متفرقه

طرح واردات خودرو به مجمع تشخیص مصلحت نظام رفت

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با اصرار بر مصوبه قبلی خود درباره واردات خودرو، طرح ساماندهی صنعت خودرو را جهت بررسی بیشتر به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارجاع دادند.

به گزارش ایسنا، نمایندگان مجلس در جلسه علنی امروز (یکشنبه سوم بهمن ماه ۱۴۰۰)، به بررسی ایرادات شورای نگهبان در طرح ساماندهی صنعت خودرو پرداختند. براساس اظهارات حسینعلی حاجی دلیگانی عضو هیات رییسه مجلس، کمیسیون صنایع بر نظر قبلی خود در ماده ۴ طرح ساماندهی صنعت خودرو اصرار کرده است. نمایندگان مجلس نیز با تایید مصوبه کمیسیون صنایع و معادن تصویب کردند که ماده ۴ این طرح به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارجاع شود.

متن ماده ۴ به شرح زیر است:

‫هر شخص حقیقی و حقوقی می تواند به ازای صادرات خودرو یا قطعات خودرو یا سایر کالاها و خدمات مرتبط با انواع صنایع نیرو محرکه نسبت به واردات خودرو برای تنظیم بازار اقدام نماید.‬

‫تبصره ۱- با هدف تنظیم بازار و رعایت الگوی مصرف، شاخص های کیفیت و میزان مصرف سوخت خودروهای وارداتی و نیز سقف تعداد مجاز واردات آنها ( متناسب با کسری تولید داخل نسبت به تقاضای موثر) بصورت سالانه، توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت تعیین و به تصویب هیات وزیران می رسد.‬

‫تبصره ۲- وزارت صنعت معدن و تجارت مکلف است با همکاری ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، دستورالعمل نظارت بر صادرات موضوع این ماده را جهت جلوگیری از واردات مجدد آن، تدوین و اعمال نماید و گزارش آن را هر سه ماه یکبار به کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی ارایه نماید.‬

‫تبصره ۳- وزارت صنعت معدن و تجارت مکلف است سیاست های تشویقی در چارچوب قوانین برای اولویت دهی و حمایت از واردکنندگان خودرو را که به انتقال فناوری و سرمایه گذاری در تولید خودرو اقدام میکنند، تدوین و اعمال نماید.‬

‫تبصره ۴- دستور العمل مربوط به خدمات پس از فروش خودروهای وارداتی با لحاظ پرهیز از انحصار در نمایندگی فروش توسط وزارت صنعت معدن و تجارت تعیین می گردد.

مطالب مشابه

‫۴۵ دیدگاه‌ها

 1. زیزیگولو

  ۳ بهمن ۱۴۰۰
  سوابق: (3045 ديدگاه)

  انگار از نظر مجمع تشخیص مصلحت نظام مصلحت مردم ایران این هستش که تکنولوژیهای سی و چهل سال پیش فرانسه و بنجلها و آتو آشغالهای مونتاژی چینی رو سوار بشن ….. فقط یه نمونه ش اینکه این همه ارز صرف خریدن ملک و آپارتمان تو ترکیه شد!!! اگر اجازه واردات میدادین این افراد بجای اینکه این همه پول رو ببرن ترکیه و به اقتصاد ترکیه کمک کنن، میشد فقط با یک دَهُم این هزینه ها ماشینای با کیفیت اروپایی و ژاپنی و کره ای وارد کرد و بازار آشفته و نابسامان خودروی کشورو نجات داد!!! تا مردم مجبور نشن یه پرایدو بخرن ۲۰۰ میلیون!!

  موافقم ۵۱
  مخالفم ۲
  1. مزدا

   ۳ بهمن ۱۴۰۰
   سوابق: (1848 ديدگاه)

   تو این مصوبه گفته باید با واردات ۶۰هزار خودرو شامل ده هزار خودرو سنگین و ۵۰ هزار خودرو سبک باید ۶۰ هزار مییلیارد عایدی برا مملکت گل و بلبل داشته باشه !!
   یعنی یه خودرو زیر ۴۰ هزار دلار وارد میکنی یک میلیارد تومن یا ۳۵ هزار دلار عوارض میدی بعد همون خودرو تا برسه نمایشگاه میشه بالای ۱۰۰ هزار دلار !!
   بعدش تازه مالیات چند ده میلیونیش مونده!!
   به زبان ساده اقا یه تعداد ماشین۲۰۲۲ برا اقازاده هامون وارد کنید دلشون پوکید از بس ماشین ۲۰۱۸ سوار شدن!!
   این واردات در عمل هیچ تاثیری بر بازار خودرو نخواهد گذشت فقط یه عده خاص ماشین جدید سوار میشن!

   موافقم ۴۱
   مخالفم ۱
   1. زیزیگولو

    ۳ بهمن ۱۴۰۰
    سوابق: (3045 ديدگاه)

    دقیقاً واردات خودرو با تعرفه های گمرکی سنگین واسه پر کردن خزانه کشور و جبران کسری بودجه ….. ولی باز همینم میتونه قیمت ماشینای خارجی رو تا پنجاه درصد بیاره پایین و رو داخلیا هم تاثیر بزاره و اونموقع دیگه یه لندکروز مدل ۲۰۱۰ با قیمت چهار پنج میلیارد تومن معامله نمیشه!!! الآن که بعد از واکسیناسیون عمومی کرونا تورهای توریستی امارات و قطر دوباره راه افتاده، اگه بتونی یا سر با این تورها بری امارات خودت با چشم خودت میبینی که تو نمایندگیها و نمایشگاههای اتوموبیل تو امارات و مثلاً شهر دبی قیمت یه تویوتا کمری مدل ۲۰۲۱ یا ۲۰۲۲ به پول ایران حتی با دلار ۲۸ هزار تومنی بین هشتصد تا نهصد میلیون تومن هستش!!! یا لندکروز ۲۰۲۲ بسته به سفارش مشتری با قیمتی بین ۲ میلیارد تا دو میلیاردو نیم هستش!!!

    موافقم ۱۰
    مخالفم ۶
  2. امیرحسین

   ۳ بهمن ۱۴۰۰
   سوابق: (240 ديدگاه)

   احسنت

   موافقم ۱۳
   مخالفم ۲
   1. زیزیگولو

    ۳ بهمن ۱۴۰۰
    سوابق: (3045 ديدگاه)

    ❤❤❤

    موافقم ۷
    مخالفم ۴
  3. Avan

   ۳ بهمن ۱۴۰۰
   سوابق: (89 ديدگاه)

   اینها خودشان سهامدار قطعه سازان هستند

   موافقم ۱۱
   مخالفم ۳
   1. زیزیگولو

    ۳ بهمن ۱۴۰۰
    سوابق: (3045 ديدگاه)

    اگر یادت باشه تو یکی از کامنتهام تو یکی از پستهای قبل تر به این موضوع اشاره کردم که قطعه سازا و فلان مسئول و غیره و ذالک خودشون از سهام دارن سایپا و ایرانخودرو هستن که این یعنی یه فاجعه به تمام معنا !!!! و یه عده مافیای دیگه هم سهام دار و هیئت مدیره قطعه سازا هستن که همه اینا رو هم دیگه میشه هیهات منه ذله

    موافقم ۱۰
    مخالفم ۴
  4. NAVID۰۰۹۸

   ۳ بهمن ۱۴۰۰
   سوابق: (6910 ديدگاه)

   زیزیگولو جان
   با تمام کامنت شما موافقم به جز آن قسمتی که فرمودید در ترکیه خانه میخرند و … !
   مطمئناً ترکیه حیات خلوت توریست‌های ایرانی شده و اکثریت برای یکبار هم که شده رفته و دیده‌اید ، به سبب نخواستن ویزا و البته راحتی سفر به این کشور ، هیچگاه درک نمیکنم با چه جرئتی میروند و پول بابت خانه در ترکیه میدهند ، خود ترک‌ها تا کمی ثروتمند میشوند از ترکیه فرار میکنند و حالا شما ببینید این دیوانه‌ها پول‌هایشان را در چه کشور مضخرفی سرمایه‌گذاری میکنند که هر لحظه امکان داره هر اتفاقی برای سرمایه‌اِشان بیوفته !
   اگر دوبی ، تفلیس ، شهر و هر کشور دیگری سرمایه‌گذاری کنند تعجب نمیکنم اما ترکیه کشور وحشتناکیه برای سرمایه‌گذاری و مافیا این کشور را اداره میکنه !

   البته خیلی دوست دارم یه آمار بیرون بیاد از اینکه چه افرادی و با چه پول‌های سالمی به ترکیه رفته و خانه خریده‌اند ، باور کنید اکثر این‌هایی که رفتند و من چندتایی از آن‌ها را از نزدیک میشناسم و پول‌هایی که برده‌اند ناسالم بوده و از ترس از کشور خارج کرده‌اند که بیشترش وام‌هایی بوده که از بانک‌های ایران در بین سال‌های ۹۰ تا ۹۷ گرفته‌اند و حالا که نمیخواهند پس بدهند و ارزش دارایی آن‌ها به سبب تورم در ایران بالا رفته در این دو ساله ، سریع تبدیل به پول میکنند و از طریق صرافی‌ها خارجش میکنند تا دولت نتواند به پول خودش برسد و این یعنی کلاه‌برداری از بیت‌المال که تازه طلبکار دولت هم هستند اما نمیگویند که یه زمانی این بانک‌ها وام دادند برای کارآفرینی و بهبود کارخانه‌ها و صنایع اما این پول‌ها وارد دلالی خانه و خودرو در ایران شد و حالا که باید پس بدهند دارند از کشور خارجش میکنند !
   متاسفانه ما خودمان داریم ایران را متلاشی میکنیم با خودخواهی تمام و بی‌سوادی یه مشت مسئول هم کمک کرده به یه مشت کلاهبردار که نقدینگی در کشور را بالا برده و همه‌ی مردم را با خودخواهی تمام نابود کرده‌اند !
   به شرکت لبنیاتی ۶۰ میلیون دلار داده‌اند تا کره وارد کنه ، پول‌‌ها هرجایی رفته به جز واردات کره برای نیاز کشور !
   پول دادن دارو وارد کنند ، داروها یا وارد کشور همسایه شده یا چیز دیگری وارد شده جز دارو !
   ماشالاه کم هم که نیستند ، تو هر شهری از ایران ببینید چقدر از این کلاهبردارها داریم که در ظاهر دوست ملت هستند اما تا پول را میگیرند میشوند دشمن دولت و ناز‌کرده‌ی مردم و در آخر هم سر در میاورند از کانادا آمریکا اروپا و ترکیه که شده برزخ مهاجران ایرانی !
   ما مردم خودمان به خودمان رحم نمیکنیم بعد انتظار داریم دیگران به ما رحم کنند !

   موافقم ۲۵
   مخالفم ۳
   1. زیزیگولو

    ۳ بهمن ۱۴۰۰
    سوابق: (3045 ديدگاه)

    نوید چندتا جواب نوشتم ولی نمیدونم واسه چی هر کاری کردم ارسال نمیشد !!! آره حرفات کاملاً درسته ….. ترکیه بدجوری مهاجرهایی رو که به عشق گرفتن اقامت تو این کشور خونه خریدن نقره داغ کرد!!! و آخرشم اینا نتونستن اقامت بگیرن و حتی با وجود خریدن ملک تو این کشور واسه رفتو آمد به این کشور مشکل دارن و نمیتون راحت رفتو آمد کنن!!! بابابزرگم تعریف میکرد که از آنکارا و استانبول میومدن تهران گدایی میکردنو برمیگشتن!!! ولی الآن بلایی به سر مردم ایران اومده و بجایی رسیدن که یه کشور دوزاری و تازه به دوران رسیده واسشون شده یه رویا

    موافقم ۱۷
    مخالفم ۱
    1. NAVID۰۰۹۸

     ۳ بهمن ۱۴۰۰
     سوابق: (6910 ديدگاه)

     به نظرم نشده رویا ، بلکه گویی به هر راهی چنگ می‌اندازند که فرار کنند از کشور خودشان ، خانه‌ی خودشان ، مادر خودشان ، وجود خودشان !
     ترکیه جدا از دولت خود ، مردم به شدت عصبانی و سواستفاده‌گری دارد و به شدت امنیت پایینی دارد ، به شدت دو رو و فرصت‌طلب هستند و به جرئت میگویم عرب‌ها از ترک‌های ترکیه معرفت بسیار بالاتری دارند و این را از تجارت با آن‌ها میتوانید متوجه شوید !
     باز هم میگویم ، یا مهاجرت نکنید یا اگر میخواهید مهاجرت کنید جایی بروید که آینده‌ی روشن و امنیت داشته باشید که تازه این هم باید بدانید هیچ کجای دنیا مهاجر جزو شهروند بومی آن‌جا به حساب نمی‌آید و این چیزهایی هم که میبینید در شبکه‌های مختلف و اینستاگرام تمام شوآف هست و مگر دو حالت زندگی خوبی در خارج از کشور داشته باشید ( یا مغز متفکر و دانایی داشته باشید یا پول خیلی خیلی زیاد) !

     یکی از اشتباهات مسئولان ما اینه که هرکاری میکنند تا مردم سفر خارجی نروند با دست‌اندازی‌های ساختگی ، اما به نظرم هر ایرانی باید چندین سفر به کشورهای مختلف داشته باشد تا بفهمد و درک کند ایران چه کشور ارزشمندی هست در تمام قضایا به جز موارد دینی و تعصبی که خیلی سخت و با جدیت مردم را خسته کرده‌اند در حالی که دین در همه جای دنیا باید باعث آرامش روح باشد که از درون انسان‌ها را به همدیگر نزدیک کند و نه اینکه نسبت به همدیگر دور کند !
     امیدوارم روزی اقتصاد آرام گیرد و اینقدر فرهنگ مردم ما و سواد مسئولان ما بالا برود که اینقدر راحت کشورهای دیگر از ما سواستفاده نکنند تا مردم ما نسبت به هم بدبین و ناراحت نباشند و ایران عزیز را ارزشمند ببینند !
     خداشاهده هدف تمام کشورهای ثروتمند اینه که مردم و مسئولان ما با همدیگر دشمن باشند تا از آب گلالود ماهی بگیرند و ما خودمان هم در این هدف با بی‌سوادی و بدون فکر کمک به آن‌ها میکنیم که یکیش همین ترکیه‌ی بی‌همه چیز است که چه پول‌ها و طلاهایی را از ایران و مردم ایران با سیاست در خودش بلعیده و دست ما به هیچ کجا هم نمیرسد و این تحریم‌ها برای هرکی بد بوده ، برای کانادا و ترکیه خوب چشمه‌ی جوشانی بوده و میتازانند !

     موافقم ۱۰
     مخالفم ۳
    2. زیزیگولو

     ۳ بهمن ۱۴۰۰
     سوابق: (3045 ديدگاه)

     یه عده هستن که فقط عشق مهاجرت دارن و موقعی که اسم مهاجرت به گوششون میخوره یه حس توام با شادیو سر خوشی بهشون دست میده و فکر میکنن اونور آب بهشت برین هستش و همش کیف کردنو خوشگذرونیه!!! و اونجا دیگه هیچ مشکلو مانعی سر راهشون وجود نداره!! ولی وقتی میرن اونور و به هزار جور مشکل بر میخورن تازه میفهمن یه مَن ماست چقدر کره داره!!! و تازه ناراحتی دوری از خونواده و فامیلو عزیزاشون و آشناهاشونم هستش که واسه هر کسی حس ناراحتی به همراه داره ….. ولی بطور کلی اگه کسی مجبور به مهاجرت شد و هدفشم یکی از کشورای همسایه اطراف بودش امارات واسه مهاجرت و سرمایه گذاری خیلی خیلی مطمئن تره و امنیت خیلی بیشتری نسبت به ترکیه داره چون ترکهای ترکیه همیشه یه شیله و پیله و حقه ای تو کاراشون هستش و در ضمن چشم دیدن مهاجرها رو هم ندارن

     موافقم ۸
     مخالفم ۲
   2. Saman

    ۴ بهمن ۱۴۰۰
    سوابق: (5 ديدگاه)

    اره دبی سال ۲۰۰۸ یه جوری مصادره کرد اموال مردم که ماشین هاشون گذاشته بودند از ترس بازداشت برگسته بودند ایران یا کسورهای دیگه😅😅😅😅😅😅😅😅مردم ترکیه بستگی به سطح فرهنگ داره و الان در ترکیه واسه اجاره هم اقامت میدن و الان روزانه پرواز های زیادی به ترکیه انجام میشه خواهشا اطلاعات غلط ندید و نفلیس که ایرانی هارو راه نداد 🤣🤣🤣🤣و برو لیست خریداران خانه نگاه کن از روسیه امریکا المان عراق هم هستند و ترکها شیله پیلشون از ایرانی ها خیلی کمتره و بازهم میگم سطح فرهنگ غازی انتپ با استانبول نمی تونید مقایسه کنید

    موافقم ۱
    مخالفم ۶
    1. زیزیگولو

     ۴ بهمن ۱۴۰۰
     سوابق: (3045 ديدگاه)

     آره اونایی که ماشین آخرین سیستم و روز دنیا رو به صورت اقساطی خریده بودن ولی زورشون اومده بود که قسط بدن رو مصادره کرد …. لطفاً حرفای غیر منطقی نزنین

     موافقم ۴
     مخالفم ۰
   3. سامان

    ۴ بهمن ۱۴۰۰
    سوابق: (5 ديدگاه)

    دبی در سال ۲۰۰۸ همه رو نقره داغ کرد تا حدی ماشین گذاشت اومد بیرون از امارات و چند روز پیش هم انصارالله یمن عملیات ور امارات انجام داد یعنی دود سرمایه و سطح فرهنگ در ترکیه متفاوته ولی در شهر های بزرگ فرهنگ خوبی دارن البته شهرستانی های مقیم متفاوته و اتفافا چشم دیدن مهاجرا دارن البته با ایرانی بهتر هستند تا عرب ها و عرب هارو بیستر به چشم میدونی نگاه میکنند و اقای زیزگولو الان به اجاره هم اقامت میدن و روزانه پرواز های زیادی به ترکیه انجام میشه

    موافقم ۰
    مخالفم ۶
    1. زیزیگولو

     ۴ بهمن ۱۴۰۰
     سوابق: (3045 ديدگاه)

     شما برو ترکیه ملک بخر تا با چشم خودت ببینی چی به سرت میارن

     موافقم ۴
     مخالفم ۰
  5. Hamid

   ۳ بهمن ۱۴۰۰
   سوابق: (2169 ديدگاه)

   مجمع تشخیص مصلحت نظامه …
   نه مصلحت مردم …
   الان پدال این رو هم پاک میکنه …
   اینم روش

   موافقم ۲۳
   مخالفم ۲
   1. زیزیگولو

    ۳ بهمن ۱۴۰۰
    سوابق: (3045 ديدگاه)

    مردم واسشون ارزشی ندارن وگرنه با واردات خودرو با تعرفه های پایین گمرکی موافقت میکردن تا مردم مجبور نشن ارابه های مرگ داخلی رو بخرن

    موافقم ۱۰
    مخالفم ۲
   2. مجتبی

    ۴ بهمن ۱۴۰۰
    سوابق: (58 ديدگاه)

    دقیق زدی به خال

    موافقم ۴
    مخالفم ۰
  6. 1123

   ۳ بهمن ۱۴۰۰
   سوابق: (446 ديدگاه)

   خیر ایشان مصلحت رو در این میبینند که با قیمت گذاری مدنظرشون خودرو های چینی رو به صرفه نشون بدن و باعث فروش هرچه بیشرشون بشن که این امر ( در کنار کلی کار مشابه در سایر صنایع) موجب این بشه که چین در مجامع بین المللی از منافع ایران حمایت کنه

   موافقم ۷
   مخالفم ۲
   1. زیزیگولو

    ۳ بهمن ۱۴۰۰
    سوابق: (3045 ديدگاه)

    بعید نیست

    موافقم ۵
    مخالفم ۱
 2. ممد ژانگولر

  ۳ بهمن ۱۴۰۰
  سوابق: (2436 ديدگاه)

  ملتو‌ با این ترفندها نگه میدارن
  چهار سال شد واردات ممنوعه
  هر روز یک امید زیبا تو رسانه ها بوجود میارن
  یعنی تا برجام جدید امضا نشه همش کشکه
  بعد میگن مشکل از داخله 😂

  موافقم ۲۵
  مخالفم ۶
 3. محمد

  ۳ بهمن ۱۴۰۰
  سوابق: (46 ديدگاه)

  موضوع ممنوعیت واردات خودرو یک موضوع امنیتی است که مربوط به نمایش اختلاف طبقاتی در جامعه است.
  مشکل از ابتدا در رابطه با تامین ارز و غیره نبوده که با رفت و برگشت‌های متوالی توسط مجلس حل شود.
  طبق قانون هم دولت یا هیچکس دیگری نمی‌تواند واردات خودرو را ممنوع کند و همین الان هم ممنوع نیست،
  فقط سایت ثبت سفارش بسته است تا اطلاع ثانوی که مشکلات فنی آن حل شود!

  موافقم ۱۴
  مخالفم ۳
 4. محمد

  ۳ بهمن ۱۴۰۰
  سوابق: (46 ديدگاه)

  این تیتر را در اینترنت سرچ کنید :
  معاون وزیر صمت (صادقی نیارکی) گفت: قانونی برای ممنوعیت واردات خودرو نداریم و بر اساس تعرفه باید کنترل صورت بگیرد.
  اگر سایت پدال خبرنگار داشته باشد شاید بتواند با موضوع «قانونی بودن ممنوعیت واردات» با انجمن وارد کنندگان و معاونان وزارت صمت مصاحبه کند.

  موافقم ۸
  مخالفم ۳
 5. Scuderia Ferrari

  ۳ بهمن ۱۴۰۰
  سوابق: (3590 ديدگاه)

  حالا مصلحت نظام چی هست ؟؟!!

  موافقم ۱۷
  مخالفم ۱
  1. A ... She just reminds Me of love ... A

   ۳ بهمن ۱۴۰۰
   سوابق: (276 ديدگاه)

   والا هیچ کس خبر نداره معلوم نیست جدی میگم.

   موافقم ۶
   مخالفم ۲
  2. B.A.E Systems

   ۳ بهمن ۱۴۰۰
   سوابق: (1071 ديدگاه)

   بدبختی و فقر مردم

   موافقم ۱۰
   مخالفم ۰
 6. مهدی

  ۳ بهمن ۱۴۰۰
  سوابق: (408 ديدگاه)

  ۹۵ درصد مردم ایران توان خرید حداکثر حدود ۱۰۰ میلیون تومانی است باید خود دولت خودرو خارجی سفارش را با قرعه کشی از مردم با همان قیمت جهانی بگیره و به دست مصرف کننده واقعی برسونه و تاکید هم بشه تا سه سال فروش نره .این ذروش درسته معقول و منطقی و خداپسندانه . ایران خودرو و سایپا هم با این کار ببینند رقیب دارند کیفیت را بالا برده و هزینه خودرو را پایین میارن .

  با این ابلاغیه فقط و فقط پولدارها میتوانند ماشین لوکس بیارن چون برای مولتی میلیاردرها که خانه ها و ویلاهای ۳۰۰ تا ۸۰۰ میلیارد تومان دارند خرید خودرو لوکس با تفاوت قیمت بین ۳ میلیارد تا ۸ میلیارد مفهومی نداره و حاضرا هر سال خودروشون را عوض کنند چون دنیا دو روزه ویک روزش هم جمعه است برو حالشو ببره گرانی مفهومی نداره فقط ماشین لوکس میخواهند
  یادمه فراری یک مدل با تولید محدود ۴۰ تایی سفارش میگرفت از ایران حدود ۸ نفر تقاضا دادند
  پول پول پول

  موافقم ۱۰
  مخالفم ۲
 7. عاشق پدال

  ۳ بهمن ۱۴۰۰
  سوابق: (189 ديدگاه)

  منکه موافق وارداتم. نمیشه مملکتو بست.

  موافقم ۶
  مخالفم ۰
 8. البرز

  ۳ بهمن ۱۴۰۰
  سوابق: (14 ديدگاه)

  بازار انحصاری = فساد و مافیا

  موافقم ۵
  مخالفم ۰
 9. عاشق پدال

  ۳ بهمن ۱۴۰۰
  سوابق: (189 ديدگاه)

  مرگ بر روسیه.
  مرگ بر چین

  موافقم ۱۸
  مخالفم ۴
 10. علی

  ۳ بهمن ۱۴۰۰
  سوابق: (377 ديدگاه)

  مردم ما مثل یه رسم همیشه میرن ماهانه تو ایران خودرو و سایپا ثبت نام میکنن

  اینهمه ماشینهای چینی بهتر از ایرانی تو ایران هست و فروشم میکنند اما عده زیادی هستند که میرن سمت ماشینای ایرانی !!

  در طی یه فیلم که تو یوتیوب دیدم شاهین از روبه رو به یه X33 نسل اول زد (نا امن ترین شاسی بلند چینی) شاهین تا نصف کاپوت داغون شد و X33 فقط سپرش کج شد یا تصادف X33 و دنا پلاس (این فقط بخش ایمنی بخش مشخصات و ظاهر و امکانات هم بماند)

  همه اینها ثابت میکنه مردم ما اگرفرصت خرید ماشین بهتری هم داشته باشن اما به سمت قرعه کشی های ویران خودرو و پایپا میرن اینارو بر طبق پیش بینی نمیگم اینارو بر طبق تجربه میگم چون زمانی که ما تحریم نبودیم هم اشغال فروشی رواج داشت

  موافقم ۳
  مخالفم ۲
  1. Hamid

   ۳ بهمن ۱۴۰۰
   سوابق: (2169 ديدگاه)

   والا دیگه اون زمان همون ایکس ۳۳ هم واسه یه سری گرون محسوب میشده …
   و گرنه طرف مریض نیس بره پراید بخره!

   موافقم ۷
   مخالفم ۰
   1. علی

    ۳ بهمن ۱۴۰۰
    سوابق: (377 ديدگاه)

    جالب تر اونیه که پول اریزو ۵ توربو فیس لیفت جدید و میده به دنا پلاس توربو اتومات

    من دیدم طرف ۷۰۰ میل داده واس دنا

    اخه ۷۰۰ میل واسه یه دنا بدی ؟

    موافقم ۲
    مخالفم ۱
  2. 1123

   ۳ بهمن ۱۴۰۰
   سوابق: (446 ديدگاه)

   دوس نابغه من، اگه کمی تفکر کنید میبینید که بهتره کاپوت خودرو جمع بشه. میپرسید چرا؟
   دلیلش اینه که اگه به عابر پیاده برخورد کنید احتمال مرگش پایین بیاد( مثل خودرو های آمریکایی قدیمی)
   موارد دیگه ای هم هست

   موافقم ۰
   مخالفم ۰
 11. بهراد

  ۳ بهمن ۱۴۰۰
  سوابق: (703 ديدگاه)

  ماشین بخاطر مدیریت اینا شده بالای میلیارد ، الان میخوان مالیات بگیرن از همونایی که موقع ورودشون مالیات و گمرکی گرفتن.

  خوبه که مصلحت اندیشی می کنید

  موافقم ۳
  مخالفم ۰
  1. مردیم از خوشی

   ۳ بهمن ۱۴۰۰
   سوابق: (868 ديدگاه)

   مصلحت جیب خودشون نه ما

   موافقم ۴
   مخالفم ۰
 12. رضا

  ۳ بهمن ۱۴۰۰
  سوابق: (11 ديدگاه)

  با وجود عزیزانی مثل *** که از سهام دارای لگن سازای داخلیه امیدی نیست ، اگه هم وارد شه قطعا دست یه عده خاصه
  عزیزان جایی نمیخوابن زیرشون آب بره

  موافقم ۳
  مخالفم ۰
 13. حسن

  ۳ بهمن ۱۴۰۰
  سوابق: (496 ديدگاه)

  واردات خودرو با تعرفه ی دو برابری هم برا این مملکت نعمته ۵۰ هزار تا خودرو وارد میشه حتی اگه فرض کنیم تمام ۵۰ هزار خودروی جدید مستقیم و سفارشی میره دم خونه ی مسئولان و اقازاده ها بازم حداقل ۴۰ هزار خودروی خارجی دست دوم روانه ی بازار فروش میشه و این تو این وانفسا یه نعمت بزرگه که قیمت ۲۰۱۸ ها را میزنه زمین ۴ تا شهروند عادی هم ماشین با کیفیت سوار میشن ایده الهای ما خیلی وقته مرده

  موافقم ۳
  مخالفم ۰
  1. عاشق پدال

   ۴ بهمن ۱۴۰۰
   سوابق: (189 ديدگاه)

   چین نمیزاره بازار دست دیگری بیوفته. ماشین و اتوبوسها بهت قول میدم همه چینی هستن. اصولا مردم ما لیاقتشو ندارن اول از همه.
   با این تفکرت یاد اون ادمای زمان قاجار افتادم. مکتوب هست خدا رو برا پادشاه و وضع مملکت شکر میکردن که میتونن شب عیدی پلو با یه تیکه گوشت بخورن.
   ۲. درامد مردم حتی از درامد سرانه تو پاکستان کمتر شده.
   ۳. اونقدر حروم خور تو مملکت هست که نمیزارن این اتفاقا بیوفته.
   ۴. اون ماشینا اونقدر استهلاک شدن و قطعات غیر اصل روشون اومده که باید نصف قیمت خود ماشین خرجش کنی. ماشین وارد شد شما تونستی ته مونده های مسئولین و اقا زاده ها رو بخری هزینه ی سرویسشونو میتونی بدی؟ اصلا میدونی قیمت ۴ تا لاستیک برا یه رنو چنده؟
   بعدم ۴۰ هزار خودرو عددی نیستش. سرانگشتی حساب کنم میگم ما تو فاز ۵ ساله ی اول به حدود ۴۰۰ هزار خودروی استاندارد در هر سال نیاز داریم. بعدش هر سال ۲۵۰ هزار خودروی استاندارد.
   به خاطر سیاستهای تهاجمی روسیه از امروز مرگ بر روسیه میگم. اما همین روسیه لیسانس خودروهای اروپایی رو خریده. شورولت مونتاژ میکنه میفرسته کشورای اسیای میانه.
   شما به راحتی میتونی یه ماشین مثل رنو ساندرو رو با قیمت ۳۰۰ میلیون تومن به مردم بفروشی. حالا این قیمت تولید تو روسیه هست. تو روسیه رنو ساندرو رو ۳۰۰ میلیون تومن به مردم میفروشن.
   یه کارگر ساده تو روسیه حقوقش ۱۵ میلیونه. اکثرا ازبک یا تاجیک هستن. کارشونم نظافت و جارو زدن خیابونه.
   اما یکی هستش هندیه اینجا یه رستوران داره . اشپزش روسی هست و ماهی ۲۵ میلیون تومن دستمزدشه. اگه همینو مبنا قرار بدم یه تکنسین خط تولید ماشین اینجا باید حدود ۳۰ میلیون تومن بگیره. دو سه تا دانشجوی دیگه هستن معمولا یا ظرف میشورن یا نظافت یا پیتزا و غذا با ماشین میبرن که پارت تایم کار میکنن برا رستوران.
   و نصف هزینه های تولید ماشین دستمزد و نیروی انسانیه. حالا حساب کن رنو ساندرو تو ایران چند در میاد؟ اگه کسی میدونه اینجا بگه دستمزد یه تکنسین خط مونتاژ تو ویران خودرو یا سایپا نامطمئن چنده. اما باید کمتر از ۱۰ میلیون تومن باشه.
   من چشم بسته میگم اگه رنو ساندرو تمام تو ویران خودرو مونتاژ بشه و قطعات از روسیه تهیه بشه ، قیمت رنو ساندرو تو ایران حدود ۲۰۰ میلیون تومن میشه. با عوارض پلاک و غیره. چون تو روسیه ۳۰۰ میلیون تومن ، قیمت فروش به مشتری هستش.
   و چین نمیزاره.
   الان ایران یکی از بزرگترین بازار خودروهای چینی شده. غیر ممکنه بزارن من و تو رنو ساندروی ۲۰۰ میلیونی سوار بشیم.
   یا رنو کپچر ۴۷۰ میلیونی بیاد زیر پامون.
   همین الان هر جا رو باز میکنی تعریف از چین و روسیه هست. فقط همین مونده بگن چین پیغمبره. روسیه هم یکی از اهل بیت.
   اینقدر قربون صدقه میرن.
   فردا هم هرکی ماشین چینی نخره ضد انقلابه.
   اگه ماشین و اتوبوس و کامیون غیر چینی وارد شد من ۱۰۰ میلیون تومن به یه سازمان خیریه اهدا میکنم و میگم از طرف پدال هستش.
   چون پاکستان همینطور شده. قبلا تو پاکستان ماشینای نو و دست دوم از امارات وارد میکردن و همشون یا تویوتا بود یا هوندا یا هیوندایی و کیا. اما الان همه شده چینی. دانشجوی پاکستانی میشناسم که میگم. حرف زدیم.
   میگفت خیلی از پاکستانیا تو امارات قطر و اونورا کار میکنن و بعد چند سال ماشینای دست دوم تمیز و کم کارکرد و عموما برند تویوتا سوار کانتینر میکردن بعدم میفرستادن پاکستان. الان اما همه چی چینی شده.

   موافقم ۰
   مخالفم ۲
   1. حسن

    ۴ بهمن ۱۴۰۰
    سوابق: (496 ديدگاه)

    شما انگار تو نیویورک زندگی میکنی اصلا نفهمیدی چی نوشتم چی گفتم این داستانه که شما نوشتی همه وضعیت را میدونم گفتم ۲۰۱۸ ها قیمتشون نرمال میشه بعد یه مو از خرس کندن غنیمته وضعیت کشور همینه بارها هم گفتن همینه که هست اما شما تو باغ نیستی من میگم ۵۰ هزار تا از هیچی بهتره با شماها مملکت به اینجا رسید بفهم بعد تصمیم بگیر بعد فکر کن بعد داستان بگو.ملت ایران هم ملت قاجار نیست ابزار قدرت هزاران بار از گذشته قویتره شما از همونایی هستید که تو خونه و تو پستو قایم میشن اما نسخه ی ………. میپیچن.

    موافقم ۰
    مخالفم ۰
   2. من⁦^_^⁩

    ۴ بهمن ۱۴۰۰
    سوابق: (161 ديدگاه)

    دقیقا
    مردم به این درک نرسیدن که اگه آمریکا و انگلیس مارو چپاول کردن روسیه هم کرده و همه تو جهان دنبال منافع خودشونن

    موافقم ۰
    مخالفم ۰
 14. فرزاد

  ۳ بهمن ۱۴۰۰
  سوابق: (83 ديدگاه)

  دیدگاهتان را بنویسید تا منتشر نشود

  موافقم ۲
  مخالفم ۰
 15. احمدرضا

  ۳ بهمن ۱۴۰۰
  سوابق: (227 ديدگاه)

  این مافیا می‌رود و دیگری می آید این پیشرفت کشور ماست مدیران خودرو یه چیزی میدونه که این قیمت رو برای تیگو ۸ زده اصلا نگران نباشید

  موافقم ۳
  مخالفم ۰
 16. امیر

  ۴ بهمن ۱۴۰۰
  سوابق: (1 ديدگاه)

  یکبار هم که شده بخاطر جون مردم از سود این خودروسازها که آشغال تولید می‌کنند حمایت نکنید آقایون تصمیم گیر شما مسول جون مردم هستین در محضر خدا

  موافقم ۰
  مخالفم ۰
 17. صفا

  ۴ بهمن ۱۴۰۰
  سوابق: (14 ديدگاه)

  خسته شدیم از بس مشخصات خودروهای خارجی با کیفیت رو تو این سایتا خوندیم و حسرت به دل شدیم. چرا نباید ماشین های برند با کیفیت سوار بشیم ، چرا این تنها دلخوشی رو از مردم میگیرید. چطور رومون میشه پراید و بخریم ۱۷۰-۸۰ تومان و نشون میده تو انگلیس با ۲۰۰۰ پوند بنز کروک مدل ۲۰۰۶صد هزار تا کارکرد میشه خرید. ماشین ها ی جدید آنقدر امکانات و کابین زیبایی دارند که ما فقط عکس هاشونو نگاه میکنیم. آزاد کنید ورود خودرو رو بسه دیگه اینقدر خوردید و گردن هاتون کلفت شده. بالاخره میرسه آن روز که….

  موافقم ۰
  مخالفم ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی پذیرفته نمی‌شوند. برای تغییر آواتار خود می‌توانید از سایت گراواتار استفاده نمایید.

دکمه بازگشت به بالا