گزارش پدال از مسابقه درگ 11 اسفند 91

اختصاصی پدال : فرودگاه قلعه مرغی امروز در حالی میزبان مسابقات درگ بود که شرکت کنندگان تصمیم داشتند تا با کسب امتیاز بیشتر در آخرین مسابقه ی سال 91 ، جایگاه خودشان را در رنکینگ کلی بهبود ببخشند . همچون سری مسابقات گذشته ی درگ خودروها در 4 کلاس تقسیم بندی شدند تا در دو نوبت ، زمان های خود را به ثبت برسانند .

Publication1

همچنین  پس از انجام آخرین مرحله در امروز ، نفرات برتر  هر کلاس  در سال 91 مشخص شدند . ادامه ی گزارش را با کلاس ریس استریت شروع می کنیم . جایی که خبرسازترین ماشین سال 91 با دیگر رقبا به مبارزه می پرداخت .

 

****  کلاس ریس استریت ****

کلاس ریس استریت همچون دوره های گذشته بیشترین شرکت کننده را به خود می دید . در این کلاس خودروهایی همچون گلف ، هوندا سیویک و پژو 205 در کنار عزیزهای 20 میلیون تومانی به رقابت می پرداختند ، البته باید در نظر داشت که این خودروهای کوچک زیبا و محبوب با توجه به تقویتی که شده بودند از سایر همنوعان خود بهای بیشتری دارند .

Publication2

غایب بزرگ این کلاس حسن حجتی بود ، چرا که قهرمانی وی  در سال 91 پیش از برگزاری آخرین مسابقه با 100 امتیاز قطعی شده بود . اما در روزی که پراید حسن حجتی جز شرکت کننده ها نبود پرایدی دیگر توانست با ثبت زمان هایی در خور توجه همگان را شگفت زده کند .  کارن هاکوپیان توانست با این پراید زمان 14.26 ثانیه را به ثبت برساند و جایگاه نفر اول را به خود اختصاص دهد . خودروی دیگر نفرات برتر در این کلا س چیزی جز پراید نبود . کامبیز دل پسند و حسن اسحاق به ترتیب با زمان های 14.64 و 14.93 ثانیه در جایگاه دوم و سوم قرار گرفتند . رقیب های مهم هاکوپیان همچون محمد رفان در مسابقه ی امروز عملکرد خوبی نداشتند و به نظر می رسد که هاکوپیان با مجموع امتیاز 43 امتیاز بتواند یکی از رتبه های دوم و سوم در رنکینگ کلی سال 91 را به خود اختصاص دهد . محمد رفان ، یکی دیگر از مدعیان که برای جایگاه دومی و سومی کل می جنگید متاسفانه زمانی بهتر از 15.51 ثانیه کسب نکرد .

Publication3Publication4Publication5

****  کلاس 6 سیلندر و هشت سیلندر اتمسفریک ****

Publication6

با اضافه شدن دو هیوندای جنسیس به جمع آمریکایی ها و آلمانی ها به نظر می آمد که رقابت داغی پیش رو باشد اما توقعات برآورده نشد و بهترین زمانی که توسط هیوندای جنسیس ثبت شد 15.18 ثانیه بود . در این کلاس رقابت  اصلی بین کارن مگردومیان ، حسن جلیلی و مهدی علی اکبری بود که  که در رنکینگ کلی به ترتیب رتبه های اول تا سوم را در اختیار داشتند .  از جذابترین مسابقات این کلاس دو رقابتی بود که کارن مگردومیان با ب ام و و حسن جلیلی با کامارو در کنار همدیگر در خط استارت قرار گرفتند . که در هر دو رقابت مگردومیان با کسب زمان های بهتر به پیروزی رسید . در پایان  مسابقه ی امروز  آقایان مگردومیان با زمان 13.34 ، جلیلی با زمان 14.12 ثانیه و علی اکبری با خودروی پونتیاک و زمان 14.38 ثانیه به مقام های اول تا سوم دست پیدا کردند تا 3 نفر اول رتبه بندی کل تغییر نکند . سرانجام در رده بندی کلی  کارن مگردومیان با 115 امتیاز به مقام قهرمانی سال رسید وی همچنین توانست با ثبت رکورد امروزش ، رکورد قبلی این کلاس را که به خودش نیز تعلق داشت ، 0.34 ثانیه بهبود ببخشد .

Publication7Publication8Publication9

Publication10Publication11Publication12

**** کلاس GT  ****

Publication13

در رقابت های کلاس جی تی امروز شاهد بازگشت رکورددار این کلاس بودیم . بهنام مرادی در مسابقات  24 شهریور توانسته بود با پراید اتمیش زمان 13.53 ثانیه را به ثبت برساند اما روز جمعه ضمن بهبود رکوردش  با زمان 13.16 ثانیه توانست به مقام قهرمانی در این کلاس دست پیدا کند .  پس از وی مهدی گزستانی با مزدا 323 توربو که در رده بندی کلی در صدر قرار دارد با زمان 13.57 ثانیه به مقام دوم رسید . برخلاف دوره های قبل آئودی TT های حاضر عملکرد بهتری داشتند و پرهام زربافی توانست با یکی از آن ها با کسب زمان 14.23 ثانیه به رتبه ی سوم دست پیدا کند . مرتضی شاد فرخ با دیگر خودروی آئودی به زمان 14.37 دست پیدا کرد و در مکان چهارم قرار گرفت . علی رضوی  با خودروی تویوتا سلیکا  نتوانست به زمانی یهتر از 14.72 ثانیه دست پیدا کند که این امر سبب شد در جایگاه پنجم مسابقات روز جمعه قرار بگیرد  . به این ترتیب مهدی گزستانی با 86 امتیاز توانست به مقام قهرمانی سال دست پیدا کند .

Publication15Publication16Publication17

****  کلاس Super GT ****

Publication19

امروز 3 پورشه پانامرا حضور داشتند  تا شاید یکی از آن ها بتواند حریف  لنسرها بشود . علاوه براین دو گروه باید به حضور دو شاسی بلند از شرق و غرب اشاره کنیم ب ام و X6 و اینفینیتی FX50 که به تریتب با زمان های 13.28 ثانیه و 15.24 ثانیه نتوانستند انتظارات را بر آورده کنند . بهنام مرادی و کارن مگردومیان با شرکت  در این کلاس  و به ترتیب با ثبت زمان های 13.13 و 13.31 ثانیه نشان دادند که از توانایی بسیار بالایی برخوردار هستند . اما مهمترین رقابت امروز در این کلاس میان پورشه پانامرای مسعود علیزاده و میتسوبیشی لنسر برنارد عیوضی بود . این دو در تایم دوم در کنار همدیگر قرار گرفتند و بدون اینکه مشکلی پیش بیاید چرخ به چرخ پیش رفتند و از خط پایان گذشتند . در این نبرد برنارد عیوضی با زمان 11.22 ثانیه برنده شد و مقام اول کلاس را به خودش اختصاص داد تا مسعود علیزاده با ثبت زمان 11.96 ثانیه در پشت سر وی در جایگاه دوم قرار گیرد . برنارد عیوضی با این رکورد ،  رکورد قبلی کلاس سوپر جی تی که به خودش تعلق داشت را بهبود بخشید . رتبه ی سوم به دیگر لنسر حاضر در رقابت با زمان 12.52 ثانیه رسید .

در پایان رقابت های امروز آقای علیزاده که پیش از این قهرمانیش مسجل شده بود با کسب 111 امتیاز به مقام قهرمانی سال 91 دست پیدا کرد .

Publication18Publication20Publication21

——————————————————————————————————————————————————

بدین ترتیب مسابقات درگ سال 91 به خط پایان خود رسید . ضمن عرض تبریک  به نفرات برتر جا دارد از زحمات مسئولین برگزاری مسابقات تشکر کنیم  .

و سپاس از  شما تماشاگران و خوانندگان  محترم که با حضور و نظرات خود توانستید به گرمای مسابقات و سطح کیفی آن بیافزایید .

درباره نویسنده

محمدرضا ریاضی ، همراه با شما در دنیای هیجان انگیز خودرو

22 دیدگاه

 1. مسی
  سوابق: (268 دیدگاه) ,

  اگه من هم پورشه پانامرا … داشتم … من هم اول میشدم.

  پاسخ
  1. JINPACHI
   سوابق: (214 دیدگاه) ,

   اقای مسی هر چه قدر پانامرا قوی باشه به پای پراید نمی رسه .

   پاسخ
   1. B
    سوابق: (145 دیدگاه) ,

    من اگه پانامرا داشتم عمرن ميوردم توي همچين جايي كه هم چشمم بزنن هم پدر ماشين دربياد. پورشه رو موقع رفتن شمال يا پنجشنبه جمعه سوار ميشدم. يه 206 هم جمع ميكردم با قدرت 500 اسب بخار واسه همچين جاهايي كه جايزه هارو درو كنم.

    پاسخ
   2. آرمان
    سوابق: (1 دیدگاه) ,

    من اگرپورشه داشتم عمرا باهاش اینجورجاها نمیومدم.

    پاسخ
 2. natanail
  سوابق: (18 دیدگاه) ,

  فک میکنم تایم اقای علیزاده رو اشتباه نوشتید،جفتشونو نوشتید 11.22

  پاسخ
 3. natanail
  سوابق: (18 دیدگاه) ,

  مدیران محترم چرا نظر بنده رو حذف میکنید؟
  تو گزارش تایم های اقای عیوضی و علیزاده هر دو 11.22 ذکر شده که فکر میکنم غلط باشه

  پاسخ
 4. حميد
  سوابق: (68 دیدگاه) ,

  خدا كنه فقط كره اي ها اين مسابقه رو نبينن،چون اگه پرايد رو ببينن،ميتركن از خنده.البته فكر نكنم بشناسنش چون ديگه تو موزه هاشونم نيست.واقعا مسخرس

  پاسخ
  1. JINPACHI
   سوابق: (214 دیدگاه) ,

   اقا حمید مگه پراید به این خوشکلی چه شه تازه ماشین های ما همه یورو سه هستند و تازه توانستند…
   ما بهترین ماشین های دنیا را داریم تولید می کنیم و به نظره اقای ماشین های ما مثل پراید به راحتی می توانند با خودرو های خارجی رقابت کنند.

   پاسخ
  2. sadra Turb O
   سوابق: (1 دیدگاه) ,

   آقا حمید
   دادش گلم
   این خودروهایی که میبینی
   فقط ظاهر نیست
   شما باید به عملکرد نگاه کنی
   اینجوری بوگاتی هم بیاری بزاری جلوی یه پراید
   نگای پراید نمیکنی
   اما بعث افتخاره افرادی مثل آقای هاکوپیان با آگاهی طوری روی ماشین کار میکنن که میتونن افتخار افرین باشن

   اگر بحثت سر برند هست
   اون مسئله دیگه ایه
   اما شما توی این موارد به عملکرد خوب راننده ها و همچنین توانایی ماشین ها باید دقت کنید

   پاسخ
 5. natanail
  سوابق: (18 دیدگاه) ,

  اینو الان تو تی تی دیدم
  تو پانامرا زمان لانچ،لانچ کنترلر فعاله شما پشت خط وایمیستی 1 پات رو گازه 1 پات رو ترمز دور موتورم بیشتر از 2 بالا نمیاد،وقتی چراغ سبز میشه تازه پاتو از رو ترمز بر میداری،خب طول میشکه تا دور برسه به 6هزار بعد گیربکسم درگیر بشه،برای همین باید زمان بندی داشته باشی که کی ترمزو ول کنی
  سخته دیگه،قبول کنید،تعصب بیجا نداشته باشید

  پاسخ
 6. peiman09
  سوابق: (135 دیدگاه) ,

  natanail کی گفته دور موتور از 2 بالاتر نمیاد ؟؟ هرجا دیدی الکی بوده

  پاسخ
 7. AMIN
  سوابق: (204 دیدگاه) ,

  بازم میتسوبیشی… دمش گرم که اینقدر دوست داشتنی و بی ادعاست… بهترین موتور واسه آپ شدن رو داره…

  پاسخ
 8. میت
  سوابق: (1 دیدگاه) ,

  انقد بدم میاد پشت پورشه میزنن پراید!!!
  عقده ای هااااا

  پاسخ
 9. کیوان
  سوابق: (1 دیدگاه) ,

  سلام
  چجوری میشه فهمید مسابقه های بعدی چه زمانیه؟
  واسه اونای هم که میگن اگه فلان ماشینو داشتم باهاش فلان کارو می کردم.باید بگم حالا که ندارین
  😀 😀

  پاسخ
  1. hamid
   سوابق: (1 دیدگاه) ,

   این نشان از تکنولوژی بالای میتسوبیشی داره که یه خودروی مدل 92 میتونه با خودروهایی مثل پانامرا 2012 رقابت کنه. البته مهارت تیونر رو هم باید در نظر داشت. در مسابقات درگ روسیه از همین موتور 4 سیلندر لنسر، 1100 اسب قدرت گرفتن!!!

   پاسخ
 10. امیر
  سوابق: (14 دیدگاه) ,

  از اطلاعاتتون ممنون

  میشه زمان برگذاری مسابقات داخل و آدرساش هم بگین . درمورد نحوی ثبت نام هم بگین ممنون میشم .
  من تازه کارم رهنمایی کنید ، اگه بهم ایمیل کنین بهتر .

  amirreza_sv@yahoo.com

  پاسخ
 11. یهبنبنتلتقددب
  سوابق: (1 دیدگاه) ,

  به اقای بهنام مرادی از شرکت فراری دعوت دادند اما ایشو قبول نکردن به اسطوره هایی مثل بهنام مرادی میگن راننده و عشق ماشین
  بهنام مرادی پراید توربو 13/31

  پاسخ

دیدگاه شما چیست؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی پذیرفته نمی‌شوند. برای تغییر آواتار خود می‌توانید از سایت گراواتار استفاده نمایید.
x