بررسی کادیلاک ATS کوپه توربو

اگر موفقیت یک خودروساز تنها به خودروهایش بستگی داشت، شاید کادیلاک الان در رده‌های بالای صنعت خودروسازی قرار می‌گرفت. کادیلاک ATS کوپه مدل ۲۰۱۵ از هر لحاظ خود را به عنوان یک کوپه اسپورت سطح نخست لوکس ثابت می‌کند. این خودرو یکی از متعادل‌ترین کادیلاک‌هایی است که می‌توان آن را خرید؛ یک موتور توربوی ۲ لیتری همراه با یک گیربکس دستی ۶ دنده در یک بدنه کامپکت ۲ در. ATS کوپه با رانندگی لذت‌بخش، طراحی گیرا و ساخت متناسب، همراه CTS سدان به یک رقابت در سطح جهانی پیوسته است.

2015 Cadillac ATS Coupe
2015 Cadillac ATS Coupe

در همین حال،اخیراً کادیلاک مدام در حال «کلنجار» رفتن با کاهش آمار فروش محصولات این کمپانی بوده است. رؤسای کادیلاک در هر اعلام نظر رسمی خود، بحث‌های متفاوتی را در مورد چگونگی حل این مشکل به میان کشیده‌اند؛ از جمله انتقال تیم بازاریابی به نیویورک، برداشتن تاج‌گل در نشان کادیلاک، تغییر سیستم نامگذاری مدل‌ها، دنبال‌کردن یک استرا‌تژی قیمت‌گذاری بلندپروازانه و سرمایه‌گذاری‌های سنگین برای گسترش دامه محصولات کمپانی. امّا اگر رمز موفقیت داشتن خودروهای خوب است، پس این همه سر و صدا برای چیست؟

2015 Cadillac ATS Coupe
2015 Cadillac ATS Coupe

و امّا در مورد ATS. همان‌طور که در این خودرو نیز پیداست، کادیلاک واقعاً محصولات خوبی تولید می‌کند و برخی از آنها حتی بی‌نظیر هستند. خودروی تست شده، از تریم پرمیوم ATS بوده که باعث شده مبلغ مدل پایه ۳۸۹۹۰ دلار به ۴۸۰۹۰ دلار افزایش پیدا کند. مواردی مانند راحتی نسبتاً کم و تکنولوژی‌های خودنمایی را که طراحی مخصوص به خود ارائه شده‌اند، کنار بگذاریم، ATS پرمیوم با سیستم تعلیق متغیر کنترل رانندگی مغناطیسی جنرال‌موتورز و یک دیفرانسیل با لغزش محدود همراه است که هر دوی آنها باعث کیفیت خارق‌العاده هندلینگ در ATS و عملکرد بسیار خوب آن در جاده شده‌اند.

2015 Cadillac ATS Coupe
2015 Cadillac ATS Coupe

در پیست، موتور توربوی چهار سیلندر به همراه گیربکس دستی ATS را در مدت ۵/۷ ثانیه به سرعت ۹۶/۶ کیلومتر بر ثانیه می‌رسانند. این زمان تنها ۰/۳ ثانیه نسبت به ATS کوپه با موتور V6 و گیربکس اتوماتیک بیشتر است. این خودرو همچنین مسیر یک‌چهارم مایل را در مدت ۱۴/۱ ثانیه با سرعت نهایی ۱۶۲/۵۴ کیلومتر بر ساعت می‌پیماید. یکی از اصلی‌ترین رقبا ب‌ام‌و 428i است که در تست شتاب تا ۹۶/۶ کیلومتر بر ساعت حدود ۰/۵ ثانیه از کادیلاک جلوتر است. ولی در تست یک‌چهارم مایل، ATS با 428i رقابتی تنگاتنگ دارد و هر دو در یک زمان به خط پایان می‌رسند. در همین حال، کادیلاک در تست‌های توقف و لغزش در پیچ کاملاً خودروی مونیخی را پشت‌سر می‌گذارد و از سرعت ۱۱۲/۶۵ کیلومتر بر ساعت در مسافت ۴۷/۵۵ متری متوقف می‌شود و چسبندگی آن در پیچ نیز 0.92g است.

2015 cadillac ats coupe
2015 Cadillac ATS Coupe

در مقایسه با ATS سدان، مدل کوپه «لذت و هیجان» رانندگی بیشتری ایجاد کرده است. وزن آن به خوبی تقسیم شده و در عین حال، یک خودروی سبک و با شخصیتی سرزنده است که واکنش خوبی در پیچ‌ها دارد. همچنین دسته دنده دقیق آن، بسیار جالب‌توجه است. ترمز‌های خودرو نه تنها قدرت مناسبی دارند، بلکه به راحتی می‌توان عملکرد آنها را کنترل کرد؛ در مجموع یک رانندگی آرام، کنترل‌شده و بدون دغدغه.

2015 Cadillac ATS Coupe
2015 Cadillac ATS Coupe

البته باید اذعان کرد که هیچ خودرویی کامل نیست. یکی از اشکالاتی که به ATS کوپه وارد است این است که فرم «۲ در» آن بسیار شبیه به سدان است. در مقایسه با یک سری 4 یا یک آئودی A5 باید گفت که وقتی کسی این مدل‌ها را می‌بیند، هرگز با خود نمی‌گوید که مثلاً این A5 کوپه شبیه به مدل سدانی است که درهای عقب آن حذف شده‌اند. ولی ممکن است چنین چیزی در مورد ATS کوپه گفته شود. در نظر بگیرید که نسل قبلی CTS کوپه چقدر از این لحاظ متفاوت بوده است. با این حال، شاید این یک رویکرد محافظه‌کارانه برای ایجاد یک طراحی نمادین در مدل‌های ATS از طرف کادیلاک باشد.

2015 Cadillac ATS Coupe Interior
2015 Cadillac ATS Coupe Interior

برای نمونه تست شده، تنها یک آپشن اضافی استفاده شده است (استفاده از گیربکس دستی به جای سیستم اتوماتیک ۶ سرعته، هزینه‌ای برای مشتری نخواهد داشت)؛ این آپشن، چرم قهوه‌ای «کونا» با طرح‌های مشکی «جت-‌بلک» برای داخل کابین بوده که به ارزش ۱۲۹۵ دلار تهیه شده است. در همین حال، طراحی استاندارد کابین نیز از مصالح و طراحی با کیفیت بالایی استفاده می‌کند. قیمت‌گذاری زیر ۵۰ هزار دلار این مدل نشان می‌دهد که کادیلاک بر این اعتقاد است که خودروهای رده پرمیوم حتماً باید برچسب‌های قیمتی در رده پرمیوم داشته باشند. این در حالی است که یک ب‌ام‌و 428i را با همین تجهیزات ۵۳ هزار دلار قیمت می‌خورد و در مورد قیمت‌گذاری کادیلاک جای حرفی باقی نمی‌ماند.

2015 Cadillac ATS Coupe Interior
2015 Cadillac ATS Coupe Interior
2015 Cadillac ATS Coupe Interior
2015 Cadillac ATS Coupe Interior

2015 Cadillac ATS Coupe Interior
2015 Cadillac ATS Coupe Interior

کادیلاک در حال حاضر خودرو‌هایی به خوبی برندهای لوکس ژاپنی و آلمانی (و شاید بهتر از آنها) تولید می‌کند. سال‌های گذشته نشان داده‌اند که مدل‌های خط تولید، آینده بسیار خوبی خواهند داشت. با این حال، موفقیت تنها مربوط به خودروهای یک کمپانی نمی‌شود. اگر کادیلاک توجه بیشتری به نمایندگی‌ها، بازاریاب و تبلیغات برند خود نشان دهد، می‌تواند برای سال‌های سال به ساختن خودروهای خوبی مانند ATS ادامه دهد. ساخت خودروهای عالی، آغاز کار در صنعت خودروسازی است و کادیلاک در این زمینه، شروع بسیار خوبی داشته است.

مشخصات:

 • نوع خودرو: موتور جلو، دیفرانسیل عقب، ۴ سرنشین، ۲ در کوپه.
 • قیمت مدل تست: ۴۹۳۸۵ دلار (قیمت مدل پایه: ۴۸۰۹۰ دلار).
 • نوع موتور: DOHC ۱۶ سوپاپ با چهار سیلندر در یک ردیف و همراه با توربوشارژر و خنک‌کننده داخلی، بدنه و رویه آلومینیومی، انژکتور سوخت مستقیم.
 • گنجایش: ۱۹۹۸ سی‌سی.
 • قدرت: ۲۷۲ اسب بخار در ۵۵۰۰ دور در دقیقه.
 • گشتاور: ۴۰۰ نیوتن‌متر در ۳۰۰۰ دور در دقیقه.
 • گیربکس: ۶ سرعته دستی.

ابعاد:

 • فاصله محوری: ۲/۷۷۶ متر.
 • طول ماشین: ۴/۶۶۳ متر.
 • عرض: ۱/۸۴۲ متر.
 • ارتفاع: ۱/۳۹۲ متر.
 • وزن کلی: ۱۵۷۸ کیلوگرم.

تست‌های سرعت:

 • صفر تا ۹۶/۶ کیلومتر بر ساعت: ۵/۷ ثانیه.
 • صفر تا ۱۶۰/۹ کیلومتر بر ساعت: ۱۳/۷ ثانیه.
 • صفر تا ۲۰۹/۲ کیلومتر بر ساعت: ۲۵/۴ ثانیه.
 • استارت در حال حرکت بین ۸ تا ۹۶/۶ کیلومتر بر ساعت: ۶/۶ ثانیه.
 • عبور از یک‌چهارم مایل: ۱۴/۱ ثانیه با سرعت نهایی ۱۶۲/۵۴ کیلومتر بر ساعت.
 • سرعت نهایی (با محدودیت قانونی) : ۲۴۱/۴ کیلومتر بر ساعت.
 • مسافت ترمز از سرعت ۱۱۲/۶ کیلومتر بر ساعت: ۴۷/۵۴۹ متر.

مصرف سوخت:

 • تخمین سازمان حفاظت محیط زیست امریکا: ۱۲/۴ لیتر در شهر و ۷/۸۴ لیتر در بزرگراه در هر ۱۰۰ کیلومتر.
 • مصرف سوخت در تست: ۱۱/۲ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر.

درباره نویسنده

مسعود انیس حسینی، مترجم اخبار و مطالب در سایت پدال

69 دیدگاه

  1. مهدی
   سوابق: (98 دیدگاه) ,

   یادتونه تو فیلم ماتریکس چند تا کادیلاک بودند؟
   اونجا بود که از کادیلاک خوشم اومد

   ؛)

   پاسخ
   1. NCR
    سوابق: (135 دیدگاه) ,

    راست می گی منم از همون موقع خیلی طرفدارشم

    پاسخ
   2. MAFIA
    سوابق: (435 دیدگاه) ,

    بهترین برند آمریکایی هست ولی حالا حالا ها باید راه زیادی رو طی کنه که به دنگ پای بنز و بی امو و پورش و بنتلی و رولزرویس برسه

    یه جورایی فقط با لکسوس برابری میکنه

    کادیلاک برده بنز و لکسوس بنده پورشه هست.

    پاسخ
    1. شروین
     سوابق: (519 دیدگاه) ,

     تو هم لابد بت بزرگ زمان صدر اسلام هستی!!!!
     والا من دیگه حوصله ندارم واسه تو و امثالت هندلینگ و ارزش ماشینای امریکایی رو توضیح بدم.

    2. باربد.فقط شورولت.فقط کامارو
     سوابق: (811 دیدگاه) ,

     ببخشید دوستان دیگه کاسه ی صبرم لبریز شده و طرف صحبتم الان فقط با مافیا است.
     کادیلاک بنده و برده ی بنز و لکسس و پورشه است و این سه برند که شما میگی سرورن عاشق چشم و ابروی شما اند و منتظر شما با کادیلاک مقایسشون کنی!
     آخه برادر تعصب تا چه حد؟مگه بنز و پورشه چه لطفی در حق ما کردن که اینطوری سنگشونو به سینه میزنی؟
     من کامنتای شما رو هر موقع دیدم فقط بر اساس نظر شخصی خودت و از روی تعصب بوده و به سلیقه ی دیگر افراد ذره ای اهمیت ندادی.این برندهایی که ازشون نام بردی همگی محشرن ولی شما رو چه حسابی این حرف ها رو میزنی خدا میدونه!!!!
     داج چلنجر رو کمتر کسی پیدا میشه که دوست نداشته باشه بعد شما میگی قوطی کبریت؟
     خدایا صبر بده!!!!

    3. علی
     سوابق: (197 دیدگاه) ,

     مافیا تو از خودرو نمیدونی فقط اسم میدونی وگرنه صنعت اول امریکاست

    4. ASTON MARTin
     سوابق: (1180 دیدگاه) ,

     چه گند زده!!
     اون کادیلاکی که چند ماه قل گذاشتین کو؟ صندلیاش خیلی فرق میکرد
     یکی بگه به من

    5. MAFIA
     سوابق: (435 دیدگاه) ,

     باربد کاسه صبرت لبریز نشه من روز جمعه منطقه آزاد ارس بودم اونجا کامارو SS و دوج چلنجر و وایپر که دیگه سلطان ماشینای آمریکاییه بود ولی اصلا هیچ یک از مردم و حتی اونایی که زیاد خودروبازن طرفشون نمی رفتن.مردم به هایلوکس و اسپورتیج و نیسان روژ و راو 4 نگاه می کردن به اونا نه بعد 4 تا بنز سی کلاس 2015 و GLA 4matic و ماکان آوردن همه حتی من این ماشینها رو دوست داشتنی تر میدونم و باکیفیت تر

     یه جورایی ماشین آمریکایی از نزدیک خیلی ضایع ان مخصوصا کامارو و چلنجر بازم ماستانگ یکم بهتر دیده میشه.

     برای اینکه بدونی دروغ نمیگم ایمیلتو بفرست تا عکس های ضایع ماشین آمریکایی رو برات برستم.

     از دزفول تا جلفا پدرم دراومد رفتم.

    6. فریا
     سوابق: (687 دیدگاه) ,

     شروین جان و باربد جان . ول کنید اینو . عقده س بزارین

     خالی بــشه 😉

     نیاز به جواب دادن نــداره دیگه همه میــدونن کـه …

     آستون جان اون ATS-V بود ، این ATS ســاده ست .

     مثل تفاوت C-class AMG و C-class ســاده .

    7. P.G
     سوابق: (488 دیدگاه) ,

     مافيا گل پسر،در مورد افاضاتى هم كه در مورد كاديلاك و اينكه برده ى بنز و بى ام هست و اين …،اگه به منطق تو باشه بنز و بى ام بيشتر مديون كاديلاك هستن چون سيستم هاى حياتى مثل اولين گيربكس،اولين گيربكس اتومات،اولين سيستم استارت و احتراق الكتريكى به جاى هندل دستى،اولين سيستم الكتريكى چراغ هاى خودرو و خيلى موارد ديگه رو كاديلاك معرفى كرد.زياد نميبرمت عقب،تا همين دهه ى هشتاد ميلادى امكانات و راحتى و لوكس بودن كاديلاك قابل مقايسه با بنز و بى ام نبود و حرفى جلوى كاديلاك نداشتن،زمانى كه تو دهه ى هفتاد كاديلاك رو ماشين هاش امكاناتى مثل صندلى برقى،يخچال،كروز كنترل،ايربگ و… ميذاشت بنز و بى ام هيچ كدوم اينا رو نداشتن!
     تكنولوژى هايى مثل ايربگ،سانروف،كروز كنترل و خيلى هاى ديگه رو آمريكايى ها معرفى كردن پس خواهشاً ندونسته نگو”اونى كه برا آلمانى ها خاطره است براى آمريكايى ها آرزوئه”
     يكم فكر بابا!

    8. فرید
     سوابق: (788 دیدگاه) ,

     بعد این آقای مافیا به من میاد میگه متعصب!!!!!!!!!!!!!!!:-D 😀 😀 😀 😀 😀 😀

  2. amirali
   سوابق: (103 دیدگاه) ,

   با وجود اینکه تنها کدیلاکی که از نزدیک دیدم مدلش 1963 یا 64 بود (فکر کنم الدورادو بود) ولی تعصب خاصی روی این برند دارم . کارهاش اصلا کپی نیست و یه هارمونی خاصی توی کل اجزا وجود داه مثلا پنجره جلو رادیاتور با جلو داشبورد و سر اسپید همه با ارم کادیلاک ست شده ( از نظر شکلی ) حتی در طرح دوخت صندلی ها هم این موضوع رعایت شده . به من حس خوبی میده . چه کمپانی های دیگه ای این را رعایت کردند ؟ اگه به این موضوع توجه کردید بگید ؟

   پاسخ
 1. شروین
  سوابق: (519 دیدگاه) ,

  برگرفته از متن:
  “کادیلاک در حال حاضر خودرو‌هایی به خوبی برندهای لوکس ژاپنی و آلمانی (و شاید بهتر از آنها) تولید می‌کند.
  کادیلاک در تست‌های توقف و لغزش در پیچ کاملاً خودروی مونیخی را پشت‌سر می‌گذارد.”

  حالا هی بگید BMW بهترین دینامیک رو داره!!!!

  پاسخ
  1. شاهین
   سوابق: (3374 دیدگاه) ,

   سلام
   داداش جوری میگی انگار کادیلاک تو 20 متر متوقف میشه و BMW اصلا ترمز نمیگیره! یا اینکه شتاب جانبی و این حرفای کادیلاک خیلی سرتره!
   همین که شما ناخوداگاه BMW میاد به ذهنت و کادیلاک رو با اون مقایسه میکنی،به خوبی نشون دهنده ی قدرت BMW هستش.
   ارادت

   پاسخ
   1. شروین
    سوابق: (519 دیدگاه) ,

    سلام داش شاهین. خوبی؟ اولین باره که با هم کامنت رد و بدل می کنیم. راستش من جسارت نکردم به BMW. میدونمم شما بهش علاقه داری.
    تو متن اینجور نوشته اگه نه من خودم یاد BMW نمی افتم.
    من طرفدار ماشین امریکایی ام و بس.
    ضمناً طرف صحبتم با اوناییه که میگن ماشین امریکایی به درد نمیخوره و هندلینگ نداره و این صحبتا نه با شما.
    مخلص.

    پاسخ
    1. محمد زاهدیان
     سوابق: (22 دیدگاه) ,

     نظرم رو اینجا میزارم چون با آقای شروین هم جهتم … و در جواب به آقای شاهین :

     من حودم از بی ام دابلیو و بنز خوشم میاد …. اما وقتی پای یه امریکایی وسط باشه … مغزم از کار می افته …. فقط آمریکایی رو می بینم … حالا هر چی هم آلمانی ها خوب و درجه یک باشند …. درباره آلمانی ها دوست داشتنه … درباره آمریکایی ها عشق …. فرقش از زمین تا آسمونه

     من فورد مک وان رو به یه 320i 2014 ترجیح می دم ….

    2. MAFIA
     سوابق: (435 دیدگاه) ,

     کوروت بدترین تعادل رو سر پیچ ها داره و پشت ماشین همش می لغزه در حالی که هیچ کدوم از این مشکل ها نه تو 911 هست نه جی تی ار و نه فراری.الکی طرفداری آمریکا رو نکنین

     آمریکا فقط بلده یه موتور 8 یا 10 سیلندر گنده و پرمصرف درست کنه فوق فوقش دو تا هم توربو یا سوپر شارژر بزاره روش که مصرفشو دو چندان کنه.بعد یه اگزوز با صدای گوش خراش هم بزاره پشت ماشین بعد بیاد به طراحی اصولی خودروهای آلمانی ایراد بگیره.

     یه جورایی خودروسازهای آمریکا گوره نشده میخوان مویز بشن.

     شما برسید به تکنولوژی و اصول طراحی 10 سال پیش آلمان بعد بیایین شاخ و شونه بکشید.

     جالبه هر تکنولوژی که هر خودرویی به عنوان آپشن جدید میزاره بنز و بی ام و و پورش و آئودی اون تکنولوژی رو کهنه کردن.

    3. شاهین
     سوابق: (3374 دیدگاه) ,

     سلام به همه ی دوستان،شروین جان،مهمد زاهدیان عزیز و مصطفی جان
     باعث افتخار من هستش که با همه ی شما عزیزان هم صحبت میشم.من خودم خیلی به ماشین های آمریکایی علاقه دارم،کلا طرفدار همه ی ماشین های خوب هستم ولی درست مثل شما که به برند آمریکایی علاقه ی زیادی دارین منم به BMW علاقه ی خیلی زیادی دارم.
     راستش کادیلاک هم دوباره به روزهای اوج خودش برگشته و از اینکه میتونه با رقبای آلمانی خودش رقابت کنه خیلی خوشحالم.ولی باید اذعان کرد که رقابت بین آلمانی ها و آمریکایی ها خیلی فشرده و سخت شده.
     امیدوارم هر ماشینی که سزاوارتر هستش برنده ی این رقابت سخت باشه.
     مصطفی جان مرسی از اینکه حالمو پرسیدی،راستش با درس ها خیلی مشغولم! ان شاالله که تموم بشم هر چه زودتر
     ارادتمندم

    4. شلبى
     سوابق: (567 دیدگاه) ,

     مافيا جان خودت ميفهمى چى ميگى؟؟ شما اصلا چيزى از ماشين ميدونى يا نه؟؟
     كى به شما گفته ته كوروت ميلغزه و تعادل نداره؟والا ما كه هر چى از كوروت جديد اينور و اونور خونديم و شنيديم از هندلينگ بسيار خوبش ميگفتن و سريه معمولى كوروت بهترين اسپرت سال 2014 شد و سريه z06 بهترين سوپر اسپرت 2015!!! حتما كسايى كه اين انتخابا رو ميكنن اندازه شما از ماشين اطلاعات ندارن يا شايدم نميتونن برن منطقه ازاد ارس!!!
     شما كسى هستى كه گفتى كوروت حالا حالاها مونده تا بتونه به رولز رويس و بنتلى برسه!!!! كوروتو با بنتلى مقايسه كردى، اطلاعاتت از ماشين در اين حد و اندازست!!!
     صنعت خودروسازى امريكا غوره نشده ميخاد مويز بشه؟؟؟ حتما از نظر شما صنعت خودروسازى كره از اول مويز بوده!!!
     پايه خودروسازيه دنيا رو بنز المان و فورد امريكا گذاشتن بعد حالا صنعت خودروسازى امريكا غوره نشده مويز شده!!!
     بد نيست برى نو اورى هاى همين كاديلاك رو تو ويكى پديا يه سرچ كنى ببينى.
     در ضمن من خودم به تبريز و منطقه ازاد ارس رفت و امد دارم و محض اطلاع به شما ميگم كه بيشترين استقبال اونجا از ماشيناى امريكايى شده، تازه اونجا اصلا ماشين به شكل درستى عرضه نميشه،من خودم اونجا ديدم كه موستانگ كار كرده رو داشتن به اسم صفر ميفروختن
     جديدا يه خرده فروش ماشيناى امريكايى اونجا كم شده و دليلش هم اينه كه ميخاستن يه طرحى تصويب كنن كه بعد از پنج سال بتونى ماشين رو پلاك مليش بكنى كه اين طرح شامل ماشيناى امريكايى نميشه
     مگرنه اونجا استقبال از ماشيناى امريكايى بيشتره با توجه به اينكه اين ماشينا خدمات پس از فروش ندارن!!!
     شما اين موضوع رو به وضوح ميتونى تو خود شهر تبريز هم ببينى و ماشينا با پلاك منطقه ازاد رو اونجا مقايسه كنى و بعد ميبينى كه امريكاييا خيلى بيشترن.
     بعد نيست برى يه تحقيق بكنى ببينى موتور به قول شما بى مصرف و گنده همين كوروت چقدر مصرف ميكنه.
     همين طورى رو هوا كه ادم نبايد حرف بزنه
     در ضمن اينم بگم كه گوره غلط اونى كه شما منظورته غوره است

    5. P.G
     سوابق: (488 دیدگاه) ,

     استاد مافيا!كارشناس بزرگ خودرو!ميشه بفرماييد شما كوروت رو كجا تست فرموديد كه با اين دقت و جزئيات ميدونيد هندلينگ و تعادل خوبى نداره و مزخرفه؟!!!
     والا هرچى سايت و مجله معتبر سراسر جهان حتى اروپا اين ماشينو تست كردن همشون گفتن اين ماشين فوق العاده است و اين ماشين رو به عنوان بهترين يا يكى از بهترين خودروهاى چند سال اخير معرفى كردن و اتفاقاً بر خلاف نظرات شما يكى از نقاط قوتشو هندلينگ و چسبندگى عاليش عنوان كردن!كوروت به عنوان بهترين طراحى سال ٢٠١٤ انتخاب شد و جايزه بهترين طراحى داخلى رو گرفت.همين قدر بس كه جرمى كلاركسون كه دائماً تو تاپ گير ماشيناى آمريكايى رو مسخره ميكرد و بهشون گير ميداد كوروت رو به عنوان انتخابش براى بهترين ماشين٢٠١٤ انتخاب كرد.
     در هر حال ببخشيد اگه اون همه كارشناس اندازه ى شما هم حاليشون نبود كه كوروت ماشين خوبيه يا نه!
     حتى اگه ميخاى احساسى و بدون منطق تز بدى و […] يكم تحقيق و فكر كن…

   2. جی تی ار
    سوابق: (458 دیدگاه) ,

    شروین خان,اول اینکه توقف کامل تاحدودزیادی به توانایی های دینا میکی بی ربط است,دوماتوانایب دینامیکی خیلی گسترده تر از شتاب g هست.مثلا یکی از اشکالاتی که به تعلیق بادی سری هفت می گرفتند,این بود که علی رغم کنترل خارق العاده اش سر یک پیچ,وقتی از بک پیچ وارد پیچ دیگر می شویم جابجایی وزن خودرو از یک سمت به سمت دیگر,هرچند خودرو را از کنترل خارج نمی کند,اما به خوبی انجام نشده و محسوس بوده وحس خوبی به راننده نمی دهد.
    وقتی می گویند BMW به ترین دینامیک هارا دارد,این یک نظر کارشناسانه است که با توجه به همه ی پارامتر ها توسط کارشناسان گفته می شود.ضمنا هرکه ماشین های آمریکایی را به درد نخور می داند,یا از دنیای خودرو کم اطلاع است,یا متعصبانه حرف می زند…

    پاسخ
    1. جی تی ار
     سوابق: (458 دیدگاه) ,

     به شخصه عاشق مدل اسکالید این خودروسازم وبه همه ی رقبایش ترجیحش مدم.
     فوق العاده است…

    2. فریا
     سوابق: (687 دیدگاه) ,

     GTR جان : ” هرکه ماشین های آمریکایی را به درد نخور می

     داند,یا از دنیای خودرو کم اطلاع است,یا متعصبانه حرف می

     زند…”

     موافقم . کسی که خوابــ هست رو میشه بیــدار کرد ولی کسی

     که خودشــو به خواب زده ؛ هرگز !

  2. مجتبی
   سوابق: (137 دیدگاه) ,

   جالبه از آلمانی هندلینگش بهتره

   پاسخ
  3. MAFIA
   سوابق: (435 دیدگاه) ,

   شروین جون به جونت کنن متعصب آمریکا هستی.چیزی هم از اونا به تو نمی ماسه نمیدونم چرا اینقدر طرفدارشون هستی.

   روز جمعه یه دوج چلنجر دیدم باید بگم مزخرفترین و زشت ترین طراحی در بین خودروهای مال این ماشینه حتی من طراحی تخم مرغی مینی مایمر رو بیشتر از اون قوطی کبریت که اسمشو گذاشتن چلنجر دوست دارم.

   پاسخ
   1. hamid reza
    سوابق: (379 دیدگاه) ,

    اگه شما از چلنجر خوشت نمیاد مشکل از چلنجر نیست دوست عزیز 😉

    پاسخ
   2. K.MAK.MISEL
    سوابق: (2702 دیدگاه) ,

    از تعداد لایک و دیسلایکات معلومه چقدر حرفت درسته.
    دیگه من المانی هم صدام در اومده،درسته فعلا المان یه ذره جلوتر از خودروسازی های دیگس ولی نمیشه ژاپنی ها و امریکایی هارو اونجا هویج فرض کرد!
    دوج چلنجر با اون چهره خشنش و ابهتی که داره به نظر ایشون قوطی کبریته!
    به شخصه از دیگر خودرو های امریکایی بیشتر دوسش دارم!
    امریکا و ژاپن هر دو دارن تلاس میکنن و هر دوشونم برای المانی ها دارن شاخ شونه میکشن!
    دیگه زیادی حرف زدن هم حدی داره مافیا!

    پاسخ
   3. فرید
    سوابق: (788 دیدگاه) ,

    ببین چقدر متعصب هستی که مک میسل هم به حرف اومد…حالا دیدی متعصب کیه؟؟؟؟؟:-D 😀 😀 😀
    دلم واست سوخت خدایی…

    پاسخ
  4. فریا
   سوابق: (687 دیدگاه) ,

   دوستان خودتونو خــسته نکنـید ، وبلاگ رسمی BMW که ATS رو با سری 3 مقایسه رو-در-رو کرده نتیجه مقایسه رو اینطوری گفـــته :

   The Cadillac ATS is the better sport sedan. When it comes down to driving, the Cadillac inspires more confidence. After driving both cars back-to-back over the same section of road, I wanted to get back into the Cadillac. It feels like you can drive the ATS harder and faster than the 3 Series, even if you actually can’t. The BMW put up one tough fight. Its free-revving engine feels livelier and more eager whereas the ATS’s powerplant felt flat because of its longer gears. Unfortunately, the steering and brakes let the 3 Series down. The Cadillac ATS is simply the more rewarding car to drive despite its gearbox, and that’s why it won. Fair and square.

   منبع : bmwblog. C o M

   ضمنا شاهین جان توی پســت کادی با بی ام مقایسه شــده . نیازی به

   یادآوری شــروین نبــود 🙂

   پاسخ
 2. danial
  سوابق: (10 دیدگاه) ,

  من واقعا کادیلاک رو دوست دارم هم طراحی هاش هم اسمش کلاً به نظرم ماشین با کلاسیه هنوزم هم که هنوزه اگر یدونه کادیلاک ادرادو یا حتی از این “کادیلاک ایران” های سال 1980 رو آدم تو خیابون میبینه واقعاض لذت میبره طراحی آمریکایی باب دله منه 🙂
  ای کاش به جای واردات محصولات درپیتی کره ای و چینی از این دست وارد کشور بشه چون قیمت هاشون هم زیاد فرقی با هم نمیکنه البته در سطح خودشون

  پاسخ
 3. M Power///
  سوابق: (416 دیدگاه) ,

  اینکه کادیلاک داره قوقا می کنه انکار ناپذیره. ولی هنوز زمان لازم داره به رده ای BMW, Marsedes, Audi برسه‌.

  پاسخ
  1. شروین
   سوابق: (519 دیدگاه) ,

   اولا غوغا درسته نه قوقا!! بعدم شما هم شروع نکن لطفا Mpower جان!!

   پاسخ
 4. شلبى
  سوابق: (567 دیدگاه) ,

  ماشيناى جديد كاديلاك واقعا عالين و جاى حرفى باقى نميذارن، ولى باز هم به نظر من كاديلاك بايد بيشتر از اين حرفا كار كنه و دامنه محصىولاتش رو گسترش بده و وارد كلاس هايى بشه كه الان در اون كلاسا نماينده اى نداره كه البته استارت اين كار هم توسط كمپانى زده شده و اگر درست جلو برن به نظرم ميتونن ظرف سه چهار سال اينده يه رقابت همه جانبه با رقباى المانى و ژاپنى داشته باشن.

  پاسخ
 5. car designer
  سوابق: (33 دیدگاه) ,

  بوی ATS-V میاد………..
  به…به…

  پاسخ
  1. K.MAK.MISEL
   سوابق: (2702 دیدگاه) ,

   من میمیرم برای کادیلاک الدرادو 1965!!!!!!!
   وای وای وای که نگو ها!!!!!!!!
   خیلی خوشگله مخصوصا رنگ مشکیش
   اگر فیلم کادیلاک سیاه رو دیده باشید میفهمید من چی میگم!
   تو اون فیلم ساب500 کنارش عین نسبت فیل و مورچه میموند!

   پاسخ
 6. sepehr
  سوابق: (175 دیدگاه) ,

  به نظرمن خودروسازی آمریکا خیلی ازخودروسازی آلمان کم نداره چون اینو به وضوح میشه دید نمونش همین کادیلاک شاید یه کم طراحیش تکراری باشه که به نظرمن طراحی های زیبایی هم داره ولی همین که دارن با بی ام و مقایسش میکنن نشون میده که کادیلاک به پیشرفت های عظیمی دست پیداکرده.

  پاسخ
 7. good car
  سوابق: (40 دیدگاه) ,

  به نظرم همین که از دنده دستی استفاده کرده باعث افت فروشش شده برای همچین ماشینی دنده دستی معنی نداره به نظرم کادیلاک مثل بنز و بی ام و با سیاست عمل نمیکنه من که فکر نمیکنم در حال لاضر بنز و بی ام و از دنده دستی تو ماشیناش استفاده کنه

  پاسخ
  1. باربد.فقط شورولت.فقط کامارو
   سوابق: (811 دیدگاه) ,

   جناب good car دنده ی اتومات دلیل برتری و فروش بیشتر نیست.کادیلاک درسته به رقابت با مرسدس و ب ام و میپردازه اما آمریکا به طور کل سیاست خاص خودشو داره و لازم به ذکره که کادیلاک اتفاقا” هم دستی و اتومات میزنه مثلاً اگر شما سری V کادیلاک رو دیده باشی تو اونا جنرال موتورز دنده ی اتومات 8L90 استفاده میکنه که تو کوروت هم استفاده شده و از لحاظ عملکرد تو جهان شناخته شده است حتی شش سرعته ی اتومات هم برای کادیلاک وجود داره.
   با این حال گفتم که دنده ی اتومات نشان از برتری نیست حتی دنده ی دستی بیشتر مواقع شتاب بهتری رو برای خودرو به ارمغان میاره.اگر هم بنز و ب ام و فروش بالایی دارن به خاطر کیفیت ساخت و زیبایی و عملکرد فوق العاده شونه و به دنده ی اتوماتیک مربوط نمیشه.آمریکایی ها به دنده ی دستی علاقه ی بیشتری نشون میدن.
   ارادتمندم

   پاسخ
   1. مجتبی
    سوابق: (137 دیدگاه) ,

    ماشین های امریکایی از خیلی قدیم بیشترشون اتومات بودن اتفاقا تو بازار ماشین های کلاسیک دنده دستی ارمیکایی خیلی کمه
    ولی ماشین های اروپایی و چینی قدیمی اکثرا دستی هستن

    پاسخ
  2. مجتبی
   سوابق: (137 دیدگاه) ,

   اتفاقا ماشین کوپه و اسپرت دنده دستی باشه باحالتره

   پاسخ
  3. فریا
   سوابق: (687 دیدگاه) ,

   همونطور که تو متن گفته ، دنده ی دستی توی محصولات کادیـــلاک آپشــن هست .

   اولین گیرباکس اتومات سال 1937 توسط کادیلاک اختراع شـــد و تقریبا 40 سال

   هست که مدل پایه ی همه ی کادیلاک ها اتومات هست و تقــریباً از 10 سال پیش

   گیرباکس دستی به عنوان “آپشـن” وارد محصولات کادیلاک شــده

   پاسخ
 8. mehdi
  سوابق: (14 دیدگاه) ,

  ازشون خوشم نمیاد منظورم کادیلاک نبود منظورم مدل های ضعیف ماشین های پر قدرته نمیدونم چرا کمپانی های مختلف این مدل ماشینارو تولید میکنن میدونم برا بدست اوردن بازار وسوده اما انگار یه جورایی ابهت مدل های قوی رو زیر سوال میبرن یه فرصت خوب برا افرادیه که پول کمتر میدن اما یه ماشین به ظاهر قدرتمند سوار میشن

  پاسخ
 9. علی
  سوابق: (2 دیدگاه) ,

  کادیلاک حتی اگر از bmw ضغیفتر باشد باز من به ماشین یک نازی ترجیحش میدم

  پاسخ
 10. sepehr
  سوابق: (175 دیدگاه) ,

  دوست عزیز آخه چه ربطی داشت حالا نه این که آمریکا دوست ورفیق ایرانه هرچی بدبختی میکشیم اززورگویی و تحریمای مزخرف آمریکا ست که بعدم اصلاطراحی ماشین وصنعت خودروسازی چه ربطی به سیاست وجنگ ونازی بودن داره یعنی شما باتوجه به سیاست نسبت به ماشینا نظرمیدی؟ بعدم مگه خودروسازای آلمان همه نازین؟من نمیدونم چرا فقط بعضیا میخوان یه چیزی بنویسن کاش هوش همین نازیا تووجوددوتا ازمهندسین مابود. همین نازیا که توفوتبال و خودروسازی وقدرت و صنعتی بودن وپزشکی وپیشرفت یکن.

  پاسخ
 11. احسان(احسان سابق)
  سوابق: (2469 دیدگاه) ,

  هر وقت میام تو پدال قبل از اینکه برم سراغ متن اصلی میام تو کامنت ها.کل کل بچه ها خیلی جذابتر از متن اصلی هست و یه عده هم هستن که همیشه میگن پراید از این ماشین بهتره و عده ای دیگه صنعت خودروسازی ایران رو با المان و امریکا مقایسه میکنن و یه عده دیگه هم هستن که مثلن روشنفکرن و با عقل و منطق می خوان نظرشونو به خورد دیگران بدن.اگر اینا نباشه دیگه پدال بی پدال

  پاسخ
  1. mahdi
   سوابق: (179 دیدگاه) ,

   احسان لابد شما هم مثلا روشنفکر نیستی روشنفکر واقعی هستی یا شاید هم خودتو تافته جدا بافته میدونی

   پاسخ
 12. sepehr
  سوابق: (175 دیدگاه) ,

  احسان جون اونوقت من جزو کدوم دسته بودم ؟اگه منظورت به من بود برو یه کم بالاتر نظرمو درموردکادیلاک ببین من حرفم سراینه که آخه نظردرمورد کادیلاک چه ربطی به نازی بودن یانبودن آلمانای بدبخت داره؟

  پاسخ
  1. احسان(احسان سابق)
   سوابق: (2469 دیدگاه) ,

   تو دسته مثلن روشنفکر هستی

   پاسخ
   1. sepehr
    سوابق: (175 دیدگاه) ,

    آهان پس یه دسته دیگرم اضافه کن کسایی که خودشونو توبحث دیگران دخالت میدن چون خودت جزو این دسته ای.فکرمیکنم شماهم باهمین دوستمون موافقی وباآلمانا لجی ولی من اصلا جزو این دسته نیستم که نظراتمو بخوام به خورددیگران بدم هرچند من طرف صحبتم اصلا شما نبودی اون علی آقا بود شماخودت اومدی نظردادی وشروع به کل کل کردی. درضمن مثلن رواینجوری نمینویسن اینجوری مینویسن. (((مثلا)))

    پاسخ
    1. K.MAK.MISEL
     سوابق: (2702 دیدگاه) ,

     سپهر جان لطفا به احسان احترام بذار،ایشون یکی از بچه های خوب پدال هستند.
     در ضمن برین تو خود المان یه ن و یه ا و یه ز بگی کلا حرف اخرو نشنیده میگیرنت میبرنت تو هلفدونی!

    2. K.MAK.MISEL
     سوابق: (2702 دیدگاه) ,

     پدال جان یکی از کامنت های بالایی رو لطفا پاک کن دوبار تکرار شده.راستی سپهر جان از کرولات چه خبر؟
     ازش راضی هستی؟

 13. alireza
  سوابق: (46 دیدگاه) ,

  چقد خوبه این ماشین!
  قیمتشم خوبه آخه
  دارم به کادیلاک علاقه مند میشم یواش یواش

  پاسخ
 14. Camaro 1978
  سوابق: (38 دیدگاه) ,

  دوستان گفتنی ها رو گفتن
  باید اضافه کنم که:
  ماشین های آمریکایی همیشه خوب بودن و الآنم خیلی خوبن
  اینو همه میتونن متوجه بشن فقط کافیه تعصب رو بذارن کنار و منطقی باشن
  ممنون…

  پاسخ
 15. K.MAK.MISEL
  سوابق: (2702 دیدگاه) ,

  جای میلاد و زیگما تو این پست خالی بود!
  چه دعوایی میشد!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  پاسخ
 16. احسان
  سوابق: (145 دیدگاه) ,

  در این که ماشین خوبیه شکی نیست ولی مقایسه اش با m4 آخه…؟

  پاسخ
 17. h.s.7
  سوابق: (28 دیدگاه) ,

  خخخخخخ این مافیا چرا همچینه؟؟؟
  من ک فقط میخندم از کامنتاش…بابا تو دیگه کی هستی!!؟؟

  پاسخ
 18. محمد
  سوابق: (5 دیدگاه) ,

  آقا سلام من جدیدم. فقط یه خواهشی دارم ازتون همین اول. توروخدا اینقدر سر کادیلاک و بنز و ب ام و و فورد با هم دعوا نکنید. آخه من بدبخت چی کار کنم که عاشق همه ی اینا هستم با هم و به یه اندازه؟ به هر کدومشون توهین میشه من قلبم تیر میکشه. من هم عاشق ب ام و هستم هم کادیلاک ولی از ماشینهای ژاپنی و کره ای چه تویوتا و لکسس و چه هیوندای و کیا از دم متنفرم. چی کار کنم سلیقه ی شخصیمه. حالم از این ریخت مزخرف ماشینهای ژاپنی که اصلا هیچ معنی ندارن به هم میخوره همیشه. بهترین سلیقشون اینه که برن چهره ی وزق رو تو ماشینشون کپی کنن و اسمشم بذارن زیبایی شناسی به سبک شرقی!!!!!

  پاسخ
 19. kiarash
  سوابق: (1 دیدگاه) ,

  با سلام خدمت دوستان .عرض کنم که کادیلاک رو خوب توصیف کردید و واقعا خودروی خوبی هستش .اون دسته از دوستانی که بی مورد تعصب خودرو های المانی رو میکشن بیا از نزدیک کادیلاک رو ببینن واون وقت نظر بدن .من هم بنز سری c و هم سری e داشتم والانم یه کادیلاک ats 2015 فول چهار در با موتور 3.6 دارم .از نظر راحتی وخیلی کادیلاک سر تره شتاب برتر هست وزیبایی طراحی داخلش خیلی برتره .بنز تنها از نظر برندش عامه پسند تره ومردم عادی بیشتر میشناسنش .همین وبس .البته سری s بنز متفاوت هست که باز هم باید از نظر قیمت وهزینه مقایسه کنید نه از روی تعصب بی جا .

  پاسخ

دیدگاه شما چیست؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی پذیرفته نمی‌شوند. برای تغییر آواتار خود می‌توانید از سایت گراواتار استفاده نمایید.
x