خداحـافظ ریــو !

کیا ریو که این روزها با قیمت 14,500,000 تومان به فروش می‌رسد، هم‌اکنون آخرین روزهای خود را در خط تولید سایپا پشت سر می‌گذارد و تا چندی دیگر و با اتمام قطعات موجود آن، خط تولید این خودر کاملا جمع‌آوری خواهد شد . . .

2005 Kia Rio

با اجباری شدن نصب ایربگ برای خودروهای سواری در دیماه 90 و همچنین عدم اجازه کیاموتورز برای دستکاری مهندسان سایپا در آن (!) ریو دیگر هیچ امیدی به ادامه تولیدش نمی‌بیند. همچنین طبق گفته‌های محمد سعید فلاحی – قائم مقام شرکت – سایپا تا حدود سال 1400 متعهد است که خودروهای موجود را پشتیبانی کرده و قطعات آنها را نیز تامین کند.

گفتنی است در حالیکه عرضه نسل چهارم ریو از سال 2011 میلادی و به عنوان مدل 2012 آغاز شده، سایپا به مدت هفت سال فقط و فقط نمونه فیس‌لیفت نسل اول آنرا تحویل مشتریان می‌داد. این فیس‌لیفت که ابتدا در سال 2002 میلادی معرفی گشت، از سال 2005 در خط تولید سایپا قرار گرفت و با تقاضای بالایی نیز مواجه شد.

116 نظر

 1. احمد
  سوابق: (2 دیدگاه) ,

  سلام من یه دونه ۸۶کره ایشودارم خداازسازندهاش راضی باشه پولی هم که گرفتن حلالشون باشه نوش جانشون جاده خلوت گیراوردم ۱۹۰تارفتم هنوزجای گازداشت همه سیستماش باهم هماهنگه کاش بازم خط تولیدش راه بیفته سایپاسراین یکی اشتباه کرد.

  پاسخ
 2. علیرضاcar
  سوابق: (64 دیدگاه) ,

  سلام کلا خودوروساز های ما کارشون برعکس خودروهای اشغالی مثل سمندو پراید تولید میکنند اما خودروهای خوبی مثل ریو لیفان 520 ازرده خارج میکنند از سایپا تقاضا میکنم این ماشین وتولید کنند حداقل داخلی سازی هم شه من میخرم بنظرم از 405 پارسم بهتره.

  پاسخ
 3. مهدی
  سوابق: (2 دیدگاه) ,

  ماشین ب این خوبی هم ازلحاظ موتوروهم فنی وبدنه نمیدونم چراخط تولیدش بایدمتوقف شه بعدماشینی حلبی مث پرایدبازتولیدبشه.
  سایپااگه دوباره خط تولیدوشروع کنه هیچ کس سراغ405وپارس نمیره.

  پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جامع ترین برنامه خودرویی برای گوشی های هوشمند