تجربه مسافرت با سمند EF7

سلام، امروز می خوام یه تجربه از یه اتومبیل وطنی را با شما به اشتراک بگذارم. عید امسال (1391) فرصتی دست داد تا به همراه یکی از اقوام که حدود 1 ماه پیش اتومبیل خودش رو تحویل گرفته بود به سفر بریم البته این نکته رو بگم که تو خرید و انتخاب این اتومبیل بنده حقیر توصیه اکید (بر اساس روایت یکی از کارشناسان فن) داشتم که این مدل رو انتخاب کنه، به هر حال با تدارک کافی و همچنین بازدید فنی و چک کردن کامل اتومبیل راهی سفر شدیم.

ikco-samand-lx

بر طبق برنامه قراربود تهران با راندن تو مسیر جاده فیروزکوه به سمت شمال ترک کنیم و در اولین مقصد پس از گذشت از شهرهای سر راه به بابلسر بریم، سه روز تو ویلای دوستان بمونیم سپس به سمت گرگان و گنبد رفته و پس از دید و بازدید اقوام راهی مشهد بشیم، ماجرا از زمانی آغاز میشه که تو جاده فیروزکوه من احساس کردم کولر اتومبیل روشنه و البته به نظر می رسید دیفرنسیال ماشین هم یه زروزه ملایمی که تو صدای سیستم صوتی کم و بیش شنیده میشه داره، در این حال و از راننده(دوست عزیز) خواستم کولر رو خاموش کنه که ایشان در جواب گفت کولر خاموشه و کلید روی بخاریه… با کمال تعجب و پس از بررسی یه مسیر قوی باد از لای درب شاگرد بود که به بدن بنده می خورد و تاحدودی از سرما نیمه راست بندم رو لمس کرده بود خلاصه پیاده شدیم و با پر کردن لای درب با کاغذ و پلاستیک تا حدودی جلوی این سوز رو گرفتیم (در هر بار سوار و پیاده شدن این کار رو می کردیم). پس از گردنه گدوک بود که با صدای ناهنجاری از سمت جلو و راست مخصوصا تو پیچ ها مواجه شدیم، نمی دونم این تجربه رو داشتن که به دوستی توصیه می کنید یه چیزی رو بخره و کلی هم ازش تعریف و تمجید می کنید پس از خرید با هر ایرادی که تو اون کالا دیده میشه عرق شرم روی پیشونی مبارک ظاهر میشه، حالا حال منو فرض کنید که با این صدا که اول سعی کردم به روی خودم نیارم، چطوری شدم، خلاصه تو یه جا که میشد کنار جاده ایستاد نگاهی به موتور و جلوی ماشین انداختیم، چیزی سر در نیاوریدم به این خیال که موردی نیست ادامه دادیم پس از حدود 4 ساعت رانندگی به ویلای بابلسر رسیدم خانواده رو تو ویلا مستقر کردیم و بلافاصله اومدیم سراغ اتومبیل حالا که وقت داشتیم با یه نگاه عمیق تر بررسی کردیم از داخل شروع کردم و ایراداتی که دیدم فقط و فقط شرمندگی من رو بیشتر می کرد بعضی از ایرادت ظاهری عبارت بودند از:
–    رنگهای متفاوت از رنگ سفید بر روی کلید های کنسول(کلید فلاشر، کلید CNG، کلید گرمن شیشه عقب و…)
–    بیرون آمدن غیر طبیعی و کج بودن ساعت روی کنسول
–    فاصله نامتوازن و بیش از حد قسمت کنترل سرما و گرما با قاب اطراف
–    فاصله ناموزون قسمت داخلی آینه ها با قسمت زیرین در دوسمت
–    روشن بودن چراغ کیسه هوا (Airbag) بدون دلیل (این اتومبیل مجهز به Airbag راننده بود)
–    موج داشتن شیشه جلو
–    بیرون بودن چسب های رودری ( در قسمت بالا)
–    و البته صدایی که از قسمت هیدرولیک فرمون بعضی وقت ها به گوش می رسید
–    و چند مورد جزئی دیگه( که میشه نادیده گرفت)
خلاصه پس از 3 روز زیاد شدن صدایی که از جلوی اتومبیل به گوش می رسید و قبل از ادامه حرکت به یکی از نمایندگی های مجاز مراجعه کردیم و پس از بررسی ایشان گفتند که صدا مربوط به پلوس چرخ جلوی اتومبیل میشه و این مورد هم شامل گارانتی نیست و البته هر چه اصرار کردیم ، خلاصه قبول نکرد تو این حین با شنیدن هزینه تعمیرات گفتیم مثل اینکه صدا کمتر شده و اصطلاحا خودمون رو زدیم به اون راه با سلام و صلوات به راه ادامه دادیم، پس از گرگان صدا خیلی بیشتر شد و کم کم خطرناک داشت میشد به مقصد ( شهر کلاله) که رسیدیم به همراه یکی از اقوام که محلی بود به نمایندگی مجاز مراجعه کردیم و بدون پرسش که اصلا این مورد شامل گارانتی میشه یا نه تعمیرات رو آغاز کردیم تو این فاصله چون بیکار بودم تو نمایندگی گردشی کردیم در کمال تعجب دیدیم از این سری اتومبیل که اتفاقا همه هم کمتر از چهار ماه بود که از تحویل اون ها می گذشت مواردی مانند ذوب شدن پیستون، شکستگی شاتون، ترکیدن سرسیلندر و … موارد دیگه رو دیدیم و البته بنده هم مداوم بر نگرانی و شرمندگیم اضافه می شد.

samand_lx

خلاصه یکی از کارشناسان فنی که بنظر سرپرست مکانیک ها می رسید با ما همکلام شد و یه سری توصیه برای استفاده بهتر از این اتومبیل به ما داشت توصیه های اون عبارت بودن از:
–    این اتومبیل موتور ظریفی داره و خیلی باید با احتیاط رانندگی کنید و دور موتور بیشتر از 4000 نشه!
–    رو بنزین زیاد خوب کار نمی کنه و بهتر با گاز برونید
–    بیش از 3 ساعت مداوم رانندگی نکنید و یه استراحتی به موتور بدین( با خنده خودتون هم استراحت کنید)
–    آب و روغن اون رو حتما و هر روز قبل از گرم شدن موتور چک کنید
–    ….

rear-seat-samand-lx
به طور خلاصه و با زبون بی زبونی می خواست بگه تو بد مخمصه ای گیر افتادید، دیگه تقریبا خودم رو آماده کرده بودم که با اولین نگاه معنی دار دوست عزیزم بگم نگران نباش این اتومبیل رو خودم ازت می خرم ولی اون هم آدم با معرفتی بود و اصلا خم به ابروش نمی آورد، تعمیرات تموم شد و وقتی برای پراخت هزینه به دفتر مراجعه کردیم در کمال نا باوری مسئول دفتر گفت این مورد شامل گارانتی میشه و  نیاز نیست هزینه ای پرداخت کنید ( فقط درک کنید اختلاف بین نمایندگی ها و درک شرایط گارانتی رو تو فاصله 2 استان)
به هر تقدیر 2 روزی تو شهر بودیم به فامیل سر زدیم و عید رو تبریک گفتیم و هر کی پرسید از ماشین راضی هستید، چیزی واسه گفتن نداشتیم و شده بودیم چوب دوسر طلا!

samand-lx-dashboard

صبح روز 5 فروردین آماده شده بودیم به سمت مشهد حرکت کنیم یه دفه دیدم دوستم هراسان آمد سراغم گفت اتومبیل رو روشن کردم ولی هیچ کدوم از عقربه های داخلی صفحه کیلومتر کار نمی کنه و تمامی چراغ ها روشنه، رفتم سراغش اولش فکر کردم مثله کامپیوتره، روشن خاموشش کردیم هیچ تغییری نکرد، دفترچه راهنما رو زیر و رو کردیم و نتیجه ای نداشت، دوباره به سمت نمایندگی مجاز رفتیم یکی از کارشناسان گفت چیز مهمی نیست تو این سری از این اتفاق ها پیش میاد و در کمال خونسردی گفت اگه می خواین برین سفر برین نگران نباشین و البته می تونید حدس بزنید چی شد، سفر کنسل شد و مجبور شدیم صبر کنیم تا یه کیت کامل صفحه کیلومتر برای ما برسه که حدودا 2 الی 3 روز طول می کشید، دیگه تو این روزها سعی می کردم با دوستم چشم تو چشم نشم حتی صبحونه رو زودتر می خوردم یا سر نهار و شام دور از دید اون می نشستم و سعی می کردم هر جا بحث ماشین میشه یه جورایی بحث رو عوض کنم، خلاصه سفر خاطره انگیزی برای ما به جا موند.

1700cvvt

نمی خوام داستان رو کش بدم الان که این مطالب رو می نویسم برگشتیم تهران و سه شنبه 15 فروردین ماهه، ماشین رو روز چهاردهم به یه بنگاه آشنا با حدود 2 میلیون تومان زیر قیمت فروختیم، رابطه من با دوستم خیلی سرد شده، هنوز سمت راست بدن من حس سرماخوردگی داره، سفری با اضطراب رو تجربه کردیم و خلاصه عید با شرمندگی و در راه تعمیرگاه رو پشت سر گذاشتیم و نکته اساسی اینکه این ماشین یه سمند EF7 بود که دوست من از بین 30 تا ماشین که تو نمایندگی بوده انتخاب کرده و به قول خودش خیلی دقت کرده تا با کیفیت ترین رو انتخاب کنه، دیروز هم مطابق شنیده ها دوست عزیزم برای خرید یکی از این ماشین های چینی جدید به همراه دوست دیگری اقدام کردند و البته هدف من از این مطلب این بود که به دوستم بگم من هیچ قصدی از توصیه این اتومبیل به شما نداشتم و در کمال صداقت عذر خواهی بنده رو بپذیر و همچنین به شما عزیزانی که این مطلب رو می خونید، بگم ماشین ایرانی خوبه ولی من خرید اون را به شما توصیه نمیکنم بنده هم با همین شورلت نوا که متعلق به پدر عزیزم می باشد در عین مصرف سوخت بالا، خیابان ها را طی طریق می کنم و از سرم هم زیاد است و دیگر سودایی برای تهیه ماشین وطنی ندارم (‌البته پول ماشین های غیر وطنی رو هم ندارم) ایام به کام.

نویسنده: وحید گودرزی

2,188 دیدگاه

 1. رحیم
  سوابق: (1 دیدگاه) ,

  سلام
  من خودم از بنگاه صفر ای اف ۷ یگانه سوز مدل ۹۲ یورو ۴ را خریدم.
  تقریبا ۲ سال و نیم هست که سوارش میشم و ۵۳هزار تا کار کرده.
  خوشبختانه مشکلی هم نداشتم. دور موتور هم نمیگم همیشه ولی زیاد روی دور بالا تعویض میکنم یعنی بین ۶۰۰۰ تا ۶۵۰۰ . یعنی به خوبی با دنده ۲ تا ۸۰ کیلومتر و با دنده ۳ تا ۱۱۰ کیلومتر میره و با شتاب خیلی خوب. منم خیلی شنیدم میگن این موتور خوب نیست ولی عملا که من خیلی ازش راضی هستم. هم داخل شهرش خوبه، هم بیرون شهر، هم توی کوه و سربالایی خوبه هم وقتی کامل از بار و سرنشین پر هست. شاید شانسی خوب درومده باشه ولی من که کامل راضی هستم.

  پاسخ
 2. علی
  سوابق: (1 دیدگاه) ,

  ef7 مضخرفه البته ماشین های ایران خودرو شانسین من خودم ای اف سون داشتم کلا ماشین خیلی زود لش میشه او خودشو میندازه به خرجم بیفته دیگه تمومی نداره به هیچ وجه هم بدنه قوی ای نداره گوله ظاهرشو نخورین

  پاسخ
 3. kamran mousavi
  سوابق: (1 دیدگاه) ,

  سلام
  بعضیا میگن که ماشین سمند ef7 قیمت قطعاتش خیلی بالاس و سر و صدا میده
  من خودم سمند EF7 مدل 93 دارم در کل ازش راضیم هر چند چند ماه اول از توی ماشین صدا میاد بعدا کم کم خلاص میشه و صدا نمیاد
  توی راه هم که انصافا خوب راه میره
  اون دوست عزیزیم که این متنو گذاشته عید رفتین مسافرت باید یه چیزیو به شما بگم
  ناراحت نشین ولی شما هیچی از ماشین سر در نمیارین و این داستانتون هم مسخره بود

  وقتی ماشین میخرین باید 3 ماه حداقل اروم اروم برونین که ( اب بندی ) بشه
  نه این ماشینو از نمایندگی بگیرین برین مسافرت
  شما یه سمند جدید بخر 3 ماه بالای 80 تا نرون
  بعد هر چقد خاستی گاز بده ببین این ماشین به شما تو راه رفتن نه میگه !!!

  روز همگی خوش

  پاسخ
  1. امیر
   سوابق: (2 دیدگاه) ,

   سلام
   معمولا مکانیک ها میگن ماشین صفر و باید بندازی تو جاده گاز بدی که آب بندی بشه!

   پاسخ
 4. سعيد
  سوابق: (1 دیدگاه) ,

  در مورد ماشین های ایرانی یک نکته مهم بگیر نگیر بودن اونهاست. در واقع هندوانه دربسته هستن. من که خودم مدل 91 را دارم و راضیم ولی خب بعضیا می گن خوب نیست احتمالا برای اونها بد درآومده

  پاسخ
 5. علی
  سوابق: (1 دیدگاه) ,

  من سمند ای اف سون مدل 94 دارم . به هرکی که میخواد ماشین ایرانی بگیره میگم فقط سمند ef7 . هرکی گفته بده برای خودش گفته. من اخری سرعتی که میرفت رو تست کدم .حدود 230 کیلومتر . البته کامل نه ولی حدودی میرفت.توی اون سرعت اصلا صدا درون ماشین نمیومد. با تشکر

  پاسخ
 6. خواجه علی
  سوابق: (3 دیدگاه) ,

  واقعا داستان مسخره ای یارو تعریف کرده و بنظر من امثال ایشان باید سوار اتومبیل اصلا نشوند یا یک راننده شخصی داشته باشند که از اتومبیل سرشان بشود. بهرحال من مدل 88 این اتومبیل را دارم ، عالی است و جهت اطلاع همگی فردی 47 ساله هستم که انواع ماشین را چه خودم داشتم و چه پدرم داشته است.

  پاسخ
 7. فرهادی
  سوابق: (1 دیدگاه) ,

  با سلام و عرض ادب
  دوستان عزیزم.در کشور ما هر کالایی که اسم در کنه همه بدون تحقیق و پیرو حرف دیگران طرفدارش میشن.
  جالبه بدونید سمند ef7 تنها خودرو 16 سوپاپه که زیر 40 میلیون به فروش میرسه.من هم سمند موتور معمولی و الان ef7 دارم تفاوت بسیار زیاده.موتور ef7 رو میتونم بگم که در قیاس با معمولی یک قول به تمام معناست. در استفاده از کولر ،نه قدرت و نه شتاب ماشین کم نمیشه .با هر باک گاز در حال حاضر 7500 تومان بالای 250 کیلومتر پیمایش داره و با بنزین واقعا پرواز میکنه.توصیه ای که دارم اینه که اگه قصد خرید ef7 رو دارد کارکرده اونو بخرید چون متاسفانه بر طبق همون بدگویی که از این خودرو میشه با افت قیمت زیادی روبرو میشید و میتونین با مبلغ به مراتب کمتری یک خودرو با یک مدل پایین تر رو بخرید. ef7 بخرید واقعا پشیمون نمیشید. من در تعطیلات عید با سمند به جزیره قشم رفتم بالای 4000 کیلومتر مسیر رفت و برگشت شد بدون هیچگونه مشکلی .الان کیلومتر خودرو 25000 است و تا کنون مشکلی ندیدم در مورد قطعات با توجه به تولید انبوه محصولات سمند از جمله سورن .دنا و… قطعاتش هم زیاد شده و تعمیر اون راحت شده.اگه هنوز هم شک دارید در مرورگراینترنت (مقایسه سمند ef7 با پارس ای ال ایکس یا تندر 90) رو سرچ کنید و از کارشناسان فن نظر بگیرید .استحکام قدرت و مصرف کم رو در ef7 بیابید.

  پاسخ
 8. مهدی بدخش
  سوابق: (1 دیدگاه) ,

  داستان های مسخره و بی سر و ته تعریف نکنید از ef7.
  سمند ef7 هم کم صدا هم پرشتاب هم پر قدرت و نسبت به پارس و ۴۰۵ تعادل عالیه و نرم تره و امکانتات بیشتری داره.
  از نظر قطعات ماشالله الان دیگه همه جا گیر میاد قطعاتش.من با این ماشین ۱۲۰۰کیلومتر رو با سرعت ۱۵۰ و بعضی جاها ۱۸۰ تا رفتم که ماشین اخ نگفت.
  خداروشکر ازش راضیم خیلی خیلی

  پاسخ
 9. معراج
  سوابق: (2 دیدگاه) ,

  من سمند e7 مدل88 داشتم ازش خیلی راضی بودم ولی حیف که فروختم ودنا خریدم خودروی بیخودی نسبت به قیمتش وقتی خریدم خوشحال شدم و وقتی فروختم خوشحالتر شدم.

  پاسخ
 10. حمید ع
  سوابق: (6 دیدگاه) ,

  با سلام .من سمند ای اف7 سون شرایطی ثبت نام کردم یک هفته دیگه موعده تحویلشه،ممکنه اذیت کنن و دیر تحویل بدن؟؟؟ممنون

  پاسخ
 11. حمید ع
  سوابق: (6 دیدگاه) ,

  باسلام بنده سمند ای اف7 سون ثبت نام کردم یک هفته دیگه موعده تحویلشه به نظرتون سر وقت میدن یا اذیت میکنن؟؟؟

  پاسخ
 12. حمید ع
  سوابق: (3 دیدگاه) ,

  سلام .دوست من سمند ای اف سون مدل 92 داره از صفر دسته خودش بوده تا حالا ایرادی نداشته و خیلی هم ازش راضیه ،چون نظرش رو جلب کرده بود من هم ثبت نام کردم،تا قسمت، ببینیم ماله ما چی از اب در میاد.با تشکر ازهمه

  پاسخ
 13. حمید
  سوابق: (1 دیدگاه) ,

  من یه سمندEF7 مدل 93 دارم.مدتیه میخوام یه ماشین جدید در حد 50 میلیون بخرم.امروز که پشت فرمان برلیانس 320 دوستم نشستم تازه فهمیدم که ماشین خودم خیلی هم خوبه و نیاز به تعویضش ندارم.به نظر من برلیانس و یا سایر ماشین های چینی یه کم ظاهر زیبا و چند تا آپشن و سانروف و … دارن.ولی موتور ضعیف و کیفیت پایینی دارن.البته این کیفیت پایین عمدی است تا در مقام رقابت کمتر از ماشینهای تولید داخل باشن و نهایتا مردم به این نیتجه برسن که ماشینهای تولید داخل خوب هستن.در کل ماشینهای چینی نسبت به قیمتشون کیفیت خیلی بدتری دارن.

  پاسخ
 14. احسان
  سوابق: (2 دیدگاه) ,

  من خودم سمند ef7 مدل 93 دارم واقعا میتونم بگم دیدگاهمو نسبت به سمند عوض کرده موتورش که بعد از تحریم ساخته شده کاملا بی عیبه سری 91 ها ممکنه ایراد داشته باشن. مسافرت باهاش رفتم شتابش فوق العاده اس با 5 سرنشین یعنی پارس 405 کم میاوردن مصرف سوخت کمی هم نسبت به سمند معمولی داره خلاصه اینکه بر خلاف تصور همه ماشین خوبیه تو این رده قیمت قطعاتشم فراوونه موتور بی سروصدایی داره خیلی روون میره

  پاسخ
 15. سیدعلی موسوی
  سوابق: (1 دیدگاه) ,

  سلام دوستان.من همه ی ماشین های ایران خودرو را داشتم و جهت تنوع از هر کدوم سه چهار تا داشتم ولی سمند شاید نه مورد داشتم که سه تا ئی اف سون بوده.در حال حاضر ئی اف سون 93 و 206 92 دارم. اگه اهل مسافرت هستید و به جاهای دور مسافرت میکنید توصیه من اینه ئی اف سون بخرید.علت: صدای موتور کمتره،مصرف سوخت کمتره،صندلی ها راحت تر از همه ی خودروهای هم سطح هس،تعادل در پیچ ها زیاد هس،قدرت و شتاب خیلی بیشتر از پارس هس و از همه مهتر امنیت این خودرو خیلی بیشتر از 405 و پارس هس و ستون های محکم این خودرو باعث شده که در تصادفات خیلی شدید از جلو و عقب، سقف و ستون اصلا موج بر نمی داره.در حالی که پارس و پژو رو دقت کنید خیلی خیلی ضعیف هس و بلافاصله موج برمیداره.دوستان از آنجایی که بنده شغلم پرستار فوریتهای پزشکی هستم و تصادفات زیاد می رم چندین بار شاهد این بودم که در تصادف پارس با سمند، سرنشینآن سمند با مصدومیت جزئی از خودرو خارج شدن ولی متاسفانه پارس انقد له شده که از هلال احمر جهت برش پارس کمک خواستیم.برید از صافکاری ها تحقیق کنید و از اورژانس ها.ئی اف سون های مدل 90 تا 92 یه ایراد جزعی داشتن که از اویل ماژور ریزش روغن داشتن که اگه از لوازم یدکی ها بپرسید قیمت این قطعه فقط 35000تومن هس که از سال 93 اصلاح شده و اصلا و اصلا ایراد موتوری ندارن.لازم به ذکر است موتور ئی اف سون بهترین موتور شناخته شده که خودروهای سفارشی مانند سورن و دنا این موتور رو دارن.پس بخرید و مطمئن باشید پشیمان نمیشید.

  پاسخ
 16. علی بهرامی
  سوابق: (1 دیدگاه) ,

  سلام . من سمند ef7مدل 90 دارم . واقعا معرکه س از همه لحاظ خوبه.

  پاسخ
 17. پارسه
  سوابق: (4 دیدگاه) ,

  سلام ب همگی
  قراره هفته بعد ایران خودرو ماشینم رو (ef7)تحویل بده خدا کنه مشکلی نداشته باشه خدایش من بالای 10تا ایران خودرو رفتم وپیشه چندتا مهندس هم سر زدم ولی بهم ef7پیشنهاد دادن
  من ازهمه ی دوستان و آشناهایی کهef7 دارن در مورد آزارو اذیت این ماشین پرسیدم ولی اونها ب جز رضایت و تعریف در مورد این ماشین چیز دیگه ای نگفتن سمند خیلی سر تر از پژو چون ک پژو 20 الی 30 ساله ک داره مونتاژ میشه ظاهرش دیگه جواد شده من ماشین قبلیم 405 بود مثل جعبه کبریت میمونه انگار خالیه ولی خداییش سمند خیلی میشه قشنگ ترش کرد
  باتشکر از همه ی دوستان

  پاسخ
 18. حمید ع
  سوابق: (3 دیدگاه) ,

  سلام .دوست عزیز من هم مثله شما قبلا 405 صفر داشتم الان هم سمند ای اف سون صفر اوردم یک هفته ای هست .از شرایطی ها اوردم .برعکس که فکر میکردم ماشین رو دیر تحویل میدن ولی 5 روز زودتر تحویل دادن .الان خیلی راضی ام ازش فقط یک مقدار احساس میکنم صدایه موتورش نسبت به405 بیشتره ولی سمند در کل یک کلاس بالاتر پژوه

  پاسخ
 19. حمید ع
  سوابق: (3 دیدگاه) ,

  سمند قدرت موتورش بیشتره شتابش هم بالاتره مخصوصا تو سر بالایی ها ،از 405 هم امنیتش بیشتره .به خاطر ستونهایه محکم و لوله هایی که داخل درها برای امنیت بکار رفته ،سواریش تو جاده از پژو بهتره و کاملا احساس راحتی داری تو ماشین،چند مورد ابشن جزیی هم بیشتر داره ،فقط همون ایراد رو داره که احساس میکنم داخله ماشین یکم صدای موتور میاد،خداکنه ماشینت برات خیردار باشه ،من ماشین قبلیم خیلی خیردار بود باهاش خونه خریدم، رانندگی هم یاد گرفتم،باهاش سفر مشهد رفتیم و باهاش عروس اوردیم خلاصه برام شد سرمایه زندگی،شما هم انشااله ماشینت بشه برات خیر به شادی ازش بهره ببری،چند مورو ابشن جزیی چیزی نیست .موفق باشی مبارکه

  پاسخ
 20. پارسه
  سوابق: (4 دیدگاه) ,

  باسلام ب دوستان خوبم
  من ی ef7دوگانه ثبت نام کردم قراره تا آخر هفته تحویل بدن ب نظر شما من میتونم تعویضش کنم با سورن اگه قبول کردن ب نظر شما تعویضش کنم سورن بهتر از سمنده ef7دوگانه ست؟؟؟ هر چند ک سورن هم موترش ef7 ولی درکل خاستم بدونم سورن بهتر هست یا ن؟؟؟؟ خواهش میکنم راهنمایم کنید
  باتشکر

  پاسخ
 21. پارسه
  سوابق: (4 دیدگاه) ,

  خواهشا کسایی ک سورن دارن یا کسایی ک سمند ef7. مدل92 ب بعد دارن نظر بدن
  ممنون از همه

  پاسخ
 22. حسن
  سوابق: (1 دیدگاه) ,

  سلام عزیزم باید بگم که همون اف سون وبخر با خیال راحت چون موتورها یکی هست تازه اف سون گازسوز هم خیلی عالی با گاز کار میکنه ازلحاظ اقتصادی بصرفه تره هیچ کمی از سورن نداره برا سورن باید پول بیشتری بدهی .پسر خاله ام بهترین مکانیک انوع ماشینهاست که خودش میگه فقط اف سون گاز سوز یا بنزینی

  پاسخ
 23. حمید ر ع
  سوابق: (6 دیدگاه) ,

  پارسه جان ،اولا که تو انتخابت شک نکن عالیه،قبلا هم گفتم دو هفته ای هست من ای اف7 بنزینی اوردم،الان هم خیلی ازش راضی ام .تو هم فکر کنم مثله من بعد از ثبت نام زیاد پیگیر ه نوعه ماشینها شدی،کاری که باید قبل از ثبت نام میکردیم،انتخابت حرف نداره،بعدشم دیگه نوع ماشین رو عوض نمیکنن .چون ماله من سیستم سخنگو روشه ،خواستم مالتی پلکس باشه حتی اونم برام جابج.در کل مبارکه،انشااله خیر دار باشه.

  پاسخ
 24. مهدی
  سوابق: (1 دیدگاه) ,

  سلام میگن موتور ،ef7 از نوع آلمان تا قبل از مدل 91بوده و مدلهای بعدی جایگزین شده میخواستم ببینم صحت داره

  پاسخ
 25. ارمین
  سوابق: (2 دیدگاه) ,

  سلام دوستان دارین کم لطفی میکنین موتر 1800 برا 29 سال پیش هست فناوریش ولی.موتر ای اف سون برا 6 سال پیشه من خودم نه سمند دارم نه پژو و نه …. من کیا اوپتیمادارم ولی بابا سری اول سمند ینی برا سال 1380 خرید که الان خودم ظاهرشو تغییر اظاهرشودادم و کردمش مث ال ایکس
  واقعا اون موقع ک من 10 سال بیشتر نداشتم غولی بود واس خودش
  حالا شما خودتون بگین فناوری چینی ایرانی EF7میتونه 15 سال و 740 هزارکیلومتر دوام بیاره ؟؟؟؟
  الان دوستان میگن یه هفته یا 3.4 ساله دارن و باهاش 20 هزارتا کار کردن مشکلی نداشته ولی 3 سال کجا 15 سال کجا .؟؟؟؟
  30 هزارتا کجا و 740 هزارتا کجا؟؟

  پاسخ
 26. حمید ر ع
  سوابق: (6 دیدگاه) ,

  ارمین جان سلام،همه ندارن واقعا ماشینه 50 یا 60 میلیونی به بالا سوار بشن،تو ماشینهایه قیمت مشابه سمند ماشینه خوبیه از نظر ما،این هم که میگیم دو هفته ای هست اوردیم خوبه،منظور اینه که نظرمون رو جلب کرده به طول عمرش فعلا کار نداریم .اخه یک موقع هست که ماشین رو هنوز سوار نشده دلت رو میزنه به خاطر یک سری عیب و ایراد هادش .خیلی ها هستند صد سال هم عمر کنن با ماشین شون 740 هزار کیلومترم دور نمیزنن

  پاسخ
 27. رضا
  سوابق: (1 دیدگاه) ,

  پارس ال ایکس (تی یو فایو) تا قبل 92 پیدا کنید تا مفهوم 16 سوپاپ رو بفهمید!!!

  پاسخ
 28. سعید احمدیان
  سوابق: (1 دیدگاه) ,

  من خانواده سمند تحویل مهر 95 ثبت نام کردم، انتخابم تا این لحظه ef7 پایه گاز سوز مالتی پلکسه، یه صحبت های شنیدم من رو دو دل کرده، میگن ef7 در بنگاه برو نداره، یعنی سخت فروش میره، یا باید زیر قیمت بدی که بره!!
  خواهشا اونایی که تجربه شو دارند راهنمایی کنند، ممنونم.

  پاسخ
  1. ايمان
   سوابق: (2 دیدگاه) ,

   سلام. من دو روزه ef7 تکسوز سخنگو کارتکس از نمایشگاه خریدم. فروشنده می گفت از فروردین 95 تا حالا تقاضای خرید ef7 زیاد شده چون مصرف کننده از 405 و پارس راضی نیستن به خاطر کیفیت پایین. من که پارس سال دو ایربگ مدل 93 داشتم فروختم وef7 خریدم واز انتخابم راضی ام. اینم بگم رانندگی باهاش حس یه خودروی امروزی رو بهت می ده.

   پاسخ
 29. امیر
  سوابق: (1 دیدگاه) ,

  دروود بر دوستان عزیز
  بنده هم از سمند ای اف سون که مدل 91 و تازه خریدم راضی ام
  یکمی جدیدا صدای سوپاپ ها بیشتر شده
  نگران اونم
  وگرنه شتاب و سرعت و قدرت و مصرف و صدا موتورش حرف نداره

  پاسخ

دیدگاه شما چیست؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی پذیرفته نمی‌شوند. برای تغییر آواتار خود می‌توانید از سایت گراواتار استفاده نمایید.
جامع ترین برنامه خودرویی برای گوشی های هوشمند