دوچرخه

گران قیمت ترین دوچرخه های بازار ایران کدامند

انواع دوچرخه کوهستان و کورسی

در بازار ایران دوچرخه‌های متفاوتی در کلاس‌های مختلف وجود دارند که توسط برندهای معتبر جهانی عرضه می‌شوند. در این مقاله به معرفی گران قیمت ترین دوچرخه های بازار ایران شامل انواع دوچرخه کوهستان و کورسی می‌پردازیم.


بسیاری از مردم دوچرخه‌سواری را راه‌حل موثری برای تندرستی و سلامت می‌دانند و ترجیح می‌دهند برای رفت‌و‌آمد خود از دوچرخه استفاده کنند. طی سال‌های اخیر قیمت انواع وسایل نقلیه به‌شدت افزایش یافته و دوچرخه نیز از این افزایش قیمت در امان نمانده است. در بازار با مدل‌هایی از دوچرخه کوهستان و کورسی سروکار داریم که کیفیت بالایی دارند و طبیعتا قیمت آن‌ها نیز با کیفیت افزایش می‌یابد. در ادامه به معرفی گزیده‌ای از گران‌قیمت ترین دوچرخه های بازار ایران می‌پردازیم.

دوچرخه‌سواری ممکن است برای بسیاری از افراد، فعالیت آشنایی باشد؛ اما گاهی اوقات صرفاً وسیله‌ای برای رفت‌و‌آمد محسوب شده و در مقایسه با دیگر فعالیت‌های بدنی محبوب‌تر، مورد غفلت قرار می‌گیرد. به همین دلیل، شاید دانستن مزایای چشمگیر سلامتی که از دوچرخه‌سواری حاصل می‌شوند، موجب تعجب شما شود.

گران قیمت ترین دوچرخه های بازار ایران دوچرخه کوهستان

مطالعات بیشماری نتایج تأثیر دوچرخه‌سواری بر سلامت جسمی را تأیید می‌کنند. البته دوچرخه‌سواری علاوه بر فواید جسمانی، مزایای دیگری مانند سلامت روانی و بالا رفتن هوش افراد نیز دارد. در کنار فوایدی که دوچرخه‌سواری برای خود افراد دارد، دوچرخه به عنوان یک وسیله‌ی نقلیه پاک و همسو با محیط زیست، برای طبیعت نیز مفید بوده و به کاهش آلودگی‌های محیط زیست کمک می‌کند.

در ادامه با پدال همراه باشید تا به بررسی ۱۰ دوچرخه گران‌قیمت در بازار ایران بپردازیم.

 

۱. دوچرخه کوهستان مریدا NINETY-SIX 9.6000

گران قیمت ترین دوچرخه های بازار ایران مریدا دوچرخه کوهستان

قیمت : ۱۳۷،۰۰۰،۰۰۰ تومان

سایز : ۲۹

دوچرخه کوهستان مریدا مدل NINETY-SIX 9.6000 دوچرخه‌ی مناسبی برای بانوان و آقایان دوچرخه سوار است که قصد دوچرخه سواری در مسیرهای کوهستانی دارند. در ساخت این دوچرخه کوهستان از زین آیرودینامیک و حرفه‌ای استفاده شده است. ترمز دیسکی هیدرولیکی به کار رفته در این دوچرخه هنگام ترمزگیری دوچرخه‌سوار بسیار قدرتمند عمل می‌کند و سرعت دوچرخه را افزایش می‌دهد.

جنس به کار رفته در ساخت دوچرخه کوهستان NINETY-SIX 9.6000 تولید مریدا، فیبر کربن است. در ساخت فریم دوچرخه کوهستان مریدا NINETY-SIX 9.6000 از جنس کربن استفاده شده است. فریم‌های تولید شده از جنس کربن سبب کاهش وزن دوچرخه می‌شود. دوچرخه کوهستان مدل NINETY-SIX 9.6000 مریدا دوچرخه‌ای ۱۱ سرعته است در نتیجه دوچرخه‌‌سوار می‌تواند به‌راحتی کنترل و هدایت دوچرخه را در دست بگیرد.

کمک فنر عقب جهت دفع ضربات شدید و پنجه رکاب در این دوچرخه کوهستان تولید مریدا وجود دارد. دوچرخه کوهستان NINETY-SIX 9.6000 تولید مریدا دارای فریمی ژئومتریک (مهندسی فریم حرفه‌ای) است. سیستم تعلیق دوچرخه کوهستان مریدا مدل NINETY-SIX 9.6000 از نوع تعلیق دوگانه (dual suspension) طراحی و ساخته شده است. تایرهای پهن و آج‌دار دوچرخه کوهستان ساخت مریدا امکان دوچرخه‌سواری با بیشترین میزان سرعت در مسیرهای پر دست‌انداز کوهستانی را برای دوچرخه‌سواران فراهم می‌کند.

 

 

۲. دوچرخه کوهستان مریدا مدل ONE-SIXTY3000

دوچرخه کوهستان مریدا مدل ONE-SIXTY3000

 

قیمت : ۱۲۸،۰۰۰،۰۰۰ تومان

سایز : ۲۶

دوچرخه کوهستان ONE-SIXTY3000 ساخت برند تایوانی مریدا است. این برند، یکی از معتبرترین مارک‌های دوچرخه در جهان است که به جهت دست ساز بودن محصولاتش شهرت جهانی دارد. سایز این دوچرخه ۲۶ اینچ بوده و برای دوچرخه‌سواری آقایان و بانوان مناسب است. این دوچرخه کوهستان با دارا بودن لاستیک‌های پهن آج‌دار می‌تواند در مسیرهای سنگلاخی و صعب العبور کوهستان حرکت کند.
قطعات به کار رفته در این دوچرخه بسیار باکیفیت بوده و در برابر ضربه و آسیب مقاوم هستند. ترمز به کار رفته در دوچرخه کوهستان ONE-SIXTY3000، از نوع دیسکی هیدرولیکی است که به عملکرد سریع آن در شرایط بحرانی و مسیرهای پرخطر کوهستان کمک می‌کند.
از آنجایی که دوچرخه ONE-SIXTY3000 مخصوص مسیرهای پردست‌انداز کوهستانی است و احتمال بروز آسیب بر دوچرخه در هنگام پرش و عبور از راه‌های سخت زیاد است، فریم این دوچرخه را از جنس آلومینیوم مقاوم ساخته‌اند تا مقاومت آن افزایش یابد.
در دوچرخه کوهستان ONE-SIXTY3000 تعداد ۲۰ عدد دنده تعبیه شده است که امکان هماهنگی با شرایط مختلف کوهستانی را برای دوچرخه‌سوار فراهم می‌کند. برای کنترل و هدایت راحت دوچرخه در زمین‌های سنگلاخی کوهستان، از سیستم تعلیق دوگانه استفاده شده است. به این معنا که در این دوچرخه هم در قسمت جلو و هم در قسمت عقب، کمک فنرهای قوی و مقاوم به کار می‌رود.

 

۳. دوچرخه کورسی مریدا مدل REACTO TEAM-20

گران قیمت ترین دوچرخه های بازار مریدا کورسی

قیمت : ۱۱۶،۰۰۰،۰۰۰ تومان

سایز : ۲۸

دوچرخه‌های برند مریدا، جزو برترین و استاندارترین دوچرخه‌های جهان به شمار می‌روند. این برند تایوانی با تولید دوچرخه‌های دست‌ساز، توجه بسیاری از دوچرخه‌سواران حرفه‌ای را به خود جلب کرده است. مریدا در زمینه تولید انواع دوچرخه مهارت خاصی دارد، اما دوچرخه‌های کورسی این برند، بیش از همه مورد توجه قرار گرفته‌اند. دوچرخه REACTO TEAM-20 یکی از مدل‌های کورسی مریدا است که با مشخصات خاص خود، طرافداران بسیاری دارد.

با توجه به اینکه از دوچرخه‌های کورسی برای شرکت در مسابقات دوچرخه‌سواری استفاده می‌کنند، وزن سبک و سرعت بالا، از لازمه‌های این نوع دوچرخه‌ها به شمار می‌رود. به این منظور، قطعات دوچرخه‌های کورسی را از سبک‌ترین و در عین حال مقاوم‌ترین مواد می‌سازند. جنس کربن یکی از سبک‌ترین و مقاومترین جنس‌ها در صنعت تولید دوچرخه است. فریم دوچرخه کورسی REACTO TEAM-20 نیز از جنس کربن سبک و مقاوم ساخته می‌شود.

در این دوچرخه برای کاهش بیشتر وزن، از دوشاخ کربن نیز استفاده می‌شود. نوع ترمز به کار رفته در دوچرخه‌های کورسی نیز بر وزن آن تأثیر می‌گذارد. در دوچرخه کورسی REACTO TEAM-20 از ترمزهای لقمه‌ای که سبک‌تر از ترمزهای دیسکی هستند، استفاده شده است. فرمان و میله زین آلومینیومی این دوچرخه، علاوه بر افزایش مقاومت، بر ایجاد حالت آیرودینامیکی دوچرخه نیز تأثیر می‌گذارد.

سیستم تعلیق این دوچرخه از نوع hard tail است و در آن هیچ کمک فنری به کار نمی‌رود. امکان هدایت و کنترل این دوچرخه در شرایط مختلف، با داشتن ۲۰ دنده، بسیار آسان است. زنجیر و خودروی دوچرخه REACTO TEAM-20 از جنس استیل مقاوم ساخته می‌شود.

 

۴. دوچرخه کوهستان مریدا NINETY NINE CARBON 3000-D

دوچرخه کوهستان مریدا ناینتی ناین کربن

قیمت : ۱۰۴،۰۰۰،۰۰۰ تومان

سایز : ۲۶

دوچرخه کوهستان مدل NINETY NINE CARBON 3000-D برای آن دسته از دوچرخه‌سوارانی مناسب است که قصد حرکت و دوچرخه‌سواری در مسیرهای کوهستانی را دارند. این دوچرخه کوهستان تولید مریدا از زین آیرودینامیک و حرفه‌ای بهره می‌برد که برای دوچرخه‌سواران حرفه‌ای طراحی شده است. نوع ترمز به کار رفته در دوچرخه کوهستان NINETY NINE CARBON 3000-D تولید مریدا از نوع ترمز دیسکی هیدرولیکی است؛ این نوع از ترمزها بسیار قدرتمند عمل می‌کنند که به دلیل ضریب بالای ایستایی سبب می‌شوند، دوچرخه‌سوار افزایش سرعت بیشتری داشته باشد.

زنجیر و خودرو این دوچرخه کوهستان مریدا از جنس استیل است. دوچرخه کوهستان مریدا مدل NINETY NINE CARBON 3000-D از فریم کربنی استفاده می‌کند. دوچرخه‌هایی که بدنه آن‌ها از کربن ساخته شده‌اند، در برابر ضربه و پوسیدگی حاصل از زنگ‌زدگی مقاوم هستند.

دوچرخه کوهستان NINETY NINE CARBON 3000-D دوچرخه‌ای ۲۰ سرعته است و کنترل و هدایت دوچرخه در این نوع از دوچرخه‌ها به آسانی امکان‌پذیر می‌شود. این محصول از دوچرخه‌های کوهستان مریدا دارای کمک فنر عقب و پنجه رکاب است. سیستم تعلیق دوچرخه کوهستان NINETY NINE CARBON 3000-D از نوع دوگانه طراحی شده است.

تایر ‌های پهن و آج‌دار این دوچرخه کوهستان امکان دستیابی به بالاترین میزان سرعت را در مسیرهای خاکی و پر دست‌انداز کوهستانی را برای دوچرخه‌سوار فراهم می‌کند. دوشاخ دوچرخه کوهستان مریدا مدل NINETY NINE CARBON 3000-D از نوع fox ۳۲ بوده و فریم این دوچرخه کوهستان، فریمی ژئومتریک با مهندسی حرفه‌ای بالا است.

 

 

۵. دوچرخه کورسی مریدا مدل REACTO907-E0

دوچرخه کورسی مریدا مدل REACTO907-E0

قیمت : ۱۰۱،۰۰۰،۰۰۰ تومان

سایز : ۲۸

دوچرخه کورسی REACTO907-E0 ساخت کشور تایوان از برند مریدا است. برند مریدا یکی از برترین برندهای دوچرخه در جهان به شمار می‌رود که با ساخت دوچرخه‌های دست‌ساز باکیفیت، توانسته است طرفداران خاصی را به خود جذب کند. کربن، یکی از سبک‌ترین و درعین حال، مقاوم‌ترین اجناس تولید فریم است که در ساخت دوچرخه‌های باکیفیت، از آن استفاده می‌کنند. فریم و دوشاخ دوچرخه REACTO907-E0 از جنس کربن ساخته شده است و همین امر موجب کاهش وزن و افزایش سرعت دوچرخه می‌شود.

نوع ترمز به کار رفته در دوچرخه‌های کورسی نیز بر وزن آن تأثیرگذار است. در اکثر دوچرخه‌های کورسی از ترمز لقمه‌ای که سبک‌تر از ترمزهای دیسکی بوده و درعین حال کیفیت مناسبی هم دارند، استفاده می‌شود. اکثر دوچرخه‌های کورسی دارای لاستیک سایز ۲۸ هستند که بسیار نازک بوده و این توانایی را دارند که در مسیرهای جاده‌ای با سرعت بالا حرکت کنند. این موضوع درباره‌ی دوچرخه REACTO907-E0 نیز صادق است.

سیستم تعلیق دوچرخه REACTO907-E0از نوع hard tail است، یعنی این دوچرخه در قسمت عقب کمک فنر ندارد. این دوچرخه دارای ۲۰ دنده است که هدایت آن را در شرایط مختلف سطح زمین آسان می‌کند. زنجیر و خودروی دوچرخه کورسی REACTO907-E0 از جنس استیل هستند. تمام قطعات به کار رفته در دوچرخه REACTO907-E0 از فلزهای مقاوم و ضد زنگ در برابر ضربه و رطوبت ساخته شده‌اند.

 

۶. دوچرخه کوهستان مریدا Duncan Team R27C

دوچرخه کوهستان مریدا Duncan Team R27C

قیمت : ۹۸،۰۰۰،۰۰۰ تومان

سایز : ۲۶

دوچرخه کوهستان مریدا مدل Duncan Team سایز ۲۶، مخصوص استفاده در مسیرهای سراشیبی طراحی شده است. دوچرخه از فریم ژئومتریک (مهندسی فریم حرفه‌ای) ساخت کارخانه مریدا بهره می‌برد. در ساخت فریم دوچرخه کوهستان duncan team به جهت دوام زیاد دوچرخه در برابر ضربه و پوسیدگی حاصل از زنگ‌زدگی آن، جنس آلومینیم استفاده شده است. این دوچرخه دارای کمک بسیار قدرتمند از نوع پاشاخ در قسمت جلو و کمک فنر عقب جهت دفع ضربات شدید در پرش‌ها و نیز ضربات شدید حاصل از آن است.

به منظور ایستایی دوچرخه در شرایط کوهستانی و سراشیبی‌های تند، ترمزهای هیدرولیک دیسکی قوی در دوچرخه کوهستان مریدا مدل Duncan Team به کار رفته است. تایرهای کوهستان بسیار پهن و آج‌دار دوچرخه Duncan Team، این امکان را به دوچرخه‌سوار می‌دهد تا با بیشترین میزان سرعت در مسیرهای خاکی و دارای دست‌انداز کوهستان رکاب بزند.

لوازم تعویض دنده بسیار حرفه‌ای که توسط کارخانه‌های معتبر تولید شده، در این دوچرخه کوهستان مریدا به کار رفته است. استفاده از جنس آلومینیم با آلیاژ ویژه در ساخت طوق‌های دوچرخه کوهستان مریدا مدل Duncan Team مانع از آسیب به دوچرخه در پرش‌های بلند و ضربات شدید می‌شود.

 

۷. دوچرخه کوهستان مریدا Big9Carbon XT

دوچرخه کوهستان مریدا Big9Carbon XT

قیمت : ۹۰،۰۰۰،۰۰۰ تومان

سایز : ۲۶

دوچرخه کوهستان مدل Big9Carbon XT تولید مریدا با توجه به طراحی، انتخاب مناسبی برای آن دسته از دوچرخه‌سوارانی است که قصد دوچرخه‌سواری در مسیرهای استقامتی حرفه‌ای و طولانی (مسابقه‌ای کراس کانتری) دارند. فریم دوچرخه کوهستان مریدا Big9Carbon XT، فریمی ژئومتریک (مهندسی فریم حرفه‌ای) ساخت کارخانه معتبر مریدا است. به جهت ایجاد حالت آیرودینامیک و کاهش وزن این محصول در ساخت فریم دوچرخه کوهستان مریدا Big9Carbon XT از جنس کربن استفاده می‌شود.

دوچرخه کوهستان مریدا Big9Carbon XT از ترمزهای هیدرولیک دیسکی بسیار قوی جهت ایستایی زیاد در شرایط کوهستانی بهره می‌برد. در این دوچرخه کوهستان از زین آیرودینامیک و حرفه‌ای استفاده شده است. سایز طوقه این محصول ۲۹ است که سبب می‌شود کنترل و هدایت دوچرخه در پیچ‌های تند مسیرهای کوهستانی بسیار آسان شود و همچنین قدرت مانور دوچرخه سوار افزایش می‌یابد.

لوازم تعویض دنده حرفه‌ای شیمانو که برای مسیرهای طولانی جاده‌ای و مسابقه‌ای تولید شده و بسیار در زمان تعویض دنده تأثیرگذار است، در دوچرخه کوهستان مریدا Big9Carbon XT به کار رفته‌اند. استفاده از جنس آلومینیم با آلیاژ ویژه در ساخت طوقه‌های دوچرخه کوهستان مریدا Big9Carbon XT مانع از آسیب دوچرخه در ضربات شدید و هنگام حرکت در مسیرهای پر دست‌انداز کوهستانی می‌شود.

وجود تایرهای کوهستان و آج‌دار در دوچرخه کوهستان مدل Big9Carbon XT تولید مریدا به دوچرخه‌سوار کمک می‌کند تا با بالاترین میزان سرعت در مسیرهای خاکی و دارای دست‌انداز و سنگلاخی کوهستان به‌راحتی دوچرخه‌سواری کند.

 

۸ . دوچرخه کوهستان مریدا ONE-TWENTY 3000-D

دوچرخه کوهستان مریدا ONE-TWENTY 3000-D

قیمت : ۸۸،۰۰۰،۰۰۰ تومان

سایز : ۲۶

دوچرخه کوهستان ONE-TWENTY 3000-D به گونه‌ای طراحی شده است که در مسیرهای صعب‌العبور کوهستانی به‌راحتی حرکت می‌کند. این دوچرخه کوهستان تولید کارخانه تایوانی مریدا است و از فریم ژئومتریک و حرفه‌ای ساخت همین شرکت بهره می‌برد. آلومینیوم به کار رفته در فریم این دوچرخه به ایجاد مقاومت آن در برابر ضربه و پوسیدگی کمک فراوانی کرده است.

در قسمت جلوی دوچرخه کوهستان ONE-TWENTY 3000-D از کمک فنر بسیار قوی برای جلوگیری از انتقال ضربه و لرزش به دوچرخه سوار استفاده شده است. کمک فنر عقب این دوچرخه کوهستان نیز از نوع بادی و کپسولی بوده و علاوه بر دفع ضربه و لرزش در هنگام پرش از صخره، به حفظ تعادل دوچرخه سوار می‌کند.

ترمزهای به کار رفته در این دوچرخه کوهستانی، از نوع دیسکی هیدرولیکی است که منجر به ایستایی دوچرخه در محیط های کوهستانی با سراشیبی‌های تند می‌شود. لاستیک‌های پهن و آج‌دار دوچرخه کوهستان ONE-TWENTY 3000-D، این امکان را برای دوچرخه‌سوار فراهم کرده تا در زمین‌های ناهموار و سنگلاخی کوهستان به‌راحتی حرکت کند.

جنس طوقه این دوچرخه، از آلومینیوم با آلیاژ ویژه است که از دوچرخه در برابر ضربه‌های شدید حین حرکت در مسیرهای کوهستانی، محافظت می‌کند. قطعات به کار رفته در دوچرخه تایوانی مریدا، از باکیفیت‌ترین قطعات است. لوازم تعویض دنده این دوچرخه نیز بسیار با کیفیت و از برند معتبر شیمانو هستند.

 

۹. دوچرخه کوهستان جاینت ANTHEM ADV SA

دوچرخه کوهستان جاینت ANTHEM ADV SA

قیمت : ۷۳،۰۰۰،۰۰۰ تومان

سایز : ۲۶

دوچرخه کوهستان جاینت ANTHEM ADV SA مخصوص دوچرخه‌سواری در مسیرهای پست و ناهمواری است که موجب تغییر ارتفاع دوچرخه می‌شود. در دوچرخه کوهستان تولید Giant مدل anthem adv sa از زین آیرودینامیک و حرفه‌ای استفاده شده است و علاوه بر این، دوچرخه کوهستان جاینت از ترمزهای هیدرولیک دیسکی بهره می‌برد. کمک فنر در قسمت جلو دوچرخه ANTHEM ADV SA قرار گرفته است که ضربه‌های احتمالی وارد شده بر دوچرخه را دفع می‌کند.

برای ایجاد دوام زیاد در برابر زنگ‌زدگی، از جنس آلومینیم در ساخت فریم دوچرخه کوهستان ANTHEM ADV SA تولید جاینت استفاده شده است که این امر موجب کاهش وزن دوچرخه نیز می‌شود. دوچرخه کوهستان جاینت ANTHEM ADV SA دارای فریمی ژئومتریک ساخت کارخانه Giant است. در قسمت عقب دوچرخه Anthem ADV SA مخصوص کوهستان کمک و سیستم تعلیق به کار رفته است که ضربه‌های وارده به دوچرخه را دفع می‌کند.

تایرهای آج‌دار دوچرخه کوهستان جاینت ANTHEM ADV SA سبب می‌شود تا دوچرخه‌سوار با بیشترین میزان سرعت در مسیرهای خاکی و دارای دست‌انداز و سنگلاخی کوهستان به آسانی حرکت کند. جهت جلوگیری از آسیب رسیدن به دوچرخه جاینت ANTHEM ADV SA در برابر ضربات ناشی از حرکت در مسیرهای خاکی که دارای پستی و بلندی‌های بسیار است، در ساخت طوقه‌ها از جنس آلومینیم استفاده می‌شود. لوازم تعویض دنده بسیار حرفه‌ای که توسط کارخانه معتبری چون شیمانو تولید شده است، در دوچرخه کوهستان جاینت ANTHEM ADV SA مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

۱۰. دوچرخه کوهستان مریدا HARDY 4xTeam

دوچرخه کوهستان مریدا HARDY 4xTeam

قیمت : ۶۸،۰۰۰،۰۰۰ تومان

سایز : ۲۶

دوچرخه کوهستان مدل HARDY 4xTeam تولید مریدا مخصوص حرکات نمایشی کوهستانی و خیابانی طراحی شده است. دوچرخه کوهستان مریدا HARDY 4xTeam با مدل HARDY ۴ DISC از نظر سطح لوازم متفاوت بوده و لوازم بهتری در این دوچرخه کوهستان مریدا به کار رفته است. فریم دوچرخه کوهستان مریدا HARDY 4xTeam، فریمی ژئومتریک و از نظر ساختار در نقطه اتصال تقویت شده است.

به جهت دوام زیاد در برابر ضربه و پوسیدگی حاصل از زنگ‌زدگی، در ساخت فریم دوچرخه کوهستان مدل HARDY 4xTeam مریدا از جنس آلومینیم استفاده می‌شود. دوچرخه کوهستان مریدا HARDY 4xTeam از کمک فنر بسیار قوی در قسمت جلو جهت دفع ضربات شدید بهره می‌برد. ترمزهای به کار رفته در دوچرخه کوهستان مریدا HARDY 4xTeam از نوع ترمزهای هیدرولیک دیسکی بسیار قوی و دارای ایستایی زیاد هستند.

تایرهای پهن و آج‌دار دوچرخه کوهستان مدل HARDY 4xTeam تولید مریدا موجب می‌شود تا دوچرخه‌سوار با سرعت در مسیرهای خاکی و دارای دست‌انداز و سنگلاخی کوهستان به‌راحتی حرکت کند. استفاده از جنس آلومینیم با آلیاژ ویژه در ساخت طوقه‌های دوچرخه کوهستان مریدا HARDY 4xTeam سایز ۲۶ مانع از آسیب دیدن دوچرخه در پرش‌های بلند و ضربات شدید می‌شود. لوازم تعویض دنده بسیار حرفه‌ای ساخت شیمانو، در این دوچرخه کوهستان به کار رفته است.

ابوالقاسم اسلامی

هنرآموز مکانیک خودرو ، مترجم و نویسنده

مطالب مشابه

‫۲۴ دیدگاه‌ها

 1. TOM KRISTENSEN

  ۱۱ دی ۱۴۰۰
  سوابق: (163 ديدگاه)

  سلام،من باتوجه به تجربه استفاده از انواع دوچرخه به هیچ وجه من الوجوه(نمیدونم درست نوشتم!)خرید مریدا رو توصیه نمیکنم،من برای درس خوندن آلمان بودم،هرکی که با دوچرخه سر کلاس میرفت،آزاد تر بود(امتیازات ویژه ای داشت)
  اونجا بین جاینت و مریدا موندم،یکی از دوستام که دوچرخه باز بود(باهم رفتیم آلمان‌) با ذوق رفت مریدا گرفت، اما من پولم نمی‌رسید جاینت خریدم، مال من سرتر بود اونم با اینکه سطح پایین بود!!!
  تو ایرانم با توجه به قیمت های سرسام آور(بر باعث و بانیش) دوچرخه ویوا رو پیشنهاد میکنم(فیکش زیاده)

  در زمن ممنون از آقای اسلامی که در باره دوچرخه هم مطلب گذاشتند،یکی از فامیلهای من عشق کامیونه،اگه خواستید شاید بتونه مطلب بنویسه.

  موافقم ۲۸
  مخالفم ۶
 2. NAVID۰۰۹۸

  ۱۱ دی ۱۴۰۰
  سوابق: (7501 ديدگاه)

  یعنی واقعاً هستند کسانی که برای این دوچرخه‌ها اینقدر پول بدهند مگر اینکه پول دَدی باشه یا عشق دوچرخه دیوانه‌اَش کرده باشه !!!

  موافقم ۴۱
  مخالفم ۱۳
  1. اميد

   ۲۳ اسفند ۱۴۰۰
   سوابق: (2 ديدگاه)

   از قدیم گفتن هر چقد پول دادی آش خوردی!

   موافقم ۲
   مخالفم ۴
 3. ممد ژانگولر

  ۱۱ دی ۱۴۰۰
  سوابق: (2634 ديدگاه)

  اون دوچرخه آخری شیب زینش به سمت مرگه 😂

  یعنی تا بشینی تشکیلاتت به فنا رفته

  موافقم ۴۱
  مخالفم ۱۲
  1. جناب ایکس

   ۱۱ دی ۱۴۰۰
   سوابق: (1389 ديدگاه)

   ☹️😐😑😔😩😣😞🙁😕☹️

   موافقم ۲۲
   مخالفم ۳
  2. جناب ایکس

   ۱۱ دی ۱۴۰۰
   سوابق: (1389 ديدگاه)

   وقتی یه نفر که عشق ماشینه، میاد درباره دوچرخه نظر بده😂😂😂

   موافقم ۲۲
   مخالفم ۶
 4. ‌‌‌‌‌‌‌‌‌:::فرشاد:::

  ۱۱ دی ۱۴۰۰
  سوابق: (3027 ديدگاه)

  خانه دوچرخه شیراز، پارسال یه دوچرخه فیبرکربنی جاینت رو با قیمت حدود ۲۱۵ میلیون تومان، آگهی کرد.

  موافقم ۱۸
  مخالفم ۱
 5. ‌‌‌‌‌‌‌‌‌:::فرشاد:::

  ۱۱ دی ۱۴۰۰
  سوابق: (3027 ديدگاه)

  خانه دوچرخه شیراز، پارسال یه دوچرخه فیبرکربنی جاینت رو با قیمت حدود ۲۱۵ میلیون تومان، آگهی کرد.

  موافقم ۱۳
  مخالفم ۲
 6. M@M@DRZ

  ۱۱ دی ۱۴۰۰
  سوابق: (270 ديدگاه)

  کلا برندای مریدا و جاینت و اسکات برند های خوب دوچرخه توی ایران هستن .
  فوجی هم خوبه .
  ولی من خودم نمی دونستم مریدا تا این حد خوب باشه .

  موافقم ۱۱
  مخالفم ۵
 7. mp

  ۱۱ دی ۱۴۰۰
  سوابق: (2 ديدگاه)

  بیشتر تبلیغ دوچرخه های مریدا بود، تو این رنج قیمتی دوچرخه های اسکات و تِرِک گزینه های بهتری هستند

  موافقم ۱۲
  مخالفم ۳
 8. M.K

  ۱۱ دی ۱۴۰۰
  سوابق: (794 ديدگاه)

  (( سیستم تعلیق این دوچرخه از نوع hard tail است و در آن هیچ کمک فنری به کار نمی‌رود. )) دوستانی که واردن اگه میشه اینو یکم توضیح بدن چون برای خودم که خیلی جالب بود ، یعنی کلا هیچ سیستم تعلیقی ندارن یا …؟

  و یه سوال دیگه : چند وقتیه کمک فنرام تقریبا کارکردشون به صفر رسیده ! به روایت بهتر قفل شدن و هیچ حرکتی نمیکنن . و کم هم بهش نمیرسیدم ، یعنی حتما ماهی یه بار روغن زده میشد. یکجا رفتم گفت از داخل زنگ زده بخاطر همین چنین اتفاقی افتاده ، ولیکن اصلا به اون شدت هیچ وقت زیر بارون نبوده و البته عمر دوچرخه هم خیلی کم بود ، تقریبا دو سه سال ! اگه کسی نظر و ایده ای داره لطفا کمک کنه 🙏

  موافقم ۷
  مخالفم ۴
  1. امین

   ۱۱ دی ۱۴۰۰
   سوابق: (458 ديدگاه)

   دوچرخه زیاد یه جا بمونه اینطوری میشه هیچ مشکلی نداره دوچرخت ۳ روز برونی و رو چرخ بالا و پایین بپری گاها فنرات کاملا روان و نرم میشن

   موافقم ۶
   مخالفم ۴
  2. TOM KRISTENSEN

   ۱۱ دی ۱۴۰۰
   سوابق: (163 ديدگاه)

   کمکاتو شاید بشه با گیریس درجه ۱ و روغن ۲۰،۵۰
   درست کرد(شاید نشه)
   البته خیلی سخته و انجامش کار هر کسی نیست من یه روز درگیرش بودم

   موافقم ۳
   مخالفم ۰
 9. Aboalfazl demon

  ۱۱ دی ۱۴۰۰
  سوابق: (521 ديدگاه)

  یادش بخیر یه دوچرخه ویوا خریدم ۷ سال پیش شد ۶۱۰ هزار تومان . تمام وسایل شیمانو اصل بود . رو تنه هم هک کرده بود شیمانو و ساخت تایوان
  هعی همین ۸ ماه پیش دزد بردش

  موافقم ۱۰
  مخالفم ۱
 10. F

  ۱۱ دی ۱۴۰۰
  سوابق: (117 ديدگاه)

  دوستان این مقاله کاملآ تبلیغاتی بوده، هرکسی که ذره ای از دوچرخه و برنداش سر دربیاره می‌دونه چه غول هایی وجود دارن در این بازار، که اسکات رهبر و مخوف ترین این رشته ورزشی است، از مدل های اسپکت(aspect) و اسکیل(scale) که بگذریم مدل های اسپارک(spark) رو میتونیم گردن کلفت ترین بایک بدونیم، چند برند دیگه هم بودن که الان حضور ذهن ندارم.

  اگر قبول ندارید این متن های زیر رو سرچ کنید،👇

  Scott scale 900

  Scott spark 900

  موافقم ۹
  مخالفم ۱
 11. عاشق پدال

  ۱۱ دی ۱۴۰۰
  سوابق: (212 ديدگاه)

  کم کم به فکر میوفتم یدونه بخرم ۱۰ سال پیشا یدونه ساده داشتم. اصلا سوار نشدم. اخرشم معلوم نشد کی برد .

  موافقم ۵
  مخالفم ۱
 12. Kf

  ۱۱ دی ۱۴۰۰
  سوابق: (339 ديدگاه)

  سایه کنید 🤧

  موافقم ۴
  مخالفم ۰
 13. بیژن

  ۱۱ دی ۱۴۰۰
  سوابق: (12 ديدگاه)

  تماما از رده خارج هستند.

  موافقم ۵
  مخالفم ۲
 14. محسن

  ۱۲ دی ۱۴۰۰
  سوابق: (1 ديدگاه)

  این مقاله بسیار سطحی و غیر تخصصی و تقریبا غیر مفید بود. برای معرفی دوچرخه باید برند و مدل قطعات آن ذکر شود(مثلا دوشاخ فاکس فلان مدل یا ترمز شیمانو مدل xt m8000)
  ضمنا دوچرخه های مریدا فوجی کنندال و… ۲-۳ سالی هست که وارد نمی شوند و از برند های مطرح، تنها اسکات و جاینت با کلک (بصورت قطعات دوچرخه و منفصل) و به صورت محدود وارد می شوند

  موافقم ۷
  مخالفم ۰
 15. رضا

  ۱۲ دی ۱۴۰۰
  سوابق: (310 ديدگاه)

  پدال راجع به دوچرخه های برقی هم بنویسید ، الان فروششون تو دنیا از دوچرخه معمولی بیشتر شده

  موافقم ۳
  مخالفم ۱
 16. یاس ی

  ۱۲ دی ۱۴۰۰
  سوابق: (933 ديدگاه)

  چند سال پیش میخواستم دوچرخه بخرم به قیمت ۷۰۰ هزار تومان به دلایلی نخریدم و امسال مجبور شدم مشابه همون دوچرخه را بخرم ۶ میلیون ۳۰۰. چند نفر گفتن ۶ میلیون دادی واسه دوچرخه !!!!!!!!!!!!!!! فکر کنم این مقاله را پرینت بگیرم بزارم جیبم که اگه کسی گفت دیوانه ای مقاله را فرو کنم در حلقش. در مقابل اینا دوچرخه من انگار صدقه ای بهم دادن. من به شخصه نسبت به موتور سیکلتهای معمولی دوچرخه را ترجیح میدم.

  موافقم ۲
  مخالفم ۲
 17. روزبه

  ۱۲ دی ۱۴۰۰
  سوابق: (37 ديدگاه)

  جالبه که هیچ اسمی از اسکات و کیوب توواین لیست دیده نمیشه 😂😂😂 یه تبلیغِ ناشیانه برای مریدا فقط !!!

  موافقم ۶
  مخالفم ۰
 18. کورش چرخی

  ۶ اسفند ۱۴۰۰
  سوابق: (1 ديدگاه)

  قدیما دوچرخه کالخوف آلمان تو بازار بود . چند سال یه حرفه ایش رو داشتم و خیلی راضی بودم و از سواریش لذت میبردم . متاسفانه فروختمش . الان دیگه نمیارن ؟ یا کالخوف اصلا تولید نمیکنه ؟ تو اینترنت که چیزی پیدا نکردم .

  موافقم ۲
  مخالفم ۰
 19. اميد

  ۱۲ خرداد ۱۴۰۱
  سوابق: (2 ديدگاه)

  من هیچکدوم از این دوچرخه ها رو قبول ندارم.
  دوچرخه باید گیربکس داشته باشه، سیستم تأمین برق داشته باشه, داشبور و رادیو و پخش داشته باشه، آینه بغل مستقل از فرمان داشته باشه ، چراغ جلو و چراغ خطر پشت داشته باشه، دارای چرخ پنجم برای نصب شدن یدک باشه. علاوه بر اینکه مانند موتور سیکلت های قدیمی دارای ترمز لنتی باشه و همچنین، دارای سیستم تعلیق هم باشه.
  البته چنین دوچرخه ای هنوز ساخته نشده و امیدوارم شرکتهای دوچرخه سازی سر عقل بیان و بسازن چنین دوچرخه هایی رو.

  موافقم ۱
  مخالفم ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفاً از نوشتن به‌صورت پینگلیش، اجتناب نمایید. نظرات حاوی توهین، عبارات غیراخلاقی، سیاسی، مطالب غیر مرتبط، اسپم، ترول و تبلیغاتی پذیرفته نمی‌شوند. برای تغییر آواتار خود می‌توانید از سایت گراواتار استفاده نمایید.

دکمه بازگشت به بالا