هیوندای ولوستر، سایه‌ای از یک کوپه مدرن

بازار خودروی کشورمان علاوه بر قوانین و قواعد ظاهری، از روند پنهان و نانوشته ای هم تبعیت می‌کند که مشابه آن را در کمتر جایی از این عالم می‌توان یافت. در این کهکشان شگفت‌انگیز، برخی از برندها دائماً در حال صعودند و دسته ای دیگر مدام در حال نزول. کراس اوورها همواره در اوجند و…»»

26 Jan 3,672 بازدید کننده 63 دیدگاههیوندای

دوقلوهای برلیانس، ساکنان جدید جاده مخصوص

گرچه برخی خودروسازان از مشاهیر عالم نبوده و نامشان در کهکشان گیج‌کننده رقابت، کم‌فروغ است؛ اما از آن حد از درایت و آینده‌نگری برخوردارند که در ره رسیدن به مقصود، از بزرگانی مدد خواهند، که در قلل رفیع شهرت و اعتبار به سر می‌برند. یکی از گمنامان این عرصه هم برلیانس نام دارد که از…»»

23 Jan 4,236 بازدید کننده 51 دیدگاهخودروهای چینی

بررسی میتسوبیشی اوت‌لندر اسپرت ASX

تنها ۴ سال از عمر میتسوبیشی اوت‌لندر اسپرت که در اروپا و بسیاری از بازارها نظیر ایران با نام ASX شناخته می شود، می‌گذرد، ولی به نظر عمری بیشتر از این دارد. از جمله مزیّت‌های این مدل مصرف سوخت بهینه و ضمانت گسترده آن است. با این حال، این موارد باعث نمی‌شوند که نکات ضعف…»»

21 Jan 14,099 بازدید کننده 70 دیدگاهمیتسوبیشی

نیم‌نگاهی به جک S5، چینی تیزپای

اگر سابق بر این خودرویی از چین را در کنار رقبای کره‌ای و ژاپنی‌اش قرار می‌دادیم، سبک طراحی و نیز کیفیت مونتاژش این امر را به ما گوشزد می‌کرد که با محصولی پیش‌پاافتاده مواجهیم؛ فرآورده‌ای از یک صنعتگر کم‌تجربه. اما چند سالی است که این روند رفته‌رفته در حال تحول است و سازندگان این کشور…»»

02 Jan 13,005 بازدید کننده 143 دیدگاهخودروهای چینی

اولین تجربه رانندگی با سورنتو 2016

اگر بگوییم که سورنتو سوگلی کیاست، گزافه‌گویی نکرده‌ایم. سورنتو اولین مدلی از محصولات کیا است که در آمریکا تولید می‌شود و هم‌چنین اولین عضو خانواده کیا که از مرز تولید 100,000 دستگاهی در سال گذشته است. به عقیده مسئولین کمپانی کیا، مدل سورنتو ستون اصلی این کمپانی حساب می‌شود، به همین دلیل کیا تمام سعی‌اش…»»

31 Dec 6,623 بازدید کننده 67 دیدگاهکیا

نگاهی اجمالی به آسا، مدعی تازه‌وارد چینی

مرکب‌های چینی در ایران دوران غریبی را طی می‌کنند، شماری از مردمان به آن‌ها چنان مهمان ناخوانده‌ای می‌نگرند که برای رفتنشان باید لحظه‌شماری کرد و بسیاری دیگر نیز آنان را چون واقعیتی محتوم پذیرا گشته‌اند. این‌طور می‌توان گفت که هنوز هم افق برای این طایفه کاملاً صاف نشده ولی این امر بدان معنا هم نیست…»»

26 Dec 8,973 بازدید کننده 128 دیدگاهخودروهای چینی

بررسی میتسوبیشی اوت‌لندر، نسیمی از سوی ژاپن

سال‌ها پیش از این، اعجوبه‌ای به نام پاجرو در خیابان‌های کشورمان خودنمایی می‌کرد، در آن دوران، این مدل سایه‌ای از ثروت و رفاه صاحبانش را بازتاب می‌داد و رنگ‌آمیزی‌های دوگانه و بسیار جذابش نیز دراین‌بین بسیار تأثیرگذار بود. در آن ایام، یعنی اوایل دهه 70 شمسی، خبری از رقبای کره‌ای نبود و به مخیله کسی…»»

19 Dec 4,376 بازدید کننده 69 دیدگاهمیتسوبیشی

جزئیاتی جدید از هیوندای آزرا 2015

فیس‌لیفت هیوندای آزرا برای سال 2015 شامل تغییراتی جزئی در طراحی ظاهری و چند ارتقای داخلی می‌شود. نسل پنجم آزرا از سال 2011 وارد بازار شده و خودروی نسبتاً جوانی می‌باشد. این خودرو همچنان از زبان طراحی جدید هیوندای که در سوناتا و جنسیس جدید شاهدیم، فاصله دارد. در عوض شاید همین طراحی جسورانه‌تر آن،…»»

16 Dec 5,181 بازدید کننده 49 دیدگاههیوندای

نگاهی اجمالی به پژو 301، مهمان تازه جاده مخصوص

خودروسازان کشورمان و علی‌الخصوص آن‌هایی که مدعی برتری تام و تمام در عالم هستند، حتی اگر هیچ هنری را هم دارا نباشند، اما در یک مورد خاص از فناوری کاملاً خبره‌اند و آن‌هم تکنولوژی «کیفیت زُدایی» و یا به‌اصطلاح – تخریب سیستماتیک- یک خودروست! درواقع این امر برخلاف سیری است که امروزه در دنیا جاری…»»

15 Dec 8,570 بازدید کننده 87 دیدگاهپژو

بررسی تویوتا یاریس SE مدل ۲۰۱۵

بهینه‌سازی‌های متوسط در یک مدل خودرو با این هدف انجام می‌شود که تا زمان ارائه تغییرات مفصل‌تر و نسل بعدی، آن را در لیست خرید مشتریان نگه دارد. این کار معمولاً با اضافه‌کردن عناصر زیبا‌شناسانه به خودرو انجام می‌شود؛ ولی گاهی نیز سرمایه‌گذاری در ارتقای المان‌هایی از خودرو که دیده‌ نمی‌شوند، ولی بسیار ملموس هستند،…»»

11 Dec 4,285 بازدید کننده 30 دیدگاهتویوتا

نگاهی اجمالی به ریو، نماینده کوچک کیا در ایران

خودروهای کره‌ای در طول حضورشان در بازار کشورمان، دوران پر فراز و نشیبی را طی نمودند. زمانی بود که به این ارابه‌های شرقی به نظر تحقیر نگریسته می‌شد و کسی هم آن‌ها را جدی نمی‌گرفت، ولی زمانه به‌خوبی ثابت کرد که تمامی آن پندارها، واهی و همه این قضاوت‌ها زودهنگام بود. در بیست و اندی…»»

09 Dec 5,419 بازدید کننده 50 دیدگاهکیا

خودروهای لوکس در برزخ تورم و گرانی

بازار خودروهای لوکس در کشورمان، تنها با عواملی همچون تعرفه‌های سنگین گمرکی و یا نرخ بالای بهای ارز متمایز نمی‌شود، بلکه از نامعادلاتی رنج می‌برد که مشابهشان را در کمتر جایی از جهان شاهدیم. بهای برخی از برندهای تجملی در این وادی آن‌چنان بالاست که با هیچ عقل سلیمی نمی‌خواند و در بعضی از موارد…»»

05 Dec 5,010 بازدید کننده 55 دیدگاهچشم انداز

بررسی شورولت اسپارک، خودرویی از تبار ماتیز

فکر کنم برای نخستین بار در حدود 13 سال پیش بود که دوو ماتیز را در خیابان‌های شهر رؤیت نمودم. طراحی غیرعادی و چهره نامأنوس این خودرو در آن زمان کاملاً غیرعادی بود. بهای آن هم نسبت به سطح قیمت‌ها در آن دوران کمی زیاد و در بدو ورودش بین 6.5 تا 7 میلیون تومان…»»

28 Nov 4,251 بازدید کننده 34 دیدگاهشورولت

تغییرات در مزدا 6

بهترین سدان مزدا یعنی مزدا 6 که در بین ده خودروی برگزیده بسیاری از مجلات تخصصی و سایت‌ها نیز قرار دارد، برای مدل 2016 خود شاهد تغییرات، فیس لیفت و ارتقا خواهد بود. پرچم‌دار مزدا تنها دو سال است که در بازار حضور دارد و چهره و طراحی آن نیز آنقدر جذاب هست که کمتر…»»

24 Nov 4,311 بازدید کننده 30 دیدگاهمزدا

مقایسه بین آکورد و سوناتا 2015

چندین سال قبل مقایسه ی بین هوندا آکورد و هیوندای سوناتا، واقعاً خنده‌آور بود اما اکنون کمپانی کره ای هیوندای با تولید هفتمین نسل سوناتا سعی کرده تا به رقیبان بفهماند برای رسیدن به آن‌ها فاصله زیادی ندارد. هیوندای سوناتا نسل هفتم نسبت به نسل قبل یک تغییر چهره اساسی را تجربه کرده و الآن…»»

15 Nov 8,350 بازدید کننده 73 دیدگاههوندا

کیا پیکانتو زیر ذره‌بین

بازار خودروهای کوچک و کم‌مصرف در کشورمان حال‌وروز خوشی ندارد و با گرانی و آشفتگی توأم است. انتخاب‌ها بسیار محدود و گزینه‌ها هم چندان مطلوب نیست. در سطح پایه و با بودجه‌ای در حدود 20 الی 25 میلیون تومان، تنها انتخاب‌های پیش روی ما خودروهایی همچون پراید و MVM 110 است. پراید که وضع و…»»

14 Nov 4,322 بازدید کننده 51 دیدگاهکیا

فولکس‌واگن کدی CNG در یک نگاه

فولکس کدی (Caddy) مدت کمی نیست که در بازار ایران حضور دارد البته هیچ‌گاه به آن موفقیتی که باید دست نیافت و بیشتر در ناوگان حمل و نقل عمومی بکار گرفته شد. چندی قبل فرصتی دست داد تا به بررسی فنی این خودرو بپردازیم البته فرصت رانندگی پیش نیامد تا بتوانیم قابلیت‌های حرکتی کدی را…»»

14 Nov 1,194 بازدید کننده 15 دیدگاهفولکس واگن

بررسی MG3 یک سوپرمینی با ریشهٔ بریتانیایی

برند MG نامی آشنا برای تمامی عاشقان سرعت و شتاب می‌باشد. این سازنده معروف بریتانیایی از سال 1920 میلادی فعالیت کاری خود را آغاز نمود. در ابتدا این کمپانی به کارهای خرده‌فروشی و نیز پخش آگهی‌های بازرگانی می‌پرداخت. نخستین خودروی این شرکت در سال 1924 میلادی روانه بازار مصرف شد. این خودرو یک مدل اسپرتی…»»

12 Nov 4,290 بازدید کننده 64 دیدگاهام جی

پرفروش ترین خودروهای بازار کره جنوبی در نیمه نخست سال 2014

کشور کوچک و پرتراکم کره، در ناحیه جنوبی شبه‌جزیره‌ای به همین نام و در بین دریای زرد و ژاپن واقع شده است. این قلمرو شرقی در حدود 99 هزار کیلومتر مربع مساحت و بیش از 50 میلیون نفر جمعیت دارد. از لحاظ منابع معدنی بسیار فقیر و کم‌بنیه بوده و قسمت اعظم خاکش نیز کوهستانی…»»

07 Nov 8,000 بازدید کننده 61 دیدگاهچشم انداز

تورهای لحظه آخری