خداحـافظ ریــو !

کیا ریو که این روزها با قیمت 14,500,000 تومان به فروش می‌رسد، هم‌اکنون آخرین روزهای خود را در خط تولید سایپا پشت سر می‌گذارد و تا چندی دیگر و با اتمام قطعات موجود آن، خط تولید این خودر کاملا جمع‌آوری خواهد شد . . .

2005 Kia Rio

با اجباری شدن نصب ایربگ برای خودروهای سواری در دیماه 90 و همچنین عدم اجازه کیاموتورز برای دستکاری مهندسان سایپا در آن (!) ریو دیگر هیچ امیدی به ادامه تولیدش نمی‌بیند. همچنین طبق گفته‌های محمد سعید فلاحی – قائم مقام شرکت – سایپا تا حدود سال 1400 متعهد است که خودروهای موجود را پشتیبانی کرده و قطعات آنها را نیز تامین کند.

گفتنی است در حالیکه عرضه نسل چهارم ریو از سال 2011 میلادی و به عنوان مدل 2012 آغاز شده، سایپا به مدت هفت سال فقط و فقط نمونه فیس‌لیفت نسل اول آنرا تحویل مشتریان می‌داد. این فیس‌لیفت که ابتدا در سال 2002 میلادی معرفی گشت، از سال 2005 در خط تولید سایپا قرار گرفت و با تقاضای بالایی نیز مواجه شد.

113 دیدگاه

  1. احمد
    سوابق: (2 ديدگاه) ,

    سلام من یه دونه ۸۶کره ایشودارم خداازسازندهاش راضی باشه پولی هم که گرفتن حلالشون باشه نوش جانشون جاده خلوت گیراوردم ۱۹۰تارفتم هنوزجای گازداشت همه سیستماش باهم هماهنگه کاش بازم خط تولیدش راه بیفته سایپاسراین یکی اشتباه کرد.

    پاسخ

ثبت یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تورهای لحظه آخری