رپورتاژ

با ساده‌ترین روش استعلام خلافی با گوشی آیفون آشنا شوید

اغلب افراد برای پرداخت خلافی، کارت به کارت و انجام تراکنش‌های بانکی از اپلیکیشن‌های موبایلی استفاده می‌کنند. همین عامل باعث شده تا این روش به دلیل دسترسی آسان به خدمات آنلاین به عنوان یک روش کارساز و پرطرفدار شناخته شود. با اینکه بخش وسیعی از فضای اینترنت را کاربران ios تشکیل می‌دهند؛ اما مشکلات زیادی مانند به خطر افتادن امنیت گوشی، تحریم اپلیکیشن‌ها، تفاوت در سیستم عامل و عدم امکان نصب برنامه موبایلی اندرویدی بر سر راه کاربران آیفون قرار دارد که آن‌ها را زمان استعلام و پرداخت به دردسر می‌اندازد. اما نگران نباشید. راهکار مناسبی برای حل این مشکلات وجود دارد که در ادامه به شما معرفی خواهیم کرد.

چالش‌های استعلام خلافی با آیفون

بدون شک بخش زیادی از کاربران گو.شی‌های موبایل را کسانی تشکیل داده‌اند که از تلفن همراه  آیفون استفاده می‌کنند. چالش‌های زیادی مانند خرید اشتراک، در دسترس نبودن اپلیکیشن‌های موبایلی ios، به خطر افتادن امنیت و حریم خصوصی وجود دارد بر سر راه کاربران قرار دارد. به همین دلیل اغلب کاربران ios نمی‌دانند باید از کدام روش استعلام خلافی آنلاین برای مشاهده و پرداخت جرائم رانندگی استفاده کنند.

محدودیت در نصب اپلیکیشن برای کاربران ios

یکی از روش‌های نصب اپلیکیشن موبایلی برای کاربران ios استفاده از اپ‌استور ایرانی است. برای دانلود برنامه از اپ‌استور ایرانی به اپل آیدی نیاز ندارید. اما با تغییر تنظیمات، امنیت اطلاعات گوشی شما به خطر می‌افتد. از طرفی یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های کاربران ios پرداخت هزینه اشتراک بابت دانلود برنامه خلافی خودرو از اپ استور ایرانی است. در این بین شاید برایتان این سوال پیش‌‌آمده باشد که چه راهکاری برای نصب و استفاده برنامه‌های موبایلی وجود دارد.

قبضینو یکی از سامانه‌های اینترنتی است که وب‌اپلیکیشن قبضینو را برای کاهش هزینه استعلام خلافی و دسترسی راحت کاربران به خدمات خودرو راه‌اندازی کرده و کاملا رایگان در اختیار افراد قرار داده است. برای آشنایی با فرآیند نصب وب‌اپلیکیشن ادامه مطلب را بخوانید.

چگونه با گوشی‌های آیفون استعلام خلافی خودرو را بگیریم؟

احتمالا می‌دانید که امنیت مهم‌ترین مزیت در گوشی‌های آیفون است. این موضوع باعث شده تا کاربران کمتری ریسک کنند و اپلیکیشن‌های موبایلی را روی تلفن همراه خود نصب کنند. از طرفی از دید کاربرانios  و گوشی‌های آیفون مشاهده و تسویه آنی خلافی خودرو به صورت غیر حضوری سخت و دشوار است. برای استفاده ساده‌تر از خدمات و استعلام خلافی پیشنهاد می‌کنیم از یکی از دو روش زیر استفاده کنید:

وب اپلیکیشن جایگزین اپلیکیشن‌های ios

ساده‌ترین راه برای استعلام و پرداخت خلافی و دسترسی به سوابق، استفاده از وب‌اپلیکیشن‌ قبضینو است. با نصب وب اپلیکیشن روی گوشی آیفون خود می‌توانید در هر زمان و مکان به خدمات خودرو دسترسی پیدا کنید و از امکاناتی مانند استعلام خلافی، پلاک فعال، پرداخت مالیات نقل و انتقال خودرو و پیگیری مدارک خودرو بدون محدودیت زمانی و مکانی استفاده کنید.

فرآیند نصب وب اپلیکیشن قبضینو برای کاربران ios و استعلام خلافی

برای نصب وب اپلیکیشن روی گوشی آیفون نیاز است فرآیند زیر را دنبال کنید:

 • ابتدا سایت خلافی خودرو قبضینو به نشانی com را در مرورگر گوشی همراه خود باز کنید؛
 • گزینه سوم یعنی share را از منوی پایین گوشی انتخاب کنید؛
 • روی add to home screen در سه نقطه بالای صفحه کلیک کنید؛
 • گزینه Add را انتخاب کنید تا وب اپلیکیشن را در کنار سایر برنامه‌های گوشی همراه خود مشاهده کنید؛
 • بعد از باز کردن وب اپ و ایجاد حساب کاربری در قبضینو، خدمت خلافی را از بین خدمات خودرو انتخاب کنید؛
 • برای مشاهده جزئیات خلافی و پرداخت موردی جرائم رانندگی باید شماره پلاک، کد ملی و شماره تلفن همراه مالک را وارد کنید؛
 • اگر به جزئیات خلافی خودروی خود نیاز ندارید و یا به اطلاعات مالک خودرو دسترسی ندارید می‌توانید از روش استعلام خلافی تجمیعی این سمانه استفاده کنید.

نصب وب اپلیکیشن قبضینو برای کاربران ios و استعلام خلافی

نکته: برای استفاده از خدمات وب اپلیکیشن همانند سایت‌های اینترنتی باید به اینترنت دسترسی داشته باشید.

مزایای استعلام خلافی با وب اپلیکیشن‌ قبضینو

 • دسترسی به تمام خدمات مورد نیاز خودرو
 • حفظ اطلاعات ورودی زمان استعلام خلافی خودرو
 • مشاهده و دسترسی به سوابق جرائم رانندگی
 • پرداخت از سوابق با گذشت کمتر از سه روز از استعلام خلافی
 • مشاهده جزئیات خلافی خودرو مانند عکس تخلف
 • عدم نیاز به به‌روزرسانی وب‌اپلیکیشن
 • نصب وب اپلیکیشن روی تلفن همراه و دسترسی دائمی به آن

نکته: اگر وب اپلیکیشن از مرورگر کروم یا فایرفاکس نصب کنید و سپس تاریخچه مرورگر را پاک کنید؛ تمام سوابق و اطلاعات لاگین شما حذف خواهند شد. برای دسترسی به سوابق نیاز است مانند کاربر جدید وارد سایت شوید، دوباره استعلام بگیرید تا بتوانید سوابق را با جزئیات کامل مشاهده کنید.

استعلام و پرداخت جرائم رانندگی از طریق سایت قبضینو

دومین روش برای استعلام و تسویه آنی جرائم رانندگی استفاده از سایت خلافی خودرو قبضینو و راهور است. در ادامه به جزئیات بیشتری اشاره می‌کنیم.

استعلام خلافی خودرو آنلاین با شماره پلاک در سایت قبضینو

عدم دسترسی به کد vin و بارکد خودرو باعث شده تا بسیاری از کاربران ios زمان استعلام خلافی خودرو با مشکل روبه‌رو شوند. اگر دغدغه شما استعلام و پرداخت خلافی به صورت غیر جضوری است که می‌توانید جرائم رانندگی را به صورت موردی یا تجمیعی با سایت قبضینو پرداخت کنید. اگر به شماره موبایل و کد ملی مالک خودرو دسترسی دارید، می‌توانید با شماره پلاک استعلام خلافی را بگیرید و جریمه رانندگی را با جزئیات کامل مانند عکس و شرح تخلف مشاهده کنید. در غیر این صورت برای استعلام و پرداخت تجمیعی خلافی خودرو  با پلاک و تسویه آنی بهترین انتخاب برای شماست.

استعلام خلافی با راهور ۱۲۰

اگر به بارکد کارت خودرو دسترسی دارید، برای مشاهده و پرداخت خلافی می‌توانید از سایت راهور استفاده کنید. برای دسترسی به جزئیات خلافی خودرو و موتور سیکلت باید به شماره موبایل مالک خودرو دسترسی داشته باشید و در سامانه سخا ثبت‌نام کرده باشید. در غیر این صورت استعلام با این روش غیر ممکن است. برخلاف گفته بسیاری از سایت‌ها، البته روش تسویه خلافی راهور آنی نیست؛ و ممکن است بین چند ساعت تا چند روز طول بکشد تا جرائم شما از سامانه پلیس حذف شوند.

بهترین روش استعلام و پرداخت خلافی برای کاربران ios

بهترین روش استعلام و پرداخت خلافی برای کاربران ios

شاید این سوال برای شما پیش‌آید که بهترین و ساده‌ترین روش برای پرداخت جرائم رانندگی چیست؟ با توجه به اینکه دسترسی کاربران ios محدودتر از سایر کاربران است؛ در نتیجه انتخاب روش ساده برای استعلام جرائم رانندگی دشوار است. قبضینو یکی از جامع‌ترین سامانه‌های اینترنتی است که خدمات گسترده‌ای در اختیار تمام رانندگان قرار می‌دهد. با استفاده از این سامانه می‌توانید از مزایای زیر بهره‌مند شوید.

 • تسویه آنی جرائم رانندگی
 • مشاهده و دسترسی به جزئیات استعلام جرائم رانندگی بدون پرداخت هزینه
 • استعلام جرائم رانندگی بدون دسترسی به اطلاعات مالک خودرو
 • پرداخت هزینه استعلام کمتر در مقایسه با روش حضوری
 • امکان استعلام خلافی رایگان از سوابق
 • پرداخت موردی یا تجمیعی جرائم رانندگی
 • دریافت رسید پس از پرداخت خلافی خودرو
 • استعلام دیگر عوارض خودرو مانند عوارض آزادراه و طرح ترافیک
 • استفاده از دیگر خدمات خودرو مانند استعلام پلاک فعال
 • حفظ و ذخیره‌سازی اطلاعات مالک و سوابق استعلام خلافی
 • مشاهده عکس تخلف در کنار دیگر جزئیات
بیمه بازار

مطالب مشابه

یک دیدگاه

 1. ممد ژانگولر

  ۹ آذر ۱۴۰۱
  سوابق: (2980 ديدگاه)

  چه عجب اپ ایرانی رو آیفون جواب داد

  آیفون اصلا به درد ایران نمیخوره

  موافقم ۰
  مخالفم ۵

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی پذیرفته نمی‌شوند. برای تغییر آواتار خود می‌توانید از سایت گراواتار استفاده نمایید.

دکمه بازگشت به بالا
فهرست