آن از فیبر کربن پوشیده شده با الماس استفاده شده است. این مادهٔ خاص که به‌طور کامل توسط کوئنیگ‌زگ توسعه یافته است، روش جدید و منحصربه‌فردی برای استفاده از فیبر کربن است. CCXR Trevita به یک پیشرانهٔ 4.8 لیتری V8 توئین توربو با 1018 اسب بخار قدرت و 1080 نیوتن متر گشتاور مجهز است. کوئنیگ‌زگ تنها سه دستگاه از این خودروی خاص تولید کرده است.

4- بوگاتی دیوو

قیمت: 5.8 میلیون دلار

بوگاتی در فستیوال گودوود سال گذشته از محصول جدیدی بنام دیوو پرده‌برداری کرد. البته این ماشین بر اساس شیرون ساخته شده اما بدنهٔ آن به‌طور کامل از نو طراحی و ساخته شده است. دیوو به‌منظور احیای سنت اتاق‌سازی بوگاتی تولید شده است. دیوو در بخش فنی اما تفاوتی با شیرون ندارد و در آن از همان پیشرانهٔ 8 لیتری شانزده سیلندر معروف بوگاتی استفاده شده که 1500 اسب بخار قدرت دارد. به دلیل افزایش داون‌فورس در دیوو، حداکثر سرعت آن نسبت به شیرون کمتر و روی 380 کیلومتر بر ساعت محدود شده است اما در عوض این مدل در پیست‌ها عملکرد بسیار بهتری خواهد داشت.

3- مایباخ اکسلرو

قیمت: 8 میلیون دلار

برخلاف خودروهای قبلی این لیست، مایباخ اکسلرو خودرویی تک ساخت بوده و تنها یک دستگاه از آن ساخته شده است. شرکت لاستیک‌سازی فولدا که زیرمجموعهٔ آلمانی شرکت گودیر محسوب می‌شود، به‌منظور آزمایش لاستیک‌های جدید خود سفارش ساخت این سوپراسپرت خیره‌کننده را به دایملر داد. اکسلرو که در سال 2005 رونمایی شد، روی شاسی سدان‌های مایباخ ساخته شده بود و یک نیروگاه 5.9 لیتری V12 توئین توربو نیز به‌طور اختصاصی توسط مایباخ برای آن ساخته شد. این موتور 700 اسب بخار قدرت و 1020 نیوتن متر گشتاور دارد. به لطف این موتور، حداکثر سرعت اکسلرو به 350 کیلومتر بر ساعت می‌رسد.

2- رولزرویس سوئیپ‌تیل

قیمت: 12.8 میلیون دلار

رولزرویس سوئیپ‌تیل در زمان معرفی در سال 2017 گران‌ترین خودروی دنیا محسوب می‌شد هرچند که این قیمت به‌طور رسمی توسط رولزرویس تأیید نشده است. سوئیپ‌تیل خودروی دست‌سازی است که با الهام از اتاق‌سازی‌های دهه‌های 20 و 30 میلادی الهام گرفته است. فرایند ساخت این خودرو بیش از چهار سال طول کشید و سپس برای اولین بار در فستیوال Concorso d’Eleganza Villa d’Este سال 2017 رونمایی شد. سوئیپ‌تیل هم مانند مایباخ اکسلرو خودرویی تک ساخت است.

1- بوگاتی La Voiture Noire

قیمت: 18.7 میلیون دلار

هرچند برچسب قیمت پایهٔ این بوگاتی برابر با 12.5 میلیون دلار است اما با قیمت 18.7 میلیون دلار به فروش رسیده و رسماً گران‌ترین خودروی دنیا لقب گرفته است. این بوگاتی تک ساخت که بر اساس شیرون ساخته شده، تفسیر مدرنی از خودروی شخصی ژان بوگاتی یعنی تایپ 57 آتلانتیک محسوب می‌شود. در سینهٔ La Voiture Noire اما همچنان همان قلب W16 چهار توربوی شیرون می‌تپد که 1500 اسب بخار قدرت و 1600 نیوتن متر گشتاور دارد. ازجملهٔ ویژگی‌های برجستهٔ این ساختهٔ خاص بوگاتی اما می‌توان به شش سر اگزوز، رینگ‌های منحصربه‌فرد جدید و دماغهٔ تهاجمی اشاره کرد.

برچسب ها

امیر دهقان

نویسنده و مترجم سایت پدال، دانشجوی کارشناسی ارشد رشته حقوق خصوصی

مطالب مشابه

‫۱۵ دیدگاه

 1. AMIR / ARMI

  ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۸
  سوابق: (370 ديدگاه)

  1 – رولزرویس سوئیپ‌تیل
  2 لایکان هایپراسپرت
  3 کوئنیگ‌زگ CCXR Trevita

  1. MAHDI

   ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۸
   سوابق: (3603 ديدگاه)

   این مدل رولزرویس خیره کننده است واقعا

  2. Reza

   ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۸
   سوابق: (1093 ديدگاه)

   لامبورگینی وننو

   وسلام

 2. MAHDI

  ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۸
  سوابق: (3603 ديدگاه)

  زیباترین خودرو بین این لیست به نوبت برای من!
  ۱_ رولزرویس سوئیپ تیل
  ۲_بوگاتی شیرون
  ۳_ لامبورگینی وننو
  ۴-فراری سرجیوپنین فارینا

 3. Elmiraj

  ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۸
  سوابق: (1166 ديدگاه)

  به نظر من برای یه ماشین ۵۰۰ هزار دلار کافیه …
  حالا هر ماشینی که می خواد باشه….

  1. Amir Machine

   ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۸
   سوابق: (640 ديدگاه)

   دقیقا منم موافقم، وقتی میشه با یه لامبورگینی 200 هزار دلاری بیشترین لذت رانندگی رو تجربه کنی، چه کاریه چند میلیون دلار بدی برای همچین ماشین‌هایی
   حالا مثلا الماس تو چراغ ماشین باشه چه فایده داره؟
   من که اگه ثروتمندترین آدم دنیا هم بودم هرگز حاضر نمی‌شدم چند میلیون دلار بدم برا یه ماشین، با این پول میشه چندین ماشین مختلف خرید و از رانندگی با هرکدومشون لذت برد
   البته بحث شیرون کاملا جداس چون بشدت بهش علاقه دارم

   1. سورنا

    ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۸
    سوابق: (501 ديدگاه)

    چون ثروت در این حد نداری این حرفو میزنی
    ولی وقتی اونقدر ثروت داشته باشی که ١ میلیون دلار برات پول تو جیبی خدمتکارت باشه اونوقت ه چقد بدی به ماشین بازم میگی کمه !
    اینا دیگه انقدر پول دارن که نمیدونن چطوری خرجش کنن

 4. Amir Machine

  ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۸
  سوابق: (640 ديدگاه)

  چقدر من مایباخ اکسلرو رو دوست دارم، یعنی شاهکاره این ماشین، سال 2005 هفتصد اسب بخار قدرت!!
  برای مقایسه، سوپراسپرت‌های هم‌دوره‌ش مثل فراری انزو 660 اسب، پورشه کاررا جی‌تی 610 اسب و لامبورگینی مورسیه‌لاگو 640 اسب قدرت داشتن
  حیف که فقط یکی ازش ساخته شد

  1. حسین وی

   ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۸
   سوابق: (396 ديدگاه)

   اگه 2 تا میشد میخریدیم

 5. ‌‌‌‌‌‌‌‌‌:::فرشاد:::

  ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۸
  سوابق: (2912 ديدگاه)

  اکسلرو شاهکاره؛ یه هایپر کار سریع با طول و وزنی بیشتر از بزرگترین خودروهای بازار؛ برای مثال نسخه کشیده کادیلاک اسکالید ۵۶۲۴ میلیمتر طولشه، مرسدس مایباخ جدید ۵۴۶۲ میلیمتر، رولزرویس کولینان ۵۳۴۱ میلیمتر، اما اعجوبه دایملر ۵۸۳۴ میلیمتره 😲 وزنشم از اکثر شاسی‌بلندهای فول سایز بازار بیشتره؛ ۲۶۶۰ کیلوگرم 😲 حتی سنگین‌تر از اسکالید!!! با این حال شتاب صفر تا صدش 4.4 ثانیست و حداکثر سرعتش ۳۵۰ کیلومتر.

 6. امیر

  ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۸
  سوابق: (101 ديدگاه)

  حیف پول بدی پای اینا

 7. soroush

  ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۸
  سوابق: (54 ديدگاه)

  فقط میخوام بدونم اون وننوی لعنتی چشاش اذیتش نمیکنه؟

 8. Seyed.AMG

  ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۸
  سوابق: (75 ديدگاه)

  به نظرم بوگاتی La Voiture Noire جذاب ترین ،
  بوگاتی شیرون اسپرت زیباترین ،
  لابورگینی وننو خشن ترین ،
  لایکان هایپر اسپرت پیچیده ترین ،
  رولزرویس سوئیپ تیل و بوگاتی دیوو و فراری خاص ترین ،
  و استون مارتین والکری و میباخ اکسلرو خیال انگیزترین 😍😍
  خودروهای این لیست هستند .

 9. hamid

  ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۸
  سوابق: (28 ديدگاه)

  من باشم با پول اینا یه لافراری میگیرم هم به مرور زمان ارزشش بالا میره و هم یه هایپرکار افسانه ایی هست و هم کمی در پول صرفه جویی میشه
  یادمه فراری انزو 600 هزار دلار بود و بوگاتی وایرون 1/2 میلیون دلار
  الان هیچ انزویی زیر 1 میلیون دلار نیست در حالی که من تو اینستاگرام چندتا از این گالری های اماراتی و قطری اونقدر بوگاتی 600 و 700 هزار دلاری میدیدم که نگو تمام مدل 2006 تا 2011

 10. Ardalan

  ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۸
  سوابق: (66 ديدگاه)

  چهارتا از این ماشینا تو دوره مدیریت توماس وینکلمن فروخته شدن و احتمالا بازم همچین محصولاتی از بوگاتی خواهیم دید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی پذیرفته نمی‌شوند. برای تغییر آواتار خود می‌توانید از سایت گراواتار استفاده نمایید.

دکمه بازگشت به بالا
بستن