بی ام وموتورسیکلت

معرفی موتورسیکلت‌های جذاب ب‌ام‌و در فرانکفورت

اگر فکر می‌کنید وسط این‌همه خبر خودرویی مربوط به نمایشگاه فرانکفورت ۲۰۱۹ کمی هم تنفس لازم است پس خبر خوبی برایتان داریم!


ب‌ام‌و هرگز بخش موتورسیکلت خود را فراموش نکرده و تعدادی از بایک های برجسته‌ی خود از جمله یک کانسپت تمام الکتریکی ویژه و خاص را به این رویداد مهم دنیای خودرو آورده است. باهم نگاهی خواهیم داشت به برخی از این موتورسیکلت‌ها.

  • ب‌ام‌و ویژن DC رودستر


این موتورسیکلت یک نمونه‌ی مفهومی تمام الکتریکی است که از متریال سبک‌وزن همچون فیبر کربن و آلومینیوم استفاده کرده است.

دلیل اینکه چرا ظاهر این بایک شبیه نمونه‌های بکار رفته در فیلم‌های علمی تخیلی است به مشخصات آن مربوط می‌شود. ویژن DC رودستر نه‌تنها از مجموعه باتری بزرگ با دنده‌های خنک‌کنندگی متالیک در هر طرف سود برده بلکه پیشرانه‌ی الکتریکی هم همانند سیلندری است که درست زیر آن قرار دارد. اگرچه ب‌ام‌و اشاره‌ای به مشخصات این موتورسیکلت نداشته اما ادعا کرده این کانسپت گشتاور بالایی را در اختیار سوارکار می‌گذارد که نتیجه‌ی آن شتاب گیری نفس‌گیر است.


از دیگر ویژگی‌های جالب DC رودستر می‌توان به دیلایت های U شکل، دو LED جمع‌وجور برای نوربالا و نورپایین، چراغ‌ترمز LED، پشت آمپرهایی با طراحی مینیمالیستی، عناصر آلومینیومی برس خورده و لاستیک‌های ویژه اشاره کرد.

  • ب‌ام‌و R nine T


این موتورسیکلت در حقیقت پرچم‌دار خانواده‌ی هریتیج ب‌ام‌و بوده و به‌صورت استاندارد از ABS سود می‌برد. پیشرانه‌ی فلت توئین ۴ زمانه‌ی آن نیز قدرت ۱۱۰ اسبی و گشتاور ۱۱۶ نیوتون متری داشته و باعث می‌شود این موتورسیکلت به سرعت ۲۰۰ کیلومتر در ساعت هم برسد.

این نمونه‌ی ویژه که در فرانکفورت حضور دارد از رنگ مات ویژه سود برده و بخش انتهایی آن را به راحتی می‌توان باز کرد و به‌صورت تکی سوار آن شد.

R nine T دارای ترمزهای دو دیسکی، چراغ عقب LED، صفحه‌نمایش چندکاره، سوکت برق و… می‌باشد.

  • ب‌ام‌و C اوولوشن


اسکوتر الکتریکی باواریایی ها شاید جزو نمونه‌های سریع نباشد اما برد ۱۶۰ کیلومتری دارد. قدرت کل این موتور برابر با ۴۸ اسب بخار و گشتاور آن نیز ۷۲ نیوتون متر است که باعث می‌شود حداکثر سرعت ۱۲۸ کیلومتر در ساعت حاصل شود.

باتری لیتیوم-یونی هوا خنک C اوورلوشن را می‌توان با استفاده از شارژر ۱۱۰ ولتی در ۹ ساعت و ۲۰ دقیقه شارژ کرد. البته با استفاده از شارژر ۲۲۰ ولتی این زمان به ۴ ساعت و ۳۰ دقیقه کاهش می‌یابد.

موتورسیکلت یاد شده همچنین دارای سیستم تعلیق عقب قابل تنظیم، چهار حالت رانندگی، دستیار حرکت به عقب، چراغ عقب LED، گیربکس CVT، فعال‌کننده ترمز پارک، بخش ذخیره‌ای نورانی و ABS می‌باشد.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای