ایستگاه

انتقاد رئیس پلیس راهور از خودروسازان و خودروهای داخلی

برای چندمین بار، مسئولان پلیس کشور لب به انتقاد از خودروسازان و کیفیت و ایمنی خودروهای داخلی گشودند.

سردار هادیان فر رئیس پلیس راهور ناجا گفت:

رئیس‌جمهور به من تأکید کرد که بایستید تا خودروها کیفی و ایمن شود، وگرنه شماره نکنید.

سردار هادیان فر افزود:

از ۱۰۰ تصادف، کیسه هوای ۹۳ خودرو باز نمی‌شود. خودروهای ما نه زیباست نه ایمنی دارد نه کیفیت دارد، خیلی هم گران است.

به گفته رئیس پلیس راهور ناجا اینکه بجای ۱ میلیون خودرو، ۳ میلیون خودرو تولید کنیم، افتخار ندارد. باید به‌جای افزایش کمیت، کیفیت و ایمنی خودروها را افزایش دهیم.

وی افزود:

۱۱ سال تصادفات را تحلیل کردیم، اما متأسفانه هرروز با مصیبت تصادف روبرو هستیم و خودروسازان می‌گویند رانندگان با زاویه مناسب تصادف کنند تا ایربگ خودرو باز شود.

پیش‌تر سردار حمیدی رئیس پلیس راهور تهران هم گفته بود:

باز نشدن ایربگ خودروها زیاد اتفاق افتاده است، برخی خودروها که از کارخانه می‌آیند، با سرعت زیاد چرخشان از وسیله خارج می‌شود، ایربگ که جای خود دارد.

انتقاد از خودروسازان داخلی توسط مسئولان پلیس، نمایندگان مجلس، سازمان استاندارد و دولتی‌ها مسبوق به سابقه است ولی انتظار می‌رود به‌جای انتقاد و بیان واقعیات اظهر من الشمس که هرکسی بدان واقف است، مسئولان به وظایف قانونی خود عمل نموده و مردم را از این خودروهای ناایمن، قدیمی، بی‌کیفیت و گران، خلاص کرده و به چیزی که شایستگی آن را دارند برسانند.

 

جواد عقیلی

مهندسی پتروشیمی خوندم اما عاشق دنیای خودرو هستم. موسس و سردبیر پدال هستم.

مطالب مشابه

‫۱۵ دیدگاه‌ها

 1. MC20

  ۲۵ اسفند ۱۴۰۰
  سوابق: (923 ديدگاه)

  درود به همه دوستان گلم . . . یه لحظه با دیدن پراید توو عکس این تصادف حالم گرفته شد . . . واقعا نتونستم جلوی خودم رو بگیرم . . . یه لحظه ماهیت ترسناک پشت این ارابه های مرگ اومد جلو نظرم ، مثل زمانی که بعد چند لحظه خیرگی ، یهو یه تصویر واضح از هرچی جلوت قرار داره ، ببینی که با خیرگی نمی دیدی . . . بعدشم که دیدن این طرح گرافیکی از پراید تیر خلاصو زد . . . به قرآن ما انسانیم ولی این فرغون ها برای یک انسان نیست . . . به خداوندی خدا ما انسانیم اما این آهن پاره ها ماشین نیست . . . موقع تصادف اگر تووی این آهن پاره ها باشیم ، دیگه فرقی نمیکنه مرد باشی یا زن ، ایرانی باشی یا خارجی ، با سواد باشی یا بی سواد ، پولدار باشی یا فقیر . . . کله ای که میترکه سر یک انسانه ، دست و پایی گه گوشت چرخ کرده میشه ، دست و پای یک انسانه ، طهالی که پاره میشه ، دنده ای که میشکنه ، ستون فقراتی که خورد میشه ، همه مال یک انسانه . . . در حالی که خارج از کشور ما ، تقریبا در اکثر نقاط دنیا انسان ها سرشون و دست و پاشون و طهال و کبد و کلیه شون و قفسه سینه شون و . . . از سر تا پاشون رو سوار خودرویی میکنن که ایمنی نسبی داره و آهن پاره نیست ، مردم ما اینجا چرا سوار این آهن پاره ها میشن ؟؟؟ چرا اگر ( به هر دلیلی ، که یک دلیل بیشتر نیست ) سوار میشن احتیاط نمی کنن ؟؟؟ چرا خیال میکنن سوار ماشین !!! شدن ؟؟؟ چرا خاطرجمع تند میرن ؟؟؟ چرا موقع رانندگی ( در دیدن احتیاط ) به خیرگی دچار میشن و حقیقت تلخ تصادف در کمین رو نمی بینن ؟؟؟ چرا با شنیده صدای تصادف و درد و جراحت و خونریزی به خودشون میان و تصویر واضح مرگ یا نقص عضو رو می بینن . . . اگر مجبوریم به هر دلیلی ( که یک دلیل بیشتر نیست ) با سوارشدن به این فرغون ها از یک طرف جانمون رو در معرض خطر قرار بدیم خواهشا همزمان از اون طرف با احتیاط مواظب جان خودمون و دیگران باشیم . . . ببخشید تلخ و طولانی شد . . . عیدتون مباررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررک

  موافقم ۲۷
  مخالفم ۲
  1. فورد

   ۲۵ اسفند ۱۴۰۰
   سوابق: (692 ديدگاه)

   من از پلیس عذر خواهی میکنم و میگم شررررررمنده
   خب مجوز نده

   موافقم ۱۵
   مخالفم ۲
   1. Navid_A.J

    ۲۶ اسفند ۱۴۰۰
    سوابق: (3239 ديدگاه)

    قانونی نیست.

    موافقم ۱
    مخالفم ۰
 2. DNA

  ۲۵ اسفند ۱۴۰۰
  سوابق: (164 ديدگاه)

  Pointless 😒

  موافقم ۱۲
  مخالفم ۲
 3. sorena330

  ۲۵ اسفند ۱۴۰۰
  سوابق: (751 ديدگاه)

  شب عیدی میخوان ناوگان رو نوسازی کنن مثلا از طرف مردم اعتراض میکنن، بعد که ماشینای سازمانی رو تحویل گرفتن کما فی السابق.

  موافقم ۱۷
  مخالفم ۳
  1. Mad.z.Max

   ۲۵ اسفند ۱۴۰۰
   سوابق: (1713 ديدگاه)

   خوب گفتی
   یکی نیس بگه آقا پلیس، راست میگی ۱ سال شماره نکن لگنهای جدیدی که میسازن رو. ۶ ماه شماره نکن، ۱ ماه اصلا!

   اینا همه حرفه

   موافقم ۱۵
   مخالفم ۱
   1. ابوالفضل

    ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۱
    سوابق: (26 ديدگاه)

    خودتون نخرید مجبورید مگه

    موافقم ۰
    مخالفم ۰
  2. Danial

   ۲۶ اسفند ۱۴۰۰
   سوابق: (456 ديدگاه)

   مگه ی پلیس پیزوری میتونه جلوی یکی از بزرگترین مافیای کشور وایسه این میاد اینجوری میگه که خودشو آب بکشه مردم وقتی صف میکشن که بخرن یا همین مردی که ماشین صفر میاد زرتی میپرن سنسور کیسه هواشو خاموش میکنن که تو تصادف خسارت کمتری بهشون برسه اینا نباید بخرن نه که یکی دیگه بیاد بگه ما شماره نمیکنیم مگه دست این یاروعه ک صب بلند از خواب بگه از امروز شماره نمیکنیم خقدر ساده ای پسر.

   موافقم ۵
   مخالفم ۰
 4. مردیم از خوشی

  ۲۵ اسفند ۱۴۰۰
  سوابق: (868 ديدگاه)

  فکر نمی کردم مقام انسانیت که بهمون وعده داد اینقدر بد باشه

  موافقم ۱۵
  مخالفم ۴
  1. Clean energy (صیانت!)

   ۲۵ اسفند ۱۴۰۰
   سوابق: (1011 ديدگاه)

   آب و برق رو مجانی میکنیم
   اقتصاد مال 🐴 است

   موافقم ۶
   مخالفم ۲
 5. Clean energy (صیانت!)

  ۲۵ اسفند ۱۴۰۰
  سوابق: (1011 ديدگاه)

  خب!؟
  تو اعتراض کردی جواب میدن؟
  براشون میصرفه بکنن تو… ملت😐
  ول کنم نیستن
  تموم

  موافقم ۰
  مخالفم ۱
 6. زیزیگولو

  ۲۵ اسفند ۱۴۰۰
  سوابق: (3042 ديدگاه)

  پلیس راهوار این انتقاد کردنا دیگه هیچ فایده ای نداره!!! باید با قدرت جلوشونو بگیرین تا این ارابه های مرگ رو ندن دست مردم!!! ولی هیچ وقت همچین کاری نمیکنین!!! الآن مدت زیادی هستش که مردم دارن به اشتباهات و تولیدات بنجل سایپا و ایرانخودرو واکنش نشون میدن و تو کوچه و خیابونو روزنامه و تلوزیونو شبکه های اجتماعیو فضای مجازیو هر جای دیگه ای شدیداً انتقاد میکنن ولی راه به جایی نمیبرن!!! از اون طرفم سایپا و ایرانخودر خیلی خوب از مشکلات و افتضاحاتی که به بار آووردن و میارن با خبرن و خوب میدونن با این همه حمایتی که ازشون شده هیچ نقطه مثبتی که مردم بهش دلخوش باشن تو این دوتا شرکت وجود نداره ولی با کمال پُرویی میان تو رسانه ها و موضوع رو برعکس جلوه میدن و تولیداتشون رو به روز و با کیفیت نشون میدن و سعی میکنن اشتباهاتو گند کاریاشونو مخفی نگه دارن!! و همچنان اصرار دارن مسیرایی رو ادامه بدن که سالهاست غیرمفید بودنشون ثابت شده‌

  موافقم ۵
  مخالفم ۰
 7. امین

  ۲۵ اسفند ۱۴۰۰
  سوابق: (238 ديدگاه)

  یه پیام دارم برای سایپا و ایران خودروبجای اینا که هی پراید و سمند تولید کنن ی سوپر اسپورت طراحی کنید

  موافقم ۲
  مخالفم ۲
  1. حامد

   ۲۶ اسفند ۱۴۰۰
   سوابق: (121 ديدگاه)

   سمند پور اسپرت.چطوره؟

   موافقم ۲
   مخالفم ۰
 8. Navid_A.J

  ۲۶ اسفند ۱۴۰۰
  سوابق: (3239 ديدگاه)

  پلیس تنها کاری ک درحال حاضر میتونه بکنه اینه که هرچقدر میتونه سختگیری بیشتری کنه تا این فرهنگ رانندگی در درجه اول درست شه. تنها موردی که واقعا اذیت کننده بوده و هست و میشه به سرعت درستش کرد، فرهنگ رانندگیه. شما حتی همین فردا شروع کنن ماشین ۵ ستاره ایمنی هم بفروشن، چندین میلیون خودروی غیر ایمن از قبل داریم. پلیس وظیفه خودشو سفت و سخت انجام بده، همونجور که کمربند رو فرهنگ سازی کردن، رانندگی رو هم درست کنند. خیلی از تلفات کم میشه.
  خودروسازها و جاده سازی هم به تناسب خودشون جریمه بشن و پولش بشه صرف بهبود ناوگان حمل و نقل عمومی (از این جیب ب اون جیبه ولی بهتر از هیچیه)
  به جا این که هر کس مسئولیت اتهام و تقصیرا رو بندازه گردن کس دیگه، مسئولیت خودشو انجام بده و کارشو به بهترین شکل به سرانجام برسونه.

  موافقم ۲
  مخالفم ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی پذیرفته نمی‌شوند. برای تغییر آواتار خود می‌توانید از سایت گراواتار استفاده نمایید.

دکمه بازگشت به بالا