بهترین پیشنهادها برای خرید اولین خودرو

در هنگام خرید اولین خودرو، «پول» چیزی است که همیشه حرف اول را می‌زند. البته این موضوع فقط مربوط به پرداخت اولیه برای خرید نمی‌شود و پوشش بیمه‌ای یکی از بالاترین هزینه‌ها در این رابطه است؛ مخصوصاً اگر درست پس از گرفتن گواهینامه در ۱۸ سالگی به سراغ خرید خودرو بروید (البته اگر چنین امکانی برایتان وجود داشته باشد!). همچنین هزینه‌های جاری اتومبیل، حتی در عصری که بازار پُر از مدل‌های مقرون‌به‌صرفه است، یکی از فاکتورهای مهم در این زمینه محسوب می‌شود.

Top 10 best first cars
Top 10 best first cars

وقتی برای اولین بار می‌خواهید رانندگی کنید، کاملاً منطقی است که با یک خودروی هاچ‌بک کوچک و با قابلیت‌مانور بالا شروع کنید تا بتوانید هم به‌راحتی پارک کنید و هم در تصادف احتمالی! ایمنی لازم را داشته باشید. در ادامه می‌خواهیم بهترین گزینه‌ها را برای رانندگانی معرفی کنیم که می‌خواهند برای اولین بار در پشت فرمان خودروی خودشان بنشینند. (این پیشنهادات توسط carbuyer انگلستان و با توجه به قیمت‌ها و خودروهای موجود در بازار این کشور تهیه شده‌اند.)

اشکودا سیتی‌گو هاچ‌بک
قیمت: 8,275 تا 11,120 پوند

Skoda citigo
Skoda citigo

اگر موضوع ایمنی برای شما در اولویت بالایی قرار دارد، که مطمئناً هم باید چنین باشد، آن‌گاه اشکودا سیتی‌گو مدلی است که در کلاس خودروهای شهری می‌تواند برایتان مناسب باشد. این خودرو در واقع، یکی از معدود مدل‌های حاضر در این کلاس است که علی‌رغم ابعاد کوچکش، موفق شده در تست‌های ایمنی تصادف یورو NCAP تعداد ۵ ستاره کامل را دریافت کند. علاوه بر این، رانندگی لذت‌بخشی نیز دارد و تقریباً از همان حال و هوای مدل گران‌قیمت‌تر فولکس‌واگن آپ! و سئات Mii برخوردار است. با این حال، اشکودا به لطف قیمت منطقی و خدمات فوق‌العاده کمپانی برای مشتریان، می‌تواند ارجحیت داشته باشد. این خودرو در دو فرم ۳ در و ۵ در در دسترس قرار می‌گیرد و در حالی که صندوق عقب چندان بزرگی ندارد، ولی تقریباً همان ابعادی را داراست که در بسیاری از رقبای آن دیده می‌شود. هزینه‌های نگهداری سیتی‌گو نیز منطقی و نسبتاً پایین است و در عین حال، یکی از بهترین طراحی‌های این کلاس خودرویی، به این مدل اختصاص دارد.


هیوندای i10 هاچ‌بک
قیمت: 8,895 تا 12,945 پوند

Hyundai i10
Hyundai i10

هیوندای i10 یک نمایش کامل از تمام مزیّت‌هایی است که از یک «هیوندای» سراغ داریم؛ ارزان، مجهّز و همراه با یک گارانتی گسترده ۵ ساله. ویژگی‌های کاربردی این مدل از بسیاری از رقبای آن بیشتر است. این خودرو تنها به فرم ۵ در ارائه می‌شود. علاوه بر این، یک استایل برجسته و برخی گزینه‌های مناسب برای پیشرانه در دسترس قرار می‌گیرند. i10 در عین داشتن مصرف سوخت بهینه، عملکرد قابل‌ملاحظه‌ای نیز دارد. نسخه با موتور یک لیتری، ۳/۶ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر مصرف می‌کند و در جاهایی مانند بریتانیا این مزیّت را دارد که از مالیات معاف است. شاید تنها چیزی که باعث می‌شود، به i10 امتیاز کامل تعلق نگیرد، ۴ ستاره آن در تست‌های تصادف یورو NCAP است که البته آمار بدی محسوب نمی‌شود، ولی برخی رقبا در این زمینه بهتر از آن عمل کرده‌اند.


فورد فیستا هاچ‌بک
قیمت: 10,145 تا 18,395 پوند.

فورد فیستا 2015
فورد فیستا 2015

فورد فیستا در حال حاضر در بریتانیا از فروش بالایی برخوردار است و در واقع، فیستا نسبت به هر خودروی دیگری در این کشور بیشتر می‌فروشد. دلایل منطقی بسیاری برای این موضوع می‌توان برشمرد. اول از همه، رانندگی با این خودرو واقعاً هیجان‌انگیز است و در حالی که قیمتش نسبت به برخی از رقبای حاضر در این لیست بالاتر است، ولی فضای جادارتر و ویژگی‌های کاربردی بیشتری نسبت به بسیاری از آنها ارائه می‌دهد. همچنین شاید تشخیص داده باشید که این مدل حتی در تریم‌های اولیه نیز از ظاهر خوبی برخوردار است. البته باید اذعان کرد که در این خودرو به اندازه یک «هیوندای i10»، تجهیزات در اختیار قرار نمی‌گیرد، ولی رانندگی با فیستا جذابیت بیشتری دارد و برخی مدل‌های آن، ازهزینه‌های مالکیت پایین برخوردارند. شاید تنها چیزی که نقطه ضعف فورد، به‌ویژه در مقابل رقبایی از کیا، هیوندای و تویوتا محسوب می‌شود، گارانتی نسبتاً متوسط ۳ ساله / ۶۰ هزار مایل برای فیستا است.


رنو توینگو هاچ‌بک
قیمت: 9,495 تا 13,445 پوند

Renault Twingo 2015
Renault Twingo 2015

دلایل زیادی برای پیشنهاد رنو توینگو به عنوان اولین خودرو وجود دارد. طراحی زیبا، فضای جادار برای ۴ سرنشین و صندوق‌عقبی با ابعاد مناسب؛ همگی این ویژگی‌ها باعث می‌شوند که توینگو یک خودروی برجسته در این کلاس باشد. البته مهمترین فاکتور، هزینه‌های مالکیت پایین برای این خودرو است. در بریتانیا، گروه‌های بیمه‌ای برای خودروها درنظر گرفته می‌شود و هزینه‌های بیمه بر این اساس تعیین می‌شوند. سطح نخست توینگو «اکسپرشن» با موتور یک لیتری در گروه بیمه ۲ و مدل‌های مجهزتر «پلی» و «دینامیک» در گروه ۳ قرار می‌گیرند که هزینه‌های کمتری برای بیمه به آنها تعلق می‌گیرد. اگر هزینه سفارشی‌سازی را هم داشته باشید، توینگو واقعاً یک خودروی جذاب و گیرا خواهد شد. چیزهای زیادی در داخل کابین وجود دارد که می توانید تغییر دهید و همین‌طور، انتخاب‌های گسترده‌ای برا برچسب‌های بدنه در اختیار دارید. البته این مدل کوچک رنو، بهترین خودرو در این لیست برای رانندگی محسوب نمی‌شود، ولی راحتی مناسبی دارد و با موتوری که در عقب قرار گرفته، از آرامش بسیار خوبی در هنگام پیچیدن برخوردار است. در نتیجه، چابکی خوبی در شهر از این خودرو مشاهده می‌شود و بسیار راحت می‌توان آن را پارک کرد.


کیا ریو هاچ‌بک
قیمت: 10,345 تا 17,445 پوند

Kia Rio hatchback
Kia Rio hatchback

کیا ریو بیشتر از آن که مانند فورد فیستا بر روی ویژگی هندلینگ اسپورتی تأکید داشته باشد، به راحتی بیشتر سرنشینان تمرکز کرده است. با این حال، هنوز هم یکی از گزینه‌های منطقی به عنوان اولین خودرو محسوب می‌شود. بدنه ۵ در، از فرم مناسبی برخودار است و بسیار کاربردی است. همچنین تمام موتورهایی که می‌توان از آنها در این مدل استفاده کرد، مقرون‌به‌صرفه هستند و همین طور، قدرت قابل‌توجهی دارند؛ البته منهای موتور دیزلی که خروجی آن قبلاً قدرت بالایی محسوب می‌شد، ولی اخیراً در سطح پایینی قرار می‌گیرد. در هر حال، کیا ریو هزینه‌های مالکیت پایینی دارد و امتیاز ویژه این مدل، گارانتی ۷ ساله / ۱۰۰ هزار مایل است. در نتیجه، این امکان برای شما وجود خواهد داشت که با خرید یک خودروی دست‌دوم کیا ریو با یک کاهش قیمت مناسب، هنوز هم گارانتی‌ بیشتری نسبت به مدل‌های جدید برخی رقبا در اختیار داشته باشید.


مینی هاچ‌بک
قیمت: 13,935 تا 21,260 پوند

Mini Cooper 2015
Mini Cooper 2015

مینی هاچ‌بک با اینکه یکی از خودروهای گران‌قیمت حاضر در این لیست است، ولی هنوز هم یک گزینه فوق‌العاده محسوب می‌شود و اگر بتوانید از عهده هزینه آن برآیید، حتماً یک خودروی مناسب در اولین تجربه شما خواهد بود. مینی هاچ‌بک هندلینگ بسیار خوبی دارد و از این لحاظ با فیستا قابل‌مقایسه است. همچنین استایل زیبای به کار رفته در آن، می‌تواند نگاه هر کسی را به خود جلب کند. این تم در داخل کابین نیز ادامه می‌یابد؛ جایی که در آن سرعت‌سنج بزرگ معروف مینی را مشاهده می‌کنید که در کنار نمایشگر سیستم اطلاعات و سرگرمی خودرو قرار گرفته است. اگر بخواهیم نقطه ضعف مینی هاچ‌بک را بیان کنیم، در نسخه ۳ در فضای چندان مناسبی در داخل کابین در اختیار قرار نمی‌گیرد و صندوق عقب نیز بسیار کوچک است. با این حال، مدل سطح نخست مینی وان هزینه‌های مالکیت پایینی دارد و در هر ۱۰۰ کیلومتر ۳/۹۲ لیتر سوخت مصرف می‌کند.


فولکس‌واگن پولو هاچ‌بک
قیمت: 11,300 تا 19,915 پوند

2015 Volkswagen Polo GTI Facelift
2015 Volkswagen Polo GTI Facelift

در حالی که داشتن این خودرو نسبت به مدل خواهرخوانده‌اش، اشکودا فابیا، گران‌تر تمام می‌شود، ولی فولکس‌واگن پولو با یک طراحی سطح بالاتر در داخل کابین و تجهیزات گسترده به صورت استاندارد، این موضوع را جبران می‌کند. همچنین شما در این مدل، اعتبار نشان فولکس‌واگن را در جلو دریافت می‌کنید و محصولی در اختیارتان قرار می‌گیرد که از حسّ لاکچری بالاتری نسبت به بسیاری از رقبای حاضر در این کلاس برخوردار است. در طراحی پولو بیشتر از ویژگی‌های اسپورتی، شرایط راحتی در ذهن بوده است و در عین حال، همچنان شرایط رانندگی مناسبی ایجاد شده است. یک سری موتور‌های بنزینی بهینه نیز در این مدل قابل‌استفاده هستند و همچنین تمام مدل‌ها یک سیستم اطلاعات و سرگرمی با صفحه نمایش لمسی دریافت می‌کنند. مدل با موتور یک لیتری توربو مصرف سوختی برابر ۳/۹۲ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر دارد و مشابه هیوندای i10، از مالیات بریتانیا معاف است. با وجود این آمار مصرف سوخت، ویژگی‌های عملکردی فولکس‌واگن پولو نیز می‌تواند برای بسیاری از مشتریانش قابل‌توجه باشد.


هیوندای i20
قیمت: 10,995 تا 17,700 پوند

2015 Hyundai i20
2015 Hyundai i20

اگر به عنوان راننده‌ای که برای اولین بار در پشت فرمان قرار می‌گیرد، به دنبال فضای کابین بیشتر هستید، هیوندای i20 می‌تواند یک گزینه فوق‌العاده نسبت به دیگر خودروهای حاضر در این لیست باشد. کابین این خودرو واقعاً جادار است و فضای زیادی نیز در صندوق‌عقب فراهم شده است. البته یک سری معایب نیز می‌توان برای هیوندای i20 بیان کرد؛ مثلاً اینکه در بریتانیا مالیات جاده‌ای برای خودروهای با آلودگی بالاتر از ۱۰۰ گرم دی‌اکسید کربن در کیلومتر درنظر می‌گیرند و تنها یک نسخه از هیوندای i20 می‌تواند از زیرمجموعه این مالیات خارج شود. همچنین گزینه‌های موجود برای پیشرانه این خودرو، عملکرد قابل‌توجهی را به نمایش نمی‌گذارند. شاید یکی از مناسب‌ترین این گزینه‌ها که بهترین تعادل را بین مصرف، هزینه‌های جاری و عملکرد برقرار می‌کند، موتور ۱/۴ لیتری با قدرت ۹۹ اسب‌بخار است.


داچیا ساندرو هاچ‌بک
قیمت: 5,995 تا 10,295 پوند

Dacia Sandero hatchback
Dacia Sandero hatchback

داچیا ساندرو به عنوان ارزان‌ترین خودرو در بریتانیا شناخته شده است. این در حالی است که با ۵۹۹۵ پوند، نه سیستم قفل در برای شما استفاده می‌شود و نه حتی یک رادیو در اختیار خواهید داشت. به همین دلیل است که صرف اندکی هزینه بیشتر و انتخاب مدل «اَمبی‌ینس» به شما پیشنهاد می‌شود؛ در این حالت تجهیزات به مراتب بیشتر و همین‌طور امکان انتخاب رنگ بدنه در دسترس شما قرار خواهد گرفت. چیزی که در نهایت با آن رانندگی می‌کنید، بهترین مدل از لحاظ ظاهر و استایل در میان خودروهای این لیست نیست و قیمت پایین‌تر در این زمینه کاملاً به چشم می‌آید، ولی در همین حال، یک خودروی مطمئن زیر پای شما قرار می‌گیرد. البته به این موضوع نیز باید اشاره کرده که این خودرو در تست‌های ایمنی تصادف یورو NCAP تعداد ۳ ستاره دریافت کرده که بدترین عملکرد در این لیست محسوب می‌شود.


تویوتا آیگو
قیمت: 8,845 تا 13,615 پوند

Toyota Aygo 2014
Toyota Aygo

یک جلوپنجره تهاجمی استایل X در جلوی تویوتا آیگو به معنای این است که این خودرو تمایل زیادی دارد تا خود را در میان جمعیت متمایز کند. همچین از آپشن‌های متفاوتی می‌توان برای سفارشی‌سازی این مدل استفاده کرد. آیگوی جدید از یک نسخه تجدیدنظر شده از موتور ۳ سیلندر قبلی در این مدل بهره می‌‌برد که شرایط خوبی دارد و هزینه‌های جاری آن نیز پایین است. در داخل کابین آیگو، شرایط نسبتاً بهبود یافته و کیفیت بسیار بالایی مشاهده می‌شود. ضمن اینکه با اضافه‌شدن عایق‌صوتی برای دیواره‌های کابین، آیگو شرایط ساکت‌تری در جاده خواهد داشت. مدل جدید همچنین با یک گیربکس ترتیبی (نیمه‌اتوماتیک) همراه شده که برای رانندگی در شهر بسیار مناسب است.

درباره نویسنده

مسعود انیس حسینی، مترجم اخبار و مطالب در سایت پدال

20 دیدگاه

 1. ali.bk
  سوابق: (191 دیدگاه) ,

  ا.فولکس واگن یا فورد
  ۲.هیوندای ای ۲۰
  ۳کیا ریو

  پاسخ
  1. رضا
   سوابق: (187 دیدگاه) ,

   انتخاب اول هر ایرانی، ساااایپااااا 111
   هاها
   از ماست که بر ماست

   پاسخ
 2. سامان اذری
  سوابق: (2246 دیدگاه) ,

  سلام
  من بین این ماشینها فورد فیستا رو یه هفته روندم
  خداییش خیلی عالیه نفوز صدا به داخل کابین خیلی کم بود کشش موتورش هم عالیه موقع رد کردن دست اندازها واقعا محکم بودنش رو به ادم گوشزد میکنه
  تجربه روندن ولستر رو هم دارم
  در مقابل فیستا هیچه ولستر فقط قیافه داره

  پاسخ
 3. چلنجر
  سوابق: (32 دیدگاه) ,

  هرچی خاک خودروسازان دنیاست توی سر ایرانخودرو و سایپای ورشکسته که عین زالو دارن خون ملت ایران رو می خورن.

  پاسخ
 4. ALL CARS
  سوابق: (467 دیدگاه) ,

  اینم تصاویر جدید از Genesis G90 (دو تصویر)
  http://carpro.ir/genesis-g90-spied-completely-without-camouflage/
  سه تصویر هم اینجاست
  http://www.autoevolution.com/news/genesis-g90-genesis-eq900-spied-without-camouflage-photo-gallery-102292.html#agal_0

  وتصاویری از Porsche 911 GT3 RS
  http://www.autoevolution.com/news/how-wild-can-a-factory-porsche-911-gt3-rs-get-porsche-exclusive-has-an-answer-photo-gallery-102102.html#agal_0

  وتصاویری از Volkswagen Golf GTE Sport Concept (شش هفتاش جدیده)
  http://www.autoevolution.com/news/volkswagen-golf-gte-sport-concept-makes-american-debut-at-la-auto-show-photo-gallery-102084.html#agal_0
  وتصاویری از عبور رنجروور از پلی کاغذی (پل کوچولو موچولو اما…)
  http://www.autoevolution.com/news/range-rover-drives-over-origami-bridge-to-celebrate-45th-anniversary-in-china-video-102148.html#agal_0

  وتصاویری از Lexus RC F تیون شده
  http://www.autoevolution.com/news/rocket-bunny-lexus-rc-f-gets-candy-red-pur-wheels-photo-gallery-102307.html#agal_0
  وتصاویری ازHuracan تیون شده
  http://www.autoevolution.com/news/white-liberty-walk-huracan-shows-split-stormtrooper-personality-with-forgiato-wheels-102173.html#agal_0

  وتصاویری ازhonda s660
  http://www.gizmag.com/honda-s660-review/40407/pictures#1

  وتصاویری از Rolls Royce تیون شده
  http://www.autoevolution.com/news/white-rolls-royce-wraith-with-gold-accents-from-office-k-is-an-eyesore-photo-gallery-102044.html#agal_0

  ودرآخر یک تصویر برای ماسل دوستان
  http://www.gizmag.com/in-photos-classics-specials-la-2015/40570/pictures#21

  ……………*** امیدوارم مورد پسندتون قرار گرفته باشن***……………

  پاسخ
 5. احسان آرسنالی
  سوابق: (1123 دیدگاه) ,

  قلبم درد گرفت از دیدن این خودروها و اینکه ملت ایران خودشون نخواستند اینا رو داشته باشند.
  اگه ملت هماهنگ بودند و تا آخر سال صبر میکردند فاتحه این دو تا لگن ساز خونده میشد هرچند هنوزهم سر و وضع خوبی ندارند و تحریم کاملا شکست نخورده بلکه ضربه خورده و باید دوباره ترمیم بشه

  پاسخ
  1. حسن
   سوابق: (16 دیدگاه) ,

   این مقاله برا کدوم قسمت دنیا نوشته شده یعنی داریم یعنی هست :::: ارزان با کیفیت ایمن خواهشا یه مرد پیدا بشه حداقل دستمال کاغذی با کیفیت تولید کنه همه با هم بشینیم گریه کنیم تو این مملکت گریه هم نمیشه کرد

   پاسخ
 6. امير علي
  سوابق: (311 دیدگاه) ,

  الفارومئو جولیتا و میتو از همشون بهتره

  پاسخ
 7. میلاد
  سوابق: (12 دیدگاه) ,

  احیانا منظورتون ما ایرانی ها که نیستیم؟؟؟ چون شوخیشم قشنگ نیست این ماشینا به عنوان اولین انتخاب ایرانیا توصیه بشه

  پاسخ
 8. sina
  سوابق: (309 دیدگاه) ,

  جالبه ساندرو face lift ظعیف ترین ایمنی رو داره تو این گروه
  حالا اونی که ایران اومده چیه دیگه البته از پراید بهتره

  پاسخ
 9. کمیل
  سوابق: (13 دیدگاه) ,

  یچیز واسم خیلی جالبه و اون اینکه در ایران نسل های قبل از من همین انتخابایی رو داشتن واسه خرید اولین خودرو صفرشون که امثال من و نسل من دارن و جالب اینکه این محدود میشه به چند مدل خودرو و نه چند کلاس خودرویی متفاوت

  پاسخ
 10. حميد
  سوابق: (1103 دیدگاه) ,

  البته این مقاله به درد ایران نمیخوره چون این مدلها تو ایران نیست اونی که هم هست کیا روی حدود صد ملیون و خودروی لوکس حساب میشه
  بهتره در مورد انتخاب پراید ١١١ یا پراید ١٣٢ یا پراید نسیم یا پراید صبا انتخاب کنیم ?

  پاسخ
 11. Archi KHAN
  سوابق: (1757 دیدگاه) ,

  بهترین گزینه پراید با وام 25 میلیونیِ …

  پاسخ
 12. احمد باقری
  سوابق: (4715 دیدگاه) ,

  اصلا معلون نیست مینی کوپر با اون طراحی بیخود و قیمت کذایی، اینجا چیکار می کنه.

  پاسخ
 13. پژمان
  سوابق: (38 دیدگاه) ,

  من الان 19 سالمه.
  میخوام ماشین بخرم تا 50 میلیون.
  هرچقد فک میکنم عقلم به جایی نمیرسه
  یکی میگه چینی بده. یکی میگه ایرانی بده. اون موقع ببین اونا چه اپشنایی دارن
  واقعا خاک بر سر من که ایرانیم

  پاسخ
 14. OMID-LAMBO
  سوابق: (269 دیدگاه) ,

  نویسنده این مطلب احتمالا پشتش به یه جایی گرمه که اومده اینارو نوشته !!
  وگرنه این هیوندای و فورد و مینی کوپر و فولکس واگن و حتی این تویوتای آخری واسه ی از ما بهترونه
  یه جوون باید چقدر درآمد داشته باشه که بتونه یدونه اینا رو بخره ؟؟؟؟!!
  اونم پلاک ملی !!!
  حالا مناطق آزاد بماند !
  واااااااای بر ما !!!
  واسه ماها فقط نگاه کردنش میمونه ! نه سواریش

  پاسخ
 15. رضا پ
  سوابق: (216 دیدگاه) ,

  نمیدونم چرا آسان موتور این هیوندای i10 وارد نمیکنه ؟
  سیاسته ؟ محدودیته داخلیه ؟ زدوبنده با خودروسازهای داخلی بخاطر ارزان و کم مصرف بودن و احتمال استقبال حتی با قیمت بالا س؟
  ؟؟

  پاسخ
 16. علی
  سوابق: (2 دیدگاه) ,

  بهتر نبود گزینه ها تو ایران رو بررسی می کردید. دل ما رو هم کمتر آتشی میزدید.

  پاسخ

دیدگاه شما چیست؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی پذیرفته نمی‌شوند. برای تغییر آواتار خود می‌توانید از سایت گراواتار استفاده نمایید.
x