فراتر از رؤیا: گران‌قیمت‌ترین خودروها

در قسمت قبل به ۷ مورد از گران‌قیمت‌ترین ابرخودروهای این کره خاکی اشاره کردیم و حال با قسمت دوم (آخر) چرخ‌های رؤیایی در خدمت شما پدالی‌های عزیز هستیم.

3. W Motors Lykan Hypersport
($3.4 میلیون دلار)
شاید لیکان (لایکن) هایپراسپرت را از ایفای نقشش در بلاک باستر سریع و خشن ۷ به یاد داشته باشید، همان‌جایی که ابر ماشین بخت‌برگشته لبنانی با نه یکی، نه دوتا، بلکه سه آسمان‌خراش در دوبی تصادف کرد، سکانس برتــــر. این فرانچایز پر است از خودروهای نامتعارف و تقویت‌شده ولی در هفتمین قسمت این سری فیلم‌ها این هایپراسپرت بود که طرفدار جمع می‌کرد. البته فقط دومینیک تورتو و پل واکر مرحوم از این دریای قدرت لذت نبردند چراکه پلیس ابوظبی نیز لیکان را به خدمت گرفته است. اگرچه تنها کارایی این جواهر ۳٫۴ میلیونی موارد روابط عمومی و تشریفاتی است، اما ابر ماشین پرنده به مقامات اطمینان می‌دهد که هیچ تبهکاری به‌سادگی از دستش نگریزد.

W Motors LykanHypersport
بیایید از استایل ماشین بگوییم: دو جواهر برای چراغ‌های جلو، درهای قیچی مانند و فضای داخلی که نقشه‌اش را از فضایی‌ها قرض گرفته‌اند. این ۴ چرخه شبیه خودرویی زره‌پوش از آینده است که قدرتی درخور ظاهرش دارد. در سینه اسپرت موتور flat-six با توربوی دوقلو می‌تپد که نیروی ۷۷۰ اسبی به همراه ۹۵۹ نیوتون-متر گشتاور ایجاد می‌کند. پدالش را ته بفشارید، صفر تا صد را تنها در ۲٫۸ ثانیه پر می‌کند و سقف سرعتش عدد ترسناک ۳۸۶ کیلومتر در ساعت است.


2. Lamborghini Veneno
($4.5 میلیون دلار)

سَم، این نامی است که لامبورگینی برای اونتادور اصلاح بالا برگزیده است (ترجمه‌شده از ایتالیایی)، او ساخته شد تا کیک تولد پنجاه سالگی کارخانه مادرش باشد. از انگیزه‌های کمپانی برای انتخاب این نام نمی‌دانیم اما این نام به قیافه مرگبار خودرو می‌خورد، حقیقتاً زهردار بودن این جانور انکارناپذیر است.

2013 Lamborghini Veneno
2013 Lamborghini Veneno

این فرا ماشین ازهرجهتی خیره‌کننده است تا روز تولدش ندیده بودیم که یک سفینه فضایی در جاده‌های این کره خاکی مانور دهد. به‌سختی می‌توان باورش کرد. تنها چیزی که بیشتر از ظاهرش حواس انسان را پرت می‌کند، قیمتش است – ۴٫۵ میلیون دلار ناقابل.

Lamborghini Veneno interior
Lamborghini Veneno interior
Lamborghini Veneno Roadster leaked photo
Lamborghini Veneno Roadster leaked photo
Lamborghini Veneno Roadster
Lamborghini Veneno Roadster

lamborghini veneno
lamborghini veneno

وِنِنو سریع است و سریع بودن با این قیمت تعجبی هم ندارد. قلب ۶٫۵ لیتری V12 اش در هر دقیقه ۸٬۴۰۰ دور می‌زند تا ۷۴۰ اسب ایتالیایی و ۶۸۳ نیوتون-متر گشتاور را به چرخ‌ها تقدیم کند. ابر خودروی سمی ظرف ۲٫۹ ثانیه از صفر، به صد می‌رسد و سقف سرعتش ۳۵۵ کیلومتر بر ساعت است.

Lamborghini Veneno
Lamborghini Veneno

1. Koenigsegg CCXR Trevita
($4.8 میلیون دلار)

کوئنیگزگ با سی‌سی‌ایکس‌آر ترویتا دومین حضورش در لیست را تضمین کرد، گزاف‌ترین خودرویی که حق عبور از کوچه‌پس‌کوچه‌های شهر را دارد. این‌همه سکه برای چیست؟ بدون اغراق این خودرو به معنای واقعی کلمه با الماس پوشانده شده … و الماس هیچ‌گاه ارزان نبوده است.

Koenigsegg CCXR Trevita
Koenigsegg CCXR Trevita

برای پوشش بدنه خودرو، کمپانی سوئدی از فیبر کربن به همراه رزین آغشته به خاک الماس استفاده کرده است. روز هنگام زمانی که اشعه نورانی خورشید پیکره هیولا را لمس می‌کند، ترویتا مانند جواهری می‌درخشد. حتی قادر به تصور هزینه رنگ‌آمیزی این ابر خودرو هم نیستیم.

Koenigsegg CCXR Trevita
Koenigsegg CCXR Trevita
Koenigsegg CCXR Trevita
Koenigsegg CCXR Trevita

Koenigsegg Trevita
Koenigsegg Trevita

در میانه خودرو به معنای واقعی کلمه یک اژدها قرار داده‌اند. موتور ۴٫۸ لیتری V8 با سوپر شارژ دوگانه که ۱٬۰۰۴ اسب تنومند را دوشادوش ۱٬۰۸۰ نیوتون-متر گشتاور در اختیار راننده قرار می‌دهد. ترویتا در ۲٫۹ ثانیه به صد کیلومتر می‌رسد و تخت گاز بیش از ۴۱۰ واحد سرعت می‌گیرد. صاحب این ماشین برنده اول و آخر سبقت‌های بزرگراه است. مشخصات این ماشین چه ازنظر کارایی و چه ازنظر قیمت افسانه‌ای‌اند و تنها سه عدد از آن‌ها پا به جاده گذاشته‌اند.

Koenigsegg CCXR Trevita
Koenigsegg CCXR Trevita

ویژه‌ها:

Lamborghini Sesto Elemento
($2.2 میلیون دلار)

این شما و این سستو المنتو. شاسی، بدنه، میل‌لنگ و سیستم تعلیق همه و همه از فیبر کربن ساخته‌شده‌اند و این یعنی شیطان ۵۷۰ اسب‌بخاری وزنی کمتر از یک هوندا فیت دارد (۹۹۹ کیلوگرم). کم کردن وزن یک هیولا نتیجه‌ای هولناک دارد.

Lamborghini Sesto Elemento
Lamborghini Sesto Elemento

صفر تا صد در ۲٫۵ ثانیه، شتابی که به موتور سیلکت های مسابقه‌ای تنه می‌زند و اگر فضای کافی در اختیارش قرار دهید بی‌معطلی به‌سرعت ۳۲۰ کیلومتر در ساعت می‌رسد. با همچون شتابی نبود سرگرمی، ماساژور صندلی یا لوازم دست‌دوز را حس نخواهید کرد چراکه رسالت این خودرو تنها یک‌چیز است، سرعت. البته لامبورگینی لطف کرده و از تهویه هوا و استریو محرومش نساخته است.

lamborghini sesto elemento
lamborghini sesto elemento

lamborghini sesto elemento
lamborghini sesto elemento

چرا در لیست ده‌تایی نبود؟ چون همانند FXX K که کمی پایین‌تر به آن می‌رسیم، المنتو را نیز در پیست زندانی کرده‌اند.

lamborghini sesto elemento
lamborghini sesto elemento

LaFerrari FXX K
(2.7 میلیون دلار)

فراری لافراری که رتبه نهم لیست ما را به خود اختصاص داده بود، هیولایی است که تنها یک‌چیز دربندش کرده – قانون. استانداردهای انتشار گازهای گلخانه‌ای و تجهیزات ایمنی مانع بدل شدن او به یک خودروی نزدیک به عالی شده‌اند؛ بنابراین فراری ابر ماشین مخصوص پیست FXX K را ساخت که تنها باید به قوانین فیزیک جواب پس بدهد. نسخه “استاندارد” ماشین ۹۵۰ اسب نیرو در اختیار دارد که نسبت به ۱٬۰۳۵ اسب‌بخار FXX K کاهش پیداکرده است. همچنین تغییراتی در پیکره FXX K صورت داده‌اند که کشش رو به پایین را تا ۵۰ درصد افزایش می‌دهد. در این لافراری از تایرهای سایبر پیرلی استفاده‌شده، تایرهایی پر از حس‌گر که داده‌های مربوط به هر متغیری را جمع‌آوری می‌کنند و به سیستم کنترل کشش و موتور خودرو می‌فرستند تا نیرو برای چسبندگی بیشتر تنظیم شود. تا وقتی‌که فراری هایپرکاری مخصوص جاده‌ها خلق کند، این نمونه خوبی از یک خودروی با کارایی بالاست.

Ferrari FXX K 2015
Ferrari FXX K 2015
Ferrari FXX K 2015
Ferrari FXX K 2015
Ferrari FXX K 2015
Ferrari FXX K 2015

Ferrari FXX-K
Ferrari FXX-K

Maybach Exelero
($8.0 میلیون دلار)

با کیلومترها فاصله، اکسلرو گران‌قیمت‌ترین خودروی لیست ماست که به خاطر تک بودنش در ویژه‌ها حضور به هم رسانده. مایباخ سال ۲۰۰۴ متولدشده که این برچسب قیمتش را بیش‌ازپیش عجیب می‌کند.

Maybach Exelero
Maybach Exelero

با محاسبه نرخ تورم، قیمت امروز اکسلرو در بازار ایالات‌متحده حدود ۱۰٫۱ میلیون دلار (۳۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰٬۰۰۰ ریال) است که نزدیک به تولید ناخالص داخلی یک کشور جزیره‌ای کوچک است. مایباخ و پول به‌اندازه پراید و حلبی به هم نزدیک‌اند اما اکسلرو با ۷۰۰ اسب‌بخار، موتور V12 به همراه توربوی دوقلو و ۲٫۶ تن امکانات رفاهی سعی در توجیه قیمت فضایی خود دارد ولی منطق می‌گوید: این خودرو به طرز مسخره‌ای گران است.

Maybach Exelero
Maybach Exelero
Maybach Exelero Interior
Maybach Exelero Interior

Maybach Exelero
Maybach Exelero

اگرچه نباید تنها در میلیون دلاری‌ها به دنبال ماشین خوب گشت، اما این چرخ‌های رؤیایی، تایتان های خیابان و پوسترها، فک براندازترین (!) خودروهایی‌اند که لاستیک به آسفالت مالیده‌اند و دستیابی به آن‌ها آرزوی هر عاشق خودرویی است. تا رسیدن آن روز، ما فقط با تعجب نگاه می‌کنیم.

چرخ‌های رؤیایی: ۱۰ عدد از گران‌قیمت‌ترین خودروهای جهان (قسمت اول)

منبع: digitaltrends

درباره نویسنده

نویسنده و مترجم اخبار دنیای خودرو در سایت پدال

41 دیدگاه

 1. Xman
  سوابق: (546 دیدگاه) ,

  وننو ناموسا خوشگل ترین بود. ولی تا حالا این ماشین اخریرو ندیدیه بودم. 10 میلیون دیگه واقعا زیاده!

  پاسخ
  1. مصطفی
   سوابق: (219 دیدگاه) ,

   بهترین جمله ای که می تونست منظور نویسنده رو کامل برسونه:
   مایباخ و پول به‌اندازه پراید و حلبی به هم نزدیک‌اند.

   پاسخ
  2. Hitler
   سوابق: (478 دیدگاه) ,

   مایباخ و پول به‌اندازه پراید و حلبی به هم نزدیک‌اند
   خخخخ دم نویسنده گرم

   رویاهای دور،روزی عادی خواهند شد،فقط دیرتر از زمانی که میخواهیم.به همین دلیل است رویاها ،رویا هستند.

   پاسخ
  3. آرمااااان
   سوابق: (358 دیدگاه) ,

   من این میباخ رو تصویراش رو چندین سال پیش دیدم،ولی خدایی فکر نمیکردم قیمتش این باشه،میدونستم خیلی خیلی گرونه ولی دیگه نه تا این حد

   پاسخ
  4. ashkan
   سوابق: (346 دیدگاه) ,

   میباخه ماله رپــــر معروف JAY-Z ـه
   لامبورگینی المنت سستو رو تو امارات دسته یه ایرانیه دیدم (دمش گرم چون 22 تا بیشتر از تولید نشده)

   پاسخ
  5. ASTON MARTin
   سوابق: (1180 دیدگاه) ,

   پشت فرمون Elemento بشینی جلوتو نمیبینی که !
   مایباخ هم که دیگه فقط کم عقلی میخواد برا خریدش

   پاسخ
  6. مصطفی
   سوابق: (12 دیدگاه) ,

   یه بار توی مجموعه تلویزیونی کبری 11 چند سال سمیر و همکارش نشستن داخلش به عنوان پلیس تو بزرگراه یه دور زدن … البته جنبه تبلیغ صنعت آلمان بیشتر بودش … من یادمه مای باخ اکسلرو رو تولید کردن غوغایی بپا شد که یهو فروکش کرد چون سیاست تولید خوبی داشت ولی تبلیغ چندانی نداشت!!!!!!!!

   پاسخ
 2. saeed.shariati
  سوابق: (478 دیدگاه) ,

  من میباخ رو از همه بیشتر میپسندم
  راستی این کوئنیخ زگ با این قیمتش یه سوتی البته از نظر من داده که روی فرمونش ارم شرکت رو با کروم نزده فقط حک شده بابا حالا دیگ سمند هم اون اسبه وسط فرمون کرومیه (-:

  پاسخ
  1. Carbonado Aventador
   سوابق: (3777 دیدگاه) ,

   یه چیزی بین این ماشینا خیلی جالبه…
   لامبورگینی وننو بدون هیچ گونه الماس کاری و پودر طلا و…
   ۴.۵ میلیون دلار پولشه!!!!
   راستی اقا مهدیار وقتی داشتم میخوندم نفسم بند اومده بود…
   متن هان خیلی خفنه!!!
   در مورد سستو هم بگم که این ماشین به ۳۵۰ کیلوتر در ساعت میرسه(اعداد و ارقام رسمی)!!!!
   وننو هم کیلیپش تو اپارات هست که به ۳۸۵ کیلومتر در ساعت میرسه!!!!

   پاسخ
   1. solat
    سوابق: (143 دیدگاه) ,

    دوست عزیز به این دلیل بعضی از ماشینا واقعا گرون هستن چون تک هستن و به تعداد خیلی معدود تولید میشه حتی کمتر از انگشتان دو دست / و از نظر توان و حجم موتور و کیفیت هم عالی هستن

    پاسخ
  1. Xman
   سوابق: (546 دیدگاه) ,

   منم با fxxk. واسه خیابون نیست پون فراتر از اونه!

   پاسخ
 3. Erfan
  سوابق: (246 دیدگاه) ,

  یادش بخیر مایباخ چه ماشین های شاخی می زد. لوکس و زیبا
  ای کاش مرسدس، اصالت طراحی مایباخ رو حفظ می کرد و طراحی مدل S رو روی این برند اجرا نمی کرد. باید مثل ب ام و عمل می کرد که کاری با رولز رویس نداره و اون رو به عنوان شاخه لوکس ساز کمپانی به حال خودش گذاشته و طراحی رو به عهده رولز گذاشته. بنز هم بایستی مثل ب ام و عمل می کرد و مایباخ رو به عنوان یک شاخه لوکس سازی که همه خصلت های گذشته رو داره قبول می کرد.
  —————————————-
  تو این لیست هم لا فراری FXX K خدایی شاخه.

  پاسخ
 4. پوری پوریا
  سوابق: (322 دیدگاه) ,

  فقط لامبو !!
  وننو و سستوالمنتو مهندسی لامبورگینی رو به رخ همه کشیدن !!!
  شتاب سستو المنتو که تقریبا اندازه بوگاتی هست و ریچارد هموند راجع بهش گفت که زنده ترین ماشینیه که تا حالا دیدم !!!
  وننو هم از لحاظ فرم ایرودینامیکی و چسبندگی روی زمیت فوق العادس !!! ظاهرش هم فضایی ترینه !!

  پاسخ
 5. امير آقا
  سوابق: (3 دیدگاه) ,

  داداش ١٠میلیون رو بیخیال ،همین امروز بیارن این ماشینو ١میلیون دلار بدن بهت میتونی بخری؟؟؟البته باید توجه داشت که اگه این ماشینو بخری باید پول چهارتا از اینارو بزنی به حساب گمرک:-D 😀 😀 😀 😀 😀 😀

  پاسخ
 6. شایان
  سوابق: (1327 دیدگاه) ,

  هههه دیگه نبینم کسی به مایباخ بزرگ و ابر خاص توهین کنه ها شنیدم این مایباخ ماله یه تاجر الماس آفریقای جنوبیه خدا یکی مایباخ یکی اکسلرو یکی

  پاسخ
  1. REZA ///AMG
   سوابق: (2228 دیدگاه) ,

   با ۶ متر و ۲۲ سانتیمتر و ۳ میلیمتر طول دقیق و وزن ۲،۶ تن اگه ازم بپرسن چرا اینقدره گرونه فقط یه جواب میدم:
   چون مایباخه

   پاسخ
 7. رضا
  سوابق: (1690 دیدگاه) ,

  ولی داخل پیست هیچکدوم حریف Ferrari FXX K و Lamborghini Sesto Elemento
  نمیشن….

  پاسخ
  1. محمد زمانلو
   سوابق: (133 دیدگاه) ,

   تو Sesto Elemento فاکتوری به نام وزن اصلا وجود نداره !!! ولی هیشکی تا حالا نگفته که تو سر پیچ ها به خاطر فوق سبک بودنش ، تعادلشو از دست می ده یا نه؟! اگه کسی می دونه بهم
   پاسخ بده ، لطفا !

   پاسخ
 8. وینسنت پرایس
  سوابق: (584 دیدگاه) ,

  آقا مهدی دستت درد نکنه . وان۷۷ و koenigsegg زیبا و پر قدرت بودند .

  پاسخ
 9. سامان اذری
  سوابق: (2247 دیدگاه) ,

  ولی یه چیزی هم هست
  اونم این که دم داج گرم که با تولید موتور هلکت
  خیلیا (اونایی که خاج زندگی میکنند ) میتونند چارجر یا چلنجر 707 اسب بخاری رو فقط به قیمت 60 هزار دلار بخرند
  اون میلیون دلار هایی که صرف خرید خودروهای بالا میشه نه فقط برای تکنولوژی و امکانات بلکه برای فخر فروشی و نشان دادن ثروت خود خریداری میشه
  درست مثل بعضی ها که یه sms نوشتن بلد نیستند اونوقت ایفون 6 پلاس دستشونه

  پاسخ
 10. سوابق: (506 دیدگاه) ,

  وای اکسلرو بینظیره. با اینکه طولش نزدیک 6 متره و وزنش حدود 2.6 تنه تو تستش حتی 350 رو هم زد.صداشم خیلی خاصو زیباس واقعا صدای باحالی داره

  پاسخ
 11. رهگذر
  سوابق: (353 دیدگاه) ,

  مایباخ نسبت به همشون بسیار مدرن تره و در عین حال طراحی آدمی زادی داره

  پاسخ
 12. Infinite
  سوابق: (239 دیدگاه) ,

  Maybach Exelero یک اتفاق بی نظیر بود و هست.
  تصویر اول Maybach Exelero با فتوشاپ ویرایش شده. رینگ های در حال چرخش تغییر پیدا کردند و آینه‌های این ماشین که شبیه آینه‌های مرسدس SLR هست برداشته شدند.

  پاسخ
 13. Lambo
  سوابق: (53 دیدگاه) ,

  خدا وکیلی هیچکدوم قیافه وننو رو ندارن دیونه کنندس

  پاسخ
  1. Xman
   سوابق: (546 دیدگاه) ,

   اگه نظرت بالا بود الان 1 میلیارد دیسلایک میگرفتی! خود عشق فراری ها هم به وننو رای میدن .

   پاسخ
    1. Xman
     سوابق: (546 دیدگاه) ,

     چه ربطی داره؟ منظورم این بود که ملت عشق وننو هستن.

    2. M3 RS 4D
     سوابق: (101 دیدگاه) ,

     کی گفته؟؟؟؟
     خیلیا ,عشق خیلی از ماشینا هستن …
     فراری و مک لارن و پورشه و مازراتی و استون مارتین و لکسوس و اینفینیتی و بنز و bmw ….
     اینا چی پس؟

   1. امین قوام‌
    سوابق: (212 دیدگاه) ,

    این جملت توهین به پرستندگان پادشاه مارانللو عه.
    وننو در حد رقابت با هیچکدوم از فرزندان فِراری نیست.

    پاسخ

دیدگاه شما چیست؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی پذیرفته نمی‌شوند. برای تغییر آواتار خود می‌توانید از سایت گراواتار استفاده نمایید.
x