۱۰ خودروی سریع زیر ۲۵ هزار دلار

همیشه این نگرانی وجود دارد که برای داشتن یک عملکرد بالا در خودرو باید هزینه زیادی بپردازیم. ولی سؤال اینجاست که تا چه اندازه می‌خواهیم سریع حرکت کنیم؟ در ادامه قصد داریم مدل‌هایی را در دنیای خودرو بررسی کنیم که در عین داشتن قیمت ۲۵ هزار دلار یا کمتر، سرعت مناسبی را نیز برای صاحبان خود فراهم می‌کنند. برای رسیدن به این نتایج از اطلاعات بررسی خودرو‌های مدل ۲۰۱۵ در مجله Car and Driver استفاده شده است؛ بر این اساس، در لیستی که در ادامه می‌آید، مدل‌های تازه و بازنگری‌شده مدّنظر قرار داشته‌اند. برای رسیدن به این لیست، ابتدا هر خودرو می‌بایست قیمت پایه‌ای برابر ۲۵ هزار دلار یا کمتر داشته باشد. همچنین اگر خودرویی چند بار تست شده، بهترین آمار در رابطه با آن درنظر گرفته شده است.

The 10 Quickest Cars for 2015 Under $25,000
The 10 Quickest Cars for 2015 Under $25,000

۱۰) فورد فوکوس هاچ‌بک با گیربکس دستی | شتاب: ۷/۹ ثانیه | قیمت پایه: ۱۸۰۴۵ دلار
فورد به خاطر موتورهای جدید اکوبوست خود تحسین‌های زیادی را برانگیخته است. اکوبوست در واقع اصطلاح فورد برای استفاده از توربوشارژر است. با این حال، استفاده از این موتورها تمام مدل‌های کمپانی را در بر نمی‌گیرد و مدل‌هایی مانند فوکوس با موتور ۲ لیتری چهار سیلندر تنفس طبیعی را نیز شاهد هستیم. این بدین معناست که هیجان و لذت رانندگی به طور کامل از فرمول فورد خارج نشده است.

2015 ford focus hatchback
2015 ford focus hatchback

فورد فوکوس با شتاب ۷/۹ ثانیه تا سرعت ۹۶/۶ کیلومتر بر ساعت، هرگز تهدیدی برای یک هل‌کت به‌شمار نمی‌رود. امّا در همین حال، ترکیب موتور ۲ لیتری با گیربکس ۵ دنده دستی عملکردی مناسب و منطبق با حال و هوای کابین و تنظیمات شاسی دارد. همچنین لازم به ذکر است که این زمان با مدل تیتانیوم با تجهیزات کامل و پکیج عملکرد به‌دست آمده است. این در حالی است که برای مدل ۲۰۱۲ از فورد فوکوس، زمان شتاب ۷/۳ ثانیه ثبت شده است.

2015 ford focus hatchback
۹) هیوندای سوناتا 2.4L اسپورت اتوماتیک | شتاب: ۷/۹ ثانیه | قیمت پایه: ۲۴۰۰۰ دلار
هیوندای سوناتا از یک خودروی معمولی و خجالت‌زده به یک رقیب جدی در کلاس خود تبدیل شده و این کار را به شکلی شگفت‌انگیز، در زمانی نسبتاً‌ کوتاه انجام داده است. هر نسل از این خودرو تغییرات شگرفی نسبت به نسل قبلی خود ایجاد کرده است.

2015 Hyundai Sonata
2015 Hyundai Sonata

یکی از عوامل اصلی رشد هیوندای در دنیای خودرو، تأکید آن بر پیشرانه و همین‌طور تجهیز محصولات خود با قیمت نهایی منطقی بوده است. حتی حضور هیوندای سوناتا در این لیست که برای مدل ۲۰۱۵ آپدیت شده، اندکی تعجب‌برانگیز است.

2015 Hyundai Sonata Sport
۸) تویوتا کمری 2.5L | شتاب: ۷/۹ ثانیه | قیمت پایه ۲۳۸۶۰ دلار
تویوتا کمری پرفروش‌ترین خودروی موجود در امریکا است. ولی در همین حال، بسیاری از علاقه‌مندان دنیای خودرو از آن فراری هستند؛ چرا که نمی‌خواهند اتومبیل‌های شهری به این اندازه یک‌دست باشند.

2016 Toyota Camry
2016 Toyota Camry

با این وجود، کمری با وزنی حدود ۱۵۰۰ کیلوگرم، همچنان متین و استوار قدم برمی‌دارد. آکیو تویودا (Akio Toyoda)، خودش یک علاقه‌مند شایسته دنیای خودرو است و کمپانی‌ای را رهبری می‌کند که در خط مقدم ساخت خودروهای هیجان‌انگیز است. گوشه‌ای از این تلاش‌ها را زمانی درک می‌کنیم که با یک کمری مدل ۲۰۱۵ با موتور چهار سیلندر در عرض ۷/۹ ثانیه به سرعت ۹۶/۶ کیلومتر بر ساعت می‌رسیم.

2016 Toyota Camry
2016 Toyota Camry

۷) فولکس‌واگن گلف TDI DSG اتوماتیک ۵ در | شتاب: ۷/۸ ثانیه | قیمت پایه ۲۴۲۶۵ دلار
در سال‌های دور، در زمان بحران نفتی، فولکس‌واگن گلف یک جواب «مکعبی» آلمانی به «اوپک» و هوندا CVCC محسوب می‌شد. شاید با خود فکر کنید که این مدل میراثی گذشته از مدل «ربیت» را به همراه دارد، ولی وقتی پشت فرمان یک گلف TDI می‌نشینید، قطعاً این فکر از ذهن شما بیرون خواهد رفت.

2015 Volkswagen Golf TDI
2015 Volkswagen Golf TDI

فولکس‌واگن گلف مجهز به گیربکس DSG که به معنای دوکلاچه و اتوماتیک بودن آن است، در مدت ۷/۸ ثانیه به سرعت ۹۶/۶ کیلومتر بر ساعت می‌رسد که این زمان به اندازه نیم ثانیه نسبت به برادر دیزلی دیگرش با گیربکس دستی سریع‌تر است. همچنین این موضوع که این مدل با پیشرانه دیزلی به این لیست راه یافته، بیانگر سطح پیشرفت این خودروی مسافری کامپکت دیزلی است.

2015-volkswagen-golf-tdi
۶) هوندا فیت 1.5L با گیربکس دستی | شتاب: ۷/۷ ثانیه | قیمت پایه: ۱۶۴۷۰ دلار
هوندا فیت از زمان حضور خود در دنیای خودرو در سال ۲۰۰۶، همیشه به عنوان گزینه‌ای اقتصادی مناسب برای همه مطرح بوده است. هنگامی که فیت برای مدل ۲۰۱۵ صاحب یک طراحی جدید شد، همه بیشتر نگران این بودند که چگونه می‌تواند دوباره به استانداردهای مدل‌های گذشته خود برسد.

2015 Honda Fit
هوندا برای مدل ۲۰۱۵ از فیت از یک موتور جدید ۱/۵ لیتری با آخرین طراحی‌ها، در کنار انژکتور مستقیم و بالا بادامک دوگانه (DOHC) استفاده کرده و با اضافه شدن ۱۴ اسب‌بخار به خروجی، قدرت موتور در مجموع به ۱۳۰ اسب‌بخار رسیده است. در نتیجه، هوندا فیت ۲۰۱۵ می‌تواند در زمانی برابر ۷/۷ ثانیه به سرعت ۹۶/۶ کیلومتر بر ساعت برسد و جایگاهی مناسب را در این لیست از آنِ خود کند.

2015 Honda Fit
2015 Honda Fit

۵) فولکس‌واگن گلف 1.8L TSI اتوماتیک ۵ در | شتاب: ۷/۷ ثانیه | قیمت پایه: ۲۱۸۱۵ دلار
فولکس‌واگن گلف 1.8L TSI از آن دسته خودروهایی است که وقتی در هفته اول با آن رانندگی می‌کنیم، با خود می‌گوییم که این خودرو تا ۵ سال دیگر هم به همین اندازه فوق‌العاده باقی خواهد ماند!

2015 Volkswagen Golf TSI 1.8L Turbo2015 Volkswagen Golf TSI 1.8L Turbo
2015 Volkswagen Golf TSI 1.8L Turbo

بخش زیادی از این جادوی فولکس‌واگن در موتور توربوی ۱/۸ لیتری چهار سیلندر با قدرت ۱۷۰ اسب‌بخار نهفته است. قدرت خام و طبع بیش‌فعال این موتور باعث ثبات آن و ایجاد کمترین میزان تأخیر برای توربو می‌شود. این دومین «گلف» موجود در این لیست است که آخرین آن‌ها نیز نخواهد بود.

2015 Volkswagen Golf TSI 1.8L Turbo
۴) هوندا CR-V FWD | شتاب: ۷/۵ ثانیه | قیمت پایه: ۲۴۳۲۵ دلار
بسیاری از خودروسازان ساخت مدل‌های شاسی‌‌بلند سریع را کنار گذاشته‌اند؛ ولی این دلیل نمی‌شود که لذت جولان‌ دادن در مسابقات صحرا و محو شدن در توده‌های خاکی بیابان و کویر را با سرعت بالا فراموش کنیم. در همین حال، شاسی‌بلندهای کراس‌اور امروزی مانند هوندا CR-V نیز وجود دارند که تقریباً تمام نیازهای مشتری را از این نوع وسیله نقلیه در کنار چشمه‌ای کوچک از عملکرد ارائه می‌دهند.

2015 Honda CR-V
2015 Honda CR-V

هوندا CR-V با زمانی برابر ۷/۵ ثانیه که برای رسیدن به سرعت ۹۶/۶ کیلومتر بر ساعت نیاز دارد، از بسیاری از خودروهای هم‌کلاس خود سریع‌تر است و یکی از فاکتورهای بی‌شماری است که آن را از سایر رقیبان متمایز می‌کند.

2015 Honda CR-V
2015 Honda CR-V

۳) نیسان جوک AWD | شتاب: ۶/۹ ثانیه | قیمت پایه: ۲۲۰۲۵ دلار
نیسان جوک یک کراس‌اور ساب‌کامپکت است که با ارتفاع گلگیرهای بلند و همین‌طور خط پنجره‌ها، می‌خواهد سبک ظاهری خاصی برای خود ایجاد کند. همچنین درب عقب حبابی‌شکل و لنز خمیده چراغ‌های جلو و عقب که به سمت بالا اوج گرفته‌اند، از دیگر عناصر خاص در طراحی جوک هستند. در همین حال، جوک از نظر عملکرد نیز این قابلیت‌ را پیدا کرده که بتواند در این لیست قرار بگیرد.

2015 Nissan Juke SL
2015 Nissan Juke SL

جوک خودروی کوچکی است و سرعت به طور پیوسته در آن احساس می‌شود. وقتی تست این مدل ۲۰۱۵ این خودرو انجام شد و آمار شتاب‌گیری آن بیرون آمد، بسیاری از زمان ۶/۹ ثانیه این خودرو تا رسیدن به سرعت ۹۶/۶ کیلومتر بر ساعت شگفت‌زده شدند.

2015 Nissan Juke SL
2015 Nissan Juke SL

۲) فولکس‌واگن گلف TSI 1.8L با گیربکس دستی ۵ در | شتاب: ۶/۸ ثانیه | قیمت پایه: ۲۲۱۱۵ دلار
فولکس‌واگن گلف 1.8 TSI مدل ۲۰۱۵ با وزنی کمتر از ۱۳۶۰ کیلوگرم و با گیربکس دستی، در مدتی برابر ۶/۸ ثانیه به سرعت ۹۶/۶ کیلومتر بر ساعت می‌رسد که این زمان تقریباً یک ثانیه نسبت به مدل با گیربکس اتوماتیک کمتر است.

2015 Volkswagen Golf TSI 1.8L Turbo
2015 Volkswagen Golf TSI 1.8L Turbo

این گلف حتی در شرایط رانندگی شدید در تست، مصرف سوختی برابر ۸/۷۱ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر از خود نشان داده است. این مصرف سوخت بهینه در کنار شرایط رانندگی بی‌عیب‌و‌نقص و قیمت مناسب، این گلف را تبدیل به یکی از دوست‌داشتنی‌ترین خودروهای دنیا کرده است.

2015 Volkswagen Golf TSI Interior
2015 Volkswagen Golf TSI Interior

۱) هیوندای سوناتا اکو 1.6L دوکلاچه اتوماتیک | شتاب: ۶/۷ ثانیه | قیمت پایه: ۲۴۱۰۰ دلار
هیوندای سوناتا اکو مدل ۲۰۱۵ که بیش از هر زمان دیگری از المان‌های طراحی گیج‌کننده استفاده کرده، از یک پیشرانه منحصر به فرد برای خود بهره می‌برد که در آن یک موتور 1.6 لیتری توربوشارژر چهار سیلندر با قدرت ۱۷۸ اسب‌بخار با یک گیربکس ۷ سرعته دوکلاچه اتوماتیک ترکیب شده است. راحتی بی‌نظیر، ساختار مستحکم، کیفیت مواد به کار رفته، دینامیک رانندگی مناسب و قیمت متعادل، مدل «اکو» از سوناتا را تبدیل به یک گزینه جذاب برای مشتریان کرده است.

2015 Hyundai Sonata Eco
با اینکه این سیستم پیشرانه بر روی کاغذ، شرایطی ملایم و کمتر «وحشی» دارد، ولی به اندازه‌ای است که می‌تواند سوناتا را در مدت ۶/۷ ثانیه به سرعت ۹۶/۶ کیلومتر بر ساعت برساند و آن را تبدیل به سریع‌ترین خودروی مدل ۲۰۱۵ با قیمتی کمتر از ۲۵ هزار دلار کند.

2015 Hyundai Sonata Eco
2015 Hyundai Sonata Eco

منبع: کار اند درایور

درباره نویسنده

تصویر پروفایل مسعود انیس حسینی

مسعود انیس حسینی، مترجم اخبار و مطالب در سایت پدال

57 دیدگاه

 1. رضا
  سوابق: (1 دیدگاه) ,

  فکر کنم قیمت مزدا 3 اسپید هم تو همین حوالیه

  پاسخ
  1. Aston Martin
   سوابق: (1130 دیدگاه) ,

   هیوندا هر نسل یه اعجوبه میده بیرون د ار ه بازار آمریکا رو تسخیر میکنه کم کم بعد ما یه چهارصد پنج نمیتونیم از رده خارج کنیم

   پاسخ
 2. هیوا
  سوابق: (29 دیدگاه) ,

  فلوکس واگن رو عشق است. مرسی فلوکس

  پاسخ
 3. بنده خدا
  سوابق: (233 دیدگاه) ,

  سلام.پژو405 قیمت30 میلیون مصرف در ترافیک13.5لیتر شتاب 11.5ثانیه در این لیست نیست چرا؟؟؟؟؟هان

  پاسخ
 4. asa
  سوابق: (2 دیدگاه) ,

  نیسان سعی بر متفاوت بودن جوک ، این جوری گند زده به طراحیش رفته خیلی زشته،این از اون ماشینایی که ۵سال دیگه هر کی نگاهش میکنه حالش به هم می خوره ،اما برعکس ازکمری جدید خوشم امد و فوردم که خدای همشونه.ماشینای فورد همیشه درلیست بهترین ها هست.پدال جان لطفا اگه میشه یک گزارش یا رتبه ماشین هارو که در مسابقه لمانزشرکت میکنن بزار ، همونی میگم که gt2016 توش مسابقه میده.خیلی ممنون.

  پاسخ
 5. ارمان
  سوابق: (1204 دیدگاه) ,

  اکثر امار ها اشتباه به نظر میرسه
  تو کدوم سایت تویوتا کمری 7.5 زده؟ خوده تویوتا میگه 9.5
  همین مثله برای سوناتا هم هست عمرا شتابش این باشه و همینطور دو مورد هوندا سی ار وی
  caraandriver تنها سایتی هست که از امار خود کمپانی ارقام رو کمتر میزنه نمیدونم بنزین هواپیما میریزن توش؟ لا اقل بنده سوناتا و کمرئ رو سوار شدم که با این اعداد در 50% موارد بالا مخالفم و به نظرم تفاوت بسیار زیاده !

  پاسخ
 6. تصویر پروفایل نوید جهرمی
  نوید جهرمی
  سوابق: (1855 دیدگاه) ,

  بهتر بود از هر ماشین فقط یک نماینده رو انتخاب میکردن ب جای این ک دوتا سوناتا بیارن و سه تا گلف.

  پاسخ
 7. Sina
  سوابق: (250 دیدگاه) ,

  با وجود این ماشینا دیگه ماشین شش سیلندر میخوای چکار.،!

  پاسخ
 8. داود
  سوابق: (1 دیدگاه) ,

  تمامی امارها با واقعیت تفاوت دارد..شتاب هیچ کدام از خودروهای یاد شده زیر10 ثانیه نمی باشد..

  پاسخ
 9. رامین
  سوابق: (2 دیدگاه) ,

  این خودروها با موتورای متفاوتی و برای بازارای متفاوتی تولید میشه مثلا هیوندایی موتور توربو دارش تو ایران نیست یا مثلا کمری هیبرید جدید 7.1 شتابشه وگرنه این آمارا درسته ولی این ماشینا با این مشخصات تو ایران نمیاد و بیشتر مخصوص بازارای آمریکا و اروپاست

  پاسخ
 10. روح الله
  سوابق: (72 دیدگاه) ,

  مرسی هیوندای من عاشقتم به امید موفقیتهای بیشتر

  الکی مثلا من Zippoهستم.خخخخ

  پاسخ

دیدگاه شما چیست؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی پذیرفته نمی‌شوند. برای تغییر آواتار خود می‌توانید از سایت گراواتار استفاده نمایید.
x