ام وی ام MVMچری

مردودی چری QQ3 یا MVM 110 در تست تصادف

چری QQ3 همان خودروی نام آشنایی است که چند سال پیاپی توسط مدیران خودرو و با نام ام‌وی‌ام ۱۱۰ در کشورمان مونتاژ می‌شد. البته مدتی است که تولید و فروش این خودرو در ایران متوقف شده و جای خود را به نسل جدیدتر آن، یعنی ام‌وی‌ام ۱۱۰s داده است؛ اما با این وجود، چری QQ3 به دلایلی چون بهای پایین فروش و مصرف کم سوخت کماکان به برخی از بازارها ازجمله آفریقای جنوبی صادر می‌شود. به‌تازگی، موسسه ایمنی GLOBAL NCAP اقدام به تست تصادف چند خودروی اروپایی و آسیایی در آفریقای جنوبی نمود که برگردان بخش مربوط به چری QQ3 آن را در این متن به شما عزیزان تقدیم می‌کنیم.

تست تصادف ام وی ام 110
اخیراً موسسه ایمنی GLOBAL NCAP نتایج به دست آمده از آزمون ایمنی چری QQ3 عرضه شده در بازار آفریقای جنوبی منتشر نمود. طبق داده‌های این آزمون، هاچ‌بک پنج درب چینی در کسب تنها یک ستاره ایمنی هم شکست خورد و کلیت بدنه آن در این آزمون “ناپایدار” توصیف شد. چری QQ3 تست شده در این آزمون، فاقد تجهیزاتی همچون کیسه هوا، ترمز ABS، کمربندهای ایمنی پیش کشاننده و سامانه ISOFIX برای صندلی کودکان بود. در تست انجام شده در این موسسه، چری QQ3 با سرعت ۶۴ کیلومتر بر ساعت از میانه قسمت جلو به مانع صلب برخورد نمود.


موسسه ایمنی GLOBAL NCAP در عین حال گزارش می‌دهد که ایمنی عرضه شده برای قسمت‌های سر و قفسه سینه راننده چری QQ3 در مجموع “ضعیف” ارزیابی می‌شود. با این وجود، ایمنی ارائه شده برای سر سرنشین کناری “خوب” بوده و برای قفسه سینه او در حد “مرزی” ارزیابی می‌شود.

در مجموع، بدنه این خودرو در این تست «ناپایدار» توصیف شد و طبق گفته متصدیان موسسه GLOBAL NCAP: چری QQ3 “قادر نبود که هیچ رقم بار بیشتری را تحمل کند” و پارگی جاپایی در آن، بالقوه سبب‌ساز جراحت در پای راننده است.

در خاتمه پیشنهاد می‌شود که برخی از خودروهای جدید ساخت کشورمان ازجمله تیبا، ساینا، کوییک و دنا و… برای تست و اطمینان بیشتر مصرف‌کننده در مؤسساتی همچون GLOBAL NCAP،EURO NCAP و… تحت تست تصادف و آزمون‌های متعدد ایمنی قرار گیرند. و لااقل قانونی مصوب گردد تا از عرضه هر خودرویی به بازار بدون تاییدیه این موسسات ایمنی و در خطرانداختن جان هموطنان جلوگیری شود.

[دانلود ویدئو]

منبع گزارش: CARMAG.CO.ZA

مطالب مشابه

‫۲۱ دیدگاه‌ها

 1. ایمان

  ۸ آذر ۱۳۹۶
  سوابق: (3637 ديدگاه)

  حتی یک ستاره ایمنی هم نتونسته بگیره ؛ جالب تر اینجاست که تو ایران عجب فروشی میره این اسباب بازی چینی ؛ دیگه نمیدونم چی بگم فقط باید حسرت خورد

  موافقم ۰
  مخالفم ۰
  1. سام

   ۸ آذر ۱۳۹۶
   سوابق: (706 ديدگاه)

   خوشبختانه مدتی است فروش این خودرو از طرف شرکت مدیران خودرو قطع شده و
   به جای آن،نسل جدیدتر این خودرو یعنی ام وی ام ۱۱۰s در بازار ایران عرضه می شود.

   موافقم ۰
   مخالفم ۰
   1. محمد

    ۸ آذر ۱۳۹۶
    سوابق: (127 ديدگاه)

    جدید و قدیم نداره همشون یه اشغالن البته قصد توهین به مالکان و خریداران این ماشین رو ندارم چون میدونم ممکنه بعضی ها مجبور باشن از این ماشین استفاده کنن چون انتخاب دیگه ای ندارن.

    موافقم ۱
    مخالفم ۰
    1. شاهین

     ۸ آذر ۱۳۹۶
     سوابق: (4099 ديدگاه)

     سلام
     البته الان همون ام وی ام ۱۱۰s جدید هم دیگه تولید و عرضه نمیشه.

     موافقم ۰
     مخالفم ۰
   2. سام

    ۸ آذر ۱۳۹۶
    سوابق: (706 ديدگاه)

    اصولا تولید خودروهای چینی مونتاژی در ایران هر چند ماه یکبار قطع و وصل می شود و این موضوع درباره اغلب برندهای چینی در ایران صدق می کند.هنوز نام ام وی ام ۱۱۰S از وبسایت شرکت مدیران خودرو خارج نشده و خبری هم از قطع تولید کامل آن تاکنون به رسانه ها درز نکرده است.

    موافقم ۰
    مخالفم ۰
  2. محمد

   ۸ آذر ۱۳۹۶
   سوابق: (607 ديدگاه)

   چرا ازش اینهمه استقبال میشه؟

   چون تو ایران رقیبش فقط پراید هست و بس… خخ

   ما ایرانیها مجبوریم..

   موافقم ۰
   مخالفم ۰
 2. امیر

  ۸ آذر ۱۳۹۶
  سوابق: (219 ديدگاه)

  همین چری بی ادعا چنان زد پشت یه تالیسمان که تا داشپورت تالیسمان جمع شد در صورتی که خودش فقط سپرش افتاد.خیلی مرده به مولا

  موافقم ۱
  مخالفم ۱
 3. حسین

  ۸ آذر ۱۳۹۶
  سوابق: (2337 ديدگاه)

  البته ام‌وی‌ام۱۱۰ های ایران که دیگر هم عرضه نمیشه ، به امکانات ایمنی بیشتری مجهز بود از جمله میله های ضربه گیر در درب ها ، abs و …!
  ما نداریم البته و در کاتالوگ بود

  موافقم ۰
  مخالفم ۰
 4. علی

  ۸ آذر ۱۳۹۶
  سوابق: (849 ديدگاه)

  من دارم و ازش خیلی راضیم فقط یکمی تو سر پایینی ها بهش فشار میاد .
  با تچکر

  موافقم ۱
  مخالفم ۰
 5. bf

  ۸ آذر ۱۳۹۶
  سوابق: (1 ديدگاه)

  جان هم وطن !!!!!!!!!!!!!!

  موافقم ۰
  مخالفم ۰
 6. محمد

  ۸ آذر ۱۳۹۶
  سوابق: (215 ديدگاه)

  کشور ما شده محل تولید خودروهای از رده خارج که هیچ کشوری حاضر به تولیدشون نیست.

  موافقم ۱
  مخالفم ۰
 7. سامان

  ۸ آذر ۱۳۹۶
  سوابق: (13 ديدگاه)

  البته مدل تست شده فاقد هر گونه امکاناتی بوده مدلهای ایرانی دو کیسه هوا دارند و فکر می کنم ای بی اس هم دارند.در مجموع خودروهای کوچکتر حتی در کمپانیهای بزرگ اغلب ایمنی پایینی دارند نسل قدیمی چریQQکه جای خود دارد.

  موافقم ۰
  مخالفم ۰
 8. charger

  ۸ آذر ۱۳۹۶
  سوابق: (380 ديدگاه)

  .
  در خاتمه پیشنهاد می‌شود که برخی از خودروهای جدید ساخت کشورمان ازجمله تیبا، ساینا، کوییک و دنا و… برای تست و اطمینان بیشتر مصرف‌کننده در مؤسساتی همچون GLOBAL NCAP،EURO NCAP و… تحت تست تصادف و آزمون‌های متعدد ایمنی قرار گیرند
  اینا اگه تست بشن ستاره نمیگیرن که هیچ چندتا ستاره هم بدهکار میشن

  موافقم ۲
  مخالفم ۰
 9. Roham

  ۲۳ آذر ۱۳۹۶
  سوابق: (573 ديدگاه)

  نسخه های داخل ایران هم بدون ایربگ هستن؟

  موافقم ۰
  مخالفم ۰
  1. سام

   ۲۴ آذر ۱۳۹۶
   سوابق: (706 ديدگاه)

   مدل های مونتاژ ایران از دو ایربگ و سامانه ترمز ABS برخوردارند.

   موافقم ۰
   مخالفم ۰
 10. عرفان

  ۳۱ مرداد ۱۳۹۷
  سوابق: (1 ديدگاه)

  چرا بدون اطلاعات میاین نظر میدین جالب اینجاست گرداننده سایت هم اطلاعات کامل غلطی رو ارایه و پخش در رسانه ها میکنه.
  ام وی ام ۱۱۰ کلاف فولادی دورتادور بدنه داره ۲ ایربگ داره ترمزش فوق العاده قویه یعنی در حد عجیبی قویه و تیو ۵ هستش کدوم خودروهای داخلی دارای چنین ایمنی هستن بدنه ای که این خودرو داره حتی پرشیا هم نداره رانندگی عالی تا نشینید پشتش نمیفهمید چه خودروی خوبی نسبت به قیمتش هست در ضمن چهارسیلندراش عالین و ۱۶ سوپاپ هستن میدونی ۱۶ سوپاپ یعنی چی و مصرف پایین این خودرو عالیه.

  موافقم ۲
  مخالفم ۱
 11. F*Z

  ۶ مهر ۱۳۹۷
  سوابق: (1 ديدگاه)

  من به نظر دوستان کاری ندارم. و نمیدونم کدوم درست و یا کدوم اشتباهه..فقط میدونم چند ساله که آاااارزوووووومه ام وی ام ۱۱۰ داشته باشم.☹????
  حاضر نیستم با هیچ ماشینی عوضش کنم حتی پورشه یا بالاتر…☹

  موافقم ۱
  مخالفم ۰
  1. امیر

   ۲ آبان ۱۳۹۷
   سوابق: (1 ديدگاه)

   بی خیال بابا

   موافقم ۰
   مخالفم ۰
 12. کامران

  ۱۶ خرداد ۱۳۹۸
  سوابق: (1 ديدگاه)

  آزمون ایمنی انجام شده اگر بر روی سوناتا هم انجام بشه صفر ستاره ایمنی می گیره چون در این فیلم از کمربند ایمنی استفاده نشده و جالبه که ایربگ را هم از روی ماشین برداشتند.اینقدر زودباور نباشیم.

  موافقم ۰
  مخالفم ۰
 13. علی

  ۲۱ مرداد ۱۳۹۸
  سوابق: (1 ديدگاه)

  سلام دوستان.وقتتون بخیر و خوشی.بنده نداشتم.ولی به نظر میرسه از پراید قویتر عمل کنه.خدا رو چه دیدید.شایدم مدیر عامل سایپا پول به موسسه فوق داده تا بتونه ارابه های مرگش رو باکیفیت تر نشون بده.

  موافقم ۰
  مخالفم ۰
 14. محسن قصری

  ۶ آبان ۱۳۹۸
  سوابق: (1 ديدگاه)

  با سلام خدمت همگی ما که فردا داریم میریم یه ام وی ام ۱۱۰ اتومات مدل ۱۳۹۰ رو خریداری کنیم به قیمت ۳۶ میلیون تومن والاه امشب که رفتیم تست رانندگی گرفتیم ازش خوب ماشینی بنظر میرسید امیدوارم که انتخاب ما خوب باشه و هرکی هم خواست ماشین بخره ماشین ایده آل خودش بدستش برسه یاحق التماس دعا

  موافقم ۰
  مخالفم ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی پذیرفته نمی‌شوند. برای تغییر آواتار خود می‌توانید از سایت گراواتار استفاده نمایید.

دکمه بازگشت به بالا