»» سه ساعت و چهل دقیقه با تیبا (مینیاتور)

تیبا خودرویی است که در سال ۱۳۸۸ معرفی و حدود ۱۹ ماه بعد نیز اولین نمونه‌های آن وارد بازار شد. داستان نام این خودرو را دیگر همه می‌دانند. به قول یکی از نویسندگان « سایپایی‌ها حتی در نام آن هم مشکل داشتند چه رسد به مراحل ساخت»

تیبا اندازه‌ای مابین پراید و ریو داشته و در حقیقت بر روی پلت‌فرم ارتقا یافته پراید تولید شده است. ظاهرا تیبا در چهار تیپ مخلف قابل سفارش خواهد بود. البته همانگونه که انتظار می‌رفت همه این تیپ‌ها در مشخصات فنی خود یکسان‌اند و صرفا در تجهیزات با یکدیگر تمایز دارند.

تفاوت‌های اصلی در مدل‌های چهارگانه تیبا

المان‌های طراحی تیبا چندان چشم‌نواز نیستند و می‌گویند که بیشتر به سمت خودروهای عجیب و غریب آسیای شرقی شباهت دارد اما به هرحال مسئولان سایپا همه توان خود را بکار گرفته‌اند تا خودروی مشتری پسندی به بازار عرضه شود! طبق یک فلسفه قدیمی « زیبایی، امری نسبی است » بدین معنی که از یک فرد به فرد دیگر کاملا متغیر است اما در مورد تیبا باید گفت که قریب به اتفاق مردم با نگاهی غیرمعتمدانه به آن نگاه می کنند؛ بدین معنی که گویا بهتر از این‌ها هم می‌شد آن را طراحی کرد اما …

ورود به کابین . . .

حتما همه مالکان به محض ورود به کابین تیبا، صندلی‌های ریو را دیده‌اند! رودری‌ها نیز شباهت زیادی به پرایدهای جدید دارد. هرچند صفحه کیلومترشمار و دورسنج خودرو تفاوت چندانی با پراید ندارد ولی با این حال طراحی درونی تیبا را نمی‌توان امری کاملا جدید یا کاملا تکراری دانست.

جنس کنسول میانی در حد و اندازه خودرویی با این قیمت نبوده و به سروصدا افتادن آن در طول زمان محتمل است. وضعیت قرارگرفتن کلیدهای روی کنسول وسط نیز رضایت بخش نیست ( البته در مقایسه، اگر بهتر از تندر ۹۰ نباشد قطعا بدتر از آن هم نخواهد بود)

نمای ۳۶۰ درجه‌ای کابین تیبا

برای دیدن نمای داخلی تیبا ابتدا بر روی تصویر فوق کلیک کرده و سپس نشانگر موس را روی آن بکشید

شروع حرکت . . .

با اینکه خیلی‌ها معتقدند پیشرانه‌های ۱/۵ لیتری تیبا و ریو یکسان است اما سایپایی‌ها به شدت با این موضوع مخالفند! آن‌ها می‌گویند موتور تیبا هشت سوپاپه است درحالیکه موتورهای ریو ۱۶ سوپاپ دارند. از طرف دیگر تیبا با حداکثر قدرت ۸۰ اسب‌بخاری خود در حدود ۱۸ اسب‌بخار کمتر از ریو قدرت دارد.

با روشن نمودن خودرو و شنیدن صدای کم موتور و آرام کار کردن آن، حتما احساس رضایت اولیه‌ای خواهید داشت. هنگام گذاشتن اهرم دنده در دنده یک خواهید دید که این عمل با کمی دشواری روبروست.

وقتی خودرو شروع به حرکت می‌کند و دور می‌گیرد فرمان هیدرولیکی آن از سفتی خود در درحالت سکون خارج شده و ناگهان تند و تیز می‌شود بگونه‌ای که تغییر لاین‌های سریع را امکان‌پذیر می‌کند؛ در مورد این ویژگی باید بسیار مراقب بود چرا که هنگام این تغییر جهت‌ها در سرعت‌های بالا، قسمت انتهایی خودرو تمایل چندانی برای پیروی دستورات راننده ندارد.

برای شتابگیری‌های ناگهانی تنها می‌توان در همان دنده اول، روی تیبا حساب کرد؛ داشتن شتاب ۱۲ تا ۱۳ ثانیه‌ای نیز دلیلی بر این امر است. اما اگر به صفحه کیلومترشمار نگاه کنید خواهید دید که دور موتور تا ۸۰۰۰ درجه‌بندی شده و ردلاین آن نیز از ۶۰۰۰ آغاز می‌شود. اما درعمل خواهید دید که موتور بیشتر از ۵۰۰۰ تا ۵۲۰۰ گاز نمی‌خورد و بعد از آن به قولی « کات‌آف » می‌کند.

جزئیات دیگر . . .

تیبا با وزن ۱۰۲۷ کیلوگرمی خود، از فنربندی قابل قبولی برخوردار است. عکس‌العمل ترمزهای آن در مواقع ناگهانی به شما یادآوری می‌کند که باید بیشتر از این‌ها مراقب باشید. البته به نظر می‌رسد اگر ترمزهای عقب آن از کاسه‌ای به دیسکی تغییر می‌کردند، عملکرد سیستم ABS آن بسیار بهتر می‌شد.

آنگونه که سایپایی‌ها می‌گویند تیبا در سیکل ترکیبی مصرفی در حد ۷/۱ لیتر دارد که باک ۴۰ لیتری آن جوابگوست. در مورد وجود فضای پای کافی برای سرنشینان عقب نیز اصلا جای نگرانی نیست و باید در این مورد خاطر جمع بود. کولر خودرو نیز کابین را بخوبی خنک می‌کند(ظاهرا این امر تنها در چند ساعت اولیه تست این خودرو بوده و در مدت‌ زمان‌های طولانی را دیگر باید از خریداران آن جویا شد)

صندوق بار تیبا با توقعات خانواده‌های ایرانی کاملا سازگاری داشته و مناسب است. برای دنده‌ عقب رفتن نیز دید عقب – به خودی خود – کافی است؛ البته اگر از آینه‌های کوچک جانبی بهره بگیرید اندکی با مشکل روبرو خواهید شد چرا که اندازه آن مشابه آینه‌های پراید بوده و دید مناسبی را فراهم نمی‌کند.

جمع بندی . . .

تیبا خودرویی خانوادگی است که اگر قیمت ۱۲ میلیونی آن نبود قطعا در بازار زیر ۹ میلیون تومانی که برای آن پیش‌بینی می‌شد، حرف‌های زیادی برای گفتن داشت ولی متاسفانه این امر محقق نشد. البته هنوز هم امید می‌رود که مسولان مربوطه با ارائه خدمات مناسب پس از فروش، زمینه را برای جلب بیشتر مشتریان فراهم کنند. و بازهم امیدواریم که طرح جدید گرانی‌ خودروها، شامل حال تیبا نباشد وگرنه دیگر نمی‌توان به آینده آن مطمئن بود. به هرحال تیبا که لقب « دومین خودروی ملی » را با خود یدک می‌کشد (البته با کمی اغراق!) هنوز هم پتانسیل‌های کافی را برای یک رقابت منطقی در بازار دارد.

یادآوری می‌کنیم که تیبا گزینه مناسبی برای تجربه کردن یک رانندگی هیجان‌انگیز با مانورهای عالی نیست (البته می‌دانید که سایر رقبای این خودرو هم چنگی به دل نمی‌زنند) فنربندی نرم آن – همانگونه که گفته شد – در تغییر جهت‌های ناگهانی باعث انحراف قسمت عقب خودرو می‌شود و اگر در سرعت‌های بالاتر، پافشاری بیشتری در این امر داشته باشید « احساس واژگونی خودرو » چندان دور از انتظار نخواهد بود!

سایر امکانات تیبا را می‌توان در تصویر زیر – که توسط گروه سایپا منتشر شده – مشاهده کرد.

سایر امکانات تیبا

# در این متن به نکات منفی تیبا بیش از نکات مثبت آن اشاره شده؛ اما این موضوع را نمی‌بایست به حساب اینکه « این خودرو به هیچ‌وجه مناسب خانواده‌های ایرانی نیست » قلمداد نمود چرا که « گروه پدال » صرفا به آن دسته از نکات حاشیه‌ای این خودرو پرداخته که تاکنون کمتر از آن‌ها صحبت ‌می‌شد.

# بسیاری از گفته‌ها و اطلاعات موجود در این مقاله، از هفته‌نامه « دنیای خودرو » گردآوری شده‌است.

# عکس ۳۶۰ درجه‌ای کابین خودرو از وب سایت « گروه سایپا » گرفته شده است.

# برخی مسائلی که در این مقاله بدان اشاره شد مربوط به تست یک خودروی خاص توسط خبرنگاران در کارخانه « سایپای کاشان » بوده؛ بنابراین همه این مشکلات را نمی‌توان –  به صورت قطعی – به همه خودروهای تولیدی تیبا عمومیت داد.

# این مقاله قطعا ایرادات و نقاط ضعف‌هایی نیز با خود دارد؛ لذا « گروه پدال » صمیمانه منتظر شنیدن نظرات خوانندگان محترم خواهد بود.

# تجربیات دارندگان تیبا و بحث و گفتگو درباره این خودرو را در انجمن تیبا نیز پیگیری نمایید.

07
آبان
1390

Tiba-Outdoor-View

۴۷۹ دیدگاه

 1. من تیبا داشتم هی گفتن این چیه ریخت نداره و …فروختم 17تومن و پراید و بعد سمند و بعد پزو خریدم واقعا پشیمونم چرا فروختمش الان شده25تومن ولی دنبال رنک ابی کاربنی هستم که بخرم اون ماشین های سمند و پزو ماله پدر بزرگ هاس دیگه خجالت میکشم ماشینی سوار شم که بابابزرگم سوار میشد میرم تیبا بخرم سپر پشتشم عوض می کنم خوشگل شه بهترین قیمت بالاترین مدل تو بازار فقط تیبا ست نکنه میخواین40میلیون بدین ال 90که یه روزی 2تومن از تیبا گرونتر بود و بخاطر تحریم پول الکی باید بدین سمند برا جاده خوبه پرایدم خدا رحمتش کنه پس تیبا یکی از بهترین گزینه هاس

  • من فقط چراغ جلوی 405وسمندرا با 1000000000000000000000000000000تا تیبا عوض نمی کنم آبروی ما ایرانیا با این ماشین رفته حالا خدایا شکر که تاکسی نشد

 2. ماشینا فرانسوی کلا آشغاله
  طراحی مزخرف
  بدنه ضعیف
  کیفیت افتضاح
  پرمصرف

  حیف پول که برای آشغالای فرانسوی خرج شه

  یه سفر برین آمریکا و کانادا می بینید اونجا از آشغالای فرانسوی خبری نیست …..

 3. درباره تیبا باید بگم ماشین خوبیه
  قابل قیاس با پراید نیست و اگه از 206 بهتر نباشه کمتر هم نیست
  • ظاهرش خوبه
  • موتور خوب با صدای کم
  • شتاب قابل قبول
  • فرمان خوب
  • ترمز خوب
  • صندلی های راحت
  • کولر خوب بدون اینکه تاثیری در عملکرد موتور داشته باشه (برخلاف پراید)
  • چراغ های مه شکن جلو و عقب
  • فضای داخل کابین خوب حتی برای سرنشینان عقب برخلاف 206 که هرکی عقب بشینه پاهاش تو حلقشه
  • فضای صندوق خوب
  • کمک فنرهای خوب – برخلاف پراید که تو دست اندازها افتضاحه تیبا فوق العاده است
  • دنده خیلی خوب و نرمه – دوستانی که از سفتی دنده شکایت دارند باید کابل کلاژ را رگلاژ کنند
  • مصرف کم
  • هزینه نگهداری کم
  آن دسته از دوستانی که به دنبال کیفیت و ایمنی و امکانات و شتاب آنچنانی هستند باید دور تولیدات داخلی را خط بکشند و سرکیسه را شل کنند و با حداقل 100 میلیون هزینه به سراغ خودروهای خارجی چون کیا و هیوندای و تویوتا و ام جی بروند

 4. با سلام من خودروی تیبا دارم ازش رازیم .ولی چند ایراد داره که براتون مینویسم 1- قطعات بدنه ویدکی کمیاب و گران است .که یکی از مکانیکها میگفت بدرد نمی خوره با اینکه خودرو ایرانیه ولی لوازمش گیر نمیاید. 2- درب موتور بیشتر انها ایراد دارد باعث میشود . بنحوی که وقتی درب ان را برمیداریم بجای اینکه کمپرس به بیرون باشد به داخل مکش میکند و باعث با رفتن حرارت موتور میشود .بیشتر درب سوپاپهای توی بازار و سایپا یدک همین ایراد را دارند و تا حالا رفع ایراد هم نشده 3- صدای فن کولر داخل در دور بالا بسیار زیاد است .

 5. اونی که میگه ماشینای فرانسوی آشغاله تقصیر نداره چون وقتی که چشم باز کرده 405 دیده هنورم داره میبینه اونم نه با کیفیت اصلی بلکه 405 ایرانیزه شده . ماشینای فرانسوی آشغالن چون تو ایران به شکل آشغال به اسم فرانسوی دارن میندازن به مردم .

  • من تو فرانسه بودم خود مردم فرانسه هم ماشیناشونو قبول ندارند فرانسه پر هست از ماشینهای آلمانی ، فرانسوی ها سیتروئن را خیلی بیشتر از رنو قبول دارن کلا شرکت رنو و محصولاتش در فرانسه زیاد خواهان نداره

 6. ماشینای فرانسوی آشغالند چون کیفیت و ایمنی ندارند
  به همین دلیل در اکثر نقاط دنیا نه طرفدار دارند نه اجازه ورود
  جز خود فرانسه کشورهای گداگشنه اروپا شرقی خاورمیانه و از همه مهمتر ایران

  اگر مرزهای ایران بروی آشغالای فرانسوی بسته شود، پژو و رنو فرانسه درجا ورشکست خواهد شد
  حالا به این نکته توجه کن که
  آشغالای فرانسوی تو ایران مونتاژ بشوند ببینید چی از آب در میاد
  اونایی که از آشغالای فرانسوی طرفداری می کنند تقصیر ندارند تا چشم باز کرده ماشین فرانسوی دیده ماشین خواسته بخره فرانسوی گرفته و خلاصه تصورش اینه که ماشین فرانسوی آخرشه البته تقصیری نداره چون تو ایران برای فروش آشغالای فرانسوی حسابی تبلیغ میشه
  به امید روزی که از شر استعمارگران و جهانخواران بزرگ فرانسه انگلیس و روسیه راحت شویم

  • اگر دو ریال سواد خودرویی داشتی باید میدونستی همین 405 که تو ایران دارن به شما در واقع میندازن زمان تولیدش در فرانسه خودروی سال اروپا شده در مبارزه با تمام بزرگان خودروسازی اروپا مثل بنز ، بی ام و ، یا خودروسازای دیگه حتی نسل بعد از اون یعنی 406 هم یک خودروی رویایی در زمان خودش بود .

 7. سلام دوستان ..من میخواستم تیبا بگیرم ولی بهم گفتن خوب نیست واسه خارج شهر چون کارم یه جوریه که هفته ای 1 بار باید به خارج شهر برم حالا نمیدونم چی کار کنم ..حالا ازشما میخوام که راهنماییم کنید سمند دست دو بگیرم یا تیبا؟؟؟؟؟

  • سلام دوست عزیز
   به نظر من تیبا بخر سمند ماشینی که دو سال تو جاده ازش استفاده کنی خودشو میندازه استهلاکشم بالاست +مصرف سوختش موقع فروشم اذیت میشی

   • آقایی که مگی سمند خودشو میندازه این اطلاعاتو از کجات آوردی پدر بنده 3 سال تمام هست سمند EF7داره خدارو شکر هیچ جاش مشکل پیدا نکرده یک سانت ماشین خودشو ول نکرده شتابش هم از آشغال هایی مثل 405 تیبا زشت بهتره خخ ………………………..

    • به استفاده از ماشین ربط پیدا می کنه

     من دوستم باباش سرهنگ بازنشسته اس سمندش مدل 83 اما از صفر کیلومتر سر پا تره

     رفیقم می گه باباش گفته هر ماشینی عشقته بگو من بگیرم برات دست به این سمند نزن

     از بس خونگی دوس داشتنی مونده لامصب

     تیبا هم ماشین خوبی اما قیمت 25 تومنی اصلا براش مناسب نیس با توجه به اینکه خیلی ها مث خود من معتقدن ماشین بی تناسب و ببخشید زشتی هم هست

  • من یکساله تیبا دارم و تقریبا یکروز در میان بخاطر کارم تو جاده و شهرم. روزانه حدود 300- 400 کیلومتر راه میرم تا الان هیچ مشکلی باهاش نداشتم عالیه هم مصرف سوخت پایینی داره / هم خیلی نرم و راحته/ هم پرشتابه و اینکه اگر هم ایراداتی داره باید گفت خیلی هاش قابل رفعه و مهمتر اینکه عمده ماشینهای قیمت بالاتر از تیبا هم ایراداتی دارن پس بهتره به تیبا با این قیمت کمش اینقدر ایراد نگیریم و یکمی منطقی باشیم.
   مثلا بد جارفتن دنده و صدای زوزه گیربکس بعد از دو سه هزار کیلومتر کم میشه و تازه با تعویض واسکازین با نوع خارجیش تا 40 درصد صدا کمتر میشه. در کنارش میشه از نمد کاپوت هم برای حفاظت موتور و کم کردن صدا استفاده کرد.
   برای حفظ تعادل و نرم تر شدن ماشین حتما رینگ 14 اینچی و لاستیک 14/65/185 بندازید که خیلی زیاد تاثیر داره.
   شک نکنید در این رنج قیمت یا حتی بالاتر هیچ خودرویی به گرد تیبا هم نخواید رسید. من با تیبا بدون اینکه کنترل ماشین ماشین سخت بشه یا لرزش داشته باشه براحتی 200 رو هم زدم و بارها هم بخاطر همین کار جریمه شدم، حتی یبار میخواستن ماشینو بخوابونن!
   داستان این ماشین دقیقا عین داستان L90 هست که ابتدا همه میگفتن چقدر زشته چقدر بیخود اما حالا همه دنبال خریدنش هستن.

 8. چون هفته ای یکبار به خارج شهر می روید به نظر من بهتره دور ماشین دست دوم رو خط بکشید
  و ترجیحا از ماشین نو استفاده کنی و سمند صفر بگیری
  و باز به نظر من یه تیبا صفر به مراتب از یه سمند دست دوم بهتره
  تیبا برای توی شهر با توجه به قیمتش ماشین خیلی خوبیه و برای جاده عمل کردش قابل قبوله

 9. موعلیکوم. داداش، کی میگه تیبا بده؟ ازمن شوفرتاکسی که 30سال رانندگی کردم بپرس. تیبا هم کم مصرفه هم جاداره هم نرمه هم کولرداره. دوماه پیش یک باک بنزین زدم لامصب مگه تموم میشه؟ فرمونشم که باهاش حال می کنم. تاکسی که داشتم لامصب هرروز 40لیترخوراکش بود اما این حیوونکی نه ، درسته که فقط باهاش هفته ای یک بار میریم خونه باجناقم و دیگه میزارمش توی گاراج اما خداییش کم مصرفه. سرعتشم که نگو دیگه، پارو میزارم روی گاز حیوونکی میره تا هشتادتا و نودتا آخ نمیگه، یادش بخیر یک تاکسی پیکان مدل59چراغ بنزی داشتم بهش می گفتم توسن ، لامصب تک بود، افتابگیر بنفش انداخته بودم، قالپاق آریایی داشت مثل رخش، بوق بنزی خفن، صندلیا قرمز، یک پنکه کوچولو کنج ستون، سراگزوزی استیل که یه زنجیر آویزون کرده بودم دخترکش، یادش بخیر فقط دربستی می زدم. الآن دیگه چندسالیه بازنشستم و پارسال یک تیبا خریدم وقعا محشره.من که پشت این ماشین جدیدا ننشستم اما فکرکنم ازاین زانتیا و تیوتا و مزدا و هایوندا بهترباشه. جمال هرچی تیباسوار و عشقست. مرده مرام همه بامعرفتا. جوادآقادربست.

 10. کسی که از پیکان و پراید بره رو تیبا بایدم انقدر تعریف و تمجید کنه.من یه چندماهی تیبا داشتم و الان به اون روزا فکر میکنم از خودم خجالت میکشم.در حال حاظر هم یه 206 کارکرده مدل 88 دارم تیبای زشتو رد کردم اینو گرفتم خیلی هم خدا رو شکر میکنم

  • مبارکت باشه
   ولی این نظر شماست و بهتره مردم رو اینقدر احمق فرض نکنید
   شاید کسی پیکان داشته باشه ولی تو دوست و آشنا و فامیل سوار ماشین های دیگه شده
   و در سیستم تاکسی رانی (تاکسی ، مسافرکش ها ، آژانس ها) از انواع و اقسام خودروها استفاده می شود
   پس هر کسی به نوبه خودش انواع و اقسام خودروها رو سوار شده و می تواند قیاس کند

 11. سلام دوستان
  شاید بگید از لحاظ موتور و غیره خوبه ولی واقعا ماشین بدرد نخوریه از لحاظ طراحی

  چند مدت پیش داخل شیراز یک موتوری پیچید جلوی تیبا اونم زد ترمز شاید باور نکنید ولی ماشین مثل موتور سیکلت کله کرد از عقب بلند شد تا حالا همچین چیزی ندیده بودم :D

 12. کدوم ماشین سایپا خوب بوده که این دومیش باشه
  من سوارش شدم
  اگه کسی چشماتو ببنده و سوارت کنه فکر می کنی تو پراید نشستی

 13. تیبا تلفیقی از ریو و پراید هست که هردو این خودرو ها از رده خارج. نیبا فقط تو کشورهای عقب افتاده میتونه جایی داشته باسه

 14. تیبا یه آشغال واقعیه که سایپا تولید میکنه
  یک ساله خودرو رو تحویل گرفتم
  قسمتی از بدنه رنگش با بقیه جاها فرق داره
  داخل شیشه پر از خطه
  ساعت کار نمیکنه
  داخل ماشین با کوچکترین بارندگی پر آب میشه
  استارت باطری قفل مرکزی کمک فنرها سیستم ترمز همه با اشکال و غیر مطمئن کار میکنه
  دربهای عقب رگلاژ نمیشه و خیلی مشکلات دیگه
  جالبتر اینکه نمایندگی مرکزی شماره 1و2سایپا هم رفتم فقط استارت و شیشه بالابر عوض شده اونم با منت
  خریدن همچین ماشینی ظلم به خودتونه
  خدا لعنت کنه اونی که این ماشینو ساخته
  آیا مدیر سایپا حاضره یک روز سوار همچین ماشینی بشه؟؟

  • اگه دست دوم گرفتی که هیچ
   ولی اگه صفر گرفتی موقع تحویل باید دقت می کردی و اگه ایرادی بود از تحویل خودداری می کردی
   رنگ خودرو صفر سه سال گارانتی دارد
   خودرو صفر از لحاظ آب بندی (نفوذ باران) به داخل صندوق و اطاق ها مشکلی ندارد و جزو موارد نادره که در این مورد مشکلی پیش بیاد
   اتفاقا تیبا با یک استارت براحتی روشن می شود
   از لحاظ کمک فنر دست کمی از 206 ندارد
   در اینکه تیبا یه آشغال واقعیه شکی نیست ولی از خودروهای آشغالتری چون 206 و 405 و … بهتره
   مدیر سایپا که هیچ حتی سایر مدیران که روزی آه در بساط نداشتن امروزه کمتر از بنزو بی ام و سوار نمیشوند
   هه هه شما هم توقعاتی داریا
   مطالبی هم که درباره تیبا نوشتی اغراق آمیزه

 15. با درود کدوم کورس تیبا از ماشینهای دیگه کمتره؟

 16. یه تیبا آبی کاربنی خوشکل مدل 91 دارم در کل یه ماشین متوسطه و در مجموع نسبت به قیمت خودروهای بازار بدک نیست. راستش خیلی اهل سرعت های بالا نیستم و 120-130 راضی ام میکنه

 17. با سلام اگر کسی ایرادی میبینه در مورد ماشین های سایپا خصوصا تیبا بره سایت سایپا کاشان نظراتشو بزاره در مورد محصول تیبا و همچنین در مورد موتور و گیربکس هم در سایت شرکت مگاموتور قسمت نظرات مشتری میتونید نظر بدید اینجا هی فحش به سایپا دادن وداد و فریاد زدن هیچ سودی ندارد دوستان گرامی

 18. باسلام.من ماهه پیش یک خودرو تیباsxیورو4 ثبت نام کردم.باشرایطه قیمت قطعی 24.800. با4تاچکه 6 ماهه.و تحویل60 روزه.
  و چندروز بعد از ثبت نام من سایت اعلام کرد که قیمت خودروها کاهش پیداکرده.
  سوال من اینه آیا این کاهش قیمت شامل حاله شرایط فروشی که من ثبت نام کردم میشه؟

 19. سلام دوستان
  خدایش بخوام بگم من خودم تیبا دارم یلی ازش راضی هستم.
  اون دوستمون گفت که صدای فن کولر تو دور چهار زیاده درسته
  به نظر من نسبت به ماشین های ایران خودرو یه مقدار صدای موتورش داخل بیشتر میاد
  اما از مصرفش بگم تو جاده صدی 5.1 و با کولر 5.8 میسوزونه
  قیافش از دیدم من سر جولوش که خوشکله اما عقبش میشه یه مقدار تغییر داد تا بهتر بشه
  تو شتاب سر بالایی با کولر من کمبوی احساس نکردم

 20. با سلام
  من 1ساله تیبا دارم، 30000تا باهاش رفتم، از سفر کرمانشاه گرفته تا شمال و اصفهان، لذت این ماشین رو بیشتر راننده این ماشین درک میکنه..
  با خودمون صادق باشیم، به قول معروف هر چقدر پول بدیم آش میخوریم!
  معلومه که به نرمی و راحتی خودروهای 100 میلیونی نمیرسه ولی تو رنج قیمت خودش با امکاناتش خیلی خوبه، طراحیش هم خوبه، اگه یکم خرجش کنین عالی میشه، فقط ما ایرانی ها عادت داریم از سر و تهش بزنیم، مدل sxش شیشه های عقبش دستیه البته تویوتا کرولا 2009 هم شیشه عقبش دستیه!! شتابش عاااالیه ، تا دنده 3 غیر از خودروهای 2500 سی سی به بالا رو میگیره (البته دست فرمون باید باشه) ولی سر پیچ ها زیاد استیبل نیست
  من دوسش دارم، زیبای ایرانی رو

 21. باسلام
  من خودم اولین سری ماشین تیبا گرفتم مدل 89.11 تا حالا که هنوز دارمش. بیشترین موردضعف این ما شین در گیربکس این ماشین هستش چون همخونی با موتور نداره و مرتب خراب میشه. و بلبرنگ این ماشین به دلیل وزنش زود به زود خراب میشه.در کل به نسبت پراید بهتر بوده.

 22. سلام.منم تازه تیبا خریدم و بخاطر کارم مجبور شدم بلا فاصله باهاش از کرج برم بوشهر.نسبت به قیمتش خیلی راحت و چابک و تند و تیزه و طوری طراحی شده که استهلاک قطعات بدنه کم و تعمیرات فنی راحتی داره ( بر خلاف ماشین های فرانسوی)
  و همینطور از نظر ایرودینامیکی هم در حد قابل قبولیه.کلا ازش راضی ام.

 23. با سلام خدمت دوستان
  منمن یه تیبا 92 دارم یورو چهار
  ماشینن عالی هستت من هم نیو مزدا دارم هم 111 و هم تیبا قبلا مگان هم داشتم
  111را کلا بیخیال انگار اسباب بازیه ولی تیبا از نظر شتاب قشنگ اندازهه مگانه
  ترمز گیریشم عالیه
  من با 120 تا دستی کشیدم یهه ذره از رو زمین ماشین بلند نشد
  توو جاده تهرانم باهاش 200 تا رفتم یکمی تعادلش بهم نخورد در کل من ازشش خیلی راضی ام و اگه خوشگلتر بود همین مزدا را هم میفروختم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً از نوشتن بصورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیر اخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط و تبلیغاتی پذیرفته نمی شوند. برای تفییر آواتار خود می توانید از سایت گراواتار استفاده نمایید.


تورهای لحظه آخری